c l Minivoetbalkern Berlare organiseert opnieuw eigen kernkompetitie VK Audi wint met de strafschoppen isselbeker tig jaar B.G.J.G.» t oefenprogramma n Sparta Buggenhout ^(liefhebbersvoetbal( De Voorpost - 12.8.1983 - 39 MINIVOETBAL voetbaltornooi aanleiding van de jubileumviering 60-jarig bestaan tBerlaarse afdeling van de B.G.J.G. heeft het bestuur len dit op sportief vlak ook te vieren door het houden tn minivoetbaltornooi. dit jubileumjaar in herinnering te houden heeft G.-Berlare de intentie dit tomooi jaarlijks te organi- en er zodoende een wisselbeker-tomooi van te j« rensen bij voorbaat alle deelnemende ploegen veel i toe en duimen voor een sportief verloop van het Op de algemene infovergadering van Minivoetbalkern Berlare was er de toespraak van voorzitter Luc Melis waarbij hij de tweede eigen kernkompetitie aankondigde, hieruit onthouden we dat er waarschijnlijk vijf nieuwe ploegen zullen aantreden waarbij één verstek zou laten, namelijk Vesko Overmere. IEMENT algemeen zijn de nenten van de IB. van toepassing, het bijzonder gelden lande aanvullingen wijzigingen: spelerslijst bestaan- maximum 10 spelers leidend: naam, vol- adres, geboortedatum immer van identiteits- dient uiterlijk op sdag 10.8.83 (dag van iting) overhandigd te aan: Heirman Eddy, ide 54, Berlare. loting heeft plaats op sdag 10.8.83 om 20 u. vergaderzaal van de ïal. Tenminste 1 afge- igde van iedere ploeg hierop verwacht. 1 gewone sportverze- I voor iedere deelne- is voorzien. Gedetail- inlichtingen hier om- kunnen indien nodig aen worden bij verze- gskantoor Pol De wedstrijd mogen er am acht spelers op icheidsrechtersblad in- ireven worden. speler kan slechts één enkele ploeg aan- zelfs bij uitschake- ran die ploeg mag hij in andere formatie meer iden. eventueel forfait van deelnemende ploeg het inschrijvingsbe- eigendom van de orga- 5e. lien een speler een ro- oploopt in een wed- wordt hij voor de twee le matchen uitgeslo- de aan de gang zijn- strijd mag hij niet (en worden. een speler twee kaarten krijgt is hij au- r/isch voor de volgende Itrijd geschorst, hij die twee gele kaar- ijdens één en dezelfde Itrijd. moet hij het ter- onmiddellijk verlaten niet vervangen wor- en is hij eveneens voor inde wedstrijd ge it. itiek of wangedrag tij- of onmiddellijk na de ht.o.v. de scheidsrech- bestuur met het doel minivoetbal te schaden aanleiding geven tot itieve uitsluiting, sdere ploeg dient te be- ien ver een afgevaar- voor het scorebord, lachten en betwistin- zullen ter plaatse be handeld worden. Tegen de uitspraak van scheidsrech ters en/of inrichters is geen enkel beroep mogelijk. 12. De organisatoren kun nen niet verantwoordelijk gesteld worden bij diefstal of eventuele ongevallen op of rondom het terrein en ac comodates. 13. De inrichters kunnen ten allen tijde overgaan tot re- glements- of programmawij zigingen. 14. Praktische inrichting (zie tabel in bijlage) 15. De scheidsrechtersbla- den dienen minimum 15 min. vóór aanvang van de wedstrijd aan de inrichters overhandigd te worden. 16. Alle wedstrijden worden geleid door officieel erkende scheidsrechters. 17. Plaatsing 2° ronde: de twee best gerang schikte ploegen van iedere reeks bij gelijke puntenstand wordt iri volgorde rekening gehouden met: - aantal gewonnen matchen - doelpuntensaldo - aantal gescoorde doel punten - loting. 18. Plaatsing 3* ronde (1/2 finale) rechtstreekse uitschake ling bij gelijke puntenstand wordt geselecteerd via straf- 19. Plaatsing 4" ronde (troosting en finale): selectie idem derde ronde. DEELNEMERSLIJST 1983 1 Spectrum (Reekshoofd 1 - winnaar na-kompetitie 1983) 2. Pavo. (Reekshoofd 2 - best geklasseerde deelne mer kompetitie 1982-1983) 3. Joker (Reekshoofd 3 - tweede best geklasseerde deelnemer kompetitie 1982- 1983). 4. Mini-Bond 1. (Reekshoofd 4 - als mede-organiserende ploeg) 5. Tijl (volgende ploegen in volgorde volgens inschrij ving) 6. Roef-Droeshout 7. Landelijke Gilde 8 Den Draver 9. Vooruit 10. Baert/Berlare 11. F.C. Sportieven 12. Baert/Appels 13. De Warande 14. Eendracht Donk 15. Pa Gijs 16. Mini-Bond 2. De toespraak van voorzit ter Melis: Aan allen hier aanwezig van harte welkom. Deze ver gadering betekent voor ons het terugblikken naar dat gene wat reeds voorbij is en het op gang brengen van de nieuwe kompetitie 1983-84. Immers, het seizoen 1982- 1983 ligt inmiddels meer dan één maand achter de rug. Wij vinden het spijtig dat er problemen geweest zijn rond de kompetitie als ook tijdens het tomooi. Wij hopen dat de gemoederen intussen wat afgekoeld zijn. Evaluatie Het eerste kompetitiejaar werd een proefjaar zoals reeds meermaals werd ge zegd. Het werd een seizoen van zoeken en tasten. Dikwijls hoorden wij klachten dat: 1. bepaalde zaken_ lang aansleepten of uitgesteld werden (straffen) 2. de reglementen niet strikt werden toegepast 3. er iets vergeten werd (ad ministratief). En terecht, soms had je gelijk. Je hebt gelijk dat je ons op onze fouten wijst maar dan moet je zelf ook met alles in orde zijn! Ieder een vraagt steeds een strik te toepassing van het regle ment voor de anderen. In het eigen belang dient steeds een zekere soepel heid aan de dag gelegd. Vragen die wij ons als be stuur reeds meermalen heb ben gesteld zijn de volgen de: voor wie organiseren wij deze kompetitie?, dienen wij te handelen volgens de let ter of de geest van het regle ment, kan ons laksheid ver weten worden wanneer wij in het algemeen belang een welbepaald artikel van het reglement breed interprete ren en zijn afgunst en nijd, scheldwoorden, de dank voor onze inzet? Hieronder volgen enkele punten waarvoor wij drin gend uw aandacht vragen. Het is dikwijls zo dat het ene oorzaak is van het andere. Reglementen Als men naar een sport gaat kijken, en zeker als men die gaat beoefenen, is toch de eerste voorwaarde dat men de reglementen kent. Een massa moeilijkheden wor den veroorzaakt door het niet of onvoldoende kennen van de reglementen. Men vecht belissingen van de scheidsrechter aan, die dik wijls juist zijn, gewoon om dat men bepaalde spelre gels niet kent. Het zou goed zijn regelmatig de spelre- glementen eens door te ne men, en zeker als er twist punten zijn. Dit geldt zowel voor spelers, afgevaardig den als supporters. Wij we ten dat de scheidsrechters foutieve beslissingen ne men maar dat is nu eenmaal zo, het zijn ook (maar) men sen. Als we dat aanvaar den, zouden we veel moei lijkheden kunnen vermij den, en wat zeker moet ver meden worden zijn: Vechtpartijen: het is onduld baar dat minivoetbal aan leiding geeft tot echte boks wedstrijden, zowel onder spelers als onder toeschou wers. We zijn dan ook vast besloten tegen dergelijk uit de hand lopende situaties streng op te treden. Het is goed zijn ploeg aan te moe digen maar toch niet met zo'n door«slag»gevende ar gumenten. Als je dan de re den hoort heeft iedereen ge lijk, want «hij is begqn- nen...». En dat voor volwas sen mensen! Er zal dus streng opgetreden worden tegen personen of ploegen die zich niet aan de wetten van de sportiviteit kunnen houden. Dronkenschap: regelmatig komt er kritiek op het feit dat er op of rond het terrein mensen zijn in dronken toe stand. Dit is nog te begrij pen als het om supporters gaat (alhoewel!), maar per sonen die een funktie heb ben bij een wedstrijd, dat is ondenkbaar. Het kan toch niet dat een afgevaardigde een ploeg kan leiden, of dat een speler in wankele toe stand op het terrein komt! Als men iets te veel gedron ken heeft zou men gewoon uit respekt voor de anderen moeten afzien van een funk tie. We weten dat het ideaal nooit zal bereikt worden, maar bepaalde zaken moe ten toch echt beter kunnen. Stiptheid en betalingen: om de kompetitie tijdig en goed te kunnen beginnen is het nodig dat er zo vroeg moge lijk aan de kalender kan be gonnen worden, want dat is een zeer groot werk. Mogen we dan ook vragen aan de ploegen die nog niet in orde zijn met de inschrijvingen en/of betalingen dit onver wijld te doen! Breng jezelf en de anderen niet in moeilijk heden! Officiële bal: de officiéle bal van N.O.M.B. is nu stilaan ingeburgerd. Reeds veel ploegen spelen met deze bal en de indrukken zijn posi tief. Het spreekt vanzelf dat men een nieuw soort bal moet gewoon worden, maar eens enkele malen gespeeld voldoet de bal aan de ver eisten voor minivoetbal. Daarom zal de bal verplicht worden in de KERN kompe titie vanaf heden. Naamloze brieven: het ge- Minivoetbal. In de NOMB start dit seizoen de ploeg Fiat-Caudron. (v) beurt gelukkig niet veel, maar het gebeurt, dat er naamloze brieven toeko men. Gewoonlijk zijn het dan brieven die iets of ie mand aanklagen. Wij vin den dat allesbehalve, daar om belanden die brieven ogenblikkelijk in de papier mand. Als men iets te zeg gen heeft moet men er dur ven voor uitkomen. Als er iets is dat anders en beter kan of moet. en je meent het goed met de kern, dan moet je dat durven zeggen. Maar niemand in de rug schieten, want dat is het toch als men naamloos iemand aan klaagt. Eerlijkheid duurt het langst. En als je meent dat het bij ons niet goed is. ga dan gerust je heil ergens anders zoeken, dat is je vol ste recht. Scheidsrechters: We horen dikwijls over spelers die het goed hebben gedaan, maar over de man die dat alles in goede banen tracht te leiden meestal geen woord. Bij spelers, afgevaardigden en supporters ook meestal niet veel positiefs erover, in tegendeel. als er verloren werd dan is het nogal vaak zijn schuld. Verliezen is voor iedereen moeilijk maar schuif daarom niet alle schuld op de scheidsrech ters noch op het bestuur. De groei van het aantal toe schouwers en de die allen van dezelfde ge meente zijn maken het hun niet gemakkelijk. Wij hopen dat U in de toe komst de scheidsrechters zult helpen bij hun taak! Echt gemeend: hoed af voor de scheidsrechters. Zij zijn een onmisbare schakel in het minivoetbal. Administratie Ondanks onze goede voor nemens om niet achterop te geraken zijn wij achter op ons tijdschema, maar je mag gerust zijn de kompeti tie 1983-1984 komt tijdig klaar. De spelers krijgen na het sluiten van het seizoen enkele maanden rust. Voor ons op het sekretariaat is echter een drukke periode aangebroken. Vergaderen met de verantwoordelijken van de gemeente teneinde een gunstige uurregeling te bekomen, vergaderingen met NOMB, iostellen van de kalender en het legaliseren van spelers en klubs vergt werk. Dat wij op de goede weg zijn met onze Kern bewijzen de nog steeds binnenko mende aanvragen. Waar schijnlijk zal het aantal ploegen dit jaar nog toe nemen? Hou U daarom strikt aan de administratieve onder richtingen: data van in schrijving en betalingen. Gezien het korte tijdsbes tek dat ons nog rest alsook omwille van de beperking (max. 20 ploegen) kunnen wij ons geen telaatkomers meer veroorloven. Besluit Aan allen wensen we een aangename, deugddoende, spannende maar vooral sportieve strijd, en dat de besten mogen winnen. Als wij zeggen «dat de besten mogen winnen» bedoelen wij dat er meerdere win naars kunnen zijn. Win naars zijn zij die, ongeacht hun plaats in het klasse ment. een echte ontspan ning van hun sport kunnen maken, die in hun ploeg een geest kunnen handhaven van vriendschappelijkheid, ook als ze verliezen. Win naars zijn zij die zich kun nen neerleggen bij de be slissingen van de scheids rechter. Dat zijn de echte winnaars van de kompeti- :ie. Als je dat dan nog kunt rombineren met een goede plaats, is het misschien dubbel aangenaam. Laat ons minivoetbal als ont spanning blijven zien en spelen. Minivoetbal moet een «sport» blijven. VOETBAL it is al wat jaren geleden dat Sparta Buggenhout *am in derde provinciale. Ooit promoveerde het in één 'an derde naar de hoogste provinciale afdeling. Die Jen periode is inmiddels al flink wat achter de rug. De •Ie jaren deden alleen de jeugdploegen het voortreffe- Het bestuur van de derde provincialer heeft zich iar niet neergelegd bij de feiten. tegendeel. Er werd ge- *d, zowel letterlijk als urlijk. Het klubhuis op terrein werd uitgebreid 'erfraaid. Van in de on- dellijke omgeving van tapkast, kan men nu de strijden volgen. Op het itieve vlak werd de lei- toevertrouwd aan trai- ulien Peelman. die o.a. Bobur Moerzeke reeds stielkennis bewees. De tere uitbouw van de d is verzekerd door het werven van een junio- kainer in de persoon André Turneer. Op de rolbeurs werd evenmin ezeten. Met de aanval- s flankverdedigers An- Tumeer en Kamiel Ver ben (ex-ICAVD) krijgt de °sie meer allure. In de fenlinie zijn Rudy Crets Dirk Van Mulders terug weggeweest Ludo Pies- en Mare Meert (SK Leb- zijn nieuwkomers. De- Pelers moeten het op- |Pen van Hugo Tilley en tel Verheyen en Luc De geneer ruimschoots kunnen kompenseren. Ue eerste trainingen verliepen in de beste sfeer. Slechts één dissonant: zowel Rudy Crets als Kamiel Vernim- men zullen ingevolge letsels pas later kunnen starten. De uitzonderlijke reeks met niet minder dan zes regelmatige derbies (o.a. tegen Een dracht Opstal op 13 novem ber) en nog meer titelkandi daten zal hoge eisen stellen. Toch is men er in de Bug- genhoutse voetbalkringen van overtuigd dat er een flink seizoen zal worden ge realiseerd. Volgend oefenprogramma werd vooropgesteld: zondag 14.8: 18 u. Sparta- Eendracht Sint-Gillis donderdag 18.8. 18u30 Sparta-Kapelle o./d. Bos zondag 21.8, 18 u. Robur-Sparta donderdag 25.8, 19u30 Sparta-Sint-Amands zondag 28.8, 18 u. Sparta-Schoonaarde woensdag 31.8, 19 u Sparta-Uefa's SC Lokeren (e.d.m.) Voor de tweede uitgave van het groots voetbaltornooi van FC Sanicentral uit Sint-Niklaas werd het aantal deel nemende ploegen enigszins opgedreven. Een viertal da- mesploegen werden daar nu ook al bij betrokken en voor de toekomst, zien de verantwoordelijken van FC Sanicentral het nog grootser. Tweeëndertig ploegen wordt dan als streefgetal vooropgesteld. Organisatorisch voor FC Sani central blijkbaar geen probleem en dat werd verleden week nog maar eens bewezen. Het tweede groots voetbal tornooi van FC Sanicentral met een twintigtal ploegen, werd in dit verband een voorbeeld. Volgens de technische planning klopte het daar allemaal in de Meesterstraat te Nieuwkerken. Een uitstekende organisatie trouwens welke met een méér dan behoorlijke bijval werd bekroond. Meer dan behoorlijk werd ook de publieke belangstelling voor het toch wel omvangrijk voetbaltornooi van FC Sanicen tral. Vooral tijdens de dag der finales werd dit dan bijzonder opgemerkt. Opmerkelijk werd ook het uiterst sportief verloop van dit tornooi. Zonder problemen trou wens voor de dienstdoende scheidsrechters en Frans Van de Voorde, Willy Van Riet, Jef Van Mieghem, Leo Van Brande, Gery Vercauteren, John De Wilde, Luk Van Stee- landt, Frans Wijmeersch en Thierry Cappaert. werden dan ook met een goede kwotering geciteerd. Spannend verliep dat tornooi alleszins. Misschien ook al omdat de ploegen in de verschillende reeksen nogal sterk aan elkaar gewaagd waren. Voor de verdere kwalifikatieplaatsen werd het dan ook een bijzonder boeiende strijd. Deze werd nadien ook nog naar de halve finales en de uiteindelijke finales doorgetrokken... Schiftingsreeksen Reeks A De kwalifikatie van FCR Sparta en FC Sanicentral behoorde hier enigszins tot de verwachtingen. Dat is tenslotte ook gebeurd hoewel FC Bristol en de Belseelse SV, zich niet zomaar hebben laten doen. In deze reeks haalde FC Bristol trouwens uitstekende resultaten en het nooit voltallige Belseelse SV. eindigde zelfs op gelijke puntenhoogte van FC Sanicentral. Het saldo der doelpun ten sprak tenslotte in hét voordeel der organisatoren. Reeks B Het overwicht van VK Audi en FC Spaans Kwartier werd in deze reeks nogal duidelijk gesteld. Met afgetekende cijfers werden VK Ruitershoeve en FC Mini-Taxi telkens verslagen. De meeste verdiensten van de twee laatstge noemde ploegen lagen dan ook hoofdzakelijk in een uiterst sportief verweer. Reeks C Dat werd misschien wel de meest spannende reeks. Van de zes wedstrijden eindigden er trouwens vier gelijk. Slechts één overwinning werd voor FC De Strijders en VK Veile dan ook voldoende om FC Nantes en FC Union TB een uitschakeling te bezorgen. Reeks D Voor VK Sportief Steendorp waren er blijkbaar geen problemen. Het maximum der punten werd behaald en voor M.M.C. 82 uit Beveren, werd het iets moeilijker. Deze ploeg verwierf echter de kwalifikatie tijdens de laatste match tegen FC De Sater dat samen met FC Enting achteraan, nogal zwak uitviel. Technische uitslagen Reeks A FC Bristol-FCR Sparta 0-0 FC Sanieential-Belseelse SV 0-0 FC Bristol-FC Sanicentral 1 -2 FCR Sparta-Belseelse SV 3-0 FC Bristol-Belseelse SV 0-1 FCR Sparta-FC Sanicentral 2-0 Eindstand 1. FCR Sparta 3 2 0 1 5 0 5 2. FC Sanicentral 3 1112 3 3 3. Belseelse SV 3 11113 3 4. FC Bristol 3 0 2 1 1 3 1 Het grootse voetbaltornooi van FC Sanicentral uit Sint-Niklaas 0 0 12 1 0 14 2 0 4 3 0 1 1 6 3 4 10 2 17 0 3 1 0 2 9 4 4 3 1 0 2 5 4 4 3 0 0 3 2 2 3 3 0 2 1 4 -4 1 0-3 2-6 0-3 0-4 5-0 3 0 0 15 1 6 2 1 0 8 3 4 1 2 0 7 15 2 0 3 0 2 13 0 Reeks B FC Spaans Kwartier-VK Ruitershoeve FC Mini Taxi-VK Audi FC Spaans Kwartier-FC Mini-Taxi VK Ruitershoeve-VK Audi FC Spaans Kwartier-VK Audi VK Ruitershoeve-FC Mini-Taxi Eindstand 1. FC Spaans Kwartier 3 3 2. VK Audi 3 2 3. VK Ruitershoeve 3 1 4. FC Mini-Taxi 3 0 Reeks C FC De Strijders-FC Nantes VK Velle-FC Union TB FC De Strijders-VK Veile FC Nantes-FC Union TB FC De Strijders-FC Union TB FC Nantes-VK Veile Eindstand 1. VK Veile 2. FC De Strijders 3. FC Union 4. FC Nantes Reeks D FC Enting-MMC 82 Beveren FC De Sater-VK Sportief Steendorp FC Enting-FC De Sater MMC 82 Beveren-VK Sportief Steendorp FC Enting-VK Sportief Steendorp MMC 82 Beveren-FC De Sater Eindstand 1VK Sportief Steendorp 3 2. MMC 82 Beveren 3 3. FC De Sater 3 4. FC Enting 3 Tijdens de kwartfinales werden er dan enkele verrassin gen genoteerd: FCR Sparta, een meermaals gelauwerde ploeg bij Walivo, werd gewipt door VK Audi. Ook FC Spaans Kwartier, een reekskampioen uit het Vlaams Sportverbond, afdeling Waasland, werd door FC Sanicen tral voor een voldongen feit gesteld. Tenslotte won VK Sportief Steendorp zoals verwacht en nogal afgetekend van FC De Strijders en VK Veile haalde het ook al overtuigend tegen MMC 82 uit Beveren. Technische uitslagen kwartfinales VK Sportief Steendorp-FC De Strijders 0-7 FCR Sparta-VK Audi 0-1 FC Spaans Kwartier-FC Sanicentral 0-2 VK Velle-MMC 82 Beveren 3-0 De halve finales werden nadien dan bijzonder spannend. Hierbij werd tweemaal een drawn opgetekend en telkens, werd de beslissing naar de strafschoppen toegeschoven. Daarbij haalden VK Audi en VC Sanicentral het na een boeiende strijd tenslotte van VK Sportief Steendorp en een verdienstelijk VK Veile. Technische uitslagen halve finales VK Sportief Steendorp-VK Audi 0-0 strafsch. 7-8 FC Sanicentral-VK Veile 1-1 strafsch. 5-4 De troosting werd voor de ploeg van VK Sportief Steen dorp slechts een formaliteit. De mannen van VK Veile ondergingen meestal de wet van de sterkste en dat werd tenslotte ook op het bord uitgedrukt. VK Sportief Steendorp-VK Veile 5-0 De finale van dit uitstekend voetbaltornooi van FC Sani central uit Sint-Niklaas, werd dan nogal verrassend aange sneden. Reeds tijdens de aanvangsminuut verzilverde Dirk Garrevoet van FC Sanicentral, de eerste doelkans van de wedstrijd (1-0, 1ste min). Dat werd meteen een ideale uitgangspositie voor de organisatoren. Een opmerkelijk beter voetballend VK Audi zou zich daaraan echter weinig storen. Deze ploeg met Martin Staes. Gaston Van Raem- donck, Albert Smet en Gilbert Noens als de voornaamste uitblinkers, zou meestal de finale beheersen. De gelijkma ker kwam er dan ook nogal vrij logisch. Een voorzet van Juul De Bruyne werd voor Benny Cloosterman voldoende, want deze knikte raak (1-1, 8ste minuut). Verder geraakte een aandringend VK Audi echter niet. Hiervoor kon Polleke Gorrebeek de debuterende doelman van FC Sanicentral verantwoordelijk gesteld worden. Deze realiseerde een paar uitstekende tussenkomsten en daardoor bleven de organisatoren in de wedstrijd. Ook bij de hervatting trou wens toen een duidelijk beter geïnspireerd VK Audi vruch teloos naar enige aftekening zocht. Voor de mannen van Haasdonk werden de doelkansen ook zeldzamer en FC Sanicentral met ouderdomsdeken Maurice Nicque, zoi naar het einde toe méér trachten te bereiken. Het blee; echter bij de verworven stand en tenslotte beslisten de strafschoppen. Hierin toonden de knapen van VK Audi zich heel wat schotvaardiger dan deze van FC Sanicentral en eerstgenoemden wonnen de supercup dan ook uiterst verdiend. Uitslag finale FC Sanicentral-VK Audi 1-1 (na strafschoppen 1-4) Eindresultaat 1. VK Audi (Haasdonk) 2. FC Sanicentral (Sint-Niklaas) 3. VK Sportief Steendorp 4. VK Veile (Temse) 5. FCR Sparta (Sint-Niklaas) 6. FC Spaans Kwartier (De Klinge) 7. MMC 82 Beveren 8. FC De Strijders (Sint-Niklaas) 9. FC Union TB (Beveren) 10. Belseelse SV 11VK Ruitershoeve (Stekene) 12. FC De Sater (Sint-Niklaas) 13. FC Nantes (Sint-Niklaas) 14. FC Bristol (Sint-Niklaas) 15. FC Enting (Edegem) 16. FC Mini-Taxi (Sint-Niklaas). Het optreden der damesploegen of het toemaatje aan dit tornooi, werd al even aantrekkelijk. Hierbij zorgden FC De Strijdsters enigszins voor de verrassing door het technisch beter FC Goalgetters uit Beervelde te verslaan. Bij deze laatste ploeg vlotte het achteraan nog niet helemaal en Marina Coppejans met Patricia Rottier hebben dit trou wens doelmatig afgestraft. In de andere schiftingswed strijd heeft het team van FC Ankergirls tegen FC JM Pfaff, lang stand gehouden. Na het eerste doelpunt van de Haasdonkse meisjes brak echter de weerstand en toen volgden er nog. Doelpunten welke ook in de troosting werden geinkasseerd en daardoor verloor FC Ankergirls eveneens van FC Goalgetters. De finale bij de dames werd dan een boeiend kijkstuk. Hierin waren de ploegen van FC De Strijdsters en FC JM Pfaff zo'n beetje aan elkacr gewaagd. Toch werden deze laatsten technisch iets bete en de meeste doelpogingen werden dan ook voor dit tear opgetekend. Die pogingen van Marianne Janssens, Nathc lie Smet en Sabine Leeraert bleven echter zonder resultaat Daarvoor zorgde meestal Linda Mortelmans, de doei wachtster van FC De Strijdsters. Deze ploeg trachtte naa. het einde van de finale toe het met Conny Vonck en Patrien Rotthier, allemaal te forceren. Vruchteloos evenwel en FC JM Pfaff met Georgette Cathoir, Sabine Leeraert, Nathasi Smet, Marianne Janssens en Veerle Joris, de debuterend doelwachtster, als de beteren, haalden het toemaatje de: strafschoppen. Hierbij speelden blijkbaar de zenuwen par ten en tenslotte scoorde Veerle Van Mieghem de beslissen de goal voor FC JM Pfaff. Technische uitslagen: Schiftingswedstrijden FC De Strijdsters-FC Goalgetters 2- FC Ankergirls-FC JM Pfaff 0-4 Troosting: FC Goalgetters-FC Ankergirls 2-0 Finale: FC De Strijdsters-FC JM Pfaff 0-0 (na strafsch. 2-3) Fairplay-beker: FC JM Pfaff De apoteose van dit groots voetbaltornooi van FC Sani central werd dan een reusachtige trofeeënuitreiking in aanwezigheid van Jeanine De Boever en Lieven Lenaerts, beiden schepenen der stad Sint-Niklaas. Beiden met een geapprecieerde toespraak trouwens ook en woorden van lof voor de organisatoren. Terecht alleszins voor klubvoor zitter Herman Nicque en zijn staf vlijtige medewerkers. Zonder daarom ook die charmante dienstertjes te vergeten. Uitslag tombola Sanicentral: 942, 389, 267, 483, 731, 116, 762 en 521. Prijzen af te halen: Herman Nicque. Bekelstraat 105, Sint-Niklaas. Roe er Van Laere

De Voorpost | 1983 | | pagina 39