[ollet en de zijnen ppig naar de kompetitie Eendracht Aalst zal te Eeklo uit een ander vaatje moeten tappen toe Met Eendracht Aalst op verplaatsing KNIP UIT: COIRAR SpORt 25/30% "(tematlonale Schaakwedstrijd: Sint-Niklase S.K. E. lie tegen een selectie uit de U.S.S.R. gionale steeplekampioenschappen te Zele De Voorpost - 26.8.1983 - 25 schieten bal nog doortikte naar de gedekte Jan Si- moen. Dat was allemaal slechts randinformatie want Jan had even tevoren na schitterende ploegpressie de eerste roos aangetekend omdat Horvat niet meer kon reageren na geweerde kop bal van Noë en de voorbeel dig voorgebrachte vrijschop van Leroy. In het vierde kwartier trokken de Waaslanders voor zover nodig het wed- strijdlaken helemaal naar zich toe. Pas hernomen was Simoen inderdaad zo edel moedig een wenkende sco rekans door te schuiven naar Luk Bevers maar deze miste. Op de 50ste minuut was deze tegenslag al ver geten omdat een kiene cen ter van Van Wambeke de slecht georganiseerde en op buitenspelval spelende Aal- sterse defensie (met Van Kemseke en Teuben in mi neur) doormidden spleet en Simoen zoals vanouds de goeie timing had om Horvat het nakijken te geven. Nog was het feest niet over want nadat De Bolle tot tweemaal toe de nieuwe Wase keeper bedreigde, lag Simoen al weer aan de basis van de derde treffer. Hij zoog een tweetal backs naar zich en speelde op het juiste mo ment af naar de inlopende Noe, die meedogenloos in- knalde. Van dan af was de match werkelijk gedaan, meer omdat de Aalstenaars een moedeloze indruk ga ven dan dat Sportkring bij de pakken bleef zitten. Want zo kunnen we nog twee kan sen van Simoen meegeven en korte maar niet minder gesmaakte pogingen van beide vervangers Patrick Verhoosel en René De Rid der. U kan het dus zelf kon stateren, SK leverde een deugddoende partij voetbal af waarbij de opponent ze ker niet vermocht een tegen zet uit te stippelen en zelfs zich openlijk op onvrede met vervangingen en aanwijzin gen van de bank liet be trappen. Nu naar Binche, en dan de grote maidenmatch tegen Winterslag Na afloop was Leon Noliet natuurlijk in de zevende he mel met de sterke kollektie- ve prestaties van zijn pou- lains en lag de vraag na tuurlijk voor de hand wat er aan de basiself moet veran derd worden indien Danny Vandenhende terug speel- klaar is. Hierop antwoordde de geelblauwe mentor dat hij in dat geval wel wat wisseloplossingen in ge dachten heeft en dat hij vooral in funktie van de tegenstrever zal schuiven met zijn pionnen. Door alles proeven we echter de grote bekommer nis van Leon om zijn ploeg werkelijk 100 procent paraat aan de seizoenstart te krij gen en daarbij doemt steeds Winterslag op. Over deze eerste en zeker niet te mini maliseren wedstrijd heeft Leon zeker al een plannetje in gedachten maar dat brengt hem steevast terug op zijn stokpaardje van de werkelijk bedroevende staat van de terreinen in en om de Watermolenstraat. «Is het niet zielig te weten dat een ligaploeg het moet rooien met 'nen akker' om alle oefe ningen vol te maken. De vo ren op dat terrein zijn van ver te zien en laat ons dan nog maar zwijgen van de omstandigheden waarin au tomatismen binnen de ploeg zouden moeten aangeleerd worden. Wat dat in de win ter zal worden, is nog niet vooraf te zeggen, maar ik vrees dat we werkelijk ge noodzaakt zullen zijn om dan de klucht van de brave moordenaar op te voeren». Tot zover Noliet die niet ten onrechte betoogt dat een stad als Sint-Niklaas toch beter zou moeten kunnen en dat vooral zou moeten wil men eerlang een eersteklas- seteam met toekomst uit bouwen binnen de stads muren. Voor de nachtmerrie van Winterslag staat er zondag nog een match in het kader van de 32ste finale voor de Beker van Belgie op het pro gramma. Zaterdagavond reeds was de vrees van Leon duidelijk dat Binche het zou halen tegen Geel, en dat is zondag werkelijkheid ge worden na een 3-3 staijd en een krappe penaltyzege. Dat brengt meteen mee dat Sportkring naar Henegou wen moet oprukken naar een veld waarvan de staat kortweg bedenkelijk is. De vrees bestaat dan ook dat de technische meerwaarde van de Waaslanders in het zand of slijk blijft zitten en de bekerkennismaking van zeer korte duur zal zijn. We hebben er nochtans een goed oog in, vooral als de Aalsterse forme nog enigs zins aanwezig is en zoals gepland Danny Vandenhen de zal aanzetten om de ploeg nog wat meer spirit te bezorgen. (m.n.) Zo kwamen de Aalsterse en Dendermondse leden van de V. V. W. in gespreide formatie Aalst binnenge varen. Onze Jef op kop. Voor de Sint-Annabrug worden de koppen 'in de kas' getrokken op bevel van stuurman Hugo. Lees binnenin het verdere relaas van deze avontuurlijke maar fel stinkende tocht (per) VOETBAL Supportersklub «De Spionkop» legt zoals elk jaar bussen in voor de uitwedstrijden van het fanionteam. Men vertrekt aan het lokaal op het Vredeplein (oud huis L. Becqué) en de kostprijs is 150 fr. voor de leden en 240 fr. voor niet-leden. Een lidkaart kost 100 fr. en is te verkrijgen in het lokaal en bij de bestuursleden. Na elke verplaatsing zijn er in het lokaal gratis belegde boterhammen voor de deelnemers(hjm) Eendracht Aalst wordt zondag a.s. ingeschakeld in de Bekerkompetitie en moet voor de eerste konfrontatie naar Eeklo. Het wordt voor Eendracht in het Meetjes land oppassen geblazen. Eeklo liet tijdens de eerste wedstrijden in de strijd om de Beker een uitstekende in druk na. schakelde verleden week nog derde klasser Turnhout uit en ligt er dui delijk op gevlast om ook Eendracht Aalst een beentje te lichten. In ieder geval zal Eendracht uit een ander vaatje moeten tappen en an dere wijn serveren dan die welke werd opgediend te Sint-Niklaas zaterdagavond 11. Eendracht ging met 3-0 de boot in en als we plaatselij ke verslaggevers mogen ge loven werd Eendracht in het Waasland als een 'klein ploegje' door mekaar ge rammeld. Ja, zo katastrofaal was het ook weer niet. Eendracht draaide een goed uur mee, maar ging daarna zeer on gedisciplineerd spelen. Luk Limpens leed tweemaal bal verlies in de aanval en ver mits achteraan de dekking al evenmin was verzorgd konden de Klaasjes twee maal rustig scoren. Er zat dus duidelijk geen taktische lijn in dat Eendrachtteam. Sint-Niklaas boekte zeker een verdiende zege, ook al was die overtrokken voor de bezoekers. In ieder geval werd die nederlaag .ernstig bestudeerd door oefenmees- ter Borremans. Die wilde ze ker zijn of er nog wat schort aan de fysieke konditie van zijn poulains, maar een Coopertest wees uit dat alle spelers boven de 3.000 m. noteerden. Dus op dat vlak loopt er niets mis. En het mentale? Het is een feit dat Eendracht sinds het einde van de Beker van Vlaande ren van de ene vriendschap pelijke ontmoeting naar de andere stoomde. Op de duur wordt dat sleur en vermits acm deze wedstrijden geen premies verbonden zijn kan men begrijpen dat bepaalde spelers hiervoor minder ge motiveerd zijn. In ieder ge val kwam het maandaga vond tussen vier muren tot een serieus en openhartig gesprek tussen de spelers, de trainer en voorzitter Dae- leman. Dat er over de gemo tiveerdheid werd gesproken is een vaststaand feit. On dertussen is Sergeant al de eerste grote pechvogel van het seizoen. Het kapsel aan zijn enkel is beschadigd en Hedwig zit weer in het gips. Naar alle waarschijnlijk heid zal Borremans voor het eerste bekeravontuur op Eeklo kiezen uit Horvat, Pee- ters. Van Kemseke, Teuben, Dierickx, De Bolle, Limpens, Vermeulen, Ferrera, Ha- leydt. Van Roy, Van Wilder- ode. Cornel is en Deroy. (abl) Schoolstraat 54 - Koolstraat 159 AALST - Tel. 053/21.25.56 Waardebon - Voetbalschoenen KOPA MITRE - 500 F LE COQ SPORTIF - 400 F- 1000 F ADIDAS, PUMA, PATRICK - 350 F Op vertoon van deze aankondiging kan U uit zonderlijk genieten van deze unieke aanbieding SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 SCHAKEN vriendschappelijke Qjs,fctrijd wordt georgani- ,d oor de plaatselijke ökklub E. Colle, in sa- "erking met de Vereni- België - U.S.S.R., het •entekrediet van België iet Consulaat-Generaal de U.S.S.R. te Antwer- Ook het Stadsbestuur Sint-Niklaas verleent medewerking. Op het stadhuis worden de spelers en speelsters om 17 uur ont vangen door het College van Burgemeester en Sche penen. De wedstrijd (op 12 borden) grijpt plaats op zaterdag 17 september om 18 uur, in'café «De Stad Antwerpen», Grote Markt 23, Sint-Niklaas. Na de wedstrijd wordt er door de Schaakklub E. Colle een receptie aangeboden. Het is de eerste maal in de geschiedenis dat een Sovjet- schaakploeg naar Sint-Ni- klaas komt om het op te nemen tegen een plaatselij ke schaakploeg. Iedereen die in schaken ge ïnteresseerd is, is welkom. Inkom gratis. 39600 210 TIENKAMP IN HAMME Vanuit allerlei Hamse wijken en verenigingen waren ze afgezakt om allemaal samen tijdens een grandioze dag de fameuze Hamse Tienkamp te betwisten. Schutters en judoka 's, tennissers en yachtmen, ze waren paraat. Uiteindelijk bleken de judoka s de sterksten. We zien hier twee tennissers van TC '78 tijdens de 4 x 100 m (vh) ATLETIEK Over de match tegen Aalst zelf: winst met 3-0 Tussen de regels door, in onze evaluatie van de ganse ploegprestatie, kon U reeds vernemen dat Sportkring duidelijk een klasse sterker was dan zijn Oostvlaamse tegenstrever. Toch was de aanvang van de match wit- zwart getint omdat Dierickx in de vijfde minuut reeds goed uithaalde waarop Ter Voort pareerde erf Rudy Ha- leydt even later op aange ven van De Bolle de staan der testte. Inmiddels en ook verderop de eerste helft, kon doelman Franjo Horvat zich doen opmerken met enkele goeie reakties, zo bijvoor beeld een kopstoot van Noe in de 22ste minuut welke kans hij in extremis wegs loeg. Bijna dadelijk daarna stelde een prima kombina- tie tussen Lodewijckx en Be vers hem alweer aan het werk en na het halfuur had hij met zijn ploeg geluk wanneer Noé een in te tondag 28 augustus om u hebben op het Ge melijk Sportstadion te a de regionale kampioen- Tppen plaats voor senio- (3.000 m). juniores en 'leren (2.000 m.). De or atie is in handen van tiekklub Zele. Het wordt komplete atletiekna- fag met een spurtcrite- voor juniores-seniores, dames en heren met 100 en 200 meternummers, met een trofee voor de winnaar en medailles voor de tweede en derde. Verder op het programma 400 m horden. 800 m, hink- stap, polstok, diskus, kogel, hoogspringen voor juniores- seniores heren; 300 m. hor den, 400 meter, hoogsprin gen, diskus voor scholieren jongens; 300 m. horden, 400 m., kogel, ver voor kadetten- jongens; 400 m. horden, 800 m, ver, speer, hoogspringen voor juniores-seniores da mes, 200 m., 300 m. horden, speer voor scholieren-meis jes; 200 m, 300 m horden, ver, speer, voor kadetten- meisjes. BENO it zou glad verkeerd zijn indien we ons op basis een goeie wedstrijd zouden vergalopperen, feit is dat de gewonnen vriendenmatch tegen idracht Aalst heel wat verborgen twijfel tegen het Sint-Niklaas-geheel wegneemt. Dan, dat was erdagavond, speelde geel-blauw immers een ir zover ons bekend laatste officiële oefenwed- ijd op eigen veld voor, het weze voor de zoveelste i in r opgemerkt, opmerkelijk weinig mensen. it deze doorlopend door met evenknie - dus bedoeld Waaslanders gedomi- is kollega-tweedeklasser - de partij konden bijna Eendracht Aalst ten gunste luitend vorderingen ge- deden gelden. Bij deze ver- faü rd worden voor de ploeg beteringen noemen we eerst op papier als verzwakt en vooral Peter Van Wambe- ht gelden. We overlopen ke. De Zeienaar heeft werke- U het rijtje verzwakkin- lijk een opvallende gedaan- Danny Vandenhende. te verwisseling ondergaan plaatselijk parade- en ontpopt zich sinds hij het rdje, komt langzaam vertrouwen geniet van be- ir zeker terug van een stuur en selektieheren als lende kwetsuur. Fred bekwaam organisator en 'e{ ens speelt zich bij de centrale spil op het midden- "n j rven (hopelijk) terug in veld. Vooral in de tweede f, funst van zijn hoofdtrai- helft groeide rijzige Peter in en het verdwijnen van de match en daar was de it Janssens en Ton Van inbreng van Leon Noliet, die ennaam zou volgens ve- hem bij rust had gewezen op onopgeloste problemen een betere veldbezetting ten ten stellen in het fanion- opzichte van De Bolle, zeker n. Van al deze zoge- niet vreemd aan. Verder mde hiaten bleven er za- was het middenveld natuur- ag weinig of geen over lijk weer goed gestoffeerd llat nogal wat spelers die met Mark Noë die weer op e prille aanloopperiode zijn welbekende manier foe- het seizoen wat aanpas- rierde en de gevallen gaten ismoeilijkheden had- dichtte en Luk Bevers die zich in de konfrontatie eigenlijk doorlopend niveau haalt; daarentegen waren vriend en tegenstander blij verrast met de eveneens weer aan de oppervlakte ge komen Erik Lacroix. De Lie renaar ontpopte zich gedu rende de wedstrijd als ge vaarlijk heerschap over de rechtervleugel en lijkt alles zins vast van plan om zijn minder seizoen 1982-1983 in de vergetelheid te sjotten. Erik had alleen maar het nadeel dat hij zijn onweer staanbare rushes en gretig besluiten niet bekroond zag, want een treffer min of meer op persoonlijke akties zou de moed zeker doen terugke ren voor zover nodig. Niette min een puike prestatie van de man waarvan Noliet nog steeds beweert dat hij een gedroomde rechterflankver dediger in spe is. Over naar het verdedigen de kompartiment waar eerst en vooral doelman Ter Voort opvallend weinig werd ver ontrust maar des te meer zijn goede interventies liet toejuichen. Rob lijkt na zijn liesoperatie stilaan maar zeker op het gewenste kom petitiegehalte te raken en mocht bij zijn eerste ver schijning op het SK-terrein en voor het toch wel kriti sche Sint-Niklase publiek met enkele goeie tussen- Voetbal. Keeper Tervoort van SK Sint-Niklaas: klasse te koop! (dw) komsten in de gunst komen. Voor hem evolueerde een quasi niet te nemen verdedi ging waarin de centrale as Leekens-Nijs bijzonder so ber en klasrijk optrad. Geor ges liet zich dan wel nog op enkele schoonheidsfoutjes betrappen maar desgeval lend sprong Gino autoritair en zelfverzekerd bij om het ontstane gevaar in te dijken. Op de rechtervleugelbe- wees 'oudje' Jef Beirinck aan de kritikasters dat hij wel degelijk nog zijn match kan meespelen en dat hij het komende seizoen, zo hij niet af te rekenen heeft met kwetsuur zoals jongstleden jaar, moeilijk uit de basiself weg te denken is. Over Mark Laroy en Eddy Lodewijckx kunnen we eigenlijk niks speciaals kwijt, dus moet je maar denken geen nieuws goed nieuws, en, ter vervol lediging, Jan Simoen staat werkelijk al te trappelen op zijn eerste waardevolle goaltjes want in de oefenpe riode alleen al heeft de Westvlaming een elftal tref fers (waarvan zes tegen Ex celsior) doen optekenen, waarbij er twee Aalsterse doelpunten behoren \Sint-Niklaas - Aalst 3-0. Jantje Simoen gaat scoren (dw) ZIC_ Sint-Niklaas - E. Aalst 3-0. Zijn de klaasjes uitgegroeid tot een vlot lopend geheel?

De Voorpost | 1983 | | pagina 25