■verdiend ïappe zeg te Opstal zege van Baasrode V.A. Grote jubileumschieting voor Gouden Schutter Aimé Van Osselaer voor Adec Baasrode voor Wieze Sportief! De Voorpost - 12.8.1983 - 37 tWllt k MHMÏ» I Homrr.' RutiW jr mmm Harttmi jjMUGt, msosstfs emsi *0£f2£« cmu Ëipsjii' l. CftRftfit I iSRQSSERj I uitviel. iet, maar adi lielden hu ang orsprong. ïissershof de bete D'belle KAATSEN spannende werd het te Op- Brabantse Merch- s er te gast. De be namen wel voor- (1-5), (3-6) en 7-8 aan ust. Opstal kwam na sterk terug 8-10, 12-14, maar moest uiteinde- e duimen leggen tegen erke Brabanders Bij de was Yvan de Kin- - Puurs was het De Bruyn, Til- L>e Smedt, De Coninck, idder in een barslechte Het leverde en keerde enorm slecht, en bij 6-13 werd er nog één puntje uit de branding gesleept. Veel beter ging het voor Baasro de V.A. dat op Nieuwerker- ken een 3 puntenzege mee bracht naar «Den Broek- Tcant». Steven - Terjoden was uiter mate spannend; nadat Ste ven eerst de leiding had ge nomen met 13-9, kwam Ter joden terug tot 13-13 en 14- 14. Uiteindelijk won Terjo den op de valreep. Bij de thuisploeg was Hugo Steels de betere. (A.T.) Zondag 15 augustus organiseert de schuttersvereniging «Koninklijke Eendracht» uit Belsele een grootse jubileum schieting als huldebetoon aan haar ere-voorzitter Aimé Van Osselaer. «Eendracht Belsele» maakt van deze jubi leumviering iets groots en uitzonderlijks omdat Aimé van Osselaar sinds het begin van zijn schuttersloopbaan als trouw lid van deze klub onafgebroken lid is geweest, vele jaren een hardwerkende voorzitter is geweest en nu nog steeds als trouwe ere-voorzitter een stuwende kracht en voorname medewerker is van «zijn» schuttersklub. De Belgische Nederlandsta- want was Aimé (en nog lige Federatie der liggende steeds) voor «Koninklijke wipschutters (BNFLW) sluit Belsele» een stuwende zich over diverse redenen kracht en voornaam mede- acur bij deze huldiging, werker, voor de Federatie was en is hij dat niet min der! Bovendien past het hier. aldus nationaal BNFLW-voorzitter Jozef Schelfhout, te getuigen van de grote inzet die hij heeft opgebracht ten tijde van de opbouw van de BNFLW. Maar laten we het bij de jubileumschieting houden... Wie weet de hoeveelste ju bileumschieting dit is in het Waasland die Aimé mee maakt? Het is goed mogelijk dat het de 100ste is. Of de honderste en zoveelste... En Boogschieten. Schuttersvereniging De Wuitens uit Hamme huldigde Juul Zaman en Frans De Clercq omdat zij respektievelijk 30 en 25 jaar schutter zijn. (vh) j latsen. Toyota Le Patrimoine uit Kastel: een vaste .j vtrde in het Hamse kaatswereldje. (foto Piet Hermans) Aimé maakte ze bijna alle maal mee: slechts als het niet anders kon bleef hij noodgedwongen afwezig. Dit meestal als reporter-ver slaggever én ook steeds zor gende voor de gebruikelijke foto. Aan de jubilaris stelde Aimé dan volgende vragen; Waar en wanneer werd je boogschutter? Bij welke klub sloot je aan? Met wie deel je de blikjes? Hoe dik wijls span je nog de boog? Haalde je ooit de koningsti tel? Vertel eens een aange name belevenis uit je schut- tersleven tot nu toe, enz. Met deze opdrachten, vra gen en bekommernissen be zocht Aimé en nog steeds! alle koningschietingen en ook de nieuwe «sire» werd en wordt aan een der gelijke vragenlijst onder worpen. Het was dus dankzij de werkkracht en interesse van Aimé van Osselaer dat men in de loop van de daaropvol gende week een reportage over jubileum- en/of koning schietingen kon lezen in dag- of weekbladen én ook de klubfoto kon bewonde ren. Dit natuurlijk tot vol doening van de gevierde of gekroonde, zijn klubleden en zelfs van hun familie en kennissenkring. In de volgende naamteke ningen van de verslagen en reportages. namelijk «AVO». «Bosman» en «Steekvogel» dit naar ge- Kaatsen. De ploeg van Zele-Durmen. (foto Piet Hermans) lang in welk dagblad of weekblad ze zijn opgeno men (destijds een viertal!) schuilde en schuilt steeds de nu jubilerende schutter Aimé van Osselaar. Nationaal BNFLW-voorzitter Jozef Schelfhout knoopt aan bovenstaande dan ook vol gende bedenking vast. «Bes te vrienden schutters, als ik daar nog aan toevoeg met welke toewijding en korrekt- heid de verslagen van alle boogschutterswedstrijden en federale kampioenschap pen worden gepubliceerd en verzorgd door Aimé, is het zeker gerechtvaardigd te be weren dat de jubilaris een voornaam medewerker én grote steunpilaar is voor de boog sport in het algemeen en voor de BFLW in 't bij zonder». De nationale voorzitter doet dan ook een speciale oproep tot alle schutters die reeds hun schuttersjubileum mochten vieren, tot alle schutterskoningen van het Waasland en tot de klublei- ders van de verschillende schultersmaatschappijen die ons land van Waas rijk is om op zondag 14 augustus door hun aanwezigheid en mogelijke deelname aan de jubUeumr_en huldeschieting van Aimé van Osselaar ook hun hulde te komen betui gen aan deze Waaslandse schutterspionier. Een hulde die hij reeds aan zovelen bracht... d. Brol Op zaterdag 13 augustus orga- nizeert de KAJ, ACV jonge ren en de vzw Jobwerking een nationale aktiedag tegen de uitbuiting en misbruiken ten aanzien van de jobstudenten. Deze aktiedag vindt plaats te Bredene-Sas op de Breen- donklaan. De klemtoon van de aktie ligt in het afkondigen van een nieuw wetsvoorstel dat men hoopt in de loop van vol gend jaar langs parlementaire weg te realizeren. In de Galerij Houyoux van de Koninklijke Biblioteek te Brussel loopt er een tentoon stelling onde onder de titel «De verlichting in de Oosten rijkse Nederlanden en het prinsbisdom Luik». Men kan de tentoonstelling bezoeken tot 20 augustus van 12.00 tot 16.45 uur tijdens de weekda gen. De toegang is vrij. Van maandag 14 tot en met donderdag 17 mei wordt in de Julianahal en Margriethal van de Jaarbeurs te Utrecht de Bakkerij Tentoonstelling «Ne- bato 84» gehouden. Nu reeds kan men melden dat de be langstelling voor deze vak beurs zeer groot is. int taatsen. Club XV uit Denderbelle kwam in het trapezium Boogschieten. Louis Roef werd koning bij de Scheldeschutters. m Puurs, (foto Piet Hermans) 6 wordt nu écht een traditie dat Rodania tegen Van niet mag of kan winnen. Ook deze week heeft Gaeveren de Rodaniaklok stilgezet zodanig zelfs dat met evenveel punten aan de top van de staan. De kompetitie wordt zeer boeiend! 10 12 deze twee gemoti- is het een :spel geworden, alles in het begin evenwichtig. toch de bezoekers aan de »n kleine 4-6 voor- afdwingen, had pech toen Bu- maar dat was de niet van de lokale ne- Na de rust werd er achtervolging in de bezoekers hun twee punten 12 alleen was niet vol- om de bezoekers in te drijven. Het was de klasse die de loka- ontbeerden. In iedere tekenden ze een spel maar verder geraakten niet. Toyota Le Patrimoine 12 Broekkant 1 De bezoekers waren met een vakantieploegje naar Kastel afgereisd en konden daar mee zoals te verwachten was geen goede resultaten behalen. In de eerste helft kwamen ze zelfs niet aan de bak, maar na de verfrissing konden ze de eer redden. Meer zat er niet in. Lamotboys 6 Ons Vermaak 12 In deze tweede ronde blijft Ons Vermaak het uitstekend doen. Ook op verplaatsing naar de Lamotboys liet het er geen gras over groeien. De lokale formatie werd met grote cijfers geklopt, al bood ze in de eerste helft een behoorlijke weerstand. De rust werd bereikt met het kleinste verschil: 5-6. Dan was er echter geen houden meer aan de bezoekers die zonder veel moeite op een afgetekende overwinning Kaatsen. Van Malderen is in forme. Het klopte Rodania met 12-10. (vh) afstevenden. Gewestelijke Bevordering Aalst-D'monde K.N.K. Liga Vlaanderen Uitslagen van 7.8.83 Moorsel Steven - Terjoden 14-15 Nieuwerkerken - Baasrode 1-15 Welleweg - H.O.K.E. 15-11 Opstal - Merchtem 13-15 D'belle - Puurs 8-15 Zele Lois - Herdersem 15-9 is van een kale reis uggekomen, het verloor iKokejane in de wedstrijd titel. lec dat het moest stellen ider Eddy De Vroe (voet- li hield wel goed stand in 1° helft. 4-2, 5-5, 8-7 aan rust. Maar na de rust er op de thuisploeg maat meer. De titeldro- voor Adec zijn dus voor terug opgeborgen. de klassering heeft Zele Durmen twee punten behaald te Wieze. Volgens onze zegsman over- verdiend trouwens met Wouters en Herman Cal- laert in een sublieme dag. Bij Wieze was het Jan De Smedt die voor enige repliek zorgde. Hamme SK verloor op de valreep tegen Appel- terre. Daardoor blijven Burill en zijn maats verder in gevaar! (A.T.) K.N.K. Liga Vlaanderen Hogere III Uitslagen van 7.8.83 Hamme SK - Appelterre 14-15 Welle - Grimminge 12-15 Hamme Zogge - Brusse- gem 15-11 Kokejane - Baasrode 15-9 Wieze-Zele 10-15 Kaatsen. De kaatsers van Wieze Sportief moesten het opnemen tegen Zele-Durmen (foto Piet Hermans) BOOGSCHIETEN Kaatsen. Rodania ging verliezen bij Van Malderen met 12-10. (vh) Kaatsen. In de Buggenhoutse Brielstraat speelde Lamot tegen Toyota, (foto Pi. Hermans)

De Voorpost | 1983 | | pagina 37