.C. Ajax Lebbeke 1 inaniem «Nu of nooit» Singh. Merchtem wint tornooi Falos-Keur H.B.G. trainer Trienpont: «Het zal moeilijk worden» Honderd ploegen uit tien landen: Internationaal volleybal te Kieldrecht ^(liefhebbersvolley Vijfde «Beker van de Rozenstreek» staat open voor alle Oostvlaamse rekreatieteams Vierde internationaal Zomertornooi voor Uefa- juniores in Sint-Pauwels De Voorpost - 12.8.1983 - srseaux, :-trainer umtornooi jrgse waai mi. Het eekend edstrijd t srmonde Istrijd tegen HANDBAL i Ajax Lebbeke staan, een paar weken voor het kompeti- «begin, de verwachtingen hoog gespannen. Nadat tijdens m et voorbije seizoen de promotie naar 2* nationale op de alreep werd gemist, wou men beslist de armen niet laten deken. Integendeel, op de transfermarkt werd doordacht f «manoeuvreerd en dit resulteerde in de aanwerving van De Batselier en P. Heirman en aangezien niemand van ie basisploeg vertrekt beschikt Ajax over een nog beter «stoffeerde «bank» dan in het verleden. Ook in de M||Bestuurskringen waait er een frisse wind en met de T^ibreng van het duo E. Van Biesen-Luypaert is de werk kracht en de inzet van alle bestuursleden nog vergroot. [u of nooit jen leteen is men bij Ajax er- tan overtuigd dat het dit eizoen moet en zal gebeu- en, geen bescheidenheid ïeer maar terecht geloof in «gen mogelijkheden. Gans ie Ajaxgemeenschap op- '"ei sert unaniem voor de titel. Pre< pelers, trainer en be- luursleden zijn ervan over- aigd dat het dit seizoen noet en zal gebeuren. Met eze ingesteldheid kan het lan ook niet anders dan dat ij de voorbereiding op het omende seizoen niets aan et toeval wordt overgela- iwi-j sn. Een praktisch volledige is pelerskern hervatte de trai- S( ingen op 2 augustus aan en ritme van drie trainin- ippi |en per week en dit blijft zo )t einde augustus. Daar in nast wordt nog een heel fogramma aan oefenwed- trijden afgehaspeld. Op 13 mgustus verblijft Ajax een pnse dag in het domein De farande te Wetteren waar savonds dan, in samenwer- de plaatselijke portraad, een demonstra- gespeeld wordt Grembergen. Op om 20 uur ontvangt Ajax de ploeg van hun Multael en op 20 1.8 wordt deelgenomen respektievelijk het tor van R.B. Dendermonde ïrabo Denderbelle. Op komt wellicht Duffel op en op 27.8 wordt aan het jubi- van S.K. Grem- waar o.a. Vidar Ko- wordt partij gege- daaropvolgende wordt de Beker- tegen H.B.C. Den- betwist en op 10.9 de eerste kompetitie- Kortrijk. worden op za- agavond gespeeld, enige probleem dat Ajax tracht op te lossen is al te veel problemen Zaterdag te Aalst E.V. Aalst-Unif Dusseldori Zaterdagavond ontvangt E.V. Aalst de universitaire ploeg uit Dusseldorf die te gast is bij Vital- en T.V. Expres Gent. De dames spelen om 19 uur tegen hun seksegenoten en om 20.30 u. zijn de heren aan de beurt. Voor Eendracht is deze wedstrijd wellicht een eerste mogelijkheid om uit te maken hoe ver zij gevorderd zijn met hun voorbereiding op het komende seizoen. Voor diegenen die zaterdagavond belet zijn is er nog een mogelijkheid om de beide Duitse teams aan het werk te zien. Zondag geeft T.V. Expres Gent partij aan het Duitse vrouwenteam om 18 u. en om 19.30 u. is het de beurt aan Vital Gent om het tegen de heren op te nemen. Deze wedstrijden hebben plaats in de sporthal van St. Martens-Latem. EVA Liefhebbersvolley 1/2 finales K.W.B. 0-2 1-1 Dendermonde- Singh. Merchtem 1-1 monde 2-0 K.W.B. Denderbelle-Baasro- Finale de 2-0 Singh. Merchtem-K.W.B. 3* en 4* plaats Denderbelle 3-0 Baasrode-K.W.B. Dender- EVA Handbal. Ajax Lebbeke re kent ondermeer op Mare Huyck om volgend seizoen door te stoten naar 2' natio nale (wvc) het seizoen ook financieel te doen lukken. Ajax Lebbeke treedt naast zijn eerste en reserveploeg nog aan met een kadettenploeg en twee miniemenploegen en ook dit vergt geld voor zaalhuur, trainers. verplaatsingen enz... Naast de steun die Ajax puurt uit het plaatsen van reklamepanelen. het uitge ven van een klubblad enz. hoopt men de onderhande lingen die bezig zijn met een sponsor positief te kunnen afronden. Met de werkkracht die Ajax uitstraalt zal men ook dit probleem wel oplossen. EVA Oefenwedstrijd V Avanti Lebbeke-Kapek: 40- 22 Toen wij, één week was hij met de trainingen gestart, met H. Trienpont spraken was de Dendermondse trainer duide lijk een ontgoocheld man. «Als het absenteisme van de spelers op de trainingen tijdens de komende weken niet vermindert, zie ik de toekomst maar somber in. Ik ben echt ontgoocheld over de houding van sommige kernspelers. Nadat wij promoveerden had ik gehoopt dat ik dit seizoen in derde nationale zou kunnen starten hebben met een gemotiveerde ploeg maar niets lijkt minder waar te zijn. Vele kernspelers blijken, zoals in het verleden, een broertje dood te hebben aan trainen en voor mij is het echt ontgoochelend steeds te moeten terugvallen op een noodprogramma aange zien het vooropgezette trai ningsplan wegens het afwe zig blijven van noodzakelij ke pionnen niet kan uitge voerd worden». Tot daar een teleurgestelde trainer die nochtans hoopt dat het tij zal keren voor het echt te laat is. Het voorbereidingsprogram ma van de H.B.C.-ers steekt nochtans goed ineen. Er zijn drie trainingen per week voorzien en vanaf 18.8 wordt er tevens gestart met oefen wedstrijden. Op 18.8 wordt tegen H.B.C.-Duffel ge speeld, op 20.8 wordt er deelgenomen aan het tor nooi van R B Dendermonde en op 21.8 aan het tornooi van Brabo Denderbelle. Op 23.8 wordt een wedstrijd voorzien tegen Houthalen en op 27.8 organiseert H.B.C. dan zelf een tornooi waar aan het Duitse Gambach en het Nederlandse Geldrop samen met 1° nationaler Gri- vegnée zullen deelnemen, evenals het Franse Duinker ken en Herseaux. Dan volgt de Bekerwedstrijd tegen Ajax Lebbeke (wellicht op een weekdag aangezien de sporthal niet vrij is) en op 10.9 start de kompetitie met H.B.C. Dendermonde-Sasja 2. Voor deze wedstrijd kan de Handbal. Trainer Trien- pondt ziet de toekomst van HBC Dendermonde niet zo rooskleurig in. (v) ploeg van voorzitter Moort- gat nog geen beroep doen op het geschorste keepers duo Mannaert-Quisquater maar zijn Trienponl en Ig. De Pauw opnieuw speelge rechtigd. Naast de eerste en de reser veploeg speelt H.B.C. nog met kadetten en miniemen in kompetitie zodat de Den dermondse trainer toch nog niet alle hoop op de toe komst heeft verloren. En wie weet loopt het voor H.B.C. allemaal nog beter af dan het er nu uitziet want on danks de allergie aan trai nen blijkt de geest in de klub bijzonder goed, als men nu ook nog een sportie ve inspanning wil doen nietwaar Hubert? EVA Zeven ploegen namen deel Keur aan het volleytornooi van Zenith-Falos Falos Keur en hiermee leek Overmere-Zenith Willy De Cocker tornooi- leider dik tevreden. Ver hasselt Londerzeel reeds tweemaal winnaar van de wisselbeker was de enige fete,, ploeg die zaterdagmorgen niet kwam opdagen. Het tor nooi zelf kende een vrij ei genaardig verloop. Nadat in de schiftingen bleek dat in reeks I K.W.B. Dendermon de reekswinnaar werd en in reeks II Baasrode op de eer ste plaats eindigde waren het de respektievelijk twee den K.W.B. Denderbelle en S. Merchtem die zich in de gekruiste 1/2 finales konden plaatsen voor de finale. K.W.B. Denderbelle won vrij gemakkelijk van Baasrode en K.W.B. Dendermonde verspeelde de finaleplaats met het kleinste verschil. De tweede set werd weliswaar gewonnen met 15-6 cijfers maar het 5-15 verlies in de eerste set was fataal. Voor de derde en de vierde Liefhebbersvolley. De ploegen van Overmere en Denderbelle (foto Piet Hermans) plaats won Baasrode dan terecht van een zwak K.W.B. Dendermonde. In de finale toonde Singh. Merchtem zich dan sterker dan K.W.B. Denderbelle dat nochtans voor een hardnek kige tegenstand kon zorgen. In de troostingreeks haalde Falos Keur het gemakkelijk voor K.W.B. Overmere en Zenith St.-Gillis. Schepen P. Meulebroeck, zelf deelne mer aan dit tornooi, over handigde de wisselbeker aan het verdienstelijke Singh. Merchtem. Uitslagen Reeks I K.W.B. Dendermonde- K.W.B. Overmere 15/8-15/11 Zenith-K.W.B. Denderbel le 0/15-6/15 K.W.B. Overmere-Zenith 15/4-15/8 K.W.B. Denderbelle-K.W.B. Liefhebbersvollev. KWB Dendei Dendermonde 15/1-8/15 Hermans) K.W.B. Overmere-K. W .B. Denderbelle 4/15-15/4 K.W.B. Dendermonde-Ze- nith 15/11-15/3 Rangschikking 1. K.W.B. Dendermonde 7 2. K.W.B. Denderbelle 6 3. K.W.B. Overmere 4 4. Zenith 0 Reeks II Baasrode-Falos Keur 15/6-15/9 Falos Keur-Singh. Merch tem 15/10-10/15 nonde speelde tegen Jeugdclub Zenith, (foto Piet la drie trainingen tijdens e eerste trainingsweek oe fende Avanti zondag tegen lapek. Beide klubs maakten i een degelijke oefening —Km waarin uiteraard nog reel loop- en smijtwerk ird verricht en weinig aan ivig verdedigen werd ge- :ht. Er werden 4 periodes ipeeld respektievelijk 2 x en 2 x 20' zodat fysisch ■««d een en anc*er werd Bevraagd van de spelers, oor wat het dienstig kan lijn enkele tussenstanden, S0 na 10'. 10-2 na 25'. 19-7 na 15', 30-16 na 70' en 40-22 na 90'. Avanti, zonder enkele late verlofgangers, speelde met C. Vinck en W. Van Hove, Dirk Verhofstadt 13, K. Ver- hofstadt 4, Vermoesen 1, J. Van Onsem 3. Verguit 5. A. Maes 3. H. Maes 2, E. De Smedt, B. Van Ransbeeck 1, Cornelis 4, H. De Smedt 4. Volgende week vertoeft Avanti dan in het Olym pisch Centrum te Vittel (Fr.) waar getracht zal worden de konditie tijdens deze stage in een definitieve vorm te gieten. Ondanks de basis kern voor de eerste ploeg zich dit seizoen beperkt tot 16 spelers, zullen toch meer dan 20 spelers de stage volgen. EVA Baasrode-Singh. tem Rangschikking 1. Baasrode 2. Merchtem 3. Falos Keur Merch- 15/8-12/15 VOLLEYBAL Troosting 5' - 6° - 7* plaats K.W.B. Overmere-Falos Liefhebbersvolley. Hermans) Falos Keur moest het opnemen tegen Singh Merchtem (foto Piet Rekreatie-Volleybaltornooi Sedert 1979 staat in het Oostvlaamse rekreatievolleybal de «Beker van de Rozenstreek» op het programma. Begin oktober aanstaande wordt het eerste lustrumtornooi van wal gestoken. Nadat de vorige editie een respektievelijke opkomst kende van 16, 14, 42 en 51 deelnemende teams hopen de organisatoren dat dit seizoen de kaap der 60 deelnemers zal worden overschreden. Een waanzinnig hoog aantal, maar zeker niet utopischl Dit weekend in Sint-Pauwels: Het 4de internationaal Zomertornooi van UEFA-juniores Voor de vierde opeenvolgende keer vormt Sint-Pau wels het strijdtoneel van een internationale konfron- tatie tussen vooraanstaande teams van de oudste jeugdkategorie in het voetbal. Was het vorige jaar de bedoeling om het deelnemersaantal uit te breiden, dan is daar ten lange leste niet zoveel van in huis gekomen en houdt men het om reden van huisves ting, en plaatsruimte, bij vier ploegen. Te weten de Belgische Uefa-formaties van AA Gent, Antwerp FC en SK Beveren, terwijl het «internationa le» aspekt wordt verzorgd door PSV Eindhoven. Deze laatste ploeg verdedigt immers zijn verleden jaar verworven beker in St.-Pauwels. Als kwalifikatiewedstrijden worden zaterdag 13 au gustus om 14u30 AA Gent-Antwerp FC gespeeld, terwijl de andere finalist wordt aangeduid na de wedstrijd tussen SK Beveren en PSV Eindhoven, welke van start gaat om 16u30. Een en ander zal dan de formaties vastleggen welke de dag daarna op zondag 14 augustus respektievelijk de kleine finale om 14u30 en de grote finale om 16u30 betwisten. Dit tornooi dat nu ook tot stand komt door toedoen van het jeugdkomité van Herleving Sint-Pauwels kan slechts doorgang vinden door de spontane steun van een handvol sponsors en de onverdroten inzet van heel wat vrijwilligers. Daardoor lijkt het ons ook niet meer dan logisch dat de belangstelling navenant zal zijn. En we kunnen het aan de lezer uit ervaring bevestigen: deze ploegen laten meestal een fris soort voetbal bewonderen dat dan wel doorspekt zou moe ten zijn met professionele ingrepen maar in se het sterke van de amateuristische inzet doet primeren. Tot ziens misschien in de Vosdreef? M.N. Dit tornooi voor heren-re- kreatieploegen (of ge mengd) wordt gespeeld vol gens een vrijwel ideale tor- nooiformule: Om élke ploeg de gele genheid te geven meerdere wedstrijden te spelen in dit tornooi, gaat men deze inde len in meerdere reeksen van maximum 5 ploegen per reeks (meestal vier per reeks). In elke reeks speelt men onderling een mini- kompetitie met heen- en te rugwedstrijden. Na afloop van deze 6 of 8 wedstrijden maakt men in elke reeks het eindklassement op en gaan de diverse reekswinnaars over naar de eindronde, die wordt gespeeld volgens de formule van rechtstreekse uitschakeling, maar toch ook met heen- en terugwed strijden. Via de 1/8-finales, de 1/4-finales en de 1/2-fina- les gaan we tenslotte naar de finalepartij die de uitein delijk tornooiwinnaar moet aanduiden. Bij aanvang van het tor nooi worden de ploegen in gedeeld in vier regionale groepen, en dit om verre verplaatsingen te vermij den. Zo zijn er de groepen Aalst, Gent. Dendermonde en Waasland. Per groep vormt men dan, afhankelijk van het aantal deelnemen de teams, een aantal reek sen, en speelt men het tor nooi zoals hierboven aange geven. In de eindronde gaat men wel 'provinciaal' beke- Elke ploeg kan zelt zijn eigen wedstrijdkalender sa menstellen in overleg met de overige reeksgenoten. Men kan dus zelf bepalen waar, wanneer en tegen welke tegenstander men wedstrijden wil spelen. De wedstrijden in de voorronde moeten wel gespeeld wor den in de periode tussen 1.10.83 en uiterlijk 15.1.84. Later volgt dan de eindron de. De finale is voorzien voor 15 april 1984. In de 'Beker van de Ro zenstreek' worden spelers die aangesloten zijn bij het V.I.V. niet toegelaten en dit om het rekreatieve karakter van het tornooi te behouden. Technische gegevens De uiterste inschrijvings datum is 11 september 1983 en de algemene vergade ring reeksindeling heeft plaats op zaterdag 17 sep tember '83 te Schellebelle. Een schriftelijke uitnodiging zal volgen na inschrijving. Het inschrijvingsgeld is 500 fr. per ploeg, en kan betaald worden onder ge sloten omslag of op het nummer 290-0400768-82 ten name van 'Beker van de Ro zenstreek'. Op de algemene vergadering wordt aan de aanwezige ploegen 100 fr. terugbetaald. Om de twee weken ont vangen alle ploegverant- woordelijken alle uitslagen aangepaste rangschikkin gen van alle wedstrijden in alle reeksen, en dit in de vorm van een GRATIS TIJD SCHRIFT. In de loop van het tornooi kunnen in totaal 7 ploegen een geleid bezoek brengen aan de gebouwen van dag blad 'Het Volk' en dit met de voltallige spelersgroep. Die zeven ploegen worden be paald op de algemene ver gadering én moeten hierop aanwezig zijn. In totaal zijn er dit tor nooi 27.000 ti. prijzen te ver dienen. De nummers 1. 2, 3 en 4 nemen respectievelijk 6.500, 4.500, 3.000 en 2.000 frank mee naar huis. samen met prachtige trofeeen, als aandenken aan dit tornooi. Tenslotte zijn er nog 2 spe ciale trofeeën voorzien voor: beste KWB-ploeg van het tornooi de beste ploeg der jeugd huizen De Beker van de Rozen streek loopt in samenwer king met VLM, de Vlaamse Liga voor Jeugd-, Mini- en Rekreatievolleybal, afde ling Oost-Vlaanderen. Erelijst 'Beker van de Ro zenstreek' 1980: UFO 78 Aalst - Vovog Wetteren 3-2 1981: UFO 78 Aalst - KWB Schellebelle 3-2 1982: Heros Deinze - KWB Londerzeel St.-Jozef 3-0 1983: Meersvlieg Drongen - Heros Deinze 3-1 In 1982 gingen de speciale trofeeén naar KWB Londer zeel St.-Jozef en naar jeugd huis Eureka Erembodegem. In 1983 ging deze eer naar KWB Kruibeke en naar jeugdhuis Snuffel Grem bergen. Inlichtingen 'Beker van de Rozenstreek': Geert Baeyens. Massemensteen- weg 56/4, 9200 Wetteren. Tel.: 091/69.92.52. Volleybal klub Asterix van Kieldrecht organiseert zaterdag 20 augustus en zondag 21 augustus haar inmiddels ver buiten de grenzen befaamd geworden volleybaltornooi. Men is in de grensgemeente al aan een tiende uitgave toe. Negentig inschrijvingen zijn alvast geboekt en ook dit jaar belooft het dus een sportief sukses te worden Internationaal Trekpleister tijdens de ne gende uitgave was onge twijfeld Meteor Praha uit Tsjechoslowakije. Die ploeg speelde zeer sterk en be haalde zonder veel proble men de overwinning in de finale. Een ploeg uit Califor- nië was twee jaar geleden de grote blikvanger. Die jon gens beloofden toen om de twee jaar naar Kieldrecht af te zakken en ze hebben woord gehouden. Hun in schrijving is al binnen. Een aantal buitenlandse ploe gen zijn intussen vaste klan ten geworden in de grensge meente. Ze komen voorna melijk uit Schotland, Enge land. Nederland en Duits land. Voor de tiende uitgave zullen ook een achttal ploe gen van Italië van de sportieve partij zijn. Ook een vereniging uit Oosten rijk schreef in, evenals en kele Portugese verenigin gen. Het volleybaltornooi is dus alweer sterk internatio naal bezet. Voorbereidingen De organisatie van een tor nooi is een hele karwei en de eerste voorbereidingen zijn al in november '82 be gonnen. Een 45 tal landen werden door Asterix aange schreven, in bondsbladen werden advertenties ge plaatst. Eind februari van dit jaar werden alle ploegen van de laatste twee tornooi en aangeschreven. In totaal gingen zo'n vierhonderd brieven de deur uit Een maal alle inschrijvingen binnen, begint men met het indelen van de reeksen. Uit eraard moet er nog gezorgd worden voor mogelijkheden tot overnachting. Veel ploe gen kamperen in de onmid- delijke nabijheid van het wedstrijdterrein, anderen worden ondergebracht in het lokaal van de KLJ. Sinds een paar jaar wordt ook ge speeld voor de «Beker van Kieldrecht». Vijf ploegen hebben alvast ingeschre ven: KLJ, Supportersklub Geel-Blauw, F.C. Michael, P.V. Boys en de Rijkswacht. Jubileum In augustus 1974 besloot As terix om voor de eerste maal met een eigen tornooi uit te pakken. Het deelnemers veld was toen nog beschei den: Bristol uit Engeland, Linkeroever, Beveren en As terix zelf. In 1975 werden de zaken al grootser aangepakt en liefst 39 ploegen namen aan de tweede uitgave deel. Van dat jaar af was een verdere opgang niet meer te stuiten en verhuisde men meteen naar de terreinen van de Rijksbasisschool, waar men over een beter, akkomodatie kon beschik ken. In 1979 daagden eer rekord aantal ploegen o;. voor de zesde uitgave: 63 ploegen uit vijf landen. Ir. 1981 was het sekretariaat tot de slotsom gekomen dat het deelnemersveld op acht jaar tijd was verdrievoudigd. Wat deelname van buiten landse ploegen betreft, geldt het Astrix-tomooi als één van de grootste van het land. Volleyballiefhebbers onthouden dus de data: za terdag 20 en zondag 21 au gustus. (Luc Van Broeck).

De Voorpost | 1983 | | pagina 35