r'" Tijdens de Kasteelfeesten te Opdorp werden dedorstigen geenszins uit het oog verloren <P Van San) tveren. trlare. Frans Jespers heeft in goed voor een gewicht v De Voorpost - 2.9.1983 - 19 In het kader van de Gemeentefeesten kon de op volkse wijze spelen, maar ook ouderen deden aan het sjoelbakken ten voordele van FC Bosdam (Iv) Buggmhmt. Vorige zaterdagnamiddag werd in de gemeenteschool een kindermarkt georganizeerd (r Van San) )ko-kwis ijdag 2 september om 20 uur heeft de vierde Joko-kwis plaats een tent op het Dorpsplein. Vorig jaar namen liefst 30 ploegen staande uit ieder 5 personen deel. Er werden 100 vragen leid over film, televisie, kunst en geschiedenis, aardrijkskun- muziek en varia. Het werd een felle strijd voor de eerste lats tussen Compagnie en de ploeg van het college. Compag- won uiteindelijk. ssersklub Eendenkooivrienden vissersclub van het café Eendenkooi aan het Donkmeer is zaterdag 3 september aan de slag voor hun laatste viswed- ijd tellend voor het klubkampioenschap. Inschrijven van 13.45 Aanvang van de wedstrijd om 14.30 u. ihaling grof huisvuil te Berlare iandag 5 september wordt in de deelgemeente te Berlare het if huisvuil opgehaald. Wipschietingen iandag 5 september om 15.30 u. bij Donk Eendracht gewone [hieting. Deze maatschappij geeft bij gelegenheid van Donk prmis op zondag 11 en maandag 12 september een twee- lagse kermisschieting met telkens aanvang om 15 uur. Deze [hietingen hebben plaats in het lokaal café Sporthuis. impiersbal Berlare iterdag 3 september om 20 u. is het Berlaarse vrijwillige andweerkorps aan zijn jaarlijks «pompiersbal» toe. Dat heeft aats in een feesttent op het Brielplein te Berlare. Toegangs- irten kosten 70 fr. Men kan er ook mee deelnemen aan de itis tombola. "tTC Stuurken |gt 2,wielertoeristenklub WTC Stuurken organizeert op zondag 4 ilijki ,ornKQr 'A Do >s ptember in de voormiddag een tijdrit voor zijn leden. In de uQ imiddag is er een gezinsfietstocht met inschrijving en vertrek et stiIn het ,okaal (ca,é Fina in de Kruisstraat te Overmere) vanaf i ia ai ar wg n be nn Pl« >ni aartersklub Parochiehuis acht maanden is de stand bij de Bond van de Kristelijke apensioneerden Bond als volgt: 1. Prosper Vehent 280, 2. arcel De Backer en Frans Jespers 275, 3. Alfred Fruithof en les Lowie 270, 4. Maurits Van Malderen 265, 5. Alfons isschots, Charel Bauwens, Jozef Janssens, Klara Macherey Kamiel Buyle 260, 6. Achiel Pinnewaert en Maurits De Vos j, 7. Jules Van Malderen 250, 8. Leon De Veirman, Jozef Van ichem, August De Backer, Stephanie Adam, Jules Van "nlderen en Frans Van Linter. Verder in de ragschikking staan g Jozef Van Malderen, Albert Van Steendam, Edgard Moer- in, Arthur Van Malderen, Cyriel Van den Abeele en Georges nnarens. Marcel Blindeman blijft laatste Beveren. Twee warme luchtballons vatten post op het marktplein, n.a.v. de Gemeentefeesten. Een voorsmaakje voor het ballonweekendin Sint-Niklaas (Iv) Buggenhout Educatieve kaktusshow Ter gelegenheid van de Buggenhoutse kermis organiseert Cactusweelde Dendermonde - Klein-Brabant, in zaal Rerum Novarum een educatieve cactusshow. Kaktussen, vetplanten, kevers-vlinders, sempervivum, Bonzai, blokplaten, serrebouw, bloemschikken en cristaten zijn er te bezichtigen. Deze tentoonstelling is geopend op zaterdag 3 september vanaf 16 u., op zondag 4 september van 10 u. tot 12 u. en van 16 u. tot 22 u., op maandag 5 september van 18 u. tot 21 u. en op donderdag 8 september van 9 u. tot 22 u. Opendeur brandweer Op zondag 4 september zet de Gemeentelijke Brandweer zijn deuren open voor het publiek, Dit vanaf 10 uur. Opendeur «De Rijkswacht» Op zaterdag 3 en op zondag 4 september, telkens van 15 u. tot T9 u. worden de bejaardenflats langsheen de Kerkstraat 15 voor het publiek open gesteld. Het initiatief gaat uit van Volkswelzijn Dendermonde en van het OCMW-bestuur Dendermonde. Braderij Op initiatief van de «Verenigde Handelaars Buggenhout» wordt op zaterdag 3 september in de Kerkstraat een braderij georgani zeerd. Dendermonde Beveren Hamme Regiokalender Dendermonde Herdenking bevrijding Zondag 4 september wordt ook in Dendermonde de bevrijding herdacht. Dat gebeurt met volgende plechtigheden, om 10 uur een plechtige mis in de dekanale Onze Lieve Vrouwkerk tot nagedachtenis aan de gesneuvelden van beide oorlogen, de weggevoerden en de gedode burgers, alsook voor de slachtof- ize tomaten gekweekt. Drie stuks 'ers aan de Scheldebrug, gevallen bij de bevrijding van de stad. 2,5 kilogram (jj) Na de mis is er een optocht naar het gedenkteken van de slachtoffers van de Scheldebrug en bloemenhulde aan het monument te Grembergen. ïppersatelier If september starten een aantal kursussen die zullen gege- n worden door en voor doppers. Elke kursus beslaat een ^e dag in de week. Een basisbedrag van 100 fr, wordt waagd. Maandagnamiddag is er «kijken naar film» en nderdagvoormiddag «kreatief breien». Verder automechani- elektriciteit, naaien, kinderverzorging, sport, orgel, noten- plafoneerder, e.h.b.o., begin Chinees, informatica, weven getouw, enz. Inschrijven op het gemeentehuis van je elgemeente. ije Liefhebbersploegen Waasland sekretariaat van de V.L.W. is gevestigd te Beveren bij srra iland Drieghe, Middenheide 124/1 te 2750 Beveren Daar ünen klubs die wensen te voetballen op liefhebbersniveau en it noodzakelijk in kompetitieverband best aansluiten. Kontak- worden uitgewisseld met andere klubs en wedstrijden besloten. Telefoneer nr. 775.45.69 of 776.97.11, bij verbin- ^tej igsman G. Lyssens. ng G.J.G.-verbruikersklub P" t gewest Beveren richt op 22 september a s. de traditionele h® rfstontmoeting in met als dekor de Internationale Jaarbeurs r Vlaanderen te Gent. Inschrijven tot 3 september bij de latselijke verantwoordelijke van de Bond van Grote en Jonge in9- zinnen. Opstapplaatsen te Kieldrecht om 8.30 u., te Vrasene i 8.35 u., te Melsele om 8.45 u., te Beveren om 8.50 u., te uibeke om 9.00 u. en te Bazel om 9.05 u. Prijs per deelnemer fr. forfaitair. Wijn- en natuurgilde Amfora geeft lessen Tijdens de maand september geeft de wijn- en natuurgilde Amfora uit Hamme een nieuwe reeks korte lessen. De lessen handelen over de meest diverse onderwerpen, maar steeds binnen het kader van gezonde voeding, zoals demonstratie kaasmaken, marcepein maken, boekweitpannekoeken bakken, enz. De toegang is telkens gratis en er is van elke les een tekst te bekomen. Onderwerpen: zondag 4 september: vliersiroop, vlierbollen, vlierkonfituur van 11 tot 12 uur. Zaterdag 10 september te 20 uur: maken van schuimwijn/ appelcider. Zondag 18 september: kruidenthee van 11 tot 12 uur. De lessen hebben telkens plaats in het lokaal van de wijn- en natuurgilde Amfora, Damstraat 12 te Hamme. Tweede grote café chantant De Koninklijke zangmaatschappij «De Scheldegalm» uit Moer- zeke organiseert ter gelegenheid van Kouterkermis, op donder dag 8 september vanaf 14 uur zijn 2* grote café chantant met de medewerking van Leonos El Kippos, The Drunken Singers Band en De Zangers van Moes. De Inkom is gratis en iedereen van harte welkom Gemeentelijke muziekschool hamme Vanaf het nieuwe schooljaar 1983-1984 kunnen jongens en meisjes vanaf 8 jaar, evanals volwassenen navolgende kursus sen volgen in de gemeentelijke muziekschool van Hamme: Notenleer; Piano, Viool, altviool, cello, basviool, blokfluit en huismuziek: houten blaasinstrumenten: koperen blaasinstru menten: Slagwerk; Solozang; Dictie; Voordrachtkunst. Hoofdschool: Achterhof 94. Wijkafdelingen: Broekstraat, Castel, Moerzeke, Sint-Anna, Zogge. Inschrijvingen vanaf 1 september. Fietsenkontrole De KWB Hamme organiseert op vrijdag 2 september vanaf 18 uur tot 19.30 uur aan de zaal De Zouaaf, een fietsenkontrole voor jong en oud. Dit houdt o.a. in; nazicht van de fiets, uitvoeren van kleine herstellen aan remmen, lichten, bel, enz... Deze fietsenkontrole gebeurt met de bereidwillige medewerking van Touring Wegenhulp. Twaalfde St.-Renildefeesten Het St.-Renildekomitee van Hamme richt dit jaar zijn 12" St.- Renildefeesten in, op 3, 4 en 10, 11 september in de St. Renildezaal en in de gebouwen van de Molenhoekschool, Hooirt te Hamme. De vorige jaren werden deze feesten gevierd tijdens het tweede week-end van de maand september. Nu hebben de organisatoren de St.-Renildefeesten gespreid over twee week-ends. Tijdens het opstellen van het programma heeft men beslist aan iedereen gedacht, zowel aan de kinderen, de ouders of de ouderlingen, maar ook aan de sportliefhebbers de kaarters en de pierders. Programma Zaterdag 3 september 14 uur: kleindierententoonstelling met medewerking van v.z.w. «De Hamse Neerhofvrienden». Gratis inschrijving. Wisselbeker, herinneringsmedailles en andere prijzen. Afzonderlijke reeksen, volwassenen en kinderen. In te schrijven vanaf 13 tot 14 uur. 14.30 uur: fietsrally 20 fr. per deelnemer. Naturaprijzen. Cafétaria - Wafelenbak. Zondag 4 september 1983 Volleybaltornooi ingericht door Volleybalclub St. Renilde. Aanvang te 10 uur. Een ganse dag spektakel. Te 15 uur: loopkoers ingericht door A.C. Hamme. Vanaf 14 uur Cafétaria. Zaterdag 10 september Te 17.30 uur: Dankmis in de St. Renildekerk in het teken van de1 12* St. Renildefeesten en 10 jaar Koorwerking. Te 18.30 uur: Rondgang door de wijk met de K.K. Harmonie «Kunst na Arbeid». Te 21 uur: familiebal met het gekende tirolerorkest «Hamdorf; Gratis inkom. Verder Breugeliaanse snack - wijnstube Zondag 11 september 14 uur: grote kaartwedstrijd «bieden», kampioenschap Pieren. Kindernamiddag met allerhande leuke spelen en een tekenwed strijd ter plaatse waaraan waardevolle prijzen zullen verbonden zijn. 20 uur: T.D. met radio «Motief». Algemene inkom 50 fr. Verder in de namiddag cafétaria. wafelenbak, Breugeliaanse snack, wijnstube. Er wordt een verzorgde bediening gegarandeerd aan matige prijzen. De jaarlijkse Tombola bevat mooie waardevolle prijzen. Het lot met 5 kansnummers kost slechts 20 fr. P.S.: De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor gebeurlijke ongevallen. ledereen is hartelijk welkom. Duivensport Duivenbond Kastel, lokaal Pierre Peelman - uit Quiévrain: Oude duiven: 1. Frans Vermeir, 2. Georges Van Haver, 3. De Saeger en zoon, 4. Albert Van Hoey. Jaarlingen: 1. Henri V.D. Broeck, 2 en 3. Louis De Keyzer, 4, 5, 8 en 9 Pierre Sertijn, 6. Frans V.D. Bossche. 7. Adolf Colman, 10. Bernard Vercauteren. Drieverbond St.-Gillis-Baasrode-Moerzeke, uit Quiévrain: 34 oude duiven: 1 en 2 Louis Van Vossel, 3. Theo Heirweg, 4 en 6. Robert Rogiers, 5 en 10 Jozef Colman, 7. Jud en Jos Debbaut, 8 en 9 Jozef Jacob. 48 jaarlingen: 1. Albert Rens, 2 en 8. Ph. Van Cleempel, 3. Frans Veyt, 4. Louis Van Vossel, 5. Robert Rogiers, 6. Florent De Feyter, 7. Armand Rochtus, 9. Jozef Jacob, 10. Van Riet-De Ridder. 294 jonge duiven: 1 en 7 Jan en André Spitaels, 1. Armand Rochtus, 3. Theofiel Wuytack, 4. Remy Verhelst. 5. Leon Peelman, 6. Albert Rens, 7. Armand V.D. Kelen. 9. Frans Spiessens, 10. Florent De Feyter. In dit Drieverbond is vanaf zondag 4 september volgende omtrek toegelaten: (met toestemming van de K.B.D.B.) St.- Gillis, Baasrode, Moerzeke, Kastel, Dendermonde stad, Den derbelle, Buggenhout, Lebbeke, Grembergen en Hamme. Ter gelegenheid van Moerzeke-kermis en St.-Gillis Kermis prachtige gewaarborgde prijsvlucht uit Quiévrain. Vele duiver en grof geld gegarandeerd, dit op zondag 4 september 1983 Tot het einde van het seizoen mogen bovenvermelde gemeen ten meedoen, steeds prachtiae prijsvluchten gewaarborgd. Dijkkermis (Moerzeke-Kastel) Zaterdag 10 september Wielerwedstrijd W.A.O.D. 14.30 uur: Cat. C beneden de 30 jaar 16.30 uur: Cat. C boven de 30 jaar. Alle renners van Moerzeke en Hamme kregen toelating to deelname. Vertrek aan de tent - Aankomst in de Tuinbouwlaan. Telkens 47,6 km of 7 ronden langs: Oude Trambaan, Ganzenberg, Baasrodeveerstrat, Braakstraat, Stuyfbergen, Abdijstraat, Scheldestraat, P. Verscheldenstraat, Bosstraat, St.-Bemarduswijk, baan ruilverkaveling, Kleinbroeck- straat, Burg. Lemmensstraat, Dorp, Kasteellaan, Aubroeck- straat, Tuinbouwlaan. 15 u. Schieting in de tent. 2000 fr. gratis. 20 uur: bal met Radio Maeva. Zondag 11 september 14.30 uur: Duivenvlucht uit Lessen. Inkorven tussen 10 en 12 uur in het lokaal. 14.30 uur: kaatsen «Kampioenschap van Kastel», betwist tussen Toyota/Le Patrimoine - Vissershof - Verz. Van Gae- veren. 18 uur: bezoek van de Kon. Fanfare St.-Cecilia aan Dijkkermis. 20 uur: Bal met Radio Special Kermisprogramma basketbalclub B.B.C. Geywa Moerzeke Zaterdag 3 september: Grote kaarting voor jong en oud, met aanvang te 16 u. Inschrijving vanaf 15 uur. ledereen heeft prijs. Zondag 4 september: om 10.30 uur wedstrijd in het kader van de beker van Oost-Vlaanderen. Wij verwelkomen in Sporthal «De Wuiten» te Hamme de bezoekers van Melle. Supporters op post voor de eerste officiële ontmoeting van het nieuwe seizoen 's Namiddags heeft een groot basketbaltornooi voor caféploe- gen plaats op het Koningsplein te Moerzeke. Suspens is verzekerd met de deelname van volgende 4 ploegen: De Proskis (Rusl.), The Roogeman stars (U.S.A.), Los Kruinotos (Spanje) en Moese Trappers (B). Deze internationaal bekende ploegen spelen de schiftingen vanaf 14 uur. Troosting en finale hebben respektievelijk om 16.30 en 17.30 uur plaats. Vanaf 18 uur is er amusement verzekerd in «Ons Clubhuis» met het orkest «The Drinking Singing Band». Maandag 5 september: vanaf 17 uur«Bodega» Dinsdag 6 september: Reeds voor de 4" maal organiseert BBC Geywa een reuze Mosselfeest op Moerzeke jaarmarkt. Gedurende deze 4 daaen is er doorlooend een Drachtige tombola met honderden prijzen. Alle voornoemde festiviteiten vinden plaats in «Ons clubhuis», Molenstraat te Moerzeke. Moerzeke - wielerwedstrijd Zaterdag 3 september, ter gelegenheid van grote kermis, wedstrijd voor Juniores B.W.B. Grote Prijzen: Maurits V.D. Broeck - Garage Michta. Ere-prijzen Garage Pieter Mijs - Ambroos Goossens - Optiek Cooreman - D'Holda - Francois Van Geyte - Peelman - café Sport - Arena en A.S.L;K. Moerzeke. Met medewerking van verschillende neringdoenders en café's. Inschrijving in café «De Zwaan» bij Bertrand Ost. Vertrek om 15.30 uur aan café «De Klok». Aankomst: café «Rembrandt; in de Burg. Lemmensstraat. Prijsdeling in café «De Kroon» bij Raymond Drieghe. Afstand 95 km over 10 ronden. De eerste 5 ronden langs Dorp, Hebbestraat, Grember gen, Hamse Steenweg, Hamme, Rijksweg, Neerstraat, Ham- mestraat, Ommegangstraat en terug Dorp. De laatste 5 ronden langs Hammestraat, Bloemenstraat en Burg. Lemmensstraat. Inrichting en organisatie De Vlaamse Pedaalndders. Lebbeke Derde kampioenschap belotten Op vrijdag 9 september richt HBC Ajax Lebbeke het derde kampioenschap van Lebbeke belotten in. Dit kampioenschap is begiftigd met 10.000 fr. prijzen en beker, waarbij elke deelnemer prijs heeft. Deze kaartavond heeft plaats in het clublokaal van HBC Ajax, zaal Prado, Kerkstraat te Lebbeke. Aanvang om 20 uur. Nog belotten Op vrijdag 2 september om 20 u. organizeert de biljartklub 't Klieksken een grote prijskaarting belotten in café 't Klieksken, Langemolenstraat 91 te Lebbeke. Er zijn voor 10.000 fr. aan prijzen en natura prijzen voor iedereen. 3" JOGGING VAN LEBBEKE Op zaterdag 3 september organiseert AC Lebbeke, met de medewerking van BLOSO, de Vlaamse atletiekliga, het Ge meentebestuur, de Gemeentelijke Sportraad en de Sportdienst, de 3de Jogging van Lebbeke. De deelnemers hebben de keuze uit twee afstanden: 5 en 10 km. Zich inschrijven kan nog vanaf 14 u. op de atietiekpiste van het gemeentelijk sportstadion. Waardevolle prijzen worden verloot onder de deelnemers. Er zijn ook trofeeën voorzien voor de jongste en de oudste deelnemers (sters). Vertrek te 16 u. WEGWEDSTRIJDEN EN HALVE MARATHON Op zaterdag 3 september staan ook een wegwedstrijd en een halve marathon'op het programma. Te 17 u. loopt de wegwed strijd voor seniores en veteranen dames van start. De afstand bedraagt 10 km. Op datzelfde ogenblik gaan ook de heren veteranen van start voor een wedstrijd van 15 km. Te 18 u. wordt het vertrek gegeven van de halve marathon voor seniores heren. Afstand 21 km. (4 ronden). Start en aankomst van al deze wedstrijden grijpen plaats op het gemeentelijk sportstadion, Albert l-straat. Kleedkamers zijn voorzien in het sportkompleks. De omloop: Albert l-straat, Hogeweg, Fochel- Buggenhout. In de Bovendonckstraat werd voor het eerst een kermis georganizeerd. Op de foto de organizatoren (P. Van San Buggenhout. In de Krokkebaasgemeenle werd gevist met als inzet een auto (P. Van San)

De Voorpost | 1983 | | pagina 19