v Derde K.S.A. Start je Mee te Waasmunster broden op natuurlijke wijze gebakken Veel verschillende fn Braderie in Sint-Niklase Stationsstraat Tiende toeristische autozoektocht ten voordele van Teledienst 'De echte bakker' te Lebbeke U zonda( )ms i vr° e v£ Ian: indt -sur sch< :kcr 8 - 26.8.1983 - De Voorpost Op zondag 28 augustus richt de plaatselijke K.S.A. jeugdbeweging van Waasmunster zijn derde «Start je mee» in. Deze manifestatie is 2 jaar geleden ontstaan in een samenwerking van de leiding met het ouderkomitee. De bedoeling was tweevoudig. Enerzijds via een groots opgezette manifestatie met de jeugdbeweging naar buiten te komen in de gemeente maar ook op een feestelijke manier het nieuwe werkjaar in te zetten. Daarom moest het aksent van de dag bij de kinderen blijven Het invoeren van een restau rant gaf aan het geheel een familiaal trekje. De eerste twee uitgaven hadden plaats in de gemeenteschool en in de Kerkstraat waar een Vlaamse kermis werd opgezet. Mocht de eerste uitgave zich verheu gen in een 300-tal aanwezigen, dan lokte de tweede uitgave een vijfhonderdtal mensen naar het restaurant en de bij horende aktiviteiten. Bij de derde uitgave die op 28 augus tus plaats vindt is er getracht enige vernieuwing in het ge heel te brengen. De klemtoon blijft echter liggen op de fami liale sfeer. De derde uitgave wijkt ook uit naar het gemeen telijk ontmoetingscentrum in de Nijverheidstaan. Het geheel start met een openluchtmis op de terreinen voor het centrum, om 12 u. stipt. Nadien gaat het restaurant open. Daar er steeds getracht wordt iets de- mokratisch aan te bieden wer den de prijzen zo laag mogelijk gehouden. Deze zijn 150 fr. en slechts 100 fr. voor een kinder maaltijd. De aanwezigen krij gen de kans een beetje uit te blazen en te genieten van een leiden, show. De leiding toont dan dat zij op vele domeinen talent heeft. Na deze opvoe ring zal het ongeveer 14.30 u. zijn zodat buiten de spelers- markt kan starten. Jong maar ook iets minder jong zal zijn hart kunnen ophalen bij de 20 opgestelde attrakties. Iedere deelnemer heeft trouwens kans op een leuke prijs. Deze attrakties geven aan ieder de kans zich te testen op domei nen zoals behendigheid, sport en precisie. De spelenmarkt wordt rond 17 u. afgesloten. De slotaktiviteiten van vorige uitgaven werden behouden: de ballonwedstrijd. De honder den kleurige ballons zullen dan weer het einde van de Start je Mee aankondigen waarmee het 44ste werkjaar van K.S.A. Waasmunster is ingezet. Ver melden wij tenslotte nog dat iedereen hartelijk welkom is en zomaar een kijkje kan ko men nemen of nog beter mee spelen want daarin zit ook de naamgeving van de manifesta tie verwerkt. K.S.A. Sint-Do naat vraagt immers aan ieder een op aanstaande zondag Start je Mee? P.V.G. Op zondag 11 september e.k. organiseert Teledienst zijn tiende toeristische autozoektocht. Uiteraard wordt dit een feestelijke gebeurtenis. Start: tussen 12.30 en 14.30 uur aan het Vrij Technisch Instituut. Van Winckellaan 8 te Dendermonde. Inschrijvingsgeld: 300 fr. per persoon, met inbegrip van avondmaal; per bijkomend avondmaal: 75 fr. Meerdere deelnemers per wagen zijn toegelaten. Kaarten zijn nog altijd te verkrijgen aan de start. Prijsuitreiking: tijdens avondfeest in het V.T.I. te Dender monde. Kinderopvang: voorzien na het einde van de zoektocht. Het is geen snelheidswedstrijd, maar een gezellige familia le zoektocht. De tocht is volledig toeristisch opgevat en brengt de deelnemer naar plekjes in de streek waarvan hij voordien het bestaan niet kende, laat staan dat hij wist hoe mooi ze wel waren. De vragen en praktische proeven zijn zo opgevat dat iedereen er kan aan meedoen. Bovendien heeft elke deelnemer een prijs. Inlichtingen: TELEDIENST (Centrum waar mensen met vragen en moeilijkheden terecht kunnen - Dienst voor vrijwilligershulp), Vlasmarkt 29, 9330 Dendermonde, tel.: 052/21.51.35. Sint-Niklaas, braderie Stationsstraat. De negen finalisten voor de miss Waasland»- verkiezing in gezelschap van Nonkel Wally en de dubbelganger van Julio Iglesias (dw) Sint-Niklaas. Braderie Stationsstraat. De Antwerpse Carolina Guilini, een negentienjari ge sekretaresse bij een verzekeringsmaatschappij (ze houdt van power-training, tennis en paardrijden) werd tot «miss Waaslandverkozen. Haar eredames komen ook uit de metropool: An Van den Broeck uit Edegem en Marina Geerts uit Berchem (Iv) Stekene. Voor de derde keer werden in de deelgemeente Kemzeke Habroeckfee c? georganizeerd. Op de kindermarkt konden de jongelui allerhande speelgoed en verkopen of ruilen (Iv) manier komt het De bakkerij te Grembergen brood altijd bakoven- die recht uit de oven uur. Op vers in Lebbeke komen. U wordt er wordt dat van 7 tot terecht. bediend door twee en donderdags is H charmante dames, zaak gesloten. elke dag van 8 tot 19 Publirep oewel brood als basis dient voor ons voedsel, hebben we niet de gewoonte om af en toe eens te ver anderen van soort. Meestal eten we steevast hetzelfde brood. Toch is het veel gezonder om eens af te wisselen. 'De échte bakker' geeft ons daartoe vo lop de gelegenheid. De soorten broden in het uistalraam. Sint-Niklaas, braderie Stationsstraat. Zon op de «regenbraderie», de centrumstraat was verkeersvrij gehouden en er heerste gezelligheid en drukte (Iv) Sint-Niklaas, braderie Stationsstraat. Leute en vertier ook voor de jongelui: poppenkast, dieren, show, voor elk wat wils eigenlijk (Iv) Mevr. Greta Swinnen-De Boeck. W orige vrijdag opende mevrouw Greta Swinnen-De Boeck een bakkerij in de Brusselsesteen weg te Lebbeke. Al kan men er ook prali nes en konfiserie ver krijgen, brood blijkt er de grote speciali teit te zijn. Brood in alle vormen on afme tingen, gemaakt uit verschillende grond stoffen, gebakken op allerlei wijzen blijft toch steeds één van de basiskomponen- ten van ons voedsel. e échte bak ker', Brusselsesteen weg 4 te Lebbeke, biedt een fantatisch gamma broodsoorten aan, met een specia liteit van natuurbro- den. Of het-nu soja- brood, gevlochten brood, volkoren brood, Zweeds-, Frans-, sesam- of boerenbrood is, steeds zijn de broden op de meest natuur lijke wijze gereed ge maakt, zonder enige scheikundige in breng. Daarvoor staat de bakkerij van 'De échte bakker' in Grembergen garant. Daar werkt de echt genoot van mevrouw Swinnen en op die Greta Swinnen-De Boeck wordt bijgestaan door Juffr. Matthijs Het is trouwens reeds de vijfde zaak die de heer Matthijs van Grembergen op stapel zet. Zijn lekke re, verzorgde en zelfs dekoratieve broden hebben sukses. Ook voor feestelijkheden kunnen er speciale broden gebakken worden. Vanaf nu kan men dus in hartje-Lebbe- ke terecht voor volko men natuurlijke, smakelijke broden. In het centrum van Lebbeke: Brusselse steenweg 4.

De Voorpost | 1983 | | pagina 8