Waasmunster werkt aan Leefmilieu sl Lebbeekse politici blikken terug op half jaar bestuurservaring Parlementair nieuws Het Willemsfonds Baasrode viert zestig jaar Walt Disney Komt vrienden in de ronde...(l) Nu de komkommertijd achter de rug ligt en her en der tekenen te bespeuren vallen dat de politieke aktiviteiten op gemeentelijk vlak, opnieuw opflakkeren vorige donderdag blies burgemeester Moeyersoon voor het eerst na de vakantie opnieuw verzamelen voor de raadsleden leek het ons interessant even te peilen naar de bevindingen van enkele raadsleden omtrent hun eerste bestuurservaringen. Hiervoor deden we een beroep op Gaby Van der Jeught (CVP), Eddy Van Overstraeten (PVV), Karei Uyttersprot (VU) en Willy Van Vossole (SP), stuk voor stuk raadsleden die voor het eerst in de grootlebbeekse gemeenteraad zetelen. Enkel eerstgenoemde kon reeds bogen op enige bestuurservaring, maar die deed ze op toen Belle nog Belle was en geen deelgemeente van Lebbeke. De overige drie zijn allen aan hun eerste «ambtstermijn» bezig. Ter verduidelijking vermelden we dat in de O.L.-Vrouwgemeente CVP en PVV de bestuursmeerderheid vormen en dat VU en SP in de oppositie zetelen. Uit een meer dan twee uur durende konfrontatie van opvattingen en ideeën, puurden we een drietal bijdragen, die vanaf vandaag wekelijks in dit weekblad verschijnen. Van «afwachten» tot vroeger anders» en dermaats» Willy Van Vossole: Mij blijft een overwegend negatieve in druk bij. Zo was het onthaal van de nieuwe gemeente raadsleden door het gemeen telijk bestel als dusdanig, to^ Taal ondermaats. De eerste ge meenteraad heb ik daar trou wens duidelijk op gewezen. Als raadslid en vooral als nieu weling word je van niets op de hoogte gebracht. Mijn politieke vrienden had den me maar moeten informe ren? Kan best. Maar veronder stel dat iemand van een nieuw in het leven geroepen partij verkozen wordt. Wat dan? Die man steekt voor het eerst zijn voeten onder de raadstafel ent moet daar meteen voor 20 mil joen fr. leningen stemmen. Dat kan toch niet. Tijdens de installatievergade ring heb ik dan ook gepleit ik herhaal het voor het uitgeven van een informatie brochure, die ook zou kunnen bedeeld worden aan nieuwe inwoners van de gemeente. Toegegeven als kandidaat- aadslid moet je sowieso ge ïnformeerd zijn. Maar je kan :och niet alles weten. Probeer jt maar eens op de hoogte te stellen van de financiële toe stand van de gemeente. Die informatie was des te meer noodzakelijk, omdat de "voor bije zes jaar, naar de bevolking toe geen enkele informatie werd verschaft. Karei Uyttersprot: Heb jij dan nooit «'t Wielebelleke» gelezen? W.V.V.: Af en toe vond ik daarin een saldo van een be groting. Wat heb je daaraan? Over welk patrimonium be schikt de gemeente? Hoe ziet de struktuur van Lebbeke eruit? Demografisch? Ekono- misch? Enige tijd later verscheen dan het jaarverslag van de gemeen te. Waarom was dat dokument niet klaar bij de installatie van de gemeenteraad? In om het even welke werkkring dus ook in de gemeenteraad vormt dergelijke informatie toch de basis van een goeie start. Ten minste wanneer het inzicht bestaat met de mensen te gaan samenwerken. K.U.: Mijn eerste ervaringen zijn globaal gezien bedroe vend. Zowel op het politieke vlak als wat betreft de wijze waarop hier met de centen wordt omgesprongen. De eendagjespolitiek blijft troef te Lebbeke. Gebaseerd op willekeur. Er bestaat niet de minste beleidsvisie. Daarnaast stellen we vast dat het schepencollege, dat in feite zou moeten optreden als uit voerend orgaan, hier gewoon de beslissingen neemt. De ge meenteraadsleden zowel die van meerder- als van minder heid, ik scheer ze over dezelf de kam worden hier immers steeds voor voldongen feiten gesteld. Het schepencollege beslist en de raadsleden van om het even welke partij heb ben maar enkel ja te knikken. In de raad worden alleen de strikt verplichte zaken behan deld en ook daaraan doet men dan nog afbreuk door o.m. volmachten te vragen en te krijgen voor uitgaven tot 500.000 fr. Voor een periode van zes jaar dan nog wel. Dergelijke praktijken kunnen misbruiken in de hand werken. Ten nadele van o.a. de Leb beekse middenstanders. Van de kant van de VU werd steeds voor algemene offerte-aanvra gen geopteerd. Men heeft onze vraag steeds afgewimpeld met de bemerking dat de Lebbeek se middenstanders niet in de kou werden gezet. Maar dat gebeurt wel. Een voorbeeld? Enkele tijd geleden werd door het college beslist dat er voor toekomstige beplantingen en nu citeer ik letterlijk «de nodige planten zullen aange kocht worden bij firma x. om dat daar gezonde en duurzame planten worden gekweekt». Van enige prijsofferte geen sprake. Wat ons doet besluiten dat de Lebbeekse planten- of bloemenkwekers over geen ge zonde en duurzame planten beschikken. Ik weet niet of men daar o.a. in Wieze ook zo over denkt. Daarnaast heb ik, net als Willy Van Vossole, de slechte voor lichting van de raadsleden moeten ervaren. Bij leningen bvb van 10 miljoen, looptijd 20 jaar, vind je in het dossier enkel een formulier van het Gemeentekrediet. Waarover het in feite gaat, wordt niet eens vermeld. Het recht van oppositie voeren wordt boven dien totaal miskend. Volgens de gemeentewet, artikel 63, hebben de raadsleden het recht bepaalde punten aan de agenda toe te voegen. De VU heeft daar totnogtoe driemaal gebruik van gemaakt; althans gebruik willen van maken. Want de eerste keer werd het punt afgewezen. Waarom? Omdat het niet in handen van de burgemeester werd afgege ven, daar waar er een afspraak bestond met de gemeentese- kretaris dat het agendapunt ook aan hem mocht overhan digd worden. De tweede keer werd het agendapunt toege voegd maar toen we een derde keer, negen punten aan de agenda wilden toevoegen, wer den ze stuk voor stuk afgewe zen. Men wil de oppositie ge woon de mond snoeren via procedurekwesties. Over de grond van de zaak weigert men echter te spreken. Ook wat het financieel beheer betreft, valt een en ander aan Lebbeke. Zij vertegenwoordigen de CVP-PW meerderheid (P. Van San) te merken. Tijdens de paar zittingen die we reeds achter de rug hebben, werd voor niet minder dan 40 a 50 miljoen geleend. Er zijn afbetalingen bij die lopen tot het jaar 2010. Dat is een zware last, zelfs op de rug van onze kleinkinderen. Daarnaast wordt op een erger lijke manier met de centen van de belastingbetaler omge- sprongen. Een paar voorbeel den? Aan- en verkoop van het «Sneeuwwitje». Allereerst laat men een prachtige tuin verka velen, daarna beslist men het huis aan te kopen en een jaar later beslist men de koop onge daan te maken. Welke kosten dat met zich brengt zullen we later te weten komen. W.V.V.: Zullen we nu weten. De rente op de aangegane le ningen die ter beschikking ge steld zijn, loopt immers K.U.: Inderdaad. Een ander voorbeeld: miljoenen worden besteed aan openbare verlich ting zonder dat daaraan enige behoeften- of voorstudie voor afgaat. Het is gewoon Inter- gem dat bepaalt, waar een nieuwe verlichting moet ge ïnstalleerd worden. Gaby Van der Jeught: Het is dë taak van de afgevaardigde van de gemeente bij Intercom daarvan zijn werk te maken. Ik zou niet direct durven beweren dat die plaatsing lukraak gebeurt. K.U.: 736.000 fr. werd uitgege ven aan erelonen voor het ont werpen van een administratief centrum, dat nooit zal ge bouwd worden. En er zijn nog zoveel andere voorbeelden aan tc halen. Zelfs op het menselijk vlak hebben sommigen mij ont goocheld. Ik moet toegeven dat we met een groot aantal mensen, zowel uit het kamp van de meerderheid als uit de oppositie, goeie kontakten on derhouden. Anderen uit de meerderheid echter reageren steeds op een persoonlijke, kwetsende manier, Ze geven hiermee blijk van weinig men selijkheid en weinig politiek fatsoen. G.V.D.J.: Op de verkiezings dag zelf kwamen wij aan de weet dat voorheen afspraken gemaakt waren, afspraken waarvan wij niet op de hoogte waren. Wanneer wij dan ach teraf om iets vroegen, werd ons vaak naar die vroegere afspraken verwezen. Indertijd in Denderbelle, ver liep dat helemaal anders. Toe gegeven, wij beschikten daar toen over een absolute meer derheid. Wc hoefden geen koalitie aan te gaan In koali- tieverband is het inderdaad gans anders werken. Eerlijk gezegd: ik had het me toch gans anders voorgesteld. Ik ben wel niet ontgoocheld in de politiek mag je nooit ontgoocheld zijn maar feit is dat wanneer we nu aan het college iets vragen, we ons voor onze mensen willen in spannen, dat steeds op de lan ge baan geschoven wordt. De kleinste onnozelheid moet bo vendien langs het college pas seren Eddy Van Overstraeten: Ik denk dat. wat het onthaal be treft. waarover Willy Van Vos sole nogal ontgoocheld blijkt, je de eerste maanden die je doorbrengt in een gemeente raad als een aanloopperiode moet beschouwen. Wij moeten die periode allen doormaken. Bovendien heeft dat onthaal, ten dele, ook te maken met de mentaliteit van de bestuurders Een mentaliteit die deels ver wrongen werd door de opvoe ding die ze kregen. Jongere mensen hebben een meer li bertaire opvoeding genoten. Wij staan dus ook meer open voor kritiek. De mensen die deel uitmaken van het college lijken me meer wantrouwig te ageren t.o.v. de jeugd, t.o.v, wat er moet gebeuren. Ze lij ken me te denken dat alles tegen hen gebruikt zal worden. Karei Uyttersprot poneert dat het college het beslissend or gaan is. Dat is mogelijk. Maar m i. kan het steeds volgen van de demokratische weg let wel, ik ben een demokraat in hart en nieren ook leiden tot een administratieve romp slomp, die elke praktische en snelle werking in de weg staat. K.U.: Ik heb uit bepaalde bronnen vernomen, dat het er zo aan toegaat dat de raadsle den van de meerderheid een half uur voor het begin van de raadszitting worden samenge roepen en hun daar wordt meegedeeld hoe ze moeten stemmen. E.V.O.: Dat spreek ik perti nent tegen. Tijdens de verga deringen van de meerderheid wordt serieus gediskussieerd en niet gezegd hoe er te stem men valt. Daar wordt van ge dachten gewisseld... K.U.: Dan kan ik niet begrij pen dat men de raadsleden van te voren samenroept om van gedachten te wisselen en men nadien een gemeenteraad be leeft, die soms vijf uren duurt, om ook van gedachten te wis selen. E.V.O.: Dat laatste kontakt, een half uur voor het begin van de raadszitting, zou je moeten beschouwen als een... W.V.V.: een opfrissing van het geheugen? E.V.O.: Eventueel. Maar meer nog als laatste contact, een round-up, van de punten die op de agenda fungeren. Voordien reeds, werden de za ken, ten gronde overigens, be sproken. Wat het administratief cen trum betreft, waarover Karei het had, stel ik mij de vraag waarom het er nooit zou ko men. Omdat er nu geen geld beschikbaar is betekent dit niet dat de gemeente over pakweg vijf jaar niet over de voldoen de fondsen zal beschikken. K.U.: Akkoord. Maar dan be grijp ik nog altijd niet, waarom men nu al studies laat uitvoe ren. plannen laat maken, meer dan 700.000 fr. spendeert, aan iets dat nog totaal in het onge wisse ligt. E.V.O.: Iemand die van plan is een woning te bouwen, laat toch ook een plan maken. De man kan toch ook ziek worden en verplicht worden de bouw van zijn woning uit te stellen. Mij lijkt de handelswijze van het gemeentebestuur eerder een illustratie van een goed beleid. Een slecht beleid zou erin bestaan het centrum toch op te trekken en het te finan cieren via leningen. (wordt vervolgd) Pierre Van Rossem Lebbeke. Zij kwamen aan het woord namens de VU-SP oppositie (P. Van San) ia en is sterk geïnteresseerd iri 'T 0 Vlaams-natïonalisme en in volksnationalisme algemeen Lebbeke. Willy Van Vosso- Lebbeke. Eddv Van Over- le (P. Van San) straeten {P. Van San) Eerste werkloosheidsdag ten laste van werkgever Volksunie volksvertegenwoordiger Jan Caudron van Aalst heeft in een brief aan de eerste minister en aan de minister van arbeid en tewerkstelling in naam van de bedrijfsleiders en van de vakbonden, de voorgestelde maatregel om de eerste werkloosheidsdag ten laste te leggen van de werkge ver, niet uit te voeren. «Zowel de werkgevers ais de textiel- en konfektiecentrale van de vakbonden verzetten zich met klem tegen door voorgenomen beslissing die kadert in het geheel van de begrotingsvoorstelling voor 1984», aldus Caudron in zijn brief. Hij voegt eraan toe: «Vooral de maakloonbedrijven die seizoensgebonden af en toe werknemers moeten laten stempelen die zij op andere tijdstippen allemaal nodig hebben om de produktie op korte termijn te kunnen volgen, voelen zich in hun bestaan bedreigd. Ook het personeel verkiest deze carensdag te verliezen boven het risiko te lopen helemaal afgedankt te worden wegens bedrijfssluiting. Talrijke ondernemingen houden een ge deeltelijke werkgelegenheid in stand, eerder dan af te danken. Zij beantwoorden aldus aan de vraag van de syndikaten, terwijl zij terzelfdertijd de mogelijkheid open houden om het hoofd te bieden aan een toeloop van bestellingen op zeer korte termijn». Volksvertegenwoor diger Caudron zegt dat de uitvoering van de maatregel enerzijds de werkloosheid zal opdrijven en anderzijds de gemeenschap meer zal kosten in plaats van de beoogde besparingen zal opleveren. De maatregel zet ertoe aan om dezelfde werknemers gedurende lange perioden te laten stempelen, eerder dan een beurtrol in te voeren. Zij straft onze textiel- en konfektiebedrijven die korte werkloosheidsperioden ken nen. «Op een ogenblik dat de regering beweert om voor alles de konkurrentiële positie van de ondernemingen te willen verdedigen, verhoogt zij plotseling de loonkost in de sektoren met seizoensgebonden produktie, hoewel deze de meest kwetsbare zijn». Volksvertegenwoordiger Caudron schrijft ook dat deze ongelukkige maatregel bovendien aanzienlijk de lasten verhoogt van de werkge vers zonder enig voordeel voor de werknemers of de schatkist. Hij vraagt dan ook deze betwiste maatregel te willen herzien. In april van dit jaar werd op voorstel van de Vlaamse Executieve een typeprojekt binnen het derde arbeidscircuit en dit ter verbetering van het leefmilieu goedgekeurd. Dit projekt groeide vanuit een dubbele bekommernis; enerzijds de zorg voor een gezond leefmilieu en anderzijds wil dit projekt ook kaderen binnen de zorg om de honderddui zenden werklozen. Het gemeentebestuur van Waasmunster ging onmiddellijk op weg en deed een aanvraag tot het bekomen van enkele arbeidskrachten die zich met deze problematiek zouden inlaten. Begin van de maand augustus meente. Een belangrijke taak ten voor dit dokumentatiecen- werd deze aanvraag goedge- binnen deze groene ploeg zal trum zijn de beleidsmensen, de keurd. Waasmunster kon over- waargenomen worden door adviesraden, de verenigingen, gaan tot de aanwerving van vijf een «edukatieve milieuwer- scholen en elk individu afzon arbeiders, één werkleider en ker». Deze man zal vooral derlijk. één opsteller-animator. Be- dienstverlenend optreden, langrijk is wel dat het hier gaat Zijn optreden mag het vrijwil- (*ro€ne Ombudsman om mensen die minimim 2 jaar ligerswerk niet vervangen, hin- Deze milieuwerker zal ook uitkeringsgerechtigde werklo- deren of vleugellam maken, moeten kunnen optreden als Integendeel, zijn inspanningen groene ombudsman. Deze om- moeten het vrijwilligerswerk budsfunktie reikt verder dan verruimen, ondersteunen en het doorspelen van gevraagd kwalitatief verbeteren. Tevens en/of noodzakelijke informa- zal hij moeten zorgen voor een Tevens moet ook ruimte eigen inbreng of aanbod voor gelaten worden om milieu een dokumentatiedienst uit te vriendelijke tips, voorstellen, bouwen en te doen funktione- projecten, akties en aktivitei- ren. Deze dokumentatie gaat ten door te spelen om ze te in de richting van een zo ruim ondersteunen met mankracht Willy Van Vossole (SP) 35 jaar, gehuwd en vader van Elke licentiaat ekonomie (RUG) vier jaar assistent aan het Seminarie van Financiële eco nomie van de Gentse Rijksuni versiteit. momenteel tewerkgesteld in de studiedienst van een belang rijke openbare kredietinstel ling, gespecialiseerd in investe ringskredieten. politiek aktief vanaf zijn 14de. Vader was jarenlang raadslid te Denderbelle. stond aan de wieg van de ABVV-kadetien te St.-Gillis- Dendermonde. voorzitter SP-Denderbelle jarenlang aktief in socialis tisch verenigingsleven te Den derbelle stuwende kracht achter het ex-Denderbels SP-tijdschrift «Anders» beheerder van de Dender- belse coöperatieve «De Solida riteit» lid van federaal bestuur Dendermonde occasionele deelnemer aan werkgroepen in de schoot van het Emile Vandervelde-insti- tuut, de nationale studiedienst van de SP vanuit de SP-federatie Den dermonde aangeduid als kom- missaris in de interkommunale DDS stelde zich «om gaten te vullen» te Denderbelle ook reeds tweemaal kandidaat bij gemeenteraadsverkiezingen. Nooit gestreefd naar plaats aan de top. Het feit dat Theo Die- rick, belangrijk SP-stemmen- winner te Denderbelle, zich we gens persoonlijke redenen niet langer kandidaat stelde, stuwde Willy Van Vossole naar de 2de plaats op de SP-lijsl van Groot- Lebbeke. Behaalde tijdens ver kiezingen 350-tal stemmen. motivatie om aan politiek te doenhet socialistisch ideeën goed dat het zijne is, naar bui ten brengen. Wie verandering ten goede wil, moet aktief mee doen, zijn verantwoorde lijkheid opnemen. Wat o.a. mogelijk is, via een mandaat als raadslid. (pvr) Eddy Van Overstraeten (PW) 29 jaar gehuwd en vader van Stef licentiaat economische we tenschappen aktief in verschillende orga nisaties in de sociale, culturele en in de sportsector (Rapide Lebbeke, Mutualiteit Hulp in Nood, secretaris van het Pro fessor Uyttersprotcentrum) vanuit de sociale sektor in de politiek terechtgekomen. Mist, naar eigen zeggen, mo menteel nog ervaring enorm geïnteresseerd in het politiek gebeuren. (pvr) was in zijn «Denderb [df periode» mede-oprichter i 'u^ handbalclub Brabo en aktiëj 'd diverse verenigingen. O.a. vidsfonds en toneel. ooit uitgever van tijdsch «Dender-Rebel», tot bij de kiezingen van oktober '82 antwoordelijk uitgever van Wielebelleke» tot oktober van vorig j ien' voorzitter VU-afdeling Lebl i16" ke. Sindsdien, gezien in ,rve partij een onverenigbaarh l01 bestaat tussen politiek mand en het voorzittersschap, stuurslid van de partij. bestuurslid arrondissemi teel VU-bestuur als pers vera !'er woordelijke n- lid VU-arrondissementsra ®d Dendermonde ex-voorzitter VUJO-Di dermonde behaalde in oktober j. I. 4 stemmen motivatie om aan politiek doen de vaststelling dat er Lebbeke, op politiek vlak, en ander moest veranderen. (P' Lebbeke. Karei Uyttersprot (P. Van San) Karet Eytter sprot (VC) 34 jaar, afkomstig van Den derbelle, woont momenteel te Lebbeke gehuwd en vader van twee kinderen studeerde aan de RUG poli tieke en sociale wetenschappen en behaalde er het licentiaatsdi ploma tewerkgesteld in Buggen- houtse tapijtfabriek als hoofd van de kommerciële dienst kreeg de belangstelling voor de politiek deels van thuis mee Lebbeke. Gaby Van Jeught (P. Van San) Gaby Van Der Jeught(CVP gehuwd met Pierre Matth en moeder van drie kinderen ex-gemeenteraadslid te De derbelle gemeentelijk afgevaardig in IVIEGOV en INTERGE\ lid van het CVP-partiji stuur afgevaardigde van de CV in de gemeentelijke sportraad bestuurslid van divei plaatselijke (Denderbelle) vet nigingen motivatie om aan politiek doen: politiek is voor haar e hobby als een ander. Kreeg t ex-raadslid te Denderbelle of nieuw heimwee naar de po tiek. Toen de CVP, de tijdei de vorige legislatuur geen vei kozene haalde uit Denderbelle, sterk aandrong, stelde zij ziel in oktober '82, kandidaat. Zi i behaalde 670 stemmen en weti verkozen. zen zijn. Groene ploeg Er werd vaart achter gezet, zodat reeds op 16 augustus jl. reeds kon begonnen worden met de werkzaamheden. De eerste weken wordt gestart met een globale opkuis van de gemeente. Verwaarloosde en verkommerde perkjes, groen- strookjes en openbare plein tjes zullen een grondige beurt krijgen. Voor het overige zal deze ploeg worden ingezet voor de strijd tegen het sluik storten, onderhoud en beplan ting van de bossen, opsporen en kontroleren van lozingspun- ten in waterlopen, saneren en ruimen van waterlopen en ver zorging van de globale groen voorziening binnen de ge- mogelijke interpretatie van na tuur en milieu. Over milieu- en de dienstverlening, om ze te animeren en te koördineren problemen die zich in de ge- De vragen, wensen, verwach- meente stellen moeten alle be- tingen ?n noden van de Waas- langrijke algemene informatie- munsterse inwoners zullen hier bronnen geraadpleegd kunnen centraal staan. Met dit initia- worden. Over het gemeen telijk milieu moeten belang- tief schiet Waasmunster zeker in de groene roos. Als heidege- stellenden kunnen beschikken meente met nog zoveel groen, over uitgebreide en gedetail- is het bestuur dit zeker aan de leerde informatie, op het ni- inwoners en de vele bezoekers veau van de belangstellenden verplicht, verwerkt. De mogelijke cliën- P.V.G. De maand september staat voor de Baasroodse afdeling van het Willemsfonds steeds in het teken van de film. Dan wordt daar immers in de zaal Casino in de Scheepswerfstraat de jaarlijkse filmhappening ge houden. Dit jaar reeds voor de vierde maal. Op 2, 3 en 4 september vindt de vierde jaarlijkse filmtentoonstelling plaats, die de springplank be tekent voQr de jaarlijkse natio nale filmkwis (dit jaar op 30 september en 7 oktober). Walt Disney viert dit jaar zijn diamanten jubileum (60 jaar) en daar pikte Luc Bosmans gretig op in. Het werd meer dan tijd dat de tentoonstelling eens kindvriendelijk werd. En wat spreekt meer tot de ver beelding dan de kinderen (en ook van de volwassenen) dan de tekenfilms van Walt Dis ney. Deze tentoonstelling die toegankelijk is op vrijdag 2 september vanaf 20 uur - op zaterdag 3 september van 14 tot 18 uur en op zondag 4 september van 10 tot 12 en van 14 tot 22 uur wordt 's vrijdags geopend door Daniel Van Avermaet, Vlaams filmprodu cer en programmator op BRT radio. In korte bewoordingen zal hij de aanwezigen het ma ken van een tekenfilm uitleg gen, waarna Flori De Nul en Luc Bosmans de aanwezigen op een diamontage over zestig jaar tekenfilm van Walt Dis ney. Op de openingsavond worden ook gratis 100 mappen met de geschiedenis van deze tekenfilms aan de bezoekers verdeeld. Er is ook een gratis Disney wedstrijd voorzien waarmee tal van mooie prijzen te winnen zijn. Traditioneel zal er dan aan de aanwezigen ook een drink worden aangeboden. Op zaterdag en zondag is er dan buiten de tentoonstelling ook een mini-Disney-festival. Op het programma: zaterdag namiddag een tekenfilm, zon dagnamiddag eenspeelfilm el 1 zondagavond als slotvoorstel "P ling een film waarin de animt tie vermengd is met levendigi 1 personnages. De drie genrö van Disney zijn dus vertegen woordigd. En dit alles op he; grote scherm van de zaal Casi De tentoonstelling die overzicht biedt van alle a' vullende tekenfilms van Wi Disney, en ook een selektie van zijn cartoons, kwam tol \t stand in samenwerking mei Elan Film Brussel, en heel spe- 1 ciaal dank zij de steun van Heer Delville. Ook Walt Dis- ney Vedeo en tal van personen 11 stelden materiaal ter beschik king voor deze toch wel unieke tentoonstelling, die dan ook de gelegenheid biedt zich onder te dompelen in de unieke sprook jessfeer van dit wel unieke per- sonnage uit de geschiedenis van de film: Walt Disney. Een week-end voor het hele gezin. 24 - 26.8.1983 - De Voorpost

De Voorpost | 1983 | | pagina 24