smoelentrékkers Verdere restauratie bllift dringende noodzaak Bakkerij «Pijpkens» bakt al een eeuw lang brood te Buggenhout Vierde begijnhoffeesten te Dendermonde Lebbeekse wijkclub Primulantus organiseert vijfde zomerfeest halsters karnavalnieutvs 10 - 19.8.1983 - De Voorpost Gelegen temidden van de stad is het Dendermondse begijnhof al te lang een vergeten hoekje gebleven in het historische Dendermonde. Dat komt allicht omdat het voor de toerist niet dezelfde uitstraling geniet als analoge godvruchtige oorden te Brugge, Hoogstraten, Leuven en Lier om maar die te noemen. En nochtans is het Dendermondse begijnhof even rustig en vredig, meer nog een plaats om stil te worden en zich te ontdoen van alle zorg en kommer van de wereld die buitende muren van het begijnhof steeds maar verder holt, zichzelf achterna. Een doodgewone wandelaar vermoedt niet eens dat dit begijnhof, met zijn kleine huisjes, zijn stemmig kerkje en zijn vele pittoreske hoekjes dringend aan verdere restauratie toe is. Het is een klaaglied dat men al jaren zingt, waaraan ook al voor een flink stuk is tegemoet gekomen, maar er blijft nog o zoveel te doen. Op een keerpunt? De vrienden van het begijnhof zeggen zelf dat het Dender- monds begijnhof nu niet be paald een parel is inzake archi- tektuur, maar het heeft in elk geval biezonder veel charme. Niet in het minst omdat het in het centrum van de stad is gelegen en daar aan de jachti ge dagjesmens de kans biedt om heel even in zichzelf ge keerd tot rust te komen. Maar hoe men het ook keert of draait, het Dendermondse be gijnhof heeft een vrij turbulen te geschiedenis achter zich, vooral dan wanneer men er rekening mee houdt dat het uiteindelijk toch om een reli gieus en kultureel erfgoed gaat. De geschiedenis van het be gijnhof begint rond 1260, jaar waarin het meer dan waar schijnlijk werd gesticht. Maar vanaf 1300 spreekt men ervan een grote en bloeiende ge meenschap van godgewijde vrouwen, met eigen kerk en kerkhof, met een stikkerskon- vent, een Heilig Geesthuis voor de verzorging van de ar men en een «ziekhuis». Het jaartal 1579 laat slechts herin neringen na. Het begijnhof werd door de geuzen vernield, maar vijf jaar later werd alles vernieuwd en zelfs uitgebreid met een boerderij, een brou werij, een kantschool en een novicenhuis. De witte zijde van het huidige begijnhof werd herbouwd tussen 1611 en 1690, de andere zijde tussen 1700 en 1760. Toen kwam de Franse revolutie en ook het begijnhof bleef niet gespaard. Het werd gekonfiskeerd en overgedra gen aan het «Hospice civil de Termonde». In 1841 noteert men de «Stichting Verplet- sen». Dat wil zeggen dat er acht arme meisjes naar het begijnhof werden overge plaatst om er te worden opge leid tot bekwame kantwerkers. In 1865 werd het begijnhof dan aangekocht door de Gentenaar Van der Bruggen. Na zijn dood werd het onder zijn kin deren verdeeld. In 1914 werd haast heel Dendermonde door een brand verwoest. Ook het begijnhof bleef niet gespaard. In 1926 werd dan een kerkelij ke vzw opgericht onder de be naming «Begijnhof Dender monde». De kapel, de dries en 43 van de 64 huisjes werden door de erfgenamen Van der Bruggen aan deze vzw overge maakt. Dat betekende slechts twee zijden van het-gehele erf: de achterzijde werd publiek verkocht en werd na verloop van tijd de Begijnhoflaan. Dat alles om maar te zeggen dat het begijnhof in feite een zelf standig kerkelijk goed is, zoals elke kloostergemeenschap. In 1928 werd de afgebrande kapel herbouwd in haar huidige staat. In 1942 volgde dan de klassering van het begijnhof als landschap en in 1971 wordt het geheel door de staat als monument herkend. In 1973 werd het begijnhofjaar uitge roepen en dat betekende na tuurlijk een felle stimulans. In 1975 volgde dan de eerste fase van restauratie door staat, pro vincie en gemeente. En nu Ondertussen staat men al heel wat verder. Het dynamisch be- gijnhofkomitee dat inmiddels werd opgericht, bleef niet bij de pakken zitten. Heel wat opknapwerk werd verricht, wat net goed genoeg was om het - begijnhof te behoeden voor een totaal verval. Maar dat is nog lang geen restaura tie. Die kan het komitee niet aan. Dat is een zaak die de staat, de provincie, de stad en de vzw samen moeten aanpak ken, zo meent het komitee dat graag zijn medewerking wil verlenen. Maar inmiddels is bekend dat de staat niet meer over de nodige financiële mid delen beschikt om dat werk te beginnen en ook de stad zit nu niet bepaald te wachten om financieel tussenbeide te kun nen komen. De situatie wordt met de dag moeilijker en het begijnhof smeekt om restau ratie Komt daarbij nog dat er om trent die restauratie uiteenlo pende plannen bestaan. Iedere instantie heeft zo zijn eigen visie en dat is natuurlijk niet van aard om het restauratie- proces vlot te laten verlopen. Om niet te zeggen dat men probeert het geheel op de lan ge baan te schuiven. En dat zou natuurlijk het andere ui terste zijn. De vzw Begijnhof mikt op een rustige leefplaats van een ge meenschap van mensen met religieuze interesse en bekom mernis die sober en eenvoudig willen leven. Mensen die be reid zijn enkele eenvoudige stelregels, noodzakelijk in een gemeenschap, te aanvaarden, mensen die in de stilte van hun woonplaats naar anderen kun nen luisteren. Het begijnhof waarborgt hen het behoud van hun individualiteit en biedt hen tevens de geborgenheid van een gelijkgestemde groep. Maar dit kan alleen gereali seerd worden wanneer het be gijnhof gerestaureerd wordt en de huisjes degelijk worden ge saneerd. Ze moeten ook een minimum aan komfort bieden voor de bewoners. Om het restauratieproces op gang te brengen heeft men een uitstekende administratieve kracht nodig er is nogal wat geloop en er moeten flink wat dokumenten worden ingevuld en dat moet met de huidige BTK-mogelijkheden zeker niet een onoverkomelijk pro bleem zijn. Maar ondertussen moeten en kele dringende werken worden uitgevoerd. Onder meer hef reinigen van de rioleringen, het heraanleggen van de be strating, En ook hier is met goede wil en samenwerking tussen de stad en het komitee heel wat te verwezenlijken. Er moeten beslist alternatieve werkwijzen bestaan die de ste delijke geldbeugel ongemoeid laten. In moeilijke tijden is de mens vaak het meest vinding rijk (als de nood het hoogst is, is ook de redding nabij) en worden er vaak met beperkte middelen waardevolle dingen gerealiseerd. In elk geval, de komende be gijnhoffeesten, de vierde in de rij, willen een poging zijn om een financiële bijdrage te bete kenen tot een hoogdringende restauratie. Alle hulp is welkom In het verleden werden al heel wat werken uitgevoerd in het begijnhof. In heel wat huizen - op vijf na werd sanitair geplaatst. Zeven huizen kre gen aardgas en in drie wonin gen bouwde men een badka mer, Geregeld worden kleine re maar toch noodzakelijke werkjes uitgevoerd: zo werden verrotte ramen en deuren ver vangen, kelders en zinkwerk hersteld, daken en onderdaken gerestaureerd. Momenteel zijn op vier na alle huisjes be woond door lieve dames. Maar toch blijven er nog een aantal knelpunten. Dc vijand nummer een is en blijft het water. In een eerste restaura tiefase werd reeds riolering aangebracht om de afwatering van de afvoerbuizen van de daken te normalizeren. Maar momenteel ontbreekt het nog aan roosters om het overtollig water van de hoven te laten wegvloeien. Problematisch is ook de uitdieping en schoon maak van de overwelfde Ram melaarbeek rechts en de Zui derbeek die nagenoeg volledig zijn toegeslibt. Het resultaat is dat het afval- en dakwater niet naar behoren kan wegspoelen, zodat vooral bij onweer of dooi de kelders onder water komen te staan en het water peil soms tot aan de drempels van de huisjes reikt. Dat heeft dan weer andere gevolgen: een modderpoel waar een jonge mens al niet om vraagt, laat staan de doorgaans oudere be- gijnhofgewoners En dan zijn er de straatjes, hobbelige kas seiwegeltjes goed genoeg om Parijs-Roubaix te laten passe ren. Maar zover zijn we nog niet. En ook het terrein zeil zou een nivellering kunnen verdragen. Er is dus werk ge noeg te. verrichten- Alleen ont breken de financiële middelen om een en ander te bekosti gen. Daarom dit programma van de vierde begijnhof feesten. Programma Net als de voorgaande jaren heeft het komitee ook nu weer gestreefd naar een zeer geva rieerd programma. Beginnen we al maar met te zeggen dat de begijnhoffeesten gratis toe gankelijk zijn. En dat is niet mis. Het programma zelf wordt op vrijdag 26 augustus ingezet om 18 uur met de opening van de feesten waarna er om 19 uur een rondgang van de KSA Drumband Sint-Arnout van Dendermonde volgt. Zaterdag 27 augustus wordt om 14 uur gestart met de heropening van de feesten met oude ambach ten en volksmuzikanten. Van 14.30 tot 18.30 uur is er een optreden van de «Wichelse straatmuzikanten» en om 18.30 uur kan men er luisteren naar sfeermuziek met ham mondorgel. Zondag 28 augus tus om 11 uur is er een open luchtmis, muzikaal opgeluis terd door «The Jeggpap New Orleans Jazzband». Om 12 uur geeft dezelfde jazzband een apertiefkoncert en om 15 uur zijn de volksdansers en vende liers van VVKB Reynout van Dendermonde te gast! Om 18 uur kan men de Dendermond se Gillissen zien optreden en om 19 uur brengt het gekende Klein Muzieksken Tsjing Boem de aangepaste sfeer. Dan is er ook een rondgang van de reus Pollict. Doorlo pend tijdens deze drie dagen: een antiek- en rommelmarkt, een tentoonstelling gebracht door 10 kunstenaars, een iko- nententoonstelling oude am bachten, bezoek aan de twee begijnhofmusea, begijnhof boetiek en een tombola altijd prijs. Verder voor de inwendi ge mens: frituur, smoutebol- len. koude schotels, cafétaria. pannekoeken, bodega, creme- rie, breugheliaanse rijstpap, frisdranken en trappist van 't vat. Groot - Lebbeke Wie regelmatig het Lebbeekse Dorpsplein «frekanteert», zal al wel gemerkt hebben dat in de loop van vorige week het huis Barthier met de grond gelijk gemaakt werd. Geen makkelijke klub overigens, want de zolders van de huizen Barthier en Van Gaver, waren niet eens door een muur gescheiden, maar liepen gewoon ineen. Op een goeie twee dagen werd de woning, die al ettelijke decennia deel uitmaakt van het dorps beeld, gesloopt Niet dat de woning architektonisch of histo risch enige waarde bezat, maar het gat dat er ge creëerd werd, lijkt ons een lelijke wonde, die via een eventuele nieuw bouw niet zal geheeld kunnen worden. Het Leb beekse Dorpsplein is het dorpsplein niet meer, het heeft een stuk van zijn eigenheid verloren. Dat huis heeft de jong ste jaren overigens al heelwat meegemaakt. De gemeente heeft het ooit tegen de zin van som migen gehuurd. De CAT-zaliger (de maat schappij die Lebbeke van kabeltelevisiebeeldjes zou voorzien) vond er een tijdlang een onderkomen en ook de kunstkring «Als ich Can» organiseerde er ooit een tentoonstelling. We schrokken ons haast een bult, toen we enige tijd geleden moes ten vaststellen dat de be kende Lebbekenaar Hu- bert Pisane, nu ook zijn naam aan een drank ge schonken heeft. Groot was immers onze verba- op z n smalst.. zing, toen we op zekere avond, in een Lebbeekse etablissement waar de dorstigen gelaafd wor den, een jongedame een «Pisanneken» hoorden bestellen. Meenden we, gezien de ex-aktiviteiten van Hubert Pisane als hulpkoster, een glas wijwater op de toonbank te zien verschij nen, dan zetten we toch grote ogen op toen de bazin een glas serveerde, gevuld met een groenach tige vloeistof. Geen na tuurlijk water dus. De jongedame in kwestie nipte er overigens enkel aan, ze sloeg het niet achterover zoals je bvb. een spa soldaat maakt. Dat bleek het trouwens niet te zijn. Wel een sma kelijke long-drink - Pi- sang-Ambon, je weet wel, de stille kracht die in de omgang dus een «pisanneken» genoemd wordt. Santé! Ook naar de «poeppe- kas» gaan kijken? Naar 't Gralijk schoeë miroukel van Ons-Lievraa van Leb beek»? Waren de reak- ties van de volwassenen eerder verdeeld ze va rieerden van «graleek schoeën» tot «een echt schandaal, zo een ge vloek» en 't massaspel is totaal ontluisterd» dan tekenden wij de reakties op uit twee kin dermonden. De ene, sym pathiek in zijn onschuld, ging van: «Moeke, moe ten we nu opnieuw onze vlag buitensteken?, de andere, even spontaan, maar enigszins krachtiger geformuleerd luidde als volgt: «Poppespel? Wrieëdaardig schoeën. Surtout als 't van op aa bakkes slougen was»! De verwachtingen van sommige Lebbekenaars omtrent de voorstelling van het marionettenthea ter 't Schabbernaksken» lagen alleszins hoog. Zo zaten sommige Lebbeke naars, tijdens de premiè re-avond, reeds om 20 uur op hun stoel, daar waar de gordijnen slechts even na de klok van negen opengeschoven werden. Als dat geen supporters zijn. André Lissens van zijn kant, één van de bezielers van «t Schabbernak sken» had er eveneens «trok op». Hij had zich voor de gelegenheid zelfs in witte short gestoken om de poppen te [aten dansen. Nu de marionetten eni ge tijd aan rust toe zijn, koncentreren Dré Lissens en zijn Ommekaar-ploeg zich op hun Tweede Om- mekaarkwis, die op 2 en 3 september e.k. in zaal Heidehof betwist wordt. Wiel wil deelnemen moet zich echter wel reppen met zijn inschrijving. Dat kan in Gaasthof Bier boom. 't Kost amper 200 ballen, dus 50 fr. de man, want elke ploeg mag uit vier leden bestaan. SK Lebbeke staat voor een uiterst zwaar sei- zoenbegin. Wanneer we althans de jaarkalender mogen geloven die ons in de handen gestopt werd en die vermeldt dat «den SK» op 3 september e.k. tegen Heirnis in het veld moet en op 4 september, de volgende dag dus reeds, uit moet spelen te gen Olsene. Ter gelegenheid van de Statiestraatbraderij schoon weer, veel volk hadden de plaatselijke handelaars zich kleurrij ke kraampjes aange schaft waarop ze hun wa ren aan de man trachten te brengen. Op sommige plaatsen bleef er dan ook niet veel ruimte meer over voor het volk om te passeren. Dat ondervon den trouwens ook de mu ziekmaatschappijen die in formatie naar de Ge meentelijke Muziek school wilden stappen, om aldaar een koncert te verzorgen. Vooral de lei ding van het tromnn korps van de Koninklijl Harmonie St.-Cecilia, f voor de gelegenhtj trommelaars uit een n burige gemeente haddj «opgetrommeld» zat r de handen in het haj omdat hun poulains r konden opstappen het hoort. Op braderijmaand zat Gustaaf De Cock, I kend Statiestraatse zendrager, ook in de p blemen. Al ruim een it zat hij immers te wachti op de Dendermondj kliek «Tsjing Boem», i wie om 17 uur afgespd ken was, om de reuzen hun tocht doorheen Stationsstraat muzikaal! begeleiden. Pas na i klok van zessen kwamt de Dendermondenaa| opdagen. Wat ons Lebb kenaars doet besluite! dat ze in de Dendersteq op zijn minst één uur acl] terlopen. Luc Van Bisen, die voj het eerst dienst deed al ambulancier bij de Lell beekse dienst-900, zondagmorgen met handen in het haar. Sind| Luc en diens collega R dy Robbrecht zaterdaJ morgen de dienst aangri vat hadden, waren ze nil niet één keer opgeroj pen. Niet dat Luc daarm smeekte als de dien! 900 uitrukt, is er ergea miserie ontstaan, zei li maar zijn ontgoochd ling was anderzijds be| te begrijpen. Je bent d van dienst er er gebeo| niets. Er staat in de nal toekomst te Lebbeke en ander te gebeurt Kunstkring «Als ich C< organiseert op 27 en Oogst te Denderbelle, «'t Fonteintje» een o| atelier, op 2 en 3 septen ber wordt er gekwist doi «Ommekaar» en half di cember worden te Lebb ke het Belgische ka pioenschap biljart overband georganiseei Voor elk wat wils dus. Smoelentrekk (pvr) Zowat een eeuw geleden woonde langsheen de Buggen- buurt en samen werd een leest- St. Isidorus, waarvan Petrus houtse Hanestraat ene Alfons Buyens. Landbouwer van programma uitgewerkt, dat lid is. op bezoek en liep te 20 beroep, bakte hij ook af en toé brood. Aanvankelijk vo"ge week zaterdag zijn ver u. een feestavond van stapel, uitsluitend bestemd voor de eigen familiekring, later voor loop kende tijdens dewelke o.a. schepen van de middenstand Godeheve de buurt. In de hal van het aardappelbe- Van Praet het woord voerde drijf Temmerman, langsheen en menige flikker geslagen De bakkersstiel viel hem zoda- Petrus wilde het honderdjarig de zittingsweg, werd te 16 u. werd nig mee hij zag er blijkbaar bestaan van «Pijpkens» niet een eucharistieviering opge- brood in dat hij in de tuin ongemerkt laten voorbijgaan, dragen. Later op de avond, een oven bouwde, zich een Hij deed een beroep op de kwam de Koninklijke Fanfare paard en een broodkar aan schafte en de baan optrok. Zijn produkten vielen in de smaak, want de vraag werd groter en Alfons mocht zich gelukkig achten af en toe een helpende hand te krijgen van broer Damiaan. Fons' ge woonte af en toe een pijpje te stoppen, bezorgde hem alras de bijnaam, die zijn nakome lingen nu nog altijd dragen, De Buggenhoutenaars haalden hun dagelijks brood niet langer bij bakker Buyens, maar bij «Pijpkens». Intussen 't hoeft niet altijd brood te zijn had Alfons ook reeds geproefd van de ge neugten van het vlees, want hij was getrouwd en had met be- hulp van zijn vrouw, elf kinde- Buggenhout. Petrus Buyens omringd door familie en buren. Wie eraan twijfelt dat de ren op de wereld gezet. familie Buyens «Pijpkens» genoemd wordt, moet maar eens boven de hoofden kijken (P Eén ervan. Cesar de jongste yafJ gan\ zou de bakkerij overnemen. Die zag niet langer toekomst in een houtoven en liet op eigen kosten vanaf de Bo vendonkstraat een drijfkracht leiding installeren. Zijn inves tering viel mee, want de bak kerij floreerde zodanig dat Ce- sar het werk niet alleen meer aankon en een beroep deed op de diensten van zijn broer Jef alias, Jef den Teppen. Momenteel voert Petrus, zoon van Cesar, de derde generatie «Pijpkens» aan. Hij kan, om de zaak draaiende te houden, rekenen op de steun van zijn zuster Nildy en van haar doch- Buggenhoul petrus Buyens snijdt een reuzegroot Bosschijntjeaan (P. Van San) Reeds voor de vyfde maal organiseert de wijkclub Primulantus, die de bewoners Op zondag 28 augustus sts groepeert van de woningen langsheen de Lebbeekse Begonialaan, haar zomerfeest. Via 14 uy. een pannekockenb; een uitgebreid en gevarieerd programma worden op 26, 27 en 28 augustus e.k. de het programma en te J banden tussen de wijkbewoners nog aangesterkt en krijgt ook dc buitenstaander de wordt iedereen uitgenodj kans, van dichtbij, kennis te maken met deze, wat Lebbeke betreft, toch wel unieke cc" "ingo-avon tij e J welke prachtige prijzen vereniging. ncn gev£onnen worden. Van aktiekomitee tot heuse vereniging ook naar buiten, richt, maar die is gezien het Vermelden wc dat alle wijkclub doet aan rekreatieturnen en Het ontstaan van Primulantus neemt met haar minivoetbal- een samentrekking van ploeg deel aan diverse tornooi- «primula» (hoogbouw wonin- en. Elk jaar neemt ze trouwens gen) en «galantus» (laagbouw- zelf het heft in handen en orga- woningen) situeert zich in niseert een eigen tornooi. 1976. Toen werd een kontakt- De kinderen worden evenmin komitee in het leven geroepen over het hoofd gezien. Elk jaar dat de bewoners allen eige- tussen de kerst en nieuwjaar naars groepeerde van de wordt een kinderfeest opgezet, DDS-woningen. Men had im- tijdens hetwelk de plaatselijke mers begrepen dat een optre- jeugd wordt vergast op kakao, den als groep de positie als koffie en pannekoeken. Daar- eisende partij tegenover de in- naast wordt de jeugd aange- terkommunale danig versterk- sproken in die periode wens te. Een noodzaak overigens kaarten te schilderen, die dan omdat bepaalde tekortkomin- aan de relaties verstuurd gen aan de huizen aan het licht worden, waren gekomen. Er drong o.a. Het St.-Maartensfeest wordt water door in de woon- en evenmin uit het oog verloren, slaapkamers en het voegwerk Elk jaar trekt hij van huis tot brokkelde af. Mettertijd evo- huis en diskrimineren willen lueerde Primulantus echter de Primulantusmensen niet van een aktiekomitee tot een aan de kinderloze echtparen heuse wijkclub. Op 27 novem- wordt met nieuwjaar een ge- ber 1977 kreeg Primulantus de schenk aangeboden, vorm van een vzw een so- Ondertussen eigende de vzw cio-kulturele vereniging zon- zich via de organisatie van een der politieke, godsdienstige of wedstrijd, ook reeds een eigen filosofische strekking waar- embleem toe. werden reizen bij zich ook de bewoners van en uitstappen belegd.,. Kort- dc villa's uit de wijk aansloten, om, Primulantus onderhoudt Hoewel de oorspronkelijke be- op diverse manieren de relaties doelingen van de vereniging tussen de bewoners op peil. behouden blijven, omvatten Eén van de middelen daartoe de diverse aktiviteiten welke is het jaarlijkse zomerfeest de vzw, jaar in jaar uit organi seert, alle aspekten van een Vijfde zomerfeest goed draaiend wijkleven. Zo Het vijfde zomerfeest start op krijgen de leden om de drie vrijdag 26 augustus met een maanden het tijdschrift «Wijk- groot catchgala, waaraan zo- leven» in de bus, krijgen de wel vrouwelijke als mannelijke nieuwelingen het introduktie- atleten, gekende sterren van boekje «Aangename kennis- de Franse televisie, declnc- making» in dc handen gestopt, men. Dit gala, dat plaatsgrijpt worden ze onthaald op een fles in de tent, begint te 20 u. Dc champagne en krijgen ze een toegang bedraagt 100 F, wie delegatie van de wijkclub over aan dc kassa betaalt moet 20 F de vloer. Centraal in de wijk extra afdokken, bevindt zich bovendien het ak- Op zaterdag 27 augustus start tiviteitenbord. te 14 u. een ravotnamiddag Omdat Primulantus zich niet voor de kinderen, vanaf 18 u wil gaan isoleren, treedt de wordt een barbecue aange- beperkt aantal zitplaatsen in teiten plaatsgrijpen in de dc tent, enkel toegankelijk gonialaan, aan de zandbal! voor Primulantuslcden. hun Pierre Van Ro familie en genodigden. Kaatstornooi Dit weekend 20 en 21 augustus kaatstornooi voor kan valgroepen ingericht door AKV De Sjiepeerckes. D( wedstrijden hebben plaats op de koer van de Akaden] Beekstraat. Aalstcrse Avond Vrijdag 26 augustus krijgen we op dc Jaarbeurs Aalsterse avond met medewerking van Netteke Verba Prins Antoine, Prins Michel, Prins Jempi, de Prinsenc mere en de FS Band zorgen voor de echte Aalsterse spi( Aalsterse Gillis In de grote Exposantenhal, aan de ingang van de spek: keihal heeft de Aalsterse Gillis opnieuw een konsuit tiestand. Brochetten, spaghetti, koude schotel, witte/ zwarte pensan, hot dogs en belegde broodjes kan men aan matige prijzen kopen. Proef ook de ijscoupes, pann koeken, witte en rode wijn en de frisdranken. De Aalst se Gillis danken u bij voorbaat en zo steunt men m« Aalsters karnaval. Prinsencaemere In de middengang van de grote exposantenhalle heeft Prinsencaemere een bierstand. Je kan er de Affligi trappist degusteren. Voetbaltornooi Eirg Vorig weekend had het voetbaltornooi plaats van AKI Eirg. De Toisers toonden zich de beste ploeg. AKV Kloeit-Kloes-Klang AKV Kloeit-Kloes-Klang organiseert op 10 september cei speciale Kloes Fuif in café taverne Miramare, Kolt Nieuwstraat te Aalst. Kloess ambiance verzekerd. Inko gratis. Aanvang 20 u. Barbecue bij de Poipcplekkers De 2e barbecue van AKV De Poipeplekkers heeft plaaÉ op 10 en 11 september in hun lokaal, Houtmarkt, Aalsl Op die dagen is er ook dc hindernispiste voor karnaval] ten. Ploegen kunnen tot 24 augustus inschrijven in Pijpesteel. Ajoi

De Voorpost | 1983 | | pagina 10