ikeren left voetballes Euforie alom Vriendschappelijk kaartspel Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052,21.4a 60 rf|r» Sportman Jean Bouchez is niet meer. KNIP UIT: COIttAR SpORt 25/30% De Voorpost - 19.8.1983 - 25 De Voorpost SPORT leren-Beringen 4-i Ijvenduizend zenuwachtige supporters worden al |e eerste minuut omgetoverd tot een zegevierende als Swat Vander Eist een flater van Schools [iet in een doelpunt. 1-0, en de ambiance zit erin. >ont nauwelijks de moeite om de armen te laten n. want als even later Larsen de bal voor doel jt, doet een droog schot van De Vrieze de netten lokale aanhang andermaal trillen: 2-0. Den- end! ïgen reageert met in op Vujkov en Mom- en met een zwakke van Verniers, maar Lo- d dikt eert de wet. Dat ijst Somers door een ie doorsteekpas naar a Cauter die de bal voor- "n :hubert schuift. 3-0. Het ion wordt bijna afgebro- Werkelijk een knap niètiertje. g i Waaslanders blijven |e r komen via Somers, mens en Co. Vander Jgaat in de clinch met I en valt ongelukkig ie vinger op de gras- Een pijnlijke situatie, de verder speelt hij en l0; ent De Vrieze die Larsen kt, maar laatstgenoem- ordt neergelegd, ijd opnieuw rollen de allen over de Beringse idiging. en een sublie- Somers deelt kwistig etten uit aan Van Cau- H eit en Larsen. Ook de pikt een pas mee, besluit in de voeten keeper. niks hebben we ge in de Limburgse aan- üe, tot Knauf één keer imt en prompt neerge- vordt door Mommens gevaarlijke zone. lop! Fagot trapt in en tdt de stand. P» blijft het spel diri- Mi het uitstekende sa il van het trio Bett- Vander Eist is een het oog. Ook blijkt een aanwinst te zijn, want dralen doet hij voor bij Van Cauter neer- SC Lokeren-FC Utrecht 2-0 Vrijdag 12 augustus, acht uur 's avonds. Ondanks een uitstekend zonnetje is er slechts een bescheiden belangstelling voor dit vriendschappelijk duel. De grote massa zit immers op de Lokerse Feesten, te wachten op de Kreüners. Toch is de wedstrijd zelf het bekijken waard, want ondanks het feit dat Lokeren ginds het tornooi gewonnen heeft, laat Utrecht niet met zich sollen. De Durmestad kon slechts een licht overwicht claimen met de uitstekende akties van Vujkov en Van Cauter. Toch is er een kordate tussenkomst van Tervoort nodig om te beletten dat Vander Eist een voorzet van Bett zou binnentippen. Aan de andere kant evenwel loeit Adelaar enkele malen nipt over de lat. Larsen, die rustig de Hol landse doelman voorbijlobt: 1-0. Van dan af is de fut eruit bij de tegenpartij en mak ondergaat zij de suprematie van Vander Eist en zijn ma ten. De Vriese zorgt nog voor de nodige opwinding door een kwalijke fout op Flight en ontvangt geel en als daarna de ingevallen Van Veirdeghem onderuit ge haald wordt, wijst de scheidsrechter naar de elf- meterstip. Bett voert de exekutie uit in twee tijden: 2-0. Spektakel op het einde als Vujkov de bal doet heen en weer springen tussen kee per en paal en dan fluit Fon taine af. De kijkers hebben toch waar voor hun geld ge kregen. De ploegen: Lokeren: Hoogenboom, Vuj kov, De Vriese, Bett, Van Goethem, Dalving,. Vander Eist, Somers, Mommens, Van Cauter en Larsen. Utrecht: Ede, Tervoort, Ad- vokaat. De Chaturier, Flight, De Kruyk, Adelaar, Streete, Van Vee, Kruys en De Wit. Meteen zit de eerste helft erop. Na de koffie gaat Schoofs eruit bij de mijnboys en Hut ting neemt zijn plaats in. Dit betekent blijkbaar een ver sterking, want zij beginnen mee te spelen. Even later komt Verniers alleen voor doel en tikt binnen, maar de ref keurt af voor buitenspel. Een gevaarlijk moment voor Lokeren, maar snel keren Somers en Van Cauter het tij. Wat Larsen kan, kan hij alleen, zeggen ze in Dak- nam en dat blijkt als hij op zijn eentje drie man voorbij gaat en op een haar na de rechterdoelpaal mist. De mannen van Lokeren blliven doorgaan, de spion kop zingt en skandeert en Beringen maakt de ene fout na de andere. Zo schopt Van Voetbal. Ronny Somers: samen met Mommens perfekt als Rethy bijna in eigen netten draaischijf van SC Lokeren (dm) nn oon voorzet van Vujkov. Van de Akker vervangt Advokaat bij de Nederlan ders en langzaam wordt het spel ruwer. Vooral Van Cau ter wordt geviseerd, en Van Vee krijgt dan ook geel. Ja mes Bett knalt tussendoor nog tweemaal gevaarlijk, tot ineens scheidsrechter Fontaine rood geeft aan De Wit, na een niet zo zware fout op Larsen. Heeft de bra ve man zich vergist van kleur, of besluit hij er ineens korte metten mee te maken, wij weten het niet! Feit is dat de 'Kezen' het verder moeten rooien met tien te gen elf. Even later rechtvaardigt een aanslag van Fleete op Dalving toch enigszins de beslissing. Na de rust komen de Utrechtenaren op met Van Tanker in plaats van Ter voort en bijna nemen zij met hun tienen de teugels in handen. Gelukkig is er nog Hoogenboom om een leven sgevaarlijke De Kruyk te stuiten. De Lokeraars korrigeren snel zichzelf en Bett met Lar sen halen gevaarlijk uit. En kele minuten later is het dan toch zover. Bett snoept een bal af en geeft door' naar Voetbal. Lokeren-Utrecht. Preben Larsen, nu kapitein, weegt nog steeds zwaar op een verdediging (dm) gen toont een minder f gezicht via Verniers Cauter gaat nog ns tegen de vlakte Davidovic: in zijn jes (arch) gs Voetbal. Lokeren-Utrecht. Vujkov lijkt een goede aan winst. (dm) Dan zijn er weer Bett, So mers, Van Cauter en een vrijschop. Vander Eist tikt door naar Larsen die het ge nadeschot geeft over de muur heen. 4-1 en weer grabbelt Schubert de bal uit het net. Tegen het einde wordt de verdienstelijke Van Cauter vervangen door Laroy, en na nog enkele meesterstukjes fluit Van Volcem af. Trots verlaten spelers en supporters het terrein na deze kursus voetbal. De ploegen: Lokeren: Hoogenboom, De Vrieze, Bett, Van Goethem, Dalving, Vander Eist, So mers, Mommens, Vujkov, Larsen, Van Cauter (Laroy). Beringen: Schubert, Johan Schoofs, Van Rethy, Collas, Bruelemans, Patrick Schoofs, (Hutting), Verniers, Fagot, Knauf, Geypen en Reynders. Jul. Lokeren-Utrecht. Bett, terug van weggeweest kan Lokeren goede diensten ften (dm) Bob Hoogenboom: pret tig trainen (dm) Preben Larsen: fijn sa menspel (dm) Swat Vander Eist: ope ningstreffer (dm) Na de wedstrijd In de kleedkamers niets dan verheugde gezichten. Hoogenboom heeft een foutloze partij achter de rug, en is dan ook dik tevreden. In verband met het afgekeurde doelpunt van Beringen kan hij zich uiter aard akkoord verklaren met de scheidsrechter, hoe wel Verniers op omtrent gelijke hoogte stond als Bob Dalving Tevens is hij zeer tevreden over de trainin gen die ongewoon gevarieerd zijn. De spelers arrive ren zelfs te vroeg op het plein, en dat wil heel wat zeggen voor beroepsvoetballers. Ook Larsen is zeer tevreden met de ploeggeest en vindt het bijzonder gemakkelijk om samen te spelen met een kwaliteitsvoetballer als Vander Eist. Ge vraagd over Verheyen vindt hij het natuurlijk verve lend om hem te moeten missen, niet" alleen als voetballer, maar vooral als vriend, maar zoals wij gezien hebben lijden zijn prestaties er hoegenaamd niet onder. Dit seizoen wordt voor de Deen vast en zeker beter dan het vorige. Vander Eist zit een beetje met zorgen over zijn geblesseerde vinger. Maar de verzorger meent niet dat hij gebroken is. Morgen worden er alvast platen van genomen. Overigens is hij in de wolken, zowel over de trainer als over zijn openingstreffer, het eerste doelpunt in de Belgische kompetitie. Nu heeft hij direkt de supporters overtuigd van zijn inzet en kunde. Trainer Davidovic is duidelijk in zijn nopjes met de glorieuze overwinning en vooral met de voortreffelij ke ploeggeest. Zo haalt hij ook de goeie opvang van de Joegoslaaf Vujkov aan. Deze ex-spéler van Voyvo- dina Novi Sad spreekt tot nu toe enkel Servokroatisch, maar mannen als Hoogenboom doen hun best om hem op alle vlakken in Lokeren te integreren. Ge ïnterpelleerd over zijn ambities stelt hij zich tot taak de jeugdspelers van Lokeren tot volwaardige elemen ten op te kweken, en verder beoogt hij natuurlijk een plaats in de Eurojoabekerkompetitie. U hoort het, euforie alom. We zijn natuurlijk nog maar bij het begin van het seizoen, maar toch menen wij dat Sporting het met zo'n ploeg heel ver kan schoppen dit jaar. Afspraak volgende week te Me- chelen! Het was uitstekend weer op 15 augustus 1983. Een ideaal weer om een partijtje te kaatsen. De wijk Opstal in Buggenhout, het mekka van het kaatsge- beuren in de streek, leek opgewekt. Er werd gekaatst op twee fronten. «De Ster», zo noemde de ene ploeg, nam het op tegen een team van meubelen De Backer. Heel wat supporters waren aanwezig. Een halfuurtje was de wedstrijd bezig. Het was toen 5-1. Het zou daarbij blijven. Jean Bouchez zakte plots in mekaar. Een dokter uit de buurt was snel ter plaatse en het slachtoffer werd nog naar het ziekenhuis in Dender monde overgebracht. Hulp kon niet meer baten. Jean Bouchez had de strijd opgegeven. Een hartaderbreuk, werd gezegd. Het leek of de wereld in de Opstalse sportmiddens stil stond. Een vriend, een lieve vader voor vrouw en kinderen, een noeste werker, een strijdlustig voetballer en kaatser, een joviale ge sprekspartner was bruusk uit het leven weggerukt. In de sportmiddens van Opstal en Opwijk was Jean Bouchez een gekende figuur. Jarenlang was hij titula ris bij SK Opwijk. Vijf jaar geleden werd hij aange trokken door Eendracht Opstal. Daar kreeg hij een defensieve rol toebedeeld. Intussen deed Jean, die 39 geworden was, aktief aan kaatsen en minivoetbal. Sport leek voor hem een stuk van zijn leven. In Opwijk oefende hij het beroep van vloerder uit. Enkele maanden geleden was hij aan de feestdis, toen Eendracht Opstal kampioen speelde. Dat waren on vergetelijke momenten. Nu neemt de voetbalgemeen- schap en zijn vele vrienden afscheid van een goed mens, «een parel van een kollega», zoals de voetbal lers van Eendracht Opstal hem noemden. lean Bou chez laat vrouw en drie kinderen achter. Wij delen mee in de rouw die de familie, de voetbalgemeen schap en de vele vrienden treft. De sportman met het grote hart, die Jean Bouchez was, zal bij velen een herinnering blijven. (e.d.m.) Schoolstraat 54 - poolstraat 159 AALST - Tel. 053/21.25.56 Waardebon - Voetbalschoenen KOPA MITRE - 500 F LE COQ SPORTIF - 400 F- 1000 F ADIDAS, PUMA, PATRICK - 350 F Op vertoon van deze aankondiging kan U uit zonderlijk genieten van deze unieke aanbieding

De Voorpost | 1983 | | pagina 25