•C Jan Verberckmoes, René Van de Sompel, Van Akoleyen en zoon, Adam Dheer, Marcel Smekens, Sylvain Rasschaert, Albert Duffeleer, John Goossens, Alfred Wierinck, Gerard Dhondt, Maurits en zoon De Dijcker en Bernard Vercauteren halen de beste Quiévraincijfers Sylvain Rasschaert, Jules Mannaert, Lucien De Kerpel, Etienne Van Goethem, gebroeders Vanderborght, Jozef De Bleser, Rita De Wandel, Van de Vijver- Cornelis, Roger Vercauteren en Freddy Van Goethem: op het hoogste Noyonschavotje Viering Aimé Van Osselaer Van Couter-Plas met de jonge duiven uit Noyon en Van Geyt-Spaans zijn de beste op Quiévrain ei 36 - 26.8.1983 - De Voorpost DUIVENSPORT Duivensport. Jef Maes en Frans De Wit met hun Lebbeek- se trofee (c) Te Grambergen speelde Jan Verberckmoes sterk met de 1ste en 10de prijs als resultaat. Karei Ost met de 2de en 6de kreeg ook zijn deel en vroege duiven voor Charles De Backer, Ray mond De Busschere, Arthur Wuytack, William Van Driessche, Gustaaf Ver berckmoes en Paul Van Acker. Te Hamme De Reisduif klokte René Van de Sompel de eerste prijs bij de jonge duiven, voor René Verbeeck. Pierre Braem. Germain Au- broeck en Wilfried Rottiers. Bij de oude duiven en de jaarlingen ging de" eerste prijs naar Marin Heirman. Vroege duiven voor Leopold Van Bellingen, Franky Pele- man, Fierens en zoon en Emiel Verberckmoes. De ereplaatsen bij de jaarlin gen voor Franky Peelman, Emiel Verberckmoes (3 en 4) en Edmond Ruys. Te Buggenhout-Opdorp wonnen Van Akeleyen en zoon de 1ste en 7de prijs en noteerden we vroege duiven voor Henri De Maeyer. Karei De Bleser. Louis Goossens, Laurens-Bogaert (5de en 9de), Eric De Saeger en Ka- rel Goossens. Bij de oude duiven de 1ste en 2de prijs voor Petrus Van den Broeck, maar goede scores voor Al- fons Van Den Berghe, Jan Lau'wers, Van Acoleyen en zoon (5de en 9de), Raymond Hermans, Louis Goossens, Jan Van den Bossche en Ro bert Vermeir. Jan Lauwers stond op de erelijst bij de jaarlingen voor Jan Van den Bossche, Jean Van den Broeck (3 en 8), gebroeders Van Sande, Karei De Bleser, Albert Pots, Jozef Van Ach ter, Van Akoleyen en zoon, Frans Cool. In het Dendermonds Sa menspel waren het Verhae- vert. De Beule, De Decker, De Ridder en Celine Meule- broeck die de vroegste jonge duiven klokten. Bij de oude duiven gingen de vroege prijzen naar Van Wijnsber- ghe. Van der Vekens, Van Laere, Christiaens-Willems en Cleemput-Verhaevert. Bij de jaarlingen gingen de beste prijzen naar De Sae- ger-De Ridder, Christiaens- Willems (3 en 4) en Van der Vekens. Arthur Verschelden bij de jaarlingen voor Jozef Van den Branden, driemaal op de tweede plaats en verder R. en zoon De Clercq, Jozef De Block en Jozef IJsewijn. Te Schellebelle vertolkte Marcel Smekens bij de jonge duiven een eerste planrol voor Albert Uytterhoeven, gebroeders Bontinck, Ro land Janssens. Albert Van Hecke, Stefaan Erauw, (6 en 8), Gistelinck-De Gucht, Gil bert Galle en Praet-De Ro cker. Bij de oude duiven de lste en 6de prijs voor Florent Van Gendt. Een knalresul taat voor de tandem Praet- De Rocker met de 2de, 4de, 5de, 7de, 8ste en 10de prijs en bij de jaarlingen de lste en 3de. Bij de oude duiven nog de 3de en 9de voor Van Hauwe en zoon. Ereplaatsen bij de jaarlingen voor Mau rits De Mol (2de en 4de), Marcel Smekens, Van Hau we en zoon. De Keukeleire- Praet, Walter Roland, Albert De Martelaere en nieuwko mer aan de top Omer Poppe. Schrijder. De Maesschalck- Dhondt wonnen bij de jaar lingen voor Paul Dierickx- Vissers, Gilbert De Block, Petrus Spaerkeer en Theo Van Elsuwege. Te Appels was John Goossens goed voor de lste en 3de prijs en kopprijzen voor Jan Van Doren. Etienne Verwaeren, Cammerman en zoon (5 en 9), Paul Van Ha ver, Julien Steeman en Jan De Decker. Een goed resul taat voor Jean Verhaegen bij de oude duiven met de lste en 2de prijs en vroege kon- stataties bij De Smedt en zoon, Frans De Smet en Frans Van Goethem. Te Denderbelle maakte Gerard Dhondt een goede beurt met de lste en 3de prijs. Vroege duiven voor Pierre Pieterz, Jozef Boelens en Robert De Croock. Fran- gois haalde de zege bij de oude duiven voor Hendrik Pots, Maurice Bosteels, Paul Albrecht en Frans Debbaut, Te Buggenhout. Lebbeke. Sint-Gillis juichte Theo Lau- reys bij de jonge duiven en in zijn spoor zaten E. Kennis, J. Boelaert. B. Comelis en A. Van Israel, F. Van den Ab- beele, R. Van den Eynde, G. Van den Eynde, J. en L. Roe- landt en K. Bosman. Omer De Maeseneer klokte de snelste oude duif voor B. Comelis, J. en J. Debbaut, Albrecht en Jozef Philips. B. Comelis stond op kop bij de jaarduiven voor J. en J. Deb baut met de 2de en 3de en verder vroege prijzen voor de hokken van F. Laureys. Te Hamme De Trage Vlucht was Adam Dheer de hoofdrolspeler bij de jonge duiven voor Jozef Van den Branden. Karei Roelandt, Maurits De Wilde en Jozef De Block. René Moeseke haalde bij de oude duiven de lste prijs naar zich toe voor Jozef Van den Branden, Jozef Colman (3 en 4), Roger De Kimpe. Een kopprijs voor duivensport. Maesschalck: eerste prijs uit Quiévrain (c) Te Uitbergen kwam het hok van Sylvain Rasschaert goed uit de verf met de lste en 8ste prijs. Vroege duiven voor Hector Vercauteren, Georges Christiaens. Theo De Vriese, Willy Van Moor tel, Gilbert Van den Hof, Luc Quintelier, Albert Pletinck en Gilbert Van Miegroet. Bij de oude duiven de lste en 2de prijs voor Madeleine Piscador en kopprijzen voor Robert De Brabander, Frans Stevens (4de, 5de en 7de), Frans Buysse. Bij de jaarlin gen de lste en 2de prijs voor Jozef Baeyens en goede re sultaten voor Oscar De Pauw. Robert De Brabander en Theo De Vleeschouwer. Te Overmere was Cle ment Philips goed voor de lste en 4de prijs bij de jonge duiven en een deel van de kermistaart ook voor Cesar Ruyssinck, Pierre De Vijlder en Gustaaf De Maesschalck. Bij de oude duiven een ker- misglimlach voor Cesar Christiaens met de lste en 4de prijs en kopprijzen voor Achiel Van de Wielle, Jakke De Malsche en Leo De Te Oudegem eigende Al fred Wierinck zich de vedet te toe. Een jonge duif klopte het ganse lot, incluis de ou de duiven en de jaarlingen en bij de jongskens stond hij ook nog met de 10de prijs op de uitslag. Ook Cyriel Abbe- loos kwam goed aan zijn trekken met de 2de en 4de bij de jonge, de 2de en 8ste zowel bij de oude als de jaarse. Vroege jonge duiven voor Alfons Spanoghe, Peel- man-Van Herreweghe, O- mer Van Damme-Meule- man. Jozef Walraevens en Adolf De Beule. Bij de oude een goed klassement voor André Van Hautte, Sylvain Verstraeten, Felix De Trogh. Van Schoor-Dierick (6 en 9), Jean Becqué, Jozef Lam- brechts. Bij de jaarlingen vroege duiven voor Adolf De Beule, Felix De Trogh. Syl vain Verstraeten (5 en 9), Jean Becqué en Antoine Ver- eecken. Te Schoonaarde werd bij de jonge duiven het kop manschap waargenomen door Maurice en zoon De Dijcker voor Frans Schelf hout, Octaaf Boelaert (3 en 5), Paul Cool, Roger Van den Abbeele, Luc Van Wese- mael, Frans Ringoot, Alfons De Vuyst en Romain Bo- gaert. Bij de oude duiven mikte Jozef Dhaese in de roos voor B. Bonnarens, Jean Van den Broeck, René Duym, Frangois Van Haver, Willy Geerinck. Alfons De vuyst, Albert De Palmenaer René Poppe en August Mat thijs. Hippoliet had de snel ste jaarling voor Alfred Bo terbergh, Alfons De Vuyst Frans Schelfhout, René Pop pe. André Van der Snickt, Cammerman en zoon, Vinck en zoon, Leo Van Malderen en Willy Geerinck. Te Moerzeke-Kastel speel de Bernard Vercauteren een uitblinkersrol met de lste, 2de en 10de prijs. Vroege duiven voor De Ruysscher- Verhulst, Louis Wuytack, Georges Van Haver, Oscar De Winter, Henri Van den Broeck, Van Geyte-Verhelst, Gaston Peelman. Bij de ou de duiven won Albert Van Hoey voor René Vermeir en Qscar De Winter. De jaarlin- genvlucht werd ingepalmd door Gaston Peelman voor Oscar De Winter, Leon Ver cauteren, Perre Sertijn, Al- bert Van Hoey en Rochus Peelman. Te Buggenhout Den Belg legde Jos De Ridder beslag op de meest begeerde plaats voor Femand en zoon De Proft (2de en 7de), Jan De Smet (3 en 6), Danny Van den Elzen, Rudolf Van Dam me, Van Akoleyen, Ray mond De Bondt en Firmin Van de Plas. Johannes Die- rickx schoot in de roos bij de oude duiven voor Femand en zoon De Proft (2, 5 en 10), Ludo Van Belle. Amedé De Vogelaer (4 en 9), Jozef Van Broeck (6 en 7), Leon De Bock. Femand en zoon De Proft waren bij de jaarlingen de uitblinkers samen met de gebroeders Verschueren (2 en 3), en verder noteerden we vroege prijzen voor Jozef De Boeck, Johannes Die- rickx, Adolf De Smet, Alfred De Ridder, Frans Maes en P. Van der Vreken. Te Berlare was Jean Valck de winnaar voor Gerard De Wandel, gebroeders Heir man, Jozef Van Hauwermei- ren, Norbert en zoon Bas- tiaens. Prosper Goossens, Gustaaf Ongenae (7 en 10), Frans Heirman en Modest Van Hauwe. Te Zele Hui velde toonde Hubert Temmerman de for me van zijn kolonie aan met de lste en 6de prijs. Vroege duiven voor Carlos De Schepper. Gilbert Temmer man (3 en 10), Petrus Spa noghe (4, 12, 17), Georges Van de Wielle, Mare Maes, en Walter Haentjens, die met de 9de, 28ste en 31ste de eerste serie won. De Corte en zoon begonnen met de 7de prijs, klokten een hele reeks vroege duiven het geen resulteerde in veel se- riegewin. Bij de oude duiven lste en 5de voor Frangois Van Daele en verder vroege meldingen bij Georges Van de Wielle, Gaston De Vijl der, Gilbert Temmerman (3de en 5de). Georges Van de Wielle won zowel bij de jaarlingen als de duivinnen. Bij de jaarlingen een goed resultaat voor Gilbert Tem merman (2, 7, 11), Jaak Van de Cauter (3 en 5), Gaston De Vijlder. De ereplaatsen bij de duivinnen voor Gil bert Temmerman (2 en 6), Gaston De Vijlder, André Van Avermaet, Koen De Leenheer. Te Lebbeke Centrum zwaaide Albert Duffeleer met de bloemen voor de ge broeders Albrecht, Jan Van Stichel, Damiaan Pissens, Petrus Tilley, Leon Van Gucht, Karei Saerens, Fran- gois Van Herreweghe. Jozef Hofman en Jozef Tack. De jaarlingenvlucht was voor Petrus Tilley voor Albert Penninger, Jan Van Stichel, Prosper Van Nieuwenhuyze, Richard De Geyter (5, 6 en 7), Jean-Marie Van Peteghem (8 en 9). Te Zele Durmen bij de jon ge duiven de lste en 2de prijs voor Steeman-Rom- baut, de 3de en 5de voor Hector Vercauteren en de 4de prijs voor Hubert Ver cauteren. Te Zele Eerlijk Duurt het Langst won Leon Smekens- de vlucht voor De Corte en zoon, Kamiel De Backer, Ernest De Kinder. Maurice Dhondt, Hector Vercauteren, Marcel Wauters, Prosper De Backer. August De Backer en Van Doorslaer-Chris- tiaens. Te Zele De Snelvliegers haalde Baziel Poppe de hoogste podiumplaats bij de jonge duiven voor Robert De Brabander (2 en 5), Quinte lier en zoon (3, 8 en 9), Gus taaf Raemdonck (4 en 10), Rita De Wandel en G. en A. De Maesschalck. Bij de dui vinnen wonnen G. en A. De Maesschalck de vlucht voor Vercauteren-Moerenhout, Kamiel Heirman, Paul De Koning en Georges Chris tiaens. Beno Te Uitbergen-Zele mikte Sylvain Rasschaert in de roos voor William Boone (2de en 3de), Frans Buysse, Georges Christiaens, Jozef Baeyens, Albert Pletinck (7 en 10), Raf Van der Sypt, Madeleine Piscador, Remi Van Hauwermeiren (11 en 12). Te Schellebelle stond Lu cien De Kerpel bij de jonge duiven te pronken met de Aerprijs voor Sylvain Van Boven. Vermeulen-Uytten- hove, Beni Lauwert, Fr en zoon Wijnand, René Vanhuf- fel, Maurits Van de Velde, gebroeders Gallen, Roland De Baere en Frans Bogaert. Bij de oude duiven de lste en 5de prijs voor de gebroe ders Galle en kopduiven voor Leemans-Soetaert, Her man Vagenende (3 en 8), Ro bert De Loor, Roger De Grauwe. Versporten en A. Van Cduwenberghe. De broers Galle bevestigden bij de jaarlingen met de lste en 5de prijs en Herman Vage nende de 2de en 8ste. Vroe ge duiven voor Robert De Gendt, W. en zoon De Geest, R. De Grauwe, gebroeders Versporten en A. Van Cau- wenberghe. Clerck, Jean Becqué. Van Damme en zoon, Philemon Segers, Alex Putteman en Sylvain Verstraeten. Te Buggenhout-Opdorp klokte Mevrouw Verbruggen de lste en 4de prijs. Vroege prijzen voor Clement Cruyp- lant, Edmond De Wit, De Vadder en zoon. Jozef De Maeyer, Petrus Averals, Ka- rel De Bleser, Willems Ferti- nel. Jan Decommer. Te Grembergen. Appels. Hamme, Oudegem beves tigden de broers Van der Borght de kwaliteit-van hun kolonie met een nieuwe eer ste prijs voor Pierre Pau wels, Alfons Truyens, André Van Uytfanghe (4de 9de en 10de), Gustaaf Verberck moes (5de en 8ste). Jozef Au- denaert en Wilfried Boon. D Te Berlare klokte Benoit Lauwaert de hoofdprijs voor Maurits Poppe, Hippoliet Van de Velde (3 en 7), Paul Roggeman, Richard Rogge man, Eric Verleyen, Etienne Buyle, Spaerkeer-De Rop en Alfons Van Hauwermeiren. Duivensport. Willy De ter is een Noyonuitblii in het Verbond De Klit St. Gillis (gvw) Te Kemzeke troonde Fi me dy Van Goethem boven ganse lot en zijn naaste kurrenten noemden Ant Schouwaert, Danny Geest, Gilbert Verschi n gen, Florimond Meerschi (5 en 6), Jozef Behiels en Ed. De Wilde. Te Stekene mocht Ro Vercauteren met zijn prijs voor De Vlieger zoon. gebroeders Mels, H Bir De Detter, Georges Hae i man, Lucien Janssens, J ére Dhollander, Polydoor Nijs, August De Cock en n son Casteleyn. Onlangs werd in Belsele (Sint-Niklaas) het gouden schuttersjubileum gevierd van Aimé Van Osselaer, erevoorzitter van de Koninklijke Liggende Wipmaat- schappij Eendracht Belsele. Aan de jubileumschie- ting werd deelgenomen door liefst 210 seniores en 4 juniores. De jubilerende boogschutter wil langs deze weg graag de vele tientallen sympathizanten danken die tot het welslagen van het feest hebben bijge dragen. Duivensport. Michel Van Hauwe uit Uitbergensterke Quiévrainprestaties te Schellebelle (c) De Toekomst Aalst De Noyonzege werd in de wacht gesleept door Van Couter-Plas. Zijn eerste prijsvlieger liet 1160 m per minuut optekenen. Deze Aalsterse tandem heeft bewezen dat het inderdaad zeer goede duiven op het hok heeft. Remi De Wilde werd knap tweede en Henri De Kerpel nam de volgende ereplaats voor zijn rekening. Kamiel Cardon was ook bij de zaak en eindigde in deze vlucht als vierde. Bruylandt en zoon uit Lede kwamen samen met Schelfhout hun deel van de koek opeisen. Van Geyt de beste met de jonge Frans Van Geyt uit Aalst heeft uit Quiévrain met zijn piepers een eerste prijs kun nen behalen op een lot van 444 deelnemende duiven. De winnende duif realiseer de een minuutsnelheid van 1398 meter. Callebaut werd mooi tweede. De Wachte- laer die we bijna elke week met prima resultaten noteer den was nu derde. Paul De Croock uit Hofstade die vori ge week zo heftig aan de boom schudde, was nu vier de. Voor Emiel De Troyer kwam er een vijfde plaats uit de bus. Raymond De Man volgde in zijn spoor en we noteerden verder nog: De Leeuw, Leopold Robijn, Van der Haegen en Kamiel De Koninck. Kamiel Spaens met de oude Tegen 1363 meter per mi nuut haalde de oude van Kamiel Spaens de eerste prijs in zijn kategorie. Duivensport. Jules Man naert uit Lebbeke met drie prijzen in de eerste tien, waaronder een zege uit Noyon in Buggenhout-Leb- beke-St. Gillis (gvw) Te Buggenhout-Lebbeke en Sint-Gillis troonde Jules Mannaert boven vriend en tegenstander met de lste, 2de, 5de en 9de prijs. Kop duiven voor F. Devijlder, Van Vossole-De Geyter, A. Van Caeckenberghe. D. Van den Abbeele, A. Philips en Bosteels. Te Baasrode, Sint-Gillis, Sint-Amands en Moerzeke scoorden de gebroeders Van der Borgt het hoogste voor Van Geert en zoon. Peter Van den Eede, Alfons De Te Buggenhout Den Belg een zeer knap resultaat voor Jozef De Bleser met de lste, 2de en 6de prijs en verder goede resultaten voor de hokken van René De Batse- lier (3 en 7), Robert Man naert (4 en 105, Pierre Van Ransbeerk. Frans Meert. Egide Roels. Te Overmere gingen de kermisvlaaien naar André De Vriese bij de oude duiven voor Jules Dierickx Visser, Freddy D'Hondt (3 en 4), Gil bert De Schutter. Bij de jaar lingen won Aviel Thaey voor Albert Roggeman, Jules Die rickx Vissers. Freddy D'Hondt (4 en 5). In de reeks jonge duiven was Julien Roelandt de uitblinker met de lste en 2de prijs en ver der kopprijzen voor Leon De Landtsheer, André De Vrie se en Benoit Maes. Te Zele-Lokeren haalde Rita De Wandel de boven hand voor Wwe. en zoon Braem, Johnny De Vijlder, Roger Poppe, Georges Za- man (5, 7 en 9), Vercauteren- Moerenhout en Aviel De Gucht. Te Haasdonk gingen de bloemen naar Frans Truy- man voor Omer Heirman, Paula De Rijcke (3 en 4), René Van de Walle, Werner Van Raemdonck (6 en 9), Ed dy Smet, en Petrus Neels. Te Sint-Gillis. De Kli s was de lste en 2de plo voor Van de Vijver-Com< I"1 Kopduiven voor Jo Anti nis, Marin-Dullaert, Acl en Maes, Karei De Potter, de Poorter en zoon. Van Berghe en klz., H. Van Gi en Cyriel De Munck. an E ni. Vi Te els Te Hamme. Elven Zogge speelde Etienne Goethem een goed result bij elkaar met de lste en prijs. Vroege duiven Verhelst-De Vlieger, Geri Roels, Gregoire Bocklan Wilfried Engels (6en Omer Van Hautte, Philei Staes en Roger De Kimp« IE De In de Sint-Niklase broedering zwaaide Le Fierens met de zegebloen we bij de jonge duiven voor or Vaerendonck, René Sa li® Herman Van Landegha yba René Van den Broeck. V >pe eecken en zoon. Eduard por Wolf. E. Vijt. André Wa< ijze Freddy Lyssens. Bij de oa "s duiven ging de ereprijs na z< Eddy Van Daele. voor Kaf P Heyrman, Delacourt zoon, Guido Dhanis, Man 'ar Noens (5 en 6), Vereecken "de zoon, Van de Vijver-Van l !nd ver. Robert Verhelst, Ja Luyckx, Karei Heyrmi klokte de snelste jaarli voor Delacourt en zoon, G do Dhanis, Marcel Noem en 5), Van de Vijver-Van B ver, Edward Van de Vijver en 9), Jozef Luyckx en Fred De Cock. Eeckhoudt, Roelandt en Ro giers en zoon wisten zich in de kop te plaatsen. Van der Haegen was vijfde en win naar Spaens was ook nog goed voor een zesde plaats. Verbeeck, Dalschaert, Bas- tiaens en Van Dorpe waren nog in de eerste tien. Marcel Eeckhoudt, eerste met de jaarlingen Ook voor de jaarlingen was er nog een goede bezet ting in De Toekomst. Marcel Eeckhoudt legde beslag op de eerste plaats met 1357 m. Vic Roelant was bij de zaak en werd tweede. Hier vin den we trouwens meerdere liefhebbers terug die ook in de andere kategorieén op kop lagen. Van der Haegen werd derde. Hij klasseerde zich ook knap bij de oude en jonge duiven. Leo Goessens uit Aalst zou de vijfde plaats voor zijn rekening nemen en Paul De Croock liet zich ook in deze reeks niet in de hoek drummen en kreeg de zesde Dlaats. Callebaut en doch ter, Karei Verbeeck (Hofsta- waren nog te vinden in de vlucht, de) en Erik Beerens (Aalst) toptien van de jaarlingen- olle s/ar

De Voorpost | 1983 | | pagina 36