r •CZ VOETBAL VW Hamme, ernstig kanshebber voor de Beker Helanio Kwetsuur van Plaetinck domper op bekerzege SK Lebbeke stelt nieuwe akkomodatie voor OCMW-Temse voetballend te gast in Oostenrijk F.C. Tivoli wint voetbaltornooi van «De Cup» Minivoetbaltornooi «Wisselbeker» zestig jaar B.G.J.G. Ï3 Voetbalkalender K.A.V.D. oefent thans tegen H.0. Merchtem in Topsport öatw <;pokt 31/153-AS Is Beveren-Waterschei 2-2. Pudelco 'en vedette'. Albet eraan voor zijn moeite. Zondag om 16 u.: veelbelovende finale tegen Eendracht Aalter VW Hamme is al drie jaar na mekaar behoorlijk aan zijn trekken gekomen in de Beker «Helanio», een afkorting die staat voor Het Laatste Nieuws Oost- Vlaanderen. Ook dit jaar is de vierdeklasser ernstig kanshebber. Na de uitschakeling in de Beker van België werd de Helaniobeker als een streefdoel gesteld. Twee jaar geleden werd hij eigendom van VW Hamme. De vierdeklas ser speelde gelijk bij Racing Gent, maar toonde zich preciezer bij de strafschop pen die na afloop over winst en verlies beslisten. Ook vorig jaar drong VW Hamme tot de finale door. Bij Eeklo werd een gelijkspel afgedwongen. De penalties vielen toen uit in het voordeel van de thuisploeg. Luc Schuddinck en zijn maats hebben thans weer een ernstige optie genomen op de begeerde beker. «Hopelijk volgt de ontkno ping tijdens de wedstrijd zelf. en zijn er geen straf schoppen nodig, zegt voor zitter Peersman. Penalties geven altijd een vertekend beeld. Nochtans beogen we een overwinning. Zeker nu we de finale voor het eerst op eigen veld mogen be twisten. Dat was een eis die we hadden gesteld. Twee j aar na -mekaar speelden we buitenshuis. We verwach ten een grote opkomst. Dat zal ook een stimulans bete kenen voor de spelers. De ploeg draait nog niet hon derd procent optimaal. Pas vorige week, in een vriend schappelijk treffen deed speler-trainer Guy Lanr- mens voor het eerst zijn op treden. Voordien was hij ge kwetst. In de match tegen KAV Dendermonde troonde hij boven iedereen uit. De opmerkelijke prestatie van onze speler-trainer was deze week in vele sportlokalen het onderwerp van de ge sprekken. In het elftal vertolkt hij de rol van regisseur, zoals nie mand anders het kan. Bo vendien is hij als uitmun tend gangmaker bekwaam om in de kortste tijd de wed strijd een andere dimensie te geven. Op de spelers heeft zijn inbreng een gun stige invloed. Dat neemt niet weg dat de ploeg in haar geheel genomen, mo menteel nog ernstige tekort komingen vertoont. Het spelsysteem beantwoordt nog niet aan de verlangens en opvattingen van Guy Lammens. Al te gemakkelijk worden er doelpunten toe gestaan. In recente wedstrij den is dat tot uiting geko men. Het heeft geleid tot de uitschakeling in de Beker van België. Het was wellicht nooit zover gekomen had Guy Lammens op dat ogen blik deel uitgemaakt van het elftal. Bij dit alles mag je niet vergeten dat we tot nog- toe nog niet op de volledige kern beroep konden doen. Omer Van Praet, een onmis bare schakel in het defen sieapparaat, werd onlangs geopereerd aan de hiel. Het zal allicht nog een paar we ken duren alvorens hij op nieuw zal paraat zijn. Guido loos sukkelt met een ontsto ken achillespees. Hij zal zondag niet van de partij zijn. Daarentegen is Bruno Marin hersteld van een spierletsel. Op hem kunnen we beroep doen en dat is een belangrijk pluspunt.» Ambitieus Alhoewel VW Hamme de beker Helanio begeert, wordt er begrijpelijk met meer belangstelling uitge keken naar de kompetitie. «Daarin zijn we gematigd optimist,» zegt dokter Peers man. «We starten ambi tieus, maar hebben niet de Voetbal. Dirk Verbustel van V.W. Hamme (arch) pretentie ons vooraf op te werpen als titelkandidaat. We beogen een plaats voor aan in de rangschikking. Spektakelvoetbal brengen is ons streven. Daarmee wordt er beantwoord aan de verlangens van het grote publiek. Trainer Guy Lammens is eveneens die mening toege daan. In dat opzicht bouwt hij aan een ploeg die in iedere wedstrijd offensief zal van stapel lopen. We staan voor een zware kom petitiestart. Eerst moeten we op verplaatsing naar Ol- se Merksem, een ploeg die vorig jaar tweede eindigde. Daarna komt Verbroedering Denderhoutem op bezoek. Twee wedstrijden, waarin we onze ambities moeten la ten blijken en die ook pun ten moeten opleveren. Er mag geen te grote afstand ontstaan met de leider.» (E.D.M.) K.A.V. Dendermonde ont vangt zaterdag 27 augustus om 19 uur de derdeklasser Hoger Op Merchtem. Beide ploegen treden kompleet aan voor een vriendschap pelijk treffen. Twee broers komen dus tegenover me kaar te staan. Eddy Bellon is immers lid van KAVD en ge wezen Merchtemspeler. Zijn broer Raf is de centrale fi guur bij de derdeklasser. Rekening houdend dat trai ner Etienne Borré van KAVD opgegroeid is in de Merch- temse voetbalkringen, wordt het vast geen partijtje tussen onbekenden. Paarsblauw speelde vori ge zaterdag vriendschappe lijk op VW Hamme. Het ver loor met 3-1. De vierdeklas ser kwam halfweg de eerste helft op voorsprong. In een regie van Guy Lammens be kroonde Frankie Van Hae- cke halfweg de eerste helft de aktie met een doelpunt. Dendermonde kon tijdens de eerste periode nog enigszins wedijveren met zijn oppo nent. Na de rust was Ham me de betere ploeg. Rond hetzelfde tijdstip in de twee de helft schoot Guy Lam mens een vrije trap over de muur in de winkelhaak. An dermaal via een vrije trap van dezelfde auteur, maar deze keer met de medewer king van Frankie Van Hae- cke kwam vijf minuten later een derde treffer tot stand. Zeven minuten voor tijd rondde Eddy Bellon een ak tie van Dominique Pieters met een eerreddend doel punt af. (e.d.m.) een Hier- reële SK Lebbeke beschikt op zijn B-terrem ovt spiksplinternieuwe kleedkamerakkomodatie. mee voldoet de eerste provincialer aan een nood. De oude kleedkamers voldeden niet meer op gebied van veiligheid en hygiëne. Dankzij de inspan ningen van vele helpers is de Lebbeekse klubleiding erin geslaagd deze akkomodatie klaar te krijgen op een termijn van enkele maanden. Nu zaterdag 27 augustus zal ze officieel in gebruik worden genomen. Te dier gelegenheid werd een programma uitgedok terd dat er als volgt uitziet: 14 u.: aanvang van een miniementornooi dat een dagje later, op zondag 28 augustus wordt verder gezet. De deelnemende ploegen zijn Eendracht Op stal, Jong Lede, Hoger Op Merchtem, en de twee miniemenploegen van de organiserende klub. Om 17u30 heeft een optocht plaats door alle spelers van het A-terrein op het Konkelgoed naar de B- terreinen. Een fanfare zal instaan voor de muzikale begeleiding. Om 18u30 is er dan de officiële opening van de nieuwe kleedkamers. Te 20u30 zullen de spelers worden voorgesteld die deel uitmaken van de kern. Deze voorstelling vindt plaats in een tent naast het B- terrein. Ook is er een dia-reeks over de aktiviteiten van de voorbije maanden. (e.d.m*) Eendracht Zele-Heultje 2-1 26 -263-1963 - De Voorpost De Zeienaars hebben zich niet zonder enige moei te geplaatst voor de 32ste finales van de Beker van Belgie. De Antwerpse provinciale kampioen en neo- vierdeklassër Heultje toonde zich biezonder wilskrachtig en bezorgde Eendracht een stevige repliek toen de wedstrijd na de rust naar een hoger en beter spelpeil toegroeide. Voetbal. De ploeg van Jong Lede mag verder bekeren en zaterdagavond is ze te gast bij SC Charleroi (per) Dat de OCMW-dames van geen kleintje vervaard zijn bleek dames. al toen zij de beker van groot-Temse in de wacht sleepten. Bij de heren werd het een Hun triomftocht zetten zij echter ver buiten de grenzen van harde, strijd tussen de pioe- Temse voort. Toen zij op 2 en 3 juli in Oostenrijk een tornooi gen van Mannheim (BK L gingen winnen. Dit tomooi - ingericht doo, het Roggaler OCMW. Sunkt Gerold en baande tussen s.jn gekwet- Schiverein waarop zij werden uitgenodigd door hun Raggal. ste ploegmaats en een flin- zusterploeg Raggal is reeds uitgegroeid tot één van de Tijdens de kwaliiikatiewed- s| doeTpalén 'plaatste De grootste tomoo.en van Vorarlberg. s|rijde„ ,oond oCMW-ka- ^„Tochten echter ver- Na de aftrap, gegeven door bij zij elk 2 doelpunten op pitein Etienne Cornells zich belen verder en gkoorden burgemeester Edwin Burt- hun aktief konden zetten. een verbeten goalmaker en een (wee keer via uirich Do- scher, vochten zowel vrou- Eindstand: 0-4. bracht hij zijn ploeg via 5 m- bi- al een verdiende welijke als mannelijke ka- Tijdens de terugmatch leg- doelpunten naar een finale- - - detten, scholieren, junioren den de Raggal Girls een be- plaats, en seniores om het leer, tere opvang in de verdedi- mnunu 11 luidruchtig gesteund door ging aan de dag, maar in de Hag gal - UCM W^l-J Zonder de gekwetste de bovenkant van de dwars- Peersman en de geschorste ligger trof. De thuisploeg re- Cooreman nam speler-trai- plikeerde via Saey tot Jan ner Pfaff de verantwoorde- Pieters op de 52ste minuut lijkheid om in het midden- na een aktie op rechts kei- veld de lokale akties voor te hard irtschoot. Twee minu- bereiden. Een goed uit-ver- ten later diende Van Puyvel- dedigend Heultje loerde de gepast in te grijpen op bestendig op countermoge- een nieuwe kopbal van Bos- lijkheden om de Zeienaars mans. Benjamin Sagy - te- een opdoffer te bezorgen, rug van weggeweest - zorg- Deze kwam er na elf minu- de met veel brio op links ten toen voorstopper Filip voor de nodige openingen BRD, een doelpunt dat ge volgd werd door een pijls- rr__ r nelle reaktie van Franky De Plaetinck hinkend het veld en bij één van zijn splijtende Rechter die zich een weg verliet en naderhand een akties haakte Laeremans de harde diagnose moest aan- Eendrachter in de fatale zo- horen. Een gebroken beentje ne. Bordui liet de kans niet in de linkervoet betekende liggen om de score op 2-0 te ai hert hennr voor Plaetinck minimum zes brengen. Heultje liet zich Beveren - Waterschei 2-2. Albert benac weken inaktivitéit. De daar- van toen af offensief niet seizoen de topforme (dw) uit volgende plaatswisselin- onbetuigd zodat de Zeelse gen bij Eendracht bevorder- goalie regelmatig werd be- den geenszins de vinding- stookt vanuit de lucht. Bij de 2-0 overwinning voor de rijkheid bij de lokalen tot thuisploeg trof Saey de rech- Duitse ploeg waarbij de Eugène Blomme, de inval- terstaander en besloot OCMW-heren eindigden op Ier, in vijf minuten tijd twee- Blomme te zwak toen doel- een eervolle tweede plaats, maal scoorde. De eerste man Van den Eynde de val ïuiujucuiiy ycoicuiiu 3 c, >ornW OCMW 19 een eervone iweeae piaais». maai scoorae. we «eisie hun supporters die in grote aanval konden zij geen vuist q_q Tijdens de prijsuitreiking, keer werd de Gentenaar te- nabij was. Het slotoffensief getale aanwezig waren. maken en geen enkel ge- BRD - OCMW 04) Al bij de aanvangsmatch vaarlijk schot kwam tussen De finale werd geleid door Norbert Bickei recht afgevlagd maar het was voor de Antwer- voorzitter van het Raggaler tweede doelpunt was voor penaars. Marc Van den Eyn- m uij ub uiuii veiny amen*-,, ..j.. voorzitter van nei nc Raggal - OCMW werd de de OCMW-doelpalen. Hoe- nen Shiverein, mochten beide de meeste toeschouwers de kon een afleggertje van thuisploeg overspeeld door wel het wedstrijdtempo iets „-.JLrii^inrr on OCMW-teams een prachtige geldig vermits Blomme de Van Vaerenberg niet benut- snelle en goede kombina- lager lag dan de vorige dag t.,5_or, beker ontvangen. Voorzitter bal in doel deponeerde toen ten en Boeckx trapte een ties van de OCMW-dames omwille van de grote hitte, som P Jozef Vermeiren overhandig- deze via de bezoekende-de- open doelkans tegen Van zodat doel wachtster Franci- slaagden Suzanne A- M de een prachtig glasraam fensie bij de Zeelse spits Puy velde aan. Het verdien- ne De Leenheer een rustige driaenssens, Ingrid Bijl en geschonken door het ge- belandde. Scheidsrechtei de tegendoelpunt kwam er middag beleefde. Suzanne Menlek Van Raemdonck zaheiderechter ,00, 2 rnmu- 3 eentebestuuI van Temse - Adriaenssens en Moniek erin de skore op te drijven ten aan de kant werd gezet b „ader Edwin Van Raemdonck waren in tot 3-0. Een verdiende dub- Niettemin slaagde Gottz Bu[(scher en een oliginel„ een schietgrage dag waar- bele zege voor de OCMW- Traut erin te skoren voor de schotel geschonken door ^(UEFHEBBERSVOETBAt( het OCMW bestuur van Temse aan voorzitter Hor- bert Bickei, waarbij hij te vens het Raggaler Shiverein feliciteerde met hun zeer ge slaagd tornooi en uitnodig de tot het spelen van een tornooi in Temse in septem ber 1984. Rommelaere kende het doel- via strafschop toen Jan punt toe maar volgde in Geens in een duel Van den laatste instantie het advies Eynde neerlegde. De linker van zijn lijnrechter. Het half klaarde zelf de karwei bleef zodoende bij een 0-0 op de penaltystip. Francois rustscore tot de beide ploe- Michiels kwam intussen gen een betere tweede helft Pfaff vervangen zodat de te berde brachten. Eendrachttrainer vanop de Wouters zorgde voor een bank zijn maats de nodige eerste waarschuwing en rust toeschreeuwde om dit Bosmans volgde het goede bekerduel verdiend zegevie- voorbeeld met een schot dat rend af te sluiten. Joost Arens MINIVOETBAL De deelnemende ploegen Zondag 21 augustus: waren verdeeld in twee 5° en 6P ats: groepen van drie. De beide FC The Cup 'koplopers 3-1 Wij noteerden ook nog 2 schoten op het doelhout en een onnoemelijk aantal open kansen, maar Tivoli- vuzi reekshoofden zouden dan de Finale 3 en 4 plaats: keepsI De Bruyne was on finale spelen. Bonaparte - Witle Penne 3-2 kk>pbaar - Zaterdag 20 augustus be gonnen de schiftingen. Het meest merkwaardige feit Finale: F.C. Tivoli - Stan- van de dag was wel dat daert: 1-0 Roland Van de Putte (F.C. Voor ongeveer 400 toeschou- Tivoli) vijfmaal skoorde in wers voerden de twee tita- twee matchen. Bolleboos! nen een aanvankelijk gelijk lopende strijd, tot Luk Fo- riers in de twintigste minuut voorbij Cassier C° geraak- 3-1 te en de bal in de netten van 2-1 Standaert dropte. 1-0! 3-1 Maar hiermee was de strijd nog niet gedaan. Er was 2-2 zelfs een uitstekende De 2-1 Roover nodig om Berckmoes 5-1 en zijn Standaertmaten van het tegendoelpunt af te houden. Dinsdag 23 augustus was Berl. 7-1 J-l Gredu Bauwens-Vooruit 1-1 Pa Gijs - Land Gilde 3-7 2-4 In de tweede ronde komen Dra- volgende wedstrijden op 0-2 woensdag 24/8 met recht en redde voor zijn ploeg de beker. --- hehordedS'zeaevierrn<te <*e inheT'tornooi" geo?gani- Baert Berl.-Vooruit horde zegev,erende dom de |erl»a[se Gerdl Uitslagen Schiftingen groep A: FC Tivoli - Koplopers FC Tivoli - Witte Penne Witte Penne - Koplopers Schiftingen groep B: Standaert - FC The Cup Standaert - Bonaparte Bonaparte - FC The Cup Finalisten werden dus F.C. Tivoli en Standaert. i i seera uuui uu dbhuuibb Bauwens-Den supporters het plein opge- stormd, en zij maakten het moeilijk om nog een stukje REEKS A REEKS C: groen op het grasveld te Eendracht Donk-Spectrum Joker Uitb.-Warande zien. 2-6 Warande-Roef Droesh. Na de wedstrijd wer- Eendr. Donk-Tijl 3-0 Baert Appels-Warande den de overwonnen getroost Spectrum-Tijl 4-3 en samen dronken zij Eendr. Donk-Minibond II 11-0 Joker-Baert Appels schuimwijn uit dezelfde Minibond II-Tijl beker. Spectrum-Minibond II (GVA) REEKS B: Den Draver-Vooruit Baert Berl.-Den Draver 1-12 Joker-Roef Droesh, 4-1 5-1 Baert Appels-Roef Droesh. 11-1 0-1 REEKS D: 1-10 Minobond I-Land Gilde streekse uitschakeling: Spectrum - Den Draver n n Vooruit - Joker Uitb. Baert Appels - Pa Gijs en Land Gilde - Eendracht (forfait) Donk Gredi Bauwens-Baert Pa Gijs-FC Sport De halve finale zal worden gespeeld op vrijdag 26/8 tus sen 20 en 22 uur. Zaterdag is het troosting voor derde en vierde plaats 3-2 te 19 uur en finale voor één 8-2 en twéé te 20 u. 1* Nationale 31.8.83 om 20 u. SV Waregem-SK Beveren (Schoeters) SC Lokeren-Cl. Brugge (Ponnel) Beker der Denderstreek 27.8.83, 16 u. Dendermonde-Wieze (Lievens) 28.8.83 16 u. Oordegem-Val. Overmere (Vercruyssen) E. Meldert-Heldergem (Van der Kelen) W. Moorsel-Kerksken (De Bodt) St. Denderleeuw-TK Meldert (Staes) 17 u.: Herdersem-Erembodegem (Moons) Hofstade-Haaltert (Lambrecht) SK Aalst-Baardegem (Callebaut) S. Moorsel-Doggen (Put) R. Lebbeke-Berlare (Redant) Opstal-Opdorp (Vermeersch) Oudegem-Boonwijk (Van Hoey) Baasrode-Sint-Gillis-D. (Vermeirsch) Buggenhout-Schoonaarde (Philips) Lutterzele-Appels (Roelandt) Gijzegem-Grembergen (Van Imschoot) Tornooi Erpe-Mere 28.8.1983 16 u. Aaigem-Burst (Demesmaeker) Erondegem-Mere (Speleers) 18 u.: Erpe-Bambrugge (Aelbrecht) Vriendschappelijke wedstrijden 27.8.1983 19u30 Kerksken-SK Beveren (Loeman) 28.8.1983 16 u. 15 u.: Kieldrecht-SC Lokeren Uefa's (Melis) Kemzeke-Waasmunster (Samson) Edixvelde-Ede (De Waele) Terjoden-Nieuwerkerken (De Buysscher) 30.8.83 19u30 Mere-Moortsele (Melkebeeck) 31.8.1983 19 u. Haaltert-Kerksken (Demesmaeker) Buggenhout-SC Lokeren Uefa's (Staes) 19u30 Melsele-SK Beveren jun. A (Melis) 1.9.1983 19 u.: Burst-Gijzenzele (De Roubaix) 19u30: Dendermonde-Excelsior (Loeman) Een nieuw voetbalseizoen wenkt. Klein Antwerpenstraat - LEBBEKE Tel. 052/35.71.45 is de keuze onbeperkt. d Honderd soorten schoenen (alle Alle soorten sportzakken, trainings, broekjes, kousen, beschermstukken enz. SU Onmiddellijke korting 15% 31/153-AS IS ni de

De Voorpost | 1983 | | pagina 26