Jobuco Buggenhout met ambitie SK Beveren vol vertrouwen tegen buur Lokeren Waar is de goede richting? KNIP UIT: COmAR SPORT 25/30% are De Proft ibal. V.l.n.r.: J. De Maerschalck, C. Bas, V. De Donder, J. Van Hoezen, A. illard, A. Poppe, M.J. Reniers en F. Wille kens of een vrijwel voltallig Robucobe- (wvc) De Voorpost Woensdag voetbaltopper op Freethiel Woensdag is het weer sporthoogdag in het Waasland. Dan vechten op Freethiel SK Beve ren en Sporting Lokeren voor de zoveelste keer een duel uit. Een duel dat nu erg vroeg in de kompetitie valt maar dat voor beide teams toch weer belangrijk is. Beveren en Lokeren startten erg goed het nieuwe voetbalseizoen en de twee burenklubs lijken een belangrijke rol te zullen spelen in de vaderlandse voetbalkompetitie. Beveren is biezonder gemotiveerd voor het nieuwe duel tegen Lokeren. De ploeg draait goed en met Schönberger opnieuw in grootse doen lijkt de ploeg alles te kunnen verzetten. Heinz is zeer tevreden dat Paul Theunis op Freethiel bleef want dat maakt het voor hem naar eigen zeggen veel makkelijker om spelen. Het Beveren van het nieuwe voetbalseizoen is volgens de Duitse middenvelder ook mentaal veel weerbaarder. Dat blijkt vooral op verplaat sing waar geel-blauw in het verleden meer dan eens nodeloos punten verloor. De aanval loopt lekker en dat ondervond vorig weekend nog Hannuit dat op Freethiel zeven bekerdoelpun- ten moest verwerken. Co-trainer Rik Pauwels had het over de geweldige samenhang die er in de kern heerèt. Iedereen werkt voor iedereen en er heerst een gezellige werksfeer. Dé nieuwe ling Armin Görtz, hij lijkt de lieveling van het Freethielpubliek te worden, heeft zich geweldig sn^l aangepast. Tegen Hannuit draafde hij ook het gras op en daar bewees hij opnieuw een ideale klubspeler te zijn. De Waalse doelman ondervond trouwens ook dat Görtz als schutter zijn mannetje kan staan. Er wordt bij Beveren duchtig getraind want men beseft dat het tegen het 'nieuwe' Lokeren hard knokken wordt. Maar iedereen loopt rond met het volste vertrouwen. Thuis blijft SK altijd nog wat meer kunnen en met een ongetwijfeld zo goed als uitverkocht Freethielstadion weet geel-blauw zich woensdagavond ook van de nodige vokale steun verzekerd. Het bezoek van gebuur Lokeren is de eerste echte topper op Freethiel. Ook de eerste thuiswedstrijd waarin Beveren de volle buit kan binnenhalen. Daarna komt de eerste Europese opdracht. Maar daaraan wordt nu nog niet gedacht. (hugo aerts) Schoolstraat 54 - Koolstraat 159 AALST - Tel. 053/21.25.56 Waardebon - Voetbalschoenen KOPA MITRE - 500 F LE COQ SPORTIF - 400 F- 1000 F ADIDAS, PUMA, PATRICK - 350 F Op vertoon van deze aankondiging kan U uit zonderlijk genieten van deze unieke aanbieding De Voorpost - 2.9.1983 - 29 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05^21.40.60 :gavond had Robuco Buggenhout de pers uitge- [d in de lokalen van brouwerij Bosteels. Het een informele babbel waaruit toch bleek dat co met ambitie naar het seizoen 1983-4)4 toe- er! sitter A. Poppe dankte eerst ere-voorzitter Ro- Buys en zijn echtgenote voor de financiële en op le steun die de firma Robuco de handbalploeg ent en ook o/voorzitter J. Van Hoezen begon met 'dankwoord aan mevrouw Poppe en wees erop 1. Poppe op 5 jaar tijd heel wat verwezenlijkt mVan Hoezen dan even srwachtingen van Ro- op een rijtje zette leek is dat het bestuur van inhout over een gezon- sis realisme beschikt, het herenteam hoopt op een plaats binnen rste vijf van het klasse wat met de gereali- transfers zeker in het bereik ligt. Voor de dames- ploeg ligt de ambitie hoger. Na het opvallend seizoen 1982-1983 tipt men R. Verest en C° als titelkandidaat en J. Van Hoezen wees erop dat de jeugd de volle aandacht zal krijgen aangezien het duidelijk is dat dit de beste investering is die de klub kan doen. ;r >oren te Dendermonde opl9mei 196. Robucotrainer is als 22-jarige de jongste trainer uit T ierde afdeling van de V.H.V. Hij is jong maar zeker r t onervaren. Marc meet 1,78 m en weegt 70 kg. beëindigde dit jaar zijn studies als industrieel enieur in de Biochemie. be rc begon als speler bij de miniemen van Avanti |ai ibeke in 1972. Hij doorliep alle jeugdreeksen en laaide meerdere kampioenstitels Tnet de jeugd- egen van Avanti Lebbeke. rc De Proft werd opgeroepen voor de scholieren ectie van de V.H.V. en ook meerdere malen voor de ionale junioren selectie. speelde meerdere malen in het eerste team van anti, maar een echte doorbraak kwam er niet. nam deel aan de Fisec-spelen in Linz (Oostenrijk) de nationale schoolhandbalploeg. n d rc betwistte als speler het internationaal tomooi te 1 amo in Italië.Ter plaatse was Mare ook actief als 3u> eidsrechter. Marc is momenteel nog actief öe leidsrechter in de B-categorie. o i 17-jarige leeftijd was hij reeds jeugdtrainer bij n J anti Lebbeke en werd vice-kampioen van Belgie tvirc stapte in 1981 over naar H.C Robuco eerst als D rfer en later in het seizoen ook als trainer ter iscl vanging van zijn broer Jef De Proft Marc is ur menteel opnieuw speler-trainer en is tevens ver- ngi (woordelijk voor het volledig sportiefbeleid van de :me b. imc )at Mare De Proft met zijn beide voeten op de grond en jft leiden wij af uit een kort gesprek dat wij met n hadden: aggenhout komt van ver terug, wij zullen er het ste van maken. Ut wil mij niet aan voorspellingen gen. Met de gerealiseerde transfers komen wij er rkerjvoor dan één seizoen geleden maar onze .hterkant blijft nog een probleem aangezien J. De lerschalk wegens familiale omstandigheden niet 1% beschikbaar is. Ook verdedigend loopt nog niet es op wieltjes, hier moet nog hard worden gewerkt, sttemin geloof ik in de mogelijkheden van Robuco. Hen sfeer is uitstekend en met W. Van Der Borght rloi bben wij de man die de klasrijke J. Brouillard naar n hoog niveau tilt. Ook F. Van Gucht kan uitgroeien een speler van grote waarde, net als Rombaut. I Bttemin mag men de verwachtingen niet overdre- n hoog stellen, dat kan alleen maar frustrerend irken op de ploeg». EVA De aanwinsten Vik De Donder zal dit sei zoen op de bank van Robuco te vinden zijn als coach. Vik werd geboren te Opwijk op 11 december 1945. Hij is tewerk gesteld als sa- les manager bij Makita. Viktor is reeds sinds 1966 aangesloten bij de BHB en vanaf 1976 lid van Klub Me- chelen. Hij oefende hier ge durende vier jaar de functie uit van coach. Vanaf 1983 werd hij lid van Robuco en tevens ook coach. Zijn ambi tie: maximum 2 seizoenen in 3* afdeling spelen, daarna naar 2* nationale en na en kele seizoenen de doorstoot naar eerste. Peter Rombaut Geboren te Lokeren op 2.11.61. Peter is momenteel werkloos vertaler. Hij speel de 5 jaar bij H.C. Lokeren en werd laureaat van de stad Lokeren in het seizoen 1982- 1983. Ambitie: zo snel moge lijk in de eerste ploeg spelen. Philippe Van Gucht Geboren te Dendermonde op 10 januari 1964. Beroep: arbeider, maar ver vult momenteel zijn leger dienst. Philippe doorliep bij Avanti onder leiding van Jef De Proft en Eddy De Vlieger de jeugdrangen met als bekro ning provinciale selekties in alle jeugdreeksen. Werd eveneens geselek- teerd voor de nationale ju nioren. Behaalde verschil lende kampioenstitels met Avanti Lebbeke in de jeugd reeksen. Debuteerde op 16- jarige leeftijd te Neerpelt in de eerste ploeg van Avanti Lebbeke. Wil als damestrainer mee draaien aan de top. Wim Van Der Borght Geboren te Aalst op 19.1.57 Sloot in 1968 aan bij E-V.A. en doorkruiste alle jeugdka- tegorieen. Speelt sinds zijn 16 jaar in de eerste ploeg. Wim speelde reeds twee jaar in 1* nationale en 8 jaar in tweede nationale. Wim was de laatste drie jaar kapitein van E.V. Aalst. Hij ontving dit jaar de trofee «15 jaar trouwe dienst bij E.V.A.». Wegens de degradatie van Aalst besloot Wim zijn erva ring en goede diensten ter beschikking van Robuco te stellen. Ambitie: met Robu co nog in tweede nationale spelen. Wim is al vijf jaar in dienst van de R.T.T.-afde ling Dendermonde. Rudy Coppens Deze jonge doelman werd in Mbal. De heer Buys, erevoorzitter en sponsor van Robuco en zijn echtgenote jren aandachtig naar trainer-speler Mare De Proft. Voorzitter Poppe en ondervoor- T Van Hoezen zijn al even fel geïnteresseerd, (v) laatste instantie door Bug genhout weggekocht bij Avanti Lebbeke waar hij één seizoen doelman was bij Avanti II. Was de seizoenen daarvoor lid van Jochewoa Aalst en is momenteel nog steeds woonachtig te Aalst. Van Rudy Coppens wordt verwacht dat hij de naar Grembergse getransfereer de Jos Vermaesen op vol waardige wijze''vecrangt. De spelerskern ^an Robuco ziet eruit als volgt: Heren senioren: Ruddy Coppens, Jan Ver- meir. Geert Van Moer, Frank Vermeiren. Jan Maerschalk. Jean Brouillard, Patrick De Smedt, Jan Van Damme, Kris Bas, Eddy Van Nuffel, Mare De Proft, Norbert Vrij- ders, Peter Vermeir, Ronny Merckx, Jan Van Damme, Gerrit- De Vuyst, Guido Moeyersoons, Loewelle Ver- cammen, Patrick Van Keer, Freddy Bosteels, Franky Vereecken. Jan De Mayer, Dirk Bosteels, André Poppe. Geert Bosteels. Yvan Doel man, Jan Van Hoezen. Geert Verbelen. Rudy De Sitter. Geert Heymari. Geert Al- brecht. Filip Van Gucht, Pe ter Rombaut, Wim Van Der Borght, Guido Cuninckx, Willy Cassiman, Van Steen, Luc Waterschoot, Michael Verheyden. Trainer: De Proft Mare. Coach: Vik De Donder. Dames Anne Mie Bleyaert, Carine Borms, Sabine Borms, An- nick Bosman, Ilse Calu- waerts. Lieve Caluwaerts, Liliane De Bock. Anna De Maeseneer, Kristine De Pauw, Bea De Pauw. Nicole Maes, Vera Permei, Anne Pieters, Linda Sanders, Christel Sens, Veerle Van de Velde, Lieve Van Damme, Anne Van De Voorde, Daisy Van den Bergh, Martine Van Den Bossche, Annick Van Keer, Elsie Van Linthout, Myriam Van Zeebroeck, Ria Verest, Vera Vermoesen, Lies Verstappen, Sonja Ro man, Annie Van Damme, Christine Van Ingelgem, Pa tricia Van Moer. Patricia Cooreman. Trainer: Jan Van Damme Hulptrainer: Filip Van Gucht De jeugdploegen worden getraind door R, Sonck. Het Robucobestuur ziet er uit als volgt: Voorzitter: André Poppfe O/Voorzitter: Jan Van Hoezen Secretaris: André Poppe (ad interim) Penningmeester: Kris Bas Leden: Alfons Brouillard, Marie-Jeanne Reniers. Willy Van Hove, Gustaaf Van Nuf fel. Ernest Vermaesen, Vik De Donder, Frans Willekens (materiaalmeester). Ere-voorzitter: Romain Buys. Deelbesturen: wegens de groei van de vereniging drong de noodzaak zich om op deelbesturen te vormen. Heren: A. Poppe. K. Bas, J. Van Hoezen, V. De Donder, E. Vermaesen. Dames: W. Van Hove, Van Nuffel G., Bosteels D. Jeugd: Reniers M.J., Brouil lard A., Frans Willekens Voorbereiding Eind juli werd met de trai ningen gestart en er werden reeds oefenwedstrijden ge speeld tegen Waasmunster en Haachtse. Het weekend 20/21 augustus vertoefde Robuco op trai ningskamp aan de kust. daar werd tevens gespeeld tegen De Panne en Menen. Het voorbije weekend werd gespeeld tegen Kraainem terwijl de dames deelnamen aan het tornooi van Groot- Bijgaarden en de jeugd te gast was bij H.C. Lokeren. Nu zaterdag 3 september wordt de bekerwedstrijd Buggenhout-Waasmunster betwist en op zondag 4 sep tember wordt Stenor ontvan gen in de Buggenhoutse sporthal. De dames spelen oefenwedstrijd tegen Antwerpen op Luchtbal. Robuco Buggenhout rekent er dan ook op klaar te zullen zijn voor de kompetitie die start op 10 september met de wedstrijden: heren senioren: E.V. Aalst - Robuco Dames senioren: R.B. Den dermonde- Robuco I E.V.A. Handbal. Tijdens de perskonferentie van Robuco Buggenhout waren deze spelers van Robuco aan het oefenen in de sporthal, (wvc) HANDBAL Handbal. De vier nieuwe gezichten bij Robuco Buggenhout: F. Van Gucht, P. Rombout, R. Coppens, W. Van Der Borght. VOETBAL Voetbal. Het lijkt wel of er tijdens de wedstrijd Hamme-Aalter twee ballen in het spel waren. Hoe is het anders te verklaren dat deze vier spelers in een andere richting lopen? De Hammenaars Marin en De Malssche schijnen het ook niet te snappen... Meer over deze match op onze voetbalbladzijden, (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 29