Stekene Zele Kruibeke Sinaai. In aanwezigheid van heel wat prominenten werd het nieuwe heem Chirojongens Wij ingehuldigd (dw) li zei: Hing j bek sciee i bel de bijs gek an 1 18 - 19.8.1983 -De Voorpost Sint-Gillis-Waas. Leopold Kegels en Maria Heyninck vierden hun briljanten jubileum. Ze wonen aan de Herenstraat 64 en hebben drie kinderen (Iv) Sint-Niklaas FOTO- EN CARTOONWEDSTRIJD Ter bevordering van de verkeersveiligheid organizeert het stadsbestuur van 3 tot 14 oktober een foto- en cartoonwedstrijd met als thema: «Verkeer verkeerd». Het reglement voor deze wedstrijd kan bekomen worden op het toeristisch informatiekan toor (Grote Markt 46) en op de dienst kuituur (2* verdieping) op het stadhuis. Het reglement kan pok telefonisch aangevraagd worden bij het stadsbestuur (03/776.34.71 - toestel 14). BENEFIETAVOND OPVANGCENTRUM Op zaterdag 20 augustus wordt in jeugdhuis «De Prins», Antwerpse Steenweg, een benefietavond ingericht, met steun van de Bahai's gemeenschap, ten voordele van het Sint-Niklase Opvangcentrum. ZOMERKONCERT Op zondag 21 augustus organizeert Wandelklub Waasland een gezinswandeling naar Bachte-Maria-Leeme. Inschrijvingen bij Hubert Lentacker, Hogenakkerstraat 181 (tel. 03/777.01.55). BEDEVAART NAAR BANNEUX Ter gelegenheid van het zieken-triduum van de bisdommen Brugge en Gent wordt op zondag 21 augustus de 31* bedevaart van het Waasland naar Banneux ingericht. Prijs per persoon: 380 fr. Belangstellenden dienen zo spoedig mogelijk in te schrijven op één van volgende adressen: mevr. Goethals, Tereken 25 (tel. 03/776.32.16); mevr. Delacourt, Hortentiastraat 6 (tel. 03/776.46.04); mevr. Lisabeth, Paddeschootdreef 46 (tel. 03/776.42.05); mevr. Strijbol, Apostelstraat 28 (tel. 03/ 776.33.65); mevr. Van Peteghem, Kon. Elisabethlaan 53 (tel. 03/776.45.53); mevr. De Jonghe, Pr. Jos. Chariottelaan 57 (tel. 03/776.57.27). RUILDAG Op donderdag 25 augustus organizeert postzegelvereniging Phila Waes te 19.30 u. een ruildag in het lokaal van de Kredietbank aan de Grote Markt. AMBACHTENWEEKEND Belsele. De door de KWB op het getouw gezette Kloklap- persfeesten boeiden het publiek. Een interklubspel tussen zes verenigingen van ter plekke was één van de ingrediën ten (Iv) Belsele. Een tekenwedstrijd voor jongeren vond op het dorpsplein plaats, n.a.v. het Kloklappersfestival (Iv) Op zondag 21 augustus geeft de koninklijke harmonie Sinte- Cecilia-Sint-Niklaas te 16 uur een zomerkoncert in het Casino park. GEZINSWANDELING Sinaai. De Chirojongens Wij openden een nieuw heem in de Tinelgemeente. De groep omvat zowat 110 leden en bestaat sedert veertig jaar (Iv) Op zaterdag 26 en zondag 27 augustus wordt andermaal in het Waasland een ambachtenweekend georganizeerd. Meer dan 20 ambachtslui zullen die dagen hun atelierdeuren openstellen voor alle belangstellende bezoekers. De toegang is overal gratis. Meer informatie hierover is te bekomen op het toeristisch informatiekantoor, Grote Markt 46 te Sint-Niklaas. OOGSTFEEST Op zondag 21 augustus organizeert volkskunstgroep Boerke Naas te 15 uur het jaarlijkse «Oogstfeest» op hoeve «De Landelingen», Gentstraat 55 te Belsele. ZOMERKONCERT Op zondag 28 augustus geeft de koninklijke fanfare «Sinte- Cecilia-Belsele» te 16 uur een zomerkoncert in de Molenwijk te Belsele. OPENDEURDAGEN BOUDELO-ABDIJ Op zaterdag 27 en zondag 28 augustus worden opendeurdagen georganizeerd op het domein van de Boudelo-abdij te Klein- Sinaai. WIELERCRITERIUM VOOR JUNIORES Op zondag 28 augustus wordt van 15 tot 18 uur een wielercrite- rium voor juniores georganizeerd te Sinaai. Naar aanleiding hiervan dient rekening te worden gehouden met een aantal tijdelijke verkeersmaatregelen in de Vleeshouwerstraat, Tinei- straat, Dries, Sinaaidorp, Hondsneststraat, Stenenmuurstraat, Molenstraat, Hooimanstraat en Hulstbaan. WEGENWERKEN Ten gevolge van wegenwerken zijn de Plezantstraat en het O.L.Vrouwplein (kant belastingskantoor) tot eind augustus vol ledig afgesloten voor het verkeer. Op 1 september zal de Plezantstraat terug opengesteld worden maar het O.L.Vrouw plein (kant belastingskantoor) blijft tot 30 september gesloten voor alle verkeer. BRADERIJ KOKKELBEEKSTRAAT Van vrijdag 26 augustus te 15 uur tot en met zondag 28 augustus te 22 uur heeft op de Kokkelbeekstraat de jaarlijkse braderij plaats. Naar aanleiding hiervan dient rekening te worden gehouden met enkele tijdelijke verkeersmaatregelen in Kokkelbeekstraat, Mgr. Stillemansstraat en Kongostraat. BRADERIJ STATIONSSTRAAT Van vrijdag 19 augustus te 14 uur tot en met zondag 22 augustus te. 22 uur heeft in de Stationsstraat de jaarlijkse braderij plaats. Tijdens deze drie dagen worden een aantal tijdelijke verkeersmaatregelen getroffen in de Stationsstraat. Zamanstraat, Dr. Verdurmenstraat, Prins Albertstraat en Re- Sint-Niklaas. Het OCMW-rustoord Ter Wilgen organizeerde een groot zomerfeest. De Nieuwkerken(Sint-Niklaas). Opening van de eerste Kalseitjeskermis (Iv) opbrengst ervan dient voor het kerstfeest (Iv) Terekenkermis Dit weekend starten de traditionele festiviteiten op Tereken ten bate van de parochieschool. Zaterdag 20 aug. zijn The Telstars te gast zondag 21 aug. discobar Eric en Luc. zaterdag 27 oogst Jack en Juli en zondag 28 oogst discobar Scotis Dinsdag 23 augustus begint om 15 uur een ontspanningsnamiddag voor de derde leeftijd, verzorgd door De Vrolijke Vrienden en vrijdag 26 aug. om 19 u. is er een reuze whistkaarting. Zondag 28 oogst is er om 14.30 uur een grote liggende wipschieting. In de marge Vlaamse kermis met kraampjes en attrakties. Feestmarkt De Wase Marktkramersvereniging organizeert zaterdag 20 oogst een avondfeestmarkt, van 16 tot 23 uur. Meer hierover op een andere plaats in dit blad. Oogstfeest M.m.v. volkskunstgroep Boerke Naas wordt op zondag 21 augustus om 15 uur op de Landelingen in de Gentstraat 55 te Belsele het negende Oogstfeest georganizeerd. Gastheer is Fons Maes, gastvrouw Hilda De Koninck. Fietstocht Zaterdag 20 augustus om 14 uur start aan het Koopcentrum (kant Boerenbond-tuincentrum) een fietstocht doorheen het Waasland (zowat dertig km) georganizeerd door de Culturele Centrale Boontje. Info: tel. 776.35.14. Braderie Stationsstraat 19, 20 en 21 augustus. Dat zijn de data waarop u voor een sfeervolle koopjesaktie terecht kunt in de Stationsstraat. Vorige week legden we u het programma voor: muziek en show, missverkiezing, attrakties voor jong en oud, etc. Fauna en flora Zoals vorige week gemeld vindt in de rand van de Stations straatbraderie opnieuw de kleinveetentoonstelling Fauna en flora Wasiana plaats. U kunt dit weekend terecht in het kollege (ingang Stationsstraat). Fietstocht KWB-OLVrouw organizeert zondag 21 oogst een gezinsfiets tocht naar Wachtebeke, met vertrek om 13.30 uur aan Huize de Meerleer in de Hofstraat. Den Eglantier Bij jeugdhuis Den Eglantier in de Apostelstraat 25 vrijdag 19 oogst bloemen drogen en afdrukken maken met «thinner», woensdag 24 aug. eigen keuze-aktiviteit en voorstelling van de leden; donderdag 25 aug. bloemenkollage, poëzie en gesprek; vrijdag 26 oogst koken en tafel versieren met het oog op een klein afscheidsfeestje. Info: tel. 777.41.22. Steinbockmars Met het oog op de Steinbockmars (25 tot 29 augustus) wandelen de Wase Steinbockvrienden zich fit vrijdagavond 19 augustus vanaf 19 uur, met vertrek aan het H Heymanplein. VP-feest Voor alle leidsters en oud-leidsters, voor kinderen'en hun ouders en alle sympathizanten vindt op 26 augustus op het speelplein Blij en Trouw aan het Industriepark-Noord in Sint- Niklaas om 15 uur een groot feest plaats. De kinderen treden op, er is Vlaamse kermis en barbecue en gezellig samenzijn. Kortom: volgende vrijdag open deur. Zomerkoncerten Zaterdag 20 augustus koncerteert om 16 uur in het Casinopark aan de Stationsstraat de harmonie Sint-Cecilia. Zondag 28 augustus is in het buurtpark Baensland de harmonie Excelsior te gast en zondag 28 augustus opnieuw treedt in de Molenwijk te Belsele de Belseelse harminie Sint-Cecilia op, allebei om 16 natuurtocht," met vertrek rond 15 uur aan het ATB-plein in de Bosstraat. Nog zondag 28 augustus jubileumwandeltocht van ATB-De Natuurvrienden: een zoektocht wordt het in Sint- Niklaas, met eerste start om 14 uur aan café Europa op de Grote Markt in Sint-Niklaas. Gemeenteraad Donderdag 25 augustus gemeenteraadszitting in Sint-Niklaas, om 19 uur Op de dagorde o.m. het faillissement van Nobels Peelman, de «zaak Vincent Foubert» (interkommunale Miwa), een schenking t.v.v; het kunstpatrimonium van de stad, een politieverordening m.b.t. de wegenwerken aan de Plezantstraat en hei OLVrouwplein, wegenwerken aan de Paakesdreef, de Kokkelbeek en ds .Knaptandstraat, enz. Naar Arboretum Culturele Centrale Nieuwkerken bezoekt zaterdag 27 oogst het Arboretum Waasland in Nieuwkerken. Samenkomst aan café De Klok op Ten Bos om 14 uur. Wandelen en vergaderen De Culturele Centrale organizeert zaterdag 27 augustus vanaf 9 uur in het Natuurvriendenhuis aan de Oude Heirweg in Waas munster een kaderdag. In de namiddag is er een natuurwande ling, onder begeleiding van een gids, op de heide. En zondag 28 augustus organizeert de Belseelse centrale De Krakers een Smokkeltochten De Stekense sportraad organiseert zondag 21 augustus, na vijf jaar onderbreking, weer z'n wandeltochten. De «Smokkel tochten» zijn wandeltochten met de nadruk op het rekreatieve door het nog mooie groene Stekene. De wandelaars kunnen kiezen tussen 5, 10, 20 en 40 km telkens met "vertrek aan de Stekense sporthal, Nieuwstraat te Stekene. Voor de 2 kleinste afstanden is het vertrek tussen 13 en 15 uur, voor de 20 km tussen 8 en 14 uur en voor de 40 km tussen 8 en 12 uur. De inschrijvingsprijs is 25 fr voor de 5 en 10 km, en 40 fr voor de 20 en 40 km. De aankomst is voorzien aan de sporthal, met als uiterste limiet 17 uur. Kinderopvang Kerkstraat In de Vrije Lagere Jongensschool in de Kerkstraat gaan stemmen op om de kinderen van de ouders die uit werken gaan, voor en na de klasuren op te vangen onder leiding van een leerkracht. Bij een gedeeltelijke rondvraag bleek de belangstel ling miniem, ledereen kon echter niet worden bereikt. Daarom kunnen geïnteresseerden in zo'n kinderopvang voor en na de klasuren in de Vrije Lagere Jongensschool, Kerkstraat te Stekene kontakt opnemen met R. De Block, Pauwel Hauwe plein 14 te Stekene. Op reis met B.G.J.G. De Bond voor Grote en Jonge Gezinnen trekt er zaterdag 20 augustus op uit voor een gezinsuitstap naar Oudenaarde. Vertrek aan de Hellestraatse kerk om 8u30, aan de Stekense markt om 8u45 en op Bosdorp om 8u50 In Oudenaarde is er gelegenheid tot wandelen en na de middag gaat het naar Munkzwalm, nadien naar Het Cruydenhof in Oosterzele. een domein van 17 ha bossen, vijvers, tuinen, kinderboerderij en speeltuin. Deelname in de onkosten 150 fr. per volwassene, 100 fr voor een kind tot 12 jaar Wandeling in Gelaag Leefmilieu Stekene organiseert zaterdag 20 augustus een geleide wandeling in het mooie natuurgebied van de Stekense Gelaagputten. Deze wandeling voor het brede publiek- gaat onder deskundige begeleiding van iemand van het Centrum voor Natuurbeschermingsedukatie. Vertrek om 9u30 aan het oude Gelaag, Bormtestraat te Stekene. Stratenloop Ter gelegenheid van de derde Habroeckfeesten in Kemzeke organiseert men er op zondag 21 augustus de Eerste Straten- loop van Kemzeke, met eerste start om 14u30 en inschrijving vanaf 13u30 in de feesttent ter hoogte van het voetbalplein. Het programma. 14u30 vertrek van de volkscross voor iedere sportieveling, 15 u vertrek van de koers voor veteranen vanaf 35 jaar met afzonderlijke klassementen voor de verschillende leeftijdsgroepen én voor de dames, en om 16 u start de koers voor juniores en seniores. Habroeckfeesten Het aktieve Habroeckwijkkomité - ontstaan rond de zorg voor verkeersveiligheid in deze sociale woonwijk te Kemzeke - organiseert dit weekeind voor de derde keer z'n Habroeckfees ten. De feestelijkheden beginnen vrijdag 19 augustus met een schieting op de liggende wip in de tent met 2.000 fr. gratis, begin om 20 uur. Zaterdag 20 augustus om 14 u een «swoengnamid- dag» voor de kinderen met Nonkel Wally en Tante Lieve, inkom en d Ku: idea tc 30 fr. (één konsumptie inbegrepen). Op datzelfde uur sü rekreatievolleybaltornooi en om 20 u een optreden Kemzeekse rockgroep Fel, terwijl de danslustigen aan d komen vanaf 21u30 met muziek van discobar Telstar. 0 ,nde start zondag 21 januari een kinderjaarmarkt terwijl vanaf y de stratenloop van start gaat. 's Avonds is er nog e den podium in de tent.. Vlaamse Toeristenbond Zele Zondag 21 augustus: dagtrip met kunstenaar Bert Broeck; Bedreigd Pajottenland'. Het Pajottenland... Een poëtisch klinkende benaming streek waarvan niemand de juiste betekenis kan verklar evenmin een nauwkeurige begrenzing kan aanduiden Gelegen ten zuidwesten van Brussel, is het een v landbouwstreek: één grote lappendeken van akkers, vi weiden, waarin prachtige dorpjes verscholen liggen. Het lambiekbier waarmee de bekers op Breughels sch a >n* t' zijn gevuld, wordt er nog steeds gebrouwen en gedroi Geen mooier beeld van de streek dan de route uitge door Bert Vanden Broeck. Deze schilder en beeldhou van de Koninklijke Commissie voor Monumenten en schappen, zet zich sinds vele jaren in voor het behoud v its gaaf Pajottenland. e N Tijdens deze trip vertelt hij de wederwaardigheden v r ja jongste jaren, en weet iedereen te begeesteren voor dal jks stukje Vlaams-Brabant. Onder zijn leiding zullen wf onvermoede plekjes ontdekken! La De autocar brengt ons om 9.30 u. ten huize van de kunst voor een korte kennismaking met het atelier, waarr J welgevuld programma wordt afgewerkt: Een rondrit do Breughelland, bezichtiging van kunstschatten (waarond ï011 pas gerestaureerd retabel van Lombeek), bezoek aan k domeinen, ontvangst in een historische, monumentale I wandeling in Neigembos... J De piknik wordt genuttigd in Heme, en na afloop praten w de Schepdaalse afspanning 'Rare Vos', waar streekspei ten te verkrijgen zijn. Zoals gewoonlijk start deze tocht aan het Kouter - kerkpl worden 'gezinsvriendelijke' prijzen toegepast. Wie belangstelling heeft gelieve in te schrijven bij VTB werker L. Boone, Kouter 55. 9140 Zele (052/44.42.17). KLJ-sportfeest Ter bekroning van het sportfeestenseizoen vindt zondlver augustus vanaf 14 uur aan de Broekdam-Noord in Kruibet tee provinciaal sportfeest van de KLJ plaats. Vendelen, winj nie ritmiek, volksdans en gewone dans, atletiek, volksspel one koordtrekken kan je komen meemaken. Kulturele kalender Het gemeentebestuur van Sint-Gillis werkt aan het sama ®le' van de kultuurkalender voor het najaar en de winter Wie aktiviteiten wil laten opnemen moet uiterlijk op 15 sepi een opgave bezorgen bij het gemeentebestuur En vanzé kend verwacht ook de redaktie van De Voorpost, H Heymansplein 16 in 2700 Sint-Niklaas, mededelingen enl dertjes.

De Voorpost | 1983 | | pagina 18