wielervaatje Uit het Wase wielervaatje Gery Verlinden wint en Johny De Nul had er halfweg koers genoeg van nog eens op het erepodium Guido Haentjens, Patrick Van Hul en Stefaan Van Leeuwe maken ieder één keer het zegegebaar deze week Etienne De Wilde liet medevluchters geen kans Avondcriterium te Sint-Niklafc Gino De Munck en José Rooms hijsen de vlag in top Didier De Witte in duplo en Franky Weemaes eindelijk Streekprofs geven het kriterium van Sint-Niklaas enige spankracht Durfden we het voor zeven lijke beslissing tot stand tikte en Erik Staes als elfde het verder als kastelein Vorige donderdag reeds ging Didier De Witte zijn koersweek goed maken met een spetterende spurtzege te Willebroek. In het kielzog van de Sint-Niklazenaar pakten Franky Weemaes de derde en Geert Bulteel de vierde plaats mee. Dinsdag kreeg de Sint-Niklase gla mourboy een 13d* overwin ning in de schoot geworpen omdat de tegenstand in Grambergen werkelijk on bestaande was en Didier nu eenmaal de moeilijkere par koers en zwaardere tegen stand vermijdt. Wat er ook van zij de zege in de Dender- mondse randgemeente was duidelijk, en ter vervolledi ging geven we hierbij nog de 13d* plaats mee van Alain Van Raemdonck. Een man die de jongste maanden bloed, zweet en tranen heeft doorstaan om weer eens aan een hardbe- vochten overwinning te ra ken is zeer zeker Franky Zo werd zaterdag Mark Gal- had bijeengefietst, en Rony Weemaes. In het seizoen le 120* te Beerzel, en deed Segers die door Gilbert Kaes 1981 liep het voor de dan Filip Van Walle het bepaald werd geklopt te Heusden. succesvolle Kieldrechtse niet onaardig als 6de te Sars- 1 nieuweling uiterst makke- la-Buissierge lijk en kwam Frank ook zon- In Hove gaf Franky Wee der een duw te veel te geven maes dan reeds blijk van aan 15 zegepralen. Verleden een groeiende konditie met seizoen beleefde hij noch- een derde prijs, en in Loke- zoals bekend tans een sterke terugval in ren werden de plaatselijke landers de junioreskategorie en renners naar de troostprij- dagen nog in vraag stellen, kwam. Op initiatief van Ru- doorkwam. zijn eigen Tielrode trachte iredi kondi nu weten we wel beter. On- dy Rogiers kreeg dan im- Ook in het verdere verloop te rooien. Franky's ervai ze Wase beroepsrenners mers een vijftal vrijgeleide van de koersweek spreekt gen met de profs hebben immers met beide met name Tienne De Wilde, enige verbetenheid en dito de jongste twee j< handen de kans aangegre- Willy Teirlinck, Mark Die- strijdlust van onze Wase van dien aard pen om het 16' kriterium van rickx. Jan Bogaert en eerder profs; Francois Van Vlier- bovenal geen voldoende i de Zwaantjesvrienden op en genoemde Rudy Rogiers. In berghe werd 16d* in De Pinte komsten meer garanden Iers rond de Grote Markt van zijn ijver om in gesloten draf en Benny Vermeulen deed voor zijn gezin en dat alli de> Sint-Niklaas in grote mate te naar de eindmeet toe te het nog beter (als negende) heeft gezorgd voor deze va lie maken. sprinten, liet Jantje Bogaert te Wilrijk. Dinsdag kwam hem pijnlijke maar' bovi vi Reads van bij de aanvang de gewiekste De Wilde nog Erik Staes als 15d* aan te alles te bewonderen besli ibv< kon Franky De Gendt zich ontvluchten en won hij ten- Heusden en woensdag bood doen opvallen in het offen- slotte de eindspurt voor een de niet makkelijke koers te sief, en later werd dat hem tweede plaats. Van een Lessen de gelegenheid nagedaan door een sterk ze- anti-climax gesproken op Jan Bogaert om 13d', Erik vental waarbij vooral Jan een kouwelijk marktplein en Staes 21"" en aan Benny Ver- Bogaert en Mark Dierickx bij een ondanks alles ont- meulen om 28"" te worden, aktief waren. Na halfkoers goochelende belangstel- Toch moeten we een jamme- ging Frangois Van Vlier- ling. Toch was Jans tweede re informatie doorgeven, die berghe samen met ploegma- stek een overwinning waard ons vrijdagavond officieel ker Rudy Matthijs aan de temeer Mark Dierickx nog werd meegedeeld. Franky haal, maar dat nam niet derde eindigde. Van Vlier- De Gendt hangt aan het ein- weg dat slechts 15 toeren berghe zevende werd, Etien- de van dit seizoen definitief voor het einde de uiteinde- ne De Beule als achtste aan- de fiets aan de haak en zal sing. We komen op de v lercarrière en niet in hit to- minst op de mens Franky I g Gendt nog later uitgebncms der terug, maar wees geru t is als raadgever en persoon! iill< ke mentor van vooi n d schoenbroer Frank V< erw leyen, is de rol van de Than i rodenaar geenszins uitj speeld, integendeel... Wielrennen. Waaslander Didier De Witte won alweer in Willebroek voor de plaatselijke vedette Stefan De Borger. Zondag betekende eigenlijk een redelijk kalme dag om dat dan de Omloop dei Vlaamse Gewesten zijn be slag kreef in Duffel. Hier, en Waas beslissing hoewel Guy Rooms toch moest hij door heel wat lie- zen verwezen door Geert de eventjes de neus hamelijk en moreel soelaas Kesel en Co. Dat betekende vrede nemen met slechts vijf ondermeer dat Geert Bulteel seizoenpalmen. Dit jaar vijfde werd. Mark Macharis ging het zo mogelijk nog van 8"". Johan De Prekel 11**, Pat kwaad naar erger. De Pol- rick D'Hooghe 13d° en Alain derzoon knokte echter tegen Van Raemdonck 14d'. Nog op de vele tegenslagen op en zaterdag twee mensen die mocht op 15-augustus de wel zeer dicht bij een plaats- bloemen meenemen uit Aal- je op hét hoogste schavot ter-Lotenhulle. In deze koers waren; met name Gino De eindigde Ronny Segers als Pauw die voor de tweede 8"'. plaats mocht jubelen in Naast deze drie winstmei- Munte, omdat Muntenaar Jo dingen ook een pak vermei- han Gallet buiten Gino's denswaardige ereplaatsen, weten om drie minuten boni hel venster stak maar nader hand in de achterhoede ver zeilde. Bleef er nog de zesde positie van Alain Van Raem donck te Eeklo en de vijfde van Mark Macharis en de tiende van Danny Cant te Wichelen. kruid gewassen tegen Bor- nemnaar Lemmens die op slechts twintig kilometer tijd een boni van meer dan twee minuten bijeensprokkelde. Naast Gunther kunnen we U ook de namen van Robby Brys (op 7), Mark Galle (8), Benny Van Bynder (op 9) en Patrick Tempels (op 10) mee geven. In Geraardsbergen-Goefer- dinge lag Filip Van Walle voor de verandering niet aan het feest maar moest hij daarentegen berusten in het verlies en de achtste plaats, terwijl Gino De Pauw hier negende finishte. In Dron gen werd Eddy Geysels ze- Profs te Schoonaarde De supporters van Johny De Nul hebben hun idool in een een paar dagen voordien in namelijk Govaerts gewei plaatselijke wedstrijd niet tot het einde kunnen aanmoedi- Buggenhout als tweede ein- sterk op kop reed die gen. De prof uit Schoonaarde had er blijkbaar halfweg digde en daags daarvoor ei- zouden halen. Op een wedstrijd genoeg van. Hij stapte af en kreeg bovendien genaar van de bloemen kilometers van de s Roger De Vlaminck in zijn tred. Ook die vond het halfweg al werd. zorgde voor een nieu- poogde Van Gestel nog welletjes. Of dat allemaal erg gewaardeerd wordt door de we hergroepering. Met een leen weg te komen. Zijn wielerfans, laten we in het midden. Feit is dat de tiende Grote gefietst. Halfweg koers brak Prijs Johny De Nul zowat 47 de veer bij de koplopers deelnemers aan de startlijn en in amper 10 km werd orde kreeg. In het begin trad De op zaken gesteld. Toen ver demarrage van Eddy Plan- ste poging werd gekounw ckaert waren we aan de be- door Govaerts en bij slissende faze van de wed- tweede, op amper 8~~ strijd toe. In zijn spoor wis- van de streep wipte Ver! ten Gery Verlinden, Gerrit den handig mee. Gery, Van Gestel en Willy Go- vorig jaar reeds tweede w tlrt Nul op het voorplan. Hij lieten Johny De Nul en Roger vaerts, zich eveneens uit de geworden te Schoonaai ter Halfoogst was de Wase ju- vende en Johan De Prekel nioren beter gezind met de negende en te Kalken wer- reeds eerder meegedeelde den Patrick D'Hooghe en winst van Weemaes en de Frits Maes broederlijk ze- tweede plaats van Gunther vende en achtste. Van Steelandt in Baasrode. Daar was immers geen M.N. bracht een vroege demarra- De Vlaminck de wedstrijd, ge op gang en genoot hierbij Intussen poogde William de medewerking van Luc Tackaert die aanvankelijk Meersman. De Schoonaar- de bedrijvigste was geweest denaar was tijdens de twee- in de achtervolging op het de ronde fluks uit het pelo- tweetal een nieuwe ont- ton weggesprongen. Alleen snapping op te zetten. Frank kopgroep los te maken. Dit achter Johny De Nul, kwartet legde er de pees op thans geen risiko. Vanop en schoof zo van de hoofd- wat driehonderd meter w groep weg. Een biezonder hij de leiding en Gerrit bedrijvige Peter Besanko, Gestel was er aan voor nf veteraan Ronny Vanmarcke, moeite. Eddy Planckaer» |jj Ludo Frijns, Noel Segers, de beslissing had Meersman ging in op de uit- Van Impe, Gerrit Van Ges- Kenny De Maerteleire en ceerd werd derde voor 0 M nodiging. Het tweetal kreeg tel, Eric Van De Wiele, Ken- Eric Van De Wiele poogden vaerts. Een halve minuut! I" blijkbaar vrijgeleide van de ny De Maerteleire en Rudy nog bij de vluchters te ko- ter fietste Noël Segers sterke mannen in de kop- Delehouzee wipten mee men en zulks leverde nog vijfde over de streep, groep, want in amper een maar kregen geen kans om een flinke brok sport op. Uit- E.D. paar ronden werden er liefst een definitieve kloof te eindelijk zouden het de vier 3 min. en 30 sec. bij elkaar slaan. Willy Teirlinck die koplopers zijn waarbij voor- Het zag er buiten de ama- was hij er natuurlijk als de dag ging ter gelegenheid teurskoers van zaterdag te kippen bij om aan te pikken van de plaatselijke kermis NIEUWKERKEN waar Guido bij de beslissende ontsnap- in TEMSE de amateurswed- Haentjens het pleit in zijn ping van negen renners. In strijd door en dat blijkt al- voordeel beslechtte, maar de laatste rechte lijn stond thans in het eindresultaat poverkes uit voor onze ama- er werkelijk geen maat op een Wase aangelegenheid teurs. Tot donderdagoch- de spurt van de zeephande- geworden te zijn (een wed- tend de krant ons kon mei- laar. Dat ondervonden in strijdverslag konden we in den dat Patrick Van Hul de volgorde Franky Wielandt alle gauwte niet opdiepen), eerste rit van de Ronde van (2d*), Rudy Haentjens (3d*), Namen had gewonnen en Yvan Vereecken (5de), Jean- dat tevens Stefaan Van Marie Van Gijsel (7**). Ste- Leeuwe in de pleisterplaats faan Wauman (8""), Johan sens (het is reeds de vijfde van beide vernoemde kolle- Koppen (9d*), die allen deel tweede plaats van de Steke- ga-winnaars Temse zijn vijf- uitmaakten van het vluch- naar maar winst zat er tot op de seizoenzege mocht opte- tersgroepje. En verderop heden niet in) als tweede, kenen!! konden ook Lucien Van Goe- Franky Wielandt als 5*", Lu- De come-back van Guido them (10""), Filip Saman cien Van Goethem als tien- Haentjens mag toch wel iets (12""), Jan Joos (14d*), Dirk On- de, Johnny De Dobbelaer als uitvoeriger uit de doeken genae (15d*); Beno Present elfde, Mare Meuleman als gedaan worden. De man uit (17"") en Peter Van Duyse 12d' het Temse Veile had immers (18*") zich nog naar geen te best seizoen tot op troostprijs toewerken Alleszins Stefaan Van Leeu we was daar de gelukkige triomfator met Danny Jans- n Alain Koppen als 17d'. Uit al het voorgaande mag de lezer niet besluiten dat zijn achtste prijs te Asse, en werden Luk Thielemans ne gende en Guido Haentjens twaalfde in Kalfort-Puurs. Op deze zelfde 14 augustus waren twee plaatselijke lief hebbers bijna aan een over winning toe maar dat hield voor Danny Janssens alweer een dichte ereplaats in te Eppegem-Zemst, omdat nu Rudy Thomas in de sprint zegevierde. En in Lede werd Stefaan Van Leeuwe even eens naar een tweede stek verwezen door Walter Onge- te vrolijken. In Kruishoutem was Erik Verweire duidelijk sneller dan medevluchter Mark Meuleman, hier werd Rudy Haentjens nog derde. En in Evergem-Langerbrug- ge berustte Frangois Nauts lachend in de nederlaag na dat hij eventjes slechts te kort kwam tegenover de eindjump van Romain Steel. In Evergem kwamen ook de 3d* plaats van Walter De Veerman, de 9"" van Alain Koppen, de 14"" van Rudy In deze laatste koers Heyns en de 17"" van Rudy klasseerden zich nog verder: Saelens best uit de verf. heden. Hij had immers Zoals eerder reeds meege- voor de rest geen ereplaat- reeds tot tweemaal toe ken- geven bekijken we de batige nis gemaakt met de harde uitslagen die eergisteren asfalt van de Vlaamse we- (woensdag) werden be- gen en de laatste keer, eind haald, en daaruit blijkt dat mei, had dat zelfs een zware in de eerste rit van de Ronde schedelbreuk tot gevolg, van Namen een Waaslander Guido lag zelfs enkele da- het internationaal getinte gen in coma en niemand gaf deelnemersveld het nakij- nog een cent voor zijn verde- ken gaf. Patrick Van Hul die re wielerloopbaan. Guido vooral in de voorjaarsklas- maakte zijn reputatie van siekers opviel, en nadien doorvechter echter meer dan een mindere periode door waar en sprong vanaf half spartelde, bleef inderdaad juli weer op de koersfiets: hij in Jemeppe-sur-Sambre (als- wou en zou terugkomen. En of we erbij waren) de snelste dat deed hij zelfs met brio, van vier koplopers, waarbij zaterdag jongstleden in een Deen tweede werd (Jan NIEUWKERKEN. Steeds lag Ostergard). hij daar in de vuurlijn en Op diezelfde woensdagmid- sen waren voor onze streek- amateurs. De nu volgende lijst bewijst dat ten over vloede. Vorige week donder dag in Hamme werden Ste faan Van Leeuwe, Franky Wielandt en Guido Haant- jens respektievelijk 4d\ 5d' en 6"". Op vrijdag noteerden we een vijfde plaats voor Danny Janssens in Buggen hout, waar Jean Blommaert zevende en Rudy Saelens tiende eindigde. Zaterdag werd Patrick Van Hul vierde te Ninove en tikte Mark Meu leman als zesde aan te Perk. Op zondag eiste Patrick Van Hul een vermelding op met Franky Wielandt op 4, Peter Van Huffel op 5, Erik Wuy- tack op 7 en Jean Blommaert op 8. Halfoogst kwamen alweer twee Wasenaars iets te kort om met de verdiende palm de feestdag der moeders op Ons overzicht loopt af op dinsdag (want woensdag was eerder reeds aan de beurt) met een vijfde plaats voor Johan Koppen in Loven- degem). M.N. Wielrennen. Bij de internationale dames in Belsele won Claudine Vierstraete. (dl) Ondanks de aanwezigheid ontsnapping volgde de an- bleef toch voorop. Dierickx. Phil Anderson Willy Teirlinck, 5. Rudy van enkele Tourvedetten en dere op. de beslissing viel Iedereen dacht dat Jantje klopte Frans Van Vlierber- giers, 6. Phil Anderson, de grote aanhang van de uiteindelijk op tien kilome- Bogaert de meeste kansen ghe voor de zesde plaats, Frans Van Vlierberghe, -*":s< terwijl Etienne De Beule zich Etienne De Beule, 9. Will4T de sterkste toonde van het Tackaert, 10. Rudy Matthi v peloton, (edv) 11. Eric Staes, 12. Dirk B weg, 13. Michel Dernies, UITSLAG Nico Edmonds, 15. MarcS atn geant. plaatselijke renners, bleken ter van de streep toen vijf zou hebben. Etienne De Wil de organisatoren toch niet renners in het offensief gin- de uit Laarne liet de Temse- onverdeeld gelukkig met de gen: Etienne De Wilde, Mare naar echter niet begaan, belangstelling. Er viel geen Dierickx, Jan Bogaert, Rudy trok er alleen vanonder en grootse opkomst te noteren Rogiers en Willy Teirlinck. won met enkele sekonden op de grootste markt van het Achteraan kwam er wel eni- voorsprong, land. ge reaktie, vooral dan langs Jan Bogaert won de sprint Al zorgden de renners wel Lucien Van Impe en Phil An- van de vier medevluchters 1- Etienne De Wilde, 2. Jan voor enig spektakel, de ene derson. maar het vijftal en werd tweede voor Mare Bogaert, 3. Mare Dierickx, 4. 30 - 19.8.1983 - De Voorpost Het begon bij de jongsten niet onaardig op zaterdag in STEKENE. Alleen was daar Assenedenaar Klaus De Muynck aan de waakzaam heid van de hoofdzakelijk Wase groep ontsnapt zodat Herman Ferket enkel voor de tweede plaats kon sole ren. En Gino Verbraeken een vinnig spurtje in eigen voordeel besloot voor Dirk De Cauwer (4de), Stefaan De Beleyr (5d0), Edwin Enthoven (7d®), Patrick Suy O00) en Pat- riek Van den Ven (eveneens negende gelijkgesteld). In Duffel verging het José Rooms niks beter want ook de jongste Rooms werd in de laatste meters verslagen door Rudy Donckers, daar waar Gunther De Bauw als vierde eindigde. In Lokeren werd Gino De Muynck derde en Robby Brijs zesde. Zondag kwamen slechts 15 vertrekkers aan de start te BAZEL. Deze wedstrijd werd grotendeels beheerst door de beginnelingen van W.T.C. Kruibeke. Met niet minder dan vier man gingen ze aan de haal en dwongen aldus ook de beslissing af; Gino De Muynck had zo doende weinig problemen om zijn derde zegepraal van 1983 veilig te stellen, terwijl Guy De Jonghe (als tweede), Theo De Prekel (als derde) en Dirk Claeys (als vierde) Wielrennen. De koers voor amateurs op Lokeren-Heiende werd gewonnen door Dirk Claus uit Wetteren. Hij hield de plaatselijke renner Stefaan Van Leeuwe achter zich door in de ultieme kilometer te ontsnappen. Van Leeuwe won de sprint voor de tweede plaats. het succes vervolledigden. Op diezelfde dag werd Ed win Enthöven van de zege gehoude gehouden door Ru dy Laureyssens in Meldert- Haaltert. En op zondag was Emma nuel Cornu achtste te Beer- velde. Op maandag (0.1.-Vrouw- Hemelvaart dus) werd het kermisvuur te Haasdonk ontstoken met een levendi ge nieuwelingenwedstrijd. Ondanks de gedurige aan vallen en tegenaanvallen ging men in gesloten gele deren naar de eindafreke ning en dat werd meteen een nieuwe zege voor Bart Heirwegh voor Patrick Suy (2d*), Lieven Persoon (5do), Geert De Ben (6dc), Francis Moras (10"). In Kalfort-Puurs raakte Robby Brijs niet ver der dan de vierde positie. Woensdag tenslotte kwam de tweede weekoverwin- ning op de planken. En wel door toedoen van José Rooms die op de hem eigen wijze de sterkste was in de laatste kilometer. Voor José meteen de elfde seizoensze ge, als we tenminste de tel niet kwijt zijn geraakt! In die koers te Herenthout tikte Emmanuel Cornu als vierde aan. En nog op woensdag te Beveren werd Gunther De Bauw zesde en Guy De Jong he 5 M.N, Wielrennen. Nieuweling Beno Wauters won te Belsele (dm) WIELRENNEN

De Voorpost | 1983 | | pagina 30