Basketbalklub Zele: sportief en administratief in een nieuw kleedje Alle Wase ploegen uitgeschakeld in Beker van België m •imat Kam •ymmmmm müwmmms urn m ■stam- Bimmmmsmm a&swM I 7 S0ܧO ■.mum 40 - 19.8.1983 - De Voorpost BASKETBAL :ci»M tmvav ;IUB 25 ;*RAW: M ii v*# \m ztii-Z- -I Om het zesendertigste sportseizoen te beginnen heeft de grootste Zeelse basketbalklub 180 aangeslotenen, waarvan 125 spelende leden. Na tien seizoe nen onder het sponsorvaandel van «Cabrita» te hebben gevaren, zal er tijdens het seizoen 1982-1983 gestart worden als Basketbalklub Zele. De vereniging gaf zijn naam niet meer aan een ander extra-sportief merk. Dit betekent niet dat er geen sponsorship meer zal gebeuren, integendeel. De klub kan rekenen op meerdere bereidwilligen om de financiële problemen te helpen oplossen. lilt 15 Basketbal. De belangrijkste aanwinsten: Michel StevensLieve Hermanstrainer-coach Sam Buelens en Mare Corthals moeten zorgen voor de show in Zele (gvw) De eerste ploeg en de reser- ven zullen gesponsord wor den door Camping-cara vans Rodeo van Overmere Donk en door Dancing Club 25 uit de Kloosterstraat te Zele. De sportuitrusting wordt geleverd door de Zeel- se sportshow Play Time, met het Nike-embleem. De jeugd wordt volledig in het nieuw gestoken door het Verzeke ringskantoor De Brouwer. Voor de talrijke supporters wordt het dus wel even wen nen. De klub kreeg een nie- we opsmuk en meteen ook nieuwe wit-blauwe kleuren. Niet alleen sportief maar ook organisatorisch komt er een hele omwenteling. De klub werd uitgebreid in de breedte en haar werking is hoofdzakelijk toekomstge richt. Er werden tien ploe gen in kompetitie ingeschre ven (zes jongens en vier meisjesteams). Om elke ploeg, iedere speler de ge wenste begeleiding te ge ven koos de klubleiding zes trainers. De koördinatie is doelbewust op de toekomst gericht en in die optiek werd dan ook iemand met enorme ondervinding als Sam Bue lens aangeworven. Hij zal zich specifiek bezighouden met de eerste ploeg en de reserven. Bij de le ploeg en de reserven van de dames is het Mark De Vriese. die het sportieve sukses moet hel pen behalen. Als jeugdtrai ners zal B.B.C. Zele beroep doen op Noël Colpin, Luc Van de Velde, tevens assis tent-coach. Luc Permentier en Paul Van Damme. Nieuwkomers Als opvolger van Dirk Brac- ke, die nochtans een kon- traktverlenging tekende, maar nadien naar Okapi Aalst overstapte, werd be roep gedaan op een ervaren basketbaltrainer als Sam Buelens, die in verschillen de sportdisciplines reeds zijn strepen verdiende, maar in de basketbalsport suksessen behaalde in eer ste afdeling met Bavi Vil voorde en Antwerpse. De nieuwkomers bij de spelers zijn Michel Stevens en Mare Corthals. Michels Stevens, is een 1,86 m. grote Antwerpenaar, die zowel als vleugel als spel maker kan uitgespeeld wor den. Vorig seizoen speelde hij in vierde afdeling bij St. Jan Antwerpen en Zele on dervond aan den lijve welke trefzekere tegenstander hij was. Deze 21-jarige klasbak speelde voorheen nog bij Willebroek in tweede afde ling. Als jeugdspeler was hij lid van de nationale ploeg scholieren en juniores. Het is een talentvolle afstand- schutter. die zijn opleiding kreeg aan de gerenommeer de Antwerpse basketbal- school. De tweede B.B.C. Zele-ver- sterking is de 1,98 m. grote Mare Corthals uit Wille broek, die vorig seizoen met Leuven kampioen in derde afdeling speelde. Hij moet het reboundprobleeem hel pen oplossen. Uit de ploeg die vorig sei zoen kampioen speelde, ver dween alleen Ronny Hen- drickx, die zijn verblijf te Zele niet verlengde en over stapte naar Osiris. De opdracht voor de kern ploeg is het behoud in derde afdeling te verzekeren en voor eigen publiek voor spektakelbasket te zorgen. Met Sam Buelens als trai ner-coach wordt het snel en attraktief basketbal en de kern leent zich daar alles zins toe. De meisjesploeg, die naar le provinciale promoveerde werd ook versterkt om de niet gemakkelijke opdracht te vervullen. Lieve Her mans, die drie seizoen en lang in eerste klasse speel de met Batavo en Stars Gent, moet een spelbepa lende figuur worden, Kluborganigram B.B.C. Zele wordt geleid door volgend bestuur: Omer Vemeirt (voorzitter), Robert Goetmaeckers (ondervoor zitter), Paul De Bisschop (secretaris), Etienne Van Driessche (penningmees ter). Dr. Luc De Muynck (klubdokter), Jan Jacobs (ki- nesist), Benoit De Cock (ma- teriaalmeester), Myriam Verschelden (verantwoorde lijke dames). Roger Van Hecke (verantwoordelijke jeugd). Peter Van der Burgt, Basketbal. De ploegen van BBC Zele kregen een splinternieuwe uitrusting, (gvw) Frans Christiaens, Luc De Brauwer, André Moens, An- dré Van Doorselaer, Willy Christiaens, Eric Van Mal- deren, Louis Famaey, Ma- rie-Rose Sterckx, Lucette Meert, Edmond Van Loke ren, Marleen De Clopper, bestuursleden en begelei ders van de jeugdploegen. De groep die zich specifiek met de eerste ploeg zal be zighouden bestaat uit: Sam Buelens (coach), Luc Van de Velde (assistent-coach). Dirk Baert (sportbestuurder), Etienne Van Driessche (be geleider), Jan Jacobs en Gui- do Christiaens (verzorgers) en Luk De Muynck (dokter). Spelerssteekkaart Meisjes Lieve Hermans (29 j.) 1,65 m. spelverdeler, Marianne De Bock (20 j.) 1,65 m. vleugel, Betty De Block (18 j.) 1,65 m. vleugel, Kathy D'Hooghe (18 j.) 1,83 m. center, Karin Ost (22 j.) 1,76 m. post, Kristin Van Hecke (19 j.) 1,62 m. vleugel. Lieve Van der Ke len (19 j.) 1,63 m. spelverde ler, Martine Van Hecke (21 j.) 1,62 m. vleugel. Ann Ver- meire (20 j.) 1,76 m. center. Myriam Verschelden (37 j.) 1,60 m. spelverdeler, Saskia Westerlinck (18 j.) 1,79 m. center, Nancy Van Lent (16 j., 1,65 m. vleugel, Sabine De Meyer (16 j.) 1,58 m. vleu gel, Chantal De Witte (16 j.) 1,64 m. vleugel. Karin Wie- Basketbal. Het bestuur en de spelers van BBC Zele (gvw) rinck (16 j.) 1,60 m. vleugel. Dominique De Pieker (17 j.) 1,68 m vleugel. An Merlin (18 j.) 1,62 m. vleugel. De gemiddelde leeftijd van de meisjesploeg is 19 jaar. Jongens Luc Blancquaert (19 j.) 1,90 m. vleugel. Mare Corthals (23 j.) 1,98 m. center, Johan De Brauwer (19 j.) 1,96 m. vleugel, Johnny De Locht (29 j.) 1,93 m. vleugel. Ronny Du Jardin (26 j.. 1,80 m. vleugel, Bart Goetmaeckers (19 j.) 1,86 m. vleugel. Peter Moens (23 j.) 1,97 m. center, Luc Permentier (22 j.) 1,80 m. spelverdeler. Jan Thiré (19 j.) 1,92 m. vleugel, Paul V; Damme (23 j.) 1,84 m. vle ra: gel. Jan Van Hoeywegb ss (32 j.) 1,80 m. spelverdele8 Michel Stevens (22 j.) 1,85:10 vleugel-spelverdeler, Yvt ',e Moens (21 j.) 1,80 m. vleugi De gemiddelde leeftijd ti v de spelersgroep is 23 jaar. 1 BF In de eerste ronde van de Beker van België voor seniors deed zich een eigenaardig fenomeen voor. Alle Waasland- se klubs werden door de kalendermaker bedacht met een verplaatsing naar Wallonië. Hermes ging naar Sambrien. Wasocub naar US Centra (Manage bij La Louvière). Scheldejeugd trok naar Saint- Mard (Virion) en Beverén reisde naar St. Augustin. Alle klubs verloren hun match en bij de meesten kon men van een uitgesproken home-arbitrage gewagen. Het Waas land is uitgebekerd en ik denk dat er bij de inrichters nog een hartig woord zal gepraat worden van Oostvlaamse zijde. Basketbal. De kernploeg waarmee BBC Zele het in derde afdeling moet zien te rooien (gvw) Sambrien 95 Hermes 85 Hermes nam een zeer goede start maar de Waalse fluite- nier oordeelde er anders over. Na 6-10 (5e min.) begon hun recital in een ommezien had Koekelberg drie fouten. Onze Waaslanders moesten het nu voorzichtig aan doen en de 10-14 stand werd via Bruggeman omgebogen tot 21-14. Hermes vond de goede ope ning niet meer en moest zich beperken tot het aanspelen van Smit. Het werd een zij aan zij tot de rust die toch nog een voordeel gaf voor de Walen van 37-31. De tweede helft kwam Hermes terug tot 43-41 maar een be vlieging van de thuisploeg bracht hen op 57 47 (9e min.). Hermes kon niet rea geren en na 69-53 (13e min.) waren het weer de spellei ders die voor sensatie zorg den. Zij floten tijdens de laatste 7 minuten nog 23 fou ten waarvan 8 in de laatste minuut zodat de wedstrijd eindigde in een vrijworpfes- tival. Smit kwam deze keer goed uit de verf en de jonge Eddy De Bruyne toonde van- op afstand zijn tanden. Punten: Hermes: De Bruyne 11 p., Smit 32 p.. Van Goet- hem lip., Deprez 17 p.. Van Holen 2 p.. Clement 2 p., Naudts 10 p., Coeckelbergh 4 p. Sambrien: Lambotte 2 p., Penneman 8 p., Debusscher 3 p.. Bruggeman 24 p., Stas- sin 16 p., Deleuze 12 p.. Piet- te 12 p., Janmart 18 p. U.S. Centre 74 Wasocub Waasmunster 70 Eigenlijk verloor Wasocub de eerste helft zijn beker wedstrijd. Na 10 minuten wezen de bordjes al 24-16 en hoe coach Stoop zijn man nen ook aanporde het was enkel Van den Bossche die zijn normaal peil bereikte. De andere anciens Windey- Kinders kwamen helemaal niet aan hun trekken zodat de rust intrad met 46-34. Met de moed der wanhoop ging Wasocub op achtervolging en vond in de tweede helft Eric Acke. Deze Gentenaar zorgde ervoor dat een 59Ó47 stand (10e min.) kon omge bogen worden tot 62-58 (15e min.). Toen gingen ook hier de scheidsrechters blunde ren en flagrant een home- arbitrage ten beste geven. In de strijd 7 tegen 5 was dit voor Wasocub teveel dat meteen zijn bekerdromen mocht opbergen. Punten: Wasocub: Steeman 6-2, Kinders 6-4, Hofman 2-4, Van den Bossche 14-7, Win- dey 0-0, Acke 6-17, Van Dam me 0-2, Gerlo 0-0. U.S. Centre: Eenis 4-7, Win- derijck 9-5, Prowet D. 6-3, Prowet M. 21-8, Heek 0-3. SaintaMar 85 Scheldejeugd Temse 79 L)e scheepsbouwers wai 11 enigszins gehandikapt !nr deze bekerstrijd. Zowel V meersch als Van Lomberg *"1 hadden voor de ma 1 maagperikelen en dit misschien de oorzaak 'Q' de uiterst slechte start Temse. Saint-Mard ging *9- soluut via 13-2 (5e min.) ra J12 19-4 (10e min.) en wann na 17 minuten 33-14 op I bord stond wist elke Ten B f supf>orter dat het bek 'P' was Toch kw'am het kar: "e ter van Scheldejeugd -nc s boven. Vor rust ontketend 00 zij een achtervolging die de rust al strandde op 37 cijfers. De tweede perio 0 bleef Temse aandringen 811 na 54-54 (10e min.) was al nog mogelijk. Scheldejet zou gaan zegevieren na 71 (15e min.) maar Willy ïe< Damme werd op onbegrijj lijke wijze van het veld c0,0 floten. In een fase waar! niet aan deelnam kreeg1 zijn 5e fout en toen zakte 1 moreel van Temse or.: 0 nul. De Waalse scheidsret jJ ters wonnen dus de md en Temse kon ontgooch) - de terugrèis aanvatten. Punten: Scheldejeugd: I Pauw Kris 22 p., De Pa M Ivo 6 p.. Van Damme 24 [l Vermeersch 4 p.. Verspel 8 p.. Van Lombergen 4' Gosselin 9 p., Van Wouw e P- ten telr A.S. St. Augustin BBC Beveren 5) Van deze bekerwedstrijd] reikte ons heel nieuws. Via sekretaris noteerden wij dat Bei praktisch gans de wedstt de leiding Kad. Zonnel met 24 punten bleek de vaarlijkste klant maar wi neer Beveren na 37 minu door scheidsrechterlijke slissingen voor het eerste achterstand werd gespe was het bekeken. Ook 1 eindigde de bekermatch i een Waaslandse nederlai GUY ROOMS IS SERGE ROGGE B Guy Rooms uit Temse in Grobbendonk wel lijk beslag op de vie plaats. In alle kranten si verkeerdelijk de naam ge Rogge» als vierde meld. Die naam blijkt l niet te bestaan. Het o wel degelijk de junior Rooms uit Temse zijn. seizoen schreef hij al overwinning op zijn n<

De Voorpost | 1983 | | pagina 40