i$mn Internationale fietstocht te Kieldrecht Talrijke klubs aan de start verwacht Alweer, maar wel voor de laatste keer dit jaar, WAOD-koersen op Sint-Niklase wegen Derde Grote Prijs Manta te Waasmunster PtaPUT Wielrennen. Liefhebber Van Slendenbroek mocht in Hamme de bloemen in ontvt nemen (vh) 32 - 19.8.1983 - De Voorpost WIELRENNEN Dertiende 'Honderd kilometer van Waasmunster' Poelmans verslaat Erik Goossens (al) Patrick Van de Voorde won vrijdag de liefhebberskoers te Buggenhout-Opstal (c) Technische inlichtingen Grote prijs Damstraat Sportief, wielerkoers voor WOAD-liefhebbers, over 84 km of 13 ronden. Inschrijven in café «Herten Aas», het vertrek is aan coiffure «Ven- dóme», de aankomst en prijsdeling aan en in café «Hertenhof». M.N. Wielrennen. Jan Van Slendenbroek won een arnateurswedstrijd te Hamme voor en Costermans. (vh) De grensgemeente Kieldrecht, een paar jaar geleden uitge roepen tot sportgemeente, maakt zich op voor een interna tionale fietstocht. Men is inmiddels al aan een elfde uitgave toe. Getrainde wielerliefhebbers kunnen zondag 21 augustus ook deelnemen aan wat genoemd wordt de eerste 'wielerklassieker' tussen Kieldrecht en Nieuwvliet. Wielertoeristenklub Dia mant uit Waasmunster or ganiseert op zaterdag 20 au gustus haar inmiddels ver buiten de grenzen befaamd Wielrennen. Bij de liefheb bers in Buggenhout-Opstal kwam Patrick Van de Voor de uit St. Amands alleen toe. (c) geworden 'Honderd kilome ter van Waasmunster'. Men is nu aan de dertiende editie toe. Waren er vorig jaar zes honderd inschrijvingen, dan belooft het ook deze keer een sportief sukses te worden. Kandidaten kunnen deelne men vanaf 12 jaar want deze honderd kilometers worden tegen een aangepaste snel heid verreden. De organisa tie heeft plaats in samen werking met het gemeente bestuur. Vertrek om 14 u. aan lokaal 't Molenhof, Stationsstraat, waar ook vanaf 12 uur de inschrijvingen plaats hebben. Er is een speciale prijs voor zien voor de klub met het grootste aantal deelnemers en een reuze tombola met allerlei waardevolle prijzen. Men begrijpt best dat voor zitter De Munck en zijn be stuur reeds alle voorberei dingen getroffen hebben om alles in optimale omstan digheden te laten verlopen. Zoiets vraagt uiteraard be langrijke inspanningen. Tal van wielertoeris- tenklubs worden dan ook aan de start verwacht. (pvg) Wielrennen. Van De NeukerBraeckman. Baeyens en De Brucker rijden hier enkele ronden voor het einde nog samen tijdens de liefhebberswedstrijd in de Immerzeeldreef Even later zou De Brucker er alleen vandoor gaan om uiteindelijk te winnen (a) Het is reeds langer dan gis- voor de Wielerbond van Am- teren bekend dat Sint-Ni- bochten en Openbare Dien klaas een waar Mekka is sten, kortweg de W.A.O.D. Veldrijden Op zaterdag 17 september heeft in de Neerstraat te Waasmunster de Derde Gro te Prijs Manta voor veldrij ders plaats. Deze wedstrijd wordt georganiseerd door het feestkomitee van het Vestjen en de Molen met me dewerking van V.C. Vlug en Vrij, het gemeentebestuur, Manta en de neringdoeners van de wijk. Er worden twee reeksen ge reden. De start van reeks D wordt gegeven om 14.30 u. Hieraan zijn voor 6.000 fr. prijzen verbonden, de af stand bedraagt 17,5 km. over zeven ronden. Reeks B vertrekt om 16 uur. Hiervoor zijn voor 16.500 fr. prijzen voorzien en die af stand bedraagt 25 km, ver deeld over 10 ronden. Voor deze derde Grote Prijs zullen de beste veldrijders uit de vermelde kategorieën aanwezig zijn. (pvg) Dat vindt niet alleen zijn oorzaak in de zeer aktieve kern van mensen die in en om Sint-Niklaas begaan zijn met deze wieleratleten maar wordt hoofdzakelijk in de hand gewerkt door de steeds levendige belang stelling en de koersen zelf die steeds door heel wat deelnemers worden betwist en altijd weer voldoende spanning inhouden. Dat al les resulteerde in 1983 in zo maar eventjes -20 organisa ties waarbij elke wijk van Sint-Niklaas aan de beurt kwam. Op zaterdag 20 augustus is F.C-. Sanicentral aan de beurt om voor de derde keer uit te pakken met wedstrij den voor cyclotoeristen en liefhebbers. Dat alles krijgt zijn beslag op de landelijke en groene omloop van Be- kelstraat. Spieveldhoek, Hoogstraat en Sint-Gillis- baan. De cyclotoeristen zul len met deze wedstrijd uit maken wie de trofee van de sportveertiendaagse van de stad Sint-Niklaas in ont vangst zal mogen nemen van dhr. Leenaerts, sportschepen van de stad. Wielrennen. Bij de liefhebbers te Hamme werd winnaar Eddy Malfait druk door organisatoren en supporters (vh) Op zondag 21 augustus gaat dan de laatste WAOD- wielerkoers door op de wijk Hertjen. De wielerklub Dam straat, die de laatste 10 jaar zo maar 25 wielerkoersen voor WOAD inrichtte, is die dag de organisator voor de finalekoers welke eveneens zal beslissen aan welke lief hebber in de A-categorie de trofee van sportverdienste van dé stad Sint-Niklaas zal uitgereikt worden. Dat houdt in dat die prijs zal toekomen aan de renner die de globaal beste prestatie leverde in de voorbije wed strijd te Nieuwkerken van halfoogst, deze van daags tevoren in de Bekelstraat en natuurlijk de koers zelf van 't Hertjen. Wielrennen. Ronny Hemmens uit Bornem won de juniorskpers te Baasrode, (c) Technische inlichtingen Grote prijs Sanicentral met medewerking van het stads bestuur met om 14 uur: Cyc lotoeristen over 8 ronden of 42 km met 4.000 fr. aan prij zen. Om 15.30 u. de liefheb bers met 16 ronden of 84 km met 9.000 fr. aan prijzen. Al le koersformaliteiten in de feesttent aan de Bekelstraat 35. Keuze grensgemeente verblijven De Sport-plus afdeling van op kamping «Pannen- Kieldrecht heeft ruime erva- schuur» en vandaar dat ring in het organiseren van eindpunt. De afstand richt wandel- en fietstochten, zich vooral tot getrainde Ook dit jaar ziet het pro- fietsers (150 kilometer heen gramma er aantrekkelijk en terug). Een aantal deel- uit. Wieleramateurs kunnen nemers zullen starten aan kiezen welke afstand men de Kieldrechtse Jongens- wenst af te leggen. De uitge- school, anderen in Nieuw- stippelde routes gaan over vliet. Het hele gezelschap 20, 40 of 80 kilometer. Het komt tussen 8 en 9 uur op parcours werd uitgestippeld gang, want na 9 uur mag langs rustige wegen in de niet meer gestart worden, polders van Zeeuws-Vlaan- Zowel in de grensgemeente deren. Aan de diverse kon- als in Nieuwvliet is er troleposten kan men ook een drank- en eetmogelijkheid. Wielrennen. Eddy Malfait klopt de plaatselijke vedette Ronny Van Avermaet in de sprint. verfrissing gebruiken. Na Samen met de laatst inge- (vh) afloop ontvangt elke deelne- schrévenen start er een be- mer een fiets wimpel., Tradi- zemwagen, voorzien van tioneel zijn er ook prijzen medische hulp en dat vanuit voorzien voor de oudste en beide richtingen. Voor deel- jongste deelnemer aan elke name aan de 'klassieker' be- afstand, de grootste groep, taalt men 80 frank, voor de de van verst gekomene... andere afstanden slechts vijftig frank. Voor meer in- Klassieker lichtingen kan men terecht De eerste wielerklassieker op telefoonnummer 03/ tussen Kieldrecht en het 773.43.17. Zeeuwse Nieuwvliet gaat dit jaar voor het eerst van start. Luc Van Broeck Heel wat inwoners van de Wielrennen. Te Hamme won liefhebber Philippe De Ceuninck uit Wichelen de het peloton (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 32