meubel - discount Roger Seghers met recht en reden wereldkampioen bij de Vrije Liefhebbers illy Van Vlierberghe uit De Klinge: in de top van het ase halve fondspel Peter Van Huffel en Patrick Mettepenningen arrangeren het onderling staert-Van Raemdonck Sint-Gillis-Waas: inciale Limogeszege. Luc Wallaeys eigenaar van de bloemen te Buggenhout thm, mmnu ~7~ yy- De Voorpost - 12.8.1983 - 29 DUIVENSPORT WIELRENNEN Van-Vlierberghe heeft van het zogevreesde paraty- de seizoenen heen zich sus. Na enkele dagen ver bijzonder gerenom- zorging. maar ook twijfels, halve fondhok opge- nam Willy een moeilijk be- e]j| id, dat met de presta- sluit. Hij ruimde zijn volledi- 3j, ils maatstaf tot de bete- ge kweekkolonie op. Een het Waasland be- werk van meer dan tien jaar Dit seizoen demon- ging verloren. De Waaslan- jijde hij niet alleen de der dierf het risico niet lo- it van zijn stervlie- pen om uitbreiding te krij- de halve fond, maar gen naar zijn vliegers. Ach- n j racht het voor elkaar, teraf bleek wel dat hij mis- tW( iet zijn «speelvogel» in schien wel wat te vlug han- ,t01 oofdrol, de 1° provin- Ie winnen uit Barcelo- provincie Antwer- gesneden. Ke, osis van zijn kolonie is delde, maar gedane zaken nemen geen keer en hij be schikt over de kwaliteiten Deze jaarduif toonde om opnieuw aan een kweek- stam van baas Van stam te bouwen. uit het goede Dat zijn vliegkolonie super- gezond zit bewijzen de zeer goede resultaten. Willy wij- tog ngesteld uit duiven zigde bij het begin van het Albert Van Miert uit huidig seizoen zijn wijze van Jules Rijc- begeleiden en verzorgen, uit St. Amandsberg en Hij schakelde van de cou- j,, iud eigen ras, dat als rante duivenvoeding over ^stroming Marcel De naar de korrel voeding, om- Waregem meekreeg, dat hij overtuigd is dat een 1 kweek en het vormen komplete voedingsmethode ke en stam heeft de Wase is en de melker alleen nog Dl: ment dat hij het rustiger aan kan doen en aan pension mag gaan denken. Naast de halve fond resulta ten, zorgde de jaarling dui ver «Speelvogel» met de provinciale overwinning Wereldkampioenschappen voor Vrije Liefhebbers in Sint-Niklaas uitstraling Vlierbergh's fondkampioen heel moet aanvullen met water geduld. Zijn vliegers en griet. Dat hij het bij het cli; rategen wordt weinig rechte eind had bewijzen de oor- prestaties, zowel met de da gegund. Hij dat z de mand on- duwnaars als de oude dui- duiven heeft dit alles- iet voordeel dat ze ge worden aan het ver- Ma in de mand en leren Vc «r-, ddi jjWI nding moeten opdoen, ven. Na een zware vlucht joj lorden dan ook elke wordt ook de theepot met meegegeven. Voor de honing bovengehaald. Vroe ger werden de duivinnen voor de inkorving op de hal ve fond getoond, maar dit moesten de vliegers het voor en drinken tijdens het hun vertrek stellen om een Een belangrijke omgekeerde nestschotel en is de mening van ook daaronder hebben ze niet geleden. J igenstaande hij tijdens Het is niet sedert dit sei zoen, dat zijn naam een goe de weerklank heeft bij de hij in het voorjaar met afstandsspelers. In 1980 was nneuse tegenslag af te hij zesde nationaal fond weinigen kampioen met twee jonge erstellen, duivinnetjes. Ondanks hij de onverzettelijkheid het goed heeft op de halve Villy is haast legenda- fond, zit hij in zijn achter en hij is zodanig ver- hoofd reeds met fondaspira- i met het duivenspel ties, maar die wil hij nog ij bereid is om inspan- wat bevriezen tot op het mo ra te leveren. Hij steekt iter niet onder stoelen sa\.hl) enorm Duivensport te Aalst «Elk zijn Recht: hulp heeft van zijn koppelt zowel kwekers Dellaert uit Erpe winnaar uit Meaux M liegers vroeg, niet al- f om vroege jongen te De wedstrijd uit Meaux die maar wat de vlie- in de maatschappij Elk zijn igaat om de gevaren Recht te Mere wordt uitge- irgiftiging op het veld schreven trekt de liefheb- uitlopen. Zijn tuinhokken bers wel aan. Zondag was aan de Wase Polders, het Dellaert uit Erpe die de el risico bij latere kweek palm wegkaapte en hierme- e groot zijn. De miserie de zijn klassement nog ver- Ik h op het moment dat de beterde want met de zege jers hun tweede ronde van zondag was hij aan zijn Jn grootbrachten. Willy 2e overwinning toe. Toch kte faktoren, die drin- komt de beste uitslag van de onderzoek nood- gebroeders Vijverman die i de duivenarts met de tweede beginnen fleerde symptonen nog voor mi van Van kolonie. Prestaties 8.5: Etampes: 811 oude: 3, 77, 143, 181. 209, 213, 222(14) 573 jl: 15, 49, 67, 73, 89, 130, 176, 183, 204, 227 (13) 14.5: Dourdan: 894 oude: 1, 5, 6, 43, 58, 95, 207, 218, 262, 266, 296 (15) 608 jl: 12, 17, 21, 29, 186, 192 (15) 22.5: Etampes: 698 oude: 13, 14, 63, 75, 99, 279 (10) 633 jl: 3, 30, 54, 94, 180, 192, 241,246 (11) 4.6: Etampes: 568 oude: 3, 5, 49. 64, 66, 75, 91. 146, 196(11) 518 jl: 5, 27. 72, 90. 98, 113, 183 (10) 18.6: Etampes: 562 oude: 5, 14, 37, 85, 100, 113, 124, 138, 207, 210 (13) 27.6: Dourdan: 412 oude: 6, 7, 8, 42, 62, 115 (10) 2.7: Corbeil: 1.196 oude: 6, 16, 48, 50. 93, 193, 241, 253, 303, 322, 358, 362, 367, 402, 433, 436, 454, 461 (18/28) 9.7: Dourdan: 394 oude: 2, 91, 142, 158 (9) 419 jl: 16, 47, 92, 151, 153 (8) 799 jonge: 24. 69, 73. 77, 87, 95, 105, 110, 123, 127, 176, 187, 192, 197, 214, 279, 302 (36) 16.7: Etampes: 573 jonge: 10, 14, 48, 58, 70, 114, 158, 172, 210 (9/16) 23.7: Dourdan: 278 jl: 12, 43, 71 (4) 623 jonge: 5, 6, 27, 35. 41, 59, 70, 77, 100, 136, 141, 158, 188, 205 (14 van 21) 30.7: Etampes: 617 jonge: 16, 25, 37, 42, 47, 49, 67, 79, 109, 115, 167, 18.4, 189, 214, 215, 224, 245 (17 op 31). BENO Voor het tweede achtereenvolgende jaar boden de binnen straten van Sint-Niklaas en dan vooral de Anker- en Truweelstraat het parkoers voor het wereldkampioenschap voor alle vrije liefhebbers. Qua deelnemers, belangstelling en weersgesteldheid mochten de organisatoren geenszins mopperen zodat het wedstrijdgebeuren over 13 ronden van 15 km (ofte 195 km in totaal) bijna niet stuk kon. Een blik op het ruim 140- andere drie Zuidafrikanen, koppige deelnemersveld Een opvallende rol in het leerde ons dat buiten het achtervolgende groepje was merendeel Belgen ook ama- overigens weggelegd voor teurs kwamen opdagen uit thuisrenner Freddy Luyckx. j Italië, Duitsland, Neder- De grote Sint-niklase wieler- land. Frankrijk en zelfs een belofte van weleer fietste handvol Zuidafrikanen, zo- zich min noch meer een on- dat de internationale in- geluk en het was ook onder breng beduidend sterker uit- diens impuls dat de voor viel dan in 1982. Zelfs de sprong van leider Seghers buitenlandse nieuwsmedia helemaal te niet werd waren vertegenwoordigd gedaan, door twee Engelse reporters. Roger was er zodoende aan Van bij de start waren er voor zijn dappere, maar wat steevast ontsnappingspo- optimistische vroege po gingen te noteren. Hierbij ging. Naar het einde toe lieten de streekmannen zich waagden nog eens twee niet onbetuigd. De Temse- mensen de sprong uit het naar Luk Vercauteren kwam naamloze peloton dat in- onder andere goed in de middels de wereldkampioen voorlijn postvatten met een van 1982, de Westvlaming vinnige demarrage. Vervol- Roger Van Maele, reeds had gens glipte Rijckers, een Ne- zien afstappen en al flink derlander, weg maar die was gedund door enerzijds kreeg gezelschap in de per- het loodzware weer én de soon van Norbert Stals (een toch niet te onderschatten Nieuwkerkenaar). Wanneer afstand van bijna tweehon- Walter Blanckaert vervol- derd kilometer. Zo raakten gens even aan de boom ging ze met 17 koplopers weg en schudden, was dit de indi- dat bleef ook zo tot aan de rekte aanleiding dat Roger eindstreep, zodat een onver- Seghers een kleine machts- valste eindspurt over de titel greep pleegde. De Destel- moest beslissen, bergenaar glipte immers Daar waar iedereen al over weg bij de ongeveer tachtig- tuigd leek van een snelle ste kilometer en sloeg dade- Nederlander of Zuidafrikaan lijk een fameus gat dat de als winnaar, of zelfs de sterk ganse koersevolutie op zijn rijdende Patrick Van Renter- kop zette. Eerst ging Roger ghem heel wat zegekansen Beelaert in de tegenaanval, werden toebedeeld liep de wat hem vlijtig werd nage- laatste rechte lijn nog knap daan door een vijftal Neder- anders. Oudje Roger Se- landers en dan nog Wielrennen. Roger Seghers werd wereldkampioen WAOD te Sint-Niklaas. Patrick Van Renterghem en Beelaert werden tweede en derde, (dw) ghers (hij is per slot van zeven renners waarbij onder rekening toch al 42 jaar) had mochten ze dubbel tevreden nog voldoende in zijn kas zijn omdat één van de door om na zijn zuivere zelf- hen gesponsorde renners moordpoging van een lange het pleit in zijn voordeel bel- solovlucht, iedereen en alle- sechtte. Roger Seghers be man uit zijn spoor te spur- hoort immers sinds begin ten. Dat deed hij met een van dit wielerjaar bij A M - regelrechte krachtsprint Sint-Niklaas. Het fel begeer- over meer dan 250 meter, de veelkleurige kleinood Rivaal Van Renterghem na- werd immers uitgereikt door derde wel nog tot op minder Burgemeester Paul De Vidts, dan een halve lengte maar onder het goedkeurend oog de fotofinish moest zelfs niet van sportraadvoorzitter Ge- afgewacht worden om de re- rard Bontinck en de niet voor genboogtrui toe te kennen. niets glunderende inrichters Meteen konden de organisa- André Dobbelaere en Fons toren uit Sint-Niklaas niet Verbraeken. alleen pronken met hun Uitslag: smetteloze °'Sanis<rtie maai Roger Seghers de 195 km mnrhlon 70 H11 nno 1 tovronprt n 5 u en 1 minuut; 2. Patrick Van Renterghem op 1/2 leng te; 3. Roger Beelaert; 4. Fred dy Luyckx; 5. Gerry Benneke (Zuid-Afrika); 6. Richard Buckacki; 7. André Geers (Ndl); 8. Cor Vandecorput (Ndl); 9. Theun Mulder (Zuid- Afrika); 10. Georges Van Maekelberghe; 11. Freddy Forre; 12. Robby Devilliers (Zuid-Afrika); 13. Gerard Ja cobs (Nedl); 14. Dirk Van Santé (Nedl); 15. Julien De Mol; 16. Eric Van Rijcke- ghem; 17. Cyriel Hoefna gels; 18. Frans Dubbeldam (Ndl); 19. Adriaan Visser en 20. Noël Dhuygelaere. Mare Naudts g range P 'ergif maar daarna werkelijk de tafel af kuisen met 6e, 15e, 19e, 21e, 23e, 25e, dat zijn uitslagen die het vermelden meer dan waard zijn. De Kervel, De Smet, Bogaert Paul en Luc met 5e, 12e, 13e, 14e en 16e komen er ook goed uit. Wijnendaele 7e en 8e, Van Bockstael 9e en 10e plaatsen zich meer vooraan in het klassement met deze uitslag. André Ier 'ase fondtandem de- irde dit seizoen de •it die er op de hok- ist met een provïncia- i Limoges jaarlingen. Omer Hulstaert bete- lie overwinning heel te jaarduiven worden 'luchtprogramma uit- want voor een echte /ou le'er z''n meeriaar- ^tiren het belangrijkst, de Waaslander mis- nog meer dan voor wie. Hij heeft een Üe maat rijp is maar h lang kompetitie- I- De prestatie van Klingen kolonie op de «vlucht was ook kol- in het oog springend, de ereprijs won hij vijf zos van 8 duiven met de aar '1ste, lilde, 167ste en Prijs. Die uitslag werd op de waarde van de let behaald. Dit heeft te i met de voorberei- letode. Aan de Sta- laat te Sint-Gillis- l bijgen noch de jonge 8. noch de jaarlingen 'ivin te zien. Ze krij- d om uit te groeien en Ie kweken. Het we- flrshok waar de jaar- gehuisvest zijn, heeft toonbakken maar ge- planken, Voor de in- van Limoges kregen njaarse duivers voor st een duivin te zien. dametjes voor de kolonie en het was 'bot in de roos. De yon de Wase fondko op stevige funda- gebouwd. Het «standdeel zijn dui- "i Alfons Vijverman zen en later Tremelo. werd de kweekstam ledigd met afstamme- van de Bornemse tan- 8 Clercq-Van Keer en «lus Wijnakker uit de 'dse grensgemeente I ?di)k. oarlingduiver die de bale zege op zijn y (li schreef, heeft een bij goede herkomst. De Duivensport. Omer Huls taert van de tandem Huls- taert-Van Raemdonck Sint-Gillis-Waas (gvw) vader is een zoon uit de dubbele Sint-Vincent win naar van De Clercq-Van Keer en de moeder is een Wijnakker duivinnetje, uit het goed «rood» van Bertus Wijnakker. De 1ste prijs kreeg een vervolg want Hulstaert-Van Raemdonck wonnen korte tijd later de 1ste prijs Brive te Sint-Gillis-Waas. Een vijf jarige duiver, die reeds twintig fondvluchten onder de vleugels kreeg en goed was voor een heel pak erep laatsen, maar nu voor het eerst als eerste op de uitslag stond. Die fondvlieger is een zuivere Vijverman. In het verleden speelde Omer Hulstaert en schoon vader Van Raemdonck een mooi palmares bij elkaar. In 1976 wonnen ze de 4de as- duif te Antwerpen. In 1977 waren ze de laureaten van de trofee uit Tulle en Limo ges, waar de tien eerst gete kende duiven voor in aan merking kwamen. In 1982 waren ze de laureaten van de maraton te Sint-Gillis- Waas. Een klapper met de jonge duiven behaalden ze in 1970 toen ze de derby Etampes-Zottegem wonnen. De Hulstaert-Van Raem donck duiven bewijzen niet alleen hun waarde op het eigen hok, maar andere ko lonies konden reeds genie ten van het goed verder kweken. In 1977 behaalde de tandem Stroobandt-De Clercq de nationale fondti- tel. Een hele prestatie voor een hok uit de Hollandse grensstreek, tegen dfe West- vlaamse specialisten. Het waren hoofdzakelijk Hul- staert-Van Raemdonck dui ven die aan de basis lagen. Om het amusement Omer Hulstaert is een fer vent voorstander van het spel om het spel. Het geld gewin, dat momenteel nog al eens de bovenhand haalt, komt bij hem op de aller laatste plaats. Hij poult nooit zijn duiven. De sportie ve prestatie van de duif staat bovenaan. Mevrouw Hulstaert gaat niet altijd ak koord met die idee. Ze meent dat op een goede duif toch wat mag gezet worden. Maar Omer wijkt niet af van zijn voorstelling over de dui vensport. Het moet een hob by zonder meer blijven. Naast de grote speelwaarde van zijn kolonie, gebruikt hij de rest van zijn vrije tijd om in de fondklub te Sint-Gillis- Waas heel wat taken te ver vullen. Ook dat neemt hij er graag bij, omdat de duiven sport niet mag teloorgaan. Beno Wie ooit zei dat het onder de Hamse renners niet boterde, moet na de wedstrijd te Den- dermonde wel zijn mening herzien. Peter Van Huffel en Patrick Mettepenningen blij ken goede maatjes. Dat kwam in de ontknoping overduidelijk tot uiting. Wie het niet zag, was steke blind. Peter Van Huffel mocht de bloemen opstrij ken. Patrick Mettepennin gen legde beslag op de tweede plaats. Allicht was de verdienste na afloop even groot. In elk geval ver schenen er 37 amateurs aan de start van de grote prijs Meubeldiscount De Vreese. Op zichzelf een behoorlijk aantal gezien de konkurren- tie van het naburige Bug- genhout waar op datzelfde tijdstip een wedstrijd voor amateurs werd gereden. Het peloton renners in Dender- monde verenigde opvallend veel ronkende namen uit de amateursklasse. Ook waren heel wat Hollanders de Schelde overgestoken. In ie der geval hield de straffe noorderwind en het vrij bochtige parcours het pelo ton gedurende de eerste vijf van de drieëntwintig af te leggen ronden flink samen. Toen ging het voor een acht tal renners niet snel genoeg. Plots schoven de Hamme- naars Peter Van Huffel, Pat- riek Mettepenningen, en Eric Van Moerzeke naar vo ren. Zij kregen daarbij het gezelschap van Rudy Rom- bout (Sint-Niklaas), Jean Marie Heyndrickx (Buggen- hout), Ivan Vereecken (Ste- kene). Dirk Heirwegh (Zele) en Benny Mechant (Dender- monde). Terwijl men voor aan mekaar flink begreep, zocht men in het peloton ge ruime tijd naar organisatie om een doeltreffende ach tervolging op gang te bren gen. Desondanks bleef de voorsprong van de acht vluchters steeds schomme len tussen de 30 en 35 sekon- den. Toen even na halfweg Luc Harteel op zijn eentje poogde bij de leiders te ko men, had zulks wel een hef tige reaktie tot gevolg. Het zag er trouwens enige tijd naar uit dat de bende op nieuw samen zou komen. Net toen iedereen een der gelijke hergroepering ver wachtte werd de Buggen- houtenaar Heyndrickx het slachtoffer van een lekke band. Hij mocht meteen een eventuele ereplaats verge ten. De Hammenaars die overduidelijk het koersge- beuren beheersten schakel den toen over naar een ho gere versnelling met het ge volg dat de vluchtersmaats flink op de tanden dienden te bijten om mee vooraan te blijven. Terwijl de achter volgers definitief werden te ruggeslagen bleven Patrick Mettepenningen en Peter Van Huffel de toestand rus tig onder kontrole houden. Op twee ronden van het ein de demonstreerden ze dan hun meesterschap door zo maar van de overige koplo pers weg te lopen. Ivan Vereecken deed nog een poging om mee vooraan te blijven. Dat zou hem later een derde plaats opleveren. Ondertussen was het raden wie zich in de Hamse spurt de snelste zou tonen. Het werd Peter Van Huffel die op 200 meter van de streep wegspurtte en vlot won voor de niet zo sterk aandringen de Patrick Mettepenningen. Zeienaar Dirk Heirwegh ein digde vierde en Eric Van Moerzeke werd vijfde. E.D.M. Wielrennen. De koers op het Keur werd gesponsord door Aimé De Vreese. We zien hem tussen twee bestuursleden, (v) Wielrennen. Peter Van Huffel uit Hamme won de koers op het Dendermondse Keur. Patrick Mettepenningen werd tweede, (v) De Westvlaming Luc Wal- cois Coucke, Patrick Roe- laeys won de maandagwed- landt en de Hammenaar Pa- strijd voor internationale trick Mettepenningen. liefhebbers te Buggenhout. Tijdens de vierde ronde had- Hij ging in de sprint Patrick den de achtervolgers al de Roelandt uit Denderhoutem, zeven vluchters bijgehaald. Peter Van Huffel (Hamme) Voor het achtervolgend pe en Patrick Van de Voorde loton werd het meer en meer (St.-Amands) vooraf. Met een hopeloze zaak. Met nog eenenzeventig vertrekkers een paar ronden voor het aan de start werd het een einde gingen Patrick Roe- aantrekkelijke wedstrijd landt, Luc Wallaeys, Patrick waarin vrij vlug animo Van de Voorde en Peter Van kwam. Al na twee ronden (er Huffel aan de haal. Zij waren er achttien af te leg- bouwden vlug een voor gen) gingen zes renners aan sprong op die met nog één de haal. Luc Wallaeys. (de ronde te rijden zowat driek- latere winnaar), Frans Van wart minuut bedroeg; voor Nuffel uit Lebbeke. Freddy Frans Van Nuffel, Patrick Reyniers; Luc Thieleman Mettepenningen en Luc (Kieldrecht), de Nederlander Thielemans. Tot de streep Emiel Dekkers, Ronny Met- bleven de koplopers buiten tepenningen uit Hamme en schot en liepen in volgorde Noel Verzele. Op vijftien se- binnen, zoals vooraan in de- Wielrennen. Peter Van Huffel uit Hamme won afgescheiden de koers op het Keur. (v) konden volgde een kwartet ze bijdrage gemeld. met Marc Eystermans, Fran- E.D.M.

De Voorpost | 1983 | | pagina 29