vanti zowel bij de heren als bij de dames ÉU$IÖt jaar Vlaamse Vereniging oor Watersport te Dendermonde m *>- w --J*" -m trijpen! inden ienst trekt rermaat iter dcx sze dag niet paid worden Patrick Van Bockstacl en Stefaan Engels (per) Handbal. Bij de heren won Avanti II vrij onverwacht van Ajax Lebbeke (vh) HANDBAL omooi R.B. Dendermonde it Pater Ruttenplein, mid- de volkrijke buurt mckstraat» herleefde zo- t verleden zaterdag. In- rdaad, de bakermat van streekhandbal was nog het toneel van een ge- handbaldag geor- door Ros Beiaard. Dendermondse dames- acht aangekondigde waren van de partij, 4 en 4 herenklubs, zo- organisatie een vlot kende. Dat bij de Avanti - Lebbeke zo- zeker was van de eerste kon de pret niet sto- Belgische kam- zonder topspeelster H. Bleyaert, won inderdaad met de vingers in de neus en ondervond eigenlijk enkel tegenstand van klubgeno- ten Avanti II die toch wel verrassend op de tweede plaats beslag legden. E.V. Aalst verloor enigszins on der de verwachtingen. Een selektie van speelsters van Buggenhout en G.S.K. Ham- me deed het zeker niet slecht en vooral debutante Ch. Anné (G.S.K. Hamme) liet een bijzonder goeie in druk. Ros Beiaard eindigde weliswaar vijfde en laatste maar voor J. Heirman en C° kwam het er vooral op aan de jonge speelsters wed strijdervaring te laten op doen samen met het finan cieel doen slagen van het tornooi. Bij de heren verscheen Avanti II als verrassend winnaar na een zege met het kleinste verschil tegen Ajax Lebbeke. Meteen kon digt het pas naar 4* afdeling gepromoveerde Avanti II zich aan als een mogelijke titelkandidaat in die reeks. Ajax Lebbeke liet niettemin een knappe indruk en zal duidelijk klaar zijn voor de nakende kompetitiestart. Op de derde plaats eindigde een zeer onvolledig optre dend H.B.C. Dendermonde dat met de 16-jarige debu tant P. Grijp niettemin over een echte belofte beschikt. S.K. Grembergen liet in dit; tornooi vooral speelgele- genheid aan de ganse kern en beoogde dus minder het resultaat. Nochtans baart de kwetsuur aan de achilles pees van trainer-speler Krogstrup de klub zorgen. Om te besluiten de samen stelling van tomooiwinnaar Avanti II: J. Vermeiren, A. De Ketelbutter, E. De Vlie ger, C. Agneessens, B. Van Ransbeeck, P. Hertssens, L. Van Langenhove, M. Moyer- soon, J. De Pauw, F. De Rid der, Moonen, Vlassenroot, Van den Broeck. Bij de dames speelde Avanti Femina I met: M. Van Lan genhove, De Geest, Lissens, Biesemans, Van Damme, Van den Borre, Muylaert, Cools. Uitslagen Dames Avanti I - R.B. Dendermonde Buggenhout/Hamme - E.V. Aalst Avanti II - Avanti I R.B. Dendermonde - Hamme/Buggenhout E.V. Aalst - Avanti II Avanti I - Hamme/Buggenhout E.V. Aalst - R.B. Dendermonde Avanti II - Hamme/Buggenhout E.V. Aalst - Avanti I R.B. Dendermonde - Avanti II Heren Avanti II - Dendermonde Ajax Lebbeke - S.K. Grembergse Avanti II - Ajax Lebbeke Dendermonde - Grembergse Dendermonde - Ajax Lebbeke S.K. Grembergse - Avanti II 15-1 (6-0) 2-6 (0-3) 2-6 (1-3) 2-4 (0-2) 3-4 (2-1) 19-2 (7-1) 6-1 (3-1) 13-1 (8-0) 2-7 (0-4) 1-12 (-4) 11-5 (6-2) 10-3 (6-2) 6-5 (5-2) 6-5 (3-1) 4-11 (2-7) 2-13 (0-8) Ajax Lebbeke verloor te Dendermonde maar nam de volgende dag revanche te door op haar beurt Avanti II achter zich te houden (vh) c „„.v.*, J„ ^7 Watersport. Zo arriveerde de VVW-piloot in Aalst, fier f versport. Eens onder de Sl Annabrug moest er aangelegd worden want ook de Zwao,end naar de wachtenden. Toch op de afspraak maar pd geS'0,e" vaartuigen met bovenbouw moesten al achtergelaten mel een uunje verlraging (per) Atletiek te Aalst. Dimitri Potti won met een chrono van 56.5 de 400 meter scholieren voor Johan Quintelier en Mare. De Sutter (per) De Voorpost - 26.8.1983 Handbal. Als organisator diende het jeugdige Ros Beiaerd vrede te nemen met de laatste plaats, maar dat kon het torriooi-sukses niet schaden (v) Een toeterende, karnavalmuziek-verspreidende bende op een vuil, stinkend, water. Zo kwam de vloot via Hof stade de Keizerlijke Stede binnengevaren (per) Rangschikking Dames 1Avanti I 2. Avanti II 3. E.V. Aalst' 4. Buggenhout/Hamme 5. R.B. Dendermonde Heren 1. Avanti II 2. Ajax Lebbeke 3. H.B.C. Dendermonde 4. S.K. Grembergen p 21 augustus laatstleden bracht onze plaatselijke Vereniging voor Watersport iy Dendermonde een bezoek aan haar zustervereniging te Aalstl Dit bezoek B erd afgelegd met een 25-tal boten van de leden, begeleid door de sloep «Onze 0 f» waarmede elke zondag rondvaarten plaats vinden op de Schelde. afvaart vond plaats aan het klublokaal aan de oude Scheldebrug en Mreerst werd koers gezet naar de nieuwe Dendermonding, waar de boten ienden versast om alzo hun weg te kunnen vervolgen op de Dender. In het Sas an Denderbelle vond een gelijkaardige expeditie plaats, waarna verder werd naar Aalst. dergelijke versassin- en dan nog op een niet zomaar kunnen valt allicht te Er werden reeds geleden kontak- met het Ministe- n Openbare Werken het bijzonder met de van het Scheepvaart- Na ettelijke brieven weer en verschillen- sfoontjes werd uitein- ten uitzonderlijke ti- door hogervermelde toch toelating ver voor het doorvaren de bewuste sluizen. Tot van ramp werd door deze dienst ons ter kennis gebracht dat te Aalst echter op niet konden ge- om ons er te laten varen om alzo einddoel, de betonnen voorbij de St.-Annabrug de plaatselijke vere- haar ligplaats heeft) nnen bereiken. Daarom in allerijl door een leden van onze vereni ging ter plaatse de nodige vaststellingen gedaan om te zorgen dat, zonder het draaien van de 2 bruggen, toch de boten er onder door konden varen. Zo gezegd, zo gedaan! Op de bewuste dag van 21 augus tus 11. werden vanaf 8 uur de boten te water gelaten en werd om klokslag 9.30 uur het startsein gegeven. On der een heerlijk augustus zonnetje werd koers gezet naar de nieuwe Dendermon ding! De stemming was op perbest. Het kon niet beter en mooier zijn! Maar... helaas! In de voorafgaande dagen werd door een fabriek te Ou- degem haar opslagplaats voor zware stookolie op nieuw bijgevuld. Op het ogenblik der feiten sprong er een buis van de aanvoer- leiding en honderden (of duizenden) liters van deze oliemassa kwamen in de Dender terecht! De blubbe rende ellende begon reeds bij de versassing te Dender monde zelf. Daar bevond zich een dik olietapijt van 15 a 20 cm. waardoor de bóten zich een weg dienden te ba nen. Zo goed en zo kwaad als het ging en na veel afzet- werk aan de oevers en aan de boten onderling, werd deze hindernis genomen! Dat bepaalde watersporters er naverloop van tijd er uit zagen als echte oliebaron nen hoeft geen betoog! Moest het winter zijn ge weest, men zou kunnen zeg gen dat bepaalde mensen «stijf stonden van de koude» in plaats van «stijf van de olie»! Verder op de Dender zelf, en dit over een afstand van verschillende kilome ters, voerden en gleden de boten nog steeds verder over een tapijt van enkele oliecentimeters! Van water bezoedeling gesproken! En wat te zeggen van milieu verontreiniging. En oh! ironie... Een lid van de plaatselijke vereniging van de watersporters had er niets beter op gevonden dan een groot bord te plaatsen langs de Dender te Hofstade met het ludieke opschrift: «V.V.W. Voorzichtig Vuil Water!» Dit bord was ge flankeerd door vier jonge Aalsterse schonen in matro zenpakje die ons een verde re goede vaart toewuifden. Bij het binnenvaren van Aalst aan de St.-Annabrug hadden de Aalsterse leden van de Dendermondse Wa tersportvereniging een spandoek gehesen met als opschrift: «Welkom in Onze Keizerlijke Stede!», met een duidelijke vingerwijzing naar de carnavalaktivitei- ten aldaar en een knipoog naar de sinds jarenlange ri valiteit op dit gebied tussen Aalst en Dendermonde. Jammer toch dat de Dender mondse voorzittei van deze vereniging, de Heer Luc Tecqmenne, die destijds ooit Keizer-Karnaval was in zijn stad, verstek moest la ten gaan wegens ziekte! Kwestie alleen om het Den dermondse kopvlees te la ten verzoenen met de Aal sterse ajuinen! De aankomst te Aalst had plaats om 12.30 uur waar de vereniging een gezellige ontvangst te beurt viel en waar uiteraard de oliekwes tie druk werd besproken! De terugvaart naar Dender monde om 13.15 uur verliep onder dezelfde omstandig heden als de heenvaart! Bij de terugkomst te Dender monde. in plaats van na te genieten van de fijne uit stap, dienden tot 's avonds laat de mouwen opgestroopt om de boten, die allen onder een dikke laag olieblubber zaten, weer min of meer in een toonbare staat te her scheppen! De hoop werd uitgesproken dat bij een volgende aktivi- teit niet alleen 50 boten zou den aanwezig zijn in plaats van de 25 thans, maar voor al dat dit zou gebeuren zon der olie op het water zodat de benaming «Vlaamse Ver eniging voor Watersport» niet zou moeten omgedoopt worden tot «Vlaamse Vere niging voor Oliesport»! Atletiek te Aalst. De 400 meter juniors werd gewonnen door Jos Jacobs in 5J.J voor Dendermonde. De Aalsterse leden van de Dendermondse WW gingen per boot op bezoek naar hun keizerlijke stede. Het werd een echte vlootparade. Wij zien hen hier na hun terugkeer. Ze zien er zelfs nog redelijk goed uit. (vh) Dendermonde. De meer Dendermonds gerichte leden van de WW mochten met hun Aalsterse scheepsmaten op bezoek naar de ajuinenstad. Zij hebben de beproeving blijkbaar goed doorstaan (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 35