Tweeduizend op sportfeest in Kruibeke 8 september: Internationale dag van het alfabetiseringswerk van de Unesco Grote kermis te Moerzeke en Kastel Jeugdatelier Vrij organiseer! Week van de jeugd in Berlare Sterfeesten: te land, te water en in de lucht 26 - 2.9.1983 - De Voorpost Sint-Niklaas. Naar Lokers voorbeeld werd ook op de Sterfeesten een badkuipenr ce georganizeerd. (lv) ■W7J Sint-Niklaas. N.a.v. de vierde Sterfeesten knutselde de waterpoloklub van Smfj Niklaas een groot vlot ineenJe kan er zelfs in overnachten, (lv) non. Bij de KLJ Vendelzwaaien, wimpelen, ritmiek, pyramides bouwen. Zwijnaarde, bij de meisjes Een volks gebeuren veeleer, al ging de KLJ-happening in won Bazel. Kruibeke onder de benaming «sportfeest» door. Zowat Het koordtrekken werd door tweeduizend mensen bewogen zich op of rond het domein °(mg°fsJs„„eTüê aan de Broekdam-Noord: een vgftienhonderdtal deelne- Bolks^>nseJndë B mdsj(.s ujt mers uit heel de provincie, nog eens zo n vijfhonderd Haascjonk en Bazel toonden supporters-toeschouwers ook. hun kunnen op uitstekende Volwassenen die in kleine groepjes leren lezen en schrijven. Een fenomeen dat een paar jaar geleden nog grote verbazing opwekte, maar dat de laatste jaren bij meer en meer mensen tot de dagelijkse realiteit is gaan behoren. Toch zijn er nog te veel mensen die niet weten dat op 30 plaatsen in Vlaanderen aan deze problematiek gewerkt wordt. Dit is uiteraard het spijtigst voor kandidaat kursis- ten, de mensen die moeite hebben om zich op het vlak van lezen en schrijven, behoorlijk uit de slag te trekken. Vooral voor die mensen die nog niet van ons bestaan op de hoogte zijn. grijpen we ook dit jaar de internationale dag van het alfabetiseringswerk aan om ons bekend te maken. In Dendermonde zijn we met zijn vijftig. Kursisten en vrijwillige begeleiders die, verdeeld over groepjes van 3 tot 7 mensen, wekelijks samenkomen om aan de lees- en schrijfwaardigheid te werken. In deze groepjes gaat het er zeer gemoedelijk aan toe. Er wordt geleerd wat men wenst te leren. Er wordt rekening gehouden met het leertempo van iedereen. Er is tijd voor een praatje en een drankje. Iedereen helpt iedereen Zowat om de drie weken komen de begeleiders apart samen om de gang van zaken te bespreken. Kent u mensen in uw omgeving die zich niet zo goed uit de slag kunnen trekken wat lezen en schrijven betreft, vertel hen dat we bestaan. Ze kunnen steeds kontakt opnemen tijdens de kantooru ren, persoonlijk op Sas nr. 17 in Dendermonde. of telefonisch via het nr. 052/21.92.82. Bent u anderzijds geïnteresseerd als kandidaat vrijwilliger om zo een lees- en schrijfgroep te begeleiden? Neem dan kontakt op hetzelfde adres. We vragen geen diploma's, alleen veel energie en de bereidheid om te leren van mekaar. Kruibeke. De afdeling Melsele, meisjes, present op hel KU-sportfeesl (dw) Deelnemers uiI Temse op het KU-sportfeest in Kruibeke. (dw) KU-sportfeesl in Kruibeke DU is een gemengde groep uil Bei eren (dw) Vereccïr ui. SIcM.ngc, De beste jongens-atleten wer- leke het basiswimpelen voor Sleidingse zege ook bij de leer- den door heI 8ewe" tieisjes.hetkeurwimpelen.de meesters, met primus Jons gem geleverd la g'ldetrofee bewimpelen en Wouters ZLgSL SUSSt de gildetrofee keurwimpelen. turaers-pyramideboliwers streek van Lovendegem. en Bclsele was het best in het den. Bij de jongens presteer- Sint-Niklaas was derde vndelen en Jan Malfliet uit den die van De Pmte het best. Veel show en charme dm nj- I amme deed zich als beste bij de meisjes was Vrasene dens het voorb. e weekend ,n ti mboer opmerken. De finale eerste en in het gemengd on- Kruibeke. De stoet zette zich II Jividueel Brechts werd ge- derscheiddc zich Melsele. Zo- rond één uur s middags vanop u noen door Hendrik Hebbe- wel de bondsreeks voor jon- het plaatselijke kerkplein ,n re -ht uit Kluizen en bii het gens als de bondsreeks voor beweging en dra bereikte men dv bbel Brechts waren Rudv meisjes werd door het team het feestterrein. Daar ging het Me.ul en Rudy VercautereJ van Vrasene gewonnen. In de er dus geanimeerd en enthou- vau Belsele de besten. In het vrije ritmiek voor jongens won siast toe. Tijdens het eerste week-end aansluitend hierop een open van de maand september is het luchtbal. traditiegetrouw grote kermis te Dinsdag 6 september is het Moerzeke en te Kastel. Ter jaarmarkt te Moerzeke-Dorp, gelegenheid hiervan worden voor groot- en kleinvee. Er verschillende manifestaties zijn 35.000 fr prijzen, 's georganiseerd door Moerzeek- Avonds is er te 22 uur groot se en Kastelse verenigingen, vuurwerk op het Dorpsplein Op zaterdag 3 september is er van Moerzeke. Woensdag 7 te Kastel, te 15 u. op het nieuw september is het naar jaarlijk- kaatsterrein een kaatswed- se gewoonte jaarmarkt te Kas- strijd in het kader van het tel. Ook daar zijn er mooie Kampioenschap van België, geldprijzen te winnen. De Vlaamse Pedaalridders richten die namiddag op het Wykkermissen Dorp te Moerzeke een wieier- Elk jaar organiseert het be- wedstrijd in voor Juniores, stuur van de Kouterstraat, Start te 15.30 u. Te 17.30 u. Moerzeke, op de donderdag heeft de officiële opening na grote kermis te Moerzeke, plaats van de retrospektieve nu 8 september, de Kouterker- Edward Pas in het Rusthuis mis. In de namiddag is er een St.-Jozef, te Moerzeke. De wielerwedstrijd op de Kouter, opening van de Grote Kermis die ingericht wordt door de te Moerzeke gebeurt door de Vlaamse Pedaalridders, Deze V.V.V. Moerzeke op het junioreswedstrijd start te 15 Dorpsplein van Moerzeke. Te uur. Ook zal de tentoonstelling 19.45 u. is er o.a. de traditio- van Victor Suy «Eén schilder, nele sjiekenworp, een demon- dertig schrijvers» in de Oude stratie van kunstfietsen en een Maalderij, voor het publiek rondgang van de Kon. Fanfare open zijn van 18 tot 22 uur. Eendracht uit Moerzeke. Het hoogtepunt is de verlichte Zondag 4 september zijn de avondmarkt, die elk jaar zeer schilderwerken van Victor Suy veel volk lokt naar de Kouter. «Eén schilder, dertig schrij- Vrijdag 9 september is er eer vers», te bezichtigen in de Ou- wielerwedstrijd in Kastel, die de Maalderij in de Omme- georganiseerd wordt door het gangstraat te Moerzeke. Deze Komitee van Stuyfbergen en tentoonstelling is die dag open De Braakstraat De start van van 10.30 u. tot 12.30 u. en van de eerste reeks is te 14 ui" - 16 tot 20 uur. Ook de tentoon- Stuyfbergen. stelling Retrospektie Edward De dag nadien, zaterdag 10 Pas, is die dag voor het publiek september is het Dijkkermis te toegankelijk van 14 tot 21 uur. Kastel waar in de Tuinbouw- Te Kastel geeft de Kon. Fanfa- laan een wielerwedstrijd zal re St.-Cecilia uit Kastel, haar doorgaan voor liefhebbers zomerconcert te 19 uur in de W.A.O.D. Er zijn twee reek- Baasrodeveerstraat. Diezelfde sen en de eerste start is te avond is er in café De Blaas 14.30 u. Zondagavond 11 sep- een amusementsavond, opge- tember is er te 20 uur bal met luisterd door de plaatselijke Radio Special, radiozender Radio Special. Wanneer wij dit kermispro- Maandag 5 september organi- gramma bekijken, dan mag seren de inwoners uit de Schel- men denken dat men in Moer- destraat en de Pastoor Ver- zeke en Kastel zinnens is om scheldenstraat vanaf 19 uur Grote kermis fors te vieren, een verlichte avondmarkt met (bd) Inschrijven voor Sportkwis Voor de Sportkwis. georganiseerd in het kader van de «Week voor Vrijetijdsbesteding» kan u inschrijven tot 10 september e.k. bij de dienst «Sport en Rekreatie», Stad huis, Grote Markt 3 te Aalst (053-77.11.11. toestel 282). Deze sportkwis heeft plaats op zondagavond 25 september in de Keizershallen tijdens bedoelde «Week» Er zijn praktische opdrachten doch ook theoretische vragen over, sportreglementen, sporttechnische kennis, sportaktivitei- ten en -varia. Gedurende de laatste veertien sen welbekende Week van de gedanst, toneel gespeeld, ge d-igen van de vakantie hebben jeugd. Verdeeld in leeftijds- zongen en nog veel meer on er 92 kinderen van 3 tot 14 jaar groepen werd er geknutseld, de deskundige leiding van ee 15-tal monitoren trices. Er werden daguitstapjes ge- Sint-Niklaas. Vissersklub De Zeester had t.g. v. de vierde Sterfeesten een stukje van de vijver afgebakend, en daarin kon je naar forel hengelen. Het was één van de meest geslaagde manifestaties op De Ster. Andere toppers waren beslist hel rattespel van de Sint-Niklase Lijnvissersklub (met Jean-Marie Pfaff die door een gaatje mocht kruipen en dan kon je een prijs winnen) en het springkasteel, dooi onze uitgavengroep nabij de speeltuin opgesteld en waarbij de jongelui een hele zondag rijtje stonden te schuiven om even te mogen wippen, (foto lv) 'lale s he Hie te 'v ellen Sint-Niklaas. Nabij het strand op de Ster brachten de jongelui speelgoed en l toestanden aan de man op een kinderprullenmarkt». (lv) moni" maakt naar het Donkmeer, de Eendenkooi, het Provinciaal Domein te Wachtebeke naar het zwembad te Wette- ren. Er werd ook een fantasti sche reis naar de Efteling geor ganiseerd, waar ook vele ou ders aan deelnamen. Dankzij de goede samenwerking tussen de monitoren en de kinderen was het mogelijk op de laatste avond van de veertiendaagse een Vlaamse Kermis in te rich ten, waar de ratjes heel hard liepen, de waarzegster vele mensen gelukkig gemaakt heeft en het ballenkraam meer dan eens opgetimmerd moest worden. Ook de pannekoe- kenbak was een reuzesukses door de aanwezigheid van alle kinderen en hun ouders en ook vele vrienden en sympatisan- ten. Voor de monitoren en monitrices was dit een aanzet om reeds plannen te maken voor de volgende Week van de jeugd. Verdere aktiviteiten van jeugdatelier «Vrij» zijn er ie dere woensdagnamiddag vanaf 13 30 u. Dit in het nieuw wcrkatelier, Dorp 101 te Berlare, Met kermiswoensdag 28 sep tember is er toneel in het ate- Berlare Jeugdatelier Vrijwas terug aktief voor kinderen met allerlei attrakties en kreatieve werken. Heel wat deelnemers genoten lier door een toneelgroep uit onder leiding van Martha Tackaert van een e vazkantie (jj) Wetteren. Sint-Niklaas. Zelfs vliegers maken, het kon tijdens de Sterfeesten. Leden van raad van de derde leeftijd stonden voor inlichtingen ter beschikking van hen graag vliegers willen leren maken, (lv)

De Voorpost | 1983 | | pagina 26