L- Een hoogdag voor de atletiek I Gouden 800 meter te Lebbeke la Superteam van de stad Lokeren 1983 Shotokan Karateklub Stekene geeft stage Marnix Mabbe wint 'Gouden 800 meter' 32 - 26.8.1983 - De Voorpost ATLETIEK Met deze Gouden 800 meter heeit Atletiekklub Leb beke een topper gebracht die de vele liefhebbers zal bijblijven. Een massa atleten liepen in 47 reeksen de 800 meter, wat toch wel een groot sukses is. De vele toeschouwers die naar het Lebbeekse sportcentrum waren afgezakt bewijzen dat de belangstelling voor atletiek nog niet verminderd is. Atletiek. Patrick Jacobs uit Zele overschreed met een geslaagde sprong de 2 meter (c) AC Lebbeke-voorzitter Bie- kord. semcms en sekretaris Van TT!. Der Straeten hadden bij de e 9ewes «iiiwmggt na de wedstrijden Ook andere atleten uit de dan ook een beste glimlach, streek hesen zich op het B wuim trouwens niets dan voorplan. Zo was er een bes- be_ te Kris Van Thienen (Lebbe ke) die de zege in zijn reeks onderstreepte met 1*54". In de volgende reeks grepen de Lokerse atleten naar het plakket. Wim Mouton won met 1'55"6 terwijl Geert De Borger er 2'00"2 over deed. In al deze reeksen lieten ook Etienne Willems (Opwijk). Geert Van Gooien (Lebbe ke). Dirk Vervaet (Lokeren). Alex Vervaet (Lokeren),; Jos Jacobs en Peter Annaert van hun beste zijde zien. Marijke De Wilde liet zich opmerken bij de dames. In de derde reeks van de senioren kwa men vier streekatleten aan de start. Aalstenaar Johan Clauw on met 2'00"5 en Leb- bekenaar Herman De Boodt werd derde. In zijn spoor Atletiek. Annemarie Van Nuffel wint hier afgescheiden de 800 meter van de seniores (c) Atletiek. Bij de seniores klopte Marnix Mabé kampioen Walter De Smet in extremiM voor de miniemen stond er Neve, Van Der Hoeven, Van Waen. Coppens en Van D| een aflossing van 4 x 200 m. Den Bogaert en Oosterlinck. Broecke deden 2'00"3 op het programma en bij de Zij lieten 1'57" afdrukken. De deze estafette meisjes was de ploeg van jongens van AC Aalst waren Vlierzele de beste met De tweede en De Paepe, De l Uiteraard glmiifajntpn Marnix Mabbe en Anne-Marie Van Nuffel, maar ook veterane Lieve Boggeman was blij met haar verbeterde tijd- Toch menen we dat de allerjong sten nog het meest pret be leefden om eens voor het voetlicht te treden. De ka- detten Joke Annerel (Op wijk), Marie-France De Beys (Overmere), Wim Van Lan- genhove (Baasrode). Fran- kie Gillis (Vlierzele) en Bart Meganck (Aalst) zullen in elk geval aan deze dag mooie herinneringen bewaren. Atletiek. Godelieve Roggeman vestigde een nieuw ren met 2'I8"3 bij de dames-veteranen. Schouppe van Vliet le werd derde (c) Atletiek. De dames seniors aan de start van de 800 meter te Lebbeke (c) Atletiek. Annemarie Van Nuffel (Aalst) won bij de seniors voor Carine De Baets (Ronse) en Ghislaine Van Praet (Lebbeke) (c) Paul Van Winckel, Europees rekord rolstoel De rolstoelatleten gingen er volgden Rudy De troch (Den- derland) en Johan Van Lyse- betten (AC Lebbeke). Bij de veteranen ging de van bij de start hard tegen- beste streekprestatie naar Paul Van Winckel liet een veteraan uit Beveren die de strijd om de 'Gouden hoogtesprong' waren er streekgenoten paraat. Voor Aalstenaar Stefaan Van Der Stichelen was er meer dan moed nodig om met een niet-herstelde voetkwetsuur de strijd aan te binden. Hoe wel hij niet over al zijn mo gelijkheden beschikte, wip te hij toch over 2,06 m. en dat bracht hem een tweede plaats od na Vlierzele-atleet Marc Bora. Marc gaf eerst zo'n vlotte indruk dat er wel eens een rekord kon inzit ten. Zodra de 2,09 m. over schreden was koos hij voor 2,21 m. maar faalde drie maal. Bora mocht toch de trofee mee naar huis nemen. Pa trick Jacobs van Zele werd met een sprong van 2 m. vierde. Mare Smet (Volh. Be- veren) haalde 1,90 m. zich echter op geen enkel moment verontrusten en toen hij bij de eerste ronde doorkwam in 64.1 begon men wel aan een goede prestatie te denken. Het werd zelfs prima! Paul werd afgeklikt in 2'09"4 en dat is meteen een Europees re kord. In deze reeks legde Remi Van Oppem beslag op de tweede plaats. Seniores dames Geen verrassing was de ze ge van de Aalsterse hinde Annemarie Van Nuffel die nu voor AV Toekomst uit komt. Het werd alleen uitkij ken naar haar tijd. Nathalie Nisen, de junioreskampioe- ne over 400 m speelde voor haas en zorgde voor een goed tempo. Na de eerste ronde trok Nathalie zich te rug en toen moest Annema rie het alleen opknappen, want verdere höiy was er niet. Wel nam ze wat voorsprong maar in de laatste honderd meter kwamen Corine De Baets en een verrassende Ghislaine Van Praet (Lebbe ke) sterk terug. Ze moesten zich echter toch met een tweede en derde plaats te vreden stellen. Annemarie liep 2'07" en dat was meteen een verbetering van het Gouden 800 m-re- op een derde plaats beslag legde met 2'06"2. In de andere damesreeksen noteerden we nog een 2'17" voor Ginette Van Den Bos sche uit Zele die daarmee derde werd. Inge Eemans van Aalst werd zesde in haar reeks terwijl P. Van Bockstael tweede werd met 2'04" en Alex Buyle werd vierde. Juniores Bij de juniores ging de beste prestatie over de dubbele pisteronde naar Geert Wiels (Zele) met 1'58"6. Lebbeke- naar Patrick Van der Linden liep in de andere reeks 2'01"4. Ook bij de scholieren lieten de atleten uit ons gewest zich opmerken. Patrick Van Waes (Lokeren) won met 2'01"5, maar de beste presta tie voor de streek ging naar Zeienaar Patrick Bisschop die 1'57"5 liet af klokken. Dirk Van Verre (Lebbeke) werd zesde in de sterkste reeks met een tijd van 1*59**6. Guy Veldeman (Zele) liet 2'00"1 noteren. Stefaan Van Der Stichelen: 2,06 m Marc Bora wint Er stonden niet alleen ach thonderd meter-wedstrijden op het programma. Ook De Stedelijke Sportraad van de Stad Lokeren wil op zaterdag 3 september vanaf 13 uur bepaalde proeven inrichten in de stedelijke sporthal, het stedelijk zwembad, op de sportpleinen naast de sporthal en op de Durme. om alzo het «Superteam van de stad Lokeren 1983» te kunnen aanduiden. Ploegen kens met 2 ploegen die door Kunnen deelnemen: elke be- J°,in3 aangeduid worden, staande sportvereniging of ev®n1uele onpare deel- sportgroep. Deze sportvere- name kan de beste verliezer nigingen of groepen dienen 'eru9 worden opgenomen, niet aangesloten te zijn bij 6 ,Zw™I?en:, aflossmgs- de Stedelijke Sportraad, wedstrijd 25 m door de volle- Vrouwelijke deelnemers zijn dige ploeg, eveneens toegelaten. Elke 7 Volleybal: 2 volledige deelnemende ploeg wordt Ploegen (aanduiding door verzocht op te treden in de lolin9) spelen een volledige kledij eigen aan de klub en volleybalwedstrijd van 5 mi- voorzien van tumpantoffels. nuten. Het aantal setpunten Worden uitgesloten: leden plaats, van diverse sportverenigin- Handbal: de volledige gen die zich okkasioneel Ploo9 9eeft 2 strafworpen. verenigen voor deze D°<" ™n 2 ploegen sportmaniiestalie. Men (aanduiding door loting) te- werkt met ploegen van 6 le- F?" »lkaar spee 1 kan elke den, doch er kan voorzien klub zijn doelverdediger worden in eventuele vervan- aanduiden. Het aantal ge- ging. De ploeg dient aan lukte strafworpen bepaalt alle proeven deel te nemen, de plaats. De hoogste en de laagste 9. Eindproef: de volledige score worden geschrapt. De ploeg dient onder de vorm deelnemers dienen de be- van aflossing een hindernis- slissingen van de scheids- koers zo snel mogelijk af te rechters te aanvaarden. leggen. Atletiek. Zo staat de hand en netjes een ernstige jury erbij: de stopwatch in gerijd aan de aankomst (c) KARATE eerd. kan steeds e komen nemen Atletiek. Aflossen bij de 4 x 200 meter te Lebbeke (c) Proeven 1. Voetbal: 3 koppels nemen 2 strafcorners (minivoetbal). Per koppel mag men onder ling verwisselen. Het aantal gelukte strafcorners van de volledige ploeg bepaalt de plaats. 2. Basketbal: 2 volledige Rloegen (aanduiding door loting) spelen een basket balwedstrijd van 5 minuten. Het aantal korven bepaalt de plaats. 3. Atletiek: 6 x 100 m estafet te-lopen (aflossing) 4. Kanovaren: een afstand van 200 m om ter snelst af varen met een rubberboot door de volledige ploeg. Men start telkens met 2 ploe gen die door loting aange duid worden. Men dient te peddelen met de handen. 5. Touwtrekken: met de vol ledige ploeg. Men start tel- Toekenning der punten Voorbeeld: 15 ploegen 15 punten 1' ploeg: 15 punten, 2* ploeg 14 punten etc... Indien 1 en 2 gelijk zijn: 15 14 punten 29 punten. 29 punten 2 14,5 punten. Inschrijvingen Tegen uiterlijk 28 augustus op het sekretariaat van de Stedelijke Sportraad, pa. Werner De Nul, Koning Al- bertlaan 2W4 te Lokeren (tel. 48.33.88). Prijzen Superteam: een herinne ringsplaket 6 etsen van kunstenaar Herman Ver- baere. Per deelnemende klub: een herinneringsmedaille. J.V.L. Op zaterdag 27 en zondag 28 sekretariaat van de Shoto- geinter augustus heeft in de kan Karateklub Stekene, bij een kij sporthal van Stekene een Romain Verdurmen, Ranon- karatestage plaats o.l.v. 5* keistraat 17. 9090 Stekene, dan Ludwig Kotzebue. In de 03/779,97.49. karatekringen is deze man Wie niet aktief is, maar wel gekend als een technisch hoogstaand en zeer spekta- kulair karateka. Zijn -palma res wordt slechts door wei nigen overtroffen: zeven maal kampioen van Neder land, driemaal Europees kampioen en tweemaal we reldkampioen. Hij is mo menteel trainer en coach van de Nederlandse natio- nale ploeg. De Shotokan Ka- rateklub Stekene die deze stage organiseert mag ter echt fier zijn op het feit dat zij iemand van een dergelijk gehalte in Stekene mag ver welkomen voor een stage. Alle karateka's, ongeacht de stijl, worden dan ook in Zele verwacht voor dit eerste evenement van het nieuwe seizoen. De trainingen heb- p ben plaats in de sporthal, telkens van 10 tot 12 en van 15 tot 17 uur. Het inschrij- vingsgeld bedraagt 300 fr; per dag en 500 fr. voor de twee dagen samen. De in- schrijving kan ier plaatse Basketbal. De ben/amms van Panters Baasrode (v) gebeuren of vooraf op het De échte Gouden 800 meter is de semoresreeks waarin de beste atleten zijn ondergebracht. De deel nemers zorgden voor een spannend vertoon en hoe wel de start snel was, dachten de meesten daarna niet meer aan de chrono, maar aan de zege. In de laatste ronde moest nationaal kampioen Walter De Smet wel uit zijn schelp komen en hij deed dat vrij goed. Toen ieder dacht dat de zaak in orde was, kwam Mare Mabbe uit derde positie opzetten en versloeg De Smet op de meet met 1'50"3 en dat was één tiende sekonde beter dan de kampioen. Ghislaine Van Praet De Lebbeekse atlete heeft zich ook in de kijker gelopen. Zij slaagde er na een hardnekkige wedstrijd in om een podiumplaats te veroveren. Van Praet, een late roeping die nog maar drie jaar atletiek beoefent, zorgde wel voor een sterke opgang Zij nam van bij de start een goede positie in en bleek verwonderd dat er niet sneller gelopen werd. In de laatste ronde hield zij knap stand. Knap werk voor iemand die het moest opnemen tegen gereputeerde atletes. Zij geeft het nog niet op en volgens haar zeggen gaat zij zich nu op betere chrono's toeleggen zodat er dit jaar misschien nog iets uit de bus kan komen. Veterane Godelieve Roggeman De bij AC Aalst aangesloten Lieve Roggeman kwam haar zoveelste zege in de wacht slepen. De knappe veertigjarige uit Herdersem had geen problemen met de afstand, waarvoor ze de vorige weken speciaal was gaan trainen. Aan een wedstrijd beginnen zon der voorbereiding is echter niets voor de onderwijze res uit Herdersem. Zij verbeterde bovendien haar tijd over de 800 meter, een voorbeeld dus voor de jon- (andré) geren. vanuit de cafétaria JEUGDBASKET

De Voorpost | 1983 | | pagina 32