A Zesde Kunst- en Ambachtenmarkt Aalst veelbelovend Aalsterse Koolstraat met braderij- en zomerkarnavalfeesten Derde handelsbeurs van Lede: verwachtingen overtroffen Vierde Peke Rammekeszandfeesten te Dendermonde Dekenijfeesten op de Hogeweg te Erembodegem: een festijn Aalsterse vlaaien en ajuinentaart! Jubilerende missionarissen te Aalst gevierd Oudleerlingendagen Sint-Jozef-Klein-Seminarie in Sint-Niklaas f 6 - 26.8.1983 - De Voorpost Op zondag 4 september komt Aalst voor de zesde maal op de proppen met een kunst- en ambachtenmarkt waarbij gepoogd zal worden het hoofdaksent meer op het zuiver ambachtelijke dan op het kommerciële te leggen. Of zulks zo dadelijk haalbaar is zal op 4 september blijken. Alvast wordt gesteld dat alle deelnemers tussen 10 en 18 u de manu doende moeten zijn aan het demonstreren van een ambacht of een handvaardigheid. Aalst. De dekenij Koolstraat onder voorzitterschap van Antoine Van der Heyden bracht zijn programmering van het zomerkarnaval ter kennis van het publiek (per) Op vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag 11 september viert de woon- en winkelwijk Dekenij Koolstraat en aanpalende straten de jaarlijkse braderij- en zomerkarnavalfeesten. Sedert het voorbije jaar heeft het bestuur van de dekenij met enig leedwezen afscheid moeten nemen van enkele pioniers: Louis Vermoesen is inmiddels overleden en Camiel Van Haute en Johannes Van Oost, evenals Frans Wauters hebben om diverse redenen hun bestuursfunktie neergelegd. Maar toch heeft het dynamische bestuur, bestaande uit deken Achilles Vruyninckx, voorzitter Paul Kinoo, ondervoorzitter Guido Van Renter- ghem, sekretaris Antoine Van der Heyden en de bestuursleden Roger Galle, William Tuypens, Frans De Poorter, Henri Goethals, Johan Siegers en Herman D'Hondt, voor de komende feesten een denderend programma kunnen samenstellen. Het is zo een beetje het uitspelen geworden van de traditie tegen de drang naar vernieuwing. Ook in de Koolstraat heeft men kunnen ervaren dat het aantrekken van de echte attrakties stukken van mensen kost en in feite in deze tijd niet meer te verantwoorden is. Men heeft het dan maar gehouden bij een traditionele affiche met alleen daar aanpassingen waar die werkelijk noodzakelijk waren. Het voortzetten van het initia tief van schepen Herman Roels, het organiseren van een tentoonstelling beeldende kun sten met begeleidende folder blijkt financieel echter niet (meer) haalbaar te zijn. In de benedenzaal van het belfort zal het artistiek element worden bijgebracht door de Aalsterse Akademie voor Schone Kun sten die er zal tonen wat zij te bieden heeft. Naast oude ambachten wil men ook oude volksspelen doen herleven. Een gelukkige kombinatie. Naast de streekgebonden ge rechten als de Aalsterse vlaai en de boreling «ajuinentaart» waarover U elders in dit blad meer verneemt, vindt u op het binnenplein van het stadhuis de hele gamma streekgerech- ten met o.m. ovenkoeken, ajuinbrood, trappist en Fa- luintjesgenever. Aan de reali satie van deze Kunst- en Am bachtenmarkt werkten de Sportdienst, de diensten fees telijkheden en middenstand, de dienst openbare werken, de groendienst en de dienst land bouw mede, alles gekoördi- neerd door de dienst kuituur. Vanaf 10 u kan u terecht op de Grote Markt aan het belfort voor oude ambachten en de typisch Aalsterse sport bal- boogschieten. In de belfortzaal «pakt de Akademie uit» en in het gebiedshuisje is er het per manent toeristisch informatie bureau terwijl in de krypte schilder Bekaert exposeert. Oude volksspelen als ringste ken met boerenpaarden, struisvogel werpen, trou-mada- me, mastklimmen e.d.m. heb ben plaats op de Hopmarkt en voor gastronomie moet u naar het binnenplein van het stad huis. Voor animatie van het geheel zorgen o.m. de muziekkapel van de brandweer (11.30 12.30 u), beiaardier De Smedt (13 14 u), «Kunst en Ver maak» (14 a 15 u) en volsdans- groep Uilenspiegel te 17 u. Op het binnenplein van het stadhuis brengt Sandaraque oude volksmuziek van 14 tot 16.30 u en in de trouwzaal kan men terecht voor poppenspel door het stadspoppenteater van 16.30 tot 17.30 u. PACT zorgt voor straattoneel te 17.30 en na 18 u komen de Spelemansgilde van Kester en liie Crazy Rythm Jazz Orches tra aan bod. Om de inwendige mens te ver sterken kan u bovendien te recht op de grootse barbecue ten voordele van Aalsterse ge handicapten. Een Aalsterse hoogdag te meer in het verschiet. LH Ter gelegenheid van de zesde kunst- en ambachtenmarkt te Aalst op zondag 4 september wil de Aalsterse Vlaaiengilde u laten genieten van één der meest gewaardeerde streekge- rechten: Aalsterse vlaai. Ge recht dat stoelt op een ver teruggrijpend verleden. Pieter Bruegel verheerlijkte reeds in de zestiende eeuw de vlaai in zijn gekende «Spreekwoor den». Juist omdat de bruine vlaai tot het Aalsters gastrono misch patrimonium behoort namen leden van de Brood- en Pasteibakkersbond van Aalst en omliggende dan ook het initiatief een «Aalsterse Vlaai engilde» in het leven te roepen. De pas opgerichte gilde stelt zich als hoofdobjektiêf dit ou de kermisgebak op diverse wij ze te promoten. Op de binnen koer van het stadhuis zal dan ook op 4 september een stand voorzien zijn waar vlaaien ter plaatse gebakken worden. Voor de eerste maal in Aalst zullen de vlaaien "bovendien opgesmukt zijn met een lint waarop in de stadskleuren het embleem van de gilde zal afge beeld staan. Het plechtig vast hechten van dat lint zal trou wens gebeuren door schepen van' middenstand Robert Dc Pauw. Op 4 september brengt de gil de echter niet alleen vlaaien is de kijker. Een totaal nieu» streekgerecht wordt er immers voorgesteld: de ajuinentaart. Lekkernij als resultaat van heel wat experimenten en er varing die boven de doopvont zal worden gehouden door pe ter burgemeester Raymond Uyttersprot en meter schepen Anny De Maght. Om het feest dan rond" te maken zal ook de Broederschap van de Ge- raardsbergse mattetaart van de partij zijn. Geraardsbergse mattetaarten en Aalsterse vlaaien zullen er broederlijk naast elkaar gebakken wor den. Alvast een niet te missen kijk- en eetfestijn. LH Blikvangers zijn natuurlijk de braderij zelf, de zondagse openluchtmis, het verkleed kinderdefilee, het weggeefprij- zenspel, de trekking van de zomerkamavaltombola, de zo- merkamavalstoet, en de ver kiezing van de vooil jeannette van de Koolstraat. Men kan in de Koolstraat te recht op vrijdag 9 september van 13.00 tot 22.00 uur op zaterdag 20 september van 9.00 tot 22.00 uur en op .zon dag 11 september van 13.00 tot 22.00 uur. En dan het uitge breide programma. Traditio neel komen de kaartliefheb- bers ruim aan hun trekken ver mits er opnieuw twee belot- wedstrijden in het kader van de feesten worden ingericht. Vrijdag 9 september organi- zeert café Romeo een belot- wedstrijd en zaterdag 10 sep tember kunnen de liefhebbers terecht in café Kapelleken. Naast de traditionele loopwed- strijd voor de jeugd op zater dag 10 september, wordt dit jaar voor een extra proef ge zorgd door de gebroeders Mar tens. \|en kan nu inschrijven voor een wedstrijd «zakkenlo- pen» die plaats vindt op zater dag 10 september vanaf 17.00 uur. Een nieuw punt in het. programma is het optreden van het stadspoppenteater met de avonturen van Kwik. Er zijn drie opvoeringen op zater dagnamiddag en de eerste start om 14.30 uur. Op twee plaat sen in de straat zullen de sla gers aan het werk zijn. Net als vorig jaar verzorgen zij een barbecue, waarbij men natuur lijk ook een lekkere trappist kan bestellen in de trappisten stand van Affligem. Om streeks 16.00 uur is er op zater dag 10 september een jiu-jitsu demonstratie waarop verschil lende Japanse verdedigings technieken worden gedemon- steerd. Het slot van de show belooft een grote verrassing te zijn. Na onderhandelingen met vzw Het Neerhof is de dekenij erin geslaagd een pluimveetentoon stelling te organizeren met on der meer Japanse vechthanen, Hollandse witkuiven en andere bezienswaardige dieren. Ver der is er ook een autotentoon stelling in het programma op genomen. Voor de zesde opeenvolgende maal zal er op zondag om 11.00 uur een eucharistievie ring in openlucht zijn. In deze heilige mis worden de buren, leden en mensen uit de vrien denkring die overleden zijn, met een gebed herdacht. Ook op zondagnamiddag komt de jeugd aan haar trekken met een verkleed kinderdefilee, waaraan jongeren tot 15 jaar kunnen deelnemen. De kinde ren worden verwacht in een originele kledij of karnaval- plunje, zelfs folklorekledij en dit vanaf 15.00 uur. De jon gens en de meisjes dingen naar de titel van Miss en Mister Koolstraat 1983. Aan deze ver kiezing zijn talrijke en mooie prijzen verbonden, alsook van zelfsprekend de erelinten van de dekenij Koolstraat en het herinneringsfanion. Zondag 11 september wordt ongetwijfeld het hoogtepunt van de jaa/lijkse feesten. Om 18.00 uur trekt dan weer de zomerkarnavaistoet door de braderij. Twaalf karnavalgroe- pen in groot karnavalornaat. samen met de muziekkorpsen uit Wieze. Erpe en Gijzegëm en de dansgroep 't Kliekske uit Baardegem nemen aan deze optocht deel. Ook de Kring Blaas en Drumkapel uit Aalst en het trommelkorps de Schra- moillekrabbers zullen present zijn. Vanaf 9.30 uur worden op zon dag 11 september alle tombo labussen van de grootse zo merkamavaltombola opge haald en verzameld op het po dium. De hoofdprijs is een maand gratis leven op kosten van de Koolstraat. Dat bete kent een prijs die 30.000 fr. waard is en wordt uitgekeerd in aankoopbons te besteden in de Koolstraat. Verder zijn er nog 30 aankoopbons ter waar de van 500 fr. Om de hoofd prijs te kunnen winnen, moet men evenwel aanwezig zijn bij de trekking. Er is ook een tekenwedstrijd voor de jeugd op zaterdag 10 september van af 13.00 uur. En verder zijn er oude volksspelen, is er meet- schuiven, wordt er een korf balwedstrijd gespeeld en is er natuurlijk de Verkiezing van de Vooil Jea- nette van de Koolstraat Inderdaad, voor de twaalfde maal organizeert de dekenij van de Koolstraat een verkie zing van de Vooil Jeannette van de dekenij Die heeft plaats op zaterdag om 20.00 uur op het podium van de straat. Het wordt opnieuw een defilee van soutiens, korset ten, hoeden met voile en ander pluimage, kapotte jakken, ves ten binnenste buiten gedragen, gescheurde nylonkousen, vo gelkooien al dan niet met dro ge haring, vleesknoken, kin derwagens en pispotten met peperkoekbrei en andere toe behoren die het podium onvei lig zullen maken. De kandidaten zullen zich zo origineel mogelijk kleden en krijgen dan «free podium» om te verwijten of andere kunsten te brengen Iedereen mag aan deze verkie zing deelnemen en het zal het dekenijbestuur zijn dat de kan didaten zal beoordelen op kle dij en originaliteit. Inschrijvin gen geschieden een half uur voor de verkiezing aan het po dium. dus vanaf 19.30 uur. Voor deze verkiezing wordt 10 000 fr aan prijzen voor zien. De winnaar krijgt 3.000 fr.. een geschenk, een prachti ge trofee, het herinneringsfa nion en het erelint. De organisatoren van de 3' handelsbeurs van Lede hebben het nooit onder stoelen of banken gestoken dat het sukses van de twee vorige overtroffen zou worden. Blijkbaar hebben zij profestische gaven: het werd een ongekend sukses. Volgens de organisatoren is dat sukses te danken aan de Beurs zelf die voor Lede echt groot, interessant en verscheiden genoemd mag worden. Er waren 61 standen. En dat betekent wat. Dan is er de opvatting over de organisatie van de Beurs: zij willen het eenvoudig, gezellig, volks houden. Dan is er ook nog het attraktiepakket dat efficiënt ingeschakeld werd en dat totaal gratis is voor de Beurs-bezoekers, er wel rekening mee houdend dat de attrakties pas kunnen bereikt worden nadat men alle standen aangedaan heeft. En wie alle standen aandoet kan daarenboven deelnemen aan een prijskamp waaraan enkele reizen verbonden zijn. En dan is er ten slotte nog de propaganda die een groot aandeel heeft gehad in het slagen van deze 3' Handelsbeurs van Lede. Vier jaar geleden werd in Dendermonde een nieuwe reus plechtig gedoopt. Hij kreeg de naam Peke Rammekeszand en herinnerde aan een typisch Dendermondse figuur. Peke was een door weer en wind vergrijsde man die met ziju kruiwagen de straten langs reed en zand verkocht. Wi zand van de bovenste beste kwaliteit en in de jaren rond de eerste wereldoorlog druk gebruikt in de beste kamer om op zondag en feestelijkheden rond de kachel sierlijke arabesken te tekenen. Later waaide het gebruik over naar de voetpaden, die b(j gelegenheid van een huwelijk of ee« jubileum met kunstige zandtekeningen werden versierd. Het begon al met een originele vooropening. Donderdag avond werd de beschikbare at- traktieruimte immers ter be schikking gesteld voor aërobic- en judo-adepten. Wereldkam pioene judo Ingrid Berghmans leidde een kleurrijke massa ae- robic-fitheidsfeest voor man, vrouw en kind. Het werd een aantrekkelijk schouwspel. Na dien brachten Ingrid Bergh mans en Godelieve Lieckens, Belgisch kampioene judo een judodemonstratie. waarmee zij de aanwezigen van hun kunst overtuigden. De organi satoren lieten het niet aan hun hart komen dat de burgemees ter, die de vorige ke _n de beurs opende, nu verstek moest laten gaan door omstan digheden. Wat jk het geval was voor c schepenen. Integendeel, er erd op origi nele manier een openingsre ceptie gehouden, waarop met gulle hand goddelijke Witkap en goudzuivere De Rijck. in plaats van de gebruikelijke schuimwijn. geschonken wer- de*v Handelsbeursvoorzitter Aloert Van Hove verwelkom de de genodigden en schepen van Feestelijkheden Jules Henderickx nam de taak van de burgemeester over en sprak het openingswoord uit, hierbij uitweidend over de aktiviteiten van de organiserende VZW, aktiviteiten die zij kan ont plooien dank zij de financiële middelen die haar ter beschik king komen via deze beurzen. Hij prees zich gelukkig dat de VZW vele aktiviteiten op zich neemt die eigenlijk tot de be zigheden van de gemeentelijke diensten zouden moeten val len, maar waar de gemeente niet de nodige faciliteiten toe heeft. Zo stelt de VZW haar geluidsinstallaties ter beschik king voor andere VZW's, huurt zij een huis dat ter be- sch'kking staat voor andere verenigingen, maken jeugdbe wegingen o.a. gebruik van haar kamionette enz. Een in ijltempo toesnellende schepen Minnebo, hij had nog net een paartje moeten trouwen, viel de eer te beurt om het lint door te knippen en meteen de 3' Handelsbeurs van Lede voor geopend te verklaren, en de genodigden tot een rondgang uit te nodigen Maar net op tijd ook, want het volk stond al te drummen om binnen te ko men. een trend die zijn hoog tepunt zou behalen, drie dagen later bij het optreden van Ed dy Wally met zijn totaalshow en van de onvoorstelbaar fan tastische fakir Named Seuqcaj, die een stormtoeloop zouden veroorzaken. Aan het vier da gen durende sukses heeft alles zins het uitgekiend attraktie pakket zijn bijdrage gehad er was voor elk wat wils: voor de dansers was er «The New Spi rits», voor de Oberbayern-mu- ziekliefhebbers-was er de Mo lenberger Blaaskapellc. voor de allerkleinsten was er 't Kapoentje». Er was de Mu- ziekharmonic «Tot Heil des Volks», dc jazz-liefhcbbers werden in de watten gelegd door de Anchorage New Or leans Jazz Band, er waren ju do, jiu-jitsu en karate, aerobic, de diskobar «Ludwig's Disko- theek» en er waren de eerder vernoemde Eddy Wally met zijn totaalshow en de fakir Na med Seuqcaj. Het werd een reuze 3C Handelsbeurs waarop, naar de organisators ons verze kerden, een 4C zal volgen Tot dat besluit kwamen zij dank zij de gunstige reakties van de standhouders i:v.m. de ver koop en de interesse en de massale toeloop van bezoe kers. Vast staat, zo verzekerde ons Voorzitter Van Hove dat de 4C Handelsbeurs van Lede, aangezien 1984 een schrikkel jaar is, 5 dagen zal duren en dat Eddy Wally opnieuw erbij zal zijn. De leverancier van dat alles was Peke Rammekeszand, wijd en zijd bekend. Dender- mondenaar in hart en nieren. Dat hij vroeg of laat model zou staan voor een reus of een ander uit het stadsbeeld niet weg te denken beeld, lag voor de hand. Het waren de hande laars van de Kerkstraat, de Franz Courtensstraat en de Guldenhoofdstraat die de idee opeisten om de figuur van Pe ke Rammekeszand nieuw le ven in te blazen. Zo ontston den de Peke Rammekeszand feesten, die de braderij van genoemde straten in feite een grote weerklank gaven. Het eerste jaar werd biezonder goed gestart Met veel aktivi teiten, heel wat opvallende at trakties en vooral veel po diums en terrasjes. Geen enke le handelszaak gaf belet. In tegendeel, iedereen was in de wolken met het initiatief. On dertussen lijkt het entoesiasme van het eerste uur een beetje te zijn geluwd. Maar de Ram mekeszandfeesten blijven aan de agenda. Misschien is het programma minder groots dan bij de aanvang, nog steeds schuilt achter de organizatie een dynamisch bestuur dat zijn schaarse vrijetijd opoffert om dit alles te kunnen realizercn. Artiestenfoor Zoals gebruikelijk werden de kermisdagen uitgekozen als datum voor de feesten. Vrij dag 26 augustus wordt er ge start met een rondgang van de reus Peke om 18.00 uur. Het Klein Muzieksken van Gijze- gem zal ook present zijn en er een kindermarkt gehouden Aktiviteiten in overvloed dui en genoeg om de mensenmassa die zeker op deze vierde Ranv mekeszandfeesten afkomt, eet hele dag goed bezig te houden. Ook in de Ridderstraat De handelaars van de Ridder straat organizeren tijdens de Dendermondse kermisdaget ook een braderij. Die kreeg dt naam «Ridderstraatbraderij» Op het programma staan mo deshows, vermaak voor de kin deren, 'een barbecue, allerle attrakties. De braderij loop ook nog op zaterdag 27 e zondag 28 augustus van 14.00 uur verder is er een prijzenslag j de kramen en zijn er allei attrakties. Zaterdag en zone kan men in de genoemde st ten terecht vanaf 14.00 uur. dan valt er heel wat te beleve er is onder meer een doorl pende animatie, een artieste foor, wandelkoncerten rondgang van de reus. Ve schillende oude volksspele staan ter beschikking van d bezoekers, de Dendermonds Gilles treden op en ook Cario is weer present. Carion is d man met de wonderfietsen. H presenteert zijn allerlaatst uitvinding op de braderij va de Kerstboomaktie die dit alk organizeert Voor de kindera zijn er gratis ritjes op de kit dermolen voorzien, er zijl doorlopend allerhande demo» straties, onder meer van d wereldkampioen sneltekene Pirana. Verder is er een optn den van Kalleke Step en word Het bestuur van de Dekenij Hogeweg te Erembodegem tijdens deze Dekemjteesten heeft dit jaar opnieuw geen moeite gespaard om voor de wel eens te ontmoeten en komende dekenijfeesten op de Hogeweg «voor elk wat wenst iedere deelnemer aan de wils» op het feestprogramma te voorzien. Wat werd er sep'emberverkoopaktie (elke Een weekend later, wegens redenen van vakantie, had te Aalst de jaarlijkse viering van de Aalsterse missionarissen plaats. Datumverlegging die minder opkomst impliceerde. Van de aanwezige zendelingen stonden vooral de jubile rende Paters Scheutisten Paul Lissens en Lodewijk Van Hauwe, beiden werkzaam in Zaire en elk reeds een kwarteeuw op de bres, in het brandpunt van de belang stelling. zoal op de affiche geplaatst? koper ontvangt van 1 tot 30 september 1 lot per aankoop van 50 fr!) veel geluk. Er zijn aankoopcheques voor een to taal bedrag van 100.000 fr. te winnen bij de deelnemende handelaars op de Hogeweg. Dus waag je kans. Koop op de Verder waren er aanwezig in de St.-Martinuskerk waar ze zich, rond het altaar ge schaard. persoonlijk voorstel den, Schcutist pater Frans Mc- ganck en Salesiaan van Don Bosco pater Remi Van der Biest, eveneens met Zaire als thuishaven. Zuster Godelieve De Sart, met ziekteverlof thuis uit Cameroun was eveneens present doch Zuster Fran<;oisc Bosteels, werkzaam in India, momenteel in de Elzas, had zich laten verontschuldigen. Samen met dc aanwezige priesters vierde Deken Con stant De Vos in koncelebratie de plechtige eucharistieviering waarbij Pater Lissens de homi lie verzorgde. Na een dankwoord aan de thuishaven, de achterlinie te Aalst, voor al wat er ten bate van dc missies werd georganiseerd en op wiens steun men alvast blijft rekenen hield spreker een krachtige oproep tot edelmoe digheid en inzet van de jeugd. De taak van de missionaris is er nog steeds even 6roodnodig als voorheen al zijn er wel een paar aksentverschuivingen ge komen. De klassieke missio naire bezieling van voorheen of de eigentijdse aanpak van nu verschillen in wezen weinig van mekaar. Het blijft steeds het met bezieling verkondigen van de blijde boodschap. Met een receptie in de St.- Martinuskring en een aan de missionarissen aangeboden eetmaal werd deze viering, bij het meedelen van mekaars er varingen gekruid met enkele treffende anekdotes, besloten. Aalst vergeet de beste zijn zo nen (en dochters) alvast niet. «De Achterlinie» evenmin. LH Vrijdag 2 september worden veroazmg kunnen opkijken de Dekenijfeesten «geopend» naar de loopkoersen voor poli met een reuze avondbraderij. tiebedienden, ingericht door Vanaf 17 uur worden de het Politiesportverbond van kraampjes buitengeplaatst. En Aalst geloof me vrij: er zijn steeds Rond 18 uur wordt er plaats Hogeweg en veel geluk bij de «goede» koopjes te doen! Zo'n geruimd'voor het opstijgen van lottrekking! reuze avondbraderij moet je een warme luchtballon beslist eens meemaken! Vanaf 19 uur zorgt de Jeugd- Zaterdag 3 september wordt muz>ekkapel van het VNJ voor Let wel' dekenij Hogeweg heel wat belangstelling ver- opgewekte, vrolijke klanken denkt ook aan de allerklein- wacht voor de prondel-en kin- En... w'e z'n heeft in een sten: voor zondag 23 oktober dermarkt die er vanaf 14 uur ,uchtdooP niet helicopter bo- J983 plaatste het dekenijbe- gehouden wordt. En vanaf 19 ven Erembodegem: ook dat stuur de intrede en rondrit van uur worden de Hogewegbe- kan ïe meemaken vanaf 19 sint Maarten op de Hogeweg zoekers vergast op een hoog- H?.rj op de affiche. En zoals ieder staand wandelkonsert door het Tijdens deze dekenijfecsten is jaar behoort daarbij dan ook Muziek- en Trommelkorps er eetgelegenheid voor groot een grote, gratis poppentom- «Niets zonder Arbeid., uil en kldn- Met di' alles <en- bola Erembodegem misschien nog veel meer?) r, worden de Dekenijfeesten op Zondag 4 september is er vanaf de Hogewcg te Erembodegem Dus op dc Hogeweg valt er de 13 uur opnieuw braderij en £cn fes(ijn ccn un[ek komende dagen beslist wal te kindermarkt op de Hogeweg gebeuren: feesten «om van te beleven. Kom er maar eens 15 uur zullen alle snnprv,n>>i een kijkje nemen. Tot dan! En sportminnende bezoekers met D°Se"njj Hogeweg hoopt U 11 en 25 september Het Sint-Jozef-Klein-Seminarie in Sint-Niklaas, beter kend als «het kollege» bestaat 175 jaar. In oktober hebben in de stadsschouwburg te Sint-Niklai diverse voorstellingen plaats van een grootse jubileum show verzorgd door een vierhonderdtal leerlingen leraars. En op 13 november is een plechtige jubileumdi gepland. Het bestuur van de oud-leerlingenbond van het S.J.K.S grijpt deze verjaardag ook aan voor het organiseren va in het verleden steeds suksesrijk gebleken oudleerlingei dagen. DB. Op 11 september worden de oud-leerlingen die de laatste 25 jaar het kollege verlieten, uit genodigd voor volgend pro gramma: 11.00 u.: eucharistieviering in de kollegekerk; 11.45 u.: fakultatieve rondlei ding; 12.00 u.: aperitief gevolgd door banket. Omdat er al zoveel volk wordt verwacht is het onmogelijk, ook de echtgenotes uit te nodigen. De deelname in de kosten be draagt 500 fr. p.p. (exklusief drank), te storten uiterlijk 2 september op rekeningnr. 000- 0302012-51 van de oudleerlin genbond, Kollegestraat 31 te Aalst. De twee jubilarissen samen met deken De Vos op de jaarlijkse ontmoetingsdag in 2700 s'nt"Niklaas. de Sint-Maritnuskerk (per) Op 25 september is een analoj ontmoetingsdag voorzien vo de leerlingen die meer dan jaar geleden de kollegepoort verlieten. Hun echtgenotes zijn wél harte welkom. Storting op zelfde rekening, uiterlijk september. Telkens zal een promine oud-leerling een korte gastf de houden en zullen dc aan» zigen in de kalfac van het k< lege een tentoonstelling kunstwerken van oud-leed gen kunnen bekijken. Alle oud-leerlingen van S.J.K.S. worden verwal voor deze unieke gelegenl* om in jubileumstemming b jeugdvrienden terug te zien

De Voorpost | 1983 | | pagina 6