r Rodania doet gooi naar titel Zondag eerste «Smokkeltochten» in Stekene tite Prijs Zakenkantoor P.V.B.A. i den Broeck KKSFB-tafeltenniskompetitie klaar voor de start Jeugdtornooi - Wieze Sportief Kaatskalender voor 21.8.83 K.N.K. Liga Vlaanderen ttsen op het 'zift' te Wieze: 'Den Troep' (pvs) KAATSEN De Voorpost - 19.8.1983 - 35 Na een onderbreking van bijna vijf volle jaren knoopt de Stekense sportraad dus terug aan met de wandeltraditie. Eindelijk zouden we zeggen, want in Groot-Stekene is het nog goed om wandelen: daar is nog natuur, daar zijn nog bossen, velden en beemden... In deze Noord-Wase gemeente kan men dus nog in een gezonde omgeving wandelen. En dat is precies de bedoeling van de organisatoren: al wandelend een beetje gezondheid opdoen, niet het prestige-wandelen maar ontspannen wandelen en meteen genieten van de natuur. Noemde de vorige wandeltochten «Ontdek Stekene» en «Fusietochten», dan werd nu geopteerd voor de wel bijzonder toepasselijke benaming «Smokkeltochten». Stekene stond enkele decennia inderdaad bekend als een ware smokkelburcht. Deze nieuwe benaming «Smokkeltochten» zal dan ook blijven meegaan voor de vernieuwde wandeltochten georganiseerd door de Stekense sportraad. taatsen 'De Ster' speelde tegen Meubelen De Backer, ^chts Jean Bouchez die tijdens de wedstrijd overleed, (c) maandag 22.08.1983 Deelnemende ploegen: Wie- cht kaatsclub XV uit Den- ze Sportief, Baasrode V.A., "belle een kermislutte in Club XV D'belle. i het dorp te Denderbelle. A.I. Gezonde wandeltocht De nadruk ligt dus wel de gelijk op wandelen én zeker niet op joggen. Van 'joggen' heeft men in Stekene voorlo pig z'n buikje vol want... de jogging van vorig jaar werd een regelrechte fiasko! Dus nu weer wandelen: voor elk een wat wils want men kan kiezen tussen 5, 10, 20 en 40 km en de «échte» kunnen één of meerdere afstanden kombineren. Voor elke afstand gaat het bijna uitsluitend langs veld-, bos- en landelijke we gen door het spijtig ge noeg niet meer ongerepte natuurlijke schoon van Ste kene. Hooguit 500 meter dienden de wandelaars langs druk bereden banen te stappen, de rest zijn dus de vroegere smokkelwegen: langs de Polken, het water- winningsgebied, de Helle straat en de Bekaf... Even tjes gaat het zelfs de Neder landse grens over. Om te gaan smokkelen als het wa re. Trouwens, men denkt eraan om de kontroleposten te laten waarnemen door «kommiezen» ofte doua nen... De wandelaars zullen met een ook kunnen vaststellen wat er in de bossen reeds allemaal is gebouwd: le gaal maar vooral illegaal... Inderdaad, de smokkelaars zijn uit onze bossen verdre ven.dor de buitenverblijven. Alhoewel er voor de gele genheid misscnien wel hier of daar nog een smokkelaar zal te bespeuren zijn... Praktische gegevens De deelnemers aan de wan deltochten vertrekken naar keuze: voor de 5 en 10 km tussen 13 en 15 uur,- voor de 20 km tussen 8 en 14 km tenslotte tussen 8 en 12. Dit telkens aan de gemeentelij ke sporthal aan de Nieuw- straat. waar eveneens dient te worden ingeschreven. De ze inschrijvingsprijs be draagt 40 fr. voor de 2 groot ste afstanden en 25 fr voor de kleinste 2 afstanden. Hierin is een appeltje (voor de dorst) begrepen, terwijl fris- en andere dranken te gen sociale prijzen te koop zullen worden aangeboden. Wie evenwel een medaille wil als herinnering dient op voorhand 40 fr. ekstra te be talen. De aankomst is even eens voorzien aan de sporthal en de uiterste li- miettijd voor het binnenko men is voor iedereen 17 uur. Voor de grootste deelneme- de Kiub van Siekene alsook voor de grootste buiten-Ste- kense klub is een trofee voorzien. Politie en Rode zeil'houden 060 OC>9'e 'n Kaatsen. Meubelen De Backer trad in het trapezium tegen De Ster (c) De organiserende sportraad hoopt natuurlijk dat alle klubs en verenigingen, maar ook vele individuelen zullen afkomen om nog eens iets «met eigen middelen» te doen en meteen de «luie ze tel» eens te ontvluchten voor het opdoen van een stukje gezondheid. Wie eventueel nog verder inlichtingen wenst kan daarvoor terecht bij Leo Martens. Heistraat 17 te Stekene, tel 03/779.77.18 ofwel bij Mark Baert, Dorps straat 87 te Stekene, tel 03/ 779.78.70. De BeEr TAFELTENNIS Kaatsen. Opstal-Pelote speelde vorig weekend tegen Terjoden (c) Momenteel wordt er binnen de KKSFB-tafeltennisfedera- tie druk gewerkt aan de ko mende kompetitie. Vorig jaar lieten zich meer dan vijftig ploegen inschrijven, afkomstig uit Hamme. Baas rode. Grambergen. Lebbe- ke. Lokeren. Waasmunster. Sinaai. Kruibeke, enz. Alles wijst erop dat er dit jaar nog méér ploegen zul len aantraden, gezien er verschillende klubs om in lichtingen kwamen vragen. Ploegen die geïnteresseerd zijn kunnen nog steeds vrijb lijvend inlichtingen beko men bij Henry Van Couwen- berghe, Broekstraat 3a, 91G0 Hamme of via tel. 052/ 47.00.88. Ploegen die bij de Belgische Tafeltennisbond aantreden kunnen ook aan sluiten. Dit jaar voorziet men niet alleen een kompetitie maar ook verschillende bekers die allemaal een eigen formule hebben, zodat alle formaties mooie kansen krijgen. Zo is er ondermeer de Beker van het Bisdom die gespeeld wordt volgens een handi capformule, de Mini-beker alleen voor niet-geklasseer- den, de Beker de Hollogne, enzomeer. Uiteraard staan ook de plaatsélijke en territoriale kampioenschappen en tor nooien op het programma te Hamme, Waasmunster, Kruibeke, enz. De provinciale kampioen schappen zullen opnieuw georganiseerd worden. Voor de belangstellenden is het wel de hoogste tijd om daar over inlichtingen in te aatsen. De kaatsers van Terjoden kwamen op ver plaat- j naar Opstal-Pelote (c) Rodania kan het wat rustiger aandoen. De belangrijkste konkurrent voor de titel. Van Gaeveren. werd door Ons Vermaak onverwacht van het terrein gespeeld. In de stijl van zijn gloriejaren zorgde Freddie Verhoeven voor deze stunt. Van Gaeveren heeft nu al zes punten achterstand en mag niets meer aan het toeval overlaten. Lamotboys 9 't Vissershof 12 De bezoekers met De Dec ker. Thierens, De Vroe, De Smedt en Ringoot hebben tijdens de eerste helft een ware demonstratie gege ven. De lokalen kwamen er helemaal niet aan te pas. Geen wonder dus dat het halfweg-wedstrijd al 0-6 was. Na de rust had Lamot boys zich duidelijk herpakt en kon nog verschillende spelen binnenhalen. Op het einde moesten de gasten zich zelfs nog reppen om de voorsprong veilig te stellen. Toyota Le Patrimoine 9 KWB 12 Alweer een onverwachte be- zoekenHo zeoo De laatste tijd vlotte het niet meer zo best bij de thuisploeg die het vooral van de jeugd moet hebben. Deze jongeren moeten echter nog leergeld betalen. Hoedanook, de be zoekers, geslepen op een overwinning, legden daar van de basis in de eerste helft. Aan de rust was het 3- 6. Na de verfrissing kwamen de lokalen beter uit de verf. Hun ijver mocht niet baten want de bezoekers namen de bloemen mee naar huis. Ons Vermaak 12 Van Gaeveren 6 Medeleider Van Gaeveren is diep ontgoocheld van Ons Vermaak teruggekeerd, waar het door een veel lager geklasseerde tegenstander in de luren werd gelegd. Al palmden de bezoekers het eerste spel in, dat bleek maar strovuur te zijn. Ons Vermaak schoot immers uit zijn krammen en liet de Moerzekenaars echt ter plaatse: 1-6. Na de rust dacht iedereen dat Van Gaeveren erin zou vliegen, maar dat gebeurde niet. Al deden ze het beter, het vlot te toch nog niet. Ons Ver maak hield de bezoekers stevig in zijn greep. 't Vissershof 5 Van Gaeveren 12 Een grote wedstrijd is het niet geworden. De thuis ploeg bereikte nooit haar gewone peil. De bezoekers wilden duidelijk de neder laag tegen Ons Vermaak Kaatsen. Hamme-Zogge ging spelen op het terrein van SK Hamme en haalde zege wc doen vergeten. Aan de rust met 8-15 (vh) was het al 1-6 en in de twee de helft ging het al" niet be ter bij de thuisploeg die dan ook zwaar werd geklopt. Kaatsclub Wieze Sportief Op 27.08, richt drie kaatstornooien in: Op 20.08.1983 om 14.30 uur voor miniemen Rap en Vlug Kastel XV Denderbelle Toekomst Baasrode Wieze Sportief 983 voor pupillen XV Denderbelle aanvang 9.30. Toekomst Baasrode Hamme St.-Anna Wieze Sportief. Baasrode V.A. Deze wedstrijden hebben Wieze Sportief plaats aan de oktoberhallen Op 27.08.83 voor kadetten te Wieze. om 14.30 A.I. Hogere III Baasrode - Grimminge Viane - Hamme Zogge Hamme SK - Kokejane Welle - Wieze Brussegem - Zele Gewestelijke Bevordering Aalst - D'monde Baasrode - Zele Lois Moorsel Steven - Dender belle Mechtem - Kastel Herdersem - H.O.K.E. Nieuwerk. - Opstal Puurs - Welleweg Lagere I en II Lok™ op her 'zift' te Wieze: De Nachtridders (pvs) De meest trouwe supporters van Wieze Sportief waren ook op post tijdens de tegen Brussegem (c) Gijzegem - St.-Amands Opwijk - Kerksken Zele Durmen - Wieze Flinstones - Duvel Willeb roek Hamme St.-Anna - Niel Opdorp - Baardegem Kaatsen op de 'zift' te Wieze: de ploeg 'St.-Joris' (pvs)

De Voorpost | 1983 | | pagina 35