Hendrik Caethoven, Etienne De Beule en Jan Bogaert brachten aanval op gang maar Willems plukt de bloemen Sportclub Excelsior laat zijn vijftigjarig bestaan niet onopgemerkt voorbijgaan te Haasdonk Willy Teirlinck geen verjaardagsgeschenk Ferdy Dierickx vanavond te Buggenhout aan de start Beule 1 Slechts 37 renners aan de start te Buggenhout-Opstal voor de Grote Prijs Jef Van der Jeugt Vanwege de renners wer- gang en bij het ingaan van den ze vorige woensdagna- de elf kleine ronden op pak- middag niet erg beloond, weg 70 km van de iinish Zoals eerder in deze bijdia- was de voorsprong van de ge gesteld, verschenen er spitsrijders geslonken tot 35 slechts 37 aan de start. Maar sekondon en waren behalve het publiek was in grote ge- Van Calster de tegenaan- tale naar Buggenhout afge- vallers weer door het pelo- zakt. In het begin werden ton opgeslorpt. Kort daarna ook zij niet beloond. De ren- probeerde Rossel de verbin- ners hielden het bij enkele ding met de kop te verwe- gewone trainingsronden, zenlijken. In zijn spoor volg- Pas na vijftig kilometers den Jan Bogaert, Willy Teir- kwam de koers op gang. Dit linck. - weer reuzesterk rij nadat Etienne De Beule, dend - en Daniël Willems. Willy Sprangers en Jos Gij- Vermits vooraan de beste zemans op avontuur waren pijlen waren verschoten, getrokken. Daar men in den liep alles samen. Op drieën- beginne in het peloton de dertig kilometer van het ein- zaken rustig bekeek, kon dit de werd een nieuwe aanval trio een voorsprong verwer- gelanceerd door Van Vlier ven van 45 sekonden. Na 50 berghe. Etienne De Beule. km kwam er dan plots reak- Hendrik Caethoven en Willy tie in het peloton. Daniël Teirlinck. Benny Schepmans Willems, Van Calster. Willy en Etienne De Wilde. Op --Teirlinck. Hendrik Caetho- twintig kilometers van de Wielrennen Tijdens de koers voor profs in Buggenhout werd er gedurende de eerste vier ven en Mare Goossens zet- fin'sh werd een nieuwe aan- ronden een beetje gewandeld, (c) ,en een tegenaanval op val afgeslagen. Ondertus- Wielrennen. Bij de profs te Buggenhout-Opstal sprintten Etienne De Beule en Caethoven voor de vierde en vijfde plaats, (c) 26 - 12.8.1983 - De Voorpost WIELRENNEN Profs te Buggenhout Wielrennen. In Buggenhout-Opstal won Daniël Willems de beroepsrennerskoers (i ami Wielrennen. De grote prijs Jozef Van der Jeugt te Buggenhout-Opstal werd gewonnen door Daniël Willems. Hij kreeg de bloemen. Tweede Willy Teirlinck nam de trofee mee naar huis. (c) Hoewel er heelwat be- Maar wie de familie Van der dewerking van de wie- Jangstelling te noteren viel Jeugt kent, weet dat dit ech- lerklub Paladijn en enkele van het publiek, verschenen te doorzetters zijn. Jef Van vrienden, er op de wijk Opstal te Bug- der Jeugt, die op 12 januari Vier maanden lang heb- genhout voor de tweede van vorig jaar op te jonge ben deze mensen aan de Grote Prijs Jef Van der Jeugt leeftijd overleed, was inder- voorbereiding gewerkt van slechts 37 renners aan de tijd de bezieler van meer deze wedstrijd waarop ze start. Dat was bedroevend dan 65 wielerwedstrijden, trots zijn. Vooral omdat het voor de organisatoren voor Zijn overlijden mocht niet een initiatief was van groot wie het alle moeite van de het einde betekenen oor- vader, naar wie ze altijd met wereld kost om een prof- deelden de kleinzoons Dirk trots hebben opgekeken. En koers op gang te houden, en Willy. Zij kregen de me- terecht trouwens. Willy Teirlinck, die een dag voordien te Willebroek op het voorplan was getreden, werd te Buggenhout algemeen als favoriet vooropgesteld. Vooral omdat hij net op diezelfde dag zijn vijfendertigste verjaar dag vierde. Willy moest in de sprint het onderspit delven tegen Daniël Willems. In ieder geval heeft hij een uitmuntende wedstrijd gereden. Hij was ontegen sprekelijk de figuur van de dag. Iets wat hij in een gesprek dat we na afloop met hem voerden, be aamde. «Ik heb inderdaad een sterke wedstrijd gereden. Ik veronderstel dat iedereen in de kranten gelezen had dat het vandaag mijn verjaardag was. Nadat de eerste ontsnapping met drie renners tot stand was gekomen heb ik direkt gereageerd. Ik ben tot op veertig meter gekomen, maar de groep wilde mij blijkbaar dat verjaardagsgeschenk niet gunnen. Na dien heb ik nog verschillende keren gedemarreerd en heb uiteindelijk aansluiting kunnen krijgen. Steun heb ik niet gekregen. Het is voor mij zeer lastig geweest om die onderneming tot een goed einde te brengen. Op het einde heb ik nog een beetje tegen slag gehad. Daniël Willems die is weggesprongen op een kilometer of drie van het einde. Ik ben meege- wipt. Toen dacht ik Willems aan te kunnen in de sprint, omdat hij nog niet de grote konditie heeft. Ik vreesde echter Etienne De Wilde die naderde. Daar om ben ik van heel ver aan de leiding beginnen rijden. Tijdens de ontknoping kwam ik tot de vaststel ling dat Daniël Willems frisser zat dan ik.» (e.d.m.) sen zorgde Daniel Willems achteraan voor een ferme brok achtervolgingswerk. Hij flitste in een minimum van tijd van het tweede naar het eerste peloton en meld de zich metéén aan als één van de grote kanshebbers op de eindzege. Tijdens de laatste twintig kilometers kregen we nog uitlopers te noteren van Willy Teirlinck en Etienne De Wilde, zónder sukses evenwel. Het ge beurde tenslotte nog alle maal tijdens de ultieme ron de van zeven kilometer. Wil ly Teirlinck plaatste op nieuw een demarrage maar Daniel Willems reageerde gepast. In het peloton - of wat er nog van overbleef - werd even geaarzeld en dat was voldoende voor de twee ontsnapten om buiten de greep te In een spannende einds pei versloeg Daniel Willem 'an jarige Willy Teirlinck n< a"d de meet. Licht afgesche ,r"° eindigde Etienne De voor Etienne De vijfde plaats was legd voor de Zeienaar drik Caethoven. Flor Van Wassenberghe en zijn mannen hadden het ons jes Van Wassenbergh wer- reeds ettelijke maanden van op voorhand gesignaleerd: er den nogal wat memorabele zou een uitstekend programma voor het wielerseizoen 1983 wedstrijden op Haasdonkse worden uitgebouwd om het 50-jarig bestaan van hun wegen georganiseerd. Uit toegenegen Excelsior luister bij te zetten. En inderdaad, het bijna niet te overziene wat er op. rond en na de kermisdagen van Haasdonk te aanbod stippen we vooral gebeuren staat is niet niks. Daarover zo dadelijk meer. de ritaankomsten aan van de Ronde van Belgié in 1952 De pioniersjaren eerder beperkt en bleef alles en ^53 anebei gewonnen Op 3 augustus 1933 kwam ee," )C?ar OI.~ door Willy Vannitsen. Ver- de Sportclub Excelsior tot H satie en heel wat gezel- der kreeg ook het kampioen stand door toedoen van Ba- «v°nden- Tijdens We- schap van Vlaanderen drie ziel Janssens (tevens eerste r verdween maai zjjn beloop in Haas voorzitter), Jozef Valaert (se- 'JL\ "a lj donk en maakten de onaf- kretaris), «Door» Huyb m°ar d°t meteen ook de hankleijkheidskoersen heel rechts (die nog steeds in ffjf" dat Excelsior nieuw wat opgeid. Het was dan Haasdonk verblijft). Jozef .g.- ingeblazen in niet toevallig dat dit rijk Maes «de Kuiper». Albert aanbod van wielerevene- Maes, Petrus Maes, Frans Tijdens de daaropvolgende menten deels in de hand Liessens. René Van Meir- jaren ging se klub daadwer- werd gewerkt door de hech- venne en Leonard Cap. kelijk «steeds hegerop». Ex- Ie vriendschap van Frans In die beginperiode waren celsior stamt uit het Latijn. Van Wassenberghe met Wil de aktiviteiten van Excelsior Onder impuls van de broert- l®m en Karei Van Wijnen- daele, die op hun beurt er voor zorgden dat Excelsior bekend werd tot ver buiten het Waasland. Van 1963 tot vandaag De eerste datum is het ont houden waard omdat de Haasdonkse wielerferven- ten toen het Kampioenschap van Oost-Vlaanderen voor liefhebbers mochten inrich ten. Datzelfde kampioen schap maar dan voor be roepsrenners ging inmid dels enkele keren door in de Beverse deelgemeente en vooral Westvlaming Dirk Baert houdt hieraan goeie herinneringen over want hij won tot drie maal toe het pleit. In de jaren 1978 tot 1978 skoorde Excelsior eens te meer hoge ogen wanneer aan hun jaarlijkse profwed strijd de onklopbaar ge waande Flandria-formatie steevast deelnam U weet wel met het trio Freddy Maertens. Michel Pollentier en Mark De Meyer. Toch werd de vereniging niet van tegenslagen gespaard waarbij het overlijden van groot promotor en bezielen de voorzitter Frans Van Wassenbergh in 1976 zeker moet vermeld worden. Broer Flor deed echter wat Frans hem zeker zou aange raden hebben, hij ging met verbetenheid verder en kreëerde een vatse ploeg van betrouwbare mensen rond zich om Excelsior weer hoge toppen te doen sche ren. Hun gezamelijke in spanningen worden in de komende weken (hopelijk) bekroond met schitterende wielerdagen en dito vie ringen. Wielrennen. Al waren de renners eerder in kleine getale, de supporters waren op post. (c) Het feestprogramma Maandag aanstaande (15 augustus) worden de festivi teiten ingezet met een nieu- welingenkoers in de Per straat en dat vormt de aan loop tot een werkelijk te ge kke koersweek. Zaterdag 20 augustus zetten de beroeps renners aan en hierbij moet wel gezegd worden dat de klub alle Belgische wieier- groepen aanschreef voor deelname maar dat slechts drie kleinere formaties de beleefdheid hadden te ant woorden. Zondag 21 augus tus staat de juniorenwed strijd in de Zandstraat op het programma en daags daarna worden de liefheb bers op de weg gestuurd in het Dorp zelf De junioren mogen het dan op 23 oogst nog eens tegen mekaar op nemen op Den Buiten, ker voor internationale lief hebbers voorheen bekend als Geraardsbergen - Beve- ren, dit jaar De Klinge - Haasdonk of (1* Ronde van het Waasland voor ama teurs) genoemd grotendeels in de Haasdonkse dorpskom betwist. Een organisatie met niet minder dan 110.000 frank aan prijzen. Reken daar op de koop toe alle andere (in totaal elf) koersen van 1983 bij welke in Haas donk werden betwist en men zit voor prijzengeld al leen algauw aan een klein half miljoen Belgische frank. Eerste vraag welke dan rijst bij de zo vooruitziende Vla ming is wel hoe men dat voor mekaar krijgt in een gemeente met slechts 3.630 zielen (over de lichamen maar gezwegen). Dienaan gaande verzekert woord voerder Flor Van Wassen berghe ons dat elkeen gul koopt wanneer de 27 kernle den van zijn klub jaarlijks de baan opgaan met steun- kaarten en lotjes Tevens beklemtoont hij dat het zon der de steun van heel wat sponsors niet mogelijk zou zijn zulk een uitgelezen pro gramma van wielerwedstrij den voor te schotelen. En in de derde plaats noemt hij voor subsidie (volgens het gemeende felicitatie ova 1 niet zonder reden het ge- wettelijk bedrag dan wel) én maken aan de Excelsioi je) meentebestuur van Beve- morele steun. den ren. dat steeds klaar staat Het past natuurlijk een wel- d< «Wie zegt dat ik in Buggen hout niet wil starten vertelt onwaarheden. Ik heb reeds aan twee wedstrijden in die gemeente deelgenomen. Moest ik vrijdag (vandaag dus) tijdig vrijaf krijgen van mijn werkgever dan ver schijn ik aan de start van de avondkoers die op de wijk Opstal wordt gereden». Eén en ander vertrouwde Ferdy Dierickx ons toe, na geruchten van sommigen dat hij de rug toekeert naar de vroegere supporters. «Ik heb nog altijd dezelfde waardering als vroeger voor die mensen», gaat Ferdy Dierickx verder. «Wat er eigenlijk van de zaak is, is het volgende: Ik neem deel aan een wieier- kompetitie in de provincie Brabant. Momenteel bezet ik daar de vierde plaats in het algemeen klassement. De fi nanciële voordelen die hier aan verbonden zijn. zijn niet te versmaden». Ferdy Die rickx kennende, hebben we geen enkele reden om aan de woorden van deze eerlij ke sportman te twijfelen. Het is doodnormaal dat een renner die plaats uitkiest waar er een frankske meer te verdienen valt. In ieder geval gaat het de Buggenhoutenaar de jong ste weken biezonder goed Tot zes keer toe legde hij beslag op de tweede plaats. In Londerzeel reed hij vorige zondag als eerste door de finish; «Het is daar een typi sche vluhetkoers geworden» zegt Ferdy Dierickx. «Al na enkele kilometers gingen vier renners voorop rijden. Samen met René Dil len heb ik de achtervolging ingezet. Nog vier renners kwamen ons gezelschap vervoegen. Wij hebben de vluchters bijgehaald. Met twaalf stevenden we over brede lanen naar de streep. Met de ontknoping in zicht poogden geregeld renners weg te geraken. Met nog 'e meter voor de boeg b« weggesprongen. Ik beep, kop blijven rijden. eigenaar van de bloemesrr De beste periode van F Dierickx is dus bijlange niet achter de rug, zo ook weer door sommi| werd beweerd. E.D Wielrennen. Etienne De Wilde fietste als derde over meet in Buggenhout-Opstal. (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 26