Wielerminnend Hamme kijkt op AT WIELRENNEN Frangois Nauds weldra fiets aan de haak? naar Bart Heirewegh 'atrick Van Buggenhout: de snelste te Lebbeke Marc Laureys in tred van vader Jan Vermeulen: konditie groeit Rudy De Thaey toont snelle benen te Lebbeke Van Walle weer op het voorplan Bezorgt overwinning te Malderen Van der Helst toch nog WK-selektie? Luc Van Mol wint te Buggenhout W.A.O.D. Wedstrijdkalender sn lip Van Walle uit St.- ?t ?|oas zorgt voor opvallei uki mitaten. Vier weken h« ld ze junior nodig gehad s overwinningen op na i schrijven. In het be lev n het seizoen trad hij •en! ngen b dia enaart iet m vorig laeii tlrennen. Erit ut-Opstal Guf ndt s-yr- De Voorpost - 5.8.1983 - 27 Wie Bart Heirewegh de jong ste weken aan het werk zag, s vol bewondering over de- ie jonge renner. In iedere redstrijd laat hij zich op- a(Jjnerken door een voorbeeldi- nj ge inzet en strijdlust. Wie le. net hem een gesprek voert (ej omt tot de vaststelling dat iet menens is. Bart wil in de ieu rielrennerij tot het uiterste aan. Bovendien geniet hij ïeer en meer de steun van e Hamse wielerfans. De upportersklub groeit met e dag en aan aanmoedi- lau |ingen op de wedstrijd, ont- neekt het niet. Daar is Bart liezonder blij om. Waar hij a de start verschijnt, zijn van fans op post om hem steunen in zijn streven ereplaats af te dwingen eigenaar te worden van ^9 palm. het Antwerpse Bomem- inst behaalde de Hamme- naar een tweede zege. Die kwam een paar dagen na de eerste overwinning (in Baas rode) tot stand. Fier als een gieter toog vriendelijk Bartje met de palm naar de wui- tensgemeente. Aan het sup porterslokaal werd onmid dellijk de vlag gehesen. Bart, de kampioen, klonk het onder de fans. Over de wedstrijd zelf, laten we Bart Heirewegh zelf het verhaal doen: «Halfweg kwam het tot een afscheiding. Zowat tien renners waren er met de eer ste trein vandoor gegaan. Ik behoorde niet tot dat gezel schap. Toch heb ik niet al te lang gewacht om te reage ren. Ik genoot daarbij de steun van José Rooms uit Temse. In korte tijd wisten we de aansluiting te verze keren. Het peloton is ons echter bestendig blijven vol gen. De kloof tussen de kop groep en de achtervolgers bedroeg nooit meer dan en kele honderden meters. Met de ontknoping in zicht pro beerden verschillende ren ners aan de haal te gaan. Die pogingen werden tel kens in de kiem gesmoord. Op een kilometer van de streep plaatste ik een de marrage. Niemand kon mij nog bedreigen. Ik won met een verschil van zowat hon derdvijftig meter op de ach- Bart Heirwegh beoogt alvo- rend het seizoen ten einde loopt, nog een paar over winningen te behalen. Hij voelt zich uitstekend in kon- ditie. Dat komt omdat hij momenteel als gevolg van de vakantie intens kan trai nen. Iets wat tijdens het schooljaar niet het geval is. E.D.M. De 3al- jjj [trick Van Buggenhout uit 'W( st Klein Brabantse Sint- D mands won in Lebbeke het siste gedeelte van een [tweedaagse voor nieuwe- ngen. In de laatste ronde y laatste hij een demarrage aardoor hij licht afge- •ns heiden de streep bereikte. enkele kilometers gin- een drietal renners pij; jorop rijden. Dit trio be- ond uit Stcmny Poelmans. an Der Jonkheidt en de lo- ile renner Bruno Heyvaert. sze drie renners slaagden evenwel niet in om hun voorsprong verder uit te bouwen. Al na enkele kilo meters kwam het terug tot een hergroepering. Uit deze groep renners is nadien Stanny Poelmans ontsnapt. Deze renner uit Lint hield het 'zowat vijftien kilometers alleen vol. Óp een gegeven ogenblik bedroeg zijn voor sprong bijna twintig sekon- den. Even voorbij half wed strijd was hij eraan voor zijn moeite. Het kwam tot een hergroepering. Met een haast kompleet peloton ging het naar de finish. Een paar ontsnappingspogingen tij dens de allerlaatste ronde werden in de kiem ge smoord. Werklustige ren ners als Bruno Heyvaert en Chris Vereertbruggen kon den geen kloof slaan met de opponenenten. In de rush om de bloemen einde Patrick Van Buggen hout licht afgescheiden voor de Aalstenaar Van Mosse- velde en Dirk Van Der Jonkheidt. E.D.M. Wielrennen. Bart Heirewegh uit Hamme (c) Mare Laureys uit St.-Niklaas kon maar pas de oortjes spitsen, toen hij reeds over wielrennen hoorde praten. Vader Achille was in die sporttak bedrijvig. Een hoge vlucht heeft hij nooit geno men. Wel bleek hij in staat om af en toe prijzen te verza melen. Vader Laureys is evenwel trots dat zoon Mare het beter doet dan hij inder tijd. Sedert hij met de wielrenne rij is gestart, heeft Mare Laureys bestendig opgang gemaakt. Het tijdperk van de nieuwelingen heeft hij in Vrasene beëindigd met een knappe overwinning. Het was metéén de vijfde keer dat hij eigenaar werd van de bloemen. «We waren met een groep van vijf voorop», zegt Mare Laureys. «Toen mij ten gehore kwam dat José Rooms in achtervol ging was, heb ik veilig heidshalve de benen geno men. Met een stevig renner als Rooms in je gezelschap. Vermindert de kans op een overwinning zienderogen. Ik ben enkele kilometefs voorop blijven rijden en had bij de streep een veilige voorsprong op de achtervol gers.» Intussen heeft de St.-Nikla- zenaar al een eerste keer met de juniors kennis gemaakt. «Het ging er makkelijker dan verwacht. Ik eindigde net buiten de twintig op een deelnemersveld van ruim vijftig. Thans is het mijn streven om een paar keer binnen de eerste vijf te ein digen. Een overwinning behalen dit jaar is vooralsnog een droom. Daar zal ik pas vol gend seizoen aan denken.» E.D.M. Frangois Nauds denkt er sterk aan om weldra een punt te plaatsen achter de wielrennerij. De renner uit Stekene wordt aan het eind van dit jaar 33. De leeftijd waarop veel renners de pijp aan Maarten geven. Of hij in staat zal zijn zijn eigen voornemen in daden om te zetten, moet worden afge wacht. Nauds heeft altijd geleefd voor de wielersport. Er afscheid van nemen, zal biezonder zwaar vallen. Bo vendien is het opvallend dat hij die pas op zijn vieren twintigste met het koersen is begonnen, een uitmun tend seizoen aan het reali seren is. -«Ik heb dit jaar al vijf over winningen behaald» zegt Nauds. Daarmee overtrek ik de verwachtingen en alle vroegere rekords. De jongste zege in eigen Stekene, heeft mij nog het meest van al opgejut. In het gezelschap van Frankie Wielandts, ben ik halfweg wedstrijd wegge sprongen. Er heerste onder ling een uitstekende samen werking. Dat heeft ertoe ge leid dat niemand van de achtervolgers ons nog kon bedreigen. Aan de streep gingen we elk onze kans. Ik was sneller dan mijn oppo nent. De bloementuil werd mijn eigendom. Het was metéén de vijfde keer dat ik dit seizoen beslag heb ge legd op-de palm. Niettegen staande ik mij momenteel fit voel, en een knap seizoen aan het realiseren ben, denk ik er toch aan om wel dra de wielerbedrijvigheid op te geven. Ik heb vorig jaar al een dergelijk besluit willen nemen. Ik heb toen tot twee keer toe een heel kundige bewerking moeten ondergaan. Telkens moest mijn linkse dij worden geopereerd. Daar ondervind ik af en toe nog last van. Na enkele zware wedstrijden dringen zich een paar dagen rust op. Hierdoor kan een onwillige spier die zwaar werd geteisterd, opnieuw op kracht komen. Het is evenwel mijn betrach ting mij nog een paar keer te laten gelden alvorens het seizoen naar zijn einde loopt. Daarna zal ik het be sluit nemen. Allicht wordt dat het einde van de wieler bedrijvigheid. Een sporttak die mij blijvend aan het hart ligt. Het zal knagen wan neer ik volgend jaar als toe schouwer op de wedstrijden zal verschijnen. Of zal ik er toch nog een jaartje bij doen en metéén ingaan op de vraag van vele supporters?» E.D.M. Jan Vermeulen uit De Klinge begint langzaam maar zeker sterker te rijden. Tot de ga lerij der favorieten behoort de amateur uit het Waas land vooralsnog niet. Dat kan moeilijk. Onlangs be ëindigde hij zijn militaire dienst. In die periode heeft hij nauwelijks of niet kun nen trainen. Alvorens hij het militaire plunje aantrok, was hij junior. Het beste re sultaat werd daar een derde plaats. «Sedert een goeie maand ben ik intens beginnen oefe nen», zegt Jan Vermeulen. Ik voel dat de konditie met de dag beter wordt. Dat is een stimulans. Vooralsnog val ik net buiten de prijzen. In. Bornem bv. moest ik mij met een drieëntwintigste plaats tevreden stellen. In Waas munster fietste ik als drieën twintigste door de finish. Ik verwacht op korte termijrv verbetering in die zin dat ik moet bekwaam zijn om plaatsen binnen de eerste twintig af te dwingen. Het zou mij genoegen doen, moest ik eens binnen de vijf eindigen. Een overwinning blijft voorlopig nog een droom. Aan voorbereiding op een wedstrijd ontbreekt het mij niet. Ik ben momen teel werkzoekend en be schik over een ruimte aan vrije tijd. Trainen doe ik ge woonlijk in gezelschap van Rudy Saelens. Hij werd een paar weken geleden lid van de amateurs. Geregeld ver schijnen we samen aan de start. Rudy is echter een stuk beter onderlegd dan ik. Om hem te evenaren zal ik mij alvast nog een flink stuk beter moeten wapenen». E.D.M. Rudy De Thaey uit Sint- Amands heeft de tweede wedstrijd in de wielertwee- daagse van Lebbeke op zijn naam geschreven. Aan de aankomstlijn toonde hij zich de snelste van drie. Óveri- gens heeft deze wedstrijd niet zoveel geschiedenis ge maakt. Na enkele kilome ters poogden Dirk Van Der Jonkheidt, Patrick Van Bug genhout, Rudy De Thaey en de plaatselijke renner Bruno Heyvaert een afscheiding te realiseren. Die poging werd evenwel in de kiem ge smoord. Halfweg koers kwam het als het ware tot een volledige hergroepe ring. Het bleef toen ook eni ge tijd rustig in de groep. Blijkbaar was de warmte van die aard, dat niemand lust had in een extra-in spanning. Slechts bij het in gaan van de laatste ronde zouden enkele renners een afscheiding vreten tot stand te brengen. Bij de aankomst- lijn waren drie renners voor op. Rudy De Thaey won de spurt voor Dirk Van Der Jonkheidt en Robby Brijs. Op een honderd meter volgde Dirk Van Hecke uit Hamme. Net voor het peloton uit re den Alain Bordo en Lebbe- kenaar Bruno Heyvaert over de streep. De sprint van het peloton werd gewonnen door Dirk Van Mossevelde uit Aalst. E.D.M. Op zaterdag won Patrick Van Buggenhout bij de nieuwelingen te Lebbeke. Van den Broeck overhandigde de bloemen, (c) Hij komt niet voor in de voorselektie voor het WK die door de Unie van Sponsors en Constructeurs van België werd op - papier gezet. Al zou de naam van Etienne Van der Helst begin «Al in de vierde van de zes- rens hij op 14 september lid daar zeker op zijn plaats zijn geweest. Werd de overwin- trad hij al tien af te leggen ronden'wordt van de amateurs nog naar van de maraton op de weg misschien het slachtoffer paar keer op «et voor- schoten we met acht renners een paar keer plaatsnemen van het ploegenspel? Het kleine ploegje van Paul Debaere- Van Walle uit St.-Ni- derleeuw. Dat was vorig sprinten aan. Ik was sneller zorgt voor opvallende weekeinde het geval. dan mijn opponenten. Het Vier weken heeft Reeds vroeg in de wedstrijd werd de negende seizoen- om liet hij zich opmerken. zege.» Hijzelf hierover: Filip Van Walle wil, alvo- maeker kreeg immers toch al Eddy Schepers, de Brabander In totaal heeft hij dit voorop. Later kwamen er op het ereschavotje. al negen overwin- nog eens vijl renners bij het Hij streelt ernaar om het re- deed het ïn di™GÏrö" inderdaad ~nïe7 onaardig7~iT~do behaald. Daarmee gezelschap. Korte tijd later kord van vorig jaar te verbe- voorselektie. hij bijna het cijfer zijn Van den Abbeele, Eric teren. Die kans zit er dik in, jaar. Toen reed hij Braecke, Van de Velde en zeker nu hij in een konditie »er als eerste door de ikzelf aan de haal gegaan, verkeert als nooit tevoren. Wij vormden een kwartet E.D.M. overwinning be- dat het volhield tot bij de De Belgische Wielerbond krijgt op 8 augustus over die selektie echter het laatste woord en het lijkt ons niet onmogelijk dat daar Etienne Van der Helst opnieuw wordt opgevist. Even wachten dus nog. Van der Helst zelf heeft vo- Pevenage was de eerste die rig weekeind in Malderen tot bij het trio kwam maar zijn mogelijke selektie een met nog een twintigtal kilo- stevig duwtje gegeven. Met meters te rijden telden we Wielrennen. Rudy De Taeye uit St.-Amands won de nieuwelingenkoers te Lebbeke. 95 profs ging mer er van vooraan een twintig ren- (dm) start voor de haast traditio- ners. nele Grote Prijs van Malde- Enkele ronden voor het ein- ren Sportief. De wedstrijd de gingen hieruit acht ren- was trouwens al aan zijn ners weg. Ze kregen nooit negentiende uitgave toe. erg veel boni maar bleven Een massa volk maar in het begin kregen we toch erg toch aardig op kop. Eerst Alain De Roo en even later weinig strijd. Bijna onmid- Etienne Van der Helst ver- dellijk een uitval van Crab- schalkten nog hun gezellen. be, Mariotti en Ertveldt dit drietal mocht rustig voor de grote groep blijven uitrij den. Tot zeven minuten Van der Helst liet De Roo onmiddellijk in de steek en kon met enkele sekonden voorsprong opnieuw het ze- Luc Van Mol uit Hekelgem won zaterdag de liefhebberskoers te Buggen- voor Patrick De Beuckelaer, Luc Borms en Peter Van Nuffel, (c) voorsprong kregen ze maar gegebaar maken. Etienne wanneer de plaatselijke De Beule won nog wat later rondjes werden aangevat de millimeterspurt voor de slonk die voorsprong als bo- derde plaats van Dirk Heir- ter in de, nauwelijks figuur- lijke, zon. De zevenenzeventigste grote prijs voor internationale amateurs te Buggenhout, heeft geen spektakulair ver loop gekend. Allicht ten ge volge van de drukkende warmte bleven de renners tijdens een groot gedeelte van de wedstrijd samen. Wel bleek Luc Van Mol'er zin in te hebben. De renner uit Hekelgem, die ook win naar zou worden trad tijdens de eerste ronde op het voor plan toen hij enige tijd licht afgescheiden bleef rijden. Opk tijdens de derde ronde plukte hij de premie toen hij enkele tientallen meters voor zijn kollega's bleef rij den. Van een werkelijke ont snapping was er evenwel geen sprake. Luc Harteel plaatste wel eens een de marrage maar ook die po ging werd in de kiem ge smoord. Tijdens de vierde ronde vormde zich een kop groep met o.a. Erik Arijs, Henrik Redant. Luc Harteel. Johan De Man, Freddy Vrij- De spurt voor de tweede plaats bij de ders, Dominique Van Hove Buggenhout-Opstal. (c) en Danny Raes. Tot c i af scheiding van betekenis kwam het niet. Het peloton bleef op hooguit een paar honderden meters de vluch ters volgen. De verwachte hergroepering kwam er al tijdens de vijfde ronde. Van dan af bleef het als het ware stil in de groep. Luc Van Mol liet zich wel een paar keer opmerken als premiejager. Blijkbaar leek hij het beste bestand tegen het warme weer. Bij het ingaan van de voorlaatste ronde poogden Patrick De Beuckelaer en Mare Verhasselt er vandoor te gaan. Ook die poging mislukte. Intussen was het peloton al in twee stukken uit mekaar gevallen. Met de streep in zicht kwam het tot een sprint die gewonnen werd door Luc Van Mol voor Patrick De Beuckelaer, Luc Borms, Peter Van Huffel en Gino Verhasselt. Aan de Ho ge Linde te Buggenhout wordt nu zaterdag 6 augus tus andermaal een wed strijd voor internationale amateurs georganiseerd. E.D.M. weg. De streekrenners had den het dus ver van onaar dig gedaan. Of Etienne Van der Helst met deze nieuwe zege de harten van de BWB- mensen heeft kunnen ver- murven moet maandag blijken. H.A. Wielrennen. Dirk Van der Jonckheyd werd tweede in de nieuwelingenkoers op zondag te Lebbeke. (c) 4/8 St. Niklaas: Categorie A - 92 km - 20 ronden - vertrek 15 uur Café «Ons Genoegen» Tere ken 168, 10.000 fr. Lion, Carton. FF. Verbrae- cken (rechts) 5/8 Oost Eeklo - Cat. C - 60 km - 12 ronden - vertrek 18.30 uur. Café «De Braeme» Rijke straat 54, 5.000 fr. Gijselinck, Van Houtte. FF. Verbraecken (links) 6/8 St. Niklaas - Cat. C 30 jaar - 44 km - 20 ronden - vertrek 14.30 uur. Cat. C - 30 jaar - 44 km - 20 ronden - vertrek 15.45 uur. Café «Central», Watermo- lendreef 2 x 4.000 fr. Wielrennen. Luc Van Mol won de liefhebberswedstrijd te Vlaanderen ^FF^'verbrae1 Buggenhout-Opstal. (c) cken (iinks)' 7/8 St. Niklaas - wereldkam pioenschap voor alle vrije amateurs - 195 km - 13 ron den - vertrek 11 uur - 100.000 fr. Zie verder in dit blad. 8/8 Merelbeke - 14.30 uur - Cat. C - 42 km - 8 ronden - 4.000 fr. 16 uur: Cat. A - 84 km - 16 ronden - 9.000 fr. Café «Derby» station. De- wilde, Deruyck, Devos, FF.M. 8/8 Wachtebeke - Cat. C - 45 km - 11 ronden - 5.000 fr. vertrek: 18 uur. 19.15 uur: voor Wachtebeke- naars - 30 km - 6 ronden Café Disco-Place, Statie straat. Lion, Carton. Van Vlaanderen. FF. Verbrae cken (links).

De Voorpost | 1983 | | pagina 27