P ilpil Stekene Zoekwedstrijd Nieuwstraat Sint-Niklaas 20 - 26.8.1983 - De Voorpost OPENDEURDAGEBOUDELO-ABDIJ Op zaterdag 27 en zondag 28 augustus worden opendeurdagen georganizeerd op het domein van de Boudelo-abdij te Klein- Sinaai. FOTO- EN CARTOONWEDSTRIJD Ter bevordering van de verkeersveiligheid organizeert het stadsbestuur van 3 tot 14 oktober een foto- en cartoonwedstrijd met als tema: «Verkeer verkeerd». Het reglement voor deze wedstrijd kan bekomen worden op het Toeristisch Informatie kantoor, Grote Markt 46, en op de dienst Kuituur (2e verdieping, stadhuis). Het reglement kan ook telefonisch aangevraagd worden bij het stadsbestuur (tel. 03-776.34.11 - toestel 14). WIELERKRITERIUM VOOR JUNIORES Op zondag 28 augustus wordt van 15 tot 18 uur een wielerkrite- rium voor juniores georganizeerd te Sinaai. Naar aanleiding hiervan dient rekening te worden gehouden met een aantal tijdelijke verkeersmaatregelen in de Vleeshouwerstraat, Tinei- straat, Dries, Sinaaidorp, Hondsneststraat, Stenenmuurstraat, Molenstraat, Hooimanstraat en Hulstbaan. BRADERIJ NIEUWSTRAAT Van vrijdag 2 september te 14 uur tot en met zondag 4 september te 24 uur heeft in de Nieuwstraat de jaarlijkse braderij plaats. Naar aanleiding hiervan dient rekening te worden gehouden met enkele tijdelijke verkeersmaatregelen in de Nieuwstraat, Hoveniersstraat, Kroonmolenstraat en de Cas- trodreef. TENTOONSTELLING In het kader van Frandria lllustrata (koncertreeks waarin de meesterwerken van de Vlaamse kunst in gevarieerde program ma's worden belicht) wordt van 1 tot 9 september in de hall van het stadhuis een tentoonstelling georganizeerd met werk van Roel D'Haese. Deze tentoonstelling is kosteloos en toegankelijk tijdens de werkdagen van 8 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. een geschenk aangeboden vanwege het voltallige schep lege. Het paar heeft drie kinderen en twee kleinkinderen. Van Puyenbroeck was 35 jaar nachtwaker en is een tuinier. Toelage jeugdmuziekschool Sint-Niklaas. Bestuur en laureaten van de tentoonstelling Fauna en flora Wasiana. Onderscheidingen werden behaald door AAchten, R. Leys, J. Vermeulen, P Zegers Nonneman E Van ViTT A l Sin,-Niklaas. Voor de meede maal werd op de Crae Mark, een kindermark, op Mestdagh, S. De Clercq, D. Hymans, P. Maerivoet en P. Praet (foto dw) Zwembad gesloten njet kan wachten tot er een «papierslag» wordt gehouden, kan u Van maandag 29 augustus tot en met vrijdag 2 september is het het hele jaar door het oud papier afleveren in het «Chiro- stedelijk zwembad van Sint-Niklaas gesloten. De lig- en stortba- papierkot». Dit papierkot is niet meer in de Polenlaan, maar wél den zijn vrijdag 2 september van 14 tot 20 u. wel toegankelijk in de Nieuwstraat 11, naast het klooster van de Broeders, te Een en ander heeft te maken met onderhouds- en herstellings- vinden, werken. Vanaf zaterdag 3 september kan je opnieuw normaal zwemmen. Heikantkermis Voor de jeugdmuziekschool werd er 250.000 fr. ingeschreJ11* Omschakelen Voor 'l eerst 'n de geschiedenis van Heikantkermis werd in de de begroting. Dit is 50.000 fr. minder dan vorig diensfi r, Verkenstraat een komité opgericht dat zinnens is ook aan de Burgemeester Strobbe voegde hieraan toe dat de werkino vf^ 0mschakelen or9anizeert maandag 5 september van kinderen wat aan te bieden, op een ouwerwetse manier. De de resultaten van deze jeugdmuziekschool suksesvol rrv K 14 tot ib u. inzaai Het Centrum Grote Markt, een informatiena- Verkenstraat zal op zondag 28 augustus worden afgesloten en genoemd worden. Raadslid Verhofsté was echter van ma middag over dit projekt dat zich richt tot vrouwen die opnieuw muziek zal voor de sfeer zorgen. Vanaf 14 u. kan iedereen dat de jongste weken hierover weiniq informatie wordt aeoi een job willen uitoefenen of in het vrijwilligerswerk wensen te terecht voor een pannekoekenbak, voor het «rad der fortuin» en stelde dat hij ook hiervan niets gevonden heeft in stappen. De toegang tot die bijeenkomst is gratis en vrijstelling (met mooie prijzen) én voor een grootse rommelmarkt. Met de desbetreffende verslag, van stempelkontrole is mogelijk. Voor informatie kontakteer je opbrengst wil men de vele prijzen betalen die worden gegeven Omschakelen op tel. 777.68.00 in het CMO, Hogekouter in Sint- voor de ludieke volksspelen zoals loopkoers, zoek-de-schoen- N'klaas. koers, mastklimmen, zakkenlopen, pomkoek-eten, ballonbla- zen, koordtrekken.. KAV-centrum De KAV van Sint-Niklaas-centrum start vanaf 1 september met Diktieklas io*wio ie een nieuwe serie turnlessen in de sporthal, elke donderdag van Het gemeentebestuur besliste tijdens de laatste gemeente- verschillende artiesten. De blikvanger is zeker het t'T 14 tot 15 u. Gespreksavonden zijn gepland op 8 september raadsvergadering om in het kader van de muziekakademie een The Shorts Belangstellenden die willen deelnemen aj 'e ?f'e bedoelt"en 29 sePltelkens om 20 u. in «diktieklas» in te richten. In zo'n klas probeert men meer rommelmarkt kunnen terecht bij Telstar, Kruisbeeldstraat zaal Het Centrum. Maandag 19 september is er een uitstap naar speciale aandacht te besteden en vervolmaking te geven aan Hamme, tel 052/47.08.27 of bij Yves De Wilde Kouterstraafcnd het provinciaal domein in Wachtebeke, vertrek om 20 u. aan het de juiste uitspraak en intonatie van de Nederlandse taal, en Zele, tel. 44.64.06. stadhuis, terug rond 18 u. Maandag 5 september start de vorming te geven in het naar voren brengen van teksten. Al wie tweede serie kooklessen en onthou ook dat op donderdag 20 belangstelling heeft wordt vriendelijk verzocht haar of zijn naam Gemeenteraadszitting te Waasmunster nolnnHhofn a,5?.mf?e ver9adering plaatsvindt r0"d het thema op te geven op het Stekense gemeentehuis, kultuurdienst, Vrijdag 26 augustus komt de gemeenteraad van Waasmui ?19 30 u Voor info kan tamrh. WM^fi verd,ep,ng' ofwel op ,eL 03/779.78.01 (of 02). in vergadering bijeen met een dagorde in openbare zitting i 777 fi4 ftdl hh Q Rohhrorh» /tl? 77R 7A J pheel wat belangrijke punten moeten worden behandeld. Ou lerip'n Robbrecht (tel. 776.78.62) en bij andere Gelaagwandeling meer de aankoop vanroerende goederen, wegen- en riolerii lf Leefmilieu Stekene bestaat één jaar. Een jaar van inwerken werken, wegenwerken aan de dorpskern, verbeteringsweP* Dertiq iaar Chiro Staderas maar °°k van talloze ak,ivi,eiten- Sinds enkele wekan organi- aan de gemeentelijke sportinfrastruktuur in Hoogendonck,|. a seert deze vereniging ook natuurwandelingen in het mooie princiepsbesluit tot aankoop van 7 pagers voor de gemeen fl Up 3 en 4 september wordt het dertigjarig bestaan gevierd van Gelaag van Stekene. Via deze wandelingen in dit enig mooie ke brandweer en een begrotingswijziging van de kerkfab de Chiro Staderas in Belsele, met feest natuurlijk. Zaterdag is gebied wil Leefmilieu Stekene dit gebied in de publieke belang- Met bijkomende aangevraagde punten van de oppositie kan het sportnamiddag op het terrein aan de Schrijberg, met stelling brengen. De voorlopig laatste wandeling in 't Gelaag beslist terug een langdurige raadszitting worden. In gehe matchen (voetbal) tussen de oud-leidsters en ouders en de vindt plaats op zaterdag 27 augustus, met vertrek om 9.30 u. in zitting dienen er slechts twee punten te worden besproken leiding en tussen oud-leiders en de leiding (14.30 u. en 15.30 de Bormte, aan het vroegere Steengelaag. Deskundige uitleg u.). Zaterdagavond om 20.30 u. familiefeest met bal in zaal Van wordt verstrekt door Stekense natuurgidsen van het Centrum Remoortel, met JJ's discobar. Zondag om 11 u. eucharistievie- voor Natuuredukatie. ring, om 15 u. spelennamiddag op het speelplein van de Chiro en 's avonds (20 u.) kampvuur en barbecue op het speelplein Lambikfeesten van de jongens. Info: tel. 772.36.60 of 772.40.53 Vrijetijdsvierdaagse Het ACW van Sint-Niklaas organizeert op 1, 2, 3 en 4 september in het Gildenhuis een vrijetijdsvierdaagse. Donder dagavond diavoorstelling over Beieren, vrijdag om 18 u. ope- Kloddenmarkt Ter gelegenheid van het tweede grote tuinfeest in de hovitjrk van Libertyradio, aan de Durmebrug te Waasmunster, he« un< op zaterdag 27 augustus een kloddenmarkt plaats oj ,g binnenkoer van de studio's. Tevens is er een optreder |6i (P.V ldc Zele Sint-Niklaas. In het kollege vond het voorbije weekend de kleinveetentoonstelling Fauna en Flora Wasiana plaats. Dit is de voorzitter van de organizerende vereniging Het Wase Neerhof, Armand Cornells (Iv) FESTIVAL VAN VLAANDEREN In het kader van het Festival van Vlaanderen wordt op donder dag 1 september te 20.30 u in de feestzaal van het stadhuis een pianorecital gegeven door Reinbert De Leeuw. Hij brengt werk van Satie. Toegangsprijzen: 150 en 125 fr. VREDESFEESTEN 1983 Op zaterdag 3 september heeft van 15 tot 18 uur een show plaats op de Grote Markt. Verschillende binnen- en buitenland se harmoniën en kunstgroepen verlenen hieraan hun medewer king. Van 18 tot 19 uur stijgen vier warmeluchtballons op. Van 19 tot 20.30 u geeft het accordeonorkest «Hoger Streven» uit Essen een koncert op de Grote Markt. Op zondag 4 september heeft van 15 uur tot 17.30 u. een Internationale Taptoe plaats op de Grote Markt. Daarna treden de Aalsterse Gilles op. Tussen 18 en 19 uur zullen een aantal warmeluchtballons opstijgen vanop de Grote Markt. Van 19 tot 21.30 u zullen verschillende Nederlandse straatorkesten afwis selend optreden op diverse punten rond de Grote Markt. Te 21.30 u worden de Vredesfeesten afgesloten met vuurwerk Sterfeesten Vrijdagavond 26 augustus om 20 u. opening van de Sterfeesten aan het rekreatieoord. 's Avonds optreden van de Cotton City Jazzband. Zaterdag een hele resem aktiviteiten: tennis, vlieger wedstrijd, hengelen, vrij podium, demonstratie africhting gezel schapshonden, badkuipenrace en vlottentocht, kinderprullen- markt, kindermodeshow, open surfrally, demonstratie jiu jitsu, optreden van harmonie Excelsior, voetbaltornooi voor liefheb bers, wagenspel door De Vlasbloem en heel wat zang en dans in de feesttent tot besluit. Zóndag tennis, hengelen, demonstra tie afnchting politiehonden, vrij podium, kindermodeshow, optre den van harmonie Sinte-Cecilia Sinaai, voetbaltornooi, water skishow en ter afronding kampvuur met belcanto- en operette muziek en tegelijk zang en dans in de feesttent. Onze uitgaven- groep is aan De Ster met een springkasteel voor kinderen van de partij. Ook een heleboel verenigingen hebben kraampjes opgetimmerd. Gevuld weekend - Een hele resem aktiviteiten dit weekend in Sint-Niklaas. am bachtelijke open deur bij diverse kunstenaars en vrijetijdsarties- ten, braderie in de Kokkelbeekstraat-Gaudi, tweede weekend van de Terekenkermis (Ons Huis) en festival van jongerencen trum 't Verschil in de Nieuwkerkenstraat te Nieuwkerken Voor de zeventiende keer worden in het wijkschooltje van Bosdorp de befaamde Lambikfeesten ingericht. Op het pro gramma op vrijdag 26 augustus om 19.30 u. schieting op de liggende wip en pierbolling, zaterdag 27 augustus om 21 u. Torenfeesten te Zele groot bal met disco-bar Eric en Luc en zondag 28 augustus Op zondag, 28 augustus hebben om en rond het Kerkplei*w; - vanaf 14 30 u. traditionele ponykoers, ditmaal op het terrein in Zele de Torenfeesten plaats op initiatief van de Zeelse Ges n ningsreceptie van de vrijetijdsbeurs, zaterdag om 14 u. vrije- de Wildernis en 's avonds vanaf 20.30 u. nogmaals bal met de raad. Van 10 uur tot 12 uur en van 15 uur tot 19 tijdsbeurs, om 15 u. o.m. tweedehandsmarkt voor kampeerma- lokale radio Spoetnik. De opbrengst van deze feesten gaat ook torenbezoek. teriaal en om 13 u. optreden van hammondorganist Bert Pikart. nu naar de parochiale scholen. 15 00 u koncert Harmonie Ste Cecilia Zondag begint de vrijetijdsbeuts om 11 u je kan planten, zaden 15.00 u.: optreden van het Klutske uit Hansbeke en stekken ruilen, de harmonie bred een apen etaleert aan; Dtevelulf 15.30 u.: turners en turnsters van de Zeelse verenigingen om 14 u. verrassingswandeling en het kreativiteitsatelier is open Na de mid-zomernachtpartij van vorige week organiseert de 16.00 u.: koncert harmonie Vooruit vanaf 15 u.. om 20 u. wordt een biljartwedstrijd georganizeerd. bestolen vrije Stekense radio FM Stekene vrijdagavond 26 16 20 u.: volksdansen onder de leiding van Adrienne Me1 Ballonweekend augustus een «dievefuif» in dancing Number One in de Prins Quintelier Albertstraat te Sint-Niklaas Natuurlijk worden vele fans en 16.40 u.. concert De Leerzuchtige Broeders en het major» Show en animatie volop tijdens het weekend van 3 en 4 luisteraars van de ongelukkige zender verwacht. korps The Blue Girls september in Sint-Niklaas: de «vredefeesten» met een alterna- 17.00 u.: klassiek en jazzballet. tief maar indrukwekkend programma. De Sint-Niklase harmo- cpe«ïtwppkpinrip,Chirn «Spel zonder atomen» door Jeugdcentrum Juvenes nieen en muziekgezelschappen uit Nederland zijn present, ook -ijl.. 17.30 u.: Theater Rhetorika met een passage uit «Zeel hoev kunstgroep Incar uit Lebbeke komt en de Aalsterse Gilles zijn De Stekense Chiro wil de bloemetjes nog eens buiten zetten op joar est geleen» van de partij. En natuurlijk gaan een aantal warmeluchtballons 24 en 25 september. De feestelijkheden zullen draaien rond de 18 00 u optreden van Koreo Piko omhoog. Volgende week drukken we (nog eens) het program- opening van de nieuwe lokalen. Zaterdag begint het feest met 18 2o u koncert door Harmonie Kunst Adelt me af. een mis, nadien is er tuinfeest aan de nieuwe lokalen en er 1840 u.; 0p,reden van het Schurend Scharnierke zullen enkele sketches worden opgevoerd door Chiroleden 19.25 u.-vrij podium Blij en Trouw Vandaag, vrijdag 26 augustus, open deur aan het Industriepark- Noord 33 bij VP-Blij en Trouw, ter afronding van de vakantiewer- king. Het start om 15 u. met Vlaamse kermis, optreden van de kinderen, barbecue, gezellig samenzijn, etc. y Zondagnamiddag is er dan een reuzespelnamiddag. Temse 20.00 u Torenworp de Gouden Kloddezak met 50.000 fr. waardebons geschonken door het N.C.M.V. 20.05 u.: optreden van de Blaaskapel Den Bookhamer. Tijdens de Torenfeesten reuzenreünte. Verbroedering en zustering van de Zeelse reuzen met de Overmeerse reuzen Verloofdenkursus Zaterdag 17 september start in Het Centrum aan de Grote Markt in Sint-Niklaas een serie van vijf gespreksavonden ter voorbe- Fietsraliy heemkundige kring Braem raiding op hel huwelijk^ Wie belangstelling heelt neemt kontakt De heemkundige kring Braem uit Elversele viert zondag 28 '9 Pierbolling. 20 uur: barbecue; 21 uur: discobar, S eln?n P "e'Tuin'aan 91'n Belsele' augustus zijn vijftienjarig bestaan. Bij deze.gelegenheid wordt Zaterdag, 27 augustus 1983; zondag een fietsraliy georganiseerd, waaraan' iedereen kan ^4 uur: °Per|in9 Vlaamse kermis, schiftingen minivoetbal pte deelnemen. De inschrijvingen hebben plaats op het vroegere gemeentehuis van Elversele en dit vanaf 13 uur. De deelname Ul in de kosten bedraagt 30 frank en de omloop is zo'n 12 km lang. d„ us' Er zijn mooie prijzen te winnen met deze rally. 20 uJur; dansfeest met orkest Roulette. Zondag 28 augustus: Beiaardkoncert Komkommor 10 uur: miniveotbaltornooi Morgen zaterdag 27 augustus gaat op de markt te Temse het yen"12 tot 15 uur: restaurant «Eerste Beiaardkoncert» door georganiseerd door Komkommor vlaggenzwaaien, koreo piko en muziekkapel Chiro 2 «ft 16 uur: judodemonstratie 18 uur: finale minivoetbal Vlaamse kermis te Zele-Huivelde Vrijdag, 26 augustus 1983: Vanaf 18 uur strandfietsen voor kinderen «Retteketet Djong Boem», show met Willi Radio-aktiviteit De grootste vrije radio van Stekene en omstreken, radio Tijger, (de kulturele vereniging van Gembel). Het koncert wordt afge pakt binnenkort uit met een nieuwe vorm van ontspanning wisseld met volksdans (Krabbeke Steur, Lange Stien) en Vanaf september zal in de nieuwe turnzaal van de Broeders, draaiorgel (M. Claes). De beiaardiers zijn Jos en Geert D'hollan- Nieuwstraat 15 te Stekene gestart worden met aerobicdansen der. Aanvang om 19 uur en de toegang is gratis. Onder deskundige leiding van Bram De Jong zullen dames en heren zich kunnen uitleven in deze uit Amerika overgewaaide fitness-rage. Geïnteresseerden kunnen kontakt opnemen met WdSSITHinStGF Bram De Jong, Huickstraat 10 te 9090 Stekene ofwel tel. 03/ 779.67.66 tussen 18 en 20 uur voor verdere inlichtingen. Oud papier Zaterdag 3 september houdt de Stekense Chiro weer papier- Gouden Bruiloft De vereniging Eendracht Nieuwstraat organizeert van 2 te f september de 44ste braderie in die smalle centrumstraat. N i d die koopjesaktie wordt van zaterdag 27 augustus tot zaterdaj 8,1 september een etalagezoekwedstrijd op het getouw gezet. 91 Bedoeling is dat men de naam aan de weet tracht te komen bekende Wase sportfiguur. zanger of kunstenaar. Ded slag. Mensen die oud papier hebben kunnen dit - liefst goed Te Waasmunster vierde het echtpaar Van Puyenbroeck-Dierick. m.ngsformuliercn z.jn te verkriieen bit de winkeliers van samengebonden zaterdagvoormiddag buitenzetten. Indien u Rivierstraat, zijn gouden bruiloft. Bij die gelegenheid kreeg het Nieuwstraat in Sint-Niklaas Ijï INWANDELING VAN HEIDEPAD WV Land van Waas opent weldra een nieuwe wandelroute: het Heidepad. De officiële inwandeling heeft plaats op zondag 4 september. Vertrek te 14.30 u aan de Heidekapel te Waas munster. Aan de deelnemers zal gratis een brochure met kaartje en wegbeschrijving overhandigd worden. TOERISTISCH INFOKANTOOR OOK OP ZATERDAG GEOPEND Tot 15 augustus zal het Toeristisch Informatiekantoor, Grote Markt 45, ook op zaterdag van 10 tot 12 en van 13 tot 17 uur toegankelijk zijn voor het publiek. Men kan er terecht voor dokumentatiemateriaal over het Land van Waas, uitgestippelde fiets- en wandelroutes en brochures over de verschillende toeristische streken in België. KLIMWEEKEND Op 10 en 11 september organizeert de Vlaamse Bergsportvere niging een klimweekend te Mozet. Er wordt overnacht te Godinne. 's Zondags is er te 9.30 u klimschool te Marche-les- Dames. Voor de verplichte inschrijving en de coördinatie van het vervoer gelieve men kontakt op te namen met J. Van Ranst bint-Niklaas. Bij de OLVrouw-Presentatie werden een goudenen een briljanten (tel. 03-776.64.27). zuster gehuldigd. Rechts zuster Bernard, zestig jaar kloosterzuster, links zuster KATARINAFEESTEN Wilhelmine, vijftig jaar op de bres (Iv) Op zondag 11 september worden in het bejaardentehuis Sint- Katarina te Sinaai de eerste keer Katarinafeesten ingericht. Verschillende oude volksspelen zullen er weer van onder het stof gehaald worden, 's Namiddags zal in de tuin van het rusthuis een warmeluchtballon opstijgen. Voor de hongerigen is barbecue voorzien. BRADERIJ KOKKELBEEKSTRAAT Van vrijdag 26 augustus te 15 uur tot en met zondag 28 augustus te 22 uur heeft op de Kokkelbeekstraat de jaarlijkse braderij plaats. Naar aanleiding hiervan dient rekening te worden gehouden met enkele tijdelijke verkeersmaatregelen in Kokkelbeekstraat, Mgr. Stillemansstraat en Congostraat. WEGENWERKEN Ten gevolge van wegenwerken is de Plezantstraat en het O.L.Vrouwplein (kant belastingskantoor) tot eind augustus vol ledig afgesloten voor het verkeer. Op 1 september zal de Plezantstraat terug opengesteld worden, maar het O.L.Vrouw plein (kant belastingskantoor) blijft tot 30 september gesloten voor alle verkeer. Sint-Niklaas. Jeugdklub Het Centrum zat tijdens de vakantie niet stil. voor een natuurwandeling naar het Stropersbos in Stekene (Iv) Dit zijn deelna

De Voorpost | 1983 | | pagina 20