Internationaal tomooi van H.B.G. Dendermonde Ajax Lebbeke na knappe finale Tornooi Sparta Aalst Aalsterse selektie - Sp. Neerpelt: 19-21 Vidar Kopenhagen blikvanger Brabo Denderbelle presteerde vlot en eindigde derde in het eigen tornooi i. c&nm zate, m Hamme Zaterdag 27/8 vanaf 10 uur 34 - 26.8.1983 - De Voorpost A HANDBAL Zaterdag 27 augustus organiseert H.B.C. Dender- hoven monde een internationaal handbaltomooi in de Penningmeester: B. Ver sporthal te St.-Gillis-Dendermonde. Voorzitter René meüen Moortgat en zijn medewerkers zijn erin geslaagd een Leden: B. Van Breedam, J. interessante tomooibezetting te verzekeren. Naast Verheden mans' de buitenlandse ploegen T.S.V Gmnbach uit Duits- D^dCTmonde start met 4 land en Geldrop uit Nederland zijn nog de m de ploegen in kompetitie: nationale reeksen spelende Grivegnée en Duffel van de partij. Het naar de 3* afdeling getransfereerde 3* afdeling: H.B.C. Dender- Herseaux en H.B.C. Dendermonde zelf maken het monde reserven: trainer deelnemersveld rond. J*. Trienpont. Jeugd: miniemen en kadet- Meteen blijkt nog maar eens Voorzitter gematigd optimist ten: trainer H. Trienpont en dat H.B.C. Dendermonde Voorzitter René Moortgat Jo Quisquater. niet op zijn lauweren gaat blijft niettemin gematigd De wedstrijden worden ge- rusten nadat het voorbije optimist betreffende de na- speeld in de sporthal te St.- seizoen de titel behaald bije toekomst van H.B.C. Gillis: werd in 4' afdeling. Toen wij Dendermonde. «Kijk. als Miniemen: 16.30 u. enkele weken geleden trai- iedereen meewerkt komen Kadetten: 17.45 u. ner Trienpont aan het woord wij er beslist. Met een be- lieten bleek dat verschillen- kwame en toegewijde trai- de kernspelers de trainin- ner ajs Trienpont en een gen niet optimaal benutten toch vrij degelijk spelerspo- a,aar *e z''n kom- tentieel moeten wij dit sei- petitiestart. Ondertussen zoen in staat zijn midden de Om een klub echt leefbaar blijkt hierin wel een gedeel- rangschikking te eindigen Reserven: 19 v 1* team: 20.15 u. Sponsoring te houden is het eigenlijk telijke kentering te zijn ge- degradatiegevaar zal er be- noodzakelijk geworden komen maar toch is het zo sjj8t njet zjjn Het seizoenbe- een sponsor te beschikken dat de Dendermondse trai- gjn kan wat moeilijk blijken en dat heeft H.B.C. Dender- ner er nu nog niet kon in vooral door de schorsing monde nu net niet. Toch slagen een kern aan te dui- van enkele basisspelers, blijft de klub financieel ge- den waaruit de typeploeg Nadien zullen wij wel met zond dankzij steunende dient gevormd. de betere ploegen mee- sympathisanten zoals Ca- «Op dit ogenblik heb ik draaien.» aldus René non (foto - ciné - video), slechts een vijftal spelers Moortgat. Churchill's pub, Ramses II, die ik zeker in de basiskern Verzekeringen P. De Smedt kan opnemen. Mijn streef- en «kantien sporthal». Daar- doel is en blijft 15 kemspe- Nieuw bestuur mee komt H.B.C. echter niet Iers wat zeker geen utopie is Het bestuur van H.B.C. Den- helemaal rond maar daar als men weet dat ik verle- dermonde werd op vele zorgt dan weer het bestuur den seizoen over 9 vaste ba- plaatsen gewijzigd en dit voor met organisaties als de sisspelers beschikte. Het te brengt wel een nieuwe aan- uitgave van een publicitaire lang afwezig blijven van en- pak in het beleid van de folder, medewerking aan kele van die spelers kan ons klub. het Jazz-festival. aan de parten spelen tijdens het Nacht van Maeva en derge- seizoenbegin. temeer daar j)e samenstelling: lijke. Ook de spelers dragen wij in die periode nog af te Voorzitter: R. Moortgat hun steentje bij via het lid- rekenen hebben met ge- O/voorzitter: A. Van Der geld dat echter vermindert d schorste spelers». Tot daar Jeught rato van het aantal aktivitei- een bezorgde H.BXU.-trai- ten waarvoor zij zich in ner. Secretaris: T. Van Kerck- zetten. Tornooi Brabo Denderbelle Het jaarlijks tomooi van Bra bo Denderbelle heeft na een bijzonder knappe finale Ajax Lebbeke als winnaar gekregen. Een bijzonder knappe finale die welis waar bitsig werd betwist, maar toch een opvallend sportief verloop kende. Avanti II, met Jan Vermeiren in het doel, had de dag voor dien het tomooi van R.B. Dendermonde gewonnen vóór Ajax en meteen is het duidelijk dat de ploeg van trainer Jef De Proft revanche wou nemen. Nadat zowel Avanti II als Ajax hun res- pektievelijke schiftingswed strijden zegevierend hadden afgesloten voor H.B.C. Den dermonde en Brabo Dender belle, kende het tomooi een waarachtig hoogtepunt met de finale tussen de twee Lebbeekse ploegen. Avanti II nam de eerste helft voor zijn rekening (rust 3-2) maar na de reglementaire speel tijd (2 x 20') stonden de ploe gen gelijk (7-7). Tijdens de eerste verlenging van 5' kon geen van beide ploegen sco ren maar in de tweede ver lenging van 5' was het Ajax dat viermaal scoorde zonder dat Avanti II kon replikeren. Meteen werd Ajax tomooi- winnaar voor Avanti II dat een jaar geleden verrassend winnaar werd. Dendermonde eindigde op de derde plaats en kwam hiermee duidelijk beter voor de dag dan zaterdag terwijl een knap spelend Brabo I beslag legde op de vierde plaats vóór Groot-Bijgaar den. Het jonge Brabo II werd toch wel verrassend 6" en hield daarmee zowel Loke ren als Waasmunster achter zich. Voor beide Waasland- se ploegen toch geen posi tief teken i.v.m. de komende kompetitie. Lokeren speelde nochtans met de aanwin sten P. Vermeiren en J. Beeckman en bij Waas munster traden de ex-Joche- woa spelers De Gusseme en M. Quintelier aan. EVA. Uitslagen Schiftingen Reeks I Avanti II-H.B.C. Dendermonde Brabo li-Waasmunster H.B.C. Dendermonde-Waasmunster Avanti li-Waasmunster Brabo II-H.B.C. Dendermonde Avanti II-Brabo II Reeks II Ajax Lèbbeke-Brabo Denderbelle Lokeren-Groot-Bijgaarden Ajax Lebbeke-Lokeren Brabo Denderbelle-Gr. Bijgaarden Ajax Lebbeke-Gr. Bijgaarden Lokeren-Brabo I Rangschikking Reeks I I. Avanti II 2. H.B.C. Dendermonde 3. Brabo II 4. Waasmunster Reeks II t. Ajax Lebbeke 2. Brabo I 3. Gr. Bijgaarden 4. Lokeren Finale B.D. Avanti Lebbeke-Ajax Lebbeke (7-7) n 11. 9-8(3-4) 8- 5( 7- 2) 21- 4(14- 2) 19- 6(11- 5) 1-131-10) 19- 6(9-4) 8- 6( 4- 3) 8-12 6- 3) 10- 5(3-3) 7- 7 2- 3) 10- 5(5-2) 8-14 3- 7) verlengingen 7- Zondag 28/8: Zondag 28 augustus organiseert Sparta Aalst zijn jaarlijks handbaltomooi op de terreinen van het St.- Maartensinstituut, Vrijheidstraat. Acht ploegen ne men deel, onderverdeeld in 2 reeksen. De deelnemers zijn Sparta Aalst, Fam. Bomon, S.P.W. Menen, E.V. Aalst I en II, Kapek, Waasmunster en Pallieter Hofsta- de. De wedstrijden vangen aan om 10 uur en de finale is voorzien rond 18 uur. Mare Lootens aan het roer G. Van Temsche die tijdens de laatste jaren het trainerschap waarnam moet wegens beroepsbezighe den in Duitsland vertoeven zodat Sparta naar een opvolger moest uitzien. In de persoon van Mare Lootens, de ex-Spartaspeler en ex-internationaal, die tevens gedurende 2 jaar de trainersschool volgde, vond Sparta een uitstekende opvolger. Geassisteerd door Et. Bomon leidt Mare nu reeds de trainingen sedert begin augustus en naar hij ons vertelde blijkt de spelersgroep gemotiveerd naar het nieuwe sei zoen toe te groeien. Niettemin wil Lootens nog niets definitief noemen. Inderdaad, de overeenkomst met Sparta loopt enkel tot op het ogenblik dat de spelers zich 100% blijven inzetten. Mare Lootens rekent erop dat volgende kern zich totaal zal blijven inzetten zodat hij zijn jaarplan volledig heeft kunnen uitwer ken: W. Van Delsen, D. Troch, G. Corthals, Rottiers, Frank Bomon, Helmuth Bomon, Siegfried Bomon, Luc Van Snick, E. Van Temsche en De Winne. EVA. Handbal. De handbalploeg van E.V. Aalst, versterkt met een paar klasbakken, speelde ten voordele van Polen tegen Neer pelt (per) T ornooiprogramma Reeks A T.S.V. Gambach H.B.C. Dendermonde Geldrop Reeks B Grivegnée H.C. Duffel Herseaux De schiftingen beginnen om 10 uur en om 16.10 u. wordt de finale voorzien. Om 12.20 u. spelen de Dendermondse miniemen tegen H.C. Loke ren en om 14.10 u. is het de beurt aan de H.B.C.-kadet ten om partij te geven aan hun leeftijdsgenoten van Herseaux. EVA. Organisatie S.P.E.S. V.Z.W. De handbal wedstrijd, geor ganiseerd door S.P.E.S. ten bate van Polen, tussen een selektie van Aalsterse spe lers en vijfvoudig landskam pioen Neerpelt, is op sportief gebied een voltref fer geworden. Volgens P. Verstraeten, die terecht *in de bloemetjes werd gezet als initiatief nemer van deze handbalavond, was er noch tans één schaduwzijde, de publieke opkomst lag lager dan verwacht. Maar de aan wezigen hebben zich beslist niet bedrogen gevoeld. Vooral de Aalsterse hand balliefhebbers kwamen aan hun trekken dank zij de uit stekende prestatie van de Aalsterse selektie versterkt door de Pool Adamczick, Lebbekenaar De Vlieger en Candries van Cl. Mechelen. Maar het waren toch vooral de Aalsterse spelers die de show stalen en na de wed strijd maakte men zich ter echt de bedenking dat Aalst eigenlijk gemakkelijk een ploeg zou kunnen vormen die in 1* nationale een toon aangevende rol zou spelen. Wellicht is het samenbren gen van het Aalsterse hand baltalent in één ploeg de grondslag tot het vormen van een club een stad als Aalst waardig. De wedstrijd zelf was bijzonder aange naam om volgen. Neerpelt, gestart met zijn basisploeg, liep na 10' uit tot 1-3 maar na een kwartier spelen leidde Neerpelt slechts met 3-5. Luc Moens bleef gedurende de ganse eerste helft bijzonder knap het doel van de Aal sterse selectie verdedigen maar toch kon Neerpelt, vooral langs een zich in ve dette spelende Wilanowski, bij de rust tot 7-11 uitlopen. Na de rust, met C. Vinck in het Aalsterse doel, bleef de selectie zich bijzonder knap verdedigen. Na driekwart wedstrijd had Neerpelt we liswaar een 12-17 voor sprong uitgebouwd maar de ploeg van coach Wellekens bleef erg knap weerstand bieden aan hun gereputeer de tegenstanders en via 16- 18 en 17-20 werden de 19-21 cijfers bereikt. De Aalsterse selectie speel de met doelmannen Vinck en Moens, G. Van Malderen 3, W. Bomon 7, M. Bayens 3, D. Bayens 1, Steemans 2, Meert 1, De vlieger 1, Can dries 1, F. Bomon, Adamczich. Neerpelt trad aan met doelmannen Poe sen en Lamers. Wilanowski 5, Philippe 6, Gielkens, Vae- sen 2, Claes 3, Thielens 3, Smeets. Picard, Hulsbosch en Letens 2. EVA Jubileumtornooi 20 jaar S.K. Grembergen S.K. Grembergen bestaat 20 jaar. Voorzitter C. Der Kelen en zijn medewerkers hebben deze toch markante gebeurtenis niet willen laten zonder iets speciaals op het getouw te zetten, aard stond het handbal centraal en met een waaraan Vidar Kopenhagen en Ajax Lebbeke men wil men de supporters verwennen. De zowat de zusterploeg van G.S.K., staan spektakel en het technisch sterke Ajax wordt een waardige tegenstander. Op vrijdag 26/8 speelt G.S.K. dan zelf Kopenhagen in de sporthal «De Wuiten» te Het programma: vrijdag 26/8: (te Hamme) 18.30 u G.S.K. Hamme - R.B. Dendermonde 19.45 u S.K. Grembergen - Vidar Kopenhagen Zaterdag 27/8 (te Grembergen) 11 uur receptie op het gemeentehuis 13 uur S.K. Grembergse - Akax Lebbeke 17 uur Ajax Lebbeke - Vidar Kopenhagen, 's Avonds volgt er dan een optreden van Pol Mossevelde en op vrijdag 16 september wordt jubileumjaar besloten met een barbecue op het terrein te Grembergen. Handbal. SK Grembergse speelt vrijdag te Hamme tegen Vidar Kopenhagen en is ook Ajax Lebbeke te gast in het jubileumtornooi te Grembergen (c) wtBisi Handbal BBC Dendermonde speelde reeds heelwat beter te Denderbelle en hoopt een volledige kern te kunnen aantreden m ha eigen tornooi c Handbal vfliSfci m^ÊÈtmKÊt «i Avanti 2 won ook te Denderbelle tegen HBC Dendermon- Handbal. Een selektie van GSK Hamme en Robuco Buggenhout deed het verre van de. Hier wordt Van Ransbeeck nochtans goed afge- slecht in het tornooi van Ros Beiaerd (v) schermd door Diependaele (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 34