I «Ik eis totale inzet, ook van zogenaamde vedetten» •C K.A.V.D. onverdiend uit beker gewipt Dimitri Davidovic u Haaltert draait nog niet rond KRC Haaltert: 1942-1983 ev ai 3K SC Lokeren - FC Utrecht 'Sti HM 32 - 12.8.1983 - De Voorpost REPORTAGE Sporting Lokeren zit nog met een wee gevoel in de maag. Al werd het vorige klubseizoen géén groot feest, toch bleven de Daknamleiders met een kater zitten. Alles bijeen had onkans ook wel roet in het eten gegooid, maar toch drongen zich enkele maatregelen op. Een harde ambitieuze trainer moest men hebben om het heterogene Sporting- gezelschap in goede banen te leiden. Antwerp beschikte over zo'n man: Dimitri Davidovic, een minzame persoonlijkheid die echter de roede niet spaart. Ambitieus is hij ook en op elk gebied een perfektionist. Hij leeft voor het voetbal en in de uurtjes die nog overblijven doet hij wat aan fotografie en stoeit met zijn dochter van drieënhalf en zoon van zeven. Volgens manager Alois Derycker is er al heelwat veranderd op Daknam sinds Dimitri daar belandde... Voetbal. Davidovic: 'Lokeren is een ploeg die mij ligt...' (ds) Voetbal. Davidovic: 'Ook de zogenaamde vedetten moeten kunnen afzien' (ds) Pas twaalf geworden zette Dimi Davidovic zijn eerste voetbalpassen op de groene mat van Parti- zan Belgrado. Geduren de elf jaar doorliep hij er alle afdelingen en draai de vier jaar mee in het fanionteam. In die perio de werd Partizan drie maal kampioen van Joe goslavië en in 1966 werd op Europees niveau ge speeld. In de kwartfinale van Europacup 1 scha kelde Partizan Sparta Praag uit. in de halve finale ging Manchester United voor de bijl en de finale werd in het Heizel- stadion gespeeld tegen het toen 'grote' Real Ma drid. Ondanks een treffer van Velibor Vasovic ging Partizan met 2-1 de boot in. Dimi zat toen nog als neofiet op de bank, maar in de kwart- en halve fi nales mocht hij zijn woordje wel meespre ken. Davidovic trok zijn stoute voetbalschoenen aan en belandde in de States bij de California Clippers. In die tijd was het 'soc cer' er nog in volle op gang en de Amerikanen deden veel beroep op Eu ropese sterren. Dimitri bleef twee jaar bij de Clippers. Dat was toen een toonaangevende ploeg geworden die niet alleen de Californische beker en de Beker van Amerika won, maar ook nog landskampioen speelde. De ploeg van Nico De Bree en Theo De Jong, NEC Nijmegen, zag wel iets in Davidovic en haalde hem naar Neder land. Ook daar zou hij twee seizoenen ver blijven. Lierse werd zijn vol gende thuishaven. Hij behoorde er tot de nieu we generatie van Frans Vermeyen, Swat Jans- sens en Peter Ressel. Lierse kende toen opmer- VOETBAL K.A.V. Dendermonde heeft tijdens de tweede bekerwed strijd behoorlijk kunnen wedijveren met de vierde klasser Olse Merksem. Voornamelijk tijdens de eerste helft dwong K.A.V.D. een paar doelrijpe kansen af. Resultaten zijn er niet uit voortgevloeid. Al na honderdtwintig sekonden liet Leo Wuytack zich gelden toen hij uithaalde naar doel, maar nog net zijn poging gestuit zag door de bezoekende keeper. K.A.V.D. was behoorlijk gelanceerd. Na tien minuten zag het er naar uit dat het eerste doel punt geboren was. Piet Ab- beel en Stephaan De Wolf hadden een mooie aktie op gang gebracht. Leo Wuy tack werd betrokken bij de zaak. Als vierde in het duel kreeg Freddy Christiaens de bal voor de voet. De Merksemse goalie had in tussen al een flink eind zijn kooi verlaten. Iedereen dacht dat de Zeienaar de bal in doel zou deponeren. Nee hoor. Hij schepte het leder en loeide over de dwarslig ger. Een kans groter dan een kerktoren. Dendermonde bleef nadien behoorlijk in het spel en dwong be stendig overwicht af. Toen met nog vijf minuten te spe len in de eerste helft Eddy Bellon tegen moeder aarde werd gesmakt, schreeuwde iedere K.A.V.D.-supporter om een strafschop. De scheidsrechter liet zich door het protest niet vermurwen. Gewoon doorspelen, oor deelde de man. Nochtans was de aanslag op Bellon voor iedereen een school voorbeeld van een straf schop. Het was wachten op een paarsblauw doelpunt. Met nog een kwartier te spelen hing die treffer als het ware in de lucht. Gans het Merksemse doelgebied was in bezit genomen toen Ste phaan De Wolf uithaalde. Net op de lijn kon zijn po ging onderbroken worden. Eddy Bellon die intussen de bal in bezit had gekregen, hernieuwde de poging. Spanning Stilte bekroop het stadion toen een Merksemse speler zich achter de bal plaatste. Hij beloerde Danny Verstre pen met een scheef oog en trapte de «elfmeter» naar het Dendermondse doelge bied. Verstrepen was de ver keerde kant uit. 0-1 dus. Wie dacht dat K.A.V.D. daarna zou sneuvelen had het mis voor. Piet Abbeel, Chris Buydts, Stephaan De Wolf, Leo Wuytack en Eddy Bellon voerden hun elfmeterop dracht naar behoren uit. Maar ook de bezoekers lie ten zich in dat opzicht niet onbetuigd. Alles was op nieuw te herdoen. Of ten minste, het was uitkijken tot wanneer iemand zou falen. Eerst stopte Verstrepen een penalty. De derde ronde wenkte voor K.A.V.D. Toen Luc Segers vervolgens de bal niet over de doellijn kreeg sloop de vertwijfeling in de Dendermondse harten. Opgelucht was men toen Patrick Poppe de zaak tot een goed einde bracht. Toen was het de beurt aan Alain Verstroef en. Hij zou niet fa len dacht het gros van de Dendermondse supporters. Maar Alain trapte veel te zwak tegen de bal. Voetbal. Doelman Danny Verstrepen van KAVD (v) Het bekerliedje was meteen uit. In de naburige cafés kon men de ontgoocheling gaan doorspelen. K.A.V.D. had inderdaad meer ver diend. Het tikkeltje geluk ontbrak, en laat ons eerlijk zijn, vooraan ontbrak de stoere mankracht die nodig is om bestendig te dreigen. Wordt dat in de kompetitie het zwakke punt van de Dendermondse eerste pro- vincialer? E.D.M. Voetbal. Trainer Davidovic wil blijkbaar discipline op het veld. (ds) Voetbalseizoen 1983-'84 betekent voor KRC Haaltert het vierde seizoen dat het uitkomt in de hoogste provinciale voetbalreeks, en dit 40 jaar nadat deze klub haar eerste kampioenstitel behaalde. KRC Haaltert werd gesticht op 31 juli 1942. Met als stamnummer 2729 en als kleuren rood-groen speelde men het eerste seizoen 1942-'43 in de reeks «Dender streek» waar men meteen kampioen werd. In 1944, bij de oprichting van de provinciale reeksen door de K.B.V.B., startte men in 3° provinciale, waar men het jaar daarop voor de tweede maal in een korte voetbalcarrière de kampioenstitel behaalde. Dit bete kende de definitieve start van 40 jaar voetbal in de provinciale reeksen: 40 jaar voetbal met hoogtepun ten en laagtepunten. 1945-'46: kampioen in 3° provinciale 1947-'48: degradatie naar 3° provinciale 1959-'60: kampioen in 3* provinciale 1967-'68: degradatie naar 3° provinciale 1970-71: kampioen in 3° provinciale 1979-'80: kampioen in 2* provinciale Vanaf 1980-'81 speelt KRC Haaltert in 1° provinciale De spelersploeg onder leiding van speler-trainer Daniël Van Baver en het bestuur met als voorzitter dhr. Norbert Beelaert streven dit jaar naar een plaats in de voorste gelederen, zodat men ook heel wat nieuwe, talentrijke spelers heeft aangeworven: Eddy Van Der Stock (voorheen Pollare), Patrick De Bolle (SK Lokeren), Patrick Matthys (Herdersem), Frank Nerinck (E. Aalst), Guido Mortier (Melle), Guy Temmerman (Mere), Dirk Claes (RC Mechelen) en Patrick De Roock (Terjoden). Verder blijft men dit seizoen aandacht besteden aan de begeleiding van de diverse jeugdploegen (pre- miniemen, miniemen, knapen, scholieren, en junio res) én aan de reserveploeg. Naast de 40 seniores-spelers zijn er dit seizoen 157 jeugdspelers bij KRC Haaltert aangesloten, zodat ook het jeugdbestuur en de jeugdtrainers terug heel wat werk voor de boeg hebben. kelijke hoogtepunten. Het won de Beker in 1969 en verbaasde gans voet- balminnend Europa door Leeds United op eigen veld met 0-4 in te blik ken, nadat het op het Lisp verloren had met 0- 2. Een stunt van formaat! De Pallieterploeg lag Davidovic wel. Hij bleef er zeven jaar maar be haalde ondertussen zijn trainersdiploma in het besef dat men niet eeu wig kan blijven rondhol len. Toch trok hij in 1977 opnieuw naar de States (San José), bleef er één jaar en keerde terug naar Joegoslavië om het leger- plunje aan te trekken. Tijdens zijn tien maan den dienst bestudeerde hij nog meer het trainer schap en ging zich na dien bekwamen bij on dermeer Hajduk Split dat toen geleid werd door een zekere Ivic en bij Ro de Ster Belgrado. Zijn trainersbagage werd dus alsmaar zwaar der en met zijn valiezen vol ervaring keerde hij naar België terug, waar Lierse hem wel opnieuw onder kontrakt wou als voetballer, maar Dimitri achtte dat na zestien jaar profvoetbal, niet meer nodig. «Ik ben inderdaad een ambitieus iemand. Daar om wilde ik in schoon heid afscheid nemen als voetballer, niet als ie mand die er niet mee kan stoppen en uiteindelijk naar tweede en derde klasse verzeilt. Het trai nerschap heeft me steeds, ook toen ik nog speler wasfel aange trokken. Ik voelde dat mijn roeping en toekomst daar lagen. Toen ik dus in 1980 terugkeerde, stel de ik mijn kandidatuur bij Antwerp en werd aan genomen uit veertig ge gadigden. De resultaten van mijn driejarig ver blijf bij Antwerp mogen alleszins bevredigend genoemd worden. Na het eerste seizoen bezette Antwerp een negende plaats. Na het tweede was het vijfde met 43 punten en het derde sei zoen stond de 'great old' derde met 46 punten.» Davidovic hield ervan om jongeren een kans te geven. Spelers als Van der Linden, Czerniatyn- ski en Leo Van der Eist kwamen zo op het voor plan. Antwerp was de eersteklasser waar meest jong talent op het veld stond. Naar Lokeren Na drie jaar liep Davi- dovics kontrakt bij Ant werp ten einde. Een eventuele overgang naar Lokeren werd slechts be sproken na de match te gen Antwerp en hoewel er nog andere gegadig den waren, koos de Joe goslaaf voor Sporting. «Omdat ik moet kun nen werken in optimale omstandigheden en er aan weerszijden vertrou wen moet heersen, ging mijn voorkeur direkt naar LokerenIk ben zeer te vreden met iemand als manager Derycker te kunnen werken. Hij is een man met uitgebreide relaties en een degelijk inzicht. Ik ben dan ook zeer gemotiveerd van start gegaan. Men heeft trouwens voor goed ma teriaal gezorgd. Lokeren heeft zich goed versterkt. Op deze basis kan ik een stevige ploeg bouwen die gedurende vier-vijf jaar moet overeind blijven.» Davidovic kan zijn zwak voor de jeugd ook bij Lokeren niet wegste ken. Hij vindt dat de jon geren optimale kansen moeten krijgen, vooral nu de krisis de aankoop van dure, vreemde spe lers, stilaan belemmert. De situatie van de jeugd kan volgens de nieuwe trainer nog verbeterd worden. «Opdat de ploeg maximaal zou renderen moet er eerst voor een stevige ruggegraat ge zorgd worden. In een de gelijk kader kan de jeugd zich volledig ontwikke len. Er moet veel indivi dueel gewerkt worden en er moet zo gekoördineerd worden dat iedereen dichter bij de ploeg gaat staan. Ik wil de jeugd stilaan, zeker niet bruusk, inschakelen om tot een echte samenwer king te komen. Kontinuï- teit in voetbal is belang rijk. Er moet steeds een soort doorstroming blij ven, waarin een lijn zit. Ik beschik nu over een goede kern. Alleen de akkomodaties en de oe- fenvelden kunnen best nog wat aandacht ge bruiken. Maar ik meen dat zoiets wel in orde komt als er resultaten KB «tig isül D d mer doe dc zijn. Iedereen heeft de indruk dat hetÉ nieuw goed gaat bfl keren. Omdat bij Davidovic evenl moeten werken als! anderen lijkt ook def aan weggedeinde p geest teruggekl Iedereen moet slag en wie niet i werkt, valt af. DimitJ daarin keihard. «Dat moet ook s elf mensen die op li veld staan moeten samen doen. Samen! wegen, samen voef len. Ze moeten zicAl taal kunnen inzetten I de anderen en voom ploeg. Tijdens het vï seizoen bleek het eel een ramp te zijnM moeten daaruit onzt sen trekken. Nu ga gen de spelers zichm midabel. Op d gen heerst de noodzl lijke discipline en 1 geeft moed en vezj wen. Uiteraard mot nog wat geduld geot worden tot de versj lende nieuwe zich hebben kunnen1 passen en dat procesl loopt niet van vanè op morgen. Toch beir' tevreden zoals het ei reeds aan toegaat. Ie een werkt mee en als nu nog het aanwezig n y lent kunnen aansp om te presteren en te a ven presteren, dan.. ijd Meer volk De trainerswisse|ini( de nieuwe spelers nen opnieuw een gif0' massa supporters Daknam lokken. Tr Davidovic wil dat oo ze ploeg zoals Anl E volledig tot bloei onder zijn leiding. D hij aan zijn reputatie plicht. Hij wil met ploeg indruk makel1 het Belgisch voetbal «Als er écht voethogets speeld wordt, dan het gebeuren dat mt eens verliest, meent vidovic, maar dat tilt geen enkele si. ter zwaar. Vooral al merkt dat er mooi bal wordt geproduc en dat de inzet voll ntz. is. Tenslotte betaah r d supporter om iets te n voor het spektakel, ner en spelers zijn antwoordelijk voor vertoning. Het is no vroeg om al over de hac sultaten van de kamj ige je te praten, maai durf ik hopen op een plaats... en een plaa !"'i een Europese tie!» nd lisp bli; ank nbi «ark Beker van de Denderstreek RC Haaltert - SK Aalst 1-3 De thuisploeg die reeds door het Antwerpse Schriek uit de bekerkompetitie was gewipt kon het dus voor de Beker van de Denderstreek opnemen met haar eerste elftal. De Haal- tertse supporters die meenden dat hun ploeg de bezoeken de derde provincialer een duidelijke nederlaag zou toedie nen, kwamen bedrogen uit. Gedurende de ganse wedstrijd deelden de SK-ers de lakens uit. Voetbal. Dimitri Davidovic, een beminnelijk maar veelei send man. (dm) Vrijdag 12 augustus om 20 u. Nadat Lokeren het internationale tornooi van FC Utrecht heeft gewonnen, krijgen de Neder landse gastheren de kans om zich te revanche ren tijdens een vriendschappelijke wedstrijd die gespeeld wordt op vrijdag 12 augustus om 20 uur op het terrein in Daknam. Voor de supporters alweer een gelegenheid om te ko men genieten van mooi voetbal en op die manier te tonen dat ze de inspanningen, gele verd door de klub in de voorbije transferperio de, weten te appreciëren. Bij Haaltert waren Van Der Stockt en De Bolle er niet bij en ook keeper Van Bever bleef thuis zodat reserve- doelman Neirinck tussen de palen stond. Hem treft ech ter geen verwijt. Hij verde digde met brio en klasse zijn doel. Reeds in de 7° minuut moest hij op al zijn kunde beroep doen om een ver schoot van Rufin Van Den Eynde uit de winkelhaak te ranselen en in hoekschop te verwerken. Op de 13° min. kregen de bezoekers een tweede hoek schop na mooie kombinaties De Kinder - De Jaeger, zon der resultaat evenwel. Tegen de gang van het spel in kwam de thuisploeg op de 22° min. voorsprong toen Cardon mooi inzond en een bezoekende verdediger in eigen doel verwerkte. De be zoekers lieten echter de moed niet zakken. Toen De Jaegher, op de 25° minuut, de uitgelopen keeper Nei- rinckx te vlug af was, ging zijn lobbal nipt naast. Na een zeer mooie aanval konden de bezoekers rond het halfuur gelijkmaken, maar dit doelpunt werd te recht door een goed leiden de ref. afgekeurd. Al toonde SK Aalst zich heelwat be- drijviger dan de eerste pro vincialer, toch kon RC Haal tert de gevleidde 1-0 voor sprong op het bord houden. Kapitein Antonio Diaz liep op de 40°. minuut een boe king op toen hij een bezoe kende aanvaller foutief te gen de grond moest werken. Na de koffie kregen we het zelfde spelbeeld en de toe schouwers begonnen zich af te vragen wie nu eigenlijk de eerste provincialer was... Het vlugge spel van het trio De Kinder-De Jaegher-Ver- bestel bezorgde de thuisver- dediging veel kopbrekens en alle hens moest aan dek geroepen worden om het doel te beschermen. Rond de 65° minuut keeper Neirinckx o. beurt in de fout gaan een verbluffende De K De daarop volgende schop werd onhoudi binnengeknald door sp ;ra trainer Wilfried Van Rc p8r Eindelijk kreeg SK waarop het recht had. Meer zelfs. Toen de De Jaegher een de dr°« S gaf aan Verbestel, mo deze er op de 75° minui: Vijf minuten voor het ei speelde De Kinder de go lokale defensie op een hl je en zijn ideale pas nat Jaegher werd mooi rond: 1-31 Zij zullen van SK Aalst twijfeld een titelkandii maken. RC Haaltert kan als vera tende omstandigheid voeren dat de goalgefar Van Der Stockt en De er niet bij waren er Claes en de uefa-junioil rinckx na de rust moe: hop vervangen worden nadd ®e: een lichte kwetsuur had kac opgelopen. Een ploeg eerste zou dan echter niet mogen verliezen of gen terrein tegen een provincialer... (gm) te ■m 19! 19f i n Oir!

De Voorpost | 1983 | | pagina 32