•CZ KAATSEN Zevende groot jeugdtornooi van Moerzeke-Kastel w kaatsterrein te Kastel Inhuldiging gemeentelijk If #ndi i 'na Jeugdkaatsen. De kadetten van Rap en Vlug verloren tegen St. Gervais met 1-7. (vhj itaraau ftfiUMl min msmm mjfsm mm j 36 - 12.8.1983 - De Voorpost Kaatskalender voor 14.8-15.8 K.N.K, Liga Vlaanderen Hogere III zondag 14.8.8 Baasrode - Viane Grimminge - Zele 14.8 Steven - Nieuwerkerken Terjoden - Baasrode H.O.K.E. - Opstal Hamme SK - Hamme Zogge Puurs - Herdersem Wieze - Brussegem Meerbeke - Welle Hogere III 15.8 Hamme Zogge - Baasrode Appelterre Zele - Hamme SK Welle - Brussegem Gewestelijke Bevordering Aalst-D'monde Kastel - Zele Lois Denderbelle - Welleweg 15.8 Merchtem S.V. - D'belle Welleweg - Steven Baasrode - Puurs H.O.K.E. - Kastel Zele Lois - Nieuwerkerken Opstal - Terjoden Jeugdkaatsen. De kadetten van Welle wonnen tegen Andoye met 7-4 en werden Door het gemeentebestuur van uiteindelijk derde, (vh) Hamme werd vorig jaar het stuk grond gelegen achter de Villa, in de Scheldestraat te Kastel, aangekocht. Op deze grond lag het voetbalterrein waarop o.a. De Stille Vrien den spelen. Schepen van de Sport. Paul Van de Casteele stelde aan het schepencollege voor om het voetbalplein op te schuiven om zo zijn noodzake lijke kompetitieve afmetingen te geven en ook een kaatsplein aan te leggen. In Kastel wordt de kaatssport zeer hevig beoe fend, maar dit gebeurt nog altijd in de straten, met alle nare gevolgen die daar aan verbonden zijn. Een afzonder lijk gelegen kaatsplein was dus een grote noodzaak in Kastel. Nu ligt er een nieuw geasfal teerd kaatsterrein te Kastel, dat binnenkort zal ingehuldigd worden. De kaatsploeg Rap en Vlug Kastel heeft een pro gramma opgesteld. De inhuldi ging. die zal plaats hebben op zaterdag 20 augustus en zal gepaard gaan met de kaats- - wedstrijden voor de Beker van Jeugdkaatsen. De miniemen van Baasrode-Toekomst verloren de finale tegen Kastel met Vlaanderen juniores. 1-7. (vh) Het voetbalterrein is nog niet Jfu8dk"ff"De kade"e" van Bclle wonnen met 7-2 tegen Baasrode en wonnen zo volledig afgewerkt. De voet- flna'e- (vh) balploegen uit Kastel zullen dit seizoen nog moeten spelen op een voetbalplein met kleinere afmetingen, omdat er zich on voorziene technische moeilijk heden hebben voorgedaan bij de aanleg van het terrein. Het voetbalseizoen staat voor de deur. zodat men nu wel moet ophouden met verder werken aan het terrein. De schepen van sport heeft het bestuur van de Stille Vrienden beloofd dat voor de anvang van het seizoen alles in orde zal zijn. Feestprogramma: 13.30 u: alle genodigden verza melen in het kaatslokaal café 't Vissershof bij Pierre Ringoot, Stuyfbergen te Kastel. 13.45 u: afhalen van de geno digden door de Koninklijke Fanfare St. Cecilia Kastel. 14 u: openstelling van het nieuw terrein door de gemeen telijke overheid, in aanwezig heid van talrijke personalitei ten, receptie. 14.30 u: start van de eerste wedstrijd in het kader van de Jeugdkaatsen. De kadettenploeg van Baasrode-Toekomst speelde tegen Belle de finale Beker van Vlaanderen voor verloor met 7-2. Ze werd tweede, (vh) juniores. Halle-Tollembeek, 15.30 u: Kastel Rap en Vlug- Welle. 17,30 u: Finale. Daarna beker en prijsuitreiking. Jeugdkaatsen. De inrichters van het zevende kaatstornooi met in hun midden nationaal voorzitter De Winnen enJeugdkaatsen. Deze miniemen van Kastel Rap en Vlug wonnen overdonderend de fint Kac sekretaris Van Langenhove. Ook schepen De Ruysscher kwam eens kijken, (vh) met 7-1 tegen Baasrode-Toekomst, (vh) le?e Dat kaatsklub Rap en Vlug uit Kastel van aanpakken weet, is in de streek al lang geweten. In Kastel kan men immers grootse dingen rea liseren, maar wat men reeds zeven jaar tereke op de eer ste zondag van augustus presteert scheert werkelijk hoge toppen. De organisatie van het ze vende jeugdtornooi voor ka detten en miniemen vergt maanden voorbereiding. Er moeten allerlei kontakten gelegd worden en dan wordt het de dag voordien nog fel Jeugdkaatsen. De miniemen van Wieze Sportief wonnen met 7-1 tegen Courcelles en zwoegen om de akkomoda- werden derde, (vh) ties Idam te krijgen. Pien had het voorspeld. Die zondagmorgen was het kil, ook op Kastel, toen de auto cars met jonge kaatsers uit Wallonië, Brabant en de Vlaamse kaatsstreek arri veerden. De équipes van Courcelles, Soignies-Car- rières, Andoye, Berzée, Saint-Servais, ze waren al lemaal op tijd en werden samen met de vrienden van Grimminge, Welle, Dender belle, Wieze en Baasrode door de verantwoordelijken van Rap en Vlug hartelijk begroet. Hoewel de taalsfeer zeer ge moedelijk was werden bij de miniemen alle Waalse vrienden tijdens de schiftin gen geëlimineerd. Al snel bleek dat de Kastelse minie men fel zouden meedingen naar de top. Deze schitte rende ploeg telt immers nog een drietal dat de Belgische kampioenentrui heeft ge dragen bij de pupillen in 1981. Ook bij de kadetten gingen de Vlamingen er met de gro- Jeugdkaatsen. De miniemenploeg van Baasrode V.A. verloor met 5-7 tegen Grimminge. een^steriT'Saint-Servais ^on lt>h) de halve finale bereiken. Tegen de middag kwamen de toeschouwers en ze had den de zon meegebracht. Hele groepen vulden het restaurant in de Jongens school, waar nog de sporen merkbaar waren van de ont vangst der genodigden, het gemeentebestuur, de promi- nenÜn van de Belgische Kaatsbond, de sponsors en de afgevaardigden van de deelnemende klubs. Aan de togen in de gelegenheids- stammenees van Jef Vermeir en 'Chalen' Coppens bleven de plakkers hangen, terwijl anderen zich tegoed deden aan een belegd broodje, aan koffie en taart of stonden te snoepen van de sterkgekrui- de escargots van Mare. 't Werd dus een beeld van een echte Vlaamse kermis (ook voor de Walen). De sfeer werd op peil gehouden door de aanmoedigingskre- ten aan het adres van de jonge kaatsers. Rond halfzes werd de finale van de kadetten gespeeld tussen Denderbelle en Baas rode. De Bellenaars wonnen de prachtige trofee, ge schonken door schilderwer ken Tony Baert en bierhan- del Frangois Van Geyte. Na een korte opwarming konden de Kastelse minie men, iets nerveuzer dan an ders, aantreden tegen Baas rode. De jongens van over 't water lieten snel alle illu sies varen en de Kastelse miniemen wonnen op gran dioze wijze hun eigen tornooi. Een officiële prijsuitreiking besloot deze kaatshoogdag waarop de organisatoren van Rap en Vlug terecht fier mogen zijn. Door de luidsprekers stierf de laatste toon weg van dit eenvoudig versje: 'Kastel was weer present met dit groots sportevene ment. Kastel, 't is wonder, 't kan wat meer wat andr'en hen benijden, soms zo zeer. Proficiat, dorp langs Schel- deboorden uw naam is ook bekend in andere oorden, want ja, onthoud het wel in gans ons landje... ligt maar één Kastel!' Uitslag Miniemen: 1. Kastel, 2. Baasrode, 3. Grimminge. 4. Wieze Kadetten: 1. Denderbelle, 2. Baasrode Toekomst. 3. St.- Servais, 4. Welle. (AVH) Gedurende de ganse namiddag zullen er hot-dogs. hamburgers en belegde broodjes verkrijg baar zijn. (bd) Het Davidsfonds organizeert een opleiding voor animatoren vormingswerk. Deze opleiding zal plaatsvinden in het Jezuie- ten studiehuis te Heverlce en bestaat uit vier zaterdagsessies (1, 15 en 29 oktober en op 12 november) telkens van 9,30 tot 17 30 uur. Inschrijven kan men bij het Nationaal Sekretariaat van het Davidsfonds, Blijde- Inkomststraat 79-81 te 3000 Leuven (016-22.18.01). Jeugdkaatstornooi. Adolf Wauters zit al zeven jaar ack hiel* de mikro en Caroline Vernimmen verzorgt al even lang «SP terreinen. Zij werden speciaal in de bloemen gezet, (vh,

De Voorpost | 1983 | | pagina 36