Vakantiegidsen over provincie Antwerpen larboek Oudheidkundige Kring Ïndermonde gewijd aan ud Sint-Gillis-Dendermonde» KMË Lustrum-Okkozjemert te Aalst urs geeft voetballes! Decleir lieuw in 't Vremd Zaalken te Hamme Suksesrijke bebloemingswedstrijd te Beveren lationale Roeikampioenschappen op Hazewinkel S r loffelijke gewoonte dermnnde uit 'ie periode stellingen, zal het boek in t de Oudheidkundige circa 1900 1925 een beperkte oplage worden ig van het Land van Onder elke afbeelding is het gedrukt. Het boek kost 400 y iermonde ook voor het resultaat van het jarenlang fr. en kan besteld worden kjaar 1982 een jaarboek geduldig opzoekingswerk door overschrijving van dit Dat zal voor de gelegen- van de auteur, in de vorm bedrag (of een veelvoud er- 5r® geheel gewijd zijn aan van uitvoerige nota's over van naargelang het aantal eelgemeente Sint-Gillis- de oude en moderne ge- bestelde boeken) op reke- iermonde, waarvan schiedenis van de gemeente ningnummer 000- 5 meer in het biezonder en haar gewone of bekende 0139815-38 van de Oud- 'se( periode 1900-1925 wil bewoners, over het vereni- heidkundige Kring van ®*:hten. ging8leven, de plaatselijke Dendermonde, Dijkstraat it in 1976 van E. Ver- nijverheid, de politiek, het 37 te 9330 Dendermonde, if Pen «Dendermonde in onderwijs, het parochiële- met vermelding van «boe- lclc prentbriefkaarten» ven, het veranderd dorps- ken Sint-Gillis Dendermon- r® cheen, zal er nu een beeld, de aanleg van nieuwe de». De inschrijvingslijst OD kaardig boek verschij- straten en zoveel andere za- wordt afgesloten op 15 sep- 2 over «Oud-Sint-Gillis- ken. Door dit levenswerk tember. De boeken worden 1 Pj dermonde». Marcel Bo- van Marcel Bovijn blijft nog voor het jaareinde af- 'ef de gekende geschied- voortaan een schat van we- geleverd, zodat het een ori- leemkundige, nam deze tenswaardigheden voor het gineel kerst- of nieuwjaars- op zich. Het werk be- nageslacht bewaard. geschenk voor uzelf, uw een honderdtal uitgele- Dit boek (22 x 19,5 centime- kinderen, uw familieleden, reproduktie8 van zeld- ter, 104 pagina's, genaaid uw vrienden of uw kennis- e prentkaarten en foto's met linnen kaft) Kan door sen kan zijn. Het boek zal allerlei straten van de iedereen worden besteld, niet in de handel verkrijg- Sint-Gillis-Den- Op basis van het aantal be- baar zijn. Boogschieten. In de tweede ronde schoot Danny De Meyer zich koning in de maatschappij Sint-Christoffel te Lokeren (dm) Deze gevel van Freddy Caluwé uit de Stuerstraat te Haasdonk was goed voor de overwinning in de bebloe- f^aaisen /e Dendermonde. In het Derde Kaatstornooi Antikens wordt z<. 'erdag om 14 uur mingswedstrijd ingericht door de plaatselijke bloemisten, finale gespeeld tussen deze ploeg. Onder Ons en de mannen vat de Moerstraat, de kulturele raad en het gemeentebestuur van Beveren. Baasrode en Steenhuffel (v) (wvdv) - iele. Met medewerking van volkskunstgroep Beerke Naas werd op de hoeve van boer ts aan de Gentstraat in Belsele Landelingenhet traditionele oogstfeest georgani- d. Een blik op de belangstellenden (Iv) Voor de vijfde maah en steeds met veel belangstelling, organiseert de Persbond van de Denderstreek in het Netwerkcentrum, De Ridderstraat 28 te Aalst, een Ok- kozjemert. Zulks op zaterdag 27 oogst vanaf 9 u. Zolder- en kelderspullen kunnen, na goedgekeurde koste loze inschrijving, te koop worden aangeboden met dien verstande dat handelaars van deelname, rechtstreeks of onrechtstreeks, worden uitgesloten. Een middel om zich van het onnodige op elegante wijze te ontdoen en er tevens nog wat voor te krijgen. Het aantal deelnemers is beperkt tot 25 zodat ieder jn het Netwerkcentrum over een valabele ruimte zal kunnen beschikken. De deelname is volledig gratis. Wel wordt een procent van het globale verkoopcijfer aan de organiseren de vereniging afgedragen. Wie echter niets zou verkopen hoeft dan ook niets te betalen. Wie nog wil inschrijven kan zulks doen bij Frans Vanvol- sem, voorzitter van de Persbond. Wellekensstraat 12 te 9300 Aalst (tel. 053-77.66.30). Wie te laat zou komen komt dan o a priori in aanmerking voor de volgende uitgave op de laatste zaterdag van maart 1984. LH Internationale atletiekmeeting te Beveren. Ook de jeugd deed mee. Hier de start van de 60 meter voor preminiemen (Iv) Excelsior - U.E.F.A.S. Lokeren 3-1 heeft op woensdag gustus een propa- wedstrijd gespeeld, de Lokerse jeugd, urse jongeren van eester Van Der Wilt getoond wat ze in ars hebben. Ze lie- tot 3-0 op de 25'. kwam een aanval links. De bal komt bij Deze krijgt de bal der kontrole en een iende De Bruyne de bal over en laag binnen: 1-0. 20' spel Verbruggen-De en deze besluit laag benedenhoek: 2-0. bouwt Lokeren een goede aanvallen op, aan een doelpunt ge- ze niet dankzij een sluitende Puurse de en een goed kepen- Bruyne. 3 helft terug met een goed spelende Puurse formatie. Op de 70' aanval langs De Bondt, maar deze wordt neergehaald in de strafschopzone en later door een kalme Verbrug- gen ingeschoten (3-0). De laatste 5' lukt Lokeren dan toch een doelpunt met een zwaar schot waar keeper De Bruyn geen verhaal te gen had. Wanneer de spelers altijd met zoveel inzet en over tuiging spelen, zullen er te Puurs in de komende kom petitie mooie wedstrijden gespeeld worden (en na tuurlijk ook veel punten be haald). Puurs bracht in lijn: De Bruyn P., Van Cauteren F., Daems P.n Van Herstrae- ten P., Van Gelder A., Ver- bruggen L., Lenaerts I., Van Der Wilt T., De Bruyn E„ Polfliet M. en De Looze C. Na de rust werden Van Cauteren - Lenaerts - Van Der Wik - Polfliet en De Looze vervangen door R. Lemmens, G. De Bondt, J. Aerts, D. Jacobs en J. Van Mierlo. Puurs scoort maar ver der Dendermonde 1 Puurs 6 Weer een goede oefen wedstrijd van de Excelsior- boys te Dendermonde. Volgens de afgevaardigde speelde iedereen weer met volle overgave en ziet men de kompetitiestart met vol le vertrouwen tegemoet. 10' aanval langs De Looze. Deze bedient Polfliet die op de doelman schiet. De te rugkaatsende bal wordt door Van Der Wilt kalm binnengeduwd (0-1). 12' Van Herstraeten kopt on der de bal en de midvoor knalt binnen. 40' Verbruggen naar De Bruyn, die naast de staak binnenschiet: 1-2. Na de rust was het weer Puurs dat de lakens naar zich toetrok. Met snedige aanvallen werden de Den- derjongens op hun helft te ruggedrongen. 49' kruispas van Lemmens naar Aerts. Deze schiet laag binnen (1-3). 57' Verbruggen naar Aerts en het is 1 -4. 65' Lemmens stuurt Aerts in het straatje en de bord jes wijzen 1 -5. 68' Lemmens langs de lijn, voorzet naar Polfliet en de ze besluit in het dak van het doel: 1-6. Puurs speelde in dezelfde opstelling als tegen Lokeren. J.B. Recht heeft men het eer over de geldigheid handtekening. Welke kening is bindend: die man of die van de Of die van beiden? wordt er gehandeld pensioenregeling voor heiden vrouw en over in uw kelder: wie is ver- rdelijk? Voor de eerste maal worden er in de streek van l'Eau d'Heure tussen Samber en Maas de 24 u(fen watersport en luchtsport van Wallonië georganizeerd. Die zullen plaatshebben op 17 en 18 september e.k. Tijdens de maand september hebben in het Planetarium. Boechoutlaan 10 te Brussel volgende Nederlandstalige voorstellingen plaats: dinsdag om 13.45 uur het eerste pro- van het jaar met een rekord gramma «op weg naar de ster- aandeel van 12,8 procent. Dit ren» dat wordt ook op woens- is de allereerste maal dat Ford dag om 13.45 uur gegeven, nummer één is in Europa voor Donderdag om 10.30 uur en een volle zesmaandelijkse 15.15 uur wordt het tweede periode. programma onder de titel «Schijn en werkelijkheid» gegeven. Ford is de leider van de West- Europese automobielmarkt tij dens de eerste zes maanden De Toeristische federatie van de provincie Antwer pen (TFPA) heeft enkele nieuwe vakantiegidsen op de markt gebracht. De gids voor vakantie en rekrea- tie geeft een overzicht van het toeristisch aanbod in de Antwerpse steden en gemeenten. Alle informatie over monumenten, musea, verblijfplaatsen en land schappen in Antwerpen, de Kempen en Klein-Bra- bant komt in deze gedetailleerde uitgave aan bod. Trim- en Roeiclub Toss 80 - Hazewinkel uit Heindonk komt eerlang weer in het iuws met zijn organisatie van de Nationale Kampioenschappen Roeien voor iniores B - Juniores en Militairen welke zullen plaatshebben op zaterdag 24 en indag 25 september op de Watersportbaan Hazewinkel. a de mooie resultaten van de T.R.T. roeisters Karin Peeters en Annelies Bredael, 'enals die van de roeier Erik Peeters op de Wereldkampioenschappen voor iniores te Vichy (Frankrijk) begin augustus dit jaar, zijn de mensen van T.R.T. 2t bij de pakken blijven zitten en zorgen er voor dat er steeds meer en meer itionale watersportaktiviteiten te Heindonk plaatsvinden. mew ;ont niet anders, na het 'De Tijger', of Jan :ir zou teruggrijpen naar Fo om weer met een ijsterdend stuk eenmans- kr voor de dag te komen. Jfe haalt een van de kop- Sen van de progressieve «^pigeerdc kunst het idee lan om plots onzedige g" ialtjcs te gaan spelen? T? is nochtans geen bokke- ig van een ouderwordend ar; maar een gewaagde okatic, een op de helling van normen en automa- i en het is daarenboven een steengoede teattrtekst. Het zijn drie taal v 'schillende monologen die allcui de loka lisatie van het belangrijkste dramatische ingredient ge meen hebben: de sienk onder de gordel. De hedendaagse jongleur be dient zich nog alti|<I van het zelfde sobere instrumentarium als duizend jaar geleden: zijn lichaam en zijn stem, in het Vlaams en op zijn manier. Wie «De Tijger» zag, weet daar mee genoeg. Het kon ook niet anders of 't "Vremd Zaalkcn zou Decleir opnieuw op de planken bren gen. En 't Vremd Zaalken be viel Decleir zo goed, dat hij zelf voorstelde met de try-out van «Onzedige Vertelsels» naar Hamme te komen Het gaat dus wel om een try- out, waarbij Jan af en toe on derbreekt, met het publiek praat. enz. Reden te meer om erbij te zijn en dit stuk te helpen groeien! Op 10 september om 2015 u. in 't Vremd Zaalken te Hamme. slechts 80 plaatsen aan 120 fr. Kaatsen. Brussegem speelde tegen Wie ze (c) De gids vermeldt alle re- kreatiemogelijkheden en bezienswaardigheden van de provincie, geklasseerd volgens gemeente. Prakti sche en konkrete inlichtin gen over fietsroutes, wan delwegen, openbare groengebieden, abdijen, molens, groepsuitstappen, manifestaties, sport, kui tuur, streekgerechten en domeinen, een waslijst van nuttige adressen, toe gangsprijzen, openingsu ren en telefoonnummers, ledereen die het boekje doorbladert, vindt ideeën genoeg voor daguitstapjes. Zelfs vakantiegangers die enkele dagen (of langer) in de streek verblijven komen aan hun trekken. Het boek je bevat ook informatie Sportveertiendaagse van de Stad Sint-Niklaas. Roger Beelaert en Richard Buckaki mochten de trofeeën in ontvangst nemen. over prijzen van hotels, kampeerterreinen, jeugd- en sociaal toerisme. Ach teraan de publikatie staan de schematische tabellen met samengevatte notities. Een kaartje in kleur op de rugzijde geeft een situatie schets van elke gemeente in de provincie Antwerpen. Brochures Ook heeft de Toeristische Federatie van de Provincie Antwerpen (TFPA) enkeie nieuwe brochures uitge geven. Het vouwblad «Antwerpse Kunststeden» geeft in vier talen (Nederlands, Frans, Engels en Duits) én in kleur algemene informatie over Antwerpen, Mechelen en Lier. De publikatie «Kem- pen/Klein-Brabant» laat de toerist door middel van tal rijke illustraties kennis ma ken met de belangrijkste attrakties uit de regio. Beide promotiepamfletten kunnen gratis bekomen worden op het voormeld informatiekantoor van de V.V.V. De federatie stelde op nieuw 20 kant-en-klare dagtochten voor groepen en scholen. Voor de eerste maal werden twee trips speciaal voor mindervali- den uitgewerkt. Daarboven beschikt de TFPA over een eigen reserveringsdienst waarbij alle verantwoorde lijken voor groepsuitstap pen in de provincie terecht kunnen. De dienst regelt alles zelf. Een vaste prijs werd vooropgesteld, a naargelang van het pro gramma en het al of nie nuttigen van maaltijden. A leen het vervoer dient d( bezoekende groep zelf U regelen. Afwisseling vai aktiviteiten en de deskundi ge begeleiding van ervarei gidsen zijn verzekerd. Vo gens eigen wensen ka men varianten voor ieder dagtocht opstellen. Dez brochure richt zich niet tc gezinnen noch individuel dagjestoeristen, maar tc personen die in vereniging of school verantwoordelij zijn voor de organisatie vai uitstappen.

De Voorpost | 1983 | | pagina 45