ll everse Gemeentefeesten: rkus met zeven pisten kermisprogramma aan Overmere kondigt weer groots sersfeesten te Oudegem Vijfde rommel- en antiekmarkt te Grembergen Oogstfeest in Belseie iatuurscheepjes op spiegelvijver te Aalst Vliegeratelier op rekreatieoord De Ster 18 tot 28 augustus De Voorpost - 19.8.1983 - 3 kwamen Iferhalen nd tand augustus is voor ssersclub «De Walvis- uit Oudegem een tra- iele feestmaand ge en. Sinds jaren wer- estuur en leden, zon- anftcel publiciteit, aan de van dit feest. Heb <l derdaad een feit dat ndjfer uitsluitend vrien- :n kennissen de enige ikers waren. Nu ech- het zo dat deze men- met een uitgebreide denkring afzakken de Jef Scheisstraat toegegeven, het je natuurkader. de ge heid, de spijzen én de prijs, de opkomst van ubliek zeer gunstig be iden. tart heeft op zaterdag- te 19.30 u. een grote "li r kaarting plaats in de lent met een prijzen- an 3.000 fr. lag 21 oogst gaan dan 12 u. 's middags de i van feesttent en en wagenwijd open an ook in openlucht de hongerigen te spij zen. De spijskaart ver meldt, aan de prijs van 400 fr.: meloen met parma- hesp. soep. slaschotel, steak met frieten en koffie om na te spoelen. In de loop van de namiddag zijn er pannekoeken met koffie, kan men terecht in het clubhuk. kunnen de jongsten ravotten en voor de danslustigen is er de dis- co-bar die instaat voor de gepaste muzikale omlijs ting. In de late namiddag wordt dan de «barbecue» weer aangestoken voor de var kensribben met frieten, met verse slaschotel aan de prijs van 200 fr. Kortom een feestdag voor jong en oud waarvoor de organisatie van de vis- sersklub sinds jaren borg staat. Is de weermaker van de partij dan staat de leden nog een zware extra-nacht voor de boeg. om het in schippersjargon uit te druk ken. tenzij ook zij te vroeg slagzij zouden maken. T.C. Beveren. Kermis in de Gaverlandwijk. De volwassenen gingen op stap in karnavaleske n kledij (Iv) Berlare. Het Overmeerse feestkomitee is het komend weekend zatie toe. Er werd een groots programma samengesteld (jj) aan zijn 284 kermisorgani- Net als de voorgaande jaren met september kermis organi- zeert vzw Ontmoetingscen trum Snuffel ook dit jaar een rommel- en antiekmarkt die plaats heeft in de Groeneweg te Grembergen. Voor de vijfde uitgave van deze rommel- en antiekmarkt werd maandag 12 september vanaf 17.00 uur vooropgesteld. Men kan er dan niet alleen oude voorwerpen en mis schien ook wePminder oude op de kop tikken, maar even zeer oude en verdwenen ge waande ambachten bekijken. Tussendoor kan men tijdens een van de laatste zonnige maandagavonden ook genie ten van de Mardi Gras Jazz band die voor de nodige sfeer zal zorgen. Uiteraard is er ook ruimte in overvloed voor een gezellig ca fé en plaats voor enkele hapjes. Op zaterdag 10 september or- ganizeren de Snuffel-leden een massa-jogging die om 15.00 uur aan de Groeneweg ver trekt en op zondag 11 septem ber is er ook nog een fietsen- rally. Het vertrek hiervoor is om 14.00 uur in het lokaal aan de Hamsesteenweg nr. 1. Antiekverkopers en beoefe naars van oude ambachten die geïnteresseerd zijn in deelna me aan deze vijfde rommel- en antiekmarkt, kunnen steeds en dit tot 31 augustus e.k. kontakt opnemen met Gerry Baert (052/21.91.67). Zondag 21 augustus wordt door volkskunstgroep Boerke Naas i.s.m. Fons en Hilda Maes voor de negende keer het Oogstfeest georganizeerd op de Landelingen. een aloude hoeve aan de Gentstraat in Belseie. Vanaf 15 u. wordt de oogst binnengehaald, er wordt koren gedorst met de vlegel, je kan meemaken hoe het wannen ge beurt, etc. Oude gebruiken zullen dus herleven. Bier en Wase vlaaien zijn verkrijgbaar op dit sfeervolle feest. (WV) op een of andere vakantiedag een uitstapje plant mooie stadspark van Aalst, dan merk je zeker de •scheepsbouwers van de «Club voor afstandsbe- op. Een gekke naam voor toch wel een toffe zowat oktober 1979 Eenmaal de motivatie er was, heren De Meyer op de groeide al spoedig het entoe- een club op te siasme en werkte het zelfs aan- voor modelbouwers, stekelijk bij de anderen. De 1 konden ze enkele nieuwe club begon in leden toe van weleer er- te nemen en toen men de kaap mee te doen. van de 25 aangesloten leden bereikt had. kon men ook meedelen dat ten minste 15 leden wekelijkse gasten waren op de bijeenkomsten in het stadspark Maar niet alles is rozegeur en maneschijn. Ook de «Club voor afstandsbediening» kent haar problemen. Zo is er van stadswege op dit moment wel enige samenwerking mogelijk dank zij schepen Bourlon. de gevraagde ballonvij ver, die wel heel wat meer mogelijkheden biedt dan de spiegelvijver. kreeg men niet toegewezen. Het gevolg is dat de «Club» het nog steeds moet stellen zonder een officieel parcours. Anderzijds kregen ze wel toe lating om met hun personen wagens tot aan de vijver te komen om zo hun boten te water te kunnen laten. Dit dan weer tot grote ergernis van verschillende wandelaars en de «vriendelijke» parkwachter. Toch blijft men verder doen met de zekerheid dat nieuwe leden zich bij de club zullen voegen en men op die wijze ook weer meer druk zal kun nen uitoeftfhen. Voor amper 5.000 fr. kan men starten, want voor die prijs heeft men zen dapparatuur en boot inbegre pen. En als je lid bent (dat kost 200 fr. per drie maand) kan je zelfs de clubboten te water laten Van de meer ervaren klubleden. krijg je dan wel de nodige informatie wat betreft elektronika en vaartechnie- ken. Toch blijft het zelfbouwen vol gens plan het grootste ideaal van de echte clubleden. Ieder een die zich een bouwpakket kan aanschaffen, en dat is vrij wel iedereen, kan er aan de slag. Zelf een boot ontwerpen is natuurlijk een ander paar mouwen: Toch slaagde een van de leden erin een minia tuur Denderboot te konstrue- ren. een bewijs van verfijnde perfektie en zin voor detail. Wil je lid worden van deze «Club voor afstandsbediening» dan ken je steeds kontakt op nemen met Maurice Van Mal- deren. Binnenstraat 109 te 9300 Aalst (053-77.21.76). Verder kan je de miniatuur schepen bewonderen op de Aalsterse week voor de Vrije tijdsbesteding. samen met de behaalde trofees uit Brussel, Oostende en Zwevegem. (hjm) Vakkundige uitleg aan de jongere leden van de club (a) Aalst. Het voltallig bestuur van de «Clud voor Afstandsbediening» (a) Sint-Niklaas Vorig jaar werd voor het eerst in het kader van de Sterfeesten een grote vliegeraktie op het getouw gezet. Velen weten nog steeds hoe papieren vjiegers Zelf in mekaar moeten worden geknutseld, maar deze vaardig heid dreigt verloren te gaan nu vliegers kant en klaar in de winkel kunnen worden gekocht. Zelf vliegers maken ligt nochtans in ieders bereik Enkele latjes hout. vliegerspapier, een of andere kleefstof en een eind touw volstaan. Maar wie zal de kinderen van vandaag de techniek van het vliegermaken leren? Het antwoord ligt voor de hand zij die deze techniek nog kennen. Daarom wordt op initiatief van schepen Rogiers voor sociale zaken en van de raad voor de derde leeftijd, op woensdag 24 augustus, donderdag 25 augustus en vrijdag 26 augustus een vliegeratelier ingericht op het rekrea tieoord De Ster (oude gebouwen Bac-O-Plast). Een tiental mensen van de derde leeftijd zullen er. met het nodige materiaal, gratis ter beschikking staan van al diegenen die graag vliegers willen leren maken. Dit vliegeratelier richt zich natuurlijk heel bijzonder tot de jeugd en de verenigingen. Zoals vorig jaar kunnen deze zelfgemaakte vliegers wor den opgelaten tijdens de Sterfeesten op zaterdagna middag. Het atelier is op 24, 25 en 26 augustus telkens 's voormiddags geopend van 10 tot 12 u. Wie meer inlichtingen wenst of zijn komst (bijvoorbeeld in geval van grotere groepen) vooraf wenst te melden kan dit doen op de sociale dienst van de stad, tel. 776.34.71 (binnenpost 74) of op rekreatieoord De Ster bij de heer Van Royen, tel. 776.03.48. >nas ingi ".^oorzitter van het feestkomité, schepen Smet, de ,0lj lische Georges Van Geystelen, iniatiefnemer en de, ig jaar op de bres en de adjunkt Hugo Piqueur, ook 'ai [jaar strepen verdiend, stelden tijdens een perskon- 154, lie de Beverse Feesten anno 1983 voor. Deze nieuwe staat ik werd door de persjongens uiteraard geaprecieerd. "irac m enkel maar de Gemeentefeesten tengoede komen, d* renement dat in Beveren telkenjare duizenden op de brengt voor een feestprogramma dat steeds maar idt. te feestmarkt te Beveren moet vrijdagavond 26 t/x zeker en vast Beve- prijs weg te kapen voor tc standwerker. Die ont- tfl hotel. d e markt kan men zich ook :en met allerlei tombo- 110 is- en smijtkramen. bal- p en andere attraktics. de aanpalende straten, lestraat. Kasteeldreef. Zandstraat, Klooster- Peperstraat, Stations- en IJzerhand. zijn er ontspannende en bc- vj aardige aktiviteiten jg niet de gezellige druk- speciale belichting geeft een maakte die er op de schilderachtige aanblik met kleurig palet. In de vzw De Spiegel zijn optredens voor zien van het Epigonenteater, irts. De Grote Markt zit de B.M.W.-ers (Musette en j| met kraampjes, mark- Franse sfeer) en l'Entrepót du standwerkers, die in Congo, een onvervalste rock en kleuren hun waar groep. man brengen. Dit is Voor jongeren is in de straat en een humoristische een springpaleis opgetrokken aangezien het er en ouderen kunnen al wande- te doen is om de lend genieten van de romanti sche deuntjes van een orgel speler. uit de handen van burge- De Oude Zandstraat en de Mo- tr Van der Aa een tin- lenbergwijk pakken telkenjare uit met kleurige kraampjes. Ook nu zullen de handelsza ken opnieuw «buitenkomen» met allerhande attrakties. mo deshows. ballonwedstrijden, barbecue, tentoonstelling van oude legerwagens, enz. De Vrasenestraat staat onder toezicht van de Beverse reuzen en het Ijzerhand doet opnieuw mee met een oude spullen- markt. Voor de dierenliefheb bers zal een bezoek aan de expo van zoet- en zoutwater- vissen met reptielen zeker de moeite lonen. Het geheel zal nog aangevuld worden met op treden, in alle straten door volksgroepen en vendel- zwaaiers. de Gravendreef 1. Rond 19.30 u. zal de burgemeester deze expositie van foto's, gemaakt door de Wase persfotografen, officieel openstellen. Ook op 27 en 28 augustus is deze ten toonstelling nog te bekijken. Niet alleen sport, maar ook faitdivers over het kulturele en sociale leven uit het Waasland zijn er te bewonderen. Wat op dezelfde weg ligt. rich ting Cortewalle, is uiteraard de uitzonderlijke tentoonstelling «Leven in en om het kasteel anno 1900». Elke dag van de Beverse Feesten is deze histo rische expo toegankelijk van 14 tot 18 uur. W.V.D.V. In Overmere weten ze wat van feesten af. Dat is in het verleden zo geweest en dat is ook nu nog zo. Geen wonder, wanneer men weet dat de jaarmarkt die er wordt gehou den, terug gaat tot een ver verleden. Reeds in 1741 is er sprake van een dergelijk evenement en besloot het toe nmalige schepencollege dat er niet alleen een jaarmarkt in augustus zou zijn, maar dat er daarnaast ook nog een in de winter moest komen. Dat alleen al Iaat ons veronder stellen dat die fameuze jaarmarkt in de maand augustus nog van veel vroegere datum moet zijn. Ons vermoeden is meer dan juist. Uit een oorkonde van het gezende jaar 1700 blijkt dat Overmere toen de toelating kreeg tot het inrichten van een jaarmarkt. Dat was een hele gebeurte nis. want pas in 1673 had de gemeente zijn onafhankelijk heid bekomen. Een rekensommetje leert ons dat men nu al aan de 284' editie moet zijn. Haasdonk (Beveren). N.a.v. de inhuldiging van een nieuwe wijk aan de Perstraat werd een optocht gehouden. En daarin ontwaarden we de reus van De Nachtvlinders s,e tasteeldreef kan men een 6 al old-timers bewonde- e®r arretjes van dertig jaar meer, schitterend on- en met glimmend ko- lakwerk, een streling oog. per- en Stationsstraat voor de tweede maal an de Beverse Feesten. nikken opnieuw uit met ^'e mtrekkciijk programma. "u [stallen van eigen zuivcl- itproduktcn onder ,ccn icB Dit totaalspektakel kan nog aangevuld worden met een be zoek aan de tentoonstelling Het Waasland in Beeldinge richt door de «Wase Persklub» in het Blau-Ket Miniteatcr aan Beveren. De kinderen van de Gaverlandstraat in Melsele waren de best verkleden op de Gaverlandkermis in Beveren. Maar op Melseels grondgebied geraakte de optocht niet dv) Overmere beschikt over heel wat dokumenten. die dit alles kunnen staven. Wie het Boe- renkrijgmuseum bezoekt, kan zich daarvan zelf vergewissen. Een traditie is onder meer dat de schuttersgilde Sint-Sebas- tiaan tijdens de kermis dagen uitpakt met festiviteiten. Sint- Sebastiaan is een aloude vere niging, die reeds in 1609 werd gesticht. Nog een andere tradi tie is dat er tijdens de kermis gekoerst wordt. Voor de elfde maal wordt de Boerenkrijg- prijs georganizeerd en daar naast is er de traditie van het KWB volleybaltornooi dat wordt gehouden ten voordele van de Overmeerse zusters werkzaam in de ontwikke lingslanden. Op vlak van de tentoonstellin gen is er niet alleen het boe- renkrijgmuseum, maar wordt naar loffelijke gewoonte ook een tentoonstelling georgani zeerd door fotoclub Reflex en stelt de Overmeerse Heem kundige Kring oude dokumen ten en foto's tentoon over de Overmeerse scholen van vroe ger en nu. Kermisprogramma Zoals steeds is het kermispro gramma van Overmere meer dan vol. Het werd ingezet op maandag 15 augustus en wordt nu tijdens het weekend verder gezet om pas te eindigen begin september. Vrijdag 19 augus tus wordt om 18.00 uur de start gegeven van avondkoersen; zaterdag 20 augustus worden in de voormiddag de jeugd kampioenschappen handboog- schieten staande wip gehou den. Ze worden georganizeerd door de Sint-Sebastiaansgilde. In de namiddag staat er voet bal op het programma. De mi niemen en knapen van Valen tino's Overmere treden dan in het veld tegen gereputeerde tegenstanders. Om 15.00 uur is er een kermisschieting in café Rodeo en wordt ook de start gegeven van de wielerwed strijd voor juniores. Om 18.00 uur vertrekt een muzikale wandeling gebracht door de Kon. Fanfare «De Verenigde Vrienden», vergezeld van de Kruisstraatse en Broekstraatse reuzen. Om 19.00 uur zorgt een disco-bar voor de nodige sfeer in de zaal Parking en om 20.00 uur luiden de klokken de kermis voorgoed in. Dan heeft ook de 24' kermisopening TC plaats ingericht door de stu dentenclub Moeder Vos en start ook het tweede kermisbal van de Valentino's. Zondag 21 augustus zijn er natuurlijk de kermisduivenvluchten en speelt om 14.00 uur SK Over mere een bekerwedstrijd tegen Wichelen. Om 15.00 uur volgt er een grote kermisschieting in café De Klappel en treedt ook de Kon. Kat. Harmonie De Eendracht uit Baasrode op. Die geven om 15.30 uur een show in de Burgemeester de Lausnaystraat. Om 16.00 uur is er weer voetbal: SK Over mere tegen Wichelen (eerste elftal) en spelen de Valentino's tegen Bavegem. 's Avonds is er natuurlijk overal muziek en bal. Maandag 22 augustus wordt begonnen om 9.30 uur met een plechtige eucharistieviering ter nagedachtenis aan de overle den parochianen en volgt om 14.00 uur de start van de elfde Boerenkrijgprijs voor interna tionale liefhebbers. Om 15.00 uur is er weer een kermisschie ting. evenals om 16.00 uur. Dinsdag 23 augustus wordt de 284' zomerjaarmarkt gehou den. het hoogtepunt van de kermis. Hieraan zijn voor 65.000 fr. prijzen verbonden. Natuurlijk is er die dag ook een kermisschieting. Tentoonstellingen Gedurende deze kermisdagen zijn er in het gemeentehuis van Overmere een drietal tentoon stellingen te bezichtigen: fo toclub Reflex pakt uit met ei gen werk en de Heemkundige Kring van Overmere organi- zeert een tentoonstelling «On ze plaatselijke scholen ten tij de van...». Ook het Boe- renkrijgmuseum is toeganke lijk. De openingsuren van deze tentoonstelling zijn: zaterdag 20 augustus van 18.00 tot 21.00 uur; zondag 21 augustus van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 22.00 uur; maandag 22 augus tus van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 21.00 uur en dinsdag 23 augustus van 9.00 tot 21.00 uur.

De Voorpost | 1983 | | pagina 3