Nieuw parochiaal centrum door St.-J0bsfeesten PW-Jongerenaffleling opgericht te K Nieuwe pastoor te Ottergem Waaslandei verongelukt Denderbelle Braderij Driesleutelstraat? Oekumenische kring Aalst stelt jaarprogramma voor Chiro H. Kruis op jaarbeurs bivak Lebbeke Raad van Beheer regionale revalidatiecentra wil bezuinigen, personeel niet Met ACV-lmmerseel «in en rond Affligem» Wanneer bouw waterzuiveringsstation te Hofstade? 2 - 5.8.1983 - De Voorpost allerkleinsten De «Sint-Antoniusparochie van de Paters Kapucijnen van de Heilige Franciscus op Sint-Job» te Aalst, aldus Theo Van Gijseghem, voorzitter van het organiserend komitee van de 14de St.-Jobsfeesten krijgt een volwaardig paro chiaal centrum. Zulks vooral dan via de gelden komende van de vroegere St.-Jobsfeesten, festiviteiten die in Aalst en de regio reeds burgerrecht hebben verworven en die nu dit weekend, van vrijdag 5 tot en met zondag 7 augustus aan hun veertiende editie toe zijn. Kon men op de vorige pers- konferentie in juli 1982 wél reeds plannen doch niet meer tonen, verleden week konden de Aalsterse schrijvelaars zich de visu overtuigen van deze realisatie waarvan de ruwbouw normaal tegen september af moet zijn. Gestart in februari 1983 hoopt men volledig klaar te komen tegen mei '84. Het heeft nogal wat voeten in de aarde gehad alvorens men met deze werken die reeds lang op het getouw staan, kon starten. Niet alleen wegens het ontbreken van de nodige geld middelen doch tevens en mis schien vooral wegens admini stratieve moeilijkheden. Er was immers gepland dat men de St.-Jobstraat op een breed te van liefst 22 m zou brengen en dan werd de bouw van het parochiaal centrum waarvoor heel wat van het bestaande zou worden behouden niet moge lijk. Het duurde heel wat alvo rens het gewestplan aan de toestand de facto van die verbreding werd inderdaad af gezien zou worden aange past. Deze bouw kan alleszins als een «renovatie avant la lettre» worden gezien want gabarit van het geheel en uiterlijk uit zicht werden optimaal bewaard. Pleisterwerken, bevloering, elektriciteit, verwarming en sa nitair komen nu aan de orde en voor verfraaiingswerken en verf- en behangwerk zal be roep worden gedaan op vrij willigers die de handen uit de mouwen kunnen en willen steken. Peter Blanckaert, architekt stond voor geen makkelijke opdracht wegens de plaatselij ke situatie die op gebied van konstruktie heel wat belemme ringen bracht. De énige financiële «tegemoet koming» van de stad bestond erin dat het komitee een taks te betalen had van 49.000 fr. alvorens de vergunning tot bouwen te kunnen bekomen... Het geheel bestaat uit een ca fé, een ontmoetingsplaats elke dag open met erin een gerant die op de verdieping over een appartement zal beschikken, een grote polyvalente zaal, een keuken en technische lokalen als toiletten, berging, stook plaats, e.d.m. Op de verdie ping komen één grote en twee kleinere vergaderlokalen met bergkasten en de nodige akko- nodatie. Typisch is ook dat de oiletten volledig toegankelijk uilen zijn voor rolstoelpa tiënten. Om dit alles tot een goed einde te brengen is echter heel wat geld nodig. Voor de ruwbouw komt men op zowat 5,5 mil joen en de afwerking zal onge veer nog evenveel erbij kos ten. De jonge St.-Antoniuspa- rochie, bisschoppelijk in 1968 en officieel in 1970 opgericht, gaat er terecht prat op in enke le jaren, dank zij de onbaat zuchtige inzet van tal van be reidwillige medewerkers en de steun van de hele parochie vol doende kapitaal te hebben bij mekaar gebracht om enerzijds de voorlopig gebruikte lokalen degelijk in te richten en tevens sportvelden aan te leggen en anderzijds een passend paro chiaal centrum op te trekken Bij de verbouwings- en op bouwwerken werd in de hoog ste mate de bestaande stijl ge- respekteerd zodat de nieuwe parochiezaal letterlijk en fi guurlijk «stijlvol» zal verrijzen op de hoek van de St.-Jobs- straat en de Kapucijnenlaar waar de deuren uitnodigenc zullen open staan. Om de kas verder te spijzer wordt u dan ook verwacht op de 14de St.-Jobsfeesten mei volgend programma. Op vrijdag 5 oogst te 20.15 u inschrijven vanaf 19.30 u reu- zebelotting met liefst 15 .000 fr aan geldprijzen. De eerste prijs bedraagt 2.000 fr., de 2de 1.500 fr., de 3de 1250 fr. en de 70ste nog 60 fr. Inschrijfgeld: 40 fr. Verleden jaren waren er niet minder dan 240 deelne mers op dit belottersfestijn. Op zaterdag 6 oogst begint te 13.30 u de 4de antiek- en pron- delmarkt waarvoor reeds een 40-tal inschrijvingen werden genoteerd. Verder zijn er al lerhande attrakties voor klein en groot, is er bodega, creme- rie en café en als nieuwigheid de schiftingen van het mini- voetbaltomooi met 6 ploegen uit Aalst en omgeving in het strijdperk voor de grote prijs Norge. Vanaf 18 u kan u dan terecht in het restaurant waar u zich voor de demokratische prijs van 300 fr. te goed kan doen aan toast met heilbot of hesp met meloen, Hawiaans kalkoengebraad of steak natu re, béamaise of provemjale en als nagerecht fruit. Op zondag 7 oogst start te 13.30 u andermaal de antiek en prondelmarkt, zorgt de te kenwedstrijd voor de jeugd voor heel wat sfeer en zijn er verder allerlei attrakties. De finales worden dan gespeeld in het minivoetbaltomooi en van af 17 u serveert men weer dezelfde menu's als op zater dag. Kaarten hiervoor zijn bij het bestuur en de paro chiepriesters te bekomen. Te 23 u gaat de trekking door van de reuzetombola met als hoofdprijs een ijskast en als tweede prijs een draagbaar TV-toestel. Alleszins een variatie van aan gename aktiviteiten waardoor U uw steentje bijdraagt voor de realisatie van het parochiaal centrum. Dit wordt alleszins geen lange historie zoals die van het kultureel centrum in de Molenstraat. LH Sedert vorige zondag 31 juli heeft Ottergem deelge- nigingen en de bevolking van meente van Erpe-Mere een nieuwe pastoor. E.H. Ottergem. doch eveneens het Robert De Nul voormalig onderpastoor te Hiilegem en voltallig schepencollege, een leraar aan de Rijkshogere Handelsschool te Aalst werd groot aantal raadsleden enver- op 25 juni door de bisschop aangeduid als zieleherder van deze op één na kleinste parochie van de fusiegemeente Erpe-Mere, in opvolging van E.H. Paul Druwe. Enige tijd geleden werd te Denderbelle een nieuwe PVV- Jongerenafdeling in het leven geroepen. In feite zou beter van een wedergeboorte gesproken worden, want enkele jaren geleden waren ook reeds PVV-Jongeren aktief in de tongenslij persgemeente Eind april staken de initiatief- Voorzitter Steven Veireman nemers voor het eerst de kop- verklaarde zich erg opgetogen pen bij mekaar, besloten werd over het enthousiasme dat de van start te gaan en op 15 juli nieuwe ploeg kenmerkt. Be- jl. verkoos de algemene verga- wijs van de ijver en inzet is de dering het bestuur. In de voor- lidkaartenverkoop. Tijdens de zitterszetel bevindt zich Steven periode april-half juli werden Veireman. Jan De Bisschop niet minder dan 125 lidkaarten werd tot ondervoorzitter ver- aan de man én de vrouw ge kozen. Luc Heuvinck verzorgt bracht. Een verbazend aantal het sekretariaatswerk en de en een stimulans tegelijk voor penningen worden beheerd het bestuur, dat nog volop be door Luc Van Weyenbergh. zig is met verdere ledenwer- Als leden werden verkozen: ving. Marleen Van Handenhove, Vorige week zondag stond de Yves Vandevelde, Marie- eerste aktiviteit van de nieuw- Christine Willems, Franqois bakken afdeling op het pro- Heyvaert, Gerrit Van Vossole gramma. Vanuit De Ster werd Patrick Heuvinck. een fietstocht ondernomen Eéi He langsheen Belle-Broek, pels-Veer enz., waaraai minder dan 93 fietsers doe Het bestuur voorziet 4ser nog een fietszoektocht 18 september een zwc <jel tij, een avondje bowlet debatavond enz. Ook ve: de PW-Jongeren hun werking aan Kapellestrai op dinsdagjaarmai £v augustus e.k. voor de programma. Wie ouder 6 en de leeftijd van 35 nc overschreden 11 worden van de Informatie kan worden bij de ven Veireman. Klein Denderbelle. schillende van E.H. De Nul's collega's van de Rijkshogere Handelsschool van Aalst wa ren present. Na de plechtige aanstelling gingen de aanwezigen stoets gewijze naar het zaaltje van jeugdzorg, waar E.H. De Nul een receptie aanbood, terwijl van verschillende zijden ge schenken aan de nieuwbakken zieleherder werden aange boden. Vanaf 1 augustus kan men E.H. De Nul bereiken in zijn nieuwe woonst, Ottergemdorp 25 te 9412 Erpe-Mere. J.V.M. VZW Ajo - Aalsterse Jeugdorganisaties - plant een braderij in de Driesleutelstraat rond het trefcentrum KREA. Gevraagd zal worden de Driesleutelstraat op zaterdag 15 en zondag 16 oktober verkeersvrij te maken. Uitleendiensten worden er tentoongesteld en met mate riaal van de vzw kunnen kinderen deelnemen aan een tekenwedstrijd. Verder zullen diverse technieken worden gedemon streerd, eventueel dan in samenwerking mét jeugdateliers en vakantiespeelpleinen. De vzw zelf wil een infostand opbouwen en op een vrij podium kan men terecht met volksdans, jeugdtoneel, zang en poppenkast. Verder zijn er infostands voor jeugdorganisaties die zich willen voorstellen, voor volkssporten en voor de filiaal «Driesleutelstraat» van de gemeentelijke biblioteek. Mogelijk optreden van een bekende groep, snacks, fuif, fanfare want... niets is uitgesloten. LH Vorige zondag leek het even E.H. Roger Meert, direkteur als Lucien Van Impe kam- van het Sint-Pauluscollege te pioen van België woonach- Herzele, waren getuigen, ter- tig was te Ottegem, en niet in wijl E.H. Paul Druwé mee- het naburige Mere: de Belgi- koncelebreerde. sche driekleur sierde menige De plechtige aanstelling kon woning. zich verheugen in een massale Doch de tricolories waren voor toeloop: de kerk zat nokvol en een ander «fietser» bestemd: tot in het achterportaal ston- om 15 uur werd E.H. De Nul den de aanwezigen opeen ge- plechtig aangesteld als pastoor pakt. van de Sint-Paulus-Bekering Niet alleen vertegenwoordi- parochie te Ottergem door gers van de verschillende vere- Z.E.H. Firmin De Pelecijn, pastoor-deken van Lede, de kenij waaronder de fusiege meente Erpe-Mere ressor teert. Doch alvorens E.H. De Nul te 15 uur «zijn» nieuwe kerk bin nenstapte, werd eerst een an der bezoek afgelegd. Te 14 uur maakte pastoor De Nul zijn opwachting in het Ge meentelijke Administratief Centrum Steenberg, waar hij door het college van burge meester en schepenen ontvan gen werd. Namens het ge meentebestuur werd hem een eerder ongebruikelijk ge schenk althans vooreen pastoor aangeboden. Vol gens eigen keuze kreeg E.H. De Nul een fiets hij is namelijk nogal sportief aange legd en gaat bij voorbeeld elk jaar tijdens zijn vakantie op trektocht met de tent. Vandaar ging de tocht naar het indus trieterrein van Erpe-Mere, dat gelegen is aan de grens met Ottergem. Daar werd de nieu we pastoor opgewacht door de kerkraad en vertegenwoordi gers van de katolieke vereni gingen KWB, Chiro en Jeugd zorg. In stoet ging het daarna naar de kerk. Onder een geïmproviseerde triomfboog, voorzien van het De chirojongens van het Hei- van het dorp. Het domein is 5 opschrift «Proficiat! Welkom lig-Kruis te Lebbcke gaan dit ha groot, er is een dicht lom- hier, eerwaarde. Leef lang jaar op kamp in Kasterlee van rnerrijk bos en er zijn ook voor 't geluk van uw parochia- 10 tot 20 augustus. Het adres duinen. In het Mariajaar 1954 nen» konden de genodigden van de bivakplaats is «Sint- werden op het domein drie dan de kerk betreden, waar in Willibrordushof Bos en paviljoenen gebouwd in lande- een anderhalf uur durende ere- Brem», Hoeven 12 te 2460 lijke Kempense stijl. Er zijn dienst de nieuwe pastoor aan- Kasterlee. °°k terreinen voor sport en gesteld werd door E.H. Deken De bezoekdag heeft plaats op spel. De Pelecijn van Lede E.H. maandag 15 augustus. Voor Het jaarthema van de chiro dit Emiel Van der Heede wie het interesseert: er wordt jaar is 'De vrede staat op t pastoor te Hiilegem en :en bus ingelegd die op het spel'. Op bivak wordt dit the- jarochiepleintje vertrekt om ma vooral uitgewerkt aan de 1.00 u en die de thuishaven 's hand van 'het stripverhaal'. ivonds zal bereiken omstreeks Als je graag komt meevieren, 10.00 u. Inschrijvingen kunnen meepraten, meespelen, van 'ebeuren bij De Coninck Lau- gedachten wisselen bij een rens, Opwijksliaat 215, tel. hapje en een drankje, als je 052-35.68.62. graag nog eens aan chiro doet De bivakplaats, het Sint-Willi- dan ben je die maandag van brordushof. is een vakantie- harte welkom voor een welge- huis gelegen in één van de meend vredesspel... mooiste en rustigste hoekjes (nb) Maandelijks komen enkele mensen van de protestantse alsook van de katholieke godsdienst samen om zich te bezinnen over de wereld waarin we wonen. Het jaarpro gramma voorziet als algemeen punt «Alternatieven in een krisistijd». Di 20 sept. 83: gebedsdienst in de Opstandingskerk Di 18 okt. 83: «Geweldloze weerbaarheid» gespreksavond in Parochiaal Centrum Zonnestraat. Di 15 nov. 83 «Krisis in de woordenbeleving» Kult. Centrum. Di 20 dec. 83: «Solidariteit met de 4de Wereld» in St. Paulus Parochie. Di 17 jan. 84: Opening week van de Eenheid. Vrij 2 maart 84; Wereldgebedsdag in de Opstandingskerk. Di 10 april 84: «Nieuwe vormen van samenleven» in Jebron. Di 15 mei 84: «Werkloosheid en engagement» in St. Antonius Parochie. Di 19 juni 84: Gebedsdienst in de Begijnhofkerk. HJM Pierre Van Ra Lebbeke. Een groep deelnemers aan de fietstocht die door de PVV Jongeren f Denderbelle werd georganizeerd. (P. Van San) Lebbeke. Het bestuur van de PW Jongeren uil Denderbelle. (P. Van San) De problematiek rond de 12 regionale revalidatiecentra die hun maatschappelijke zetel te Dendermonde hebben, nadert stilaan zijn ontknoping. Werden de meer dan 100 personeelsleden vorige week door de arbeidsrechtbank in het gelijk gesteld wat betreft hun rechtmatige looneisen, dan gingen ze later praten met de raad van beheer. Maar blijkbaar met weinig positief resultaat. Lokeren. Zaterdag gebeurde op de Antwerpsesteenweg te Lokeren een ongeval waarbij een persoon ernstig werd gekwetst, (md) Op zondag 28 augustus brengt ACV-Immerzeel zijn derde ontspannende familiale fietswandeling over een afstand van zowat 25 km Vertrokken wordt aan het Sociaal Centrum te 14.30 u met als startgcld 20 fr. voor verzekering, verzorging en bekos tigen van de bezemwagen. Rustpunten zijn gepland aan de rand van het Pajotten- land. rond de Hekelgemse St.-Michiclstoren en de ont vangst is voorzien in de aloude Affligemse abdij, dit jaar aan haar 900ste bestaansjaar toe. Picknick is mee te brengen doch proeven van Affligem- kaas is mogelijk en trappist er er uiteraard verkrijgbaar. Ieder deelnemer krijgt tien zoekvragen mee waarvoor mooie prijzen zijn voorzien. Ook U is er alleszins welkom. LH Dendermonde. In de Rebbroeckstraat te Appels gebeurde een vrij ernstig ongeval. Deze personenwagen bestuurd door Vereecken uit Oudegem kwam tegen een boom terecht. Het resultaat: een zwaar en een licht gekwetste, (v) Gemeenschapsminister Jan Lenssens ontving vanwege het Aalsters SP-gemeenteraadslid Eddy Dierickx een schrij ven in verband met de werken voor de bouw van het rioolwatcrzuiveringsstation te Hofstade. Door het opdrachtgevend bestuur, de stad Aalst, werd de gunning aan de NV De Nul reeds in december 11 gedaan en de provinciale technische dienst verklaarde er zich mede akkoord. Tot op heden is er echter nog steeds geen vaste belofte van toelage alhoewel de realisatie van dit werk voor een heropleving in de bouwscktor zou kunnen zorgen, althans gedeeltelijk. Over de dringendheid is iedereen akkoord. Wetenschappelijk werd immers vastgesteld dat vanaf Aalst de Dender volledig dood is. De stank is bij zomerweer dan ook navenant. LH Bezuinigingsplan Toen het personeel donder dagvoormiddag 4 augustus op nieuw bijeenkwam om de ver dere aktie en vooral de toe komst van de revalidatiecentra te bespreken, werd door de vakbondsafgevaardigden mel ding gemaakt van een plan dat door de Raad van Beheer was uitgewerkt en dat een aantal saneringsmaatregelen bevatte In feite komen die neer op bezuinigingen. Dat plan werpt meteen een ander licht op de hele zaak. Kort samengevat bevat het plan een herstrukturering van de onderneming wat veronder stelt een afsplitsing onder ei gen rechtsvorm van de dagcen tra die dan in de toekomst de uitbouw van een eigen financiële struktuur kan verge makkelijken, en in de tweede plaats de afbouw en sluiting van niet-rendabele centra. In zonderheid worden hier de centra Puurs en Overijse ge noemd. Die hebben af te reke nen met een belangrijk exploi tatieverlies Maar zo staat in het saneringsplan te lezen: de sluiting moet gebeuren zo enigszins mogelijk zonder ont slag van personeel, mist een bereidheid tot mutatie naar an dere centra of afdelingen. De personeelsvermindering moet door een natuurlijke afvloei worden opgevangen, wat met de normale personeelswisse ling op vrij korte tijd moet mogelijk zijn. Verder wordt in het plan gepleit voor een gro tere eigen verantwoorde lijkheid van de plaatselijke di- rekties en van de direktieraad als beleidsorgaan binnen de onderneming en hoopt men verdere pogingen om een ei gen financiële onderbouw voor de vzw te kunnen realizeren Uiteraard wordt er ook ge sproken over het drukken van een aantal kosten. De centrale administratie, de eigen «druk kerij», de onderhoudsploeg zullen moeten inleveren en van de personeelsleden, zelfstandi ge medewerkers en geneeshe ren wordt een inlevering van minstens 5 procent verwacht. Weliswaar wordt gezegd dat die inlevering van tijdelijke aard kan zijn. Verworpen Het personeel zag evenwel niet al te veel heil in dit plan dat tijdens een nieuwe bijeen komst ten gronde zal worden besproken. Maar uit de eerste kommentaren blijkt al duide lijk dat men het onmogelijk eens kan zijn met deze loons vermindering van vijf procent. Bovendien blijft de vraag of deze loonsvermindering wel wat zal opleveren, want de grote vraag is toch of de revali datiecentra beschikken over een inkomen en kunnen garan deren dat het personeel maan delijks wordt uitbetaald. Het personeel heeft de stellige in druk dat het saneringsplan van de raad van beheer niet meer dan een strohalm is in een grote zee. Bovendien zitten in het plan een aantal grote vraagtekens en wordt er gesproken in de voorwaardelijke zin: deze inle vering kan van tijdelijke aard zijn, verkoop van aktiva waar mogelijk, overheveling van personeel wat mogelijk moet zijn op een vrij korte tijd. Nergens is er in feite enig hou vast in aan te treffen. Het saneringsplan kreeg uiter aard heel wat aandacht tijdens de besprekingen, zodat de vraag naar de toekomst van de centra weer opo het achterplan h >dr verzeild geraakte Want voorgaande besprekinj f sterk naar voor gekom: 1 het personeel geen vcrii meer heeft in de huidig van beheer en in de van de centra. Onder ding wilden ze met deze scheep gaan Vraag is saneringsplan dat ges vertrouwen kan herstellij twijfelen er sterk aan lta< Maandagnamiddagi ad halfvijf raakte de ta gen bestuurd door I |j>j De Caluwé uit Moei Koewacht van de wet s n kwam in een sloot te in Toen de tankauto k»dc werd de 67-jarige Franqois Ferket uit d "r1 tionsstraat in Sint"1; Waas meegesleurd.: man werd op slag ged Dinsdagnamiddag een verkeersongeval Zeeuwsvlaamse Ax Jm Nederland een bei tzc man uit het Waaslai het leven gekomen. I K jarige Gabriel Nau Stekene werd bij het steken van een straal de fiets, aangereden een personenwagen. Voor de tiende maal w Opwijk een oude ambt markt georganiseerd do jeugdhuis Nijdrop. De heeft plaats op 15 augu brengt stoelcnbiezers. twerksters, spinsters, bouwers en andere reeC verdwenen gewaande pen samen. In totaal zijl te zien. De markt begi 15.00 uur en heeft plaat Engelse tuin en in de tent.

De Voorpost | 1983 | | pagina 2