Beveren ft verder trouw het jeugdbeleid sof men bij SK Sint-Niklaas ig nooit van een stil seizoen eft gehoord. J.-P. Borremans (E. Aalst): wikken en wegen Scheidsrechter worden SK speelt voor Excelsior KNIP UIT: COITIAR SpORt 25/30% voetbal De Voorpost - 12.8.1983 - 25 .mm 11. De supportersfederatie van SK Beveren, Geel-Blauw, vergaderde met voorz \aer, sekretaris G. Roosens en penningmeester L. Foncke. Ook burgemeester fwas van de partij. (Iv) seizoen haalde het, door een drastische verjongingskuur, fel veranderde SK Beveren oede resultaten. Er waren de ophefmakende kompetitieuitslagen en er was vooral 01 uwe bekeroverwinning. Dat SK Beveren blikt nu met veel vertrouwen het seizoen tegemoet. Het sobere maar blijkbaar efficiënte beleid van de laatste jaren wordt en Sporting bewees dat zeer goede resultaten halen in eerste klasse synoniem moet zijn van uitzonderlijke en peperdure transfers, noch van essionalisme. krachtlijnen van Beveren blijven verder ongewijzigd. Zo weinig mogelijk en het hoogste belang hechten aan het jeugdbeleid. De Beverse kern voor het seizoen 83-84 (Iv) al. SK Beveren stelde de ploeg voor aan de pers. Trainer Braems spreekt over de mst terwijl dokter Noppe blijkbaar al een ganse rij blessures ziet. (Iv) Kaderpersoneel «Beveren lukte misschien de beste transfer van het jaar», zei P.R.-man Dirk Maes. En dan vertelde hij ons dat Be veren zeer gelukkig was om het behoud van Paul Theu- nis. Inderdaad, een zeer du re en opmerkelijke transfer waard. En verder was het rustig aan Freethiel. Weih- rauch.wel een vertrouwd gezicht, maar de laatste maanden toch meer op de bank dan op het veld, naar Lierse en Patrick Schoofs, verdienstelijk maar vooral na het suksesrijk debuut van Patrick Stalmans in fei te overbodig, naar Berin gen. Het Limburgse voetbal bestand blijft toch ongewij zigd bij Beveren want met Luc Put werd een nieuwe kernspeler bij Diepenbeek weggehaald. De voorbereiding van de kompetitie 1983-1984 werd reeds ingezet en zoals het past bij elke nieuwe start is men boordevol vertrouwen. Men weet bij Beveren nu duidelijk waar men staat. Vorig seizoen werd een nieuw elftal gevormd, een ploeg die kan spelen vol gens Beverense normen en die daarenboven een Euro pees ticket wist te bemachti gen. Dat laatste is voor elke klub belangrijk. Niet (al leen) uit financiële overwe gingen maar vooral omdat de supporters van hun ploeg regelmatig een Europees optreden verwachten. Het vertrek van Jean-Marie Pfaff, Wilfried Van Moer en Freddy Buyl was een gevoe lige aderlating. Ze behoor den zowat tot het Kaderper soneel van SK Beveren. Nieuwe spelers moesten worden ingepast. Dat vraagt doorgaans tijd en ge duld, werkkracht en inzet, begrip en medewerking van iedereen. De aanpassing verliep bij Beveren gewel dig vlot en er werd met die vernieuwde ploeg zelfs de beker van België binnenge haald. Jeugdbeleid S.K. Beveren bleek dus wei nig aktief op de transfer markt. Het bestuur bleef ver der trouw aan zijn jeugdbe leid. Putten uit eigen jeugd en slechts kopen als het echt nodig blijkt. Het verleden heeft duidelijk bewezen dat die politiek ook mooie vruchten afwerpt. Beveren heeft altijd al meer dan ae- wone belangstelling voor de jeugd gekoesterd en vorig seizoen werd die jeugdwer king nog geïntensiveerd. Er kwam toen een jeugdcom missie die zich intensief met jongerenopleiding en hun belangen ging bezighou den. Een kommissie die uit gebreide kontakten onder hield met de verantwoorde lijken van A en B-elftal en van alle jeugdelftallen. Ver der werd toen Guido Ferket aangesteld als jeugdkoördi- nator. De gekozen formule bleek suksesrijk en zowat alle geel-blauwe elftallen deden het goed. De reserven bijvoorbeeld werden duide lijk kampioen met een zeer jong elftal. De jeugd blijft bij Beveren dus van primor diaal belang. Melk Ook al verschijnt SK Beve ren, wat betreft spelerspo- tentieel, nagenoeg onveran derd aan de seizoenstart toch zal het Waaslands elf tal nooit meer als voorheen evolueren. Sportkring kreeg voor het komend seizoen im mers een andere sponsor. Bij de aanvang van het sei zoen '76-'77 sloot de firma Combori een overeenkomst met de klub en gedurende zeven seizoenen bleef Com bori de sponsor van SK. Be veren. Het werden zeven vette jaren. Combori en Be veren bleken ijzersterk maar het huwelijk moest in deze tijd van algemene sanering worden ontbonden. SK Be veren nam, al had men het liever anders gezien, af scheid van de firma Combo ri. De Nationale Dienst voor Afzet van Land- en Tuinbouwprodukten (N.D.A.L.T.P.), door het Mi nisterie van Landbouw o.m. belast met de propaganda ten voordele van de Belgi sche land- en tuinbouwpro dukten in binnen- en buiten land besloot onlangs tot sportpromotie. Om een zo breed mogelijk publiek te bereiken werd een gedeelte van de middelen besteed aan de sponsoring van indi viduele sportmanifestaties en daarnaast ook aan spon soring van een meer perma nent karakter, namelijk de sponsoring van twee eer- steklasse voetbalploegen: FC Luik en SK Beveren. Met de «Dienst voor Afzet» hoopt SK Beveren dezelfde weg te bewandelen als in het verleden. SK Beveren is er altijd in geslaagd ëen ei gen imago op te bouwen. Sportkring is een ploeg die men kweekt, geen ploeg die men koopt. Die eigen kweek blijft een uitzonderlijke be legging in de voorbereiding van een suksesrijke toe komst. Het vertrouwen ge ven aan eigen voetbaltalent blijft het meest stabiele voetbalfundament waarop men toekomst bouwt. De re sultaten van Beveren bewe zen dat de Waaslandse be leidsmensen het bij het juis te eind hebben. SK Beveren blijft op dezelfde manier verder werken. Men zal be wijzen dat melk gezond is en kan leiden tot prima resulta ten want SK Beveren blijft SK Beveren. Een ploeg die aardig voetbalgenoegen verschaft aan duizenden geestdriftige, maar, ook dat mag eens vermeld worden, zeer gedisciplineerde sup porters. En dit seizoen, met het Europees ticket op zak, wellicht aan gans voetbal- minnend België. Hugo Aerts Eendracht Aalst is volop bezig met de voorbereiding van het nieuwe seizoen en tijdens de diverse oefenwedstrijden neemt oefenmeester Borremans de gelegenheid te baat om zoveel mogelijk spelers te testen in verband met het samenstellen van zijn definitieve kern. Zaterdag 11. won Eendracht Aalst op het kurkdroge en hobbelige veld van Herzele (Eendracht kwam hier zijn belofte na in verband met het aantrekken van enkele jeugdspelers) met 2-0 tegen de reserven van Anderlecht. De reserven kom nou. te titel wil eigenlijk de sfeer weergeven die Miteel bij de klub van de Watermolenstraat Het is dan nog wel geen halfoogst maar rond lagen gonst het aan de grens van Sint-Niklaas ilsele van heel wat onrustige nieuwtjes en je ontwikkelingen die binnen de kortste keren 'lossing moeten vinden. werd duidelijk bij de nbbel na de wat mis- vriendenwedstrijd Sportkring jongstle- woensdag afwikkelde sparring-partner Een- IZele. Geel-blauw kon 'el een kloof van twee toten op het bord een echt groot ,jll 'verschil was er zei iet i nooit bij. Het was den! 'ndeel de ploeg van I Antoon Pfaff die het halfuur naar haar iu zette en dat zelfs tot rijd Ming bracht in een te Jol hoekschoppen. D terug naar de «koe lie» met Leon Noliet. i©n vooral was de SK- niet zo lovend over 'statie van zijn ploeg, II hij wel dadelijk aan- dat de twee doelpun- to een knappe signa- varen. Eerst (dat was 'te minuut) zette spil ploeg Peter Van Wambeke een vloeiende aanval op, zonderde Luk Be vers af en diens draaiende bal naar het centrum werd weer ingetikt door een at tente Jan Simoen. Het twee de doelpunt viel wat vlug na de rust: het leder werd over links opgebracht door Noë, Mark leverde een verras sende zwiepbal af naar de kleine backlijn waar Jan Si moen de trage Zele-doelman voor de tweede keer ver sloeg. Op de vraag of het geen nut had nog enkele jeugd- elementen verder te laten aanrukken, was Noliet dui delijk: «Tijdens de Beker van Vlaanderen heb ik enkele talentvolle jongeren eens la ten proeven van de eerste ploeg. Voor de kompetitie is het zo dat ik slechts 14 na men op het scheidsrech ters blad mag vermelden, zo doende is het aan Cornet en Co om zich langzaam maar zeker op te werken tot ware eerste ploegspelers, maar dat zal grotendeels van hun eigen inzet en goeie wil af hangen. Over de nog steeds afwezige Tervoort had Leon (alweer) wat positief nieuws mee, Rob traint volop mee met de kern en zal zaterdag aanstaande het SK-doel voor het eerst in zijn loop baan officieel verdedigen in de oefenmatch bij stadsge noot Excelsior (dit onder no dig voorbehoud). Aangaande Danny Van- denhende is er inmiddels weinig goede informatie te verkrijgen. Hij lijkt volgens het meest recente dokters rapport nog ettelijke weken out met die terugkerende kwetsuur aan de ligamen ten in de knie. Dit obstakel staat bijna zeker een optre den van de Wase lieveling in de Belgische beker in de weg (hoogstwaarschijnlijk zondag 21 augustus op ver plaatsing bij Geel) en legt evenzeer een meer dan be denkelijke hypoteek op zijn aanzetten in de maiden- match van de kompetitie (op zaterdagavond 3 september om 20 uur) tegen FC Winter- slagü Volgend kapittel is het ge val Truyens dat volgens Nol- let zeker die omschrijving niet verdient. Leon stipt hierbij aan dat hij het meei dan beu was om Fred in twee gedaanten doorheen zijn ploeg te zien flaneren, enerzijds de makkelijke, niet met een tang aan te pakken egotripper, en an derzijds de vedette die tij dens twee matchen in de eindronde tot op internatio naal niveau reikte. «Mo menteel mag hij het als vet- betaalde speler bij de reser ven proberen, wat voor hem heel wat centjes scheelt, zo dat het mijn vaste overtui ging en hoop is dat zijne frank eindelijk gaat vallen. Fred Truyens kan immers beter dan hij tot nogtoe in Sint-Niklaas heeft laten zien». Over René De Ridder was de Antwerpse trainer even eens duidelijk: «René moet een kans krijgen, wanneer hij zich daadwerkelijk in de ploeg wil inschakelen, maar het moet duidelijk zijn dat hij zoals de zaken nu staan zeker geen volledig seizoen kan meedraaien». Luk Bevers tenslotte is zoals bekend een pion die Er was beloofd aan Herze le door Anderlecht dat een reserventeam, versterkt met een vijftal kernspelers, te gen Aalst zou aantreden. Wat kwam uit Brussel over? Een stel laatstejaarsjuniors die overkort naar het reser- venpotentieel kunnen over geschakeld worden. Aalst verscheen te Herzele tussen de krijtlijnen met de komple- te fanionploeg op uitzonde ring van J. Dierickx en Ser geant, beiden lichtge kwetst. Wat de afspraak met Herzele betreft, kan dus ge zegd worden dat er voor Eendracht Aalst geen vuiltje aan de lucht was. Vanwege Anderlecht hadden de orga- nizatoren te Herzele een an der gebaar verwacht. Was de weerstand voor Horvat en Co dus eerder zwak, dan ging trainer Borremans weer wat uitdokteren. De Fries Teuben werd tegen dat ersatz-Anderlecht uitge speeld als centrale midden velder, naast Luc Limpens terwijl Vermeulen (die krijgt verder vertrouwen van Bor remans) en De Bolle als flankmiddenvelders ope reerden. Rudy Haleydt en Van Roy renden weer in de spits en worden wellicht de vaste waarden in de Aal ster se aanval. De lange Schets (lm92) werd uitgetest als voorstopper. Hij bracht het er behoorlijk vanaf. Hij is sterk in de lucht, tackelt gepast, maar het blijft nu afwachten hoe snel hij zich naar het niveau van tweede nationale zal kunnen op trekken. Ook Suarez ver scheen op het appel te Her zele. Hij werd tijdens de tweede helft ingeschakeld voor Peeters als rechter flankverdediger. Een tech nisch flink onderlegd voet baller die Suarez (24). De vraag blijft echter: «Zal hij het hoge ritme van tweede nationale zo maar direkt aankunnen?». Hij lag im mers een jaar 'stil' na een konflikt met Cr. Schaarbeek en speelde hooguit enkele wedstrijden in een of ander liefhebbersverbond. Onder tussen diepten we enig nieuws op uit de ziekenboeg in het P. Cornelisstadion. Goed nieuws in elk geval vanwege de Brusselaar De- roy, die de trainingen hervat heeft. Johan Dierickx en Ser geant zitten geplaagd met enkele lichte blessures, zon der erg evenwel. Manu Fer- rera kreeg een spalkver- band rondom zijn gebroken teen en ontving van zijn ge neesheer de raad zijn kondi- tie (die bijna op punt stond) op peil te houden met zwem men en fietsen. Voor hen die toeschouwer willen zijn van het oefenschema van de A- kern vermelden we graag volgend programma: zon dag 14 augustus: VV Geel-E. Aalst (16 u.), donderdag 18 augustus: Diegem-E. Aalst (19u30), zaterdag 20 augus tus: Sint-Niklaas-E. Aalst (20 u.). De B-kern speelt een wedstrijd om 18 u op zater dag 13 augustus tegen Sint- Lievens-Houtem. De oefen- meester heeft dus de vol gende weken alle kansen om te wikken en behoorlijk af te wegen. (abl) A.L.S.O. de vriendenkring van scheidsrechters, aan gesloten bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond, gewest Aalst-Dendermonde richt een kursus in voor kandidaat-scheidsrechters. Een bewijs van goed gedrag en zeden is vereist. Belangstellenden, zowel vrouwelijke als mannelijke die tenvolle 16 jaar oud zijn kunnen hun kandidatuur schriftelijk stellen bij de Heer Van Renterghem, sekre taris van het Provinciaal Scheidsrechterscomité, Speldenstraat 19, 9000 Gent (tel. 091/25.19.73). De kandidaten worden schriftelijk verwittigd voor het bijwonen van de eerste les die zal doorgaan te Aalst op 3 september 1983. De deelname aan de kursus is gratis!!! De vergoeding voor debuterende scheidsrechters be draagt 300 F. per wedstrijd. Reiskostenvergoeding, zonder onderscheid, bedraagt 4 F per km. Verder heeft men het voordeel gratis toegang te hebben tot alle wedstrijden, van jeugdwedstrijden tot Nationale wedstrijden. Europabekerwedstrijden en Interlands. Verdere inlichtingen kunnen ook verkregen worden op bovenstaand adres, ofwel bij de Heer Vijverman Jozef, lid P.S.C., Avondelsbaan 6, 9440 Erembodegem (tel. 053/70.43.41). SK Sint-Niklaas speelt zaterdagavond om 19 uur tegen Excelsior. Zoals velen misschien reeds bekend was, of is, kampt tweedeklasser Sportkring Sint- Niklaas reeds een tijdje met veldproblemen. Daar kwam enkele weken terug een oplossing voor omdat Excelsior de geste deed om zijn terreinen beschikbaar te stellen. Als sportieve tegenprestatie komen de eersteploegspelers zaterdag a.s. om 19 uur naar de Heistraat, als loper in de zak van scha ker Noliet zeker niet zou mo gen ontbreken. Niettemin was het kontrakt dat reeds enkele dagen in de oven zat, voor zover ons bekend, nog niet getekend. Toch bestond er goeie hoop dat dit binnen het etmaal, maar dan is de ze Voorpost alweer van de persen, in orde zou komen. Een gang van zaken die geen enkele rechtgeaarde Sportkring-fan of -volger zal berouwen. (m.n.) Schoolstraat 54 - Koolstraat 159 AALST - Tel. 053/21.25.56 Waardebon - Voetbalschoenen KOPA MITRE - 500 F LE COQ SPORTIF - 400F- 1000 F ADIDAS, PUMA, PATRICK - 350 F Op vertoon van deze aankondiging kan U uit-, zonderlijk genieten van deze unieke aanbieding bewijzen dat melk gezond is SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60

De Voorpost | 1983 | | pagina 25