H amme V De Voorpost - 26.8.1983 - 17 kndermonde. Tijdens de Sasfeesten had de barbecue wel enige belangstelling (v) Buggenhout jfries ruinen tot 30 maand: 1. Schalck Maurits, Kalken, Meulewater René, Eksaarde, 3. Van Riet Kamiel, 4. De Albert, 5. Nobels André Overmere. jrries ruinen tot 3 jaar: 1. Peters Macel, 2. Van Riet 'j miel, 3. De Veirman. oppaarden stgevormde ruinen 4 jaar en ouder: Van Riet, 2. aelman Jean-Paul, 4. Van Hoecke Willem Igevormde merries 4 jaar en ouder: 1. Van Riet miel, 2. idem, 3. De Veirman Roger, 4. Peters Marcel, Gansbeke Frans kruist ras: 1Van Riet, 2. Gansbeke Frans, 3. Schalck 4. Gansbeke Frans, 5. De Bruck Albert writs, 4. 0 eilander Van Riet, 2. idem, 3. Goethals Dimitri, 4. Van Riet »TE «ïy's tot 1,15 m.: Van Riet Kamiel, 2. De Bruyne Patrick, Van Riet Kamiel, 4. De Bruyne, 5. De Smet Luc ondèmy's boven 1,15 m.: 1. Van Riet Kamiel, 2. Nobels idré, 3. Rooms Willy, 4. De Block Aster, 5. De Gelder v jurits. my's plus 1,50 m.: 1. Dauwe J.P., 2. Shliedlien Katja, 3. liddi ieys Tom. 191 amboekvee: Heer Wilfried (aanwezig met 16 dieren) totaal 3.600 fr. et volgende plaatsen: 3, 4, 5, 2 x 7, 8, 9, 2 x 11, 14, 15, 17, 18 en 19. ÉHeer Basiel (aanwezig met 8 dieren): totaal 3800 fr. en H Igende plaatsen: 2 x 1, 2, 3, 2 x 4, 5, 13. - rstraeten Maurits (13 dieren) 5.200 fr. met volgende nieuwe Kristalzenaer (jj) itsen: 1, 2 x 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10 en 14. ■rllerinck Gust (12 dieren), 2.800 fr. met volgende plaat- n:2, 3, 54x6, 13, 16 at-stamboekvee: er kwamen slechts twee deelnemers idagen: Maurits Blanquaert en Ernest Van der Sijpt elden de prijzenpot van 13.100 fr. dan ook onder aar. Van Der Sypt kreeg 8.400 fr. en Blanquaert 4.700. Berlare. De vrije zender Radio Splendid vierde feest bij de ingebruikname van een mgonderzoek gemeentebestuur van Berlare deelt aan de bevolking mee dan vooral aan de zelfstandigen uit de voedingssektor die rlijke een verplicht longonderzoek dienen te ondergaan dat radiologische wagen ter beschikking zal staan op donderdag september van 12.3 tot 13.30 op het kerkplein te Berlare en vrijdag 23 september van 8.15 uur tot 9.15 uur op het rkplein te Overmere. Het onderzoek is kosteloos. Aalst. De gids Annaert met een deel van de Wielewalers a rste Kwak- en Bosschijntjeswandeling is eindelijk zover dat Buggenhout terecht fier mag zijn op eigen streekbier en streekgebak, nl. de Kwak en het sschijntje. B-VAB-Buggenhout meent dat deze streekspecialiteiten en louter plaatselijke bekendheid mogen blijven. Daarom pniseren ze in het kader van de streekbieren en het sekgebak, een 1ste Kwak- en Bosschijntjeswandeling, die orgaat op zondag 11 september e.k. wandelwegen zijn met zorg uitgestippeld en laten de ndelaar toe met volle teugen te genieten van het dorp en van natuur. De wandelroutes 7, 14 of 21 km, zijn bewegwijzerd it een kleurenkode. Tijdens de wandeling wordt aan de elnemers een «Kwak» en een «Bosschijntje» aangeboden, or EHBO wordt gezorgd door de plaatselijke Rode Kruis- leling. Deelnemen kost 100 fr. Wie jonger is dan twaalf loopt jtis mee en leden van VWB betalen slechts 80 fr. or nadere informatie en inschrijving kan men terecht bij Mevr oreman-Verest, Verbindingstraat 11 te Buggenhout 35.47) en bij J.P. Willems, Hopveld Buggenhout (33.54.86). ovendonckstraatkermis met foor »r het eerst wordt in de Bovendonckstraat, in de buurt van ifé Pondorosa dan, een kermis met foor georganiseerd. Dit op mdag 27 en op zondag 28 augustus. p zaterdag staat er in de voormiddag een jaarmarkt voor linvee op het programma, begiftigd met 10.000 F prijzen en «tailles. Te 10 u. wordt de ruil- en rommelmarkt geopend, Braan tien bijzondere prijzen verbonden zijn. Namiddags zijn er volksspelen - knikkerlopen, zakkenlopen, ssenvullen, pistoletbijten, palingvangen voor dames- waar- n 1.500 F prijzen verbonden zijn en komt ook de fanfare «De wgenster» uit Buggenhout Opstal langs, 's Avonds verzorgt mderradio een gastoptreden zondag 28 augustus te 14 u. betwisten de teams van mderosa en Boys en DJ's Denderradio een kaatslutte. is het omotieteam van Denderradio van de partij, treedt Jos Martin knaf 16 u op en luisteren de Koninklijke Fanfare De Eendracht St.-lsidorius de kermis op. Ook de tombola voor het eenvarken wordt dan getrokken. Öens de kermisdagen kan men in de feesttent, telkens vanaf u., van barbecuegerechten genieten. Berlare. De gebuurte Hogeweg te Berlare gaat zorgen voor een nieuwe kapel ter ere van Berlare. De toegang tot het nieuwe rekreatie centrum van DDS te Overmere blijft o.L.V. van Lourdes. Bij de laatste processie was er reeds een voorlopige kapel gesloten. Maar baders vinden toch wel een middel om het domein binnen te dringen (jj) opgetimmerd (jj) Dendermonde Vrijdag 26 augustus 18 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal De Wuiten. 19 uur: The Old Chap: The Old Chap bestaat 9 jaar. Verjaar dagsreceptie gratis. K.W.B. Center Ford Micha Madovic: training volleybal dames. Sporthal De Wuiten 19.30 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal De Wuiten 20 uur: Gezinssport Zwivoba: volleybaltraining. Gemeentelijk speelplein. Verenigde Hamse Boogschutters: schieting. Vier gekroonden. Zaterdag 27 augustus Achterhoffeesten 14 uur: The Old Chap bestaat 9 jaar: rommel- en ruilmarkt, infostands, barbecue, vrij podium, optreden van «De kollektieve zelfmoord». Gratis. De Trouwe Hond: hondenschooloefeningen. Vlierkouter. Zondag 28 augustus Achterhoffeesten 9.30 uur: Wandelclub 't Hoeksken: Hamme. 9"" internationale omloop 't Hoeksken. Afst. 36-24-12^km. Vanaf 6.30 tot 14.30 uur. R.M.S. Loystraat. 10 uur- VTB Jiu Jitsu: training na afspraak. Den Bond Judoclub Jitsu Kwai: training algemeen. Sporthal De Wuiten. 14 uur: De Bolhoeden: folkloristische stoet te Lokeren Ber- gendries. The Old Chap: The Old Chap bestaat 9 jaar. Fiets- en boottocht. Gratis 15 uur: Verenigde Hamse Boogschutters: schieting. Ons Vermaak. Dinsdag 30 augustus 14 uur: K.B.G. Center: kaarten. Den Bond 18.30 uur: The Old Chap: volleybalrecreatie in Sporthal De Hamme. In Hamme-Zogge werd zuster Celeste naar aanleiding van haar gouden kloosterjubileum in de bloemetjes gezet (vh) Wuiten. Bujin V.T.B. Jiu Jitsu: training. Den Bond. f 19.30 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor volwassenen, v Sporthal De Wuiten. 20 uur. Gezinssport Zwivobal: volleybaltraining. Gemeentelijk speelplein. Vlaggenhuide Op zaterdag 3 september e.k. brengen de Veteranen van Leopold III, afdeling Lebbeke-Opwijk hulde aan hun vaandel. Deze plechtigheid wordt te 16.30 u. ingezet met een eucharis tieviering met offergang en wijding van het nieuwe vaandel, in de O.L.Vrouwkerk. Na de h. Mis worden bloemen neergelegd aan het monument der gesneuvelden 14-18 en 40-45. Na toespraken door voorzitter Henri Van Bosbeke, door de nationa le voorzitter, door de heer Cleeremans, provinciaal voorzitter en door ere-voorzitter senator Octaaf Van den Broeck, wordt het nieuwe vaandel aan de vaandeldrager overhandigd. Achteraf volgt een receptie en een gezellig samenzijn in zaal Prado, Kerkstraat. Rode Kruis Het Rode Kruis, afdeling Lebbeke, biedt de bevolking diverse diensten aan: kursussen: een lessenreeks voor eerste hulp start op dinsdag 6 september te 19.30 u. in het lokaal, Poststraat. De deelname is gratis. Wie wil deelnemen moet wel minimum zestien zijn. Hulpdienst: alle diensten bij sportwedstrijden of waar het Rode Kruis nodig is, kunnen worden aangevraagd via het telefoon nummer 052'35.85.51 van Paul Verheyden, Eekskenstraat 9 te Lebbeke. Wel minimum één maand voor de aktiviteit. Jeugd Rode Kruis: een jeugddienst die door spel, opleiding er vorming de Rode-Kruis gedachte bij de jongeren wil verspreider en dit via vier werkvelden (Eerste Hulp bij ongevallen - sociale aktiviteiten - internationale verstandhouding - vredesopvoe- ding). De volgende kursus EHBO voor junior-helper (13-16 jaar start op 17 september, van 14 u. tot 16 u., in het lokaal Poststraat te Lebbeke. De kursus voor helpertjes (10-13 jaar wordt binnenschools gegeven. Uitleendienst: de leden kunnen gratis sanitair materiaal lenen aanvragen in Prado, Kerkstraat, open elke dag, behalve of woensdag. Verkoop van verzorgingsmaterieel: iedere zaterdag van 9 tot 12 u. kan materieel voor eerste hulp bekomen worden in het lokaal Poststraat Bloedafname: om de drie maand richt de afdeling Lebbeke eer bloedafname in. Deze heeft plaats in de lokalen van de Gemeentelijke Meisjesschool. Fanfarefeesten te Wieze Op 27 en 28 augustus worden te Wieze fanfarefeesten georga niseerd. Tijdens dit weekend kunnen de bezoekers mosselen volonté degusteren in de muziekzaal en tuin op het dorp. De niet-mosselliefhebbers kunnen van barbecuegerechten ge nieten. Het bestuur van de Koninklijke Fanfare St.-Cecilia rekent niet alleen op de Wiezenaren, maar ook op de talrijke sympathisan ten uit de buurtmaatschappijen. Reeds voor 200 fr. kunnen er mosselen met frieten of brood gegeten worden. Op zaterdag 27 augustus kan men vanaf 18 u. terecht, op zondag 28 augustus vanaf 11 u. Ommekaarkwis Op vrijdag 2 en zaterdag 3 september organiseert toneelkring «Ommekaar» zijn Tweede Ommekaarkwis. Telkens in het Heidehof vanaf 19.30 u. De toegang is gratis. Dendermonde. Erg druk was het op de Sas feesten nooit. Wel was er gedurig aan volk (v) Woensdag 31 augustus 13 uur: K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: kaarten. Zouaaf 14 uur: K.B.G na Arbeid H. Hart: turnen. Zouaaf. 15.30 uur: K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: volksdansen. Zouaaf.èl 18.30 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinde ren. Sporthal De Wuiten. 20 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor dames. Sporthal De Wuiten. 21 uur: The Old Chap: training van de volleybalcompetitieploeg. Sporthal De Wuiten. dermonde. De deelnemers aan de negende fietszoektocht van de Boonwijk (c) Achterhoffeesten 1983 Het programma ziet eruit als volgt: Zaterdag 27 augustus Verkiezing wijkburgemeester (inkom gratis). Pannekoekenhuisje (vanaf 14.30 uur); kindermolen. Zondag 28 augustus Rommelmarkt (voor iedereen vanaf 14 uur), Oude beroepen; tombola, prijsvraag, ballonwedstrijd, pannekoekenhuisje, kin dermolen, wagenspel (mensen achter de dijk). Naast dit programma boordevol aktiviteiten zorgen de bewoners van Achterhof voor een tijdelijke herinrichting van de straat Reeds geruime tijd wordt er gewerkt rond gebruik van groen (bloembakken-aktie) en de gevaarlijke verkeersituatie (hoge snelheid) in Achterhof. Om aan te tonen dat het ook anders en beter kan, wordt de straat zondag voor één dag uitgerust met verkeersdrempels, groen en alles wat een woonwijk aangena mer om leven maakt. Kom eens kijken, want het duurt dan weer een jaar vooraleer je dergelijke spektakel te zien krijgt!

De Voorpost | 1983 | | pagina 17