Hap en Vlug»-Kastel int beker van België Zevende jeugd- kaatstornooi van «Rap en Vlug»-Kastel Wie gaat de Rodaniaklok stilzetten? Hamme SK haalt punt op Adec Baasrode Baasrode VA klopt leider Kastel Kaatsen in Erembodegem Kaatsen, Beker van België. Dolle taferelen in Anderlecht togg^i^KiL/ëri\ap Vlug de beker veroverde, (vh) rovinciale kampioenen Oost-Vlaanderen, Bra- Namen en Henegou- waren zondagmiddag Anderlecht getrokken te kampen voor de van België. Kastel r het best vertegen- digd want niet minder 135 supporters, getooid idj kleurrijke petjes en uit- met lawaaierige toe- iiadden de verplaatsing oui [emaakt. srste halve finale ging Are Wattripont en De Moerzekenaars zich van in het be- mdide sterksten en liepen uit op het zwak- Grote keer Luc Ver- zich tot de van het veld de ploeg in haar deed het verre van won dit eerste duel Grand-Leez speel- andere halve finale, s het snel duide- Halle geen moeite met zijn tegen- De gebroeders De Coster speelden uitstekend. Halle won deze tweede hal ve finale met 7-1. Kastel en Halle zouden dus de finale speler naar zeven punten. Gesteund door een luidruchtige supporter- sschare begonnen de fina listen aan de kamp en het was Halle dat het eerste spel zou veroveren na 40/40 en een buiten geleverde bal van De Wilde. Al in het tweede spel werd het gelijk omdat Kastel blijkbaar de zenuwen baas werd en twee kaatsen kon leggen. 1-1 dus. Het derde spel werd gelij- kopgaand maar draaide uit in het voordeel van Kastel, net als het vierde waarin Kastel een kaats kon plaat sen: 1-3. In het vijfde spel besefte Halle het dreigende gevaar en het kwam terug tot 2-3 en zelfs tot 3-3. Het beslissende zevende spel werd door Kastel ge wonnen na een licht 30-15 voordeel en twee gewonnen kaatsen: 3-4. Beker van Belgie. Luc Vermeir van Rap en Vlug beste speler op het terrein. Hier keert hij de bal '^jqI Ien. Beker van België. Benny Van Haver aan de lleei 8,e Anderlecht. (vh) KWB-Hamme won van Toyota op verplaatsing (vh) 11) oud ude i Liga Vlaanderen gere JJJ Baasrode-Hamme SK Meerbeke-Wieze Zele-Welle 93 (5 agen van 31.07.1983 Appeltërre-Hamme Zogge 15- 8 15- 9 15- 2 8-15 Dat bleek voor Kastel de ideale stimulans om op dat élan verder te gaan. Het nam de drie volgende spe len voor zijn rekening en won de Beker van België met 3-7. Na het eindsignaal braken de supporters los, sprongen en dansten en hier en daar kwamen er zelfs tranen aan te pas. De organisatoren moesten opnieuw de orde herstellen om de mensen van de Bond de kans te ge ven om de beker aan de winnende ploeg te overhan digen. Natuurlijk was daar mee het feest niet gedaan. Later op de dag werd in het lokaal van Rap en Vlug nog lang nagefeest. Die wed strijd kon men moeilijker doen stoppen. (A.V.H.: Het wordt stilaan duidelijk. De kompetitie komt in haar beslissende faze. Rodania heeft zaterdag een stap in de goede richting gezet door 't Vissershof echt be schaamd te maken. De veer bij Rodania is nu aange spannen. Zal ze stand hou den, ook in de momenten dat ze onder grote druk wordt geplaatst? 't Vissershof-Rodania 4-12 Wat een topwedstrijd moest worden is er eigenlijk geen geworden. De thuisploeg zat volledig in de greep van Ro dania die het heel flink deed. De forse start (0-3) bracht de lokalen zo van streek dat ze zich nooit hele maal kónden herstellen. Met 2-6 aan de rust was het kalf bijna verdronken voor de thuisploeg. De verwachte reaktie van 't Vissershof is totaal uitgebleven. Ze kon den tegen zulk Rodania niets beginnen. Van Gaeveren-Lamotboys 12-5 In de eerste helft was het zeer spannend. De lokalen konden zich echt niet los werken uit de greep van La- mot. Ze bleven steeds op nieuw volgen 3-3 en 4-4. De Van Gaeverenjongens kwa men wel twee punten los op de rust, maar daarmee stond de overwinning niet vast. Tot 7-5 bleef Lamot vol gen. Dan was het de lokale formatie die zonder haperen naar de zege holde! Van Maideren/Skoda/Bals- Toyota/Le Patrimoine 11-12 In het begin scheen de be zoeker het niet zo moeilijk te hebben om te winnen met 2- 6. In het tweede gedeelte echter sloegen de lokalen terug. Spel na spel werd op gehaald en ze naderden steeds dichter. Op 11-11 moest het laatste spel de beslissing geven en toen was het de bezoeker die de volle winst op zak stak. Broekkant-Ons Vermaak 11- 12 Ons Vermaak schijnt zo wat de ploeg te worden van de terugronde. De laatste tijd lopen ze iedereen onder de voet. In het eerste deel kre gen ze een forse lokale weerstand te verwerken 4-6. Ook na de pauze bleef men in dezelfde stroom. Maar Ons Vermaak kon hier ook na een 11-11 stand heel slim te lakens naar zijn kant toe trekken. Adec Baasrode stond aan de rust met 8-5 voor, in de der by tegen Hamme SK. Na de rust kwam Adec wel op 11-7 voorsprong. Maar de bezoe kers, onder impuls van Rob- by Segers en Frangois Buril kwamen terug tot 12-9. Uit eindelijk kon de thuisploeg de winst thuishouden, maar het verloor wel een punt te gen leider Kokejane dat op eigen terrein verloor tegen Grimminge. Zondag Staat de wedstrijd Kokejane-Baas- rode op het programma. De laatste kans dus voor de Adecjongens. Wieze Sportief verloor met zware cijfers in Meerbeke. Wieze was gewoon nergens, het staat wel midden :i de klassering met nog 1 wed strijd te goed. Voor Zele Durmen n iet er een klein mirakel ge euren wil men zich handh /en in hogere III. Het ver x>r op eigen ballodroom tegen Welle. Enkel Ronny Wauters speelde op normaal peil. (A.T.) Kaatsen. Kastel Rap en Vlug won de Beker van België en moest op het plaatje samen met de meegereisde supporters, (vh) Gewestelijke Bevordering Aalst-Dendermonde Uitslagen van 31.07.1983 Puurs-Opstal Zele Lois-Steven Baasrode-Kastel Terjoden-Hoke Merchtem-Welleweg Herdersem-Nieuwerk. 15-14 2-15 15-12 12-15 15- 4 15-12 Het belangrijkste feit van deze speeldag is de over winning van Baasrode VA tegen leider Kastel. Voor Kastel is de titel nog lang niet binnen, het. Brabantse Merchtem volgt nu op 2 pun ten. Op 21 augustus staan de twee tegenover elkaar op de Markt te Merchtem. Wat nu de wedstrijd van zater dag betreft: VA was in alle compartimenten beter. Het leverde en keerde sterk met als uitblinker Michel Hen- drickx. Van 8-5 aan de rust ging de thuisploeg door naar 11-6 en 12-8. Bij 13-10 kwam Kastel nog even te rug, maar een sublieme Hendrickx hield de punten op «den Broekkant». Opstal dat naar Puurs reis de (de bezoekers nog steeds zonder Herman de Kinder!) moest in het laatste spel buigen. Puurs nam eerst een 6-2 voorsprong, maar bij de rust stond Opstal met 7-8 voor. De thuisploeg kwam 13-9 voor, de bezoekers kwa men terug en namen zelfs de leiding met 13-14. Maar uit eindelijk won de thuisploeg od de valreep. Bij de bezoe kers was Yvan De Kinder de betere en de ganse thuis ploeg verdient een eervolle vermelding. Klassering 1. Kastel 2. Merchtem SV 3. Steven 4. Ter joden 5. Herdersem 6. Baasrode VA 7. Opstal 8. Hoke 9. Denderbelle 10. Puurs 11. Zele Lois 12. Welleweg 13. Nieuwerkerken 19 Kaatsen. Terwijl Geert Ringoot toekijkt is René Van Duysen aan de opslag tijdens de wedstrijd voor de Belgische Beker in Anderlecht (vh) Op het terrein Varent in Erembodegem organiseert kaatsklub H.O.K.E. een gro te kaatslutte tussen Tollem- beek en Buizingen. Deze ontmoeting heeft plaats op vrijdag 12 augustus om 16 uur. Men speelt er voor de «Tweede Grote Prijs Trai teur Van Nuffel». Beide ploe gen hebben een indrukwek kend palmares, daarom kan je er de beste kaatsers van België aan het werk zien. Inlichtingen zijn te verkrij gen in het lokaal café «Bij Jeannie». Kleistraat 30. Het jeugdtornooi kaatsen van Kastel Rap en Vlug, zeer bescheiden begonnen in 1977, kreeg reeds na vijf jaar, omwille van de unieke opvatting, vanwege de Belgische Kaatsbond, de titel van Nationale Prijs toegewezen. Deze zevende uitgave belooft een grootse en ontspan nende kaatshoogdag te worden. Acht sterke kadetten- en miniemenploegen, in totaal dus zestien deelnemers, geselekteerd in Vlaanderen, Brabant en Wallonië, zullen op zondag 7 augustus a.s. vanaf 9.15 u. 's morgens de strijd aanbinden voor de uiteindelijke overwinning. Als de zon van de partij is, zal er opnieuw gegarandeerd veel volk en sfeer zijn. Maanden intensieve voorbereiding van het wak kere Kastelse bestuur zorgen opnieuw voor een per- fekte organisatie. Elke kaatsliefhebber die dit tornooi op de twee terrei nen in de Scheldestraat reeds meemaakte, weet wat jeugdig enthousiasme in het kaatsen vermag en zal er opnieuw willen bijzijn. Programma De Ereprijs Schilderwerken Tony Baeit begint dus op 7 oogst om 9u30 op beide terreinen. Kadetten 9.30 u.: Baasr. Toek. - Soignies 10.30 u.: Kastel-St.-Servais 11.30 u.: D'Belle - Courcelles 12.30 u.: Welle - Ham-sur-Heure Halve finale: 14.45: winnaar 1-2 15.45: winnaar 3-4 17.30: finale Miniemen 9.30 u.: Baasrode V.A. Grimminge 10.30 u.: Baasr. toek. - Soignies 11.30 u.: Kastel - Ham s/Heure 12.30 u.: Wieze-Courcelles Halve finale 14 u.: Winnaar 1-2 15 u.: Winnaar 3-4 16u30 finale. Om 11 u. heeft een ontvangst plaats met heildronk en om 14u30 kunnen de verliezers hun prijzen reeds in ontvangst nemen. De bekers voor de vier finalisten worden geschonken door Schilderwerken Tony Baert en Bierhandel F. Van Geyte. De fair-playbeker wordt geschonken door Mundo-Sport uit Grembergen. De toegangsprijs voor een ganse dag bedraagt 100 fr, voor dames en gepensioneerden 80 fr. Er zijn zitplaat sen en tribunes voorzien, terwijl er demokratisch kan gegeten worden tegen 240 fr/maaltijd. Kaatsen. Kastel won de Beker van België. Kapitain Luc Vermeir kreeg de trofee uit handen van een afgevaardigde van de Belgische Kaatsbond. (vh) Kaatsen. Beker van België. Tranen van vreugde huilde lokaalhoudster Juliana, (vh) De Voorpost - 5.8.1983 - 31

De Voorpost | 1983 | | pagina 31