M N i4kjjcmümm</(KJrS B - W «1 Lebbeke re. Zomerprocessie. Welling (jj) UW HD VVAN TELEFOONNUMMERS v EN AORESSEN dersem Hel bewijs is deze massale belangstelling tijdens de derde Eddy Wally is en blijft de lieveling van het publiek, e handelsbeurs (a) De Voorpost - 19.8.1983 -17 jrrjBïii JEMALA Inhaling voor Guatermeekse vluchtelingen in Mexiko [20.500 fr. op; onmiddejk medegegeven aan een zuster oen -vertrekt. TERSWEDSTRIJD i vijf geklasseerden in de belotting van de paro lesten zijn Theodoor Aelbrecht, Benoit De Smedt, Hubert ugenhove, Johny De Poorter en Michel Schoukens. EGELDEN legem'schonk in 1982 25.959 fr., 13,38 fr. per inwoner, t dan St.-Martinus (26 fr.) en Hofstade (30 fr.) doch meer ildert (9,32 fr.) en Moorse! (4,25 fr.). tl KOKERIJ hdag 21 oogst te 10 u Thor-Baardegem (juniores), te 14 u Hofstade (reserven) en te 16 u Thor l-W. Hofstade I voor feer van de Denderstreek. fiBEAURAING andag 22 oogst autocarreis naar O.L.V. van Beauraing. [97.30 u. Prijs: 350 fr. Inschrijven: P. Kiekens, Molenstraat IVAL VAN VLAANDEREN laai gaat in de St.-Margaretakerk met als mecenaat het itoor De Pauw een konsert door in het kader van het iarlM van Vlaanderen onder de auspiciën van het Djrk nskomitee. Het Kamerkoor «Rias» uit Berlijn brengt op |16 september te 20.30 u motetten van Johann Sebastian o.l.v. Uwe Growstay. Kaarten (300 fr.) be bekomen in het emeentehuis van 8.30 u tot 12 u en op woensdag ook van 19 u, in de biblioteek op maan- en donderdag van 18 tot n in het Zakenkantoor De Pauw. Houders van +3 pas of iel paspoort: 150 fr. ETING Vonckisten op donderdag 25 oogst te 15 u schieting op 3 Ie wippen in de Opwijkstraat. Berlare Buggenhout sn bruiloft te Overmere week zaterdag vierde het echtpaar Carolus De Gucht - a Gistelinck, Bayaerdstraat 22 te Overmere zijn gouden üjksjubileum. Na een eucharistieviering in de parochiekerk er een familiefeest in de kantine van SK Overmere. Het entebestuur overhandigde aan het paar een geschenk in van de gehele bevolking. kg kaarting Sluiskermis elegenheid van de wijkkermis op de wijk Sluis te Berlare er een kaartwedstrijd belotten georganizeerd. Liefst 46 «mers schreven in. Kamiel De Vos en Dirk Van der Snickt na afloop de besten te zijn. Tweede werden Ernest Van iren en Alfons Van de Wiele, derde Alfons De Maere en Caijon, vierde Stephanie D'Haese en Jozef Roeland, Maurits Sigin en Frans De Martelaere en zesde Eddy ens en Jacques Pinnewaert. lag bakschieting Sluiskermis erste tien van de wedstrijd bakschieten georganizeerd ter nheid van Sluis kermis zijn: 1. Christiaen Heekhout, 2. Dirk 3. Fred Bonnaerens, 4. Maurits Sigin, 5. Rolande De Andre De Bock, 7. Noel Goossens, 8. Roger Smekens Bonnarens en 10 Patrick Van Poel. irsciub Nachtegaalvrienden wordt omgedoopt :htegaalvrienden zijn door onvoorziene omstandigheden Wielewaai's Heerenbosch Op zondag 22 augustus organiseert Wielewaal afdeling 's Heerenbosch een uitstap naar de Kalmthoutse Heide, ledereen, ook niet-leden, kunnen aan deze aktiviteit deelnemen. De samenkomst gebeurt te 8.45 uur aan Buggenhout-station. De verplaatsing gebeurt met eigen wagens. Wie over geen wagen beschikt kan mee met een andere, maar neemt best eerst kontakt op met een bestuurslid. In de voormiddag wordt een geleid bezoek gebracht aan de typische Heidebiotopen (vochtige heide, droge heide, stuifdui- nen, duinbossen). Na de middag wordt een bezoek gebracht aan het bijenteeltmuseum Apicultura. Achteraf kan nog een wandeling gemaakt worden. Picknick en drank meenemen. Mocht het de voorbije dagen geregend hebben, worden de deelnemers verzocht waterdicht schoeisel bij de hand te hebben. Een verrekijker en een determinatieboekje maken deze exploratietocht dubbel interes sant, De terugkeer wordt voorzien omtrent de klok van zevehen. Voor meer informatie, tel. 33.02.42 - Mark Aerts, Eikendreef 99, Buggenhout. Bijdrage in de onkosten 25 F voor de toegang tot het museum. Kinderen betalen slechts 10 F. Dendermonde. De laatste asfaltlaagjes worden gelegd. Brusselsestraat is weer nieuw (v) verplicht geweest hun vertrouwde thuishaven, café De Nachte gaal, te moeten verlaten. Ze hebben nu een onderkomen gevonden in cafë De Kroon en veranderden meteen hun naam in de «Kroon Vrienden». De elfde maandelijkse kaarting gaf volgend resultaat: 1. Mare Cornelis en Maria Van Daele, 2. Alfons, Van de Steen en Omer Van Wesemael, 3. Cyriel Bauwens en Frans Plavé, 4. Gilbert Goossens en Gustaaf Van Kerckhove. De stand na 11 speeldagen is als volgt: 1Alfons Van de Steen, 2. Jozef Roels, 3. Gilbert Goossens, 4. Medard De Vreeze en Andre Pletinck, 6. Cyriel Bauwens en Gustaaf Van Kerckhove, 8. Honore Baeten Pierre De Corte en Maria Van Daele. Wipschietingen Vrijdag 19 augustus om 19 uur bij Eendracht Don café Sint Hubertus; zondag 21 augustus om 15 uur in café Moerman bij Donk Eendracht. Wienernamiddag op het Donkmeer Zondag 21 augustus om 15.30 uur wordt op een vlot gelegen in het Donkmeer achter het «Donkse Zwembad» een grote «Wienernamiddag» georganizeerd. Het vlot is te bereiken langs de wandelweg «Alfred Nelepad». Het koncert wordt gegeven door de belcontogroep uit Sint-Niklaas. De toegang is gratis. Op het programma staan de meest bekende komponisten. Zo staat er werk van Robert Stolz, Johann Strauss Peter Kreuder en anderen op het programma. Dendermonde Dendermonde. Het Dendermonds karnavalkomitee was weer samen. Ditmaal op de visput van Maurice De Paepe. De karnavalstreken waren niet uit de lucht. Dat kon ook Iedereen is opgelucht. De Prins Francois ervaren. Zijn visnet zal vol met (gekochte) vis en aan zijn grote lijn hing zelfs een «radarvisje» (v) biedt heerlijke gelegenheid tot uitstapjes, wandeltochten, enz. en is een ideale plaats voor kinderen op zomerkamp. Zo'n jeugdkamp voorbereiden vraagt echter een hele berg werk en vele dagen van te voren zijn de leid(st)ers in de weer om toch met duizend en één karweitjes klaar te komen tegen de vertrekdatum. Maar eenmaal zo ver; worden hun inspanningen ruimschoots beloond door een gedroomde 10-daagse van spel en sport, wandelingen, ontspanning, klein-alpinisme, enz... met als apotheose een afscheidskampvuur, dat telkens de terug tocht naar de heimat inlaait. - J.V.L. Reizen en nog eens reizen De ééndagsreizen blijken in trek bij diverse Lebbeekse vereni gingen :zo gaat de PVV-vrouwenbond uit Wieze op zondag 21 augustus op gezinsreis naar Bobbejaanland (vertrek 7.30 u.) maakt VTB-VAB-VWB diezelfde dag een autocaruitstap naar het Brugse (vertrek Lebbeke 8 u„ Wieze 8 u„ 05), maken de PVV-gepensioneerden op donderdag 25 augustus een reis naar Antwerpen, Diest en omgeving en trekken de PVV-JSC-vrou- wen diezelfde dag naar het Luxemburgse Clervaux (vertrek 7 u zaal Casino). Negende fietszoektocht Op zondag 21 augustus organizeert KWB Boonwijk opnieuw een fietszoektocht langs rustige en mooie wegen volgens het reglement VTB. ledereen kan aan deze tocht deelnemen. Men moet alleen 13 jaar oud zijn en wie jonger is moet meedoen onder verantwoordelijkheid van een meerderjarige. De organi- zatoren hebben gezorgd voor een prachtige prijzentafel (10.000 fr. waarde). Iedere deelnemer heeft prijs. Het vertrek kan genomen worden tussen 13 en 14 uur aan de zoon «Boonwijt» naast de Boonwijkkerk. Het inschrijvingsveld bedraagt 50 fr. Het is goed koordjes, een meter, schrijfgerei en een prismawoor denboekje mee te brengen. Inlichtingen zijn te verkrijgen op volgende telefoonnummers 052/21.36.92 of 052/21.18.42 en bij Dolf Van de Velde, Gasthuisstraat 94 te Dendermonde. Vijfde toeristische wandelzoektocht te Mespelare Zondag 21 augustus tussen 13 en 14.30 uur kan men inschrij ven voor de vijfde toeristische wandelzoektocht te Mespelare. Inschrijvingen worden genomen in het Kultureel Centrum en het deelnemingsrecht bedraagt 120 fr. De tocht brengt de deelne mers langs de prachtige landelijke plekjes van Mespelare en omgeving en werd opgevat als een wandeling voor het hele gezin. Er worden slechts een 25-tal vragen gesteld en het trajekt bedraagt niet meer dan 6 kilometer. Men moet enkel schrijfgerei meebrengen en alles is ter plaatse op te lossen. Voor de deelnemers staat er een prijzentafel te wachten van meer dan 20.000 fr en de prijsuitreiking is voorzien rond 19 uur. Bovendien heeft iedereen die inschrijft recht op een gratis konsumptie. Na de wandeling zijn er belegde broodjes verkrijgbaar? Sint-Niklaas TENTOONSTELLINGEN Tot 28 augustus zijn in het stedelijk muzeum, Zamanstraat 49, olieverfschilderijen van Frans Minnaert te bezichtigen. Tot 4 september zijn in het Exlibriscentrum, Regentiestraat 65, wer ken van Luc Verstraeten te bezichtigen. Beide tentoonstellingen zijn te bezichtigen op weekdagen van 14 tot 17 uur èn 's zondags van 10 tot 13 uur en van 15 tot 18 uur. Kaatstornooien van Wieze sportief W.S. organiseeri op zaterdag 20 augustus om 14.30 u. op zijn kaatsbaan aan de Schroverstraat een miniementornooi met XV Denderbelle, De Toekomst, Baasrode, Rap en Vlug, Moerzeke- Kastel en Wieze Sportief zelf. Voor zaterdag 27 oogst staan volgende kaatsluttes op de agenda: om 9.30 u.: pupillentornooi met Hamme St. Anna, Baasrode V.A. en Wieze Sp. Om 14.30 u.: kadettentornooi tussen XV Denderbelle, De Toekomst, Baasrode en Wieze Sportief. De ingang voor deze kaatswedstriden bedraagt 30 fr., er zijn belegde broodjes te verkrijgen. Wie van kaatsen houdt, en de jeugd wil steunen noteert zeker al de data van 20 en 27 augustus e.k.! Bloedinzameling Door de diensten van het Rode Kruis, afdeling Wieze, wordt op maandag 22 augustus van 19 u. tot 21 u. in de lokalen van het gemeentelijk ontmoetingscentrum (ingang langs Schoolstraat) een bloedafname georganiseerd. RUILDAG Op zondag 28 augustus organizeert de Wase Ruilklub van 9 tot j 12 uur een ruildag in lokaal Renova, Hendrik Heymariplein 7. 4' STERFEESTEN Van vrijdag 19 tot en met maandag 21 augustus hebben op het rekreatieoord De Ster de «4° Sterfeesten» plaats. De toegang is gratis. AVONDWANDELING Op vrijdag 19 augustus organizeren de Wase Steinbockvrien- den een avondwandeling als training voor de Steinbockmars. Vertrek te 19 uur op het Hendrik Heymanplein. De af te leggen afstand bedraagt ongeveer 15. km. MCKINLEY BEZOEKT BAHAI'S GEMEENSCHAP Tijdens het weekend van 19 tot 22 augustus bezoekt de Ierse dichter Hugh Mc Kinley de Sint-Niklase Bahai's gemeenschap. Op zondag 22. augustus zal de dichter er een aantal van zijn gedichten voordragen. Belangstellenden kunnen telefonisch kontakt opnemen (03/777.30.13). Chiro-f ietszoektocht EECKMAN 053-70.02.33 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. (Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18. AALST 33/0321 ENDERNIONDSE RIJSCHOOL 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde pe/sonen. De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. 30/0076 ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison. nylontapijt, en andere vloerbedekkingen in overgrote keus bij Herman Michem. Potiaulaan 16, St.- Gillis-Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. 30/0322 O-SPORT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkiadij en camping. Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. 30/026C loto's Hofman Dienst na verkoop ld. 053/70.33.95 Schoolstraat 48. Aalst Gekend voor de laagste prijzen Gespecialiseerd in de beste merken Alle benodigdheden en kleding 6/1633 llEUWLANDT 053-70.28.01 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen Langestraat 116,9300 AALST. 30 03.54. UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een k eenvoudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specia listen. luANDÖ 053-21.40.60 1 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken, tquis, quid, quo, quando, quomodo ...enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op de vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. ETRÖ Is een blik in het verleden. VAN LIMBERGEN RETRO, Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meubilair In antiek-finish Kunstvoorwerpen, wandtapijten en repro- - dukties van gekende meesters f Alomgekend voor salon-garnituren inieder 31/0107 i +y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklame- problemen. Bel even naar Groep De Cuyper. GEZELLEN TD il Katholieke Kring, Nieuwstraat, vrijgezellen TD op ag 20 oogst vanaf 19.30 u met «Studio 57». Inkom 40 fr. 'coop 30 fr. Wie als voor-inschrijver bij de fietszoektocht van zondag 28 augustus de te verloten prijs nl. een gastronomisch weekend voor drie dagen, wil winnen en aan de gunstprijs van 70 fr. (lid van jeugdbeweging) of 80 fr. meerijden, zorgt ervoor dat zijn inschrijving binnen is voor donderdag 25 augustus bij één der volgende oud-leiders: Cami Patrick, De Wolf Gerard, Hofman Pierre of Thoen Frangois, hun adres vindt men in de Voorpost van 12 augustus II. K.B.G.-Dagreis De Kristelijke Bond van Gepensioneerden organiseert op don derdag 25 augustus een uitstap naar Vianden (Gr. Hertogdom) met bezoek aan de elektrische centrale, over Marzeha, Bastog- ne (oorlogsmonument, middagmaal); terug over Oeren (3- Landenpunt) St. Vith, Brussel. Vertrek aan gewone halten om 7.30 u. Zo vlug mogelijk inschrijven bij de bestuursleden! Zomerkampen van Chiro-Wieze De vakantietijd is voor iedereen een welkome gelegenheid om er eens op uit te trekken in eigen land of verder in den vreemde; aldus kunnen een hele hoop kopzorgen en miseries voor een tijdje vergeten worden... Ook de jeugd houdt van reizen en trekken, het liefst nog met één of andere jeugdbeweging, zoals onze regio er wel voldoen de telt. Aldus worden dit jaar heel wat toeristische pleisterplaat sen en ontspanningsoorden bezocht zoals bv. Veldegem-West- Vlaanderen (VKAJ), Kasterlee (Chirojongens H. Kruis),- Geel (VKSJ), Kwaadmechelen (KSA Flambouw), Overpelt (Meisjes Sonneveld), Engsbergen-Tessenderlo (VVKM), Ortho-Laroche (Krikojo), Boord-Meerbeke (KSA Denderbelle)... Op trek De chirojongens Tip-Top uit Wieze zijn vandaag aan hun laatste bivakdag in Dürler toe, en de Sablid-meisjes zullen er ook verblijven van 19 tot 29 augustus. Dit rustig-groen dorpje in de drielandenpunt (België - Gr. Hertogdom Luxemburg - Duitsland) ITTING iterdag 20 oogst in café St.-Antonius belotting te 20 u iniseerd door de St.-Antoniusvrienden. RCASTEAU >gen wagen o.l.v. VTB-VAB naar Casteau alwaar samen- Chaussée de Bruxelles 82 te 9.30 u. Voor- en namiddag slen. Middagmaal of pick-nick in het Cresthotel. De processie, die naar de wijk Hogeweg trektkreeg heel wat Berlare. Zomerprocessie. Dit keer stond de processie in het teken van het heilig jaar v de verzoening. Vierhonderd deelnemers onder gebracht in veertien groepen stapten mee op (jj)

De Voorpost | 1983 | | pagina 17