I -•C Voorzitter Roels: «Jeugdwerking krijgt nu alle aandacht» Jeugdige Kamillekes met ruime kern aan kompetitiestart van eerste nationale! Red Star Haasdonk wil ondi leiding van Albert Piessens hogerop Zonder Trees Haelterman.. Thor Kokerij Meldert en de Beker van de Denderstreek Snellere bezoekers verdienden mooie zege Prachtig kopbaldoelpunt 36 - 5.8.1983 - De Voorpost VOETBAL Zaterdag 6 en zondag 7 augustus feestprogramma op Racing Boonwijk Een nieuw bestuur, een echt jeugdbeleid en vooral kameraadschap tussen de spelers zijn de ingrediënten die Racing Boonwijk in de volgende jaren hogerop moeten brengen. De inzet van alle bestuursleden is enorm: het terrein kreeg een aardige beurt, en het is nu aan de spelers om de inzet van iedereen ook in resultaten om te zetten. Racing Boonwijk, de Dendermondse ploeg met stamnum- mer 4734, bestaat sinds 1947. In feite voetbalt men zelfs al langer op de Boonwijk. Voor de oorlog was men in de Vlaamse Voetbalbond akiief en pas na WO werd bij de Belgische Voetbalbond aangesloten. Twee jaar geleden kon Racing naar derde provinciale en vorig jaar deed de ploeg het ver van onaardig in derde. Vooral de kopbrekens in eigen huishouden, de problemen met sommige kernspe lers. beletten de ploeg onmiddellijk naar tweede door te duweh. Dinsdag waren we op Ra cing Boonwijk. De nieuwe voorzitter was er met het volledige bestuur aan het werk om de festiviteiten van dit weekeinde voor te berei den. Toch hadden we de ge legenheid met voorzitter Re- naat Roels en sekretaris Jan Fierens een woordje te wis selen. 35 jaar trouwe dienst Jan Fierens wou onmid dellijk Leopold D'Hollander in het gesprek betrekken. En terecht, want Leopold is nu al 35 jaar in trouwe dienst van Racing. Hij is, zoals voorzitter Roels het achteraf uitdrukt, de grote mentor van het kleine Racing Boon wijk. In het voorbije seizoen werd D'Hollander door de voetbalbond trouwens ge huldigd voor zijn 35 jaar als klubleider bij dezelfde vere niging. Leopold spreekt over Boonwijk als een moeder over haar kind. «Het is een ploeg om dit jaar kampioen te worden. Sterker dan vorig jaar. Een hechte groep. Met een goede trainer. En toch mag die ploeg dit jaar nog geen kampioen worden. Het is daarvoor nog te vroeg. Het is beter nog een jaartje te wachten.» Sekretaris Fierens wil ook de nadruk leggen op die hechte groep. «De kame raadschap primeert. Ook de nieuwe aanwinsten hebben zich geweldig snel aange past. We proberen trouwens spelers, hun familie en de supporters zo veel mogelijk bijeen te brengen. Er heerst hier een familiesfeer. 'We hebben, niet toevallig, de trouwste supporters uit de reeks. Op verplaatsing, bij voorbeeld naar de ploegen uit het Waasland, brengen we gemiddeld toch nog een honderdtal supporters mee en voor thuiswedstrijden kunnen we op-een tweehon derdvijftig supporters reke nen. Er is dus duidelijk een binding met de supporters. Zo hoort het ook.» Jeugdwerking Voorzitter Roels heeft het daarna over de jeugdwer king bij Racing Boonwijk. «Het is nieuw. Een experi ment. We starten dit jaar met een jeugdbestuur onder leiding van Robert Mertens. Het is voor een kleine vere niging als de onze trouwens een noodzaak gebruik te maken van de jeugd. Daar wordt nu ernstig aan ge werkt en in de toekomst moet die jeugd bij Boonwijk ook meer mogelijkheden krijgen. We willen ertoe ko men dat de eerste ploeg vol doende materiaal uit de jeugdreeksen zal krijgen. Nu hebben we gelukkig Lebbe- ke waar we nogal wat spe lers hebben kunnen vrijkrij- gen. Maar dat is iets dat financieel zware offers vraagt. De jeugd krijgt bij Boonwijk nu twee trainers. Er is Raymond Van Boven, ook trainer van de doelman nen en er is Michel Buys. De jeugd lijkt mij in goede handen.» Goede sfeer En de eerste ploeg? Onder leiding van trainer Pierre Moernaut, vroeger nog spe ler bij Boonwijk, bij Sparta Appels, bij Lebbeke, bij Ou- degem en bij Lutterzele en nu terug bij Boonwijk als speler-trainer, al hoopt hij niet meer als speler het gras op te moeten, werkt ieder een geweldig mee. De resul taten volgen vanzelf, zo zegt trainer Moernaut zelf. Er is een erg goeie sfeer en dat ondervonden wijzelf bij ons bezoek aan Boonwijk waar we de verjaardag van John Van der Straeten mochten meepikken. Wellicht nog duidelijker is het feit dat bijvoorbeeld Van der Meer- sche bij Jong Lede en Ronny De Feyter bij Aalst aan het werk konden maar beide spelers verkozen bij Boon wijk te blijven. Het moet daar dus wel erg leuk spe len zijn. Kermisprogramma We schreven in de inlei ding dat het voltallige be stuur hard aan het werk was op Racing Boonwijk en Re- naat Roels vertelde ons ook waarom. Zaterdag en zon dag is er Boonwijk-kermis en Racing Boonwijk wil meevieren. Er is dit week einde een jeugdtornooi, zie hiervoor op deze bladzijde, er is de wedstrijd tegen Bug- genhout in het kader van de Beker der Denderstreek en er is zaterdagavond en zon dag vanaf elf uur gelegen heid op Boonwijk een aardig hapje weg te steken. Als steun van de voetbalvereni ging Racing Boonwijk. Zeker de mensen uit de omgeving zijn het aan de leden van het bestuur van Boonwijk bijna verplicht hun kop eens te tonen. Racing Boonwijk is trouwens in al die jaren uit gegroeid tot een stuk van de Boonwijkgemeenschap. En niet het minst belangrijke. Feestprogramma Racing Boonwijk Zaterdag 6 augustus 14.30 u.: Berlare-Sint-Gillis 16.00 u.: Lutterzele-Boonwijk Vanaf 18 u warme maaltijden Zondag 17 augustus 10.00 u.: troosting jeugdtornooi 14.00 u.: finale jeugdtornooi 16.00 u.: Racing Boonwijk-Buggenhout (Beker der Denderstreek) Vanaf 11 u doorlopend restaurant. DAMESVOETBAL Heb IV Voetbal. De vier trainers van Red Star Haasdonk, (dw) Voetbal. Het bestuur van RS Haasdonk (dw) De Kamillekes hebben maandag de trainingen hervat onder leiding van Paul De Cremer. Trees Haelterman zal volgend seizoen niet meer van de partij zijn. Beroepsbezigheden en de verplaatsingen van Dentergem naar Aalst werden haar te zwaar. Kamiel Sergant was er het hart van in, maar zyn leuze «Weir doeng voesj» indachtig, mag daar niet lang bij worden stilgestaan want het nieuwe seizoen wenkt en er moet hard worden gewerkt om die voetbalkampanje grondig voor te bereiden. Niet voor niets hebben de Kamillekes het zo ver geschopt. In de eerste van een reeks bijdragen maken we kennis met alle speelsters van de klub. Gemiddeld ruim twintig jaar oud De twintig kernspeelsters van de fanionploeg van de Kamil lekes zijn: Conny Adam, Nadi- ne Aelbrecht, Ann Bauduin, Hilde Daelemans, Hilde De Neve, Colette De Wilde, Veerle De Wint, Ann Eeckhaut, Gisèle Ghesquière, Marina Van Belle, Annemie Van Damme, Brenda Van den Eeckhaudt, Ingrid Van den Neucker, Marie-Anne Van den Steen, Ann Van der Eec- ken, Trees Van Geert, Greta Van Hauwermeiren, Kristine Van Hende, Nicole Verhof- stadt en Nicole Van Israël. Deze kern. waarvan de gemid- Thor Kokerij Meldert waarvan de eerste ploeg vorig seizoen door innerlijke verdeeldheid en samenloop van omstandigheden degradeerde behaalde met haar minie men de 7de plaats, behaalde de titel met haar kadetten en presteerde flink voor de beker van Het Volk, was met haar scholieren ei zo knap en kende met de reserven een laatste reeks van 8 wedstrijden zonder nederlaag. Qua transfers was Thor zeer bedrijvig. Voor de eerste ploeg komen er bij Marc Spinoy van St. Opwijk, Roger De Lener van dezelfde klub, William 't Sas van VC Terheide, Patrick Hanselaer van SK Herdersem, Kris De Witte, nieuw aangesloten, Erwin Michiels terug van weggeweest naar Thor evenals Luc en Roelandts en Paul Arijs. Jonge spelers zijn Peter Wambacq van VC Terheide, Chris Verbiest van Terheide, Dirk Pessemier van Meldert, Bart De Nijs van Aalst, Rony Spinette van E. Aalst, Bart Waegeneer van Aalst, Peter Breckpot van Aalst en Ronny Doorns en Kris Ledegen eveneens van E. Aalst. Bart Lombeeck is een ieuwe speler en verder komen Bart De Bruyn van E. Aalst en Wim Vool van VC Terheide. Trainers voor het komen dseizoen zijn Georges Spittaels voor de preminiemen, Willy Van de Winckel voor de miniemen, Guido De Leeuw voor de knapen, Lucien Roe- lands voor de scholieren, Willy Van de Winckel voor de juniores, en Jean De Meyer voor reserven en fanionelftal. In de Beker van de Denderstreek heeft Thor Kokerij Meldert volgend programma, samen met vriendenwedstrijden: Zondag 7 augustus 10.00 u.: Meldert (jun.)-E. Meldert (res. B) 14,00 u.: TK Meldert (res.)-SK Herdersem (res) 16.00 u.: TK Meldert I-SK Herdersem I Donderdag 11 augustus 19.30 u.: TK Meldert I-SK Lombeek I Zondag 14 augustus 10.00 u.: TK Meldert (jun.)-W. Hofstade (res. b) 10.00 u.: W. Hofstade (res a)-TK Meldert (res) 16.00 u.: V. Denderhoutem I-TK Meldert I Donderdag 18 augustus 19.30 u.: TK Meldert I-Sp. Teralfene I 19.00 u.: TK Meldert (res.) -Sp. Teralfene (res.) Zondag 21 augustus 10.00 u.: TK Meldert (jun.)-VJ Baardegem (jun.) 14.00 u.: TK Meldert (res.)-W. Hofstade (res.) 16.00 u.: TK Meldert I-W. Hofstade I) Donderdag 25 augustus 19.30 u.: TK Meldert I-St. P. Opwijk Zondag 28 augustus 10.00 u.: VJ Baardegem-TK Meldert (jun) 10.00 u.: TK Meldert (res.)-Eendracht Meldert (res.) 16.00 u.: St. Denderleeuw I-TK Meldert I Zondag 4 september 17.00 u.: TK Meldert-Iddergem De matchen voor de Beker van de Denderstreek zijn die van de zondagen. (lh) delde leeftijd amper 20,50 jaar is, moet het dus volgend sei zoen waarmaken in Eerste Na tionale van ons vaderland da mesvoetbal. Er zijn zes nieuw komers in de A-kern: De voornaamste is Ann Bau duin, een lm82 grote midden veldspeelster van 21 jaar. Deze vrijschopspecialiste en spelver- deelster van Union stond ook op het verlanglijstje van Gos- selies en van Standard Luik, maar als Franstalige verkoos zij persoonlijk de Kamillekes, omdat ze zich aangetrokken voelde door de speelwijze van de Aalsterse ploeg. Bovendien lokte het vooruitzicht van 3 trainingen en een wedstrijd, dus vier verplaatsingen per week naar Luik haar niet bij zonder aanZij kan de spelbe- palende figuur worden in de centrale as van de Kamillekes- elf, maar ook de andere aan winsten zijn stuk voor stuk jong en veelbelovend: Er is de 18-jarige Colette De Wilde van Elsene, een polyvalente speelster, in de eerste plaats echter een formidabele kee per. En verder Annemie Van Damme (20) een begaafde spits afkomstig uit Roosdaal, twee meisjes uit Dendermonde nl. Nicole Van Israël (16) top- scoorster in het liefhebbersver- bond Walivo en Nadine Ael brecht (17) een veelbelovende middenveldspeelster, En ten slotte is er Conny Adam (20) die na twee jaar inaktiviteit terug is bij de oranje-blauwen, Conny is een all-roundmeisje dat o.a. ook keeperstalenten in huis heeft. Konkurrentie... Al met al flink wat konkurren tie dus voor de «oude» speel sters, maar na afloop van vorig seizoen waren ze het er na samenspraak met Kamiel Ser gant kwasi unaniem over eens dat er versterking moest ko men wilden ze zich handhaven in de hoogste klasse. Zo kwam het dat Kamiel afzag van zijn oorspronkelijk plan om het met dezelfde ploeg als vorig jaar te wagen, omdat deze meisjes toch de promotie hadden afgedwongen en hen dus de eer toekwam in de hoogste reeks te spelen. Door de uitbreiding van de spelers groep zullen enkele van deze meisjes waarschijnlijk naast de selektie vallen. Maar het komt er nu vooral op aan de besten te laten spelen en zonder mok ken in de dugout te gaan zit ten. Op die manier kunnen de Kamillekes zich in het komend voetbalseizoen wellicht moei teloos handhaven tussen de elite. Geen meeloper in provinciale Ook in de provinciale ploeg, de vroegere B-ploeg schuilt ta lent en ervaring. Mia Sergant en Daniëlle Ghesquière vroe ger titularissen van het A- team, zijn terug en ook Gerda Lievens maakt opnieuw haar opwachting. De provinciale kern telt veer tien leden: Ingrid Claessens, een 20-jarige licentiate licha melijke opvoeding en tech nisch begaafde speelster is de enige nieuwkomer. De overi gen zijn: Renée De Lannoy, Monique De Schrijver, Hilde De Rauw, Martine De Neve, Brigitte De Cock, Daniëlle Ghesquière, Gerda Lievens, Regine Meuleman, Nicole Pcr- daens, Mia Sergant, Josette Van den Steen, Karine Van Mcllaert en Nina Vermeulen. Met dergelijk spelerspoten- tieel moeten de doublures van de Kamillekes beslist een eer vol plaatsje kunnen afdwingen in de provinciale reeks En tenslotte is er de jeugd- ploeg, de meisjes tussen 10 en 14 jaar, het zijn er voorlopig tien, maar er komen er nog bij en het bestuur van de Kamille kes doet een oproep tot de meisjes in die leeftijdskatego- rie die zich tot voetbal aange trokken voelen om aan te sluiten. Dat kan op het sekretariaat: Moorselbaan 107-111-113, 9300 Aalst. Ook telefonisch te bereiken natuurlijk op het nummer 21.18.65. En natuurlijk plaats voor de jeugd! De tien, die door Jo Loeman worden getraind en uitkijken naar versterking. Marijke Boel, Juna Clement, Nancy De Clercq, Ann De Troyer, Anja Heyvaert, Iris Hubrecht, Saskia Molly, San dra Huylebroeck, Pascale Van Damme en Sylvia Van Damme. De toekomst van de Aalsterse damesvoetbalklub de Kamille kes ziet er heel anders uit dan een paar maand geleden. Toen dacht men het met dezelfde ploeg in Eerste Nationale te rooien, maar sommigen vrees den dat het meteen een retour- kaartje naar tweede zou worden. Vandaag liggen de kaarten an ders: met drie ploegen blikt men de toekomst met vertrou wen tegemoet. De Kamillekes hebben alles in huis om tot een grote klub uit te groeien. Het caféploegje van twaalf jaar geleden heeft een vlucht genomen die nie mand toen had durven voor zien. Cyriel Temmerman En dat dit hopelijk binnen de kortste keren zou gebeuren, is dan de bijna geijkte aanvulling. Inderdaad, zondagmiddag rond het middaguur een bijzonder raar uur, als je het ons vraagt riep voorzitter Waterschoot alle sympathisanten, spelers en persmensen naar het klubhuis in de Pastoors Stepmanslaan om het seizoen 1983-1984 in te luiden. In zijn openingswoord sprak van White Stars Sombeke. praeses Waterschoot zijn Van hem wordt dezelfde re- gemeende voldoening uit gelmaat en klubliefde ver over het feit dat zijn rood gele kleuren kunnen uitpak ken met niet minder dan Schelfout die definitief tien ploegen in kompetitie werd overgenomen van nu ook een vrouwenploeg Sporting Sint-Gillis. Deze onder de naam van Red Star talentrijke 22-jarige spitspe- Haasdonk zal aanzetten Ier kan ons inziens zeker én tevens twee elftallen, hoge ogen gooien nu hij de met name veteranen en pré- onbetwiste kans krijgt om miniemen, die met vrien- een voorlijn de gewenste pit denmatchen aan de gang mee te geven. Dat zou dan blijven. Ook over de velden in kombinatie met Luk Van was de Haasdonkse voet- der Jeught moeten zijn. ekf wacht als verleden jaar. Tweede nieuwkomer is Eric balfanaat nummer één tousiast, of zoals hij oorspronkelijk van S.K. Be- veren stammende spits was «Ondanks de veel te natte ooit eens één van de groot meimaand en de daaropvol- ste Wase voetbalbeloften gende droge zomer zijn onze maar heeft moeten ervaren mensen erin geslaagd onze dat een en ander niet liep speelvelden een fraai uit- zoals voorzien. Hij komt nu zicht te geven. Ze hebben de na twee jaar verblijf in Den twee speelweiden immers dermonde afgezakt naar de gedraineerd, genivelleerd Sterformatie. Laatste nieu- en vervolgens met de groot- we speler voor de seniores ste ijver ingezaaid. Het re- toch wordt Fons Bosman, sultaat mag er dan ook Fons is een 27-jarige mid- zijn». denvelder die niet minder Dat laatste konden we zon- dan zeven jaar voor Herle der meer beamen na visie, ving Sint-Pauwels speelde Dat was nog niet alles want en eigenlijk afkomstig is ook aan de akkomodatie van S.K. Sint-Niklaas. Om wordt volgens Robert nog de transfers rond te maken steeds met gepaste werklust vermelden we ook nog Chris voortgewerkt. Daarna stelde Van Buynder die als 17-jari- hij de nieuwe gezichten in ge de junioresrangen komt het fanionhuishouden van vervoegen, zijn klub voor. Naast een handvol nieuwe Wij van onze kant houden elementen voor de kern dezelfde volgorde en bijna ploeg kon voorzitter Water dezelfde omschrijvingen schoot eveneens niet zonder aan. Luc Van Moeseke was trots zijn flink gestoffeerde verleden jaar reeds doel- staf van oefenmeesters wachter en wordt voor een voorstellen. Hierbij vermel- nieuw seizoen overgenomen den we natuurlijk Albert die zijn eerstel te volledig seizoen start trainer van de eerste pli Willy Verheyen word h f trainer en Etienne Van Berghe wordt belast me keeperstraining. Laats E noemde was overigen! zijn vroegere karriére lc tijd eerste keeper bij Sint-Niklaas in opvolj van de legendarische u Van Driessche. Aan dit E wordt dan ook nog een perviserende koóërdini toegevoegd (alsof de ti a, geen geld kosten, zelfs y het provinciale voetbal) ze taak wordt vervuld i André De Waele een c van Haasdonk zelf die Heizeldiploma op zak het lag De verwachtingen vooi komende seizoen Dienaangaande is de Star-voorzitter bijzonder delijk: «We zullen er a "Sl aan doen om het mislt seizoen 1982-1983 weg wissen. Tegen de degrc tie strijden zou er met huidige spelersmateii niet mogen bijhoren. Te' willen we de supporters i goed spel en de vanzelfs] kend daaruit voortsp: ®r tende goeie resultaten te: P® naar ons terrein krijg mt Daartoe is het vooral nc zakelijk dat meer dan v( jaar het geval was, het' rassingselement in het i van onze eerste ploeg plaats krijgt.» Tot hiei sedert ontelbare jaren Red Star vergroeid-vergi ,j!n de voorzitter, die we zei: °c zo hoopvol een nakend zoen zagen tegen* blikken. Mare Ni iBc Sf wke Burst Erpe Onder een stralende zon zijn ook Olympic Burst en Oranje Erpe begonnen aan hun eerste wedstrijd in het teken van het tornooi Erpe- Mere. De thuisploeg heeft zich voor het komende sei zoen gevoelig versterkt. Na een aantal jaren afwezig heid keert de 23-jarige Hugo Van Herreweghe naar zijn klub terug. Deze boomlange midvoor zal voor het nodige gevaar in het luchtruim moeten zorgen. Verder wa ren Luc De Proost en De Meu aan hun proefstuk toe bij de lokalen. Voor Oranje Erpe begon de partij zeer prettig. De be zoekers waren doorlopend gevaarlijk. Werner Volkaert, nog niet in grote doen, we gens een lieskwetsuur, moest uit zijn beste krachten putten om vroege achter stand te vermijden. Erpe was gewoon sneller op de bal. Aan de overzijde werd Hervé Goossens vooral be stookt door een bedrijvige Geert Van Herreweghe, De ze slalomde door de verde diging dat het een lust was, maar had doorlopend min der sukses bij de afwerking. Rond het halfuur lukte het broederpaar Van Herrewe ghe een enig mooie aktie. Geert worstelde zich vrij op de flanken en zond gevat in. Hugo Van Herreweghe scoorde de openingstreffer. Erpe geraakte echter niel ontgoocheld door dit lokale sukses. In de 38ste minuut kon Guido Lauwereys van kortbij inkoppen na een dek- kingsfout in de lokale verde diging. Meteen was de rust stand bereikt: 1-1. Tijdens de rust vodrden beide elftal len een aantal vervangin gen uit. Deze bleken bij de bezoekers zeker doeltreffen der te zijn dan bij de gast heren. Vijf minuten na de herneming was het Geert De Schutter die Oranje op voor sprong knalde. Hij kon al leen op doelman Volkaert af toen de verdediging van Burst in buitenspel geloof de. Burst drong nu nog wat aan om de gelijkmaker te realiseren, maar mikte voor al te hoog op doel. De partij verwaterde zienderogen. Beide elftallen sleepten zich naar het einde toe. Een ein de dat er kwam met een verdiende 1-2 overwinning voor de bezoekers uit Erpe. Strafschoppen: 4-3. (g.d.t.) Bambrugge Mere Bambrugge en Mere dien den elkaar partij te geven als openingswedstrijd in een tornooi waaraan alle ploegen deelnemen uit de fusiegemeente Erpe-Mere. De partij geraakte echter moeilijk op gang, deels te wijten aan de hitte, maar ook aan de kombinaties tus sen de spelers onderling Deze verliepen- meestal zeer stroef. Weinig doelkan sen dus in een nogal matige eerste helft, waarin Bam brugge toch de beste kansen voor zijn rekening nam. Het was dus geenszins verwon derlijk dat er gerust werd bij een 0-0 stand. De tweede helft was er voor sommige spelers zelfs al teveel aan. Een aantal vielen uit nadat ze geplaagd werden met spierkrampen. De wedstrijd die verkrampte gelukkig niet. Het geelzwarte leger walste nu makkelijker over zijn tegenstander. Een doel punt kon nu niet lang meer uitblijven. In de 65ste mi nuut was het dan zover. Pa trick Paque dropte de bal hoog voor. De bezoekende doelman liep het leer tege moet maar werd door André Van den Bossche gelobt. ink Bambrugge verdiende {"k voorsprong volledig. M 1 kon geen vuist meer ma) ?nc en diende zich te beper) tot doelpunten te verhi» ..Ij ren. Men had daarmee n dan de handen vol zodaf weinig tijd overbleef om denken aan een event* gelijkmaker. Bambi echter trachtte zich op v« ge hoogte te brengen, ro slaagde er niet in. Zo b! het toch nog spannend n* behaalden de lokalen de geringste score toch overwinning. Dit na duel dat vooral in de tw« helft meermaals de supp ters bekoorde Strafschi pen: 3-4, <G4Anl Van 4 tot en met 8 septem heeft in de Bernhard- en 1 rijkehal van de Jaarbeuij p Utrecht de vakbeurs Inter! cor plaats. De aandacht vooral gaan naar het hedt |aa tiel De beurs is open 10.00 tot 18.00 uur op zond; Uk september en van 9.30 18.00 uur tijdens dc and dagen. «r ïjn We - MS at S

De Voorpost | 1983 | | pagina 36