U Provinciaal sportfeest K.L.J. te Kruibeke Landelijke Gilde wan Oudegem in feeststemming Mfkamploenschap Aalst Stertaraderij aan eerste lustrum toe Drukte op Wase podia 44 - 19.8.1903 - De Voorpost In kader van Dendermnndse feestmaand De Ster-Aktie besloot vyf jaar geleden met een extra organizatie uit te pakken. Het dynamische bestuur was namelijk van mening dat het niet volstond om een keer per jaar een aktie te voeren die erop gericht was de klanten de mogelijkheid te bieden zich via hun aankopen ook de gelukkige winnaar te noemen van een al dan niet aanzien lijke geldprijs. Zo werd besloten om tijdens de Dender- mondse kermisweek in de maand augustus een braderij te organizeren. Het initiatief sloeg van de eerste keer al aan bjj de leden. Vandaar ook dat besloten werd deze organi zatie ook aan te houden. Zo komt het dat op 26, 27 en 18 augustus voor de vijfde maal al in de Brusselsestraat, de Oude Vest, de Vlasmarkt en de Sint-Jorisgilde een Sterbraderij wordt gehouden. Daaraan nemen alle handelaars die lid zijn van de Ster- Aktie deel en worden bovendien nog flink wat standwer kers aangetrokken om eventuele lege plaatsen aan te vullen. Want de bedoeling is dat het hele stratentrajekt barst van de aktiviteiten. deelnemen aan de braderij Momenteel zijn om en bij de 33 handelaars aangesloten bij 't Vestje en in de toekomst zullen er daar nog wel wat bijkomen. Men wil immers graag alle handelaars bij deze vereniging betrekken. Het voorlopig bestuur dat tot in september zal aanblijven dan heeft er een officiële be stuursverkiezing plaats heeft trouwens nog andere ini tiatieven. Zo heeft men bij het stadsbestuur al laten vragen of het niet mogelijk is om de straatnaam «Oude Vest» te la ten veranderen in 't Vestje, de volkse naam voor deze straat en toevallig ook de naam van de vereniging. Vermelden we ook nog dat er tijdens de kermisdagen ook twee wielerwedstrijden zullen van start gaan op de Oude Vest en dat er tijdens de maand september aandacht wordt gevraagd voor de ope ning van de nieuwste winkel, het 25c filiaal van C&A. Dat zal gepaard gaan met heel wat aktiviteiten Onder meer met een streetparade van de Jegg- pap en het oplaten van een warme luchtballon. Er zal dus heel wat te beleven zijn. Wanneer op 9 december dan het nieuwe postgebouw wordt geopend, pikt 't Vestje ook op deze gebeurtenis in. Zo zullen de winkeliers gevraagd worden hun uitstalraam in het teken te stellen van de postzegel en aanverwante artikelen. Trou wens op 10 en 11 december houdt de post opendeurdagen. De scholen krijgen de kans om een postkantoor te bezoeken. Er is de komende maanden dus wat te beleven op 't Vestje. WELKD De inrichters van de sterbrade rij hebben dan ook op geen inspanning gekeken en willen hun trouw publiek, maar ook de gelegenheidsbezoekers, duidelijk aantonen dat zij er zich van bewust zijn dat goede service en degelijke waren de opperbeste troeven zijn. Van zelfsprekend wordt tijdens de ze dagen wel een korting gege ven en kan men er koopjes doen. Het is dus voor de aan koop van een aantal dingen nog even wachten. Het week end van 26, 27 en 28 augustus kan je als koper allicht je slag slaan. Misschien rest je nog wat vakantiegeld en moet je zonodig nog wat kopen voor het komende schooljaar. Dat kan dan best tijdens die dagen. Het programma De vijfde Ster-braderij wordt geopend op vrijdag 26 augus tus om 17 uur en is toeganke lijk tot 21 uur. De officiële opening is voorzien om 19 uur en daarvoor heeft men de Ko ninklijke Fanfare «De Kinde ren van de Schelde» voor uit genodigd. Want een opening zonder muziek, is ook niets. Verder staat er een publicitaire kinderstoet met vertrek aan de Oude Vest op het programma. Vorig jaar kende die stoet heel wat sukses, vandaar. Het is de bedoeling dat de kinderen van de wijk of ken- Hamme. Oogststoet te Sint-Anna. Deze fietskar opende de nissen en vriendjes de handels- stoet die als tema had «van graan tot brood» vh) zaken op een humoristische maar in elk geval originele wij ze naar voor brengen. Deze stoet kan men ook noj» eens bekijken zondag 28 augustus om 17 uur en ook dan vertrekt hij op de Oude Vest. Zaterdag 27 en zondag 28 au gustus kan men op de braderij terecht van 14 tot 21 uur. Mis schien is dat de ideale gelegen heid om deel te nemen aan de wedstrijd «de juiste foto bij de juiste zaak» Aan deze wed strijd zijn voor 30.000 fr. prij zen verbonden en het komt erop aan in de uitstalramen van de deelnemende hande laars te ontdekken welke foto daarin ligt en welke winkel daarop afgebeeld staat. Wed- Lebbeke. De Buggenhoutse volkszangers Cois van Nard strijdformuiieren kan men be- en Titsers Pieer waren naar Lebbeke afgezakt (P. Van komen bij de handelaars zelf San) en die zullen ze gratis ter be- schikking stellen. Verder staan op het program ma: Ellie Pitschon's dierenpro- gramma. Een fantastische be levenis: twee ezels en twee lama's die men ter beschikking stelt voor de kinderen. Verder treedt ook reus «Polliet» aan. Hij zal vergezeld zijn van een aantal trommelaars. Voor de muzikale omlijsting zorgen 't Klein Muziekske Tsjong Boem en de harmonie «De Een dracht» uit Zele. Op zondag 28 augustus is er van 14 tot 17 uur ook een kindermarkt, waarop alle kinderen hun eigen speel goed, leesboeken, dingen die ze zelf hebben gemaakt, aan de man kunnen brengen. 't Vestje Het nieuwe winkelcentrum op de Oude Vest heeft ondertus sen bewezen dat het een nieu we attraktiepool is. Enkele handelaars hebben dat begre pen en deze mensen hebben een eigen bestuur zij het voorlopig gevormd. De be doeling is in elk geval dat de handelaars van de Oude Vest, die zich gegroepeerd hebben in 't Vestje, zoveel mogelijk deel nemen aan de aktiviteiten die er in de stad worden georgani- zeerd. Dat betekent zonder meer dat ze ook op de laatste .- .gustusdagen inpikken op het initiatief van de Ster-Aktie en Dendermonde. Appelse Feesten. Paul Andirion trad twee- maal op. Venus liet het evenwel afweten (v) Hamme. Waterfeest. Er was veel volk op de Kille voor het geslaagde waterfeest Op zondag 28 augustus ko- sportfeesten door, Telkens men uit alle hoeken van de waren er gemiddeld 30 af- provincie meer dan 150Ó delingen en plusminus 500 sportieve K.L.J.-leden uit leden om hun beste ongeveer 60 afdelingen sportbeentje bij te zetten, naar het Kruibeekse platte- Nu zondag kunnen alle land afgezakt. Het Meet- groepen van Oost-Vlaan- jesland, maar ook de streek deren mekaar bewijzen hoe van Gent en Dendermon- sterk ze wel zijn in de ver- de, en niet in het minst het schillende KLJ sporttakken Waasland, zullen volop en dan zullen de provincia- vertegenwoordigd zijn. Ie winnaars uit de bus De schiftingen hebben in komen, de voormiddag plaats, 's Een van de redenen om middags start er een op- onze sportfeesten naar f tocht door de straten van waarde te schatten is de Kruibeke tot op het feest- eigen KLJ-sfeer die er elke terrein, voorafgegaan door zondag weer te proeven de vendeliersgilde van de valt. Op 'n gezonde en on- organiserende K L.J.- gekunstelde manier kun- groep. In de namiddag nen de KLJ-leden mekaar biedt het feestprogramma treffen. Zij krijgen de kans een rijke variatie van atle- om als persoon het beste tieknummers. volksdans, van zichzelf te geven en ritmiek en dans, vendel- en toch blijft dergelijk wimpelreeksen, koordtrek- sportfeest bovenal een p ken, volksspelen enz. Al groepsgebeuren. Gezonde deze sporttakken zijn eigen wedijver en «meedoen is -* aan de rijke aan de tijd belangrijker dan winnen» aangepaste kultuurtradtie zijn de spelregels, van de K.L.J. Dat er elke zondag weer Dit provinciaal sportfeest duizend K-L.J.-ers kiezen van de Katholieke Lande- voor deze vorm van ont- lijke Jeugd zal de kroon moeting en ontspanning, spannen op het voorbije bewijst de waarde van deze zomersportseizoen. Gedu- zomersportwerking. on- rende weken en maanden danks de zovele andere 'zo- hebben de Oostvlaamse genaamde' ontspannings- KU-groepen geoefend in mogelijkheden. Het pu- gewest en afdeling voor de- bliek zal te Kruibeke zijn ze sportfeesten. Tijdens de ogen vast de kost kunnen maanden juli-augustus gin- geven, gen elke zondag 1 of 2/ Hamme. Waterfeest. Op de Kille had een-Waterfeest plaats. Het was aanschuiven om tocht te maken op de Schelde (vh) Voor de derde keer organizeerden de KVLV en de Landelijke Gilde van Oudegem op een cr gedemonstreerd, dat alles dan nog drie muzieki weide in de onmiddelijke omgeving van de dorpskom Half-Oogstfeesten. Voor een keer op een zo speelse manier dat schappijen hun opwaci niet met een traditioneel afmaaien van de oogst, maar met een krans van volks de vertoonde kunsten niet eens maken En die zorgden amusement, waarbij vooral de aandacht ging naar de bedrevenheid van de jeugd. Het moeilijk leken Maar dat was wel voor de aangepaste zouden trouwens drie uitzonderlijke dagen worden, die ervoor zorgden dat Oudegem maar schijn. tot om 20 uur het doi drie dagen lang ondergedompeld werd in een niet meer te stuiten feestroes. In de 'ate nam'dda8 zouden werd hernomen. De Oogstfeesten werden zater dag ingezet met een gezellig samen zijn, waarvoor flink wat volk was komen opdagen Vooral de jongeren waren pre sent, want tenslotte speelde een juke-box zijn heerlijkste melodieën. Zondag kon je er terecht voor een lekker eetmaal. En ver mits barbecuen nu eenmaal in is. werd ook in Oudegem uit gepakt met een barbecue. Dan was er een kaartwedstrijd om de zondag te besluiten met een groots dorpsbal. De tent die helemaal achteraan op de wei de van Gaspar Baten was rechtgetrokken, liep daarvoor nokvol. Volk in overvloed dus en meteen ook werk in over vloed voor de mannen achter de tapkast. Gelukkig maar. Maandag ging men dan de sportieve toer op Onder meer met enkele wielerwedstrijden voorbehouden aan de aange slotenen bij de V.V W F Een en ander maakte dat Oudegem werkelijk begon te lijken op een parcours uit de Ronde van Frankrijk op een dag dat er een ploegentijdrit werd verre den. Toeval wilde ook dat er uitgerekend op dat moment een personenwagen met Fran se toeristen door Oudegem passeerde en de lolbroeken be gonnen meteen te scanderen: «allez Fignon». Sportliefheb bers wees gerust gesteld, de heer Fignon was er niet bij, die moest in la douce Frans lonen der kontrakten afwerken. Het ipoet gezegd dat de heren wiel renners er een hels tempo op na hielden, ofschoon de zon hoog aan de hemel stond en de dagjestoeristen cr puffend en blazend bij liepen. Gelukkig was de tent steeds in de nabij heid. Het gras richting tapkast had het allang opgegeven na elke voetstap opnieuw zich te rechten. Vandaar... Terwijl de wielrenners zich de ziel uit het lijf fietsten, draaf den op de weide de paarden heen en weer Verschillende wedstrijden, vaak in de vorm van spelletjes, werden er door de Landelijke Ruiters van Ap pels afgewerkt. Lenigheid, durf en vooral geduld werden VTB-VAB Aalst organiseert in samenwerking met het stadsbestuur drie zoektochten. Een periodezoektocht «Ken uw stad», tot 4 september; een voetrally op Terlin den op zondag 4 september en de ajuinenzoektocht op zondag 18 september. Periodezoektocht Een zoektocht van zowat 3 km doorheen het Aalsters stads centrum waarbij alle ant woorden ter plaatse te vinden zijn zonder gebruik te maken van boeken of dokumentatie. Men heeft daarenboven drie dagen de tijd om zijn formulier in te leveren. Alleen meet- en schrijfgerief nodig. Géén Pris ma-woordenboekje. Inschrij ven op de Dienst voor Toeris me. Belforj. Grote Markt Aalst op zaterdagen van 14 tot 17 u, zondagen van 10 tot 12 en van 14 tot 17.30 u en op de andere dagen van 9 tot 12 en van 14 tot 17.30 u. Prijs: 225 fr. VTB-VAB-leden 200 fr. Terlinden voetrally Een ontspannende zoektocht van zowat 7 km op zondag 4 september waarbij een dertig tal vragen dienen te worden opgelost. Inschrijven in Jeugd huis Terlinden. Raffelgem- straat 8, nabij de St.-Anna- kerk. van 12.30 tot 14.30 u. Alleen meet- en schrijfgerief én Prismawoordenboek nodig. Prijs: 80 fr.. leden VTB-VAB en anderen: 60 fr. Voor jeugd bewegingen wordt een aparte rally georganiseerd met ccn ei gen. originele prijzentafel. Ajuinenautozoektocht Op zondag 18 september fami liale autozoektocht over een afstand van circa 30 km zonder wegvallen Inschrijven in Jeugdhuis Ter- linden zoals boven reeds ver meld van 12.30 tot 14.30 u. Nodig: meet- en schrijfgerief én Prisma. Prijs: 250 fr. VTB- VAB en STOC-leden: 225 fr. Wie deelneemt aan de drie zoektochten geniet van een stevige reduktie: 50 fr. minder. Tevens is er een speciale prij zentafel voorzien i.v.m. de klassering in de drie tochten samen. LH Dendermonde. Appelse Feesten. De inrichters en medewerkers aan de Appelse Feesten M Het wordt druk op de Wase podia, eind augustus Men kan niet enkel in Nieuwkerken ('t Verschil), maar ook in Beveren en Kieldrecht terecht, welis waar voor een optreden van dezelfde groep Vrijdag 26 augustus komt l'Entrepot du Congo, winnaar van de Nationale Rockmeeting in Sint-Niklaas, naar De Spiegel. Zaterdag 27 augustus zijn ze te zien en te horen op de Heemfeesten in Kieldrecht. In het Gilderihuis te Kruibeke staat op 3 septem ber Luna Twist op de planken. Die groep was eerder al te horen op Belgium Pop. tweede uitgave. De inkom bedraagt 120 frank Voor informatie bellen naar het nummer 03/774 15 31. Dendermonde. Oogstfeesten te Oudegem. Het was warm weer en dus kon men best smaken (v) Dendermonde. Oogstfeesten te Oudegem. De tapkraan stond haast niet stu (v)

De Voorpost | 1983 | | pagina 44