De studentenjool is nog niet voorbij De Vier Zustersteden met medewerking van De Voorpost *EGCM. B OYS j mEHii 90YS J REGENT BOTS jjsUldlh editit i MOtltt, 8CN* 40 - 12.8.1983 - De Voorpost De Vier Zustersteden. DKV De Schensjmoelen waren paraat om hun spitsbroeders de Chikkebollen een hart onder de riem te steken, (c) De Vier Zustersteden. De Regentboys waren veruit de grootste groep. Zij zorgden dus ook voor een groot deel van de 'jouissance'. (c) Een druilerige regen hulde zaterdagmiddag het Dendermondse Sta tionsplein in een grijs waas. De mannen van Scaldis en de Chikkebol len, organisatoren van de 22ste studenten-wielerklassieker «De Vier Zustersteden», zaten er maar beteuterd bij aan de inschrijvingstafel. Geen zorg echter. Tegen het ultieme uur waren er evenveel deelnemers ingeschreven als de vorige jaren en verdrong er zich een jolige bende aan café De Saf, waar de eerste bierbonnetjes werden afgescheurd. Rugnummers werden verdeeld aan heren, dames en «tandems» terwijl sommige renners nog even de laatste toets legden op hun make-up. Koersleiders Dirk Ver- heyden en Hans Dauwe, bijgestaan door een gan se meute Chikkebollen die als seingevers de dag moesten doorbren gen, trachtten dan de eerder opstandige groep samen te krijgen om een eerste (valse) start te ge ven voor de proloog die de renners doorheen Dendermonde naar de Grote Markt moest bren gen, waar burgemeester Cool, misschien iets min der op zijn gemak temid den van deze spuiters, iedereen een goede vaart wenste via de luidspre kers van de wagen die de wedstrijd opende. Hij mocht daar ook zijn ze- venhonderdrieenveertig- ste lint doorknippen en daarmee kon de kara vaan van 123 deelnemers en enkele volgwagens de lange baan op richting Lebbeke. In het Dendermondse centrum, waar men vol op aan het winkelen was, leek de belangstel ling groot. Men zag zo dat deze organisatie nog steeds op de sympatie Terwijl de Regentboys hun lijflied «Da's straf» debiteerden maakten de meer ernstige deelne mers zich al klaar voor de tweede etappe. Van Lebbeke naar Op wijk is maar een boog scheut, was er niet die vervelende spoorwegvia- dukt geweest, waarop we reeds bij sommige koereurs de eerste teke nen van vermoeidheid zagen. Sommigen haal den de «col» nog lopend, terwijl anderen met smachtende blikken naar de bezemwagen ke ken. De chauffeur daarin gebaarde echter van «krommenaas» en deed teken dat ze moesten op schieten. Jeugdhuis Nijdrop is een vaste pleisterplaats voor de studentenklas- sieker. Ook hier werd er gespurt. Luc Wouters en Ria Van Gijseghem de den hieraan niet mee, zij hadden toch al de berg prijs op zak. Tijdens de vorige edi ties hadden de wedstrij den om de nevenklasse- alleen de grootste, de luidruchtigste, maar ook de meest opzienbarende groep vormden. Terwijl de deelnemers hun act toonden, paradeerden anderen met hun benen en bleek er zelfs konkur- rentie te bestaan tussen de dikke pensen. Opwijk werd met enige weemoed achtergelaten en onderweg naar Bug- genhout-Bos zagen we hier en daar al groepjes die in het hoge maïs het tot zich genomen vocht zo snel mogelijk deden af vloeien. Het weer was onder tussen honderd procent verbeterd en Buggen- hout-Bos baadde al in een stralende zon. Stra len deden ook de aange zichten van Jeanneke en Florent uit de Christoffel die hun zaterdagse klién- teel plots met een dikke honderdvijftig zagen aangroeien. Ondertus sen hadden de begelei dende Rode Kruishelpers al een handje moeten De Vier Zustersteden. Gui- do Claus verdiende duide lijk de prijs voor de mooiste benen, (c) omgebouwd tot Harley Davidsons zagen stilaan de stukken van hun uit rusting eraf vallen, zodat zij uiteindelijk met een vrijwel normale fiets in Vlassenbroek arri veerden. Hugo van Huize Vlas- senhoek had duidelijk zijn beste kopvlees met mosterd op de boterham men gelegd want in min der dan geen tijd waren de tweehonderd «stut ten» in de slikkende en gorgelende kelen ver dwenen. Ook hier werd nog een deuntje gezon gen en dan de notendijk op richting Dendermon de voor de ultieme race. Rond halfzeven bereik ten de eerste renners de finish in de Kerkstraat. viel het op dat deze reeks dit jaar wat minder bezet was. Beno Michiels won de finalesprint te Den dermonde, terwijl Fran cois De Rijcke het mis schien veel moeilijker had gehad om als laatste over de streep te schuiven. De Regentboys werden gehuldigd om hun groot aantal deelnemers, men sprak van 24. Inter Nos bleek de luidruchtigste groep en de Polderboe ren de zwijgzaamste, 't Ros van Leuven scheen de van verst komende groep te zijn. Het ver heugde ons echter wel dat de Dendermondse studentenklub 't Ros in Leuven nog steeds aktief is, iets wat sinds enige tijd van Scaldis niet kan De Vier Zustersteden. Theo De Vier Zustersteden. Mag- da Scholliers kreeg de prijs van de best verklede dame. Aan verkeerstekens heeft zij niets tekort, (c) De Vier Zustersteden. Het moet ook juist lukken dat deze vier zusterkes in het Buggenhoutse Bos rondwandelden terwijl daar de Vier Zustersteden passeert. Onze fotograaf kon niet nalaten om het verband te leggen... (c) Uiteraard gaf dat heel- gezegd worden. DKV De der Jeugt bleek de meest wat beroering in de om- Schensjmoelen was de ontregelde, Dré Hiel de geving van de Grote meest karnavaleske en strijdlustigste, Marianne Markt. Uiteindelijk gin- Zotterkantnie de origi- Anseel de ongelukkigste gen de Bobojongens, ver- neelste. Klodde werd uit- en Nancy Bogaert de kleed als agenten van geroepen tot de meest sympatiekste renner. Chips, het verkeer rege- Scaldiaanse en Bobo uit Een zeurkous was er ook: Buggenhout tot sympa- Marc Van Verre. Mita tiekste jeugdklub. van 't Peirt bleek de be zitster van de sensueel- De experten van de ju- ste lippen, hoewel de ju- het eerder ongewone ry hadden ook nog indi- ry dat niet aan den lijve uniform van deze viduele prijzen te verde- ondervond en Ann Col rakkers. In het lokaal van de Van Haute had de dikste en Katleen Vandercruyssen de mooiste benen, (c) Walter Lenaerts grootste slikker te ben. Waren er dan een originele Luc schoot, een Dirk Gijssels en een demische David Etienne Laureys van Schensjmoelen bleek litiek de meest en Mare Hofman de ner die liefst op café zcL^ Jan De Saeger moet w< zeer beminnelijk Carine Van Sande geen avontuurtje vaard. Luc Keppens de ijverigste, Hedwi oc Van Verre de ijdelste Marleen Van Keer minst geklede. De Chip jongens kregen nog speciale prijs voor d|en mooiste fiets en Chris D ,-t\ Rocker voor zijn baard. len en warempel, de bra ve automobilisten luis terden voorzichtig naar hun richtlijnen, ondanks len. Guido Claus en Kat- paert loopt met de mooi- leen Vandercruyssen ste ogen rond. De best- ^leV°*aal Jan ae konden fier hun benen verkleden waren Magda bjikkebollen, Taverne tonen want zii hadden dP Colüaert en df? Chinsinn- Mm"/?)'""''*'''''''' B'' Bl"e' Baasrode werd "°8 even ™rP°osd vooraleer de tocht door hel Broek aan te Justitiepaleis, bleven de kranen nog een hele tijd bier spuien tot de ren ners besloten om toch tonen want zij hadden de Colpaert en de Chipsjon- mooiste. Theo Van Haute gens van Bobo, Mare kreeg de prijs voor de Hogman en An Deranck dikste buik toegewezen, de liefsten. Tussen al de- een stimulans voor Theo ze fameuze hijsters kon van de Dendermonde- naars kan rekenen. Op de viadukt kregen we reeds een uitgerokken peloton, maar op de Sint- Gillisse Potiaulaan kwam alles weer samen. Via binnenwegeltjes die een lichtlopend parcours volgden bereikte de stoet - Lebbeke, waar aan café Rustoord, een allesbe halve rustige plaats, de eerste klassementsproef plaatshad. Joris Van As- sche zou die op zijn naam schrijven en dus voorlo pig in het geel rijden. Het Rustoord had blijkbaar buiten het grote debiet van de studenten en kar- navalisten gerekend, want er was wel bier ge noeg maar glazen tekort. menten plaats op de bin nenkoer van Nijdrop. Wegens het dreigende slechte weer had men nu alles binnen gepland. De service verliep er zeer vlot en de vermoeide deelnemers konden tijde lijk hun stramme leden uitstrekken op een bank. Inmiddels was de dans vloer vrijgemaakt voor enkele exhibities onder leiding van Hans Dauwe. Een bijzonder deskundi ge jury nestelde zich rond Lea van de Regent, die de 'studentenmoeder' is. De Regentboys open den de show met een lied. Er mag gerust ge zegd worden dat zij niet toesteken toen een deel nemende dame draaierig werd en toonden twee le den van de Regentboys hoe men het sierlijkst kan vallen. Onderweg van Bug- genhout-Bos naar Baas rode was er geen geslo ten peloton meer te zien. Sommige renners keken al duidelijk gedopeerd voor zich uit met het schuim van de laatste pint nog op de lippen. In Baasrode werd de vrolij ke bende onthaald op marsmuziek door een plaatselijk soort tiroler- orkest, want hier was on dertussen ook de jaarlijk se braderij bezig. In het lokaal van de nationale strijdersbond werd er duchtig gevochten om een koud glas bier, waarna iedereen werd opgetrommeld voor de vierde en voorlaatste rit. Slingerend doorheen het Baasroodse Broek ge raakte vrijwel iedereen ongeschonden in Vlas senbroek. Onderweg za gen we een ontgoochelde deelnemer plannen ma ken om zijn fiets in de beek te kieperen, maar men kon hem van die dwaze gedachte af brengen. De jongens van Bobo die hun fietsen hadden maar even uit te rusten om in rjchting verder men zelfs nog een bier- om m degelijke kond.t.e te weiken Brj Hte Van lustigste aanwijzen. net t-dansant in zaal Ca sino te kunnen aan pakken. Discobar Albatros zorgde voor het amuse ment, terwijl er gewacht werd op de prijsuitrei king. Joris Van Assche kreeg de gele trui, terwijl Kat leen Puttemans, zijn vrouwelijke tegenhan ger, ook in het geel werd getooid. Zij waren de snelste mannelijke en vrouwelijke renner. Koer sen had dus ook een be tekenis in deze dolle rit. Chris De Rocker en Luc Van Geert wonnen het tandemklassement. Toch Moeten er nog prijze S zijn?.., lui Deze Vier Zusterstede v* die eerder in mineur w Dt ren begonnen wegei ng het miezerige weer, ei me digden in elk geval gra nd; dioos. Toch meenden organisatoren dat er v gend jaar in plaats een t-dansant wel iets anders op het gramma mocht een barbecue beeld. De deelnemers hebben mers niet veel zin in draaien en pirouetten «djaaiven» met een maag. We zien in elk val met belangstelling uit naar de 23ste (mdb) De Vier Zustersteden. De experts van de jury in het Jeugdhuis Nijdrop (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 40