laagde Achterhoffeesten Hamme l Roger Veldeman uit Oudegem herhaaldelijk primus in Sint-Niklaas Danig druk weekend in Sint-Niklaas .-Temse Driedelig rallykampioenschap van Aalst niseert volksfeest Wase ambachtslui stelden deuren open De Voorpost - 2.9.1983 - 27 ooi\ al iele Achterhoffeesten. Er was zeer veel volk opgekomen om de feestelijkheden bij te wonen. Ie s het voorbije weekend was het feest in het Achterhof, een centrumstraat van de nte Hamme. Dit was voor de aanvang van de feesten reeds goed merkbaar, want aan elk huis in het Achterhof, hing een wimpel, met het symbool van de straat, de toren. Enkele weken geleden hadden de inwoners van deze straat, naar jaarlijkse nte, hun wijkburgemeester gekozen of beter gezegd, herkozen, want Jan Van itten blijft de wijk-Burgemeester van het Achterhof voor het komende jaar. Achterhoffeesten. Aan de rommelmarkt namen ook de kinderen deel (vh) uur werd hij zaterdag "V ustus plechtig afgehaald o woning door zijn twee ten. Margriet Gcerinck ert Van Haver en door iekgroep van de karna- niging Vermaak onder de Buntstraat. Dit was voor twee dagen feest- n het Achterhof. In zijn ak beloofde de Burge van het Achterhof al- tt werk te zullen stellen de inwoners vrijstel- cunnen bekomen op de g voor huisvuil. Ook '"'4 de Watertoren in een :n omtoveren. Dit laat- td werkelijkheid want n in de watertoren gaan een glaasje bier. dat uit een kraan van de water toren vloeide. Zondag 27 augustus was het een volgeboekt programma Er was een rommelmarkt, een ballonctjeswedstrijd, er wer den pannekoeken gebakken, de kinderen konden zich ver maken op de kindermolen of konden met kleine autoscoo ters rondrijden. Men kon ook eens gokken naar het gewicht van een konijn voor de prijs van 20 fr. Hier en daar trof men in de straat iemand aan die een oud beroep uitoefen de, zoals een mandenvlcchter. een kantwerkster, een stoelen maker, enz. Burgemeester Baert en zijn echtgenote kwamen ook een goeiedag zeggen aan «kollega Jan». De Jan had wel geen echtgenote om voor te stellen, maar hij heeft er aan iedere vinger... De feesten werden zondag avond afgesloten met de op voering van een wagenspel door de toneelgroep «Mensen "achter de dijk». Daarna werd er nog tot in de vroege uurtjes gedanst in de tent, terwijl men het bier uit de water(bier)to- ren opdronk. Het waren alles zins opnieuw geslaagde Ach terhoffeesten te noemen, die mochten rekenen op een mas sale belangstelling en het mooie weder. (bd) 5 C('seslen- Allerlei oude beroepen werden uitgevoerd, zoals draadspinnen en Provinciale rundveeprijskamp Zondag j.l. vond op de Grote Markt te Sint-Niklaas de tweejaarlijkse provinciale prijskamp van het wit-rood rundveeras van België plaats. Die werd ingericht door de Oostvlaamse Vereniging van Kwekers en Houders van Rundvee, in samenwerking met en steun van het ministerie van landbouw, het provincie bestuur van Oost-Vlaanderen, het stadsbestuur van Sint- Niklaas en het komité van de fokveedag St.-Niklaas. Het weer viel mee en enkele honderden rundveehouders en liefhebbers uit heel de provincie waren komen opda gen. Bijna driehonderd dieren waren ingeschreven, die afkomstig waren van een 75-tal rundveehouders. Dat ook de boeren uit het Waasland en de Denderstreek van de party waren en heel goede resultaten boekten moge blaken uit de hiernavolgende uitslagen. U kunt o.m. vaststellen dat Roger Veldeman uit Oudegem een massa eerste prezen in de wacht sleepte. Uitslagen Stieren geboren tussen 16.09.82 en 28.10.82: 4de Leus Joris uit Erpe, 5de Baert Theo- fiel en Guido uit Hamme; 14de Hillaert Maurice uit Eksaarde. Stieren geboren tussen 16.08.82 en 15.09.82: 2de Baert Theofiel en Guido uit Hamme, 8ste Van Damme ge broeders uit Waasmunster. Stieren geboren tussen 16.07.82 en 15.08.82: 1ste Vel deman Roger uit Oudegem, 4de De Cock Jozef uit Melsele. Stieren geboren tussen 16.04.82 en 15.07.82: 1ste en 7de Veldeman Roger uit Ou degem; 10de Segers Armand uit Bazel. Stieren geboren tussen 01.01.82 en 15.04.82: 1ste, 2de en 6de plaats: Veldeman Ro ger uit Oudegem, 3de plaats: Van Royen Raf uit Haasdonk. 7de Martens Jozef uit Zele en 8ste plaats: Van Moer Petrus uit Melsele. Stieren geboren tussen 01.07.81 en 31.12.81: 1ste C.S. Pauwels Eduard uit St.-Ni klaas, 3de De Proft Pierre uit Lebbeke, 4de: Verdoorent Hendrik uit Bazel. Stieren geboren tussen 01.01.81 en 30.06.81: 7de Van Langehove Jozef uit Dender belle en 9de Van Moer Petrus uit Melsele Stieren geboren vóór 01 01.81: 5de Vercauteren Leon uit Bel- sele, 6de C.S. Boel Frans uit Haasdonk. Niet-gekalfde vaarzen geboren tussen 01.10.81 ert 28.02.82: lste Veldeman Roger uit Ou degem, 2de Leus Joris uit Er pe, 6de Baert Theofiel en Gui do uit Hamme; 7de Van Royen Raf uit Haasdonk, 10de De Vliegher Michel uit Steke- ne. 11de Baert Theofiel en Guido uit Hamme, 14de Boel Frans uit Haasdonk. 16de Leus Joris uit Erpe, 17de Van Royen Raf uit Haasdonk en 18de Vermeulen Frans uit St.- Niklaas. Niet gekalfde vaarzen geboren tussen 28.02.81 en 30.09.81: lste - 8ste en 15de plaats: Vel deman Roger uit Oudegem. 4de. 9de en 13de plaats: Ver meulen Frans uit St.-Niklaas, 6de plaats- De Vliegher Michel uit Stekene, 10de plaats: Baert Theofiel en Guido uit Hamme, 12de plaats. Helincks André uit Bazel, 14de plaats: Boel Frans uit Haasdonk. Gekalfde vaarzen geboren na 28.05.80: 3de: Van de Vijver Louis uit Melsele, 5de en 8ste: Veldeman Roger uit Oude gem, 7de Vermeulen Frans uit Sint-Niklaas, 9de en 10de Ros- saert Marcel uit Belsele. Gekontroleerde koeien gebo ren na 28.08.79: 2de, 5de, 10de en 16de: Veldeman Roger uit Oudegem, 4de en 8ste plaats: Baert Theofiel en Guido uit Hamme, 11e en 12de: Leus Joris uit Erpe, 14de plaats: Vermeulen Frans uit Sint-Ni klaas, 17de en 18de plaats: Rossaert Marcel uit Belsele. Gekontroleerde koeien gebo ren tussen 29.08.78 en 28.08.79: lste en 5de plaats: Baert Theofiel en Guido uit Hamme. 2de plaats: Veldeman Roger uit Haasdonk. 3de en 8ste plaats: Boel Frans uit Haasdonk, 7de, en 13de plaats: Vermeulen Frans uit Sint-Niklaas, 19de plaats: Ros saert Marcel uit Belsele. Gekontroleerde koeien: gebo ren voor 28.08.78 en gekalfd voor 16.11.82: lste plaats. Baert Theofiel en Guido uit Hamme, 4de plaats: Van Royen Raf uit Haasdonk. 9e en 12de plaats: De Cock Jozef uit Melsele, 11ste plaats: Schelfaut Johan uit Belsele, 13de. 14de en 15de: Rossaert Marcel uit Belsele. Gekontroleerde koeien gebo ren vóór 28.08.78 en gekalfd tussen 16.11.82 en 28.02.82: 2de plaats: Veldeman Roger uit Oudegem, 5de plaats: Van Langenhove Jozef uit Dender belle. 11de plaats: Rossaert Marcel uit Belsele, 13e, 16e en 18de plaats: Van Royen Raf uit Haasdonk. 14de plaats: Vermeulen Frans uit Sint-Ni- klaas. Gekontroleerde koeien: gebo ren voor 28.08.78 en gekalfd na 38.02.83: 4de en 11de plaats: Veldeman Roger uit Oudegem, 15de en 19de plaats: Van Royen Raf uit Haasdonk, 20ste Schelfaut Jo han uit Belsele en 21ste Ros saert Marcel uit Belsele. Tenslotte werd het kampioen schap van de jonge koeien ge wonnen door Boel Frans uit Haasdonk. ADMO In vedette zaterdag en zondag in Sint-Niklaas vanzelfsprekend de «vredesfeesten», ofte de bal lons. Welk showprogramma van unieke makelij daarrond werd geweven leest u op een andere plaats. Maar er is méér voor wie er even wil op uittrekken. Het ACW organizeert in de gebouwen van het Gildenhuis een vrijetijdsvierdaagse en vlakbij is er de braderie van de Nieuwstraat. Zaterdag en zon dag viert Chiro Staderas in Belsele het dertigjarig bestaan met zaterdag o.m. een voetbaltreffen op het terrein van Duizend Appels en zondag een spelenamiddag. Zondag 126ste missiestoet in Si- naai. vanaf 15 u. kan je die optocht gaan bekijken. (wv) iterdag 3 september het A.C.W. te |en volksfeest, dat in de slechte weersom- :dcn tijdens de jong- im Novarumvicring plaatsvinden, start te 14 uur met :ht die vertrekt aan 't Volk in de Oever die verder trekt langs iel Wauterstraat, Kas- Consciencestraat, Wilfordkaai en lm zo terug aan het 'n 'jan te komen. Aan deze werken mee: de ka- werkersharmonie Recht Door Zee, alle afdelin gen van de katholieke turnkring Willen is Kunnen, volksdansgroep Krabbeke Steur. KLJ-vendeliersgilde Scheldemeeuwen en to neelkring Oberon met een openluchtwagenspei. Om 14.30 uur treden al deze verenigingen op in de tuin van Het Volk waar voldoende zit plaatsen zullen voorzien zijn. Om dit feest nog een extra gezellig tintje mee te geven zullen frisdranken verkrijgbaar zijn. (r.v.) Wie nog wil meedoen aan het driedelig rallykampiocnschap van de stad Aalst moet zich reppen. De eerst proef, een pcriodezoektocht «ken uw stad» wordt immers afgesloten op 4 september en de tweede proef, de zevende de Terlin den voetrally vindt plaats ook al op zondag 4 september. De periodezoektocht «ken uw stad» is een zoektocht van on geveer 3 kilometer doorheen het stadscentrum van Aalst. Voor deze zoektocht kan men inschrijven bij de Dienst voor Toerisme, Belfort, Grote Markt te Aalst zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op de andere dagen van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 17.00 uur. Alle antwoorden zijn ter plaatse te vinden zonder ge bruik te moeten maken van boeken of naslagwerken. De deelnemingsprijs bedraagt voor leden VAB 200 F, voor de anderen 225 F, Er worden vragen gesteld over de Grote Markt, het Belfort, de Sint- Martinuskerk. het Oud Hospi taal. het Begijnhof, het st tion, enz. Een ideale trip voor het hele gezin dus. Prijs uitreiking met diamontage op zondag 18 september om 19.00 uur in het jeugdhuis Terlinden. Raffelgemstraat te Aalst Zondag 4 september heeft de zevende voetrally Terlinden plaats, de tweede proef in het kader van het driedelig rally kampiocnschap van de stad Aalst Inschrijvingen kunnen geno men worden in het jeugdhuis Terlinden, Raffelgemstraat te Aalst (nabij de Sint-Anna- kerk) van 12.30 u. tot 14.30 uur. Inschrijvingen kunnen ge nomen worden door VAB le den aan 60 F, voor de anderen aan 80 F. De prijsuitreiking heeft dezelfde avond plaats als deze van de periodezoektocht Tenslotte is er op zondag 18 september de derde Ajuinen autozoektocht. Een familiale uitstap van ongeveer 30 kilo meter. Inschrijvingen: jeugd huis Terlinden van 12.30 tot 14.30 uur. Prijs: leden VAB en Stoc 225 F; niet-leden 250 F. Elke rally heeft een aparte prijzentafel Er is een gevoeli ge reduktie voorzien voor wie deelneemt aan de drie zoek tochten: leden VAB 450 F, anderen 500 F. Een beker en een superprijs voor degenen die het beste klassement heeft over de drie rally's samen. N.a.v. het ambachtelijk open deurweekend kon je in Haasdonk, aan de Perstraat 33, gaan kijken waar «Abraham» Moortgat z'n mosterd haalt: een kruidige belevenis. (Iv) Retromode misschien, ma maar leuk alleszins. Een tochtje met de postkoets of paardetram doorheen het zomerse, ambachtelijke Waasland. (Iv) Cortewalle-Beveren. De paardetram, hét vehikel van het ambachtelijk weekend in het Waasland, hield halt nabij het kasteel. De deelnemers kregen een drankje aangeboden. (Iv) t lip**® .win In het Oostjachtpark, aan de grens Sint-Niklaas-Temse, gunde orgelbouwer Prinsen een kijkje in z n unieke kollektie melodiemakers. Zaterdag en zondag kon je n.a.v. de ambachtelijke open deur de kermissfeerproeven. Wondere toestanden van toen. (Iv) Stekene. Tot enkele jaren geleden baatten de broers Omer en Emmeric Calle als taatsten in het Land van Waas, nog een vlasbewerkingsbedrijf uit. Vorig week 'ende kon je aan de Heistraat 80 met eigen ogen konstateren hoe het zwengelen in z'n werk gaat. (dw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 27