bbeek! se kunstkring Als ich C Jan organiseerde open atelier Gesla agd initiatie: f Jut? WSSXF^1 f I i - Wandelen met VTB-Wandelkring Affligem Barbecue in het stadspark te Aalst 24 - 2.9.1983 De Voorpost De Lebbeekse kunstkring «Als ich Can» ging vorig weekend de toer op. Heel wat leden van de kring waren vorige zaterdag- en zondagnamiddag, tijdens een ««open atelier» aan de slag op het erf van het «Hof ter Meys» op 't Fonteintje te Denderbelle. n De talrijke bezoekers vooral zondagnamiddag heerste er een gemoedelijke drukte konden er met alleen kennismaken met een negental kunstenaars in volle artistieke aktiviteit, maar daarnaast ook, in de schuur van de boerderij dan, het werk bekijken van leden van de kring. Zorgden de kunstenaars voor de geestelijke verrijking van de belangstellenden, wie dorst of honger had kwam in het "Hof ter Meys» evenzeer aan zijn trekken. Achteraf kregen de bezoekers overigens de kans, de scherpe geur van hooi nog in de neus, dit landelijke gedeelte van Denderbelle, dat t Fonteintje toch vormt, via een wandeling van dichtbij te verkennen. WILLY DE MEESTER - Deze Denderbellenaar heeft een opleiding als beeldhou wer aan de Dendermondse academie achter de rug. Hij exposeerde reeds diverse malen met de kunstkring en zet zich in een oud-leerlingenbond van afgestudeerden uit de Dendermondse beeldhouwklas in het leven te roepen. Hij was één van de initiatiefnemers tot dit «open atelier»- evenement, waarin hij ook een middel zag om de leek van dichtbij met het kunstgebeuren te laten kennismaken. Als beeldhouwer zal hij zich in de onmiddellijke toekomst concentreren op het maken van beelden van paarden en andere dieren, (pvr) Lebbeke. Willy De Meester P. Van San) STAF PELEMAN Lebbekenaar Staf Peleman is reeds ruim dertig jaar met het beeldhouwen, hoewel hij reeds vijfendertig toen hij academie begon te lopen. Exposeerde o.a. Schellebelle, Ukkel, Vlassenbroek, Bachte-Maria-Lee Dendermonde, Middelheim Antwerpen, Lebbeke Kreeg onlangs vanuit de States San-Francisco en D uitnodigingen werk van hem aldaar te expose maar heeft daar geen zin toe Afbeeldingen van drie beelden van zijn hand wor opgenomen in de jaarkalender 1984 van de «Bond zon Naam», (pvr) Mal Lebbeke. Staf Peleman, bedreven met hamer en beitel (P. V stro San) Lebbeke. Volgend jaar komen we beslist terug zegt Als ich Can voorzitter Achiel Vermeiren tot Hof ter Meys eigenaar Fons Hofman (P. Van San) ANDERS Bij een paar mensen, legt Als ich Can-voorzitter Achiel Vermeiren, het ontstaan van dit initiatief uit, ontstond de idee met de kring een nieuwe activiteit op te zetten. Eens wat anders te doen dan het publiek van de kring gewend is. Bovendien lag het in onze bedoeling een artistiek evenement te Denderbelle op te zetten. Een paar Belle naars zijn trouwens lid van de kring. Hoewel de idee vrij vlug uitgewerkt werd en aanvankelijk geopteerd werd voor de organisatie van één. dag «open atelier», werd uiteindelijk besloten er een tweedaagse van te maken. En vermits voldoende ruimte voorhanden bleek in het «Hof ter Meys» werd eveneens een tentoonstelling van werken van leden van de kring opgezet. Dergelijk initiatief voegt Achiel Vermeiren eraan toe, bevordert eveneens de goed relaties tussen de leden van de kring. Ze zien elkaar aan het werk, ontmoeten mekaar in andere dan gebruikelijke omstandigheden Gezien de bijval van het initiatief wordt er aan gedacht het volgend jaar te herhalen, uit te bouwen en aantrekkelijker te maken. Het kader voor dit open atelier was in elk geval origineel. De boerderij dateert uit de vorige eeuw (1867). Fons Hofman, een lid van de vijfde Hofman-generatie die er de landbouwersstiel beoefent, noemde zijn doening een klassiek gemengd bedrijf«Hof ter Meys». Het «Meyst- veld» ligt hier vlak over en ook de Meystbeek loopt in de buurt, verklaart hij Met Fons, zelf lid van de kunstkring, zal echter een eind komen aan het landbouwbedrijf. Hij is immers ongehuwd gebleven. In zijn vrije tijd tekent hij lang niet onverdienstelijk. Werk van zijn hand was trouwens te bekijken op de tentoonstelling, waaraan daarnaast ook Karei Halterman, Willy De Lathouwer, Herman Heyvaert, Pieter Ringoot, Staf Peleman, Frans De Leener, Willy De Meester en Karei De Boeck hun medewerking verleenden. Pierre Van Rossem LILY LEON Lily Leon, uit Denderbelle is een vierdejaars studente in de keramiekklas aan de Dendermondse academie. Kera miek vervaardigen betekent voor haar uitsluitend een hobby. Exposeren deed ze enkel in academieverband. Pas onlangs trad ze toe tot «Als ich Can», (pvr) Lebbeke. Pieter Ringoot P. Van San) PIETER RINGOOT KAREL DB BOECK Pieter Ringoot tekent en schildert reeds van in zijn jeugd. Tegen de gin van zijn ouders overigens. Deze Lebbekenaar liep academie te Brussel, Dendermonde en Aalst en exposeerde voor het eerst in het midden der zeventiger jaren. Hij schildert, naar eigen zeggen, voor zijn plezier, doet dus enkel wat hij graag doet en ligt er niet op gebrand zijn werken te verkopen, (pvr) Karei De Boeck is Denderbellenaar en vervaardigt ree zowat tien jaar olieverfschilderijen Hij liep slechts koi tijd academie, wat hij jammer vindt. Beroepsomstandi| Nikl heden beletten hem echter de studie af te maken. Hij k Pan echter rekenen op de kennis en de ervaring van Oudegemnaar Roger De Beul. De Denderbellenaar exposeerde reeds in Denderbellen 1 Affligem, Dendermonde en nam ook reeds deel a n>> groepstentoonstellingen opgezet door de kunstkring, i aap noemt zichzelf een weinig-produktief schilder. Ehfng datgene wat hem inspireert zet hij op het doek. (pvr) it-ei mmmr. Lebbeke. Karei De Boeck met een massa belangstellenden I Van San) LebbekeLily Leon (P. Van San) HERMAN HEYVAERT Wiezenaar Herman Heyvaert schildert pas sinds 1981 olieverfschilderijen en aquarellen. Hij liep vijf jaar acade mie te Aalst en zette individuele tentoonstellingen op te Affligem, Aalst en Hekelgem. Herman Heyvaert expo seert wel graag, maar heeft telkens spijt wanneer één van zijn werken verkocht worden, (pvr) Lebbeke. Karei Hallerman (P. Van San) KAREL HALTERMAN Karei Halterman is zowat dertien jaar bezig met het pen tekenen. Daarnaast etst hij ook en neemt af en toe het krabkarton ter hand. Deze Lebbekenaar exposeerde reeds tweemaal in de raadszaal van het gemeentehuis van de O.L. Vrouwgemeente, te Vlassenbroek en diverse keren in de schoot van de kring. Tijdens een deelname aan een wedstrijd te Roeselare behaalde hij een eervolle vermel ding. (pvr) Lebbeke. Marie-Rose Courtmans IP Van San) ROSE-MARIE COURTMANS Rose-Marie Courtmans, een Lebbeekse,boetseert, tekent en schildert. Tekenen heeft ze altijd beoefend, vier jaar geleden begon ze beeldhouwen te volgen aan de Dender mondse academie en drie jaar geleden begon zij het penseel te hanteren. Nam totnogtoe enkel deel aan groepstentoonstellingen. Een paar maanden geleden werd ze lid van de kunstkring, (pvr) Op zondag 4 september pakt de VTB-VAB-Wandelkring andermaal uit met een veelbelovende wandeltocht door-! heen een deel van het Pajottenland. Samengekomen wordt aan het kerkje van Asse-Terheide langsheen rijks weg nr. 10, de oude Brutfselsesteenweg, op zowat 10 km van Aalst. Bij de startplaats is ruime parkeergelegenheid. Onder leiding van Roger Verbeeren wordt het een heerlij ke tocht doorheen een golvend landschap waar hoppebel- len geuren. Gewandeld wordt langs het «Hof ter Lange Bomen» en de «Eenhoorn» naar Koutertaverent en over de heuvelkam naar de eeuwenoude «Kruisborrekapeh Na een verfrissing in de landelijke herberg «De Koekoek» waar eventueel de knapzak kan worden aangesproken wordt teruggekeerd langs «de Morette» met de onthoofde windmolen en door het pittoreske Asbeek. Een familiale wandeltocht waar iedereen welkom is. minder goed weder zijn laarzen gewenst. Het tan Ori dert h. Lebbeke. Herman Heyvaert aan hel werk (P. Van San) Lebbeke. Willy De Lathouwer (P. Van San) WILLY DE LATHOUWER Deze Lebbekenaar begon in 1975 met het beoefenen van de schilderkunst. Twee jaar later vond zijn eerste exposi tie plaats. In het Lebbeekse gemeentehuis. Achteraf expo seerde hij o.a. te Dendermonde, Affligem, Hekelgem, Groot-Bijgaarden, Oudegem en opnieuw te Lebbeke. Naast het schilderen van hoofdzakelijk landschappen en marines beoefent deze Lebbekenaar ook de kunst van het krabkarton. Zijn eerstvolgende individuele tentoonstel ling heeft plaats te Lebbeke, waar het publiek tijdens de komende kermisdagen kan kennismaken met zijn wer ken in het huis Blanquaert (achterzijde gemeentehuis), (pvr) Voor de vierde maal organizeert het syndikaat van de Verenigde Vleeshouwers van Aalst een barbecuedag voor de minder-validen. Zo kregen in het verleden de vzw Levensvreugde, de beschuttende werkplaats, vzw Schoon- derhage en nog anderen een deel van de opbrengst. Zondag 4 september is weer zo een heuglijke dag. Vanaf 12.30 uur kan men in het prachtig kader van het stadspark; terecht voor een zomerse maaltijd. Men heeft de keuzej tussen «lendestuk op grill», «zigeunerspies op grill» en; «barbecueworsten op grill». Voor de muzikale omlijstinj zorgt DJ Marc Van de Steen. Tussendoor zullen bekendt Aalstenaars voor de komische noot zorgen. Kaarten vooi deze barbecue zijn vanaf heden te koop bij volgende slagers: A. 't Kint, L. De Lil, J. De Meersman. G, Vanj Neck, C. De Vidts, Fr. Moens, G. Van de Wiele, H. Dewaele, M. Van Mulders, Fr. Moens, A. Coppens, Fr. De Jaeger, R. De Ridder, G. Derde, J. Liebaut, M. Mollaert, M. Nevens, G. Van de Steen, R. Van den Steen, I. Van Stichel, Wellekens-Van Nuffel, N, Willems, Wil liams en E. Moens. (hjmf tke

De Voorpost | 1983 | | pagina 24