'omooi Brabo Denderbelle !.V. Aalst-dames Eerwachten een sterk eizoen S.K. Grembergse met ambitie naar 21ste seizoen Dameshandbalklub Ros Beiaard rekent op de jeugd Gratis kinderskidag Rijkswachters visten Aalsterse selektie (versterkt)-Sp. Neerpelt Avanti Lebbeke-Zabrze (Polen) Tomooi R.B. Dendermonde Oefenwedstrijd: E.V. Aalst - Unif Dusseldorf: 27-16 De Voorpost - 19.8.1983 - 39 Hulspa '?EKS£ idag 21 augustus wordt het Gemeentelijk Speelplein te oderbelle weer het toneel waar het jaarlijks handbaltor- *>I van het plaatselijke Brabo wordt betwist. Acht ploe- piO n nemen deel, verdeeld in twee reeksen. Reeks I omvant fenti 2, vorig jaar verrassend winnaar. H.B.C. Dender- mde Waasmunster en Brabo II. Reeks II is als volgt BengeBteld: Ajax Lebbeke. H.B.C. Lokeren. Groot-Bij- ;hk oden en Brabo I. De wedstrijden die 2 x 15' duren m aan om 10 uur en de finale is voorzien rond 18 uur. agi twee ploegen de eerste vingerwijzing zijn I Brabo de degradatie in verband met de mogelijk- -tra m 1- provinciale goed heden van het Brabo-fanion- chti »ft verteerd is duidelijk. ,eam dat hooPt reeds dit sei" -oo 'een gesprek met sekreta- z°®n,d® verloren plaats in 4' ,d Speler W. Van Lember- afdeling te kunnen herove- r ve t bleek dat men in Den- ren- ^p 2 volgt dan het 'belle beslist niet bij de tomooi van H.B.C. Lokeren JEU Uten wil blijven zitten. In- en °P 28 wordt deelgeno- »daad, de aangroei van ™en °an het, tornooi van sge spelers die zich verle- Groot-Bijgaarden. Vanaf de h seizoen manifesteerde maand september traint jkt zich door te zetten zo- men dan ln de Lebbeekse rao I men verplicht is met 2 sporthal en op 3 volgt de Uns te starten in 1* provin ce om iedereen speelge- bo lenheid te geven. Meteen lid dat Brabo het nabije 'leden heeft uitgeveegd met een propere lei aan heropbouw van de ploeg voorronde van de Beker van België tegen Wolvertem. Het weekend 101 september start dan de kompetitie met de verplaatsing naar Groot- Bijgaarden 2 voor Brabo I terwijl Brabo II zaterdag op bezoek moet naar Lokeren. Het komende seizoen kan een belangrijke stap beteke nen voor de verdere uitbouw van Brabo Denderbelle. De ploeg die ooit in 1* nationale speelde rekent nu op de jeugd en ondanks men het financieel niet zo breed heeft, heeft men geïnves teerd in een 2* ploeg. Resul taten worden niet onmiddel lijk verwacht maar de hoop leeft dat mettertijd Brabo de brede basis heeft waarop kan gebouwd worden naa een nieuwe bloeiperiode. 3f r°pj lel **9? voorbereiding op het ko- flde seizoen is gestart on- n de leiding van H. Ver- n0- »st die fungeert als inte- !on '-trainer aangezien men tot hiertoe nog niet in 'laagd is een trainer- 'ch te kontrakteren, 'ongstellenden kunnen kandidatuur stellen op Brabo-secretariaatOn- f ftussen traint, sedert be- ,jti 1 augustus, Brabo twee tól per week en het ronooi kUl l 21 augustus moet dan Het «Belgisch Ski Center» organiseert in samenwer king met Skibaan Zondal te Deurne op zondag 21 augustus een kinderskidag. waarop alle kinderen tussen 5 en 12 jaar uitgenodigd worden om geheel gratis met deze boeiende (winter)sport kennis te komen maken. Deze kinderskidag richt zich in eerste instantie tot kinderen die nog nooit skiden. Ze zullen ter plaatse door bevoegde en gediplomeerde monitoren indivi dueel begeleid worden en om het geheel in een aangepaste sfeer te brengen zal het spelelement sterk benadrukt worden. Tevens wordt op die dag een tot op heden nog nooit toegepaste lesmethode uitge test: er zullen kinderen ingeschakeld worden om hun leeftijdsgenoten op te leiden en te begeleiden. Voor de omgeving van Dendermonde kan men kon- takt opnemen met A. Breways. Hoge Weg 39, tel. 052/ Handbal. H. Verpoest, in terim-trainer bij Brabo Denderbelle, (arch) Op de visput van Frans Van Den Abbeel in de wijk Quote te Berlare waren de vissen de rijkswachters uit de streek bijeen gekomen om te zien wie er het best kon 'pakken'. Er werd een mooie wisselbeker ter beschikking gesteld van de winnaar en Alois De Vreeze uit Hamme mocht die mee naar huis nemen. Nog twee keer en hij wordt zijn eigendom. Uitslag 1. Alois De Vreeze 4.790, 2. Frans Van Den Abbeel 1.690, 3. Freddy Colman 1.510, 4. Luc Claeyé 1.360, 5. Cyriel De Naer 1.260, 6. Etienne Carré 1.220, 7. Paul Bosteels 1.100, 8. Gaston Goemans 760, 9. Francis Van Den Ab- eele 700, 10. Luc Van Der Helst 570. Zaterdag 20 augustus te Aalst Zaterdagavond organiseert S.P.E.S. VLW een bene fiet-avond voor Polen in sporthal «Ten Rozen», Rozen- dreef. S.P.E.S. - een hulporganisatie voor Polen, waarover op een andere plaats in dit blad meer - heeft een heel programma uitgebouwd waarvan het hoogtepunt gevormd wordt door de handbalwedstrijd Aalsterse selektie (versterkt)-Sp. Neerpelt. Niet alleen de komst van de vijfvoudige Belgisch kampioen Neerpelt betekent een unieke gelegenheid voor de Aalsterse sportliefhebbers, maar ook het feit dat de sterkste Aalsterse spelers in één ploeg aan te treffen is naar ons weten een unicum. Deze Aalsterse selek tie wordt versterkt door Eddy De Vliegher (Avanti Lebbeke) en Candries (Cl. Mechelen) en het is niet uitgesloten dat de bij Neerpelt spelende Pool Wila- nowski bij de Aalstenaars aantreedt. Het duo P. Verstraeten-A. Vinck stelde volgende ploeg samen: Doel C. Vinck (Avanti) - L. Moens (Kraainem) Veldspelers: M. Baeyens (EV Aalst), D. Bayens (EV Aalst). G. Van Malderen (E.V. Aalst). H. De Cock (EV Aalst), J. Meert (EV Aalst), J. Steeman (EV Aalst), E. Agneessens (Avanti), F. Bomon (Sparta Aalst) en W. Bomon (Mechelen). Als niet-Aalstenaars zijn Eddy De Vlieger en Can dries van de partij. De ploeg wordt geleid door M. Wellekens (EV Aalst) en het Aalsterse A-scheidsrech- tersduo Wijnant-Ganzeman zal de wedstrijd leiden. P. Verstraeten vertelde ons nog dat ook Dirk Verhof- stadt bereid was te spelen maar wegens de stage van Avanti Lebbeke in Vittel is de Belgische nummer 1 niet beschikbaar. Belgisch kampioen Neerpelt speelt met zijn basis- kern: Doel: Paesen, Lamers en Theunissen Veldspelers: Wilanowski, Philippe, H. Schuermans, Gielkens. Tielens. Van Herck, P. Smeets, Pensaer. Kenis, Hulsbosch en de van Olse Merksem getransfe reerde internationaal E. Claes. Coach: Fr. Taborsky. Het programma: 17 uur: presentatie body-building door de VK Aalst 18 uur: karate demonstratie door Karate Klub Aalst 20 uur: handbalwedstrijd Aalsterse selektie-Sp. Neerpelt Presentatie: Jos Verleysen (BRT) De Benefiet-sportavond kreeg de steun van het Aal sterse stadsbestuur. Kring Blaas- en Drumkapel H. Hart zorgt voor ontspanningsmuziek en later op de avond is een disco-bar voorzien. Toegang: 100 fr. (eva) Donderdag 25 augustus 1983 Donderdag 25 augustus om 20u30 krijgen de Leb beekse sportliefhebbers de kans het Poolse Zabrze aan het werk te zien tegen Avanti Lebbeke. De Polen spelen in hun land een vooraanstaande rol in de hoogste reeks en kunnen dus zonder meer een Euro pese topklub worden genoemd. Wojzak, de doelman van Hasselt, maakte deel uit van deze ploeg voora leer hij in België belandde. Avanti, pas terug van een stage te Vittel, waar het ondermeer partij gaf aan Metz, zal tegen deze Polen wellicht met zijn voltallige basisploeg aantreden. Vrijdag 26 augustus speelt Avanti II, pas gepromo veerd naar de 4de afdeling, een oefenwedstrijd tegen Mechelse. Op 27 augustus neemt Avanti I deel aan het Holland-België tornooi van Blauw-Wit waar de drie eerst geëindigde ploegen in Nederland het opnemen tegen de drie best geklasseerde Belgische ploegen, namelijk Neerpelt, Avanti Lebbeke en In. Hasselt. (eva) Zaterdag 20.8 Zaterdag 20 augutus organiseert Ros Beiaard zijn jaarlijks handbaltornooi op het Pater Ruttenplein, ir j Donckstraat te Dendermonde. Het tornooi is zowel [.Ve- voor heren als dames. u]ie Bij de dames schreven in: Avanti I, Avanti II, R.B. Dendermonde, Robuco Buggenhout. Bij de heren: Ajax Lebbeke. Dendermonde, S.K. Grambergen, Avanti II. Het programma: 10.00-10.25 dames Avanti I - Ros Beiaard 10.30-10.55 dames Buggenhout-E.V.A. Aalmst 11.00-11.25 heren Avanti II-Dendermonde 11.30-11.55 dames Avanti II-Avanti I 12.C0-12.25 dames Ros Beiaard-Buggenhout 12.30-12.55 heren Ajax-Grembergse 13.00-13.25 dames E.V.A. Aalst-Avanti II 13.30-13.55 dames Avanti I - Buggenhout 14.00-14.25 heren Avanti II - Ajax 14.30-14.55 dames E.V.A. Aalst-Ros Beiaard 15.00-15.25 dames Avanti Ü-Buggenhout 15.30-15.55 heren Dendermonde-Grembergse 16.00-16.25 dames E.V.A. Aalst - Avanti I 16.30-16.55 heren Dendermonde-Ajax 17.00-17.25 dames Ros Beiaard-Avanti II 17.30-17.55 heren Grembergse-Avanti II EVA damesploeg van E.V. Aalst is reeds jaren een goede ddenmoter in 2* afdeling maar toch bleek Eendracht niet staat zich in het titeldebat te mengen. Nadat o.a. irinne en andere oudere speelsters afhaakten kon Een- acht dit weliswaar goed opvangen door de inbreng van lovende jonge speelsters maar echt uitgroeien tot een ilkandidaat zat er toch niet in. ar lijkt nu een kentering iaaj te komen. Inderdaad, met pra verdwijnen van Aalst °'®t ortief kon Eendracht zijn m gevoelig uitbreiden en kwalitatief komt de v<* jeg van trainer Van Eyg- tapm er nu heel wat sterker Met M. Wijnant be- Pk bikt de Aalsterse dames- lwl *g nu over een gerepu- ide doelenmaker die on- jensprekelijk de taak van 3P' Simal zal verlichten en 1 it M. Coen en de onver- jtbare M. Van Delsen 1 mt er heel wat ervaring in ploeg. Meteen zullen icour en C= het nu heel t gemakkelijker krijgen tot scoren te komen aan- lien de tegenstanders nu aandacht zullen moeten jten aan de gevaarlijke llsterse tweedelijn, ainer Van Eyghem ver- tocht dan ook een sterk sei- van zijn ploeg: «wij be- ichikken nu inderdaad over esrv sterke ploeg waarmee w) de titel mogen viseren, 'lemin zal de titel niet zo voor het grijpen liggen rar als er met evenveel it wordt gewerkt als tij de eerste trainingswe- n en de sfeer evengoed zie ik het wel zitten». torbereiding Eendracht dames zijn it de trainingen gestart op augustus en dat men dit ^«zoen niets aan toeval wil kwlaten komt duidelijk tot ^Hng met de drie trainin- P n per week. Uiteraard xden in het voorberei- ngsprogramlma enkele bnwedstrijden en tor- loien ingelast. Nadat een ■ge in Limburg enigszins >n viel door gebrek n tegenstanders enkel iglabbeek werd bereid gevonden werd er op 13/8 gespeeld tegen Unif Dussel dorf. Op 20 augustus wordt met de volledige kern deel genomen aan het tornooi van R.B. Dendermonde en de daaropvolgende week wordt partij gegeven aan een Nederlandse ploeg. Het tomooi van Buggenhout werd uitgesteld maar op 3/9 wordt dan de wedstrijd te gen Olympusgespeeld in het kader van de voorronde van de Beker van België. Het weekend 10/11 september volgt dan de eerste kompeti tiewedstrijd. Oefenwedstrijd E.V. Aalst 12 Unif Dusseldorf 11 Nadat de dag voordien Een dracht met overtuigende 2- 16 cijfers won te Opglab- beek werd zaterdag het ster ke universitair team van Dusseldorf met 12-11 cijfers verslagen. Het werd een vrij goede wedstrijd waarin Eendracht bewees dat zij dit seizoen inderdaad tot de ti telkandidaten mag gere kend worden. Ondanks zo wel de Duitse goalie als Eendracht keepster I. Van Den Borre zich in vedette speelden, werd er regelma tig gescoord en de nieuwko mers Wijnant en Coen be wezen dat zij voor Eendracht inderdaad een serieuze ver sterking betekenen. Bij de rust leidde de thuisploeg met 6-4 en na een eveneens spannende tweede helft bleef Aalst met 12-11 cijfers aan de winst. E.V. Aalst speelde met I. Van Den Borre, C. Simal 5, Cl. Simal. M. Wijnant 5, Coen 2, Bascour. Van Del sen, Buyl, De Schrijver. EVA De oefenwedstrijd tussen E.V. Aalst en Unif Dussel dorf heeft niet gebracht wat er kon van verwacht wor den. Inderdaad, de Duitsers bleken te onvolledig om ge durende 60' weerstand te kunnen bieden aan het vrij wel volledige Eendracht. Na een vrij gelijkopgaande eer ste helft (rust 12-10) moest Dusseldorf tijdens de twee de helft afhaken, ook al om dat Eckart, de Duitser die volgend seizoen bij Een dracht speelt, tijdens het laatste kwartier deel uit maakte van de Eendracht ploeg. Eckart bewees toen dat hij inderdaad heel wat in zijn mars heeft. Nog te vermelden dat Erik Van Mal deren, de Aalsterse inval- lersdoekman een bijzonder knappe wedstrijd speelde in het doel van Dusseldorf. Eendracht speelde met J. Mertens, G. Van Malderen 4, Steemans 4, M. Bayens 2, H. De Cock 4, De Doncker, Van Herreweghe 7, Vinck, Arys 1, Cooreman 1. EVA Het seizoen 1983-84 wordt door S.K. Grembergse met ambitie tegemoet gezien. De Grembergenaars die welis waar P. Heirman zagen vertrekken naar Ajax Lebbeke, geloven dat zij nu beter gewapend zijn dan in het verleden om een gooi te doen naar een promotieplaats in 4* afdeling. Met de komst van doeman I. Vermaesen lijkt G.S.K. het fragiele ploegonderdeel van het voorbije seizoen te hebben opgelost. De jonge I. Martens overgekomen van Avanti blijkt een uitstekende doublure zodat het doelwachters probleem van G.S.K. nu wel definitief opgelost lijkt. Meteen toont G.S.K. geen valse bescheidenheid en op teert voor de titel of de twee de plaats die eventueel ook recht geeft op promotie. Om dit doel te verwezenlij ken heeft de ploeg van trai ner Krogstrup een interes sant voorbereidingspro gramma ontworpen. De trai ningen zijn gestart op 2 au gustus en op 6 augustus werd reeds een oefenwed strijd gespeeld tegen Kort- rijk. Op 13/8 wordt partij ge geven aan Ajax Lebbeke tij dens een propagandamatch in Wetteren en op 20/8 wordt deelgenomen aan het tor nooi van R.B. Dendermonde. Op 26 en 27/8 volgt dan het jubileum-tornooi van S.K. Grembergen zelf. Hier ko men wij later nog op terug maar toch kan reeds gezegd worden dat er te Hamme en te Grembergen wordt ge speeld. Deelnemers zijn S.K. Grembergen, Ajax Lebbeke en Vidar Kopenhagen. Be gin september wordt dan nog een stage gepland (wel licht R.S.C.-Herentals) en na de voorronde van de Beker van België volgt op zaterdag 10 september de eerste kom petitiewedstrijd tegen Me chelse. Grembergen 2, dat uitkomt in 1° provinciale, ontvangst op dezelfde dag At. Temse. G.S.K. dat de Deen Rasmus sen inlijfde, hoopt tegen die datum klaar te zijn om de kompetitie in optimale om standigheden te kunnen aanvangen. G.S.K. Hamme Grembergen. dat één sei zoen geleden G.S.K. Hamme boven de doopvont hield, blijft verder het «peter schap» waarnemen van de ze jonge klub. Niettemin zal Hamme nu financieel zelf zijn boontjes moeten doppen want ook G.S.K. heeft het niet gemakkelijk om het sei zoen financieel rond maken. Maar ook hieraan wordt ge werkt door het aktieve be stuur. Naast de overeen komst met de Firma «LEE» verspreidt G.S.K. maande lijks een goed verzorgd club blad dat naast alle nuttige informatie over de klub geld in de lade brengt via de steeds talrijker wordende adverteerders. Maar om financieel echt g zond te blijven heeft men naar drastische middelen gegrepen door het openen van een cafe te Grem bergen. De G.S.K. Hamme-dames blijven gesteund door Res taurant Scheldeoord. Om al deze ondernemingen te on dersteunen ging men bij Grembergse over tot het op richten van een V.Z.W. on der het voorzitterschap van C. Van Der Kelen. Om de viering van het 20* levensjaar te besluiten richt G.S.K. op vrijdag 16 septem ber dan een Jubileum-bar becue in op het V.P.-plein en meteen is het 21° jaar Grem bergse handbal reeds be gonnen, een jaar waarvoor de verwachtingen hoog ge spannen staan. Volleybal. KWB Temse speelde mee in het tornooi van V Steendorp (dw) EVA Handbal. Leif Krogstrup wil met SK Grembergen naar derde afdeling, (eva) Volleybal. In het tornooi van Steendorp way Nieuwerker- ken vertegenwoordigd door VC Nivoc (dw) ondag 21 HANDBAL Handbal. Brigitte Van der Jeught, hier tegen Groot- Bijgaarden aan het 'werk' is volgend seizoen steeds een basispion bij R.B. Dendermonde. (wvc) Toen in de maand juni 1982 Ros Beiaard vrijwillig de gradeerde uit 1" nationale zag het er wel even beroerd uit voor de ploeg van J. Heir man. Inderdaad, gevestigde waarden als goalie De Don der en Y. Doorns stopten er definitief mee, basispion nen als M. Wijnant en M. Coen transfereerden naar ploegen die in hogere reek sen speelden en Ros Bei aard leek ons op sterven na dood. Maar Brig. Van Der Jeught en C= lieten de ar men niet hangen, er werd hard gewerkt om nieuwe, jonge speelsters aan te trek ken en R.B. Dendermonde slaagde er zo maar in zich te plaatsen voor de eindronde nadat de ploeg er zelfs een tijdje in slaagde zich als psomotiekandidaat voor te doen. In die eindronde liep het dan weliswaar mis maar ondertussen was er een vrij brede basis van jonge speel sters ontstaan die welis waar nog te jong waren om het in het eerste team waar te maken maar de klub dui delijk nieuwe zuurstof had den bijgebracht. Trainer J. Van Hout bleef geloven in de toekomst van de Dender- Handbal. Jef Van Hout is ook het komende seizoen trainer bij RB Dendermon de (arch) mondse damesklub en het resultaat liet op zich wach ten. Het komende seizoen start Ros Beiaard inderdaad met twee ploegen in kompe titie. De oudere kem zal wel licht trachten het komende seizoen aan de kop mee te draaien en de 2* ploeg, sa mengesteld uit de jeugdige debutanten kan ondertus sen ervaring opdoen om bin nen afzienbare tijd het vaandel over te nemen. Het is duidelijk, Ros Beiaard Dendermonde heeft op nieuw wind in de zeilen en indien alles meevalt is de klub over een paar jaar klaar om opnieuw een toon aangevende rol te gaan spe len in het nationaal hand bal. L. Van Der Jeught en de overige bestuursleden reke nen hiervoor op de jeugd die toch wel massaal aanwezig is bij Ros Beiaard. Volleybal. VC Steendorp organiseerde een tornooi voor Wase teams (dw) Volleybal. VC Waesmeer (dw) VOLLEYBAL Volleybal. Ook VC Beveren speelde in het tornooi van VC Steendorp. (dw) Volleybal. VC Rupelmonde (dw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 39