CLEMENT LEYBAERT «Nieuw Vlaams entertainment» teZele Harmonie Excelsior op Ster- en Vredefeesten Kieldrechtse harmonie naar Antwerpse zoo Vertelkunst, literatuur en muziek in Sint-Niklase bibliotheek Boek over tentoonstelling «Affligem 1083-1983» Tentoonstelling speelkaarten te Dendermonde Clement Leybaert in Palet te Dendermonde Festival van Vlaanderen: Aalst deelt mee in de feestvreugde Duo The Balladeers met folksongs te Lede Cotton City Jazzband in Sint-Niklaas Enorme boekenveiling in Sint-Niklaas ïE Kunstgalerij PALET 20 19.8.1983 - De Voorpost Raf De Pauw, ex-troubadour Raf en winnaar van de Armand Preud'homme wedstrijd en Jacques Vermeire ex-Kabiaar en lid van het Mechels Miniatuurtheater vormen sinds het begin van dit jaar «Nieuw Vlaams Entertainment». Met een ruim anderhalf durend pro gramma, bestaande uit visuele nummers, humor van het woord en luisterliedjes, gunnen ze de lachspieren van hun toeschouwers haast geen minuut rust. Op zondag 4 september e.k. tekstschrijver Patrick Meirte zijn ze aan de slag in de Zeelse aan een tweede, totaal nieuwe jeugdclub Juvenes. Ondertus- en meer uitgebreide show. die sen werkt het duo. samen met binnen afzienbare tijd zijn pre- Promkoncert te Aalst Op 28 augustus speelt de symfonische kring «Door Eendracht Groot» in het kultureel centrum Net werk, de Ridderstraat te Aalst, onder leiding van Octaaf Boone en bijgestaan door Piet Kieckens, een promkoncert. Op het programma staan: Le calife de Bagdad, The Desert Song, Die Tzardasfurstine, Bal let Egyptien le suite en een mars. Voor de Sint-Niklase harmonie Excelsior wacht eind augustus en begin september een druk programma. Zaterdag 27 augustus neemt het gezelschap deel aan de Sterfeesten. Om 15u30 wordt die dag een koncert ver zorgd op de kiosk aan de Meerpaal. Een zomerkoncert in de Baenslandwijk staat zondag 28 augustus op het pro gramma. Om 15u45 vertrekt de harmonie al spelend aan het Gildenhuis, een koncert in de Abingdonstraat volgt om 16 uur. Zaterdag 4 september zijn er «Vredefeesten» te Sint- Niklaas. Excelsior geeft om 15u45 een serenade aan de «Morgan Club» en marcheert een half uurtje later op de markt waar drie marsen zullen worden gespeeld. In het kader van de- braderie in de Nieuwstraat is zondag 5 september een aperitief-koricert gepland. De uitvoering begint om 11 uur en heeft plaats op de kiosk op de binnenkoer van het Gildenhuis. Wellicht neemt de harmonie zondag 18 september ook deel aan het muziekfestival in Stekene, ter gelegenheid van de kermis. De Kieldrechtse harmonie Sint-Ceeilia maakt zondag 21 augustus een daguitstap naar de Antwerpse zoo. Het gezelschap werd immers uitgenodigd voor een muziek uitvoering. Voor de maatschappij is dit uiteraard een hele eer en zowel muzikanten als drumband rekenen op deelname van sympathisanten en familieleden. Sint-Ceci- lia vertrekt om 10 uur stipt aan het lokaal Sleepbootje in de Dorpsstraat. Rond 10u45 is de aankomst in de zoo voorzien en meteen ook een bezoek. Muzikanten en drumband zullen omstreeks 15u45 aan de kiosk verzame len om een kwartiertje later met de koncertuitvoering te beginnen. Een tweede uitvoering begint om 18 uur. Er wordt tweemaal ongeveer veertig minuten gekoncer- teerd. Vertrek terug naar Kieldrecht om 18u30. Volwas sen sympathisanten die mee naar de zoo willen betalen 210 frank voor de inkom en 90 fr voor het vervoer. Kinderen tussen de 3 en 11 jaar komen er vanaf voor in totaal 230 frank. mière zal kennen. Raf De Pauw en Jacques Vermeire Raf De Pauw is Lebbekenaar. Het hoogtepunt uit zijn artis tieke loopbaan als vertolker van luisterliedjes ligt in 1979, toen hij tweede werd in de «Grote Prijs Will Ferdy» en winnaar werd van de Armand Preud'hommeprijs. Als lid van «Nieuw Vlaams entertain ment» etaleert deze Lebbeke naar overigens ruimere artis tieke kapaciteiten. Jacques Vermeire van zijn kant. tot voor enige tijd als akteur verbonden aan het Mechels Miniatuurtheater, nam als lid van «Kabiaar» reeds deel aan het Humorfesti val van Knokke-Heist en aan het Nederlandse kabaretfesti- val «De Delftsche Came- retten». Toen Jacques Vermeire en Raf De Pauw mekaar, ter gelegen heid van een MMT-toneel- voorstelling te Lebbeke ont moetten, aan de praat gingen en er blijkbaar dezelfde ideeën omtrent humor op nahielden, besloten ze samen een pro gramma op te zetten. Met ou de nummers, dingen die bei den tevoren individueel deden en met nieuwe nummers ook. van de hand van Patrick Meir te. Ook een Lebbekenaar. die o.a. de teksten voor Rafs lied jes schreef. Geen kabaret, wel entertainment Het programma waarmee «Nieuw Vlaams Entertaine- ment» op het publiek afgaat is geen kabaret. Van zwaar op de maag liggende maatschappij kritiek is geen sprake. De zang primeert evenmin. Wat Raf De Pauw en Jacques Vermeire brengen zijn losse nummers, die er uitsluitend op gericht zijn het publiek aan het lachen te brengen. Een publiek van alle leeftijden overigens. En daarin slagen ze dan ook vol ledig. Ondertussen denken beide an- tertainers reeds aan de toe komst. Momenteel wordt druk gewerkt aan een tweede show Bestaande uit totaal nieuwe teksten. Hoofdzakelijk weer van de hand van Patrick Meir te. Professioneler ook dan hun eersteling. De eerste show van «Nieuw Vlaams Entertainment» is ech ter reeds de moeite van het bijwonen overwaard. De hu mor viert er hoogtij. Wie zich een avond kostelijk wil amuse ren, moet op zondag 4 septem ber naar Jeugdclub Juvenes te Zele. Lachen gewaarborgd. Pierre Van Rossem Wereldkreatie van Camil Van Hulse Ronduit indrukwekkend is het aktiviteitenprogramma dat voor het seizoen '83- '84 aangeboden wordt in de Sint-Niklase openbare bibliotheekcentrale aan het Hendrik Heymanplein. De literaire avonden zijn aan de derde cyklus toe, de vertelnamiddagen voor de jeugd en de avonden voor muziekliefhebbers worden voor de zevende maal op het getouw gezet. Alle manifestaties, die hierna beknopt worden aangeduid, zijn kosteloos toegankeüjk. Annelies en Eric De jeugd eerst. Die kan op woensdagnamiddag om 14.30 u. (en. op 18 november, *s vrijdags om 16.30 u.) gaan luisteren wat schrijvers en schrijfsters van bij ons te vertellen hebben. 21 september komt Johan Ballegeer, 19 oktober is de Nieuw- kerkse jeugdschrijfster Annelies Tock te gast en 16 november komt de geënga geerde kenner van de jeugdliteratuur Eric Hulsens (ook een Waaslander) naar Sint-Niklaas. Thea Beekman is op 18 november te gast. Gaston Van Camp op 18 januari, Jo Briels op 15 februari en Joke Van Leeuwen sluit op 21 maart de serie af. Greta en Marcel Vijf «literaire avonden». Greta Seghers («Ontregeling en misverstand») is van Vrasene, geeft les aan de OLV-Presentatie en kan schrijven. Ze heeft het over «Het avontuur van lezen en schrijven» op 21 oktober. Op 25 november licht prof. dr. Gust Keersmaekers de sociale dimensie van Hendrik Conscience toe. Een buiten beentje in deze cyklus is de voordracht van Benny Audenaert op 16 december: hij behandelt «de gesohiedenis van de bemande ruimtevaart» (met een boekje in een rakethoekje?). Marcel Obiak is dichter en schilder tegelijk. Hij heet eigenlijk Marcel Debroey en poëzie van hem werd al eens opgenomen in een boekje met Waas dichtwerk. Obiak vertelt op 17 februari over «De Gulden Snede vroeger en nu». En vrijdag 16 maart legt de Nederlandse politicus dr. Jan Terlouw de link van politiek naar literatuur, ter afronding van de reeks De «literaire» avonden vinden telkens op vrijdagavond plaats Camil en Ignace Zeven keer opnieuw «avonden van de diskotheek», suksesnummers toch meestal Van eigen bodem zijn Ignace De Sutter (23 november), Franpois Truyts (9 februari) en: Camil Van Hulse (15 september). De Wase Amerikaan Camil Van Hulse bijt de spits af. Hij verzorgt op 15 september de inleiding op het symfonisch gedicht «Kino Saga» dat op 17 september in Sint- Niklaas in wereldpremière gaat. 6 oktober wordt de befaamde Georges Octors verwelkomd, hij rakelt herinneringen op aan de Kon. Ehsabethwedstrijd. 10 november is het als prof. Guido Philippeth Johannes Brahms als «clair-ooscurfi- guur» analyzeert Op 23 november heeft Ignace De Sutter het over Carl Orff en zijn «Carmina Burana». Eva Maria mocht niet ontbreken. De zangeres vertolkt op 8 december Weense liederen van toen en vandaag en wordt daarbij door Jef Van den Berg begeleid. Op 9 februari licht Franpois Truyts de betekenis toe van Claude Debussy en het Filip Pieters-ensemble (hobo) rondt de cyklus af op 8 maart. Voor deze muzikale evenementen moet u donderdag- (meestal) of woensdagavond (23 november) vrijhouden. (wv) Ter gelegenheid van de inventarisatie van d verzameling, organiseert het Stedelijk B van Dendermonde, in samenwerking met d Michel De Corte, tijdens Dendermonde ken tentoonstelling over de door iedereen veel g te maar weinig gekende speelkaarten. De basis van de tentoonstel- belangstellenden i ling bestaat uit een gedeelte ressante katalogi van de omvangrijke verza- boden worden, metl meling (1200 verschillende de geschiedenis kaartspelen uit 53 landen) speelkaart, enkele a van de heer Michel De Corte van de kaarten, de tj (spoorwegbediende) uit tietechnieken van Sint-Amandsberg, één van speelkaarten en c de vijf belangrijke speel- ge, geïllustreerde 1 kaartenverzamelaars uit gus van de verzamel) ons land. het Stedelijk Uit zijn grote verzameling (kostprijs 60 fr.). toont hij ons een keur van Den tentoonstelling] ca 150 spelen uit de periode gesteld wordt op 1840 tot op heden, met verdiepingen van F daarin prachtige kaarten seum Vleeshuis, is met de meest diverse afbeel- kelijk van zondag J dingen, die ons soms zeer gustus tot zondag I ver brengen van de gewone tember 1983 tijdens! afbeeldingen op de door wone openingsuren iedereen gebruikte speel- museum. De kaarten. gratis. Zater- en zon| Daarnaast toont hij nog 21 en 27 augustus; verpakkingen, lees- en leer- sept. 10-18 u; zon- enl boeken over kaarten en dag 28 en 29 aug.: i kaartspelen, enz. 13-22 u; Katuit 1 s Ook de beperkte verzame- 22 u. üng (29 kaarten) van het Plechtige opening Stedelijk Museum wordt dag 20 augustus 161 tentoongesteld, samen met Toespraak door een afdeling (35 lijsten) van kuituur H. over de geschiedenis, de fa- spraak door conserl brikatie en het gebruik van Stroobants «GesclJ speelkaarten, vanaf hun van de Speelkaart»; ontstaan in China in de ze- ding doorheen de t| vende eeuw na Christus tot stelling o.l.v het einde van de 18de eeuw Michel De Corte Ter gelegenheid van de ten Stroobants. toonstelling kan er aan de Kunstgalerij Palet kan er zich op roemen tijd) kermis- en feestperiode te Dendermonde, eenr der met naam en met werk van hoge kwal' huis gehaald te hebben. De baardige natuur! Clement Leybaert kan dit jaar niet uitpakkej zijn zo gekende portretten van Denden Na de Mariahulde van verleden maandag komt schild van Affligem. vntf..^v Affligem andermaal in het brandpunt van de be- Op de schutbladen de abdij volkstypes'hTeen Rembrachf-achtïge sfeer, iangsteUing te staan met de veeibeiovende tentoon- vormgeving en een tijdsgebrek veroorzaakt door zijn fil. ikonografische opzoekin- werk en zijn drukke aktiviteiten als toneel gen van Jos Ghysens, reali- en regisseur. Maar zijn stillevens en boe rei stelling «Affligem 1083-1983» van 20 oogst tot en mmet 4 september. Het festival van Vlaanderen viert dit jaar zijn zilveren jubileum en Aalst mag mee delen in de feestvreugde. Toen besloten werd het fes tival, dat in heel de wereld aanzien heeft gekregen, ook in de historische steden te laten plaatsvinden, werd ook Aalst opgenomen in de rij van de festivalsteden. Dat betekent dat er elk jaar in de keizerstede prachtige en hoogstaande muzikale manifestaties te beleven zijn. Ook dit jaar mag Aalst enkele grote muziekgezel schappen verwelkomen Zo op vrijdag 16 september om 20.30 uur wanneer in de kerk van Baardegem het Rias Kamerchor uit Berlijn te gast is. Het koor brengt motetten van J.S. Bach ten gehore. De toegangsprijs werd bepaald op 300 fr. Op zaterdag 24 september speelt het Ensemble Con trast en het Hydann kwar- ter in het Stadhuis. Ze bren gen werken van Brahms Toegang 300 fr. Op donderdag 29 septem ber om 20.30 uur speelt Pro Musica uit Keulen onder leiding van Johannes Hom berg werken van Brecht, Purcell, Monteverdi, Bach en Mozart in de Sint-Marti- nuskerk te Aalst. Toegang 30O fr. (hjm) Deze expo wil een beeld op- name de missie in Noord- hangen van het wel en het Transvaal en de Benedikti- wee van deze 9 eeuwen oude nessen-abdij Maria-Media- abdij. Zulks aan de hand trix in Hekelgem van o.m. voorwerpen, beel- Een twintigtal foto's illus- den, schilderijen, koorman- treren dit originele werk tels, dokumenten die in de van zowat 265 pagina's abdij zelf bewaard worden waarvan de kaft versierd is Op de voornaamste publi- met het barokke wapen- katie, die door monniken werden verzorgd worden er getoond en aan de hand van fotomateriaal zal tevens een idee gegeven worden van de kunstschatten van Affli gem die zich buitenshui! bevinden. Een begeleidende tekst en katalogus zorgen ervoor dat U in het vele materiaal wegwijs wordt gemaakt. Een unieke gele genheid alleszins om de satie Genootschap voor Aal- sterse Geschiedenis. Prijs: 1.400 fr., uitsluitend in te schrijven via postreke ning 000-0409624-90 van Jules d'Haese, abdij Affli gem. 1790 Affligem met vermelding «Negen eeuwen Affligem». LH Bernd Radtke en Kirsten Klein vormen onder hun beidjes The Balladeers, een duo dat in de wereld van schiedenis van deze abdij de de volksliederen zijns gelijke niet kent. Deze twee visu te leren kennen. kunstenaars werden beiden in Duitsland geboren, "Bij deze tentoonstelling maar brachten een flink deel van hun leven door in in m»t ai vcpIbH»» nn vne\ hoort een Das uitsresreven TT toevallig in kontaktmet Al- het verleden, op zoei SiSeniHa^ STabÏÏ het onmetelijk grote land de Verenigde Staten van bert SeSraes. die na zijn te- echtheid Netwerk-Aalst met «Kreem della Kreem» Op zaterdag 17 september organiseert het Aalsters Netwerkcentrum, De Rid derstraat 28, een ludieke poëzienacht onder het the ma «kreem della kreem». De nadruk wordt hierbij dan vooral gelegd op het ludieke zonder dat daarom het geheel aan kwaliteit zou moeten inboeten. Integen deel! Naast het optreden van een twintigtal dichters en ook nationale, regionale en lo kale prominenten die er het gedicht van hun hart ko men voordragen is er te vens een poéziewedstrijd voor debuterende en/of on gekende poëten. Bovendien valt er ook op muzikaal gebied heel wat te beleven. Zijn alvast op het appél: Senne Rouffaer, Wim Van Gansbeke, minister Mare Galle, Johan Anthierens, Lutgarde Simoens, Anton Cogen, Pirana, Betty Mel- laerts, Joe Ghijsen, Eddy Verecyken, Eva Zielepoot, Patrick Conrad, Marcel Van Maele, At Work, Teja- ter 80, Chris Latour De poëziewedstrijd start te 20 u en Kreem della Kreem te 21 u. Toegang 150 fr. Voorverkoop 120 fr. Info en reservatie: Net werk, De Ridderstraat 28 te Aalst (053-78.89.81) tij dens de werkuren. Vragen naar Mieke Er ia TTT-kor- ting. Andere aktiviteiten in Net werk zijn het optreoen van Poppenteater Triangel op maandag 12.9 (18O-150 fr.) en de «Zwarte Komedie» met «De avonturen van 20 u (200-160 fr.). God» op zondag 25.9 vanaf N.a.v. de Sterfeesten geeft het Willemsfonds de gelegenheid, een jazzkoncert bij te wonen, vrijdag 26 augustus om 20 u. in De Meerpaal op het rekreatieoord De Ster in Sint-Niklaas. De vermaarde Cotton City Jazzband staat borg voor kwaliteitsvolle New Orleansjazz. Eddy Sabbe (klari net), Jacques Cruyt (trompet), Romain Van Dries- sche (trombone), Luc Van Hoeteghem (banjo). Karei Algoet (contrabas) en Guy Preckler (drums) zijn van de partij Het ligt in de bedoeling van het Willemsfonds, in samenwerking met andere verenigingen misschien, élk jaar een jazzfestival op het getouw te zetten nabij het meer van het rekreatieoord De Ster. (wv) Dinsdag 6 en eventueel ook woensdag 7 september zal in zaal Stad Nantes aan de Grote Markt in Sint- Niklaas een enorme hoeveelheid boeken worden verkocht. Het betreft de voorraad die de failliete uitgevevij Orbis-Orion (Beveren) nog in het maga zijn had staan. Ruim vijftigduizend exemplaren van romans en verhalen, meer dan twintigduizend delen van en- cyklopedieén, zesduizend of meer stellen van de jeugdserie Geschiedenis van het Kristendom, het gaat allemaal onder de hamer. Ook kantoorbeno digdheden en auto's worden dan te koop aangebo den. De veiling gebeurt o.l.v. gerechtsdeurwaarder Korte i.s.m. een makelaarskantoor, 's Zaterdags en 's maandags kan je al een kijkje gaan nemen in zaal Nantes. (wv) geschiedenis van de abdij i kt uw jf «Affligem 1083-1983» van Amerika. Nu hebben zij rust en vrede gevonden de hand van dr. hist, dom landelijke Schriek, in Beleie dus. Wilfried Verleyen O.S.B., Kirsten genoot een klassie- him programma staan Ier een werk met wetenschap- ke opleiding en haar goed se. Engelse, Amerikaanse pelijk opzet doch bestemd gevormde stem bezorgde balladen, blues, work-, pri- voor een breed publiek. Bij- haar door de jaren heen son- en love songs, blue- zondereaandacht erin werd heel wat sukses. Reeds grass, country, spirituals alleszins besteed aan de ge- tweemaal werd ze uitgeroe- en ga zo maar door. Een schiedenis der jongste twee pen tot de beste vrouwelijke optreden van deze folks- eeuwen. folkmuzikant. Bemd daar- groep is een ware belevenis Een overzichtelijke en toch entegen is een autodidakt. die men echt niet mag laten gedetailleerde sinthese ver- Hij was veertien toen hij voorbijgaan. De liedjes deeld in zeven hoofd- voor het eerst op een gitaar spreken aan, Bernd en Kir- stukken begon te tokkelen In Ame- sten komen zeer spontaan Eerst komt, in het licht dan rika slaagde hij voor het over en het publiek wordt van een recent archeolo- eksamen van de «American telkens weer betrokken bij gisch onderzoek, de stich- Musicians Union». Maar de het optreden ting van de abdij aan bod. tijd vliedt snel en Bernd Deze groep The Balladeers Het tweede hoofdstuk is ge- leert enorm vlug. Momen- is te gast in Lede op zondag wijd aan de veertig abten teel bespeelt hij een negen- 28 augustus in de zaal de onder wie tien Mechelse tal instrumenten met een Volkskring. Wie geinteres- aartsbisschoppen. Het biedt grote virtuositeit. Hij werd seerd is in dit optreden, kan naast meer specifieke bio- uitgeroepen tot een van de steeds schrijven naar Filip grafische gegevens tevens tweehonderd beste banjo- Van Zandijcke, Vijverstraat een algemeen overzicht van spelers van «The American 43 te 9310 Lede of telefo- hun bestuur. Banjo Association». En dat nisch op het nummer 053/ In het derde hoofdstuk wor- betekent heel wat. 70.04 89. den de liturgie en het dage- Het programma van Bernd lijks leven van de monni- en Kirsten is in feite de ken vanaf de Middeleeuwen neerslag van jarenlange en tot op heden in detail be- nauwkeurig uitgevoerde Dnippelteller schreven. Het scriptorium, opzoekingen. Ze reisden De inrichters van «Komedi- de biblioteek en de literaire beiden doorheen de Ver- Ant», een organizatie die bedrijvigheid worden in het enigde Staten en legden er stads- en straatanimatic wilde vierde hoofdstuk behan- om en bij de 50.000 kilome- brengen tijdens de Antwerpse deld. ter af op zoek naar autentie- kermisweek, deelt mee dat de Het rijk artistiek patrimo- ke folksongs en bewerkin- aangekondigde manifestaties nium vormt het onderwerp "gen ervan. Niet zonder suk- niet zullen kunnen doorgaan, van het volgende hoofdstuk ses, want ze slaagden erin Dat houdt in dat de muzikale met uitvoerige gegevens heel wat van. die volkse lie- openingsvoorstelling, de kin- over de gebouwen, het deren bij elkaar te krijgen deranimatic en de straatanima- beeldhouwwerk, de schil- en zo groeide het program- tie komen te vervallen, derijen, de muziek, het zil- ma «Little history of verwerk, de glasramen en Folkeonge... Hun repertoire Dc veraekeringsseklor voor- ï6 bevat nu 250 ziet in de fundamentele be- Hoofdstuk VI is vooral ge- de liederen, waarvan er 220 hoe[te aa„ zckcrhc,d die |cef, wijd aan het uitgestrekt do- traditionele zijn Ze brajdi- bij iedcr |ndividu en a|le on_ mem. verspreid over meer ten reeds zeven lp s uit The dememlnge„. Ze leven op die dan 125 dorpen met een Balladeers zijn dus een mo- wi- een bc|angrl;kc |,ijdra6c vijftigtal hoeven en haast nument in hun genre. tol dc ckonomlsche wclvaar, evenveel patronaatskerken. Bernd kan bovendien zijn «Weekberichten» van de Krc- programma in vier talen djetbank jlcb, in zj;n nummer voorstellen en het duo van ,2 auguslus de Belgische bracht tot op heden reeds venreltenngssektor door len zijn evenzeer het bekijken waard. Clement Leybaert werd 48 ning genieten, i jaar geleden in Dendermon- noodgedwongen de geboren. Na een oplei- aantal aardse g ding aan de akademie voor vaarwel zeggen Schone Kunsten van zijn gelukkig in zijn t geboortestad trok hij naar tje tussen de dieren! het Hoger Instituut te Ant- ongespoten groenw werpen, maar daar hield hij een minimum aan k een kater aan over: zijn en met voldoende 1 klassieke vorming werd zo zich nog aan toneel 1 goed als vernietigd door sofische studies te v een bijna opgelegde moder- Zijn schilderijen nistische trend. Met non- gens Clement Leybi figuratief werk behaalde momentopname, hij wel een aantal belangrij- flits». En hij filosofe! ke prijzen, maar uiteinde- der: «Het nu is ont| lijk kwam hij zodanig in dun, het bestaat z konflikt met zichzelf dat hij het is een grens tui zijn kunstenaarsloopbaan komst en verleden. I vaarwel zei. turistisch toekomst^ Later ging Clement Ley- echter meer verme« baert zich in het kunstc- werkelijk. Daarom I naarsdorp Vlassenbroek beter, in onze kou» vestigen en kwam eerder reld, terug te kerenL op zoer warmte' rugkeer uit Zwitserland schilder mag zijn zijn atelier in Doel geves- werk goed vinden, tigd had. Servaes bracht de'moet steeds blijven afgeknapte Dendermondse len en een spanning kunstenaar terug naar het ondervinden tussen figuratieve, met een duide- uitdrukken, zien en u lij ke voorkeur voor de men- den. Mijn werken selijke figuur. En sinds '69 uitdrukken van een volgden een aantal exposi- munikatieproces van elo\ ties in binnen- en buiten- onderbewustzijn mei en(j landbuitenwereld Niet alleen als kunstenaar Nog meer dan maar ook als mens is Cle- werkt Leybaert nu n* ment Leybaert een boeiende clair-obscur effekt, figuur. Sinds enkele jaren stillevens kregen een heeft hij bewust gekozen kerder achtergrond voor een sobere levenswijze De tentoonstelling il dicht bij de natuur. Gezien gankelijk in Galerij hij van schilderen zijn be- van 19 augustus tot roep maakte, en omdat tember, dagelijks van kunstenaars meestal 19 uur slechts na hun dood erken- ?ur d la 'JI «de Uh acl Fr. Courtensstr. 33 9330 DENDERMONDE Tel.: 052/21.46.10 UITNODIGING In het laatste hoofdstuk komt dan een overzicht van de negen middeleeuwse stichtingen en van de ex pansie in deze eeuw, met KUNSTSCHILDER van IS augustus lui 1 september Zartag ran ie g. lat 12 a. en ran IS tat II a. Werkdagen ran I lot II a. 1.000 koncerten in twaalf verschillende landen. Op

De Voorpost | 1983 | | pagina 20