Spektakel en charme in Sint-Niklase Stationsstraat Eerste Brugfeesten te Stekene een voltreffer Frisse geesten op de Lokerse Feesten Kokkelbeek-Gaudi in Sint-Niklaas: kijken, kopen en fotograferen lg' 0p fietszoektocht met Chiro-Wieze Sint-Rochuskaatsing op het Zift te Wieze De Voorpost - 12.8.1983 - 3 20 en 21 augustus waard- en narrendansen, Elvis en Julio Iglesias, majo- etten, draaiorgel, apen en slangen, poppenkast, kraam- i, amusement, bloemen, muziek, spektakel, gezellig- Het is een greep uit de ingrediënten van het \ket dat in de braderie van de Stationsstraat rstopt zit en dat op 19, 20 en 21 augustus in hartje Sint klaas tevoorschijn getoverd wordt. Na de wijkfeesten in fementwijk en Baensland en vóór de koopakties in de okkelbeek-Gaudi, Nieuwstraat en Ankerstraat de «re- nbraderie» die nu al voor de elfde keer door het tiekomité van de Stationsstraat op het getouw wordt zet. De dames en heren pakken met een sensationeel ogramma uit, hebben ze zelf verteld op een in Taverne isino gehouden perskonferentie. En die boude bewering gpt nog ook: de programmatie is inderdaad ronduit aderend. muzikale slag dus allerminst gebrek. Ze hebben overigens wat in hun mars. Net als Mike Dreamer en Francine, respek- tievelijk presentator-zanger en kleinkunstenares, allebei ook laureaat van de wedstrijd «Jeugdig talent in België» en geselekteerd voor de finale (september) in het casino van levenden lijve aan het Middelkerke. Talent krijgt rk zien en horen, op zater- veel kans in de Stationsstraat, en zondag. Vick treedt op Want ook Tony Smile Co podia op, spreidt ook sier- z'jn present zaterdag en zon- ïeid tentoon op een specia- dag- Bovendien zorgen drie bloemenshowwagen. En Ju- discobars van vzw Zuiderlicht, Iglesias vertoont veel gelij- e'k op één podium opgesteld, nis met Marcel Dederen uit voor ambiance in de straat, urne Of is het omgekeerd? Een traditie vormen, bij de Julio en Marcel aan el- Regenbraderie, de majoretten. gewaagd zijn moet je za- Show en charme, gepresen- dag en zondag tijdens de teerd door Sojobo uit Borger- Julio? Al bijna dertig ir imiteert Vick Beasly uit asschaat het heupwiegende a*C ireldidool, zijn stem is haast ntiek als die van Presley en ,0|. :i voor niks wordt Vick de Ivis of Europe» genoemd, j won al diverse internatio- le wedstrijden voor imitato- J(j,, i. In de Stationsstraat kan je Bloemen en dieren In zowel De Voorpost als De Cirkel stond enkele maanden geleden een reportage te lezen over kunstenaar-ontwerper Daniël Ost, Belgisch beker houder bloemensierkunst en gegadigde voor een Europese titel. In z'n doening van alle dag vind je hem aan het Onze- Lieve-Vrouwplein (in de bloe- menzaak Roréal). Danny heeft speciaal voor de braderie in hartje Waasland een bloe menshowwagen aangemaakt. Die is natuurlijk permanent te bewonderen tijdens het feest weekend. Echt exotisch wordt het pas (zaterdag en zondag) met een heuse dierentuin van attrak- ties. Apen, slangen, ara's, ka ketoes en andere papegaaien komen de show stelen. Als toemaatje is er permanente animatie met computersge- stuurde, sprekende en net ech te papegaaien. En een orgel draaier vat met een echt aapje op z'n schouders post terwijl uit z'n antieke instrumenta rium sfeermuziek weerklinkt. JIBviteiten in de Stations- hout én door het team van jat gaan ervaren. Zuiderlicht. Sojobo geeft al op vrijdagavond 19 augustus, van iziek en majoretten 17 tot 20.30 u., show- en drum nummers ten beste. En Zui- t van John Larry gehoord? derlicht kan je zaterdag en vermaarde zanger wordt zondag, tussen de optredens niteerd door Walter Nach- Van de zangers door. zien evo- lal. Aan nabootsers van het lueren Kunst en kijken Een dubbele manifestatie voor kunstliefhebbers. De Krediet bank biedt de Wase kunstschil der De Graef de kans te expo seren. En in de galerij van de bank Ippa exposeren de lau reaten van «Scheppende Han den», een realisatie van Jay- cees Waasland (de Jonge Eko- nomische Kamer): Gerda Bur- sens met sierpoppen. Karei Snoeck, met kunstsmeedwerk en Johan Geleyn met schilde rijen. De kleinsten kunnen hun hart je ophalen bij alles en nog wat. Enerzijds is er de dierenshow, anderzijds de kindermolen (ook al een vaste waarde), 's Zaterdags vanaf halfvijf brengt Nonkel Wally samen met z'n muzikale begeleider poppen kast en animatie voor de jon gelui. Spektakulair wordt ook het optreden van dansgroep Lange Wapper uit Antwerpen. Da's een groep die ook buiten de landsgrenzen bekendheid ge niet. In de Stationsstraat zijn deze volkskunstenaars zondag te gast met zwaard- en narren- dansen. Het oog wil wat, het krijgt wat in de Stationsstraat. Zondag om 16 u. presenteert Nonkel Wally in de Salons Carlton de derde Miss Waaslandverkie zing. De jury is uit bekende personaliteiten samengesteld en de prijzentafel is om van te snoepen. Nog een muzikaal toemaatje. In het mooie Casinopark kon- certeert op zaterdagnamiddag om vier uur de Koninklijke Harmonie Sinte-Cecilia van Sint-Niklaas Vrij en blij De tussentitel moet je letter lijk nemen. Vrij, omdat je on bekommerd wandelen, kopen en rondneuzen kan in deze unieke centrumstraat. Blij, omdat iedereen beslist z'n ga ding zal vinden in het dende rende spektakelprogramma. Drie dagen lang immers duurt de pret, een feest doorweven met zachte achtergrondmuziek en animatie, opgesierd ook met verlichting en vanzelfspre kend gekruid met gezellige kraampjes. Dat allemaal kon niet zonder de inzet van tal van hande laars. De voorzitster van het aktiekomité Ingrid Raem- donck. en de p.r.-verantwoor- delijke, Guido Van der Borght, vertolkten op de pers ontmoeting van vorige donder dag in een vrije, blije sfeer hoe de vork aan de steel zit. op 19, 20 en 21 augustus. Ook de voorzitters van de andere straatkomités zullen overigens tijdens de opening op vrijdag tegen vijf uur aanwezig zijn: eendracht onder de Wase mid denstanders is geen ijdel woord. Dan worden ook een aantal personaliteiten ver wacht, onder wie de burge meester en schepenen van Sint-Niklaas. Na de rondgang van vrijdagnamiddag wordt even halt gehouden bij «Maria van 't Pleintje; aan het Sta tionsplein, voor een drink, en rond 17.45 u. is er een receptie in de Salons Carlton. Het ziet ernaar uit dat dezelfde elfde braderie alle rekords in zake belangstelling breken zal. Regenen hoéft het met natuur lijk. al zit dat weertype in de naam zelf ingebouwd. Maar zelfs als het wat druppelt moet u eens een kijkje gaan nemen in de Stationsstraat. Spektakel gegarandeerd, dunkt ons. Wist u overigens dat liefst 115 cen- traalgelegen Sint-Niklase han delszaken volop leven in de brouwerij brengen, hier? W.V. Een vijftigtal handelszaken zijn aangesloten bij het komitee Kokkelbeèkstraat-Gaudicen- |irum, het commerciële complex in het centrum van Sint-Niklaas dat eind augustus voor de jdcrde maal een braderie presenteert. Twee podia liefst zullen opgesteld staan (één in de jKokkelbeek, cén in de Gaudi). en dat beduidt dat het er weer volop geanimeerd zal Hgaan tijdens het weekend van 26, 27 en 28 augustus. luziek en koeken Jtraktics bij de vleet in deze «swingende» braderie. Modeshows (verzorgd door Lydia lontebovi). maquillage- en co//jfhredemonstratics, verschillende dansshows door de ïfaamde school Van Sebroeck. optreden van een orkest en van een jazzgitarist. Leuk luieren langs winkels en kraampjes wordt het als langs de luidsprekers muziek weerklinkt, [er zijn hapjes voorhanden en te koop zijn speciale braderiekoeken. Traditionele trekpleister TOor de jongelui is een kermismolen. Muziek is troef, want de officiële opening van vrijdag augustus rond 19 u. wordt ritme en animo ingeblazen door de Muzikale Sportkring vrienden. lindervalidenkarretjes \mnesty International is van de partij met een informatiestand en het Rode Kruis is veneens present. Het vermelden waard is beslist dat door de heer Weyn van Medica Irthopedie gratis héél moderne invalidenwagentjes ter beschikking worden gesteld, zodat tderéén moeiteloos rondneuzen kan tijdens deze aantrekkelijke koop- en kijkaktie. Bij Medica Orthopedie én bij patisserie Thierens kan je zo'n wagentje aanvragen, l'ernomen werd verder dat deze derde editie van de braderie alleszins de laatste op een ilecht wegdek is. De straat wordt dus vernieuwd, straks. En op de nieuwe bestrating zal volgend jaar een «verrassingsbraderie» gestalte krijgen. Bij wijze van surprise vertellen we lus voorlopig niks over het initiatief van volgend jaar, maar voorzitster Jenny Thierens (die op de perskonferentie van dinsdag jl. geassisteerd werd door de heren Vercruysse. Pannier tn Van Peteghem) kennende belooft het een knaller van jewelste te worden. Sint-Niklaas. Het braderiekomité Kokkelbeek-Gaudi, met v.l.n.r. mevrouw Thie- en de heren Vercruysse, Pannier en Van Peteghem (delro) Fotowedstrijd Vorig jaar ging de (overigens zéér suksesvolle) braderie gepaard aan een fotowedstrijd, uefst tweehonderd foto[s werden toen door een kundige jury beoordeeld. Het initiatief wordt herhaald én verruimd, ledereen kan nu deelnemen, vrijwel Alles of toch bijna mag: kleur of zwart-wit, alle formaten, alle toestellen (ook Polaroid) zijn toegelaten. Als het maar met de Kokkelbeek of het Gaudicentrum te maken heeft. Want het thema hoort te Z|jn «de plezantste anekdote tijdens de braderie». Dkcj Prijzen? Een pakket aan aankoopbons, waarde twaalfduizend frank. Drieduizend frank g «1 voor de primus, tweeduizend voor de tweede, duizend voor nummer drie en dan telkens ieul «jfliondcrd. De bons moeten natuurlijk besteed worden bij de winkeliers van ter plekke. v(th»e folo s (die ejgendor" blijven van het komitee) moeten uiterlijk tegen 30 Septembet bezorgd worden bij patisserie Thierens in de Kokkclbeekstraat. Achteraan op de prent je naam vermelden. Attentie: dia's zijn niét toegelaten. De eerste week van oktober wordt *t c«?eraadslaagd over het gehalte van het fotomateriaal, icomitee en fotograaf Johan De Vos kennen dan de uitslag. Donderdag 20 oktober om 19 uur worden de prijzen overhandigd in café Wagon Wheel, bij Mady. De laureaten krijgen een invitatie. De aankoopbons kunnen n to toten met 31 december tegen koopwaar worden ingeruild, beiö Act ladd 26' zaterdag 27 en zondag 28 augustus. Onthou die data. Er is die dagen véél te oen in het Land van Waas (het ambachtelijk weekend knipoogt graag naar de MJkkelbeek-Gaudi). trek er dus eens op uit. De braderie van de Kokkelbeek is de oudste inti van Sint-Niklaas. Na jaren onderbreking werd ze twee jaar geleden nieuw leven ingeblazen r ge en eind augustus is men dus aan de derde editie toe Gezelligheid, een gevarieerd gamma akki *an produkten en diensten, sfeer, lat allemaal biedt men u eind augustus aan in de Kokkelbeek en de Gaudi. Fietsen is weer in! En tegenwoordig wil zo wat iedereen af en toe het stalen ros op. Benevens de renners die om den brode over de wegen vlammen, ziet men vaak her en der soms heel origineel uitgedoste cyclisten over de baan rijden. De jonge ren crossen in dartele over moed, en jagen allerlei rekords na, ouderen van dagen willen dank zij hun tweewieier fit en gezond blijven; tijdens het weekend of verlofperiode zien we tal van wielertoeristen pe- dalleren en meerdere vereni gingen organiseren urenlange fietstrips in de vrije natuur; verder biedt de velo een uitste kende gelegenheid tot familia le ontspanning, als een anti- stress evenement. Wiezeaans Met deze bemoedigende vast stelling voor ogen. en gesterkt door het sukscs van de vorige jaren organiseren de oud-lei ders van de Wieze-Chiro op zondag 28 augustus hun vijfde fietszoektocht waaraan alle in woners van Wieze en Dender belle, alsmede de leden van jeugdbewegingen uit het om liggende kunnen deelnemen. De start heeft plaats aan het gemeentelijk ontmoetingscen trum (Schoolstraat) en de zoektocht 15 km lang wordt gereden langs prachtige, landelijke wegen van de Far luintjesgemeenten Moorsel en Herdersem en het bierdorp Wieze. Er dienen slechts een 20-tal eenvoudige vragen op gelost te worden, waarbij snel heid noch behendigheid een rol spelen. Schrijf- en meetge- rief en een prisma-zakwoor denboekje kan men evenwel gebruiken. Buiten een mooie prijs voor iedere deelnemer is er dit jaar nog een hoofdgaai nl. een gastronomisch week end van drie dagen. Om dit te winnen hoeft men niets af te weten van fietszoektochten, want deze prijs wordt verloot snder alle voor-ingeschreve- len. Men kan zijn naam nu al jpgeven; bij inschrijving vóór 15 augustus bedraagt de prijs 70 fr. voor leden van de jeugd verenigingen en 80 fr. voor alle anderen, Wie inschrijft op de dag van de rally zelf betaalt echter 100 fr. Inschrijven kan men bij Cami Patrick, Aalster- sestraat 68 te Wieze; Gerard De Wolf, Kapittelstraat 13, Wieze; Pierre Hofman, Mo- lenveldstraat 60 te Denderbel le en Francois Thoen, Populie renstraat 10 te Wieze. JVL zorgd met in de namiddag een wandeltocht via Zeshoek, Ha merstraat, Hazenhoekstraat, Prinsenstraat, Polderstraat, tot het Boskaféke, langs de Korte Dweersstraat en Donkerhof stede, Vogelzang. Heikant, Hamer en Hazenhoekstraat te rug naar de Brugstraat. Weinig belangstelling was er voor het wagenspel door to neelkring De Distelbloem, dat om onverklaarbare redenen van 15 naar 18 uur werd ver schoven. 's Avonds was er in de tent dan nog een grote se- riekaarting en trekking van de tombola, terwijl deze eerste Brugfeesten maandag 8 augus tus werden afgesloten met een grootse schieting op de liggen- Stekene. Een sterke delegatie van het kollege van burgemeester en schepenen aanwezig op de opening van de Brugfeesten. Burgemeester Boeykens knipte e door. (dbr) Het werd mede door een zomers weertje een feestelijk weekeinde voor groot-Stekene. Naast de eerste Kemzeekse Dorpsfeesten werden ook, voor 't eerst, de Brugfeesten ingericht. Deze levendige Stekense wijk trachtte in het verleden terug aan te knopen met de feestelijkheden, onder meer door te trachten mee te feesten met de avondmarkt van de «dorpenaars», maar van een groot sukses laat staan van een nieuwe traditie kon men tot hiertoe niet gewagen. De nieuwe poging om ook in de Stekense wyk De Brug het vroegere Stekense uitgaansgebied bij uitstek! een wijkfeesttraditie op te bouwen startte in ieder geval bijzonder veelbelovend: de avondmarkt met braderij-, rommel- en hobbymarkt trok een massa volk. We waan den ons zowaar op de «andere» avondmarkt... Natuurlijk was deze eerste «Brugse avondmarkt» niet zo uitgebreid en geanimeerd, maar de afwisseling was er zeker en vast. Ik had zelfs een beetje de indruk dat het er bepaald gemoedelijker toeging... Even na 19 u. werd de avond markt vrijdag plechtig geopend door een forse afvaar diging van het Stekense sche penkollege met aan het hoofd burgemeester Boeykens, die het driekleurige lint mocht doorknippen. Ondertussen was in het klubhuis van Jada de openingsreceptie al volop aan de gang. De Stekense Ja- da-klub heeft nu een prachtige akkomodatie aan de Brug straat 53a, Wie eventueel ver dere inlichtingen wenst over dit jazz-dansen en andere hob by's (ping-pong, jazzdansen en later nog andere...) kan steeds terecht bij het echtpaar Ver- bruggen-Snijders. tel. 03/ 779.63.60. Naast talloze discobars en an dere muziektoestanden zorgde natuurlijk de Red Hackle Pipe Band een spektakulaire doedelzak-band voor het nodige animo. Deze eerste vrijdagavond werd zonder meer een schot in de sukses- roos. Dé belevenis zaterdag werd de verkiezing van Miss Brug. Een miss-verkiezing waaraan waar devolle prijzen waren verbon den. Uitverkorene van een ui teraard neutrale en op-de- hoogte-zijnde jury werd Veer- le Ongena uit de Kemzeekse Reinaertlaan 68. Voor kandi daat-versierders kunnen we er nog met toestemming van deze mooie miss aan toe- Stekense Brugfeesten. «Miss voegen dat zij studente sekre- Kemzeke (dbr) tariaat talen is. Zondag was het iets rustiger op De Brug. Waarschijnlijk wa- Wel hadden de organisatoren ren de feestvierders moe voor een goed programma ge- Brug» is Veerle Ongena uit de wip met liefst 5.000 fr. gratis. Tijdens het weekend van half oogst (15 augustus) richten de Leo's, de gekende karnaval- groep van Wieze weer de Sint- Rochus-ziftkaatsing in op het Wiezeplein. Tevens wordt er al op zaterdagavond om 20 u in het muzieklokaal een grote be loning ingericht met 1.000 fr. vooruit, tussen haakjes dit lo kaal werd door de Kon. Fanfa re St. Cecilia van Wieze ter beschikking van de inrichters gesteld. Na het sukses van vorig jaar hebben volgende ploegen hun deelname aan het tornooi ver zekerd: de Ajuinen, de St. Jo- risgilde, Supportersklub FC Wieze, «Duivenklievers» en uiteraard dé Leo's zelf. In schrijven bij één van de leden is mogelijk tot vrijdagavond 12 augustus, avond van de beurt loting voor de wedstrijden in het kaatslokaal. De leuze in dachtig dat deelnemen belang rijker is dan winnen, verwach ten de Leo's een sportief spek takel cn een talrijk enthousiast publiek. JVL Neem een groot binnenplein, strooi er stoelen op, gooi er een dozijn «music bands» tegenaan, dat alles versieren met paardeworstenkraampjes en hotdogtenten en dampend laten serveren door een ploeg vrijwilligers. Dat is het recept van de negende Lokerse Feesten. En een geslaagd recept! Dat bewezen zaterdag weer de dichte drommen nieuws- ea andere gierigen, die zich verdrongen rond het plein van de Oude Vismijn. Dreigende onweerswolken kregen zelfs de mensen zover stond alles en iedereen recht, werden door een kordate orga- dat ze ritmisch meeklapten, de kelen schorden, de kniege- nisatie naar andere oorden wrichten knarsten van genoe- verwezen, en het startschot ?piJt1.8 Senoe8 was dit al het gen en de handen singelden werd gelost. hoogtepunt van de avond. ;an het klappen. Swinging Lo- want de Engelse Decorators ter(.n, Een vcrheffend ontsierder de avond met hun moment! Na de Canadese jazzgroep monotoom gedreun. Overal Fanfafonie bliezen Johan Ver- zag je dan ook trosjes toe minnen en Roland met hun schouwers verdwijnen, weg Terecht mogen Moezen, Zje- band er nieuw leven in, Vrou- rom< Zjampjeir en hun volge- wen keken smachtend naar naar de omliggende kafeetjes. lingen een hoge borst opzet- hun idool, terwijl de mannen Ter verdediging van de inrich- ten. En dit is nog maar het semi-onverschillig deden met lers moet we' aangevoerd wor- eerste deel van de fiesta, een een glas in de hand. Maar na den dat de oorspronkelijk ge- evenement dat geen enkele ,enkele songs waren toch al watkontrakteerde Aztec Camera rasechte Durmezoon (of - 'benen had aan het wiegen en ud Schotland slechts enkele dochter) mag missen, wil hij dagen voordien afzegden. Het niet voor de rest van het jaar is dan wel een hele heksentoer met rood hoofd en schuwe blik wiebelen geslagen. De veelvra- om vervangers te vinden. de stad schichtig moeten door ten vraten veel en iedereen sluipen, spoelde zijn keel. Kortom, de Evenwel waren het enkel de stemming zat erin, glunderen- echte moppersmurfen die daar de gezichten glommen alom. aanstoot aan genomentebben Veryo|g ya„ h(, programma Dat overbevolkinp wel depe- Johnnie («Da moe keunel») de Vrijdag 12 augustus: lijk bestaat toonden de miljoe- overblijvers bekogelde met 14.00 u.: Spelnamiddag voor nen, heu honderden kinderen z'Jn smartlappen werden ze kmoeren. zondagnamiddag aan door het a"en helemaal wild. Tot vier- Bloemenstadop de Westakkers in Haasdonk. De Broe ders van Liefde komen nu al tien jaar met een tachtigtal mindervalide kinderen naar de Westakkerskazerne op vakantiekamp. U ziet «Houthakkers aan het werk», een tafereeltje gebracht door een groepje jongelui. (Iv) 19.00 u.: Tumor. maal toe riepen verhitte fans 21.00 u.: Electric Ananas de nieuwe Elvis op het scha- 22-30 u.: De Kreuners. plein te bezetten. De mannen votje waarna ze de k van Zaterdag 13 augustus: van t Klutske hielden de toe- Leon ongeveer afbraken Zij 19.00 u.: Big Band Studio 10. komstige punkers in bedwang dje het meemaakten herken je 21 -00 u-: Blanc de Blanc. met hun spelletjes. Zo hadden nu nog aan hun licht-extatische 22 30 u-: Groupe Batey blik. (Cuba) Zondag 14 augustus: 's Maandags, tropisch weer en van 19 u. tot 22 u. Blue Jazz terug «vollen bak» op de Vis- Band, Fanfare Elk zijn ge- mijn. De hoofdbrok van de dacht, Beri Beri en Dirk De avond was wel Paulo Passiona- Geest, to and the Pennies from Hea- 22.00 u.: Vuurwerk, ven, die hun naam voor de 22.30 u.: Bovick Partners volle honderd procent verdie- (Zaire), nen. Na de eerste klanken Allen daarheen! de moeders ook eens enkele uurtjes vrij om te kletsen en te keuren Toen viel de avond (Boing!). Een groep van eigen bodem, de Glitter Galvanaise rock en roll band, zette het muziekge- beuren zeer verdienstelijk in. Die van Bula Sangoma daarna

De Voorpost | 1983 | | pagina 3