Wieze werd weer op het zift J «lier Rubbens en De Meester A delen de leiding taatskalender Zele en Hamme SK zakken Denderbelle wint eigen Grote Prijs W. Van Den Broeck Kastel nog geen kampioen! Rodania op het goede spoor mm. mimm I (aatsen iaat sen. Jitgave 1983 liging run i iinvi iwW? KAATSEN De Voorpost - 26.8.1983 - 39 5 Zeelse Kaatskompetitie K.N.K. Liga Vlaanderen Calender voor 2 laatste speeldag) JHOGERE III [Welle - Baasrode [Grimminge - Hamme SK JZele - Kokejane 1 Hamme Zogge-Wieze j GEWESTELIJKE BEVOR DERING U AALST-DENDERMONDE t Merchtem SV-Moorsel Steven H. O. K.E.-Baasrode Zele - Puurs Welleweg-Kastel Nieuwerk.-Terjoden Denderbelle-Herdersem LAGERE Flinstones-St. Anna tóiel-Brussegem Duvel-Zele Durmen Baardegem-Heuvel Wieze-Opdorp Kerksken-St- Amands Gi jzegem-Opwi j k Kaatsverbond Hamme Vissershof-Toyota V. Gaeveren-Van Malderen K.W.B.-Ons Vermaak Lamot-Rodania A.T. 1 kon Adec Baasrode één ntje bemachtigen, het r toch op eigen terrein «gen Grimminge. Met de 3 ploegen is het slech- jteld. De ploeg van het 'weebruggenplein speelt nd jaar een trapke la- - toch wel spijtig voor drill en zijn maats en igge daarentegen wist veilig in de midden- >t van de rangschikking je plaatsen. 3 Sportief won vrij ver- issend op Welle. Bij de thuisploeg ontbrak De Sade- leire. De bezoekende keer- ders. De Smedt, De Decker en Pletinckx waren in een begenadigde dag. Voor Zele Durmen heeft het verblijf in hogere III maar één jaar geduurd. Daar was enkel Ronny Wauters de re- gelmatigste speler. Al bij al toch spijtig voor deze twee streekploegen.at) UITSLAGEN Baasrode-Grimminge 7-15 Viane-Zogge 15-11 Hogere III Hamme SK-Kokejane 2-15 Welle-Wieze 7-15 Brussegem-Zele 15-5 RANGSCHIKKING 1. Kokejane 42 2. Meerbeke 40 3. Adec 37 4. Grimminge 34 5. Appelterre 32 6. Welle 31 7. Hamme-Zogge 29 8. Viane 27 9. Brussegem 27 10. Wieze 24 11. Hamme SK 19 12. Zele Durmen 17 de kaatsbal terug. Baasrode won uiteindelijk deze lutte met 5-7. Dan kwam het plaatselijke vijftal in de arena. De thuis ploeg. nog met het sukses van de dag voordien in het achterhoofd, nam vlug de leiding tegen Wieze: 2-0. Maar de ploeg uit hogere III kwam fors aandringen zodat het uiteindelijk 7-6 werd. Rond halfzeven begon de fi nale van deze Eerste Prijs Zakenkantoor Willy Van Den Broeok De bezoekers namen het roer in handen met 0-2 en 1-3. maar het jonge Denderbelle, met de ganse ploeg in supervorm, nam de leiding. Baasrode met de laatste plaats tevre den stellen. In de strijd om de 3d* plaats nam prins Marc's gevolg het op tegen de Nachtridders met o.m. de gebroeders De Wolf van het Kruisabeel. Marc's «Troep» begon wel enthousiast maar kreeg niet de echte karna- valforme te pakken en moest de inzet aan de tegen strevers laten. In een spannende finale stonden de spelers van St.- Joris voor de zoveelste keer oog in oog met de «Leo's». De toneelakteurs uit de Aal- stersestraat, een stel door- zomerde ratten als Marcel Van Damme, Mare Colman, Edgard Macharis. G. Moens, Etienne Cami en L. De Ridder bleken zich terde ge voorbereid te hebben en beschikten daarenboven oyer een paar goede bege leiders als Roger Cami en Remi Cornelis. Na een evenwichtig begin slaagde de St.-Jorisgilde erin een nogal brede kloof te graven door via een 8-9 sco re direkt naar een 11/8 voor sprong door te stoten en uit eindelijk met 12/8 cijfers te winnen. Door deze knalpres tatie verhuist de prachtige St.-Rochus-wisselbeker voor een jaar van de Nieuwstraat naar het Gildenhuis. Vermeldenswaardig is zeker dat alle luttes met stevige hand geleid werden door een vastberaden Willy Bruy- landt, die terecht een hoge pluim voor zijn arbitrage verdienf. Voor de rest was het hele kaatsgebeuren een festival van op het zift dansende ballen, schuimende pinten, gelukte en gemiste kaatsen en kansen door toegewijde zwoegende spelers, aange moedigd door wingrage en (soms wat te) luidruchtige supporters... Wellicht zijn het juist deze laatsten die de St.-Rochus ziftkaatsingen het nodige pigment geven om verder voort te bloeien... (J.V.L.) Verhaegen/De Meester B 3 Rubbens 15 Gemakkelijke zege voor de bezoekers die aan een enorm percentage van »80 procent keerden. De Block, De Plecker en Wauters zorg den voor ongeveer 20 over- gekeerde ballen en konden het treffen vrij vlug naar hun hand zetten aan de rust (2-8). Na de pauze trof men een zelfde spelbeeld aan zodat 'de score vrij vlug evolueer de van 3-9 naar 3-15. Zeven spelen eindigden op 40-40 en geen enkele keer kon de thuisploeg hiervan gebruik maken. Verhaegen/De Meester A 15 Neyt 13 In deze sprankelende top- match zorgden de beide ploegen voor heel wat kijk genot zodat de talrijke sup porters kaatssport van de hoogste plank konden ge nieten. De tussenstanden varieerde, van 1-4 naar 4-4 en 4-6 om uiteindelijk de rust in te gaan met een licht voordeel (8-7) voor de thuis ploeg. De Meester bleef de score aanvoeren maar Neyt beet sterk af toen zelfs een 12-12 werd genoteerd. In de eindfaze boekten de lokalen de broodnodige zege om hun kansen op de titel gaaf te houden. Ook hier eindig den liefst 11 spelen op een 40-40 stand zodat de span ning te snijden viel op het Zandbergplein. Tot de rij keerders hoorden Remi Ydens (5x). Steels (3x), D'hossche (4x), Braeckman (3x), De Geyter (2x) en De Saedelaere (lx). Van de Moortel 15 Coppieters 12 Zeer moeilijke wedstrijd voor de beide teams vermits de zon voor hinder zorgde in de lengteas van het terrein. Coppieters nam in eerste in stantie de touwtjes in han den (2-5) tot Van de Moortel aan een remonte begon. Een goed spelende Eddy Van Puyvelde bewerkte zelfs een 8-7 ruststand. Na de pauze ging de thuisploeg op zijn elan verder en in één ruk wees het scorebord 14-8 aan. Onder impuls van Ed dy Heirman beten de bezoe kers sterk terug (14-12). Het laatste en beslissende spel was voor Luc Schiettecat en meteen lag de zege vast voor de nieuwe bekerfina listen. Gemeentepersoneel 15 Inex/AVDV 0 (ff). Het klassement 1. Rubbens II 11-29 2. Verhaegen/De Meester A 11-29 3. Neyt 11-22 4. Coppieters 11-18 5. Gemeentepersoneel 11-12 6. Van de Moortel 11-9 7. Inex/AVDV 11-7 8. Verhaegen/De Meester B 11- 6 Wedstrijden voor zaterdag 27 augustus Rubbens - Coppieters (An- dré Van Laere) Verhaegen/De Meester A - Gemeentepersoneel (Willy Verlent) Inex/AVDV-De Meester B (Henri De Paepe) Neyt - Van de Moortel (Theo Wauters). (ajz) Kaatsen. Steven Moorsel strandde nipt tegen Denderbelle (per) Kaatsen. S.K. Hamme dat in hogere 3 uitkomt (vh) Kaatsen. Denderbelle, organisator van een goed geslaagd tornooi (c) Kaatsen. Tijdens het tornooi tussen Belle. Wieze en Baasrode werd het 40140 dankzij deze mooi gestopte kaats van Wieze (c) Op maandag 22 augustus werd er ter gelegenheid van 'Bellekermis' traditiege trouw gekaatst te Dender belle. Dit jaar geen Waalse ploegen maar klubs uit ei gen streek met Wieze Sportief. Baasrode V.A. en Denderbelle zelf als organi sator. De nagenoeg driehon derd toeschouwers kregen op het dorp waar genoeg voor hun geld: drie span nende partijen met mooie kaatsmomenten Wieze en Baasrode openden deze kermislutte. De bezoe kers onder impuls van Hen- drickx en Willaerts namen de leiding, maar Wieze met Theo De Decker sloeg gevat V.A. kwam terug tot 6-4 maar Denderbelle won deze spannende partij. De ploegen Denderbelle: Marissen, Til- ley. De Smedt, De Koninck, De Ridder, res. Louis De Bruyn. Wieze: Polfliet, Van Den Steen, Van Duysen, De Dec ker en De Smedt. Baasrode V.A.: Claes, Cas- simon, De Clercq, V.D. Ab- beele, Willaerts, Hendrickx. Uitslagen: Wieze-Baasrode 5-7, Denderbelle-Wieze 7-6, Denderbelle-Baasrode 7-6. Scheidsrechter: een uitste kende Maurice Van Vossole. (at) Gew. Bevordering Aalst-Dendermonde Kaatsen. Wieze Sportief (c) Kastel heeft vorige zondag niet kunnen zegevieren in Merchtem. Nd een spannen de wedstrijd bleven de loka len baas in het laatste spel. Bij de rust was de stand 8-7. Nadien klom de thuisploeg direkt naar een 10-7 voor sprong en 14-10. Kastel kwam echter terug tot 14-14, maar moest uiteindelijk in het laatste spel de duimen leggen. De bezoekers, bij wie de keerders in een min dere dag waren, moeten zondag op Welleweg de drie punten halen wil de titel binnen schot zijn, indien Merchtem aan huis een punt prijsgeeft tegen Moorsel Ste ven. In geval van gelijke stand .gaat de titel naar Mechtem, omdat deze meer gewonnen wedstrijden liet noteren. Hopelijk komt het voor de jongens van Tony Baert allemaal in orde. Baasrode V.A. zag op 12-4 een derde punt verloren gaan tegen Zele Lois. Bij de thuisploeg waren Willaerts en Hendrickx in een uitste kende konditie. Voor Opstal is de kompetitie reeds lang een formaliteit. Na het uitvallen van Her man De Kinder was de ploeg te fel gehandikapt. Ze ver loor zelfs op rode lantaarn Nieuwerkerken. De thuis ploeg leidde aan de rust met 8-5. Ondanks het verzet van Yvan De Kinder verloren de Buggenhoutenaren het laat ste spel. Het jonge Denderbelle zorg de voor de verrassing. Het klopte Moorsel Steven in ei gen vesting met 13-15. Den derbelle stond aan de rust 8- 7 voor er» liep uit tot 10-14. Onder injpuls van Steels en Van De Velde kwam Moorsel terug tot 13-14, maar de ster ke bezoekers bij wie de gan se ploeg gesmeerd liep, wonnen het laatste spel. (AT) UITSLAGEN Baasrode VA-Zele Lois 15-8 Steven-D'belle 13-15 Merchtem-Kastel 15-14 Herdersem-Hoke 6-15 Nieuwerk:-Opstal KKK 15-14 Puurs-Welleweg 15-5 RANGSCHIKKING 7. Herdersem 35 1. Kastel 47 8. Hoke 35 2. Merchtem 46 9. Denderbelle 32 3. Steven 43 10. Puurs 30 4. Baasrode 42 11. Zele Lois 27 5. Terjoden 38 12. Welleweg 22 6. Opstal 36 13. Nieuwerk. 15 Rodania heeft deze week wellicht het goede spoor gevon den. Het is thuis tegen een fel aanklampend Toyota Le Patrimoine overeind gebleven, zodat de vier punten boni bewaard bleven. Dat zal allicht voldoende zijn om die lang begeerde titel eindelijk nog eens in het klublokaal van Blijf Jong te kunnen vieren. Rodania - Toyota Le Patrimoine 12-11 In het eerste spel bleven de ploegen samen tot 40/40 maar toen deed de thuis ploeg de balans in haar voordeel overhellen. Roda nia met Marien, Burill, Se- gers. Verheyden en Baert speelden zeer sterk en de bezoekers keken dra op naar een grote achterstand: 5-0. Dan eerst kon Toyota milde ren, maar veel tegenge- wicht kon het toch niet op brengen. Ook na de rust werd Toyota overspeeld: 9-1! Dan werden de bezoekers wakker. Zonder veel moeite gingen ze naar 9-5 en toen sloeg de thuisploeg op nieuw toe: 10-5. De bezoe kers vonden dat de kous nog niet af was en kramen sterk terug: 10-9. Toen de thuis ploeg het elfde spel op het bord prikte, meende ieder een dat het gedaan was. Toyota kwam echter terug tot op de meet met 11-11. De plaatselijke spelers konden echter het winnend spel in palmen. 't Vissershof - Ons Vermaak 12-8 De bezoekers hebben het zeer goed gedaan tegen de thuisploeg die vooral in de eerste helft heelwat moeite had om de jongens van Ons Vermaak binnen de perken te houden. De stand evo lueerde gelijkmatig en aan de rust was het 6-4. De loka le formatie bleef een licht overwicht houden en heeft dat tot het einde kunnen bewaren. KWB - Van Malderen 5-12 De thuisploeg kreeg er moed op toen ze het eerste spel wonnen. Enigszins verrast konden de bezoekers weinig voorsprong nemen: 1-2, 2-3 en 3-4. Daarna ging het vlot ter en halfweg hadden de bezoekers een 3-6 voor sprong. Na de rust kwam de thuisploeg niet meer aan de bak en Van Malderen be haalde een grote overwin ning. Broekkant - Van Gaveren 4-12 Broekkant heeft zich feller verdedigd dan dat de cijfers laten vermoeden. Verschil lende keren werd het 40/40 en al te vaak klikte het in het voordeel van de bezoe kers. Aan de rust was het in elk geval 2-6. De verwachte terugkeer van Broekkant is er niet gekomen. Nu Broek kant de Hamse Beker heeft gewonnen, schijnt het geen verder ambities meer te hebben. Klassement 1. Rodania 16 186 2. Toyota/Le Patrimoine 172 3. VanGaeveren 15 170 4. Van Malderen/Skoda 169 5. 't Vissershof 159 6. Ons Vermaak 147 7. Lamotbous 116 8. Broekkant 14 113 9. KWB/Criva/Welkom 15 94 10. Tijl 26 te Dendermonde. Tijdens een weken durend tornooi haalde Oudegem mooie (v) Kaatsen te Dendermonde. Ook Moerstraat speelt nu zaterdag de finale van het Kaatstornooi 'Antikens' te Dendermonde (v) is stilaan traditie geworden dat in het weekend van op het Wiezeplein de St.-Rochus-ziftkaatsing indt. werd dit evenement nog intenser beleefd. Als we tudere leden mogen geloven begon dit feest steeds met H. mis om 9 uur, nadien werden tiental herbergen Na het'middagmaal begon dan het ziftwerk. af en onderbroken door een verfrissing of een brok eten uit de Met de prijsuitreiking en een kampvuur waarbij alle kaatssloefen op de brandstapel terecht kwa- werd de sporthoogdag dan besloten, dit nogal zwaar St.-Rochusprogramma blijft ten huidi- dage nog alleen het werk aan zift en toog over... Op het 'zift' le Wieze. 'De Leo's' pvs itende kamavalve- «De Leo's» had jaarspektakel weer besteld en gekre- Vandaar dat vele en andere kijklus- naar het Wiezeplein waren om volgen- "e vijf ploegen aan het werk i zien en te horen...: de juinen (winnaars van vorig iar), de Nachtridders, de St. Jorisgildebroeders. de mannetjes van prins Mare (Den Troep) en de Leo's zelf. Tijdens de voorronden moest uigewezen worden welke vijftallen de finale zouden halen. Vrij spoedig werd duidelijk dat de beker- houdende Ajuinen (ook wel eens «Greivers» genoemd) niet over de mogelijkheden van vorig jaar beschikten. Uiteindelijk moesten ze zich

De Voorpost | 1983 | | pagina 39