De Voorpost - 2.9.1983 - 21 t-Niklaas, H ttentocht Sint Niklaas rencafé De Cllchee g 3 september start op initiatief van info Jeugd Waas dag gratis t jongerencafé De Clichee in de Grote Peperstraat 69. '3 vat wordt om 20 uur ontstoken. Elke werkdag kan je lien terecht van 11 tot 1 u 's nachts, tijdens het weekend if 14 uur. iderie Nleuwstraat 9 Nieuwstraat vindt op 2, 3 en 4 september een promotie- i plaats van de winkeliers. Er zijn verkeersmaatregelen Jevaardigd voor die straat en voor de Hoveniersstraat, De Étrodreef en Kroonmolenstraat. Ikkeltheater Isdag 6 september voert het Antwerpse Fakkeltheater in de |t-Niklase schouwburg op «De Nacht van Suzy Bernstein t Bernard Farrell. Het is een satire op de psychotherapie, ouwd als een thriller. iar het Zwin lewaal verzamelt zondag 4 september om 8 uur aan het |dhuis voor een tocht naar en in het natuurreservaat Het Zwin Cadzand. Bodebus liens de openingsuren van de administratieve diensten op het Ihuis kan je van 3 tot en met 15 september de tentoonstel- «De Bodebus» bekijken. Het gaat om onderscheidingste- Üds die gedragen werden door boden in dienst van besturen ïverheidsdiensten. De bodebussen waren vaak dure sierte- Lokeren. De wagen van de groep Het Gouden Ei» (md) Jar Weert ■Culturele Centrale Horizon onderneemt vrijdag 9 september j avondwandeling langs de Schelde en Weert. Vertrek om ■15 uur aan het Stadhuis. Info: tel. 776.35.14. Jar Oostakker Kristelijke Bond van Gepensioneerden in Puivelde bezoekt 13 september een fabriek van fijn gebak in Oostakker. Jftrek om 12.45 uur aan de kerk in Puivelde, terug rond 21.30 inst in Nieuwkerken ïrdag 10 september om 19.30 uur opent Freddy Willockx in Raes te Nieuwkerken een tentoonstelling met Wase stenaars, die nog op 11 en 12 september te bekijken is van ot 20 uur. ichtwagens te kijk 10 en 11 september wordt op de Grote Markt een truckshow rganizeerd door Ko Koster. Het marktplein wordt voor de Bgenheid in countrysfeer gehuld. Kloeke trucks uit België en derland zijn van de partij. mmelmarkt V-Sinaai presenteert in het gemeentehuis van Sinaai op irdag 10 september een rommelmarkt waarop kinderen rhande zaken kunnen ruilen liveldfeesten Groenstraat 54 in Belsele-Puivelde is het op 10 en 11 lember open deur in en om het nieuwe VNJ-heem 't Meiveld, irdagnamiddag zijn parikulieren en verenigingen welkom, Kfag is voorbehouden aan het VNJ zelf. Ilege-oudleerlingen idag 11 september wordt voor de oudleerlingen van het Sint- ef-Klein-Seminarie die de laatste 25 jaar het kollege verlie- een ontmoeting georganizeerd. Zondag 25 september is er analoge ontmoetingsdag voor hen die al langer afgestu- rd zijn. Dd Begijntje irdag 17 september wordt in lokaal Schuttershof, Begijne- 192, de klubvlag van Het Rode Begijntje, een SP- vereniging, ingehuldigd. Om 17 uur zou ook Karei Van Miert iwezig zijn, en harmonie De Toekomst is alleszins van de ugdweek een akademische zitting ten stadhuize wordt zondag 18 Member de «week van de jeugd» geopend. Ze duurt tot 24 Member. iwetensbezwaarden en vrijwilligers >r jeugdwerk of socio-kultureel werk is bij de Culturele itrale of bij de ABW-jongeren een gewetensbezwaarde kom. Voor info bellen naar 776.35.16 (Julien Van Geert- n). Vrijwilligers die bereid zijn om een halve dag per ik les te geven (Engels, snit en naad, turnen, typen, ktriciteit) bellen naar 776.35.14 en vragen naar Martine cke. est aan de Boskapel iderdag 8 september wordt het jubileumfeest van het kapelletje gevierd in Puivelde. Daarover meer informatie op andere plaats in dit blad. Vylder, Roeiant, Muller akademie voor Schone kunsten orgamzeert een tentoonstel met werk van Paul De Vylder, André Roeiant en Koen Ier Van 4 tot 18 september. Volgende week daarover meer evens. ITOONSTELLING et kader van Flandria ll-Lustrata (koncertreeks waarin de sterwerken van de Vlaamse kunst in gevarieerde program- i worden belicht) wordt van 1 tot 9 september in de hal van stadhuis een tentoonstelling georganizeerd met werk van I D'Haese. Deze tentoonstelling is kosteloos en toegankelijk ns de werkdagen van 8 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. DESFEESTEN taterdag 3 september heeft van 15 tot 18 uur een show lts op de Grote Markt. Verschillende binnen- en buitenland- larmonieën en kunstgroepen verlenen hieraan hun mode ling. Van 18 tot 19 uur stijgen vier warmeluchtballons op Lokeren. Tiende Eierstoet. Coppe en haar zusters, (md) Van 19 tot 20.30 u geeft het Accordeonorkest «Hoger Streven» uit Essen een koncert op de Grote Markt. Op zondag 4 september heeft van 15 uur tot 17.30 u een internationale taptoe plaats op de Grote Markt. Daarna treden de Aalsterse Gilles op. Tussen 18 en 19 uur zullen een aantal warmeluchtballons opstijgen vanop de Grote Markt. Van 19 uur tot 21.30 u zullen verschillende Nederlandse straatorkesten afwisselend optreden op diverse punten rondom de Grote Markt. Te 21.30 u worden de Vredesfeesten '83 afgesloten met een vuurwerk. BRADERIJ NIEUWSTRAAT Van vrijdag 2 september te 14 uur tot en met zondag 4 september te 24 uur heeft in de Nieuwstraat de jaarlijkse braderij plaats. Naar aanleiding hiervan dien rekening te worden gehouden met enkele tijdelijke verkeersmaatregelen in de Nieuwstraat, Hoveniersstraat, Kroonmolenstraat en de Castro- dreef. FOTO- EN CARTOONWEDSTRIJD Ter bevordering van de verkeersveiligheid organizeert het stadsbestuur van 3 tot 14 oktober een foto- en cartoonwedstrijd met als tema: «Verkeer verkeerd». Het reglement voor deze wedstrijd kan bekomen worden op het toeristisch informatiekan toor, Grote Markt 46 en op de dienst Kuituur (2e verdieping stadhuis). Het reglement kan ook telefonisch aangevraagd worden bij het stadsbestuur (tel. 03-776.34.71 - toestel 14). INWANDELING «HEIDEPAD» VVV Land van Waas opent weldra een nieuwe wandelroute: het Heidepad. De officiële inwandeling heeft plaats op zondag 4 september. Vertrek te 14.30 u aan de Heidekapel te Waas munster. Aan de deelnemers zal gratis een brochure met kaartje en wegbeschrijving overhandigd worden. KLIMWEEKEND Op 10 en 11 september organizeert de Vlaamse Bergsport- vereniging een klimweekend te Mozet Er wordt overnacht te Godinne. 's Zondags is er te 9.30 u klimschool te Marche-les- Dames. Voor de verplichte inschrijving en de coördinatie van het vervoer gelieve kontakt op te nemen met J. Van Ranst (tel. 03-776.64.27). FESTIVAL VAN VLAANDEREN In het kader van het Festival van Vlaanderen geeft het Rias Kammerchor Berlin op 13 september te 20.30 u een koncert in de feestzaal van het stadhuis. Op het programma: Motetten van Ockeghem en J.S. Bach. De toegangsprijs bedraagt 200 fr. (150 fr. voor houders van een kultureel paspoort of voor groepen) ZOMERKONCERT Op zondag 11 september geeft de socialistische harmonie «De Toekomst» te 16 uur een zomerkoncert aan de Witte Molen te Sint-Niklaas. BRADERIJ ANKERSTRAAT Van vrijdag 9 september te 16 uur tot en met zondag 11 september te 23 u gaat de jaarlijkse braderij door in de Anker-, Truweel- en Klein Hulststraat. Naar aanleiding hiervan dient rekening te worden gehouden met een aantal tijdelijke verkeers maatregelen. AVONDEN VAN DE DISCOTEEK Op donderdag 15 september heeft de eerste «avond van de discoteek» plaats. Te 20 uur zal de h. Camil Van Hulse in de konferentiezaal van de stedelijke openbare biblioteek de inlei ding geven op het symfonisch gedicht «Kino Saga» dat op 17 september a.s. in wereldpremière zal gaan te Sint-Niklaas. TONEEL Op dinsdag 6 september te 20 uur wordt in de stadsschouwburg «De nacht van Suzy Bernstein» opgevoerd door het Fakkel- teater. TENTOONSTELLING Nog tot en met zondag 4 september is in het Internationaal Exlibriscentrum, Regentiestraat 65, de tentoonstelling ::Luc Verstraëte» te bezichtigen. Lokeren. Tiende Eierstoet. De Lokerse volksdansgroep Roeland nam deel aan de stoet (md) Tuinfeest Het SteKens Hoogstudentenverbond De Stekenezen organise ren vrijdag 2 september een «Exotic Tropical Garden Party» in de tuinen van mevrouw De Bock, Polenlaan 61 te Stekene. Met begin om 19.30 u. wordt elk lid van het S.H.S.V. venvacht. Kreativiteltsatelier De federatie van socialistische gepensioneerden, afdeling Ste kene, órganiseert op dinsdagnamiddag, met begin om 14 uur, een gezellige ontspanningsnamiddag in «Het Volkshuis», Dorpsstraat 71 te Stekene. Tot ongeveer 17.30 u. kan iedere gepensioneerde terecht voor knutselen met allerlei materialen zoals haken, breien, kantklossen, pluchen diertjes maken enz. Op 16, 17, 18 en 19 september gaat een tentoonstelling door van de vervaardigde werkjes. Ophalen oud papier De Stekense Chirogroepen organiseren zaterdag 3 september een papierslag. Mensen die oud papier en/of karton hebben, worden gevraagd om dit papier of karton buiten langs de straatkant te zetten, in de loop van zaterdagvoormiddag. Gedurende de dag komen de Chirogroepen het papier dan ophalen. Mensen die niet kunnen wachten tot er een papierslag is, kunnen hun oud papier kwijt in het papierkot van de Chiro: aan de Nieuwstraat 11 te Stekene (dus niet meer in de Polenlaan!), juist naast de Broeders. Zwemmen met de Bond Voor de 25ste keer organiseert de Stekense afdeling van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen een zwemcyclus in het stedelijk zwembad van Sint-Niklaas. Zo'n cyclus bestaat uit 15 lessen die telkens doorgaan op een dinsdag van 21 tot 22 u. De prijs per persoon is 550 fr. en voor een gezinskaart (voor 3 of meer leden van éénzelfde gezin) betaalt men 1.500 fr. Men rijdt met eigen wagens. De Stekense deelnemers schrijven zo vlug mogelijk in bij Anny D'Eer-Gorrebeeck, tel. 03/779.63.79. Laat komers kunnen eventueel nog inschrijven op dinsdag 6 septem ber vóór het begin van de eerste les. De énige voorwaarde om te kunnen deelnemen aan zo'n zwemcyclus is lid zijn of worden van de Bond. Spelnamiddag voor het gezin De Stekense afdeling van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen organiseert zondag 4 september een grootse spelna middag voor alle leden van het gezin in zaal Het Helleken, Preekekeplem te Stekene-Hellestraat. Start om 13.30 u., het duurt tot ongeveer 18 u. Op het programma allerlei volksspelen en kaartspelen voor klein, jong, groot en oud. «Radlo-aktiviteit» Onder deze slogan organiseert Radio Tijger, de grootste Stekense zender, namelijk een lessenreeks «aerobic dance» in de nieuwe turnzaal van het instituut Sint-Andries, Nieuwstraat 15. Onder deskundige leiding van Bram De Jong, Huickstraat 10 kunnen zowel dames, juffrouwen als heren wat aan hun konditie sleutelen. Voor info bellen naar nummer 03/779.67.66. Zei® Herdenkingsplechtigheid bevrijding Zaterdag 3 september wordt in Zele de verjaardag herdacht van de bevrijding. De viering wordt georganizeerd door de Weer standsgroeperingen BVLA-AL in nauwe samenwerking met de andere vaderlandslievende vereningen. Om 17.30 uur is er eer optocht naar het monument van de oorlogsslachtoffers voor zien. De stoet vertrekt op de Markt te Zele en doet volgende straten aan: Centrum, Beukenlaan, Ravestraat, Raakstraat, Stations straat, Kon. Astridplein om zo het monument te bereiken. Daar worden bloemen neergelegd, is er een korte toespraak en wordt het Te Velde en het Vaderlands lied gespeeld. Dan trekt de stoet langs de A. De Beukelaan, Zandberg, Dr. .A. Rubbens- straat naar de Markt waar hij ontbonden wordt. De optocht wordt muzikaal opgeluisterd door het korps van de Gemeentelijke Brandweer te Zele. Om 19 uur is er een feestmaal voor de leden van de BVL-LA in zaal De Kroon. Hieraan verlenen ook hun medewerking de rijksweg en politie, de Sint Xavenus Tumgilde Vlug en Vroom, het Rode Kruis, afdeling Zele en delegaties van BVL uit Aalst, Dendermonde, Erembodegem, Lokeren, enz. EECKMAN Temse Sint-Gillis-Waas KWB-hobbytentoonstelling Zaterdag 3 september wordt in de zaal van het oud vredege recht, Kerkstraat 63, de hobbytentoonstelling van de KWB plechtig geopend door burgemeester Omer De Mey. De mani festatie is nog toegankelijk op 4, 5 en 7 september, telkens van 10 tot 20 20 uur. Stekene Sterfeesten. Met deze ridderboothadden heel wat sukses op de badkuipenrace en (Iv) Naar Schouwen-Duiveland Zondag 4 september reist Wielewaal met eigen wagens naar Schouwen-Duiveland. Vertrek om 7.45 uur stipt aan de Wal in Kemzeke, terug rond 18 uur. Kunstexpo Vrijdag 9 september om 20 uur opent Freddy Willockx de tentoonstelling rond kunstenaars uit het Waasland, die voor de zesde keer plaatsvindt. U kunt gaan kijken in de feestzaal van het Volkshuis, Dorpstraat 71 op 10, 11 en 12 september, telkens van 10 tot 18 uur. Fietsrally vzw Veldstraat Zondag 4 september gaat voor de derde maal de Veldstraat- Fietsrally door. Terugblikkend op het sukses die deze rally de voorbije twee jaar kende, werd ook dit keer besloten een namiddagvullende fietsrally te organiseren. De tocht gaat dit jaar naar Klein-Brabant. Bij de inschrijving (die gebeurt in de hall van het gemeentehuis van Temse tussen 13 en 15 uur) krijgen de deelnemers een brochure aangeboden. Daarin staat de te volgen weg beschreven en er staan een aantal te beantwoorden vragen in. Onderweg zijn er drie kontroleposten, waar de rally rijders ook een praktische proef dienen af te leggen. Het heeft geen belang,hoe snel men de voorgeschreven weg aflegt maar wel worden de deelnemers verzocht ten laatste om 19 uur de aankomst te bereiken en dat is het lokaal van V.Z.W., Veldstraat. Het trajekt is een goeie 30 km lang. Het inschrij vingsgeld bedraagt 40 frank per persoon, voor jongeren bene den de zestien en voor leden van V.Z.W. Veldstraat 20 frank. Een aantal prachtige prijzen zijn in de wacht te slepen door diegenen die met de vragen en de praktische proeven een rijke puntenoogst weten te vergaren. Duits theater Zaterdag 3 september om 20 u. treedt in de schouwburg van Temse een Duits toneelgezelschap op. Om 13 uur ongeveer is in het gemeentehuis van Elversele een receptie voorzien. Deze manifestatie wordt mee mogelijk gemaakt door Crea Groep Smaragd. Tuinfestival Voor de vierde maal organizeert Werk van den Akker en den Haard een tuinfestival. Zaterdag 3 en zondag 4 september kan je terecht op het voetbalplein achter de Spoorweglaan. Debat atoomwapens In de gemeentelijke feestzaal spreekt dokter De Neckere van «Medici tegen atoomwapens» vanaf 20 uur op uitnodiging van de Culturele Centrale. Aan deze spreekbeurt is een debat gekoppeld over «de waanzin van de atoomwapens» 053-70.02.83 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. ISchuimrubtjer, Latex, Staalveren, Super-Buttex. Bergemeersen straat 18, AALST 33/0321 ENDERMONDSE RIJSCHOOL 052-21.37.04 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool. Veldstraat 47, Sint-Gillts-Dendermonde. leert U sturen zoals 30/0076 ERMAN 052-21.38.10 Michem. Tapison, nylontapijt, en andere vloerbedekkingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St - Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen. 30/0322 'O-SPORT 052-21.17.50 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21. Lebbeke Kroostnjke Gezinszegels. 30O26C oto's Hofman Tel. 053/70.33.95 Schoolstraat 48°Aalst Gekend voor de laagste pnjzen Gespecialiseerd in de beste merken Alle benodigdheden en kleding 6/1633 IEUWLANDT 053-70.28.91 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onperhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116.9300 AALST 30 0354 UBLICITEIT 052-21.40.60 lUANDO 053-21.40.60 i om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken, k quis. quid. quo. quando. quomodo...enz. wie. wat. waar, I wanneer en hoe? Het antwoord op de vragen m verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper Is een blik in het verteden VAN LIMBERGEN RETRO, Kanestraat 73 in Aalst hennnert aan dit verleden onder vorm var in antiek-finish Kunstvoorwerpen wandtapijten dukties van gekende meesters Alomgekend voor salon-garnituren injpder y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fi|n resultaat aan uw rekiame- problemen Bel even naar Groep De Cuyper Lokeren. Tiende Eierstoet. Uitbundigheid genoeg (md)

De Voorpost | 1983 | | pagina 21