Liefhebbers sporten zo Het voetbaltornooi van V.K.W. 70 te Sint-Niklaas... Jubileumtornooi V.K. Ankerhof te Sint-Niklaas... ïiorfbaltornooi te Appels Derde zomertornooi van FC Atlantic te Stekene Een belangrijk voetbaltornooi te Vrasene: een organisatie van de boys en girls van het Beverense F.C. Zillebeek... Liefhebbersvoetbal groeit aan De Grashoppers Fontein VK Veile organiseert Wisselbeker André Van der Gucht Tornooi van FC Boterhoek SK Lebbeke oefent druk V.D.B. Modern-spelers zijn in trek 38 - 12.8.1983 - De Voorpost Zoals ieder jaar wordt in de sportveertiendaagse te Sint-Niklaas, ook het voetbaltornooi van V.K.W. 70 opgenomen. Dit wordt dan gespeeld tijdens het ko mende weekend en door de klubverantwoordelijken wordt het volgend interessant programma aangekon digd. Op het terrein van V.K.W. 70 in de Breedstraat te Sint- Niklaas: vrijdag 12 augustus te 19u.30: veteranenwedstrijd V.K.W. 70 - K. Sint-Niklaas Sportkring. (Aftrap wordt gegeven door Heinz Schönberger van S.K. Beveren). Zaterdag 13 augustus te 14u.00 V.K.W. 70 - F.C. Roma. Zondag 14 augustus te 14u.00: troosting; te 16u.30: finale en te 19u30.: trofeëenuitreiking in de kantine op het terrein. Scheidsrechters: Robert Van Steelant, Roger Ivens en Luk Van Steelandt... Roger Van Laere Tijdens het komende week end wordt door V.K. Anker hof uit Sint-Niklaas, een voetbaltornooi georgani seerd. Zoals verleden jaar trouwens en ditmaal staat dat in het kader van het tienjarig klubbestaan. On der de naam van V.K. An kerhof werd er echter nog niet zo lang gevoetbald. Oorspronkelijk noemde de ploeg F.C. Corner. In het gelijknamige café op de hoek van de Driegaaien- iraat en de Gentse Baan, ml deze destijds gesticht or Etienne Verlee, Jos Hof- ;n en de gebroeders Regie i los Vergucht. Het werd de nloop naar een vrij bewo- i klubgeschiedenis. fu ids driemaal werd er van om veranderd. Telkens meestal door de sluiting n het klublokaal. Na F.C. :ner en V.K. Watermolen, rd het dan tenslotte V.K. kerhof. Al een tweetal ja- r-j. trouwens en zolang is klublokaal gevestigd bij - Daems en Anita De -ere in de Ankerstraat te t -Niklaas. Daar herinnert bert De Prijcker mis- uen alleen nog aan de - -iinperiode van het des- =e F.C. Corner. Door an- en werd die fakkel noch tans enthousiastisch over genomen. Daarmee bedoe len we de huidige be- stuurskern van V.K. Anker hof en ter gelegenheid van het tienjarig klubbestaan, wordt straks een aantrekke lijk feestprogramma aange boden... Op het terrein 't Zonneken in de Bellestraat te Sint-Ni klaas: Jubileumtornooi V.K. Ankerhof Zaterdag 13 augustus: 14u.00: Ankerhof - Alucona 16u.00: F.C.L.V.K. - The Jac- ky Boys Zondag 14 augustus: 14u.00: Wijnveld (dames) - Ankergirls 15u.00: De Strijdsters - Raap- se Girls 16u.00: Corner - Ankerhof (voor deze jubileummatch worden alle oudgedienden en sympathisanten van het vroegere F.C. Corner Uitge nodigd). Maandag 15 augustus: 10u.30: troosting dames llu.30: troosting heren 14u.00: Finale dames 16u.00: finale heren 19u.00: trofeëenuitreiking op het terrein. Scheidsrechters: Willy Van Riet, Mon Peeters en André Van de Voorde. Roger Van Laere Op zondag 28 augustus or- zi)n het Ganda - Lebbeke en ganiseert Korfbalklub Ap- Appels die om de beker zul- pels haar jaarlijks tornooi. 'en strijden. Op de terreinen van de Rijc- Het zal zeker een spannende keistraat zal zeker korfbal te sportnamiddag worden. De zien zijn. Het zijn seniores eerste wedstrijd begint om en reserven die zich zullen 10 uur en de laatste van de meten. Met de seniores zijn namiddag om 16.30 u. De het Ganda. Bornem en Ap- prijsuitreiking is voorzien pels die de handschoen zul- rond 17.30 uur. len opnemen. In de reserven André Voor de derde opeenvolgende keer organiseert de Stekense favoriet vertrekt in de zon- liefhebbersvoetbalklub FC Atlantic een «Zomertornooi» op dagreeks, de terreinen te Koewacht. Deze keer nemen weer 8 liefheb- FC Vagebonden uit Stekene bersvoetbalploegen van uit én buiten het Waasland deel is de sympatieke en «fair- en zullen hun beste beentje voorzetten om de mooie trofee play»-ploeg uit Stekene die te veroveren in dit prestigieuze tornooi. steeds groots is tegen ster- Naast de onderscheiden trofees zal er ook een prijs worden ke(re) tegenstanders. Deze voorzien voor de «Fair-play» én wordt ook een «Penaltybe- ploeg deed dan ook reeds ker» in kompetitie gesteld. menige grote tegenstander Dit tornooi krijgt zijn beloop op zaterdag 13 augustus, in het gras bijten. De Vage- zondag 14 augustus (schiftingen) en op maandag 15 augus- bonden zullen versterking tus 1983. krijgen van enkele Bosdorp- spelers. Schiftingen Sparta won trouwens het De Pub uit Londerzeel is de De 8 ploegen worden inge- eerste zomertornooi van At- laatst ingeschreven ploeg deeld in 2 groepen, waarvan lantic. Dé favoriet is dus en meteen het grote vraag de eerste groep is samenge- reeds gekend... teken onder de deelnemers, steld uit Sparta uit Sint-Ni- FC Den Buiten uit Haasdonk Zeker is dat ze komen om te klaas. Den Buiten uit Haas- speelt reeds jaren in de winnen! donk. Bridge uit Beveren en hoogste afdeling van F30 eFC Atlantic uit Stekene Sporthal uit Stekene en de Sportverbond Waasland en richt in. Het is een ploeg met 2e uit De Pub uit Londerzeel. staat in het Waasland ge- een groot en soms duister en de 3 Stekense ploegen kend als een liefhebbers- verleden. Nu een bijzonder Anker, Vagebonden en At- voetbalploeg met enorm sportieve ploeg en met en- lantic zelf. De eerste groep veel talent. kele aanwinsten zullen ze speelt zaterdag een mini- FC Bridge uit Beveren is een trachten er het beste van te kompetitie terwijl de tweede nieuwe en jonge ploeg die maken, want men maakt groep 'n dergelijke kompeti- hoofdzakelijk spelers rekru- zich sterk dat ze sterker als tie 's zondags speelt. teerde uit Excelsior Sint-Ni- ooit voordien voor de dag Per dag zijn er dus 6 wed- klaas. De ploeg heeft nog zullen komen... strijden (op 2 terreinen) na- geen kompetitie-ervaring, melijk om 14, 15 en 16 uur, ze speelden tot nu toe uit- telkens tweemaal 20 minu- sluitend vriendschappelijke ten met 5 minuten rust. lede- wedstrijden en tornooien, re ploeg speelt dus 3 wed- Een referentiepunt is onge- strijdjes. twijfeld de finaleplaats die Na elke wedstrijd worden er ze veroverden in het KWB- door iedere ploeg 5 straf- tornooi, waar ze na een 3-3 schoppen getrapt. Ook tij- slechts met de strafschop- dens de finales, zodat er als pen verloren! 'toemaatje' minstens 160 pe- FC Sporthal uit Stekene is naltys zullen te zien zijn. Er gekend als een sportieve Op het terrein in de Beek- te 19 u.: F.C. wordt daarom ook een spe- ploeg waarvan de resulta- straat te Vrasene ciale «Penaltybeker» voor- ten steeds in stijgende lijn zien. gingen. Voor nieuwjaar kon Voor de «fairplay» worden de Sporthal bijna nooit win- er punten gegeven na elke nen, nadien en dan voor match door de scheidsrech namelijk de laatste weken ters én door een afgevaar- van de kompetitie kon de digde van het organiserend ploeg bijna niet meer verlie- komitee. Wie een gele of zen! Nu is er nog versterking rode kaart krijgt verhuist au- gekomen zodat Sporthal wel tomatisch naar de laatste eens voor een verrassing plaatsen... zou kunnen zorgen. De ploegen SK Anker uit Stekene is één Liefhebbersvoetbal. FC Atlantic zoals het vorig jaar in het Tornooi van Stekene aantrad. Het wedstrijdschema De Pub tegen Anker en Va- Zaterdag 13 augustus: gebonden tegen Atlantic om 14 u: Sparta tegen Den Bui- 15 u ten en Sporthal tegen Bridge De Pub tegen Atlantic en 15 u: Sparta tegen Sporthal Vagebonden tegen Anker en Den Buiten tegen Bridge om 16 u. 16 u. Sparta tegen Bridge en Maandag 15 augustus Den Buiten tegen Sporthal 14 u: voor de 5e en 6e en 7e Zondag 14 augustus: De Pub tegen Vagebonden en Anker tegen Atlantic om 14 u en 8e plaats 15.30 u: voor de 3e-4e en le- 2e plaats. De prijsuitreiking volgt in de loop van de vooravond. Na elke wedstrijd zijn er bo terhammen beschikbaar voor de voetballers in lokaal «Atlantic», Brugstraat 59 te Stekene. De geïnteresseerde voetbal liefhebbers worden van har te verwacht op de terreinen van Stekene-Koewacht, toegang is voor iedereen gratis! De BeEr Smiske - W.V wordt Lindenhof (reeks A) straks een interessant voet- Zondag 14 augustus baltornooi aangesneden, te 10 u.: troosting reeks B Een organisatie -trouwens te 14 u.: troostinq reeks C van F.C. Zillebeek uit Beve- te 17 u.: troosting reeks A maandag 15 augustus te 10 u.: finale reeks B te 14 u. finale reeks C te 17 u: finale reeks A te 20.30 u.: bekeruitreiking in de kantine op het terrein met verschillende persona liteiten... Roger Van Laere ren en dit in samenwerking met de eveneens voetbal lende dames van de klub. Het resultaat daarvan werd een aantrekkelijk en een werkelijk groots voetbalpro gramma. Aan het eigenlijk tornooi van de Zillebeekse FC *Sparta uit Sint-Niklaas van de beste ploegen uit het voetbalfamilie, wordt door viert dit jaar z'n 20-jarig be- tornooi van Stekene. Vorig een 8-tal herenploegen deel- staan met een suksesvol seizoen vice-kampioen en genomen. 1 verlopen kompetitie; kam- bekerwinnaar. In het verle- pioen in de hoogste Walivo- den reeds 2 keer kampioen afdeling, bekerwinnaar, be- én voor de 2e keer bekerwin- ker van het Nieuwsblad en naar, dus... bekerspecialis- finalist voor de supercup! ten- Het is de ploeg die als omvangrijke affiche alles zins en daarvoor wordt door de boys en girls van F.C. Zillebeek, straks een groot se publieke belangstelling verwacht. Op het terrein F.C. Klein Laar in de Beekstraat te Vrasene: worden in twee reeksen ingedeeld en ook een viertal dames teams, spelen onderling voor de grootste beker. Een Reeksindeling: Reeks A Het Dendermondse heeft een nieuwe voetbalklub bij- gekregen. «De Grashoppers Fontein» werd opgericht op 15 mei 1983. Als lokaal voor vergaderingen en versnape ringen namen zij café De Fontein. Op bovenvermelde datum werd in het lokaal een oprichtingsvergadering gehouden. Buiten enkele moeilijke puntjes verliep de ze eerste vergadering vlot. Reeds dezelfde dag werd er ook een bestuur opgericht dat verkozen werd door de aanwezige spelers. De samenstelling van het bestuur is als volgt: penningmeester: Paul Colman sekretaris André Peeters O/voorzitter en PR-man Ed dy Coen voorzitter Guy Vertongen Een voetbalploeg zonder sponsor is net een vaas zon der bloemen. Men zocht en vond in brood- en banket bakkerij Patjoepelke een schenker voor de uitrusting. Buiten het bestuur en de sponsor moet men ook een spelerskern hebben en deze is 18 man sterk. De spelers: Tony Merckx, 27 j., ex KAVD- jeugd Eddy Merckx, 22 j., ex KAVD- jeugd Rudy Van Hoey, 28 j., ex Robur Jeugd Dirk Heirbaut, 23 j., ex Vigor jeugd Guy Verlongen, 23 j., Donald's Gert Van de Cauter, 18 j., ex E. Zele jeugd Peter Van Boterdael, 22 ex KAVD jeugd Luc Vermachelen, 23 j, Gaert De Kegel, 17 j,, SK Grembergen jeugd Eddy Coen, 22 j., ex E. Grembergen jeugd Theo Van Handenhove, 34 j., ex Bonte Os en ouderdoms deken van de ploeg Bernard Uylebroeck, 33 j., ex Juventus Tuurken Herman Buts, 31 j., ex Vigor Ham me Luc De Clippel, 29 j., ex Klein Zand Patrick De Vos, 17 j., mil. ploeg Ronny Van Gucht, 28 j., ex- Lutterzele Jan Van Gasse, 23 j., ex SK Grembergen Stefaan Bertin, 25 j,, ex- KAVD jeugd De gemiddelde leeftijd van de spelers ligt tussen de 24 en 25 jaar Begin augustus werd er gestart met vriendschappe lijke wedstrijden, dit alles als voorbereiding op de kompetitie. Voor men echter aan het zware werk begint is men ook nog aktief in het tornooi van de Vlasbloem waar men ingedeeld is in de A-reeks. De voorbereidingswed strijden geven volgende re sultaten: 3 augustus Hof van Grembergen-Grashoppers Fontein 5-2. Een zeer snel betwiste wedstrijd met wis selende kansen doch een gereputeerder Hof Van Grembergen scoorde ge makkelijker. Ruststand 2-1. Scoorden voor de Fontein: Gert Van de Cauter en Geert De Kegel. 6 augustus 1983. FC Klein Zand-Grasshoppers Fontein 0-1. Een mooie wedstrijd met verschillende uitgesproken kansen langs beide zijden. Een zeer attente Fontein keeper Patrick De Vos be hoedde zijn ploeg voor de nederlaag. Scoorde het eni ge doelpunt van de wed strijd enkele minuten voor tijd Luc Vermachelen. 7.8.1983. VK Fan-Grashop pers Fontein. Wedstrijd met wisselend scoreverloop. Reeds vroeg in de eerste helft scoorde Luc Vermache len 0-1. Doch geen vijf minu ten later was de stand reeds 1-1. Twee minuten voor de rust klom de Fan op voor sprong (2-1). Bij Fontein zat de wedstrijd van de dag voordien nog zwaar in de benen en dit was zeer duide lijk te merken. Tien minuten na de rust bracht een losge broken Peter Van Boterdael Op zondag 14 augustus or- santen ganiseert VK Veile voor de 10.45 u.: Nopri - VK Veile vijfde keer een voetbaltor- 11-30 u.: Baert K. - Nopri nooi om de wisselbeker, ge- 13.45 u,: Kommersanten - VK Kobekensvnehden (Beveren) naamd naar sponsor-voor- Veile zitter André Van der Gucht, 14.30 u,: VK Veile - Baert K. dit ter gelegenheid van Vel- 15,15 uKommersanten - le-Kermis. De deelnemers Nopri zijn Nopri-Zele, Baert Keu- 16.00 u.: Troosting kens, Kommersanten en VK 17.00 u.: Finale. Veile. Door het lot werd vol- De schiftingswedstrijden gend wedstrijdschema vast- worden gespeeld over 2 x 15 gesteld: minuten, de troosting en de 10.00 u.: Baert K. - Kommer- finale over 2 x 20 min. Ook dit jaar zal de liefheb- bersvoetbalklub FC Den Bo terhoek een tornooi organi- men wel de juiste man op de juiste plaats en ook Carlos De Troch die zowat de seren in het weekend van 15 spreekbuis is van FC Boter- augustus. Het zal zeker de hoek spannen zich in om de klub naar boven te werken. Volgend jaar speelt FC Den moeite lonen een vajj de da gen eens langs te lopen. Niet alleen om de klubs aan Boterhoek in de eerste klas- het werk te zien in hun strijd se van het Aalsterse MTS- om de cup maar, ook om u verbond en dat zal hard ervan te overtuigen welk knokken worden. Maar hun werk deze mensen hebben inzet is groot en met de hui- gedaan in de stille periode dige spelerskern kan men van het voetbal. De kantien zeker iets bereiken in het werd vernieuwd en ook aan liefhebbersverbond. de terreinen werd gewerkt. André Dit beekent meteen dat het bestuur van aanpakken weet en men over een homo geen klubje mensen be schikt die nog iets belang loos willen doen. Met voor zitter Chris De Thaey heeft Lindenhof (Beveren) 't Smiske (Melsele) Zillebeek (Beveren) Reeks B Oud K.L.J. (Vrasene) Milano (Nieuwkerken) Rupelboys (Rupelmonde) Waf (Kruibeke) Reeks C Wepogrogirls (Waas munster) Rupelladies (Rupelmonde) Fergusonladies (Bazel) Zillebeekgirls (Beveren) Programma van het tornooi Vrijdag 12 augustus te 19 uur: vriendenwedstrijd V.K, Dokwerkersvriend - Ou de Gloriën F.C. Zillebeek te 20 u.: F.C. Oud K.L.J. Vra sene - F.C. Milano (reeks B) Zaterdag 13 augustus te 10 u.: F.C. Kobekensvrien- den - F.C. Zillebeek (reeks A) te 13 u.: S.V. Wepogrogirls - F.C, Zillebeekgirls (reeks C) te 15 u.: F.C. Rupelladies - F.C, Fergusongirls (reeks O te 17 u.: F.C. Rupelboys F.C. Waf (reeks B) Liefhebbersvoetbal. 'FC De Zon' trachtte ook een prijs te verdienen in het tornooi van Herleving Melsele. (Iv) Liefhebbersvoetbal. 'Radio Beverland' nam deel aan het tornooi van Herleving Melsele (lv) de bordjes in evenwicht. Hij hernam zijn eigen door de keeper afgeweerd schot met sukses over Even later maakte Luc Vermachelen er 2-3 van na een grove blun der in de ihuisverdediging. Daar de uitslagen van de voorbereiding zeer gunstig waren kijken bestuur en spelers hoopvol uit naar de kompetitie. De Grasshop pers Fontein zullen volgend jaar aantreden in de B-reeks van de Beker van Hamme. Spelers en bestuur hopen U eens te mogen begroeten naast het terrein (het oude Eendracht Grembergen- plein). (V.G.J.) zater- n 18 u Stef Heyndrickx verschillende weken «out» Na de vroege uitschake- roep doen op Eddy Clement, zoals reeds gemeld, ling in de Beker van België Hij is ten gevolge van een dag 3 september or is SK Lebbeke gestart met uitsluiting vorig seizoen nog aan het Konkelgoed wordt een intens oefenprogram- voor een speeldag ge- betwist. Ter voorbereiding ma. Het speelde vorige zon- schorst. Anderzijds is Danny Qp de kompetitie stelt SK dag tegen het Brabantse Vermeir om dezelfde reden Lebbeke enkele vriend- Grimbergen. Het werd een niet van de partij. Hij moet schappelijke wedstrijden in behoorlijke wedstrijd waar- zelfs drie speeldagen brom- uitzicht. Zondag 14 augustus in voornamelijk na de rust men. Bovendien, en dat is je jg u wordt er aan het aantrekkelijk voetbal werd de eerste tegenslag die we Konkelgoed geoefend tegen gebracht. Dat kon zo goed dit seizoen moeten inkasse- de tweede provincialer SV van de gasten als van de ren, brak Staf Heyndrickx Temse. Op zondag 21 au- gastheren worden gezegd, zich vorige zondag een gUStus te 16 u zijn de natio- Nadat de bezoekers via een beentje in de voet. Hij steekt nale reserven van SK Beve- elfmetertrap aan de winst voor drie weken in het gips. ren je gast in Lebbeke. Op waren geraakt, stelde Cle- Dat hij paraat zal zijn voor ment later gelijk (1-1). Echt de eerste kompetitiewed- knappe voetbal, zegde een strijd lijkt zeer onwaar tevreden klubleider Eric schijnlijk.» Buytaert ons na afloop. «Spijtig dat we de start van de kompetitie gehandi- Drie titularissen die SK kapt moeten aanvatten, Lebbeke dus moet ontberen gaat de Lebbekenaar ver- *n de topper tegen Heirnis der. Wij kunnen geen be- Gent. Een wedstrijd, "die donderdagavond 24 augus tus komt Meerhof op bezoek. Voor een wederbezoek zor gen trainer Tas en zijn kor nuiten op zondag 28 augus tus eveneens te 16 u. (e.d.m.) De spelers van het Lebbeekse V.D.B. Modern hebben blijkbaar veel sukses nadat zij de zege behaalden in de «Schaal Delsin». De grote ploegen hebben daar kunnen vaststellen dat er heelwat talent schuilt in het zaalvoetbalploegje. Een aantal spelers zijn benaderd of werden reeds vastgelegd. Rudy Milonton heeft een mooi kontrakt getekend bij de kandidaat-kampioen van eerste nationale mini voetbal, Pimperneel. Hij zal daar spelen met o.m. P. Abbeel, P. De Kegel en Berckers als ploegmaats. Marnix Boeykens zal volgend jaar zo goed als zeker spelen bij V.A. Berchem, een eersteklasser in de zaalvoetbalkompetitie. Voorlopig blijft hij bij Oud en Nieuw Zele. De kontrakten in het Belgisch Zaalvoet bal mogen pas opgesteld worden vanaf 1 april 1984. Dany Scheiris gaat mee met Boeykens naar Berchem en begint reeds nu de trainingen te volgen. Om zijn wedstrijdritme te houden probeert hij nu om met een plaatselijke ploeg in de lokale kompetities aan te treden. Men beseft nu allicht dat V.D.B. Modern de schaal Delsin niet gestolen heeft.

De Voorpost | 1983 | | pagina 38