I Een nieuw terrein voor de Kasteise kaatsploegen Open dubbeltomooi van TG Hof ter Burst Aalsterse week voor vrijetijdsbesteding Waasmunster - L'Alpe D'Huez wordt afgelegd over zes ritten 40 - 26.8.1983 - De Voorpost uit Sint-Gillis-Dendermonde klaar om de 45 km C van WTC De Kaatsen. De nieuwe ballodroom van Moerzeke-Kastel (vh) Een groep vrienden uit Waasmunster heeft een wielertoeristenweek gepland die hen in zes ritten van Waasmunster naar L'Alpe D'Huez in Frankrijk zal brengen. Beslist een zware taak die ze allen tot een goed einde willen brengen. Herman Hulpiau en zijn elf vrienden zijn mannen die niet bij de pakken blijven zitten. Reeds meer dan tien jaar rijden ze samen het is een echte familiekring langs onze wegen en hebben jaar na jaar de kilometers geleidelijk opgedreven. Reeds lange tijd werd het idee vooropgezet om een trip te ondernemen van Waasmunster naar Lourdes-Frankrijk. Door allerlei omstandigheden werd dit echter steeds maar uitgesteld. Tot vorig jaar er dan toch een overeenkomst werd bereikt om Waasmunster - Lourdes-Frankrijk over zeven ritten plus drie pyreneëenritten te organiseren. Met vijf mensen werden deze ritten afgelegd. Het werd een sukses voor de Waasmunsterse wielertoeristen. Ze hadden meteen de smaak te pakken, gezien het qua organisatie ook een echte meevaller was geworden. Deze mannen schrikken er niet meer voor terug zware ritten en fietstochten te ondernemen. Waasmunster - L'Alpe D'Huez De Waasmunsterse wieler toeristen starten met hun Tour de France op zaterdag 3 september te 7.30 uur aan de korte Heesdonkstraat 16 te Waasmunster-Ruiter. Deelnemers zijn ondermeer: Herman Hulpiau, Leon Van Buyten uit Waasmunster, Willy Goossens uit Aartse- laar, Luc Maes uit Nieuw- kerken-Waas, Philippe Bru- neel oudspeler van Kortrijk Sport en Vigor-Hamme, Jean-Pierre Moens en André Steels uit Hamme, Marcel Rombout uit Zele, Jozef Van Houtte 50 j. de oudste deel nemer, uit Kemzeke, Guido Buyl uit Waasmunster en Kamiel Meul uit Belsele. Een speciale vermelding is dat Meul dezelfde dag om 5 u. in de morgen van nacht dienst op zijn firma terug keert en twee uur nadien aan de start wil komen voor de zes ritten naar Frankrijk toe. Geza Hulpiau gaat mee als begeleider en Van Sant voet Eddy vervoegt de sportieve groep met de mo torhome. Vier firma's zorg den voor de wielertruien en tal van neringdoeners en sympathisanten verleenden voor deze organisatie hun sportieve steun en mede werking. Programma De wielertoeristen hebben over zes ritten van in totaal 1.070 km volgende ritten uit gestippeld: 1ste rit op zater dag 3 september Waas munster Bouillon over 208 km; zondag 4 september Bouillon - Neufchateau over 198 km, de derde rit op maandag 5 september gaat van Neufchateau naar Bel fort over 167 km, via de Bal- lon-D'Alsace, wat beslist al een zware rit wordt. Dins dag staat Belfort-Lons Le Saunier over 176 km op het programma. Woensdag volgt Lons Le Saunier Chambery over 200 km via Mont Du Chat. De laatste rit op donderdag 8 september gaat het van Chambery naar L'Alpe D'Huez over 121 km. Dit wordt beslist de dag van de zware cols via col du granier, col Du Cucheron, col de Porte en Cote De Brie met daarbij de beklimming van Alpe-D'Huez. Er wordt zowel voor de bevoorrading als voor de medische verzor ging gezorgd. Herman Hul piau hopen alleen maar dat het weer hun gunstig gezind is tijdens deze zesdaagse naar Frankrijk. Niet de eerste krachttoer. De mannen van de Ruiter te Waasmunster zijn trouwens niet aan hun proefstuk. Ze namen reeds deel aan de Waalse pijl, de Marmot in Frankrijk en aan het Ar- deens brevet. Na een dagje rust in Frankrijk keren ze zaterdag 10 september met de motorhome terug naar Waasmunster. Ze zullen worden ontvangen in het lo kaal Onder den Toren Kerk straat te Waasmunster. Daar wordt in wielertrui stoetsgewijze naar de Hees- donck gefietst waar ze zul len worden opgewacht door de wijkbewoners in aanwe- Kaatsen. Schepen Van De Casteele knipte het lint door en de nieuwe kaatsbaan mock gebruikt worden. Ook schepen Jules Vim art was van de partij (vh) zigheid van burgemeester en schepenen van Waas munster. Men verwacht ze op de ruiter in de korte Hees- donckstraat rond 10.30 uur. Met de organisatie van een reuze tombola en dia-avon den over de trip naar Lour- des werd een deel van de onkosten gedekt. De deelne mers betalen echter zelf hun hotelkosten. Gans sportief Waasmunster kijkt inmid dels uit naar het verloop van deze krachttoer. Pierre Van Gendt TENNIS haspelen (c) Wielertoerisme. Met zeventig deelnemers organiseerde Wielertoeristenklub De Stanzachers uit Moorsel een gezin- suitstpje van ongeveer 30 km langs landelijke wegen naar Buggenhout-Bos. De plaatselijke vedette Sem Kelly kreeg halfweg af te rekenen met een lekke band en een korte wegvergissing (a) De Lebbeekse tennisklub Hof ter Burst organiseert van 14 tot 25 september een open dubbel tennistor nooi. Dubbel dames wordt in één enkele reeks gespeeld tot een maximum van 15 punten. De heren tot maximum 30 punten komen in de eerste reeks terecht, terwijl de tweede reeks maar een maximum mag behalen van 10 punten. Dezelfde indeling krijgen ook de gemengde paren. Deze maxima lijken ons wel interessant. Men sluit immers de C 30/2's in de laagste reeksen uit, wat een stimulans moet betekenen voor de neofieten om zich ook eens aan een tomooi te wagen. Zo'n open dubbeltomooi is trouwens een enige gele genheid om niet alleen veel mensen te ontmoeten, maar om bovendien eens kennis te maken met de originele tennisvelden van het Hof ter Burst, waar men een gedeelte van de wedstrijden in de serren zal moeten spelen, vermits het in die periode al vrij vroeg donker wordt. De inschrijvingen kunnen uiterlijk gebeuren tot 12 september, dan begint wedstrijdleider Rik Moortgat met het opstellen van zijn schema's. Per ploeg betaalt men 400 fr. en men kan inschrijven via het tel. nr. 052/ 35.59.29. Arthur Semal en Rik Moortgat zorgen voor een goed verloop van het tornooi op de terreinen aan de Borstbaan 3 te Lebbeke. Stertennistornooi Op dit moment zijn het eerste Stertennistornooi en de daarmee gepaard gaande gratis tennisinitiatiekur- sus voor beginnelingen volop aan de gang op en rond onze nieuwe tennisakkommodatie van het Rekrea- tieoord De Ster. Voor het tornooi schreven zich 120 personen in, waarvan het merendeel heren. Voor de initiatielessen melden zich een hondertal jongens en meisjes. De finalewedstrijden van het 1® Stertennistornooi vinden plaats op zondag 28 augustus a.s. vanaf 14 uur. De prijsuitreiking met receptie is voorzien ter plaatse omstreeks 16.45 uur. Sport werking toegezegd: spele In het kader van de «Week logie, twirling (majorettei voor Vrijetijdsbesteding» aikido, darts (Engelse vogi wordt op zondagavond 25 pik), rol- en torbal, bod september 1983 omstreeks building, aerobic, judo, ji 20 uur door de dienst «Sport jitsu, karate, zelfverder en Rekreatie» een sportkwis ging voor vrouwen, volkt- georganiseerd in de ten- dans en vendelzwaaii toonstellingsruimten van de staan nu al op het pre Keizershallen. Die sportkwis omvat zowel praktische als theoretische proeven. De theoretische vragen zullen onder meer volgende onderwerpen be handelen: sportreglementering en sporttechnische kennis sportaktiviteit (kranten, tijdschriften, t.v...) sport var ia. Alle belangstellenden van Groot-Aalst die aan dat ini- tiatiei hun medewerking Opgepast: Personen ol veret|, wensen te verlenen, kunnen nigingen die spor, beoefe een team van 6 personen „e„ op een commerciële bof' afvaardigen. Zowel dames, sis gelleïen „ich 0„t, heren, als gemengde teams houden, komen in aanmerking. Aangezien er aan de sportkwis slechts 6 ploegen Aerobic kunnen deelnemen, sal er het kgder vgn de A, bi) een hoger aantal m- voor vriietijdsbestedinl schnpingen een preselekt.e bied) de d,'ens, „s van theoretische aard rnge- Hekreatle, d„ gele£nheil I schakeld worden op zondag agn f >n ld ^september 1983 om 20 „ijblfjvend kennis tï mji Het spreekt vanzelf dat er mooie prijzen te verdienen zijn. De teams sportkwis nemen, dienen vóór 10 sep- tember kontakt op te nemen en rona °f ®>m< met de dienst ..Sport en Re- stratierurmte van de d,e. creatie». Grote Markt, 3, 9300 Aalst, tel. 053/77.11.11., toestel 282. gramma. o« Aan verenigingen die eer D sporttak beoefenen die in D het Aalsterse minder ge D kend is, wordt zo een ideale D kans geboden om een grote: c publiek te bereiken. Geïnteresseerden nemen vóór 1 september contact of met de dienst «Sport en Re- et creatie». Grote Mark'i 3, 930C Aalst, tel. 77.11.11, toestel» ken met de nieuwe rage: aerobicl die ion de ^°°r alle bezoekers deel te van we®k voor vrijetijda besteding. Waar? op en rond de dem< stratieruimte van de die: «Sport en Rekreatie», in d Keizershallen, Keizerlijl Plein Aalst. Demonstratie, initiatie en animatie van sportieve vrijetijdsbesteding De dienst «Sport en Rekrea tie» richt een oproep tot alle personen en verenigingen die hun medewerking wen sen te verlenen aan de sa menstelling van een totaal sportprogramma! Gedurende de week van 17 tot en met 25 september 1983 staan een demonstratieplat form (9 op 14 m), 2 zittribu- nes voor 250 personen, en een promotiestand te uwer beschikking. Reeds verschillende groepe ringen hebben hun mede- Wanneer? op zondagen I en 25 september: van 10 ti 11 uur. Op maandag 19 sep tember: van 18.30 uur tol 19.30 uur. Op donderdag 22 f september: van 18.30 19.30 uur. Meebrengen: gemakkelijU zittende kleding ei goed humeur! Inschrijving gelieve wel 0 voorhand een seintje te ge-L. ven zodat de deelnemers ge| spreid kunnen worden ov«j de 4 dagen. Geïnteresseerden belleuf" naar de dienst «Sport en R kreatie», Stadhuis, Groltb Markt 3, 9300 Aalst, tel. 053 77.11.11, toestel 282 KAATSEN Halle wint Beker van Vlaanderen Vele genodigden w.o. de Hamse schepenen Van de Casteele, De Ruysscher, Vincart en talrijke vooraan staande personen uit de kaatssport, verzamelden op zaterdag 20 augustus rond half twee in het lokaal van de Kasteise kaatsklub 'Rap en Vlug', waar zij werden afgehaald door de Koninklijke Fanfare St. Cecilia van Kastel, naar aanleiding van de plechti ge inhuldiging van het gemeentelijk kaatsterrein, gelegen in de Scheldestraat, meer bepaald aan de zogenaamde «Villa van Kastel». Terzelfdertijd wer den op dit nieuw kaatsterrein de finale-wedstrijden betwist voor de 'Beker van Vlaanderen voor Ju- Noodzaak In de toespraak van de heer Wauters, gewezen direkteur van de jongensschool van Kastel, wees spreker erop dat er reeds enkele jaren werd geklaagd en gezaagd bij het gemeentebestuur om een degelijk kaatsterrein te krijgen in Kastel. De Kastel- se ploegen dienden immers hun wedstrijden te spelen in de straten van Kastel. De meest geschikte straat leek dan nog de Scheldestraat te zijn. Dit bracht echter af en toe wrijvingen mede onder de bevolking. Er werden bij na wekelijks in de zomerpe riode een drietal kaatswed strijden gespeeld. Hier of daar werd er een ruit stuk geslagen. De rolluiken moesten naar beneden, men kon zijn auto niet buiten par keren. de straat moest afge sloten worden voor het ver keer enz. Nu hebben zij een afzonderlijk gelegen terrein, waarop de Kasteise kaats ploegen nog grote triomfen zullen halen, aldus de heer Wauters. Ook drukte spre- Kaatsen. De schepenen, de afgevaardigden van de Belgische Kaatsbond en de spelers zelf stapten mee in de optocht naar de nieuwe Kasteise ballodroom (vh) ker zijn dankbaarheid uit voor hetgene de schepen van sport, Paul Van de Cas teele, in Kastel reeds voor de kaatssport heeft verwe zenlijkt. Nadien kwam de schepen Van de Casteele zelf aan het woord. Voor hem was het een plicht om iets dergelijks te realiseren in Kastel. «Ik was er mij zeer goed van bewust dat een afzonderlijk gelegen kaatsterrein in Kas tel dringend nodig was,» al dus de schepen. Maar dit ging niet gepaard zonder moeilijkheden. Vooreerst moest er een geschikt ter rein gevonden worden en toen kwamen de financiële moeilijkheden. Maar de schepen stond erop dat aan dit projekt voorrang werd verleend. De kaatsers van Kastel hadden nood aan dergelijke akkomodatie. Kastel Rap en Vlug Voor de voorzitter van de Kasteise kaatsploeg Rap en Vlug, Tony Baert, was dit een zeer heuglijke dag. Het is reeds acht jaar geleden dat er in Kastel gestart werd met een kaatsploeg die de naam kreeg Rap en Vlug omdat er voor de oorlog reeds een dergelijke kaats ploeg in Kastel had be staan. Eerst begon men met enkele jeugdploegen, maar vier jaar geleden was men verplicht om met een eerste ploeg te starten want de jeugd was ondertussen groot geworden. Het jaar nadien kwamen er 5 ploegen in kompetitie en waren er vijf gewestelijke kampioenen voor Rap en Vlug. Ook Tony Baert verwees in zijn toespraak naar de pro blemen die er zijn als men in een straat dient te kaatsen. Maar dit is nu allemaal ge- lukkiglijk voorbij. Voor onze klub zegde hij, is het een prachtige dag, een groots moment. Nu zullen wij onze tegenstrevers kunnen be kampen op een degelijk ter rein, zoals het in feite hoort en niet meer tussen de kor nissen. Hij dankte het gemeentebe stuur, dat in soms moeilijke omstandigheden het kaats terrein had weten te verwe zenlijken. Zijn dank ging ook naar de inwoners van de Scheldestraat, die jaren lang de last hebben gehad van de kaatswedstrijden voor hun deur. Ook ver noemde hij in zijn dankwoord de Kon. Fanfare St. Cecilia van Kastel. Veel lof ging er ook naar het be stuur van de Rap en Vlug, dat zich steeds volledig in zet om ook maar iets te kun nen bereiken in de kaats sport te Kastel. Hij besloot zijn toespraak met de woor den «Leve Kastel Rap en Vlug, leve de kaatssport». Toen was het schepen Van de Casteele die het lint met de Hamse driekleur door knipte en het kaatsterrein officieel voor opengesteld verklaarde. Hij had de eer om de eerste kaatsbal op te slaan, en hoe! Beker van Vlaanderen Om 14.30 u. werd dan de eerste halve finale wedstrijd gespeeld in het tomooi «Be ker van Vlaanderen voor Ju niores» tussen Halle en Tol- lembeek. Deze wedstrijd werd gewonnen door Halle met 7-3. De tweede halve finale ging tussen Kastel Rap en Vlug en Welle. Kas tel won met 7-2. Te 17.30 u. begon de grote finale: Kastel Rap en Vlug tegen Halle. Halle liep uit tot 5-0, maar Kastel kwam terug tot 5-5. Het werd 5-6 voor Halle, maar weer kwam Kastel terug 6-6. Bij het laatste spel was het 40 gelijk en toen sloeg een spe ler van Kastel de bal 'mis. Halle werd zodoende win naar van deze Beker van Vlaanderen voor Juniores en mocht de beker in ontvangst nemen. De toeschouwers hadden alleszins mooie kaatssport gezien op het nieuw kaatsterrein te Kastel. (bd) Twaalf deelnemers voor 1.070 km Kaatsen. In Moerzeke ligt het kaatsen nog op de bovenste plank. Dat zag men c aantal belangstellenden bij de opening van de nieuwe ballodroom (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 40