Met 210 ploegen in de startblokken F.G. Inter service uit Sint-Niklaas duldde geen tegenstand.. ^(liefhebbersvoetbal( 1/lOde finale M.T.S.A.-Beker M.T.S.A. kalender Straks weer Walivo's wedstrijd van de week iplirfe Walivo's wedstrijdkalende Jeugdvoetbal. De jongeren van FC Wijnveld (dw) Jeugdvoetbal. De jeugdploeg van FC Wepogro (dw) Het voetbaltornooi van F.C. Wijnveld te Sinaai Het eerste voetbaltornooi van F.C. Wijnveld in dezelfde volkswijk te Sinaai, is meteen een voltreffer geworden. Misschien een beetje logisch daar en de verantwoorde lijken van dit tomooi, hebben alvast op een geweldig aantal toeschouwers kunnen rekenen. Alleszins een be moedigende vaststelling en samen met die talrijke belang loze medewerkenden, wordt misschien straks aan de voor bereiding van een nieuwe uitgave gewerkt. Op het sportie ve vlak werd er thans in alle geval een behoorlijk niveau bereikt. Dezelfde kwotering werd daar ook toegekend aan Richard Van Overmeiren, René Plaquet, Mon Van Royen en Roger De Mey. als de verdienstelijke scheidsrechters. Als voetbalspektakel bleef het tomooi nochtans een beetje onder de verwachtingen. Misschien ook al door het duide lijke meesterschap van F.C. Inter-service enerzijds en de onervarenheid van het jonge F.C. Wepogro anderzijds. Een paar bijkomende matchen zouden de attraktiviteit van dit tomooi echter nog relativeren en aldus kon deze organisa tie tenslotte nog als bijzonder geslaagd worden be schouwd. Uiteindelijk werd dit eerste voetbaltornooi van F.C. Wijnveld nog met een sfeervolle trofeeënuitreiking afgesloten... Het tornooi Pauwels tenslotte nog eens Tijdens de eerste wedstrijd (5-0). De wedstrijd F.C. Wijn- heeft F.C. Wepogro tegen veld - F.C. 1000 Appels werd een duidelijk sterker F.C. In- alleszins uit het betere voet- ter-service, nog een redelij- balhout gesneden. Daarin ke tegenstand geboden, waren de ploegen meer aan Verdienstelijk werd dat al- elkaar gewaagd en tech- leszins tijdens het eerste nisch, werd F.C. 1000 Ap- halfuur waarin Jean-Paul De pels zelf iets beter. Voor Ruyscher of de doelman van F.C. Wijnveld werden dan 'f.c. Inter-Service, door een de beste doelkansen opge- kwetsuur moest vervangen schreven en het resultaat worden. Aldus werd Freddy daarvan, werd een vrij aan- Van Royen de Sint-Niklase trekkelijke match. Deson- nummer één en toen werd er danks slaagde F.C. Wijn- nog naar een 0-0 stand op- veld er niet in een doelpunt gekeken. Dit zou echter niet te skoren en in die eerste lang meer duren en voor helft, kanjerde Dirk Lam- F.C. Inter-service, skoorde brecht van F.C. 1000 Appels Jean-Pierre De Ruysscher ook eens op de staak. Met het openingspunt (1-0). Door logische 0-0 cijfers werd ge- dit doelpunt zouden de jon gens van F.C. Wepogro blijkbaar de pedalen van het goede verweer kwijtra- draaid en dan verliep het ook nogal tamelijk even wichtig. Tijdens deze perio- ken. Deze ploeg werd toen de raakte diezelfde Dirk opmerkelijk overspeeld en Lambrecht nog eens de op een kwartier tijds, bes- dwarsligger en de ploegen telde F.C. Inter-service nog groeiden naar een boeiend een drietal doelpunten, matcheinde toe. Op een Eerst was er een rake kop- twintigtal minuten van het bal van Marcel Pauwels en slot kwam er dan toch enige nadien, skoorde Jean-Pierre aftekening. Een kopbal van De Ruysscher nog tweemaal Mark Caljon werd voor de (4-0). verdediging van F.C. Wijn- Na de rust poogde de jonge veld te machtig (0-1). Deze ploeg van F.C. Wepogro om ploeg probeerde herhaalde- nog iets te forceren. In alle lijk te forceren maar de be- geval werden daartoe loffe- sluitvaardigheid, liet daar- lijke pogingen genoteerd, bij te wensen over. Daarin Echter niet voldoende om gaf José De Clercq van F.C. een zegezeker F.C. Inter-ser- 1000 Appels het voorbeeld vice erg te verontrusten en en met een afstandschot, voor deze meestal aandrin- werd de eindstand bereikt gende ploeg, doelde Marcel (0-2). Tijdens de troosting zou F.C. Wepogro tegen F.C. Wijnveld een kwartier tje aandringen. Zonder veel doelgevaar evenwel en daarna, werd het spelpa- troon meer evenwichtiger. Hieruit puurde F.C. Wijn veld een paar kansen maar aan de overzijde skoorde een attente Rudy Michiels voor F.C. Wepogro (0-1). Niet lang daarna werd alles ie- rug te herdoen doordat Dan ny Parijs van F.C. Wijnveld ook aantekende (1-1). Met een werd het aantrekkelijk en nog voor de rust, vond Patrick Van Puynibroeck van "F.C. Wijnveld ook de goede opening (2-1). Na de hervatting werden de orga nisatoren echter de betere ploeg. Deze waren meestal in het offensief en door Pa trick Van Puymbroeck, werd dat ook op het bord uitge drukt (3-1). Door een sukses- volle strafschop van Benny Van De Voorde werd de lo kale voorsprong trouwens nog opgedreven (4-1). Zo ver stonden de jongens van F.C. Wepogro het echter niet en Rudy Michiels, bestelde met een lobbal een tegenpunt (4- 2). Eigenlijk het latste posi tieve wapenfeit van deze voetballers uit Waasmuns ter en voor F.C. Wijnveld, skoorde Mark Van Damme tenslotte ook nog (5-2). Voor de finale tussen F.C. 1000 Appels en F.C. Inter-service stonden de verwachtingen hoog gespannen. Aanvan kelijk werden die trouwens ingelost en tijdens het eer ste kwartier, verliep het al lemaal nogal tamelijk even wichtig. Boeiend en aantrekkelijk al leszins en voetbalkundig, stond deze finale ook op een degelijk niveau. Bijna onge merkt begon het bij F.C, In ter-service een beetje vlotter te draaien. Vooral bij de af werking en op een zestal minuten tijd, werden er een drietal doelpunten ge- skoord. Eerst Marcel Pau wels en daarna Eddy De Wilde met Rudy Van De Vel de, werden de prijsschutters bij F.C. Inter-service (3-0). Hierdoor werd de spanning in deze finale dan ook dui delijk afgezwakt. Temeer omdat F.C. 1000 Appels na de rust er zelden in slaagde om F.C. Inter-service ernstig te bedreigen. Het bleef bij verdienstelijke pogingen waarbij Dirk Braem, José De Clercq en Dirk Meul, meest al werden opgemerkt. Alle maal niet voldoende om een rustig voetballend F.C. In ter-service te verstoren en voor deze ploeg, skoorde Marcel Pauwels tenslotte nog eens (4-0). Voor F.C. 1000 Appels een duidelijke afstraffing eigenlijk dat in die tweede helft toch ook enkele malen het doelhout raakte. De bijkomende wedstrijden: De miniemen van F.C. Wijn veld en F.C. Wepogro uit Waasmunster, zorgden voor een toemaatje bij dit eerste voetbaltornooi van de orga niserende klub. Dat werd zelfs een vrij degelijke wed strijd en daarin skoorde F.C. Wepogro, het eerste doel punt (0-1). Nadien bestelde Chris Vermeiren van F.C. Wijnveld de gelijkmaker en daarmee werd een logische eindstand bereikt (1-1). Ook al door het feit dat F.C. We pogro herhaaldelijk door de buitenspelval werd afge remd en voor de lokale jeugd, stak er ook al geen doelpunt meer in. Doelpun ten waren er nadien genoeg tijdens de dameswedstrijd van de hogergenoemde ploegen. Daarin werden de girl3 van F.C. Wijnveld de meest schot vaardigen. Door Rita Schatteman tweemaal werd dit nogal duidelijk on derlijnd (2-0). Deze van F.C. Wepogro lieten zich even wel niet doen en nog voor de rust, zorgde Marianne Beernaert voor een 2-1 stand. Na de kampwisseling werd het doelpuntenfestival verder gezet. Voor F.C. Wijnveld skoorde toen Do minique Maes en even later, deponneerde Anita De Cos- ter de bal ook in het net (4-1). Een duidelijke aftekening in het voordeel der lokalen trouwens en Marianne Beernaert alweer peu terde daar nog iets af (4-2). Niet lang nadien skoorde Hilde Overdenborger van F.C. Wepogro een own-goal en voor F.C. Wijnveld, stond het terug probleemloos (5-2). Nog even zou Marianne Beernaert daar iets aan ver anderen (5-3). Vruchteloos echter en door een nieuw doelpunt van een uiterst schotvaardige Rita Schatte man van F.C. Wijnveld, werd de eindstand bereikt (6-3). Technische uitslagen van het le voetbaltornooi van F.C. Wijnveld: schiftingen: FV.C. Wepogro-F.C. Inter service 0-5 F.C. Wijnveld-F C. 1000 Ap pels 0-2 troosting: F.C. Wijnveld-F.C. Wepog ro 5-2 finale. F.C. Inter-j Appels fair-playbeker: F.C. Wepogro miniemenwedstrijd: F.C. Wijnveld-F.C. Wepog ro 1-1 dameswedstrijd: F.C. Wijnveld Ladies-F.C. Wepogro Girls 6-3 Roger Van Laere Zaterdag 20.8.1383 te 15 uur Tinne Boys-Giwo 3-1 Leeuwerick-Bartan 2-5 Rode Duiv.-Excelcior 1-3 Endoka-Rode Roos 1-2 Onder d. Toren-Heipias (Waterstr. Gij- J.) 2-5 De Kroon-Jong Timarcha 3-1 Boterhoek-Rayo Espanol 1-3 Camu-Lada Boys 2-5 Kruis-Heizijde (ff. vah Kruis) 0-5 Zondag 21.8.1983 te 10 uur Timarcha-Royal Sportief (Osbroek C) 5-1 Amapola-Sunset (Ten Rozen) 1-3 IJsboerke-Koszen (Beukenhof) (4-3 strafsch.) 0-0 Adelaars-Apostelken (Osbroek E) 2-1 Star Boys-Melckenbeeckvr. (Zand berg) 0-5 Sportkring-Gipak 1-0 Nieuwe Wijk-'t Kloksken 3-0 Zaterdag 27.8.1983 te 15 uur Eerste afdeling Melckenbeeckvrienden - Blauwe Vlam (De Sutter) Onder den Toren - Heizijde (Van der Veken) Tinne Boys - Giwo (Meert) Bartan - Lada Boys (Van Belle) Rode Duivels - Cobila's (Dalschaert) Camu - Boterhoek (Floris) Rayo Espanol - Endoka (D'Herde) Tweede afdeling Leeuwerick - Royal Sportief (Roels) Kruis - Musica (Van Schuylenbergh) De Kroon - Heipias (De Neef) Den Hert - Excelsior (Degrieck) 't Walleken - Jong Timarcha (Stadsfeldt) Apostelken - Breughels (Van Campen- houdt) 't Kloksken - G.M.I.C. (De Swaaf) Zondag 28.8.83 te 10 uur Adelaars - Pano (terrein E) Floris Gipak - 't Duivelken (terrein C) D(Herde Sunset - Ooievaars (De Sutter) Sportkring - Sportief 81 (Meert) Amapola - Rode Roos (Dalschaert) Ysboerke - Star Boys (Van Campen- houdt) Real Familial - Timarcha (Van der Veken) Nieuwe Wijk - Koszen (Van Belle) Vlaams Sportverbond Ongetwijfeld staan de meeste ploegen, nadat ze her en der voorbereidings wedstrijden en tornooien betwisten, te trappelen van ongeduld om hun kunnen te demonstreren. Het Vlaams Sportverbond met zijn afdelingen Waasland en Limburg herbergt dit seizoen respektievelijk 126 en 84 ploegen. Wij geven U hierbij een overzicht van de evolutie tegenover vorig seizoen alsmede een reeksindeling der ploegen. Het weekend van 27 en 28 augustus 1983 gaan reeds drie afdelingen van start, en het volgende weekend zijn ze dan allemaal aan de slag, hopelijk met sukses voor de sterksten, en met een hoop fairplay voor de mindere goden. 2. FC Den buiten, FC De Sater, FC Rupelboys, FC Bridge, Hoop en Vreugd, FC Hudino Boys, Peyton Place, ASV Rapid Burcht, VK Sta tievrienden, FC Terlocht, FC Caves, FC Wijkagenten. Reeds vele jaren wordt de liefhebbersvoetbalsport door De Voorpost met bijzondere aandacht gevolgd. Neem nu bijvoorbeeld tijdens de augustusmaand die talrijke klubtornooien. Voor de organiserende ploe gen altijd belangrijk en bij een eenvoudig seintje vooraf wordt daaraan steeds de nodige belangstel ling geschonken. Allang een begrip bij De Voorpost trouwens en dat werd nu ook weer opvallend doorge trokken. Opvallend werd ook het aantal Walivoploe- gen welke daarbij betrokken werden. Een belangrijk Waas voetbalverbond dat in De Voorpost veel aan dacht geniet. Een traditie eigenlijk al voor Walivo en een honderdtal aangesloten ploegen. Deze staan nu reeds ongeduldig te trappelen in de startblokken voor de nieuwe voetbalkompetities. Een maandenlange voetbalstrijd overigens waarin vreugde en ontgoo cheling elkaar weer zullen afwisselen. Dat onbere kenbare maakt de voetbalsport juist zo aantrekkelijk en daarbij worden dan duizenden Waaslanders be trokken. Straks ook trouwens in Walivo's overzicht en Walivo's wedstrijd van de week... Roger Van Laere Overzicht ploegen Zaterdag Verlieten ons: FC Verbroedering, FC Viola, FC Welkom, FC Klein Laar. Nieuwe ploegen: VC Klapperbeek, SK Golden Eagles, Spaans Kwartier Naamveranderingen: Rode Duivels (Beveren Tra-, vel), HTR Beveren A (VK Peu geot A), HTR Beveren B (VK Peugeot B) Zondagvoormiddag Verlieten ons: FC Wilgenhof, FC Metailo's Nieuwe ploegen: FC Welkomboys, SK Moer- heide, FC Zwarte Panters Zondagnamiddag Verlieten ons: Rebellen Vossenhoek, De Stoofpot Nieuwe ploegen: FC Rupelboys, FC Bridge De bekerwedstrijden (1/32* finales) voor zaterdag- en zondagploegen werden op de scheidsrechtersvergade- ring van 19 augustus 1983 getrokken. Het resultaat van de heenwedstrijden op 1 en 2 oktober 1983 en terugwed strijden op 26 en 27 novem ber 1983 vindt U ook op deze bladzijde, Reeksindelingen Zaterdag 1. VK Audi, FC De Jager, FC Den Buiten, VK JM Zwijn- drecht, FC 't Hoekske, Kobe- kensvrienden, FC Laar, VS Meteoor, HTR Beveren A, Shell Boys, Sportief Steen dorp, FC Vriendenkring, FC Wembley, FC Sport 2. Rode Duivels, FC Alu De Cauwer, Pylonen, De Kerf, Club 66, SK Glazen Leeuw, RBS Hoger Op, Luitentui, FC Moderne, Sportief Kruibeke, SK Vlierkouter, FC Wel vaart, Frema, FC Moer straat, FC Tivoli Boys 3.A. VK Boomkwekerij De Wolf, VC Klapperbeek, Brouwersboys. Kalishoek, KWB Kruibeke, HTR Beveren B, FC Ten Bosch, FC Tip Top, SK Golden Eagles, VK 't Vlietje, CR Saeftinghe, VK Veile, De Nieuwe Sportvriend, FC Dry Boeren, FC Woodstock, Uilen 3.B. FC All Keep, FC Alto- die, FC Akai Boys, Bijlken B, FC The Red Boys, FC Palm, FC Scoutshuis, FC Tromp, EC Zeemeermin, FC Spaans Kwartier, FC Vapo, FC On der Ons, FC De Pekton, 't Riviere'nhod Zondagvoormiddag 1. VK Frema, VK Gaver- land, SK Glazenleeuw, Kommersanten, KWB Krui beke, Los Amigo's, Luiten- tuit, VK Nopri Temse, Zele, FC Pompstraat, FC Spaans Kwartier, Van Hoecke, VK Veile, Real Witte Pen A, FC Moerstraat. 2.A. FC Welkomboys,RD Multi Center, Blue Boys, SK Moerheide, FC Den Ijzer, Kalishoek, FC Koekoek, Jong KWB Elversele, VS Me teoor', Shell Boys, VK Sportief Steendorp, FC Wijnveld, FC Zillebeek, Hoop en Vreugd, Scoutshuis 81 2.B. SK Belsele, FC Bijlken A, FC Jong Bijlken, SV KLJ Sint-Anna, 't Klokhuis, FC Rompu Zaffelare, Oud KWB Elversele, KWB Sint-Anna, FC Zwarte Panters, Sportief Waasmunster, Belseelse SV, Real Witte Pen B, FC Zeemeermin, FC Van de Voorde, FC Neerstraat. Zondagnamiddag 1. Blue Boys, FC Dry Boe ren, VK Club 66, FC De Zon, FC Favo, Fina Boys, FC 't Fort, VK Herleving, Hamse Bouwcentrale, SV KLJ Sint- Anna, Thor Veldeken, FC Uil zaterdag- Bekertrekking ploegen Heen 1.10.1983, terug 26.11.1983 Altodie-VK Veile Spaans Kwartier-Wembley 't Hoekske-VK 3M Zwijn- drecht KWB Kruibeke-Sportief Steendorp Vlierkouter-Moerstraat Shell Boys-Kalishoek Vapo Laar Akai Boys-Tip Top Vriendenkring-De Nieuwe Sportvriend Golden Eagles-All Keep Tivoli Boys-Alu De Cauwer Boomkwekerij De Wolf- Sportief Kruibeke HTR Beveren A-VC Klapper beek Sport-Brouwersboys Club 66-VK Audi VS Meteoor-Glazenleeuw Pylonen De Kerf-Den Buiten VK Frema-HTR Beveren B De Jager-Luitentuit Zeemeermin-Ten Bosch Bijlken B-Welvaart Tromp-VK 't Vlietje .The Red Boys-RBS Hoger Op Kobekensvrienden-'t Rivie renhof Onder Ons-De Pekton Rode Duivels-Scoutshuis Dry Boeren-Uilen AFC Woodstock-Moderne Palm-CR Saeftinghe Bekertrekking zondag ploegen Heen 2.10.1983, terug 27.11.1983 10 u.: Pompstraat-Den Buiten Hoop en Vreugd-KWB Kruibeke Moerstraat-Real Witte Pen A Dendermonde. Met veel aandacht werd geluisterd en gekeken naar de manier waarop. weekblad wordt gemaakt (v) *st< Berlare. Een puik koncert gebracht door het Belcanto gezelschap uit Sint-Niklaas HTR Beveren-'t Vlietje (Omer Cool) VK Boomkwekerij De Wolf- Tip Top (16 u., Van Bogaert) KWB Kruibeke-Dry Boeren (André De Hert) VC Klapperbeek-De Nieuwe Sportvriend (Jozef Buytaert) Ten Bosch-CR Saeftinghe (Richard Van Overmeire) VK Velle-Brouwersboys (De Rechter Robert) Golden Eagles-Uilen (Wal- schaerts Frangois) V riendschappeli jk: Rode Duivels-Wembley (Gaston Van Hoeyweghen) Zondagvoormiddag met af trap te 10 u tenzij anders vermeld 2.A. SK Moerheide-FC Wel komboys (Govaert Roland) Blue Boys-FC Wijnveld (uitg.) FC Den IJzer-VS Meteoor (Omer Van Doorselaere) Sp. Steendorp-Scoutshuis 81 (Peersman Achiel) RD Multi Center-FC Koe koek (Dingenen Emiel) SK Kalishoek-Jong KWB El versele (Lardon Petrus) FC Zillebeek-Hoop en Vreugd (uitg.) Shell Boys (vrij) '2.B. FC Van de Voorde-FC Zwarte Panters (Wal- schaerts Frangois) Jong Bijlken-FC Zeemeermin (Van Boxelaer Julien) Oud KWB Elversele-SK Bel sele (Van Overmeire Richard) Real Witte Pen B-Belseelse SV (Boenne Antoine) FC Rompu Zaffelare- Sportief Waasmunster (Bae- ke Hilaire) 't Klokhuis-KLJ Sint-Anna (Van Bossche Willy) KWB Sint-Anna-FC Bijlken A ((Simoen André) Meerstraat (vrij) Jong KWB-Elversele, SK Moerheide Kalishoek-Shell Boys Koekoek-SV Meteoor Rompu ZaffelarepVan Hoecke Frema-Luitentuït Neerstraat-RD Multi Center VK Velle-ASV Rapid Burcht Zillebeek-Bijlken A 't Klokhuis-Sportief Steen dorp Spaans Kwartier-'t Fort Glazenleeuw-Peyton Place Sp. Waasmunster-Herleving Los Amigo's-VK Nopri Temse/Zele Real Witte Pen B-Statie- vrienden Jong Bijlken-Den Ijzer Welkomboys-Zwarte Panters 15 uur: Favo-Zeemeermin De Zon-Wijnveld Terlocht-Dry Boeren Rupelboys-KLJ Sint-Anna Hamse Bouwcentrale-Oud KWB Elversele Wijkagenten-Scoutshuis 81 Thor Veldeken-Blue Boyt j, Bridge-Caves Club 66-SK Belsele Blue Boys-Van de Voordt 1 Uil-Kommersanten Fina Boys-Gaverland De Sater-Hudino Boys KLJ Sint-Anna-Belseelse Hoop en Vreugd-KWB Anna Na de heen- en teru<_ strijden wordt een klas ment opgemaakt voor zo c^( de zaterdag- als de zond ploegen. De hierbij 32 e 0, geklasseerde ploegen pil je, sen zich voor de 1/16de li i les op 4 en 5 februari lf" Weekend van 27 en 21 gustus 1983 Zaterdag met aftrap te 1 tenzij anders vermeld: 3.A. Woodstock AFC-SK lishoek (Michel Uytd houwen) Zaterdag 1* afd. 15 u.: RC Raap - Bondglam I (R. Van Steelant) 14 u.: RMS - Siera I (De Bock) 16 u.: Inter Service - 1000 Appels (V.D. Voorde) Zaterdag 2* afd. 14 u.: Vivak - Hubo (Pleunis) 15 u.: Jacky Boys - De Zwervers (Steeman) Zaterdag 3* afd. Reeks B 14 u.: L.V.K. - SP. Bazel (Van Puymbroeck) Zondag 1* afd. 10 u.: Car - Center - United (Plaquet) Volksunie - Beenhouwerken (Felix) Desfo - De Cock (De Puysseleir) 0.45 u.: Sparta II - Siera II V.D. Voorde) Bondgalm II Geywa (Van Mieghem) 10.15 u. 1000 Appels VK Fan (Waterschoot) Drie Linden II - Slachthuis (Van Hoomyck) Wijnveld is vrij Zondag 2* afd. 10 u.: Oostberg - Metailo's (Bals) Wepogro - Tangeroise (Van Geem) 44 - 26.8.1983 - De Voorpost

De Voorpost | 1983 | | pagina 44