Reeds enkele verrassingen met Kallo, Bazel en S.K. Lokeren op kop Doeltjeskermis te Opdorp, Stef De Waegeneer en Dirk Wauters uitblinkers bij Eendracht Opstal, FC Lutterzele: negen nieuwkomers en knap verk van keeper Jerhavert bij FC Wieze 'e ^-«'*«5 MMi tó«sw» j 3 **8>« *pt«H »cws 34 - 12.8.1983 - De Voorpost VOETBAL De beker van de Denderstreek Het voetbalwiel is op gang getrokken. Sedert vorige ondag is de beker van de Denderstreek gestart. Een rits efenwedstrijden die door de meeste klubs benut worden .is inloopperiode op de kompetitie. De resultaten kun je azwaarlijk als waardemeter beschouwen. Daarvoor is het og te vroeg. Bij sommige klubs ontbreken nog akteurs. Sovendien is er de warmte die voor sommigen een nefaste ol speelt. Veel volk liep er nog niet achter de omheining. Voetbal. Lutterzele heeft een goed oog op het nieuwe seizoen (foto P. Hermans) Voetbal. FC Wieze speelde tegen Opstal in het kader van (foto Piet Hermans Voor zij die echter te gast waren op het veld van Red Star Opdorp werd het een doeltjeskermis. Tien doel punten werden er gescoord. Red Star draaide aanvanke lijk flink mee. De 2-3 rustcij- fers mochten zowat als een logische weergave worden bestempeld van vijfenveer tig minuten voetbal. Na rust schakelde het op bezoek zijnde FC Baasrode over op Voetbal. Eendracht St. Gillis speelde voor de Beker van de Denderstreek tegen Lutterzele. (foto Piet Hermans een hogere versnelling. De bordjesman kreeg metéén werk te over en menig sup porter dreigde er de tel bij te verliezen. 3-7 werd het uit eindelijke resultaat. Trainer Marcel De Cock was tevre den met de eerste prestatie die zijn leerlingen brachten. Voornamelijk het feit dat ze ven keer roos werd gescho ten zinde de Baasroodse oe- fenmeester. Natuurlijk zeg den na afloop sommige Baasrodenaars «het was de ze keer tegen Jantje en Mie- ke dat we gesjot hebben». Even nog de Baasroodse ro zen op een rijtje: Daman en Eddy Van Keer namen er twee voor hun rekening. Jean-Pol Aerts, Van Mulders en Moens vonden elk ook nog eens de weg naar de netten. Wieze 1 Opstal 1 Wieze en Eendracht Op stal hielden het bij een 1-1 gelijkspel. Tijdens het eer ste kwartier en ook onmid dellijk na de rust was het de thuisploeg die de lakens uit deelde. Tussendoor lieten de bezoekers zich voorna melijk langs Stefaan De Waegeneer en Dirk Wauters gelden. Eerstgenoemde wordt alvast terug prijs- schutter. Wauters wordt on tegensprekelijk een vaste ti tularis in een elftal dat gokt op de middenmoot. De doel punten kwamen tot stand in het laatste kwartier. Wieze kwam op voorsprong langs ex-KAVD-er Tony Colle- waert. Stefaan De Waege neer broeide het eitje uit voor Opstal. In het Opstal kamp noemde men de wed strijd positief over de gehele lijn. Bij Wieze onderstreepte doelman Dré Verhavert zijn mogelijkheden. Verschillen de keren kwam hij gevat tussenbeide. Berlare Oudegem Voetbal. De nieuwe ploeg van de Boonwijk trad aan tegen Sparta Buggenhout. (foto Piet Hermans). Geen winnaar in het duel tussen FC Berlare en SK Ou degem. Lange tijd bleven de toeschouwers verstoken van doelpunten. Die kwamen pas in de laatste minuten tot stand. De Puitenkloppers openden langs Luc Maes de stand. Wie dacht dat het meteen een Berlaarse over winning zou worden, had zonder Mare Rombaut gere kend. Dertig sekonden na de openingstreffer, schilderde hij de gelijkmaker op het bord. In Oudegem leek men achteraf tevreden over de eerste prestatie. Ook inval lersdoelman Renaat Van Den Hooff die de gekwetste Van Mossevelde verving, liet een gunstige indruk. Boonwijk 0 Buggenhout 2 Wij kunnen ons niet van de indruk ontdoen, dat Spar ta Buggenhout tijdens het nakende seizoen over een stevige ploeg zal beschik ken. Op Racing Boonwijk kwam dat al enigszins tot uiting. De Spartanen bleven daar de toestand doorlo pend domineren. Sekretaris Freddy De Bisschop toonde zich na afloop biezonder te vreden. Zijn ploeg was zon der Rudy Crets en Kamiel Vernimmen nog gehandi capt van stapel gelopen. Crets wordt dezer dagen geopereerd van meniscus. Kamiel Vernimmen ligt mo menteel in het gips. Langs Buggenhoutse zijde werden de doelpunten gescoord door Roels in de eerste mi nuut en Mare Meert na pre cies een uur. Grembergen 2 Rp. Lebbeke 1 SK Grembergen won met 2-1 cijfers van Rapide Leb beke dat met negen juniores in het veld stond. Volgens voorzitter Herman Burgh- graeve van SK Grembergen werd het geen denderende partij. Hijzelf hierover: «De trainer wou een nieuw sys teem uitdokteren. Dat vergt uiteraard enige aanpas sing. Bovendien ging het ook om de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen. Na twintig minuten in de twee de helft kwamen we via kopbaldoelpunt van Chris Dierickx op voorsprong. La ter stelde Jan Verleysen eveneens met het hoofd, ge lijk. Jan Van Damme plaat ste de eindcijfers op het bord. Hij kreeg daartoe de gelegenheid van Johan Baert die hem in de aktie betrok. Doelman Van de Sompel leverde een bevredi gende verrichting en ook de andere nieuwkomers Putte- man, D'Hollander en Ver stappen lieten zich langs hun beste zijde zien. Lutterzele 2 St.-Gillis 2 In Sint-Gillis waren het Eendracht en Lutterzele die tegenover mekaar stonden. Er werd met een opvallende inzet gestreden. Het werd dan ook globaal bekeken een vrij aantrekkelijke wed strijd. FC Lutterzele had aanvankelijk moeite om op gang te komen. Met negen nieuwkomers in de ploeg was dat niet abnormaal. In ieder geval kreeg doelman Walter Janssens herhaalde lijk de gelegenheid om zijn kunde te demonstreren. Tij dens de eerste helft kwam Eendracht op winst langs Bosteels. Gilbert Carleer herstelde in de loop van de tweede helft het evenwicht. Later werd hij auteur van de tweede gelijkstellende tref fer, nadat voordien Dentro Cornelis de Eendrachters op winst had geschoten. Tij dens het laatste kwartier diende doelman Janssens zich nog een paar keer te reppen. Langs de overzijde sloeg een poging van Dentro Cornelis tegen het doelhout te pletter. Met de eindstand leek men in beide kampen tevreden. jbrc racl iu o! de Beker der DendenI 'c,e Inzake het nemen strafschoppen toonden eert Eendrachters zich pree pej( (5-3 werd daarin de stand). Programma zondag 14.8 Rapide Lebbeke-FC Wieze H E. Opstal-SK Berlare !°m( SK Oudegem-R.S. Opdorp -e' FC Baasrode-Rac. Boonwijl sn. Sp. Buggenh.-E. St.-Gillis P®H FC Lutterzele-Juventus Sd im9 aarde Wilskr. Gijzegem-Sp. Appa len KAVD-SK Grembergen (i itrijc Voetbal. Sparta Buggenhout hoopt op een beter seizoen, (foto P. Hermans) Beker van het Waasland: 8 p Voetbal. Eendracht Opstal heeft wind in de zeilen, (foto Piet Hermans) Haasdonk-Lokerse 0-0. Deze faire wedstrijd bleef onbeslist, (dw) Bij het ingaan van deze oefenperiode voor de provinciale ploegen moet ons toch van het hart dat aan al de bedenkin gen welke in deze beginperiode worden gegeven nog niet zoveel zware gevolgen moeten worden gehangen. Daarom ook is het typerend dat ploegen als Svelta Melsele, Klau- waerts Kemzeke, Sporting Sint-Gillis, S.K. Kieldrecht en andere Verrebroek-en op eigen wijze het seizoen tegemoet spelen. Ten andere is het verloop van deze bekerkompetitie lang nog geen garantie dat het daaropvolgende seizoen in dezelfde suksesvolle of teleurstellende lijn verloopt, zie daarvoor het makke seizoen '82 van finalist Haasdonk en het kampioenspelen van troosteloos verliezer in de Wase cup 1982, S.K. De Klinge. In reeks 1 doen de derde provincialers van zich spre ken (en schrijven): Twee kompetitiedagen ne men we in beschouwing en wel verleden donderdag en jongstleden zondag en daar uit blijkt toch wel dat ploe gen als Eendracht Bazel en S.K. Kallo met Excelsior als degelijke derde, reeds ver der staan in hun voorberei ding dan de tegenstanders. De geel-blauwen nog steeds onder de leiding van Theo Ruymbeke hadden het eerst niet zo breed tegen Hoogein- de (2-1) maar dwongen zon dag een overtuigende 1-4- zege af in Sint-Pauwels. Sportkring Kallo-trainer Eric Smet mocht van zijn kant eindelijk eens de zegetrom pet blazen omdat zijn man nen eerst Sombeke eronder hielden met 3-1 en zondag met degelijk spel Straatje Stekene te grazen namen (1- 4). In de Heistraat hadden de Straatjesspelers evenwel geen slechte indruk gelaten in hun eerste wedstrijd te gen Excelsior (2-2 gelijk spel). Groen-zwart reisde zondag dan naar wijkploeg Hoogeinde en leverde een verwachte winstpartij af met 0-3-cijfers; toch wacht men in de Sint-Niklase gele deren met spanning een sterkere opponent af, zater dag 13 augustus om 13 uur de eerste ploeg van SK Sint- Niklaas! Helemaal anders is het daarentegen gesteld met Herleving Sint-Pauwels dat eerst kansloos de boot in ging tegenover Tielrode en thuis niet opkon tegen het doorlopende meesterschap van Eendracht Bazel. Wat dan gezegd van Herleving Vrasene dat niet voor niks zomaar in het zand beet te gen het bescheiden Eksaar- de met 1-0-skore en zondag niet verder raakte dan een 1- 1-drawn tegen Tielrode. Al dit fraais impliceert volgend klassement na twee speel dagen (van de vijf in totaal): (tussen haakjes de doelpun- tenverhouding): 1. S.K. Kallo (7-2) en Een dracht Bazel (6-2) met 4 pun ten, 3. Excelsior (5-2), Een dracht Zele (reserven) (2-0), Tielrode (2-0), Eksaarde (2-1) met elk 3 punten; 7. Heikant Zele (1-1) met 2 punten, 8. Herleving Vrasene (1-0) en Straatje Stekene (3-6) met 1 punt, 10. Hoogeinde (1-5). Sombeke (1-5) en Herleving Sint-Pauwels (1-6) met elk geen enkel punt. In reeks 2 doet S.K. Lokeren het uitstekend bij uitpar- tijen: Dat spreekt toch uit de bijna ongelooflijke resultaten welke door de Lokeraars werden afgedwongen ten nadele van respektievelijk Jong Vlaanderen Kruibeke met 3-6-cijfers en een niet minder geslaagde derbyze ge op verplaatsing bij Moer beke (met 1-2). Zoals reeds eerder gezegd kan hieraan nog geen offi cieuze kampioenenviering worden gekoppeld maar een en ander geeft toch de bur ger, en vooral het bestuur dat heel wat ambities koes tert, moed. Een wedstrijd op hoog ni veau was naar onze infor matie het treffen tussen Lo keren en K.S.V. Temse, waaruit naar boven kwam dat deze twee elftallen zeker in staat moeten zijn om de kop te spelen in hun tweede provinciale reeks. Het ein digde met een juiste 2-2 sko- re. Ook tijdens de tweede speeldag haalde Temse goed uit en werd Gerda wat doelpunten betrof met 2-4- cijfers verslagen. Niettemin beweerden de groen-witte verantwoordelijken goed weerwoord geboden te heb ben. Lokerse moest zondag van zijn kant naar Red Star Haasdonk en deze laatste formatie had in zijn begin- match een blauwtje opgelo pen bij Moerbeke met 2-0- verlies. Reden dus voor de Haasdonkenaars om de 'sterren' van de hemel te spelen en alleen door on- kans een gelijkspel toe te staan (0-0). Over White Boys Sint-Ni- klaas niks dan goeds want Voetbal. De aanwinsten van FC Gerda St. Niklaas (dw) de zege tegen Herleving naai met 2-1 en vooral drawn tegen Steki Sportief beloven heel Ietwat anders liggen de ken bij Jong Vlaanda Kruibeke, waar de vem sing toch wel groot was de smadelijke 3-6 nedeilo tegen S.K. Lokeren. Zond had de Veerploeg reeds een heel andere daante wanneer de pk van oud-trainer Marin lijk kansloos werd achtei laten met een sprekende I doelpuntenverhouding gezadeld. Tenslotte lijk! de aanhef van de or® hemden uit De Klinge nis! opzienbarend, omdat Meerdonk slechts met cijfers werden verslagen eigen veld en men ven gens niet zonder chance met 1-1 wegkfl uit Sinaai. Indien de He ving-schutters immers lopen te zonnen, kon trai Beylkens het eerste streepje trekken in agenda. Dat levert het volgende sentijdse klassement op. 1. S.K. Lokeren (8-4) met punten. 2. Temse (6-4), White Boys 2), en Sportkring De Kk (3-2) met ieder drie punt» 5, Moerbeke (3-2), Lokertf 2), Jong Vlaanderen Krui ke (7-7) en Gerda Sint klaas (4-4) met elk I' punten. 9. Red Star Haasdonk (i Stekene Sportief (3-1) enf leving Sinaai (2-3) met één punt. 12. White Stars Meerdonl 6) met geen enkel punt. Mare N®

De Voorpost | 1983 | | pagina 34