Moerstraat wint spannend tomooi van Real Witte Pen .V.D. wint damestornooi en R.G. Juliette, kkerbekje, Stadspersoneel en Rita Boys halve alisten in tomooi De Vlasbloem te Ternat Rita Thienpondt uit Grembergen: VWB-kampioene csi, ^(liefhebbersvoetbal( >o/' De Vlasbloem. Klei (c) j VtlJ&rt»? ij De Voorpost - 26.8.1983 - 43 )nir-pioybeker voor Familia 1 hel thui do, inde liefhebberstoraooi van Real Witte Pen is gewon- mlp, le oor FC Moerstraat uit St.-Gillis-Dendermonde dat in le de Waasmunsterse thuisploeg versloeg met een u t inde 3-0 zege. Toch was het voor de Moerstraat niet va^ begonnen. Het Lokerse Jong Bijlken kwam tijdens de de ing immers vroeg op voorsprong. In de vrij harde sch« I* helft werd echter orde op zaken gesteld. Ook Den fair. lam slechts in de tweede helft afstand van The Cup ikeren. V.K. Georges (het vroege FC De Jos) had tat moeite met een goed voetballend Familia uit ae, waar Arnold Vercauteren tweemaal scoorde, ook Dino Verniers knalde tweemaal tegen de netten f.K. Georges. 'itte Pen nooi een afgetekende 5-0 ze is heelwat belangstel- ge af te dwingen. Franky --or deze driedaagse Herreman (2), Mare De Baere van Real Witte Pen. (2) en Danny Verschelden uisploeg slaagde erin zorgen voor de doelpunten, jdens de wedstrijd te- Op de tweede dag van het •W.B. St.-Anna op de tomooi won long Bijlken van ngsdag van het tor- The Cup en had FC Familia strafschoppen nodig om de 9 KWBspelers (waarbij Patrick Van Damme opviel met twee goals) te kloppen. Bij de winnaars kon VK Georges tot vijf minuten voor het einde aanklampen, maar toen scoorde Moer straat een tweede keer. De mooiste wedstrijd van het tornooi werd Real Witte Pen tegen De Ijzer. Nadat Herreman en De Baere -0 voor Witte Pen op het bord spijkerden, zorgde Den Ijzer nog voor de rust voor een gelijkspel. Amper acht mi nuten voor affluiten zorgde Herreman met een prachtige kopbal voor de Waasmun sterse zege. The Cup eindige laatste om- Den Ijzer - The Cup 3-1 dat het een vroege voor- R. Witte Pen - KWB 5-0 sprong zag verloren gaan door twee doelpunten van Halve finale een Patrick Van Damme. VK Jong Bijlten - The Cap 2-0 Georges werd derde door de Familia-KWB 3-3(4-2) zege tegen Den ITzer. Moerstraat - VK Georges 2-0 Witte Pen - Den Ijzer 3-2 In de finale speelde Real Witte Pen niet op haar nor maal peil en had zeer wei nig in te brengen tegen een sterk technisch elftal van de Moerstraat, dat verdiend de reuze-trofee meenam naar 3'en 4* plaats 7* en 8* plaats KWB St. Anna - The Cup 2-1 5* en 6* plaats J. Bijlken - Familia 6-1 de Denderstad. Uitslagen Kwartfinale Moerstraat - J. Bijlken VK Georges - Familia VK Georges - Den Ijzer 4-3 Finale R. Witte Pen - Moerstraat 0-3 Tomooi De Vlasbloem, 't Hof van Grembergen (c) 2-1 5)3 leisjes van K.A.V. Dendermonde hebben het }oi gewonnen, georganiseerd door De Vlas- Tegen O.V.K. Grembergen en V.K. Hamme met afgetekende cijfers gewonnen. Voor de ten is het tomooi uiteraard nog niet voorbij. [Juliette, Lekkerbekje, Stadspersoneel volgt de toping en zal de winnaar van beker «De Vlas- gekend zijn. (Grembergen - Snuffel tes) matige eerste helft Veldeman twee kan- mut liet, bleken bei- jen na de hervatting geïnspireerd D.V.K. uiteindelijk de meest ("lieve ploeg te zijn. Vel- scoorde het enige int. - Okapi 2-2 fc in de laatste minuut leze partij kon Buggen- Ech op dezelfde hoogte zijn opponent, ploegen kregen meer- telkansen en speel- (offensief. Voor FAN j Neus twee keer tot Buyle werd auteur Buggenhoutse tref- - V.K. Hamme 4-1 m een snelle kwam na acht minu- strafschop. omgezet Cleemput. op voor- Later kwam Van mhove twee keer tot Na de hervatting trde Hamme wat meer itand te bieden. Op de lanval bleef paars- gevaarlijk en kwam )e Nil aan een vierde De Gols zou uitein- joj het eerreddend doel- luw lukken. rjj lispel - Ritaboys 0-1 ilspel speelde zeer de lf. wat het vertoon niet jdn Hoede kwam Slechts een tekortkoming van no nan Bosman, kom Stey- lemans de stand op 0-1 brengen. Den Dijk - Scheldeboys 3-1 Scheldeboys, slechts met ze ven spelers gestart, werd di- rekt op achterstand ge plaatst door een own-goal van Tony Van Wezemaal. Ten gevolge van een num- merieke minderheid werden de Scheldeboys bestendig in de verdrukking gespeeld. Doelman De Clippelair hield echter geruime tijd zijn ploeg overeind. Voor de rust bracht Ost zelfs de stand in evenwicht. Na de rust kreeg men nagenoeg eenzelfde spelbeeld te aanschouwen. Er viel nog een owngoal ter wijl Dirk D'Hollander de eindcijfers vastlegde. Klei - Juliette 0-0 In de eerste helft kreeg een werklustig Klei twee uitge speelde doelkansen.. Na de hervatting werd de forcing gevoerd, maar de verdedi ging van de bezoekers liet zich op geen enkele tekort koming betrappen. Kleinzand - Ritaboys 0-2 De jongens uit Erembode- gem konden zich geen bete re start indenken. Reeds na twee minuten omzeilde Van Eyghem twee verdedigers en plaatste de bal voorbij doelman De Lathouwer. Ge stimuleerd door dit vroege doelpunt voerden de Rita boys volop de forcing en Verleysen bracht de stand op 0-2. Na de rust verwater de de wedstrijd. DVK Grembergen - K.A.V.D. 0-11 (dames) Een ontgoochelend D.V.K. viel duidelijk te zwak uit voor de bezoekers die heel wat doelgevaar wisten te scheppen en ook defensief beter uit de verf kwamen. Tijdens de eerste helft draaide de K.A.V.D. aan- valsmachine op volle toe ren. Drie doelpunten van Van Langenhove, twee tref fers van De Nil en een goal van Peleman en Cleemput brachten "bij de rust 0-7 cij fers op het bord. Na rust bleef de Dendermondse druk aanhouden wat resul teerde in doelpunten langs De Nil (2x), Van Langenho ve en Cleemput. De Stube - Dubbelspel 7-0 Overtuigende zege van de thuisploeg die naast zeven doelpunten nog evenveel kansen onbenut liet. Bij de rust stond er reeds een for faitscore op het bord na drie doelpunten van Van Aver- maet. Brondeel en Coore- man. Na de rust was het overwicht van De Stube nog meer uitgesproken. De af werking liet te wensen over. Alleen Van Aevermaet en Brondeel konden nog scoren. Post - Stadspersoneel 1-1 Gevleide puntendeling voor de bezoekers die slechts via een licht toegekende straf schop op gelijke hoogte kwamen. Voordien had Pen ningen reeds gescoord voor de Postjongens en verhin derde Mon Leys drie treffers van Danny Van Ranst Hof van Grembergen - Lek kerbekje 0-1 De bezoekers gingen vinnig van start en kwamen na een kwartier via Verschelden op voorsprong. Tijdens de tweede helft kwam de thuis ploeg meer in de wedstrijd, waarbij De Vriendt en San ders geregeld dreigden, maar doelman Callaert op zijn hoede bleef. Post - Fontein 4-1 In een boeiende eerste helft kwamen beide ploegen vol ledig aan bod. Van Gucht (Fontein) en Leus (Post) be sloten tegen de staander. De bezoekers waren duidelijk beter, maar botsten op een knappe doelman Pennin gen. Na de hervatting zou de thuisploeg domineren. Dan ny Van Ranst, Suy (2x) en Velleman scoorden voor Post. De Fontein lukte het eerreddend doelpunt langs Van Langenhove. Zesde speeldag Dit weekeinde worden de laatste wedstrijden betwist. Voor de negende tot de twaalfde plaats spelen Post en Okapi en Kleinzand te gen Den Dijk. Snuffel en Hof van Grembergen en Sube tegen de Kiel nemen het op voor plaatsen tussen vijf en acht. Voor de eerste vier plaatsen treden aan: Stadspersoneel tegen Lekkerbekje en Rita Boys tegen F.C. Juliette. E.D.M. WIELRENNEN Tornooi De Vlasbloem. De Stube (c) Tornooi De Vlasbloem. De Post (c) Tomooi De Vlasbloem. Het Stadspersoneel (c) nooi De Vlasbloem. De Snuffelladies (c) De Vlaamse Wielrijdersbond verreed op 15 augustus in Ternat het eerste Belgisch kampioenschap voor dames. Onder een stralend zonnetje en voor een massa toeschou wers werden de dertig vrouwelijke renners door de sche pen van sport voor 6 ronden van 5 km losgelaten op de grote markt. Er waren twee titels le veroveren: één van deelneemsters onder de 35 jaar en een voor de dames van meer dan 35. Door het zeer heuvelachtig parcours, er dienden im mers per ronde drie hellin gen beklommen te worden, vormde er zich na één ronde een kopgroep van vijftien. De rest volgde reeds achter op en was uiteengeslagen. Wegens het hoge tempo vooraan werd het kopgroep- je iedere ronde kleiner en uiteindelijk werd de laatste ronde ingezét met een groepje van zeven. Bij deze zeven was ook Rita Thien pondt, als enige van meer dan 35. De titel kon haar dus niet meer ontglippen. Rita, die amper haar vijfde wedstrijd reed, kreeg dus nu reeds de hoogste onder scheiding. Waarom zij nog zo laat met koersen begon? Heel toevallig geraakte ze erbij toen echtgenoot Gas ton Van den Hoecke een wielerwedstrijd voor WAOD-ers inrichtte, waarin ook een koers voor dames was voorzien. ;Ik deed mee, zo ne keer uit zottigheid. Zeer snel echter zag iedere kenner dat ik wat kon fietsen. Ik bleek een fondfietser te zijn met kruim in de benen. De andere deelneemsters gaven haar de raad om verder te doen. Na de wedstrijd te Grember gen reed Rita nog twee keer te Asper en verder nog te Eke en Erondegem. Nergens was ze nog buiten de prijzen. Haar konditie werd steeds beter en ze werd steeds stuurvaardiger en sneller. Maar ze werd vooral ook slimmer, wat zich in Ternat uitte in de hoogste bekroning. Tijd genoeg om te trainen? 's Morgens om drie gaat zij al met kranten op de baan, wat de beste krachttraining is en 's avonds na de slui ting van de zaak nog eens 20 minuten op de rollen voor de supplesse. Haar beste supporter? Echtgenoot Gaston natuur lijk die zelf niet veel tijd meer heeft om te koersen en dochter Nancy die bij de nieuwelingen aantreedt. Tornooi De Vlasbloem. De Scheldeboys (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 43